Kilpailukalenteri.fi
Etusivu
Selaus
Haku
Karttahaku


UKK / FAQ
Anna palautetta
Tietoa palvelusta

Tulospalveluohje

Piilota piirin myöntämät kilpailut

Näytä seurakilpailut
Kilpailuhaku
Aikaväli Luokitus
 - 
Sarja Ikä
Piiri Laji
    

Päivämäärä Luokittelu Kilpailu Paikkakunta Ilm. päättyy  
01.06. pk Laihian Lujan piirikunnalliset Laihia 31.05. 23:59 
01.06. pk Seiväs-kisa vähäkyrö, Vaasa 31.05. 23:59 
06.06. pk Korona Junior Games Seinäjoki 05.06. 23:59 
06.06. pk Korona Games Seinäjoki 05.06. 23:59 
07.06. ak Virkiä Games Lapua 04.06. 23:59 
08.06. pk Juoksukoulun pikamatkat Kurikka 07.06. 23:59 
09.06. pk Juniorien moukarikilpailut Ilmajoki 08.06. 23:59 
11.06. pk Power Park Games Alahärmä 09.06. 23:59 
13.-14.06. pk M 10 ottelun kutsukilpailu Lappajärvi - 
13.06. pk Keihään lajipäivä ja N/M seiväskisa Kuortane 08.06. 23:59 
13.06. ak Alavuden Kisat Alavus 11.06. 23:59 
14.06. pk Korona Junior Games 2 Seinäjoki 13.06. 23:59 
14.06. pk Korona Games 2 Seinäjoki 13.06. 23:59 
15.06. pk Viiskuntakisat Ähtäri 13.06. 23:59 
16.06. pk E-PUV Tilastoheitot Kurikka 14.06. 23:59 
16.06. pk Juniorien kiekkokilpailut Ilmajoki 15.06. 23:59 
17.06. pk Seiväskisa Ähtäri 17.06. 23:59 
21.06. pk Korona Junior Games 3 Seinäjoki 20.06. 23:59 
21.06. pk Korona Games 3 Seinäjoki 20.06. 23:59 
22.06. pk Piirikunnalliset LAPPAJÄRVI 21.06. 23:59 
23.06. pk Kiekkokilpailut Ilmajoki 22.06. 23:59 
23.06. pk Viiskuntakisa Alajärvi 21.06. 23:59 
25.06. seura Silja Line Seurakisat Vaasa - 
27.06. ak Kurikan Ryhdin aluekisat Kurikka 25.06. 23:59 
27.06. pk Alavuden aitajuoksu- ja moukarikisat Alavus 25.06. 23:59 
28.06. pk Korona Junior Games 4 Seinäjoki 27.06. 23:59 
28.06. pk Korona Games 4 Seinäjoki 27.06. 23:59 
29.06. pk Keskis-Mikon Mittelöt Töysä 27.06. 23:59 
29.06. seura Seurakisat Alajärvi - 
29.06. seura Silja Line Seurakisat Alavus - 
02.07. pk NYQS yleisurheilukilpailut 3. Ilmajoki 01.07. 23:59 
02.07. pk Seiväskisa 2 Ähtäri 01.07. 23:59 
04.-05.07. am Avoimet AM moniottelut Alajärvi 01.07. 23:59 
04.07. pm sisuottelut Alajärvi 01.07. 23:59 
06.07. pk Laihian Lujan piirikunnalliset Laihia 05.07. 23:59 
06.07. seura Silja Line Seurakisat Alavus - 
08.07. pk Härmäläiset yleisurheilukisat Alahärmä 06.07. 23:59 
11.07. am Läntisen alueen aluemestaruuskilpailut Kauhava 07.07. 23:59 
11.07. pm Sisukävelyt Kauhava 09.07. 23:59 
12.07. am Aluemestaruuskilpailu 2. päivä Alajärvi 08.07. 23:59 
14.07. pk Teuvan Rivakan YU-Kilpailut / Suupohja-Cup Teuva 13.07. 23:59 
15.07. pk Kansalliset aik.urh. Töysän Korppukisat Töysä 13.07. 23:59 
16.07. pk Virkiän myötätuulisprintit Lapua 14.07. 23:59 
18.07. ak Karhu Junior Games Kauhajoki 16.07. 23:59 
19.07. seura Seurakisat Kauhava - 
20.07. pk Kurikan Ryhdin piirinkunnalliset Kurikka 19.07. 23:59 
22.07. pk Ilmajoki Games Ilmajoki 21.07. 23:59 
23.07. pk Ivar Wilksmanin heitot (sisuikäisten moukarin ja seipään pm-kilpailu) Töysä 21.07. 23:59 
23.07. seura Silja Line Seurakisat Vaasa - 
25.-26.07. pm Pm- sisuhuipentuma Lapua (1.päivä) ja Seinäjoki (2.päivä) 22.07. 23:59 
25.07. pk av. kiekonheitto kilpailu Jalasjärvi 22.07. 23:59 
27.07. pk yu veteraanien pm kilpailut ja lujan kansalliset yu veteraanikisat saul Laihia 26.07. 23:59 
27.07. seura Silja Line Seurakisat Alavus - 
28.07. pk Viiskuntakisat Soini 27.07. 23:59 
29.07. pm Aikuisurheilijoiden kansalliset E-P:n pm-kilpailut Töysä 27.07. 23:59 
30.07. ak Kauhavan nuorisokilpailut Kauhava 28.07. 23:59 
01.08. GP Motonet GP Kuortane Kuortane 25.07. 23:59 
03.08. pk Fyrrypinkaasut vähäkyrö, Vaasa 02.08. 23:59 
03.08. seura Silja Line Seurakisat Alavus - 
05.08. pk Alavuden nuorisokisat Alavus 03.08. 23:59 
05.08. pk Töysän Eloheitot Alavus/Töysä 04.08. 23:59 
09.08. pk Kuulan tuloskisa Seinäjoki 08.08. 23:59 
09.08. seura Seurakisat Kauhava - 
10.08. seura Silja Line Seurakisat Alavus - 
12.08. seuracup Seuracup piirikisa Alavus 10.08. 23:59 
15.08. pk Ekin muistokisat Töysä 13.08. 23:59 
18.08. pk Aviisi Games ja juoksukoulun ratatonnit Kauhava 17.08. 23:59 
18.08. pk Teuvan Rivakan YU-Kilpailut Teuva 17.08. 23:59 
19.08. pk Viiskuntakisat Töysä 17.08. 23:59 
20.08. seura Silja Line Seurakisat Vaasa - 
22.08. pm Pm-sisuviestit Lapua 19.08. 23:59 
26.08. pk Säästöpankki Games Kristiinankaupunki 24.08. 23:59 
30.08. pk Aikuisurheilijoiden av.heitto 5-ottelu JALASJÄRVI 26.08. 23:59 
30.08. pk SSU Junior Games Seinäjoki 28.08. 23:59 
01.09. pk Avoimet aikuisurheilukilpailut Lappajärvi 30.08. 23:59 
02.09. pk Suupohja Cup Kauhajoki 01.09. 23:59 
03.09. pk Seiväskisa 3 Ähtäri 02.09. 23:59 
05.09. pk Vaasa Maraton Vaasa - 
07.09. pk Pitkät ratamatkat ja Laihian Lujan piirikunnalliset Laihia 06.09. 23:59 
09.09. pk Viiskuntakisat Kuortane 06.09. 23:59 
12.09. pk Eläinpuistokisat Ähtäri 10.09. 23:59 
13.09. pk Kesän ennätysten murskajaiset Töysä 10.09. 23:59 
13.09. pk Kurikan Ryhdin Yu-kisat Kurikka 12.09. 23:59 
15.09. pk Syyskuun seiväs Kuortane 14.09. 23:59 
17.09. pk seiväkerhon hallikisa Ähtäri 16.09. 23:59 
19.09. pk kie-kuu/ 3-l- korkeus Jalasjärvi 15.09. 23:59 
20.09. pk Heitto 5-ottelu Karhun tryskööt Kauhajoki 18.09. 23:59 
20.09. pm Pm- supersisuottelut Seinäjoki 17.09. 23:59 
23.09. pk Avoimet Kauhajoen mestaruusmaastot Kauhajoki 22.09. 23:59 
26.09. SM SM-maantiekävelyt Lapua 19.09. 23:59 
26.09. pk Flying Finns -junnumaastot Kurikka 20.09. 23:59 
27.09. SM SM-maastot Kurikka 20.09. 23:59 
03.10. pm Avoimet pm-sisumaastot ja pm-maastot Jalasjärvi 30.09. 23:59 
11.10. pm Av. Pm-sisu- ja pm-maantie Kauhajoki 09.10. 23:59