Kilpailukalenteri.fi
Etusivu
Selaus
Haku
Karttahaku


UKK / FAQ
Anna palautetta
Tietoa palvelusta

Tulospalveluohje

Piilota piirin myöntämät kilpailut

Näytä seurakilpailut
Kilpailuhaku
Aikaväli Luokitus
 - 
Sarja Ikä
Piiri Laji
    

Päivämäärä Luokittelu Kilpailu Paikkakunta Ilm. päättyy  
29.12. pk Halliseiväshyppykilpailut Tampere 27.12. 23:59 
12.01. pk Hippohallit Tampere 10.01. 23:59 
16.01. halli Kansalliset Tampere 14.01. 23:59 
18.01. pk Seuraottelu TP-HKV-TuUl-LA Tampere 16.01. 23:59 
19.01. pk Eerikkilän leirikilpailu Tammela - 
25.01. pk Valmennuskeskusleirikilpailu Tampere - 
02.02. pk Ideapark Pole Vault Challenge Lempäälä - 
09.02. halli Kansalliset Tampere 07.02. 23:59 
10.02. pk Pirkanmaan 17-19-22v hallikisat Tampere 07.02. 23:59 
16.02. pk HämSY:n hallihuipentuma Tampere 14.02. 23:59 
20.02. pk Seivästalli invitational Tampere 19.02. 23:59 
01.03. pk Kiekkokisa Tampere - 
03.03. halli Pirkkahallijuoksut Tampere 01.03. 23:59 
08.-10.03. halli Tampere Junior Indoor Games Tampere 04.03. 23:59 
16.03. pk Keihään talviheitot Tampere 11.03. 23:59 
16.03. SM Keihään talvimestaruuskilpailut Tampere 10.03. 23:59 
14.04. maantie Toijala Hölkkä Akaa, Toijala 12.04. 23:59 
17.04. pk Hallitonnit Tampere 15.04. 23:59 
24.04. pm HämSY:n pm-maastot Tampere 21.04. 23:59 
27.-28.04. pk Merjan ja Tuuren heitot Tampere 25.04. 23:59 
28.04. pk Aulankojuoksu Hämeenlinna 24.04. 23:59 
28.04. pk VehU Katujuoksu Tampere 26.04. 23:59 
04.05. pk XXXVI Västilän Maraton ja puolimaraton Orivesi 30.04. 23:59 
05.05. maantie Kansainvälinen 47. Pyynikki-juoksu Tampere 01.05. 23:59 
10.-11.05. pk ANMJ-lounainen alue, leirikilpailut Tammela - 
11.05. pm HämSY:n pm-sisulisämaastojuoksut Lempäälä 09.05. 23:59 
16.05. pk Hakan Vikkokisa Valkeakoski 14.05. 23:59 
16.05. pk Sisulisät Orivesi 14.05. 23:59 
18.-19.05. pk Aluemestaruusottelut Tampere 14.05. 23:59 
19.05. pk KieKuMo Cup I Virrat 16.05. 23:59 
23.05. pk Sisulisät Orivesi 21.05. 23:59 
25.05. pm HämSY:n pm-rata ja sisulisäkävelyt Nokia 22.05. 23:59 
26.05. pk Pyrinnön heitot Tampere 24.05. 23:59 
26.05. pk KieKuMo Cup II Virrat 23.05. 23:59 
27.05. pk Osuuspankin HIPPO-Viikkokisat Tampere 26.05. 23:59 
28.05. pk III-lohkon kisat Urjala 26.05. 23:59 
28.05. seura Seurakisat Akaa, Toijala - 
29.05. seura Seurakisat Ylöjärvi - 
30.05. pk Seuraottelu TARMO-KISKO-HSU Hämeenlinna 28.05. 23:59 
30.05. kans Ikaalisten kansalliset Ikaalinen 27.05. 23:59 
30.05. pk Kesäliiga 1.osakilpailu Tammela 26.05. 23:59 
30.05. pk Sisulisät Orivesi 28.05. 23:59 
31.05. pk Perjantain seiväskisa Tampere 30.05. 23:59 
03.06. pk NoU Kesäkuun Kisa Nokia 31.05. 23:59 
04.06. pk Hippokisat Urjala 02.06. 23:59 
04.06. pk KU-68 Viikkokisa I Kangasala 03.06. 23:59 
04.06. seura Silja Line Seurakisat Kangasala 03.06. 23:59 
05.06. pk Vehmaisten Urheilijat 90v juhlakilpailu Tampere 02.06. 23:59 
06.06. pk Hervannan Kesäliiga II Tampere 04.06. 23:59 
06.06. pk Tarmon Viikkokisat Hämeenlinna 04.06. 23:59 
06.06. pk Sisulisät Orivesi 04.06. 23:59 
06.06. pk UrjU:n seiväskisa Urjala 04.06. 23:59 
06.06. ak Virtain Urheilijoiden 90 v. Juhlakilpailu Virrat 02.06. 23:59 
08.06. pk Pyrinnön heitot Tampere 06.06. 23:59 
08.06. pk Forssan Salaman nuorisokilpailut Forssa 06.06. 23:59 
08.06. pk Estejuoksut Forssa 05.06. 23:59 
08.06. pk 47.Kuulakisat Hämeenkyrö 05.06. 23:59 
09.06. pk Akaan Seudun Nuorisokisat Akaa, Toijala 07.06. 23:59 
10.06. seura Silja Line Seurakisat Tammela 06.06. 23:59 
11.06. pk Tampereen nuorten yu mestaruuskilpailut Tampere 09.06. 23:59 
11.06. ak Tampereen mestaruuskilpailut Tampere 09.06. 23:59 
12.06. pk Junnut radalle Tampere 10.06. 23:59 
12.06. seura Seurakisat Ylöjärvi - 
12.06. pk Viikkokisat Virrat 09.06. 23:59 
13.06. pk 3 - lohkon kilpailut Tammela 09.06. 23:59 
13.06. pk Estekilpailu Tampere 12.06. 23:59 
13.06. pm HämSY:n M/N pm-kilpailut, 1.päivä Tampere 11.06. 23:59 
13.06. pk Sisulisät Orivesi 11.06. 23:59 
15.06. maantie Forssan Suvi-ilta Forssa - 
16.06. ak Eeles Landström Games Akaa, Toijala 14.06. 23:59 
16.06. pk KieKuMo Cup III Virrat 11.06. 23:59 
17.06. pk Forssan Salaman Viikkokisat Forssa 16.06. 23:59 
17.06. pk Osuuspankin HIPPO-Viikkokisat Tampere 16.06. 23:59 
17.06. seura Silja Line Seurakisat Forssa 16.06. 23:59 
18.06. seura Seurakisat Hämeenkyrö - 
18.06. pk KU-68 Viikkokisa II / KESÄLIIGA III Kangasala 17.06. 23:59 
18.06. seura Seurakisat Viiala - 
18.06. seura Silja Line Seurakisat Ikaalinen 16.06. 23:59 
18.06. seura Silja Line Seurakisat Kangasala 17.06. 23:59 
19.06. pk Junnut radalle Tampere 17.06. 23:59 
19.06. seura Seurakisat Ylöjärvi - 
20.06. seura Seurakisat Akaa, Toijala - 
20.06. pk Sisulisät Orivesi 18.06. 23:59 
21.06. ak Ikaalisten Juhannuskisat Ikaalinen 18.06. 23:59 
24.06. pk Osuuspankin HIPPO-Viikkokisat Tampere 23.06. 23:59 
25.06. seuracup HämSY:n Seuracup 1.div. 1.osakilpailu Forssa 23.06. 23:59 
25.06. pk Naisten 5000m kilpailu Forssa 24.06. 23:59 
25.06. seuracup Seuracup 1-osakilpailu 2-divisioona Ylöjärvi 23.06. 23:59 
27.06. seura Seurakisat Viiala - 
03.07. pk Junnut radalle Tampere 01.07. 23:59 
03.07. pk Viikkokisat II Virrat 30.06. 23:59 
03.07. pk Kesäliiga IV Valkeakoski 01.07. 23:59 
03.07. pk Motonet GP Tampere 30.06. 23:59 
03.07. GP Motonet GP Tampere 26.06. 23:59 
04.07. pk Ryskeen Viikkokisat Tammela 30.06. 23:59 
04.07. pk Seuraottelu Toijalan Vauhti/Viialan Valtti - Forssan Salama Akaa, Toijala 02.07. 23:59 
04.07. pk Sisulisät Orivesi 02.07. 23:59 
07.07. kävely Kävelycup Urjala 04.07. 23:59 
07.07. pk UrjU:n 5000m Urjala 05.07. 23:59 
08.07. pk Tarmon Nuorisokisat Hämeenlinna 06.07. 23:59 
08.07. seura Silja Line Seurakisat Tammela 04.07. 23:59 
09.07. seura Seurakisat Hämeenkyrö - 
09.07. pm HämSY:n pm sisulisäottelut 12-13v. Urjala 07.07. 23:59 
09.07. seura Silja Line Seurakisat Ikaalinen 07.07. 23:59 
10.07. pk SAUL:n Orivesi Games Orivesi 08.07. 23:59 
10.07. seura Seurakisat Ylöjärvi - 
10.07. pm HämSY:n pm-sisulisäottelut P10, P/T11, T14, T15 Hämeenlinna 08.07. 23:59 
11.07. pm HämSY:n pm-sisulisäottelut P/T9, T10, P14/15 Akaa, Toijala 09.07. 23:59 
11.07. pk Sisulisät Orivesi 09.07. 23:59 
15.07. pk Viikkokisat Urjala 13.07. 23:59 
16.-17.07. pm HämSY:n 17v pm-kilpailut Ylöjärvi 14.07. 23:59 
17.07. pk Junnut radalle Tampere 15.07. 23:59 
17.07. pk Forssan Salaman 2. Viikkokisat Forssa 16.07. 23:59 
17.07. seura Silja Line Seurakisat Forssa 16.07. 23:59 
18.07. pk Ratakymppi Forssa 16.07. 23:59 
18.07. pk Ryskeen Viikkokisat Tammela 14.07. 23:59 
18.07. seura Seurakisat Akaa, Toijala - 
18.07. pk Sisulisät Orivesi 16.07. 23:59 
22.07. pk Tarmon Viikkokisat Hämeenlinna 20.07. 23:59 
23.07. pm HämSYn N/M pm-kisat, 2. päivä Tampere 21.07. 23:59 
24.07. seura Silja Line Seurakisat Virrat 23.07. 23:59 
27.-28.07. pm HämSY:n pm-sisulisähuipentuma Tampere 24.07. 23:59 
29.07. pk Nokian Kiekkokisa Nokia 28.07. 23:59 
30.07. po Piiriottelu ( HämSY-SatY-VarSY-EPU ) Hämeenlinna 27.07. 23:59 
30.07. seura Seurakisat Hämeenkyrö - 
30.07. pk Seuranmestaruuskisat Urjala 28.07. 23:59 
31.07. pk Junnut radalle Tampere 29.07. 23:59 
31.07. pk Kesäliiga V Hämeenlinna 29.07. 23:59 
31.07. pk Forssan Salaman Juniorikisat Forssa 29.07. 23:59 
01.08. pk KU-68 Viikkokisa III Kangasala 31.07. 23:59 
01.08. seura Seurakisat Kangasala 31.07. 23:59 
01.08. pk Sisulisät Orivesi 30.07. 23:59 
03.08. pk Toijala Junior Games Akaa 01.08. 23:59 
03.08. pk Hämeenlinnan Kaupunkimaraton, Puolimaraton ja Kymppi Hämeenlinna 02.08. 23:59 
04.08. pk Varstakisat Urjala 02.08. 23:59 
05.08. seura Silja Line Seurakisat Tammela 01.08. 23:59 
06.08. seuracup HämSY:n Seuracup 2. osakilpailu 2.div. Valkeakoski 05.08. 23:59 
07.08. seuracup HämSY:n Seuracup 1.Div. 2. osakisa Nokia 05.08. 23:59 
07.08. pk Humppilan kisat Humppila 05.08. 23:59 
07.08. pk Mänttä-Vilppulan yu-mestaruuskilpailut Mänttä-Vilppula 06.08. 23:59 
07.08. seura Silja Line Seurakisat Virrat 06.08. 23:59 
08.08. seura Seurakisat Viiala - 
08.08. pk Sisulisät Orivesi 06.08. 23:59 
12.08. pk Osuuspankin HIPPO-Viikkokisat Tampere 11.08. 23:59 
12.08. pk Ylöjärven Urheilijat elokuun kisat Ylöjärvi 11.08. 23:59 
13.08. pk Hippo-kisat Akaa, Toijala 11.08. 23:59 
13.08. pk Säästöpankin kesäkisat Urjala 11.08. 23:59 
14.08. pk Kesäliiga VI /VehU / Junnut radalle Tampere 12.08. 23:59 
14.08. pk Viiskuntakisat Virrat 11.08. 23:59 
14.08. pk 3. Lohkon yleisurheilukilpailut Forssa 12.08. 23:59 
15.08. pk Hakan mestaruuskisat Valkeakoski 13.08. 23:59 
15.08. pk Sisulisät Orivesi 13.08. 23:59 
15.08. pk Tammelan Ryskeen Mestaruuskilpailu Tammela 11.08. 23:59 
20.08. pk Akaan kaupunginmestaruuskilpailut - Kesäliiga VII Akaa 18.08. 23:59 
20.08. pk Kunnanmestaruuskilpailut Urjala 18.08. 23:59 
20.08. seura Silja Line Seurakisat Ikaalinen 18.08. 23:59 
21.08. pk Junnut radalle Tampere 19.08. 23:59 
21.-22.08. seura Seurakisat Sahalahti 21.08. 23:59 
21.08. pk Seuran mestaruuskisat Virrat 18.08. 23:59 
22.08. pk Avoimet Ylöjärven kaupunginmestaruuskilpailut Ylöjärvi 20.08. 23:59 
23.08. pk Sisulisät Orivesi 21.08. 23:59 
24.08. pm HämSY:n pm-sisulisäviestit Nokia 20.08. 23:59 
25.08. pk Pyrinnön heitot Tampere 23.08. 23:59 
25.08. pm HämSYn N/M pm 10 000m Tampere 23.08. 23:59 
25.08. pk Hervannan XXVII Juhlakilpailut Tampere 23.08. 23:59 
25.08. pk KieKuMo Cup III Virrat 23.08. 23:59 
26.08. pk Osuuspankin HIPPO-Viikkokisat Tampere 25.08. 23:59 
27.08. ak Ikaalisten Syyskisat Ikaalinen 25.08. 23:59 
28.08. seura Seurakisat Sahalahti 27.08. 23:59 
28.08. pk Tammelan Kunnan Mestaruuskilpailu Tammela 25.08. 23:59 
29.08. pk KU-68 Viikkokisa IV Kangasala 28.08. 23:59 
29.08. seura Seurakisat Kangasala 28.08. 23:59 
29.08. seura Seurakisat Viiala - 
31.08.-01.09. pk SAKU ry:n Syyskisat Tampere 20.08. 23:59 
01.09. pk VehU 1929 juhlakilpailu Tampere 29.08. 23:59 
04.09. seura Seurakisat Sahalahti 04.09. 23:59 
05.09. pk Sisulisät Orivesi 03.09. 23:59 
06.09. pk SAG-kilpailu (School Athletic Games) Tammela - 
08.09. pk Valkeakosken Nuorisokisat Valkeakoski 06.09. 23:59 
08.09. pk UrjU:n seiväs- ja kiekkokisa Urjala 07.09. 23:59 
09.09. pk Osuuspankin HIPPO-Viikkokisat Tampere 08.09. 23:59 
10.09. pk Osuuspankin Hippo-kisat Lempäälä 09.09. 23:59 
11.09. seura Seurakisat Sahalahti - 
14.09. pk Pyrinnön heitot Tampere 12.09. 23:59 
15.09. maantie Tampere Puolimaraton Tampere - 
16.09. pk Osuuspankin HIPPO-Viikkokisat Tampere 15.09. 23:59 
21.09. pm HämSY:n pm-sisulisäottelut II Tampere 18.09. 23:59 
25.09. pm HämSY:n pm-sisulisämaastoviesti Tammela 21.09. 23:59 
28.-29.09. pk Seuran avoimet mestaruusheitot Tampere 26.09. 23:59 
06.10. pk Vuoreskieppi Tampere 30.09. 23:59 
03.12. pk Pyrinnön testitonnit Tampere 02.12. 23:59 
14.12. pk HämSY:n halliseuraottelu Tampere 12.12. 23:59 
30.12. pk Halliseiväshyppykilpailut Tampere 28.12. 23:59 
04.01. halli Seuraottelu TP-JKU-KuopRe-OP Tampere 01.01. 23:59 
17.01. pk Kansalliset harjoitushallit Tampere 17.01. 23:59 
18.01. halli Hippohallit Tampere 14.01. 23:59 
18.01. pk Anmj leirikilpailu Tammela - 
24.01. pk Kiekon ja kuulan leirikilpailu Tampere - 
24.01. halli Seuraottelu HKV-TP-TuUl-LA Tampere 21.01. 23:59 
26.01. halli Pirkkahallijuoksut Tampere 23.01. 23:59 
01.02. halli Seiväshypyn kv.kutsukilpailu Tampere - 
08.02. halli Pirkanmaan avoimet nuorten hallikisat Tampere 06.02. 23:59 
09.02. halli Kansalliset Tampere 05.02. 23:59 
15.-16.02. SM SM-hallit Tampere 09.02. 23:59 
21.-23.02. pk Suomen Aikuisurheiluliiton SM-halli kilpailut Tampere - 
06.-08.03. halli Tampere Junior Indoor Games Tampere 01.03. 23:59 
29.03. halli HämSY:n hallihuipentuma Tampere - 
22.04. pm HämSy pm-maastot/ Siirretty Nokia - 
25.-26.04. pk Markun ja Tertun heitot SIIRRETTY Tampere 23.04. 23:59 
26.04. pk Aulankojuoksu PERUTTU Hämeenlinna 23.04. 23:59 
26.04. pk Toijala Hölkkä PERUUTETTU Akaa, Toijala 24.04. 23:59 
03.05. maantie Kansainvälinen 48. Pyynikki-juoksu/ SIIRRETÄÄN Tampere 17.05. 23:59 
08.-09.05. pk ANMJ-lounainen alue, leirikilpailut PERUTTU Tammela - 
09.05. pm HämSY:n Sisulisämaastot 9-15v / Siirretty Kangasala 05.05. 23:59 
14.05. pk Sisulisät PERUTTU Orivesi - 
03.06. pk Pyrinnön heitot Tampere 01.06. 23:59 
03.06. pk VehUn Kesäkisat Tampere 01.06. 23:59 
04.06. pk LeKi YU:n viikkokisa I Lempäälä 03.06. 23:59 
04.06. seura Seurakisat Lempäälä 03.06. 23:59 
06.06. pk Pyrinnön heitot Tampere 04.06. 23:59 
07.06. pk Akaan Seudun Nuorisokisat Akaa, Toijala 05.06. 23:59 
07.06. pm HämSY:n pm-ratakävelyt Urjala 05.06. 23:59 
07.06. pk KieKuMo Cup I Virrat 05.06. 23:59 
10.06. pk Kesäkuun Moukari Kankaanpää 08.06. 23:59 
10.06. pk Hämeenlinnan Tarmon viikkokisat Hämeenlinna 08.06. 23:59 
10.06. pk NoU Kesäkuun Kisat Nokia 07.06. 23:59 
11.06. pk Pyrinnön heitot Tampere 09.06. 23:59 
11.06. pk LeKi YU:n viikkokisa II Lempäälä 10.06. 23:59 
11.06. seura Seurakisat Lempäälä 10.06. 23:59 
11.06. pk Sisulisät Orivesi 09.06. 23:59 
13.-14.06. pk Railin ja Kielon heittokisat Tampere 10.06. 23:59 
13.06. pk Forssan Salaman hyppykisat Forssa 11.06. 23:59 
13.06. pk Kuulan kutsukilpailu Ikaalinen 10.06. 23:59 
14.06. ak Eeles Landström Games Akaa, Toijala 12.06. 23:59 
14.06. pk KieKuMo Cup II Virrat 12.06. 23:59 
14.06. pk Ryskeen Kesä-CUP Tammela 08.06. 23:59 
15.06. pk Osuuspankin HIPPO-Viikkokisat Tampere 13.06. 23:59 
15.06. pk Ylöjärven avoimet kaupungin mestaruuskilpailut Ylöjärvi 12.06. 23:59 
16.06. pk Pyrinnön kesäkuun kisat Tampere 14.06. 23:59 
16.06. pk Suomen Kultapörssikisat Akaa / Viiala 14.06. 23:59 
16.06. pk Avoimet seuranmestaruuskilpailut Mänttä-Vilppula 14.06. 23:59 
16.06. seura Silja Line Seurakisat Ikaalinen - 
17.06. pk Viikkokisat I Virrat 15.06. 23:59 
17.06. seura Seurakisat Virrat - 
18.06. pk Sisulisät Orivesi 16.06. 23:59 
22.06. pk Forssan Salaman viikkokisat Forssa 21.06. 23:59 
22.06. pk Forssan Salaman estetreenikilpalut Forssa 19.06. 23:59 
24.06. kans Virtain Kansalliset Virrat 22.06. 23:59 
27.-28.06. pk Pyrinnön kesäkirmaisut Tampere 24.06. 23:59 
30.06. pk KU-68 Viikkokisa I Kangasala 29.06. 23:59 
01.-02.07. pm HämSy:n 17 v pm-kilpailut Ylöjärvi 29.06. 23:59 
01.07. pk Junnut Radalle Tampere 29.06. 23:59 
02.07. pk LeKi YU:n viikkokisa III Lempäälä 01.07. 23:59 
02.07. seura Seurakisat Lempäälä 01.07. 23:59 
02.07. pk Sisulisät Orivesi 30.06. 23:59 
06.07. pk Osuuspankin HIPPO-Viikkokisat Tampere 05.07. 23:59 
06.07. seura Seurakisat Tammela - 
07.07. pm HämSY:n pm-sisulisäottelut T/P12, T/P13 Urjala 05.07. 23:59 
08.07. pk Orivesi Games SAUL:n kansallinen kilpailu Orivesi 05.07. 23:59 
08.07. pm HämSY:n pm--sisulisäottelut P10, P/T11, T14/15 Hämeenlinna 06.07. 23:59 
09.07. pk LeKi YU:n välikisa Lempäälä 08.07. 23:59 
09.07. pm HämSYn sisulisäottelut T/P9, T10, P14/15 Akaa, Toijala 07.07. 23:59 
13.07. pk Hämeenlinnan Tarmon nuorisokisat Hämeenlinna 10.07. 23:59 
13.07. pk Osuuspankin HIPPO-Viikkokisat Tampere 11.07. 23:59 
13.07. seura Seurakisat Tammela - 
15.07. pk Viikkokisat II Virrat 13.07. 23:59 
15.-16.07. pk Mansen matalankynnyksen seiväskisat Tampere 13.07. 23:59 
15.07. seura Silja Line Seurakisat Virrat - 
16.07. pk KU-68 Viikkokisa II Kangasala 15.07. 23:59 
16.07. pk Ratakymppi Forssa 14.07. 23:59 
16.07. pk Ryskeen Kesä-CUP/Ryskeen Mestaruuskisat Tammela 13.07. 23:59 
19.07. pk Varstakisat Urjala 17.07. 23:59 
20.07. pk Forssan Salaman viikkokisat Forssa 18.07. 23:59 
20.07. seura Seurakisat Tammela - 
21.07. seura Seurakisat Ikaalinen - 
21.07. pk Viikkokisat Urjala 20.07. 23:59 
22.-23.07. ak Tampereen teemakisa Tampere 17.07. 23:59 
23.07. pk LeKi YU:n viikkokisa IV Lempäälä 22.07. 23:59 
23.07. seura Seurakisat Lempäälä 22.07. 23:59 
23.07. pk Sisulisät Orivesi 21.07. 23:59 
25.-26.07. pm HämSY:n pm-sisulisähuipentuma Tampere 21.07. 23:59 
27.07. pk Hämeenlinnan Tarmon viikkokisat Hämeenlinna 24.07. 23:59 
27.-28.07. pm Hämsyn M/N pm-kisat Nokia 24.07. 23:59 
29.07. pk Junnut Radalle Tampere 26.07. 23:59 
29.07. pk Salaman Holjat nuorisokisat Forssa 27.07. 23:59 
29.07. seura Seurakisat Sahalahti - 
30.07. pk Sisulisät Orivesi 28.07. 23:59 
01.08. pk Hämeenlinnan Kaupunkimaraton, puolimaraton ja kymppi Hämeenlinna - 
02.08. pk Toijala Junior Games Akaan Toijala 31.07. 23:59 
02.08. pk KieKuMo Cup III Virrat 30.07. 23:59 
02.08. am Aluemestaruusviestit Tampere 28.07. 23:59 
03.08. ak Tampereen mestaruuskilpailut Tampere 31.07. 23:59 
03.08. pk Tampereen mestaruuskilpailut Tampere 31.07. 23:59 
03.08. pk Nokian Kiekko Ranking 2020 Nokia 02.08. 23:59 
03.08. seura Seurakisat Tammela - 
04.08. pk KU-68 Viikkokisa III Kangasala 03.08. 23:59 
04.08. seura Silja Line Seurakisat Ikaalinen - 
05.08. pk Viikkokisat III Virrat 02.08. 23:59 
05.08. pk Hämeen piirin III-lohkon yleisurheilukilpailut Forssa 03.08. 23:59 
05.08. seura Seurakisat Sahalahti - 
05.08. seura Silja Line Seurakisat Virrat - 
06.08. pk Hippo viikkokisa Valkeakoski 04.08. 23:59 
06.08. pk Osuuspankin HIPPO-kisat Lempäälä - 
06.08. seura Seurakisat Lempäälä - 
06.08. pk Sisulisät Orivesi 04.08. 23:59 
10.08. pk Osuuspankin HIPPO-viikkokisat Tampere 09.08. 23:59 
11.08. pk Seuranmestaruuskilpailut Urjala 09.08. 23:59 
12.08. seuracup HämSY:n Seuracup 2. osakilpailu 2.div Tammela 10.08. 23:59 
12.08. pk Avoimet Mänttä-Vilppulan yu-mestaruuskilpailut Mänttä-Vilppula 10.08. 23:59 
12.08. seuracup Seuracup Hämsyn 1.Div 2.osakisa Nokia 09.08. 23:59 
12.08. seura Seurakisat Sahalahti - 
13.08. pk Avoimet seuran mestaruuskisat Orivesi 11.08. 23:59 
15.08. pk Ryskeen Kesä-CUP Tammela 12.08. 23:59 
16.08. pk LeKi YU:n vieraileva moukari Nokia 14.08. 23:59 
17.08. pk Osuuspankin HIPPO-viikkokisat Tampere 16.08. 23:59 
18.08. ak Ikaalisten Syyskisat Ikaalinen 15.08. 23:59 
18.08. pk Hippo-kisat Akaan Toijala 16.08. 23:59 
18.08. pk Säästöpankin kesäkisat Urjala 16.08. 23:59 
19.08. pk Seuran mestaruuskilpailu Virrat 16.08. 23:59 
19.08. seura Silja Line Seurakisat Virrat - 
20.08. pk Akaan kaupunginmestaruuskilpailut Akaa / Viiala 18.08. 23:59 
20.08. pk LeKi:n yleisurheilumestaruuskilpailut Lempäälä 19.08. 23:59 
20.08. seura Seurakisat Lempäälä 19.08. 23:59 
20.08. pk Sisulisät Orivesi 18.08. 23:59 
20.08. pk Ylöjärven Urheilijat Elokuun kisat Ylöjärvi 18.08. 23:59 
22.08. pk Pyrinnön heittokisat, moukari Tampere 21.08. 23:59 
22.08. am 13v aluehuipentuma, lounainen alue Forssa 17.08. 23:59 
23.08. pk Pyrinnön Seivästalli Cup Tampere 22.08. 23:59 
23.08. pm HämSY:n pm-sisulisäviestit Lempäälä 20.08. 23:59 
25.08. pk Urjalan kunnanmestaruuskisat Urjala 23.08. 23:59 
26.08. pk Junnut Radalle Tampere 24.08. 23:59 
26.08. seura Seurakisat Sahalahti - 
27.08. pk KU-68 Viikkokisa IV Kangasala 26.08. 23:59 
29.-30.08. SM SM-moniottelut M/N22-19-17 Hämeenlinna 21.08. 23:59 
29.08. pk XXXVII Västilän maraton ja puolimaraton Orivesi 25.08. 23:59 
30.08. pm HämSYn N/M pm 10 000m Tampere 27.08. 23:59 
30.08. pk Valkeakosken Nuorisokisat Valkeakoski 28.08. 23:59 
30.08. pk Hervannan XXVIII Juhlakilpailut Tampere 27.08. 23:59 
02.09. seura Seurakisat Sahalahti - 
03.09. pk Sisulisät Orivesi 01.09. 23:59 
05.09. seuracup Seuracup finaali A-sarja Ikaalinen 02.09. 23:59 
05.09. seuracup Seuracup finaali B-sarja Lempäälä 03.09. 23:59 
05.09. seuracup Seuracup-finaali C-sarja Hämeenlinna 03.09. 23:59 
07.09. pk Tammelan Kunnan Mestaruuskilpailut PERUTTU Tammela 24.08. 23:59 
07.09. pm Hämsyn pm-maastot Nokia 05.09. 23:59 
09.09. pk Lempäälän yleisurheilumestaruuskilpailut Lempäälä 08.09. 23:59 
09.09. seura Seurakisat Sahalahti - 
10.09. pk Sisulisät Orivesi 08.09. 23:59 
12.09. maantie Tampere Puolimaraton Tampere - 
12.09. pk 48.Kuulakisa Hämeenkyrö 10.09. 23:59 
14.09. pk Osuuspankin HIPPO-viikkokisat Tampere 13.09. 23:59 
19.-20.09. pk Seuran mestaruusheitot Tampere 17.09. 23:59 
19.09. pk KieKuMo Special Edition Virrat 17.09. 23:59 
20.09. pm HämSYn pm-sisulisäottelut II Tampere 16.09. 23:59 
24.09. pm HämSY:n pm-sisulisämaastoviesti Tammela 20.09. 23:59 
26.09. pk Alueellisen keihäs- ja seiväskoulun päätöskisat Lempäälä 25.09. 23:59 
03.10. pm HämSYn Sisulisämaastot Kangasala 29.09. 23:59 
08.12. halli Pyrinnön testitonnit/ Kilpailu peruttu Tampere - 
12.12. halli HämSY:n halliseuraottelu/ Siirretään Tampere - 
03.01. halli Halliseiväskisat Tampere 31.12. 23:59 
13.01. halli Pirkkahallin juoksuilta/PERUTTU Tampere - 
23.01. pk 3000m hallikisa Tampere - 
24.01. pk Halliseiväskilpailu (kymmenen ja kymmenen)/Peruttu Tampere 22.01. 23:59 
30.01. halli Pirkkahallijuoksut/ LiPa perunut hallivuoron, joten EI kisaa Tampere 27.01. 23:59 
31.01. halli Hippohallit Tampere 27.01. 23:59 
06.02. halli Aitakirmaisut Tampere 03.02. 23:59 
07.02. pk Hallihypyt Tampere - 
12.02. pk Pirkkahallin kiekkokisa Tampere - 
13.02. halli Pirkanmaan Avoimet Nuorten Hallikisat Tampere 11.02. 23:59 
14.02. halli Kansalliset Tampere 10.02. 23:59 
17.02. pk Pirkkahallin kiekkokisa Tampere - 
18.02. halli Nuorten kansalliset Tampere 14.02. 23:59 
21.02. pk Kutsukilpailu Tammela - 
22.-23.02. pk Pyrinnön hyppykisat Tampere 20.02. 23:59 
23.-24.02. pk Pyrinnön hyppykisat Tampere 21.02. 23:59 
24.02. pk Pirkkahallin kiekkokisa 3 Tampere - 
26.-28.02. SM Nuorten SM-hallit Tampere 21.02. 23:59 
03.03. pk Pirkkahallin kiekkokisa 4 Tampere - 
10.03. pk Pirkkahallin kiekkokisa 5 PERUTTU Tampere - 
13.03. halli Ideapark Pole Vault Challenge PERUTTU Lempäälä - 
19.03. halli Seuraottelu TP-HKV-LA-TuUl PERUTTU Tampere 16.03. 23:59 
28.03. halli HämSY:n hallihuipentuma PERUTTU Tampere 25.03. 23:59 
09.-11.04. halli Tampere Junior Indoor Games PERUTTU Tampere 03.04. 23:59 
24.04. pk Toijala Hölkkä KILPAILU PERUTTU Akaa, Toijala 05.04. 23:59 
25.04. pk Aulankojuoksu/ PERUTTU Hämeeenlinna 21.04. 23:59 
28.04. pm HämSY:n pm-maastot Lempäälä 26.04. 23:59 
02.05. maantie Kansainvälinen 48. Pyynikki-juoksu Tampere 27.06. 23:59 
15.05. pk ANMJ-lounainen alue, leirikilpailut Tammela - 
20.05. pk Hippo viikkokisa Valkeakoski 18.05. 23:59 
22.05. pm HämSY:n pm-sisulisämaastojuoksut Nokia 19.05. 23:59 
22.05. pk 49.kuulakisa Hämeenkyrö 20.05. 23:59 
23.05. pk Pyrinnön kevätkirmaisut Tampere 20.05. 23:59 
23.05. pk Ryskeen Kesäcup I Tammela 19.05. 23:59 
25.05. ak Ikaalisten aluekisa/ PERUTTU Ikaalinen 22.05. 23:59 
27.05. pk Kiekon ja kuulan leirikilpailu Nokia - 
29.-30.05. am Lounaisen alueen aluemestaruusottelut Tampere 26.05. 23:59 
29.05. pk KieKuMo II Virrat 26.05. 23:59 
30.05. SM SM-maantiekävelyt Urjala 22.05. 23:59 
30.05. pk Akaan Seudun Nuorisokisat Akaa, Toijala 28.05. 23:59 
01.06. pk Ikaalisten kiekkokisa Ikaalinen 30.05. 23:59 
02.06. pk VehUn Kesäkisat Tampere 31.05. 23:59 
03.06. pk LeKi YU:n viikkokisa I Lempäälä 02.06. 23:59 
03.06. seura Seurakisat Lempäälä 02.06. 23:59 
03.06. pk Sisulisät Orivesi 01.06. 23:59 
06.06. pk KieKuMo III Virrat 04.06. 23:59 
07.06. pk Osuuspankin HIPPO-viikkokisat Tampere 05.06. 23:59 
07.06. pk Este- ja nuorisokisat Forssa 05.06. 23:59 
08.06. pk Hippokisat Urjala 06.06. 23:59 
09.06. pk KieKuMo I Virrat 06.06. 23:59 
09.06. pk Hämeenlinnan Tarmon Viikkokisat Hämeenlinna 07.06. 23:59 
09.06. pk Tampereen nuorten yu mestaruuskilpailut Tampere 06.06. 23:59 
09.06. kans Tampereen yu-mestaruuskilpailut Tampere 07.06. 23:59 
10.06. pk LeKi YU:n viikkokisa II Lempäälä 09.06. 23:59 
10.06. pk Ryskeen Kesäcup II / III-lohkon kilpailu Tammela 06.06. 23:59 
10.06. seura Seurakisat Lempäälä 09.06. 23:59 
10.06. pk Hippo viikkokisa Valkeakoski 08.06. 23:59 
10.06. pk Sisulisät Orivesi 08.06. 23:59 
12.-13.06. ak Pyrinnön kesäkirmaisut Tampere 08.06. 23:59 
14.06. pk NoU:n kesäkuun kisat Nokia 12.06. 23:59 
15.06. seura Seurakisat Ikaalinen 14.06. 23:59 
16.06. seuracup HämSY:n seuraottelu 2div. 1-osakilpailu Valkeakoski 14.06. 23:59 
16.06. kans Erkki Pajumäen muistokilpailut Virrat 14.06. 23:59 
16.06. seuracup Hämsyn seuracup 1div 1osakilpailu Hämeenlinna 14.06. 23:59 
17.06. pk Sisulisät Orivesi 15.06. 23:59 
19.06. pk Forssan Suvi-ilta Forssa - 
19.-20.06. pk Siirin ja Inton heittokisat/ PERUTTU Tampere 17.06. 23:59 
19.06. ak Eeles Landström Games Akaa, Toijala 17.06. 23:59 
19.06. pk Pikajuoksucup Hämeenlinna 17.06. 23:59 
19.06. pk XXXVIII Västilän Maraton ja puolimaraton Orivesi 15.06. 23:59 
20.06. pm HämSY:n pm-ratakävelyt Urjala 17.06. 23:59 
21.06. pk Osuuspankin HIPPO-viikkokisat Tampere 19.06. 23:59 
22.06. pk III-lohkon kisat Urjala 20.06. 23:59 
22.06. pk KU-68 Viikkokisa I Kangasala 21.06. 23:59 
22.06. seura Seurakisat Ikaalinen 21.06. 23:59 
23.06. pk Junnut Radalle Tampere 21.06. 23:59 
23.06. pk VirtUn Viikkokisat I Virrat 21.06. 23:59 
23.06. pk Forssan Salaman viikkokisa 1 Forssa 22.06. 23:59 
23.06. seura Seurakisat Virrat - 
24.06. pk Hippo viikkokisa Valkeakoski 22.06. 23:59 
24.06. pk Sisulisät Orivesi 22.06. 23:59 
25.06. ak Ikaalisten Juhannuskisat Ikaalinen 22.06. 23:59 
29.06. seura Seurakisat Ikaalinen 27.06. 23:59 
30.06. pk Yrin Kesäkisat Humppila 28.06. 23:59 
01.-03.07. karn Lempäälän korkeus-, pituus ja 3-loikkakarnevaalit Lempäälä 29.06. 23:59 
04.07. maantie 48. Pyynikki-juoksu Tampere 27.06. 23:59 
05.07. pk NoU:n Heinäkuun kisat Nokia 03.07. 23:59 
05.07. pk UrjU:n viikkokisat Urjala 03.07. 23:59 
06.07. pk Mansen matalankynnyksen seiväs, 10-11- ja 14-15-vuotiaiden sarjat Tampere 04.07. 23:59 
06.07. pm HämSYn pm-sisulisäottelut 12-13v Hämeenlinna 04.07. 23:59 
07.07. kans 125v. Pyrinnön kansalliset Tampere 04.07. 23:59 
08.07. pk Mansen matalankynnyksen seiväs, 12-13-vuotiaiden sarjat Tampere 06.07. 23:59 
08.07. pm HämSY:n pm-sisulisäottelut P/T9, T10 ja P14/15 Akaa, Toijala 06.07. 23:59 
08.07. pm HämSY:n Sisulisäottelut P10, P/T11, T14/15 Kangasala 04.07. 23:59 
10.07. pk OrivesiGames, Kansalliset aikuisurheilun yleisurheilukisat Orivesi 08.07. 23:59 
10.07. pk Ryskeen Kesäcup III /Ryskeen mestaruuskilpailut Tammela 06.07. 23:59 
11.07. pk Pikajuoksucup Hämeenlinna 09.07. 23:59 
11.07. pk Ryskeen kesäcup IV Tammela 06.07. 23:59 
11.07. pk Varstakisat Urjala 09.07. 23:59 
13.07. pk KU-68 Viikkokisa II Kangasala 12.07. 23:59 
14.07. pk Hämeenlinnan Tarmon Nuorisokisat Hämeenlinna 12.07. 23:59 
14.07. pk Peukkukisa Virrat 12.07. 23:59 
14.07. seura Seurakisat Virrat - 
15.07. pk LeKi YU:n viikkokisa III Lempäälä 14.07. 23:59 
15.07. seura Seurakisat Lempäälä 14.07. 23:59 
15.07. pk Ratakymppi Forssa 13.07. 23:59 
15.07. pk Sisulisät Orivesi 13.07. 23:59 
17.-18.07. pm HämSY:n pm-sisulisähuipentuma Tampere 13.07. 23:59 
19.07. pk Forssan Salaman viikkokisa 2 Forssa 18.07. 23:59 
20.-21.07. pm HämSY:n N/M17 pm-kilpailut Tampere 18.07. 23:59 
20.07. pk Kolmikuntaottelu Orivesi 15.07. 23:59 
21.07. pk Junnut Radalle Tampere 19.07. 23:59 
26.07. pk Hämeenlinnan Tarmon Viikkokisat Hämeenlinna 24.07. 23:59 
26.07. pk Osuuspankin HIPPO-viikkokisat Tampere 24.07. 23:59 
27.07. seura Seurakisat Ikaalinen 25.07. 23:59 
27.07. pk Seuranmestaruuskisat Urjala 25.07. 23:59 
28.07. pk VirtUn Viikkokisat III Virrat 26.07. 23:59 
28.07. pk Forssan Salaman Holjat kisat Forssa 26.07. 23:59 
28.07. seura Seurakisat Virrat - 
29.07. pk LeKi YU:n viikkokisa IV Lempäälä 28.07. 23:59 
29.07. seura Seurakisat Lempäälä 28.07. 23:59 
31.07. maantie Hämeenlinnan Kaupunkimaraton, Puolimaraton ja 10 km Hämeenlinna 30.07. 23:59 
01.08. pk Toijala Junior Games Akaan Toijala 30.07. 23:59 
02.08. pk Osuuspankin HIPPO-viikkokisat Tampere 31.07. 23:59 
02.08. pk Osuuspankin HIPPO-kisat Lempäälä - 
03.08. seura Seurakisat Ikaalinen 01.08. 23:59 
04.08. pm Hämsyn N/M pm-kisat 1.päivä Nokia 01.08. 23:59 
05.08. pm Hämsyn N/M pm-kisat 2.päivä Nokia 02.08. 23:59 
05.08. pk Sisulisät Orivesi 03.08. 23:59 
10.08. pk Mänttä-Vilppulan avoimet mestaruuskilpailut Mänttä-Vilppula 08.08. 23:59 
10.08. pk Säästöpankin kesäkisat Urjala 08.07. 23:59 
10.08. seura Seurakisat Ikaalinen 08.08. 23:59 
11.08. seuracup HämSY:n Seuracup 2 osakilpailu Ylöjärvi 07.08. 23:59 
11.08. seuracup Seuracup Hämsyn 1.Div 2. osakisa Nokia 08.08. 23:59 
12.08. pk KU-68 Viikkokisa III Kangasala 11.08. 23:59 
12.08. pk Sisulisät Orivesi 10.08. 23:59 
15.08. pm HämSY:n pm-sisulisäviestit Urjala 12.08. 23:59 
16.08. pk Osuuspankin HIPPO-viikkokisat Tampere 14.08. 23:59 
17.08. seura Seurakisat Iitti 16.08. 23:59 
17.08. pk Akaan kaupunginmestaruuskilpailut Akaa, Toijala 15.08. 23:59 
17.08. pk Ikaalisten kiekkokisa Ikaalinen 15.08. 23:59 
17.08. seura Seurakisat Ikaalinen 15.08. 23:59 
17.08. pk Ylöjärven kaupunginmestaruuskilpailut Ylöjärvi 15.08. 23:59 
18.08. pk Junnut Radalle Tampere 16.08. 23:59 
18.08. pk Seuran mestaruuskilpailut Virrat 16.08. 23:59 
18.08. seura Seurakisat Virrat - 
19.08. pk LeKi:n yleisurheilumestaruuskilpailut Lempäälä 18.08. 23:59 
19.08. pk Ryskeen Kesäcup V Tammela 15.08. 23:59 
19.08. seura Seurakisat Lempäälä 18.08. 23:59 
19.08. pk Hakan Mestaruuskisat Valkeakoski 17.08. 23:59 
19.08. pk Sisulisät Orivesi 17.08. 23:59 
22.08. pm HämSY:n N/M pm 10 000m Tampere 19.08. 23:59 
22.08. pk Hervannan XXIX Juhlakisat Tampere 19.08. 23:59 
24.08. pk KU68 Viikkokisa IV Kangasala 23.08. 23:59 
24.08. pk Hippo-kisat Akaa, Toijala 21.08. 23:59 
24.08. seura Seurakisat Ikaalinen 22.08. 23:59 
24.08. pk Urjalan kunnanmestaruuskisat Urjala 22.08. 23:59 
26.-29.08. SM Kalevan Kisat Tampere 18.08. 23:59 
28.08. pk Nuorisokilpailut Forssa 26.08. 23:59 
31.08.-01.09. pk Pyrinnön heittocupin osakilpailu, moukari Tampere 29.08. 23:59 
02.09. ak Ikaalisten Syyskisat Ikaalinen 30.08. 23:59 
02.09. pk Sisulisät Orivesi 31.08. 23:59 
05.09. pk Valkeakosken Nuorisokisat Valkeakoski 03.09. 23:59 
07.-08.09. pk Pyrinnön heittocupin osakilpailu, kiekko Tampere 05.09. 23:59 
09.09. pk Lempäälän yleisurheilumestaruuskilpailut Lempäälä 08.09. 23:59 
09.09. pk Sisulisät Orivesi 07.09. 23:59 
13.09. pk Osuuspankin HIPPO-viikkokisat Tampere 11.09. 23:59 
13.09. pk Tammelan Kunnan Mestaruuskilpailut PERUTTU Tammela 30.08. 23:59 
18.09. pm HämSY:n pm-sisulisäottelut II Tampere 14.09. 23:59 
23.09. pm HämSY:n pm-sisulisämaastoviesti Lempäälä 20.09. 23:59 
25.-26.09. pk Seuran avoimet mestaruusheitot Tampere 23.09. 23:59 
02.10. pk Alueellisen keihäskoulun päätöskisa Lempäälä 01.10. 23:59 
09.10. maantie Tampere Juoksee - Puolimaraton - Kymppi Tampere - 
18.12. halli HämSY:n seuraottelu Tampere 14.12. 23:59 
02.01. halli Halliseiväskisat Tampere 31.12. 23:59 
15.01. halli Hippohallit Tampere 11.01. 23:59 
16.01. halli Pirkkahallijuoksut/ PERUTTU Tampere 14.01. 23:59 
17.-22.01. pk Pyrinnön ryhmäkisat, osa 1 Tampere - 
20.01. halli Pituuden leirikilpailu Tampere - 
21.01. halli Seuraottelu HKV-TP-TuUl-LA/ PERUTTU Tampere 17.01. 23:59 
22.01. pk Anmj-leirikilpailu Tammela - 
23.01. halli Tampereen avoimet hallit Tampere 19.01. 23:59 
24.-28.01. pk Pyrinnön ryhmäkisat, osa 2 Tampere - 
26.01. halli Pyrinnön kansalliset Tampere 23.01. 23:59 
28.01. pk Kiekon ja kuulan leirikilpailu Tampere - 
29.01. pk Pyrinnön ryhmäkisat, osa 3 Tampere 27.01. 23:59 
05.02. pk Pirkkahallijuoksut Tampere 03.02. 23:59 
06.02. SM SM-hallimoniottelut P/T15 Tampere 30.01. 23:59 
06.02. pk SM-otteluiden lisälajit Tampere 02.02. 23:59 
10.02. pk Pirkkahallin kiekkokisa Tampere - 
13.02. halli Pyrinnön kansalliset Tampere 09.02. 23:59 
17.02. pk Pirkkahallin kiekkokisa 2 Tampere - 
19.02. halli HämSY:n hallihuipentuma Tampere 15.02. 23:59 
24.02. pk Pirkkahallin kiekkokisa 3 Tampere - 
03.03. pk Pirkkahallin kiekkokisa 4 Tampere - 
11.-13.03. halli Tampere Junior Indoor Games Tampere 07.03. 23:59 
11.-12.03. SM SM-hallimoniottelut M/N22-17 Tampere 06.03. 23:59 
24.04. pk Aulankojuoksu 50 vuotta PERUTTU Hämeenlinna 20.04. 23:59 
24.04. maantie Toijala Hölkkä Akaa, Toijala 22.04. 23:59 
27.04. pm HämSY:n pm-maastot Tampere 24.04. 23:59 
07.05. maantie 49. Pyynikki-juoksu Tampere 03.05. 23:59 
14.05. pk ANMJ-lounainen alue, leirikilpailut Tammela - 
14.05. pm HämSY:n pm-sisulisämaastot Virrat 10.05. 23:59 
15.05. pk KieKuMo 1 Virrat 12.05. 23:59 
18.05. pk Moukarikisat Forssa 17.05. 23:59 
21.-22.05. am Lounaisen, Etelän ja Kaakon alueiden aluemestaruusottelut Tampere 17.05. 23:59 
21.05. pk Haka 90 -vuotta - seiväskilpailu Valkeakoski 19.05. 23:59 
22.05. pk Aluemestaruusotteluiden lisälajit Tampere 17.05. 23:59 
22.05. pk KieKuMo 2 Virrat 19.05. 23:59 
23.05. pk Osuuspankin HIPPO-kisat Lempäälä 22.05. 23:59 
24.05. ak Ikaalisten aluekisa Ikaalinen 21.05. 23:59 
25.05. seura Seurakisat Tampere 23.05. 23:59 
25.05. pk Hippokisa 1 Valkeakoski 23.05. 23:59 
26.05. pk Akaan Seudun Nuorisokisat Akaa, Toijala 24.05. 23:59 
26.05. pk Ryskeen Kesäcup I Tammela 22.05. 23:59 
26.05. pk Sisulisät Orivesi 24.05. 23:59 
27.05. pk 50. Kuulakarnevaalit Hämeenkyrö 25.05. 23:59 
28.05. pk Pyrinnön Heittocup, moukari Tampere 26.05. 23:59 
29.05. pk Nuorison kirmaisut Tampere 26.05. 23:59 
29.05. pk KieKuMo 3 Virrat 26.05. 23:59 
31.05. pk UrjU:n juoksukisat Urjala 29.05. 23:59 
01.06. pk VehUn Kesäkisat Tampere 30.05. 23:59 
01.06. GP Motonet GP Tampere Tampere 24.05. 23:59 
02.06. pk LeKi YU:n viikkokisa I Lempäälä 01.06. 23:59 
02.06. seura Seurakisat Lempäälä 01.06. 23:59 
06.06. pk Osuuspankin Hippokisat Tampere 04.06. 23:59 
06.06. pk Este- ja nuorisokisat Forssa 04.06. 23:59 
07.-09.06. pk Pyrinnön Heittocup, kiekko Tampere 05.06. 23:59 
07.06. pm HämSYn pm-sisulisäottelut 12-13v Hämeenlinna 04.06. 23:59 
07.06. seura Silja Line Seurakisat Ikaalinen 06.06. 23:59 
08.06. pm HämSY:n pm-sisulisäottelut Urjala 05.06. 23:59 
09.06. pm HämSY:n pm-sisulisäottelut P/T9, T10 ja P14/15 Akaa 07.06. 23:59 
11.06. pk Sisulisät ja SAUL:n Origames Kansalliset kilpailut Orivesi 09.06. 23:59 
11.06. maantie XXXIX Västilän Maraton ja puolimaraton Orivesi 07.06. 23:59 
11.06. pk Ryskeen Kesäcup II Tammela 07.06. 23:59 
12.06. pm HämSY:n pm-ratakävelyt Urjala 10.06. 23:59 
13.06. pk Hippokisa 2 Valkeakoski 11.06. 23:59 
13.06. pk Osuuspankin Hippokisat Tampere 11.06. 23:59 
14.06. pk Hippokisat Urjala 12.06. 23:59 
14.06. seura Seurakisat Ikaalinen 13.06. 23:59 
15.06. pk Viikkokisat Hämeenlinna 12.06. 23:59 
15.06. pk KSAT-Viikkokisa Virrat 13.06. 23:59 
15.06. pk Nokian Kesäkuun kisa Nokia 12.06. 23:59 
15.06. seura Seurakisat Virrat - 
16.06. pk Tampereen nuorten yu mestaruuskilpailut Tampere 13.06. 23:59 
16.06. pk LeKi YU:n viikkokisa II Lempäälä 15.06. 23:59 
16.06. kans Tampereen yu mestaruuskilpailut Tampere 14.06. 23:59 
16.06. seura Seurakisat Lempäälä 15.06. 23:59 
18.06. maantie Forssan Suvi-ilta Forssa - 
20.06. pk Osuuspankin Hippokisat Tampere 18.06. 23:59 
21.06. pk Humppilan Yrin kesäkisat Humppila 20.06. 23:59 
21.06. seura Seurakisat Ikaalinen 19.06. 23:59 
22.06. seuracup HämSY:n seuraottelu 2div. 1-osakilpailu Valkeakoski 21.06. 23:59 
22.06. seuracup HämSYn seuracup 1 div 1.osakilpailu Hämeenlinna 20.06. 23:59 
23.06. pk Sisulisät Orivesi 21.06. 23:59 
24.06. ak Ikaalisten Juhannuskisat 100v. juhlakisa Ikaalinen 21.06. 23:59 
27.06. pk Hippokisa 3 Valkeakoski 25.06. 23:59 
28.06. seura Seurakisat Ikaalinen 26.06. 23:59 
29.06. pk Urheilukoulun viikkokisa Forssa 28.06. 23:59 
30.06.-02.07. karn Lempäälän korkeus-, pituus ja 3-loikkakarnevaalit Lempäälä 28.06. 23:59 
05.07. pk Seurakisat Hämeenlinna 02.07. 23:59 
05.07. pk III - lohkon kisat Urjala 03.07. 23:59 
05.07. seura Silja Line Seurakisat Ikaalinen 04.07. 23:59 
06.07. pk Viikkokisat Hämeenlinna 03.07. 23:59 
06.07. pk JITA-Viikkokisa Virrat 04.07. 23:59 
06.07. pk Nokian Heinäkuun Kisat Nokia 03.07. 23:59 
06.07. seura Seurakisat Virrat - 
07.07. pk Ryskeen Kesäcup III Tammela 03.07. 23:59 
07.07. pk LeKi YU:n viikkokisa III Lempäälä 06.07. 23:59 
07.07. seura Seurakisat Lempaala 06.07. 23:59 
09.07. pk Heinäseiväs PERUTTU Virrat 07.07. 23:59 
10.07. ak Eeles Landström Games Akaa, Toijala 08.07. 23:59 
12.-13.07. pm HämSY:n M/N pm-kilpailut Ikaalinen 08.07. 23:59 
13.07. seura Seurakisat Tampere 11.07. 23:59 
13.07. pk Tarmon nuorisokilpailut Hämeenlinna 11.07. 23:59 
14.07. pk Ratakymppi Forssa 12.07. 23:59 
17.07. pk Varstakisat Urjala 15.07. 23:59 
17.07. pk Ylöjärven kaupunginmestaruuskilpailut Ylöjärvi 15.07. 23:59 
19.-20.07. pk Matalan kynnyksen seiväskisat 10-13-vuotiaille Tampere 17.07. 23:59 
19.-20.07. pm HämSY:n M/N17, P/T15-14 pm-kisat Tampere 16.07. 23:59 
21.07. pk Seurakisat Hämeenlinna 18.07. 23:59 
21.07. pk Sisulisät Orivesi 19.07. 23:59 
23.07. pm HämSY:n pm-kilpailut 14-17, häkkiheitot Tampere 19.07. 23:59 
26.07. pk Urheilukoulun viikkokisa Jokioinen 25.07. 23:59 
26.07. seura Seurakisat Ikaalinen 24.07. 23:59 
26.07. pk UrjU:n mestaruuskisat Urjala 24.07. 23:59 
28.07. pk Ryskeen kesäcup IV Tammela 24.07. 23:59 
28.07. pk LeKi YU:n viikkokisa IV Lempäälä 27.07. 23:59 
28.07. pk Toijala Junior Games Akaa, Toijala 26.07. 23:59 
28.07. seura Seurakisat Lempäälä 27.07. 23:59 
30.07. maantie Hämeenlinnan Kaupunkimaraton, Puolimaraton ja maantie kymppi Hämeenlinna 29.07. 23:59 
01.08. seuracup HämSY:n seuracup 2.div. 2.osakilpailu Ylöjärvi 29.07. 23:59 
01.08. seuracup Seuracup Hämsyn 1.Div 2. osakisa Nokia 29.07. 23:59 
02.08. seura Silja Line Seurakisat Ikaalinen 01.08. 23:59 
03.08. pk Haka juoksee Valkeakoski 01.08. 23:59 
04.08. pk LeKi:n yleisurheilumestaruuskilpailut Lempäälä 03.08. 23:59 
04.08. pk Sisulisät Orivesi 02.08. 23:59 
04.08. seura Seurakisat Lempäälä 03.08. 23:59 
06.08. pk LeKi YU:n moukari Lempäälä 05.08. 23:59 
08.08. pk Osuuspankin Hippokisat Tampere 06.08. 23:59 
08.08. pk Forssan Salaman Holjat kisat Forssa 06.08. 23:59 
08.08. pk Tarmon pikajuoksuilta Hämeenlinna 06.08. 23:59 
09.08. pk Säästöpankin kesäkisat Urjala 07.08. 23:59 
09.08. seura Seurakisat Ikaalinen 08.08. 23:59 
10.08. pk Viikkokisa 3 Virrat 08.08. 23:59 
10.08. pk Av. Mänttä-Vilppulan yu-mestaruuskilpailut Mänttä-Vilppula 08.08. 23:59 
10.08. seura Seurakisat Virrat - 
12.-14.08. SM SM-kilpailut M/N17-16 Lempäälä 04.08. 23:59 
16.08. pk Akaan kaupunginmestaruuskilpailut Akaa, Viiala 14.08. 23:59Ilmoittaudu
17.08. pm HämSYn pm-viestit Hämeenlinna 14.08. 23:59 
17.08. pk Junnut Radalle Tampere 15.08. 23:59Ilmoittaudu
17.08. pk Peukku-kisa Virrat 15.08. 23:59Ilmoittaudu
17.08. seura Seurakisat Virrat - 
18.08. pk Sisulisät Orivesi 16.08. 23:59Ilmoittaudu
21.08. pk Haka 90v / Nuorisokisa Valkeakoski 19.08. 23:59Ilmoittaudu
21.08. pm Hämsy:n N/M pm 10 000m Tampere 18.08. 23:59Ilmoittaudu
21.08. pk Hevannan XXX Juhlakisat Tampere 18.08. 23:59Ilmoittaudu
22.08. pk Osuuspankin Hippokisat Tampere - 
23.-25.08. pk Pyrinnön heittocup, moukari Tampere 21.08. 23:59Ilmoittaudu
23.08. ak Ikaalisten Syyskisat Ikaalinen 20.08. 23:59Ilmoittaudu
23.08. pk Urjalan kunnanmestaruuskisat Urjala 21.08. 23:59Ilmoittaudu
24.08. pk Seuraottelu Salama-Ryske-Esa Forssa 23.08. 23:59Ilmoittaudu
25.08. pk Hippo-kisat Akaa 23.08. 23:59Ilmoittaudu
28.08. pk Tampere Maraton Tampere - 
28.08. pm HämSYn pm-sisulisäviestit Nokia 25.08. 23:59 
29.08. pk Osuuspankin Hippokisat Tampere 27.08. 23:59Ilmoittaudu
30.08.-01.09. pk Pyrinnön heittocup, kiekko Tampere 28.09. 23:59Ilmoittaudu
01.09. pk Hippokisa 4 Valkeakoski 30.08. 23:59Ilmoittaudu
01.09. pk Sisulisät Orivesi 29.08. 23:59Ilmoittaudu
08.09. pk Lempäälän yleisurheilumestaruuskilpailut Lempäälä 07.09. 23:59Ilmoittaudu
08.09. pk Ryskeen Kesäcup V Tammela 04.09. 23:59Ilmoittaudu
10.09. pk Valtin heitot Akaa / Viiala 08.09. 23:59Ilmoittaudu
12.09. pk Osuuspankin Hippokisat Tampere 10.09. 23:59Ilmoittaudu
18.09. pm HämSY:n pm-sisulisäottelut II Tampere 13.09. 23:59Ilmoittaudu
22.09. pm HämSY:n pm-sisulisämaastoviesti Lempäälä 19.09. 23:59 
24.-25.09. pm HämSY:n pm-sisulisähuipentuma Tampere 20.09. 23:59Ilmoittaudu
24.-25.09. pk Seuran avoimet mestaruusheitot Tampere 22.09. 23:59Ilmoittaudu
08.10. maantie Tampere Juoksee - Puolimaraton - Kymppi Tampere -