Kilpailukalenteri.fi
Etusivu
Selaus
Haku
Karttahaku


UKK / FAQ
Anna palautetta
Tietoa palvelusta

Tulospalveluohje

Piilota piirin myöntämät kilpailut

Näytä seurakilpailut
Kilpailuhaku
Aikaväli Luokitus
 - 
Sarja Ikä
Piiri Laji
    

Päivämäärä Luokittelu Kilpailu Paikkakunta Ilm. päättyy  
24.02. kans Helmi Games Lappeenranta 24.02. 23:59 
26.-27.02. SM SM-hallit M/N22-17 Helsinki 21.02. 23:59 
26.-27.02. kans TUL JoyGames Oulu 21.02. 23:59 
26.02. halli Pk-sisulisähallikilpailut Kajaani 22.02. 23:59 
26.02. kans Kiekonheiton hallikisa Tampere - 
27.02. SM Keihäänheiton talvi-SM-kilpailut Kajaani 21.02. 23:59 
27.02. kans Palkintokeskuskisa Turku 22.02. 23:59 
02.03. halli Vauhdittomat Hypyt Turku 28.02. 23:59 
05.03. SM Kiekonheiton SM-hallikilpailut Pori 28.02. 23:59 
05.03. halli Kymenlaakson avoimet pm-juniorihallikilpailut Kotka 26.02. 23:59 
05.-06.03. SM SM-hallimoniottelut Helsinki 28.02. 23:59 
05.03. halli Mehtimäki Junior Indoor Games Joensuu 03.03. 23:59 
05.03. kans Mehtimäki Junior Indoor Games lisälaji Joensuu 03.03. 23:59 
05.-06.03. halli VARSY:n T/P 9-13v. pm-hallikilpailu Turku 28.02. 23:59 
06.03. halli Pk-hallikilpailut Kajaani 04.03. 23:59 
07.03. halli Kymenlaakson nuorten pm-kilpailut Kouvola (Kuusankoski) 03.03. 23:59 
10.03. halli Torstaikisat Helsinki 09.03. 23:59 
10.03. kans Avoimet hallikilpailut 10.3. Lappeenranta - 
10.03. kans Avoin kuulakilpailu Nastola - 
12.-13.03. halli Tampere Junior Indoor Games Tampere 04.03. 23:59 
12.03. SM Moukarinheiton talvimestaruuskilpailut Kaustinen 07.03. 23:59 
17.03. halli Hallitonnit Kuortane 15.03. 23:59 
19.03. halli Himangan Urheilijain hallikilpailut Kalajoki - 
19.03. halli Avoimet Keski-Suomen juniorihallit, osa II Jyväskylä 14.03. 23:59 
19.03. halli Varsy:n Sisulisähallimoniottelujen pm-kilpailut Turku 14.03. 23:59 
19.03. kans Nuorisohallikisat Kurikka - 
19.03. maantie XX Aktia Maantiejuoksu CUP 5. osakilpailu Vantaa 17.03. 23:59 
19.03. halli Pk-hallikilpailut Kajaani 15.03. 23:59 
20.03. halli Hämsyn hallihuipentuma Tampere 14.03. 23:59 
20.03. halli PoU Hallicup 3/3 osakilpailu Polvijärvi 13.03. 23:59 
21.03. kans Seuraottelu: Kuusankosken Kisa, Iitin Pyrintö, Valkealan Kajo, Korian Ponsi, Elimäen Vauhti Kouvola, Kuusankoski 15.03. 23:59 
26.03. halli KISA PERUTTU (Avoimet Satakunnan piirihallit) Pori 24.03. 23:59 
26.03. kans Iin Yrityksen testijuoksu Ii 26.03. 23:59 
27.03. kans Moukarin ja painonheittokisat Helsinki, - 
27.03. pm Av. pm-sisuhalliottelut TP 12-15 Kuortane 24.03. 23:59 
30.03. kans Kyvyt Esiin-hallimestaruuskilpailut Tampere 28.03. 23:59 
30.03. kans Kymenlaakson hallitonni Kotka - 
01.04. kans Pk seiväskilpailu Nastola - 
02.04. kans Askon Pytty korkeushypykisan finaali Iisalmi 01.04. 23:59 
02.04. pm Avoimet Satakunnan piirinmestaruusmaantiejuoksut Eurajoki 31.03. 23:59 
02.-03.04. halli Helsyn sisuhallit Helsinki 29.03. 23:59 
03.04. kans Tulppaanijuoksu Turku 30.03. 23:59 
03.04. kans Avoimet pm-sisulisähallit Nastola 30.03. 23:59 
05.04. maantie Spring cup Siuntio 02.04. 23:59 
09.04. kans Lumiukkojen keväthallit Lumijoki 08.04. 23:59 
09.04. kans Kesport Leppävirta -maantiejuoksu /Pm-maantiejuoksu Leppävirta 05.04. 23:59 
09.04. maantie 34.Karhuviesti Rauma / Eurajoki-Pori 05.04. 23:59 
09.04. halli Arenakävelyt, Kävely-Cup 2011 1. osakilpailu Espoo 06.04. 23:59 
09.-10.04. halli 5th Helsinki Indoor Tetradecathlon Helsinki 27.03. 23:59 
10.04. kans Moukarin ja painonheittokisat Helsinki - 
10.04. maantie 5. Pentin pinkaisu. Penan 60-v. juhlakisa Vaajakoski - 
11.04. kans Seuraottelu: Kuusankosken Kisa, Iitin Pyrintö, Valkealan Kajo, Korian Ponsi, Elimäen Vauhti Kouvola, Kuusankoski 07.04. 23:59 
16.04. kans iin Yrityksen testijuoksu Ii 16.04. 23:59 
16.04. maantie Junganjärven ympärijuoksu Pihtipudas Muurasjärvi 11.04. 23:59 
16.04. SM SM maantiejuoksu Siuntio 08.04. 23:59 
16.04. maantie Toijalan Hölkkä Akaa 13.04. 23:59 
16.04. maantie Välimeren kierroshölkkä Leppävirta 14.04. 23:59 
17.04. kans 19. Villinlenkki. LasY:n pm-maantiejuoksu Orimattila - 
17.04. maantie 39. Kivistön lenkki Mynämäki 12.04. 23:59 
17.04. kans Nordea Games hallikisat Virrat 15.04. 23:59 
17.04. maantie Kansainvälinen 39. Pyynikki-juoksu Tampere 13.04. 23:59 
17.04. maantie Teutjärven ympärijuoksu Loviisa 14.04. 23:59 
17.04. kans Varkaus Puolikas (Puolimaraton ja Hurushölkkä) Varkaus 10.04. 23:59 
17.04. maantie 35. Länsiväyläjuoksu ja 22. Länsiväyläkävely Espoo, Helsinki - 
17.04. halli Keväthallit Helsinki 14.04. 23:59 
19.04. kans Helsyn sisumaantiejuoksut Helsinki 17.04. 23:59 
23.04. pm pm- ja sisumaantie Vaasa 21.04. 23:59 
24.04. kävely Taaborin Olympia-kävelyt Tuusula 21.04. 23:59 
25.04. kans Mini-Taabori Tuusula 22.04. 23:59 
25.04. kans Munahölkkä Hamina 25.04. 23:59 
25.04. maantie 39. Malmijuoksu Joensuu 23.04. 23:59 
25.04. maantie Taaborin Hölkkä Tuusula 22.04. 23:59 
25.04. kans Kevätmoukarikisa Töysä 23.04. 23:59 
25.04. kans Vuoksen lenkki maantiejuoksu, Etelä-Karjalan pm-maantiejuoksu Imatra 19.04. 23:59 
28.04. kans Vakka-maastot Uusikaupunki 24.04. 23:59 
30.04. maraton Kymen Sanomat Puolimaraton Hamina 23.04. 23:59 
30.04. maraton 17. Paavo Kuosmanen - maraton Pudasjärvi 26.04. 23:59 
30.04. kans Riihilammen hölkkä Liperi 26.04. 23:59 
30.04. kans XXXV Lapin Lenkki Rovaniemi - 
30.04. kans XXXVI Maaninka-Hölkkä Maaninka 28.04. 23:59 
30.04. kans 38.Rauhanpirtin juoksu ja Raahen Vesan 90-v kilpailu Raahe, Olkijoki 28.04. 23:59 
30.04. maantie Teron Kymppi Seinäjoki - 
01.05. kans Kahden sillan vappuviesti Orimattila - 
01.05. maraton Kansallinen 5. Summassaari Maraton Saarijärvi 29.04. 23:59 
01.05. pm Kansallinen 5.Summassaari Maraton Saarijärvi 29.04. 23:59 
01.05. kans Kalliojärvi-juoksu Valtimo - 
01.05. kans Piirin maantieviesti Kannus 26.04. 23:59 
01.05. kans Tavastkenkä hölkkä Pyhäntä 29.04. 23:59 
01.05. kans Vappuheitot Kaustinen 28.04. 23:59 
01.05. maantie Vappujuoksu Leppävirta - 
01.05. kans Kaisun hölkkä Koria 01.05. 23:59 
02.05. kans Moukarin ja painonheittokisat Helsinki - 
02.05. kans Östra kretsens terrängmästerskap Lovisa - 
03.05. kans OP-maastojuoksukilpailut Riihimäki 29.04. 23:59 
03.05. kans Avoimet piirikunnalliset Kauhava/Ylihärmä 01.05. 23:59 
03.05. kans Vakka-Suomen maasto- ja sukkulaviesti Mynämäki 29.04. 23:59 
04.05. kans Pomppu-ukkojen korkeus Helsinki - 
04.05. kans avoimet kunnanmestaruus maastot Hollola 01.05. 23:59 
04.05. kans Helsyn sisumaastot Vantaa 01.05. 23:59 
04.05. kans Avoimet TUL:n Savon piirin maastojuoksut Leppävirta 04.05. 23:59 
05.05. kans Klaukkalan kevätheitot 1 Nurmijärvi 03.05. 23:59 
05.05. pm HämSY:n pm-maastojuoksut Tampere 30.04. 23:59 
05.05. pm pm-maastojuoksut M/N, M/N 19/17 Raisio 30.04. 23:59 
06.05. pm pm-maastot MN ja MN17,19 Ilmajoki 03.05. 23:59 
07.05. kans Heitto-cupin osakilpailu, moukarinheittokilpailut Tampere - 
07.05. kans Espoonlahden Heittokisat 2011 Espoo - 
07.05. kans Hiekkasärkät maraton Kalajoki 29.04. 23:59 
07.05. pm Maastojuoksun pm-kilpailut Parikkala 02.05. 23:59 
07.05. maantie Maastokisat Lempäälä 03.05. 23:59 
07.05. pm Pm-maastojuoksut: yleiset- ja sisulisäsarjat Saarijärvi 02.05. 23:59 
07.05. pm Satakunnan pm-maastot ja maastojen piirihuipentuma 9-15-v Kankaanpää 03.05. 23:59 
07.05. maantie Aulanko-Juoksu Hämeenlinna 05.05. 23:59 
07.05. kans Äitienpäivä heitot Leppävirta 05.05. 23:59 
07.05. pm Avoimet pm- maastot Kouvola 01.05. 23:59 
07.05. kans Helsyn PM maastot Espoo 05.05. 23:59 
07.05. kans Kauden avaus heitot Alavieska 07.05. 23:59 
07.05. kans Nuorten viesti Ranua, Rovastinaho 05.05. 23:59 
07.05. pm pm-maastot Hyvinkää 04.05. 23:59 
07.05. pm Pm-maastot ja 9-15-v. piirimaastot Kaustinen 03.05. 23:59 
07.05. kans Karttulan Asics -katujuoksu Karttula 04.05. 23:59 
07.05. kans Maantiejuoksut Ranua, Rovastinaho 05.05. 23:59 
07.05. pm Pm-maantie juoksut Ranua, Rovastinaho 05.05. 23:59 
07.05. pm Pm-, Sisu- ja veteraanimaastot Oulu 03.05. 23:59 
07.05. maraton Helsinki City Run Helsinki 31.03. 23:59 
07.05. kans Martin Puolikas, puolimaraton ja 1/4 maraton Keuruu 04.05. 23:59 
08.05. pm Kainuun piirin maastojuoksumestaruuskilpailut Sotkamo 06.05. 23:59 
08.05. maantie Martin hölkkä Miehikkälä - 
08.05. kans Varpasen kierto Varpaisjärvi - 
09.05. kans Espoonlahden Kiekkokisat 2011 Espoo - 
09.05. kans Telkkälän lenkki Taipalsaari 06.05. 23:59 
10.05. kans pk. kuulakilpailut Helsinki - 
10.05. kans Rekolan Raikkaan piirikunnalliset yleisurheilukilpailut Vantaa - 
10.05. maantie Savonlinnan Katuviesti Savonlinna 06.05. 23:59 
10.05. pm Sisulisäikäisten pm-maastot Perniö 05.05. 23:59 
10.05. kans Veikkolan Veikkojen Viikkokisa 1 Veikkola, Kirkkonummi 08.05. 23:59 
11.05. kans Pomppu-ukkojen korkeus Helsinki - 
11.05. kans KU-58:n pk-kilpailut Vantaa 08.05. 23:59 
11.05. maantie Mikkelin Katuviesti Mikkeli 06.04. 23:59 
12.05. kans Hese kisa Kalajoki 03.05. 23:59 
12.05. kans Löylyn kevätkävelyt Naantali 08.05. 23:59 
12.05. kans OrPo sisulisäkilpailut Orivesi - 
12.05. kans Pyhäselän toukokuun kisat Joensuu - 
12.05. kans Spring cup, osa II Siuntio 09.05. 23:59 
14.05. maantie Flying Finns-junnumaastot Nivala 04.05. 23:59 
14.05. maraton Etelä-Saimaa Puolimaraton Lappeenranta 06.05. 23:59 
14.05. kans Kettu-hölkkä Kinnula 14.05. 23:59 
14.05. maraton Kouvolan puolimaraton Kouvola 08.05. 23:59 
14.05. kans Nivankylän ympärijuoksut Rovaniemi / Nivankylä 11.05. 23:59 
14.05. kans E-P:n moukari-cup Töysä 13.05. 23:59 
14.05. kans Alueleirin leirikilpailu Kuortane - 
15.05. maantie Masku Maraton - tapahtuma Masku - 
15.05. kans Porvoon kevätheitot Porvoo 12.05. 23:59 
15.05. maantie Aviapolis-juoksu Vantaa 12.05. 23:59 
15.05. SM SM-maastot Nivala 09.05. 23:59 
15.05. kans Sotkuman maastohölkkä Polvijärvi 14.05. 23:59 
15.05. pm Takkarannan juoksu/pm-maantiejuoksu Kajaani - 
15.05. maraton Ideapark-juoksu Lempäälä - 
15.05. kans Virtu:n kevätmoukari Virrat 10.05. 23:59 
15.05. kans Nuorten Kortteliviesti Imatra 11.05. 23:59