Kilpailukalenteri.fi
Etusivu
Selaus
Haku
Karttahaku


UKK / FAQ
Anna palautetta
Tietoa palvelusta

Tulospalveluohje

Piilota piirin myöntämät kilpailut

Näytä seurakilpailut
Kilpailuhaku
Aikaväli Luokitus
 - 
Sarja Ikä
Piiri Laji
    

Päivämäärä Luokittelu Kilpailu Paikkakunta Ilm. päättyy  
20.08. pk JärvituuliCup 6 Keuruu 18.08. 23:59 
20.08. seura Seurakisat Kiiminki 19.08. 23:59 
20.08. pk United Pole Vaulters Cup 8 Helsinki 14.08. 23:59 
20.08. pk Viikkokisat Imatra - 
20.08. seura Silja Line Seurakisat Espoo - 
20.-21.08. pk Esbo IF klubbmästerskap- seuramestaruus Espoo 19.08. 23:59 
20.08. pk Fazer Reilu Cup V Lahti 16.08. 23:59 
20.08. pk Kaupunginmestaruuskilpailut Lieksa - 
20.08. pk NYU avoimet seuranmestaruuskilpailut Nurmijärvi 17.08. 23:59 
20.08. seura Silja Line Seurakisat Lohja - 
20.-21.08. pm Aikuisurheilijoiden (veteraaniurheilijoiden) Kainuun pm-kisat Kajaani 18.08. 23:59 
20.08. pk Akaan kaupunginmestaruuskilpailut - Kesäliiga VII Akaa 18.08. 23:59 
20.08. pk avoimet Vakka-Suomen ratakävelyt Mynämäki 17.08. 23:59 
20.08. ak Hyvän Tuulen Kisat II Helsinki 16.08. 23:59 
20.08. pk Kunnanmestaruuskilpailut Urjala 18.08. 23:59 
20.08. seura Seurakisat Iitti 19.08. 23:59 
20.08. seura Silja Line Seurakisat Ikaalinen 18.08. 23:59 
20.08. seura Silja Line seurakisat Kiukainen 20.08. 23:59 
20.08. seura Silja Line Seurakisat Orimattila - 
20.08. pk Betoni-cup Ylitornio - 
20.08. pk IK Falkens Dt Pännäinen 19.08. 23:59 
20.08. seura Seurakisat Ylitornio - 
20.08. seura Silja Line Seurakisat Somero - 
21.08. am Aluemestaruusviestit Sastamala 18.08. 23:59 
21.08. pk Janan mestaruuskisat Janakkala 18.08. 23:59 
21.08. pk Junnut radalle Tampere 19.08. 23:59 
21.08. seura Seurakisat Janakkala - 
21.-22.08. seura Seurakisat Sahalahti 21.08. 23:59 
21.-22.08. pk Vantaan Salamien mestaruuskilpailut Vantaa 20.08. 23:59 
21.08. pk 48. Vasakisa Porvoo - Borgå 16.08. 23:59 
21.08. pk 58-Cup 4/4 Vantaa 18.08. 23:59 
21.08. pk Borgå stavcup 2 - Porvoon seiväscup 2 Borgå - Porvoo 19.08. 23:59 
21.08. pk DT i sprint Mariehamn - 
21.08. pk Pomppu-Ukkojen korkeus Helsinki - 
21.08. seura Seurakisat Kerava - 
21.08. seura Seurakisat Vantaa 18.08. 23:59 
21.08. pk Seuran mestaruuskisat Virrat 18.08. 23:59 
21.08. pk Luokittelukilpailut / KeUCup 5 Savonlinna, Kerimäki - 
21.08. seura Seurakisat Kemi - 
21.08. seura Seurakisat Karkkila - 
21.08. seura Seurakisat Haukipudas 20.08. 23:59 
21.08. seura Seurakisat Nedervetil 20.08. 23:59 
21.08. pk Sibbo-Vargarnas mästerskap / Sibbo-Vargarnan mestaruuskilpailut Sibbo / Sipoo 20.08. 23:59 
21.08. seura Silja Line Seurakisat Jämsä - 
21.08. seura Silja Line Seurakisat Tuusula, Jokela 21.08. 23:59 
21.08. po Ungdomsserie (utomhus), omgång 5 Mariehamn - 
21.08. pk Maastojuoksu Tervola 20.08. 23:59 
21.08. seura Seurakisat Sonkajärvi - 
22.08. pk Heinola Games Heinola 19.08. 23:59 
22.08. pm Kymenlaakson pm-viestit T/P 9-15 v. Hamina 15.08. 23:59 
22.08. pk Lahden Hippokisat Lahti 19.08. 23:59 
22.08. pm pm kakkosmoniottelut P/T13 Raisio 17.08. 23:59 
22.08. seura Seurakisat Pello - 
22.08. pk Aloittelijoiden seiväskilpailu Helsinki 21.08. 23:59 
22.08. pk Avoimet kaupunginmestaruuskilpailut Äänekoski 19.08. 23:59 
22.08. pk Avoimet Ylöjärven kaupunginmestaruuskilpailut Ylöjärvi 20.08. 23:59 
22.08. pk Kev kisat Kuusamo 20.08. 23:59 
22.08. pm P/T9-11 pm-sisulisäviestit Raisio 17.08. 23:59 
22.08. pk Pargas IF Klubbmästerskap/Seuranmestaruus 2 Parainen 21.08. 23:59 
22.08. seura Seurakisat Jakobstad 21.08. 23:59 
22.08. pk Veikkolan Veikkojen viikkokisa 5 Veikkola 17.08. 23:59 
23.08. pk Seipään tuloskisa Veteli 21.08. 23:59 
23.08. seura Silja Line Seurakisat Kokkola - 
23.08. pk Sisulisät Orivesi 21.08. 23:59 
23.08. pk Tuloskisa Liminka 22.08. 23:59 
24.08. maantie Helsinki Marathon Helsinki - 
24.-25.08. pk Ultramoniotteluiden MM-kilpailut Helsinki 24.07. 23:59 
24.08. pk Aikuisurheiluliiton heittoviisiottelun SM-kilpailut Lahti, Nastola - 
24.-25.08. pm Uudyn pm 9-15v Nurmijärvi 21.08. 23:59 
24.08. pm Piiriviestit Satakunta 9-15-vuotiaat Sastamala 22.08. 23:59 
24.08. pk Heitto-ottelu Uusikaupunki 21.08. 23:59 
24.08. pm Nåid F/P stafett Raseborg/Karis - Raasepori/Karjaa 21.08. 23:59 
24.08. pk Raatteen Maraton/Puoli-Maraton/Kymppi Suomussalmi - 
24.08. pm HämSY:n pm-sisulisäviestit Nokia 20.08. 23:59 
24.08. am Itäisen alueen aluemestaruuskilpailut osa 2 Mikkeli 22.08. 23:59 
24.08. ak KälviäGames Kokkola 20.08. 23:59 
24.08. pk Piirinmestaruusviestit 9-17 v Imatra 19.08. 23:59 
24.08. pm pm-sisulisäviestit Jyväskylä 20.08. 23:59 
24.08. pk Niilon kymppi Suonenjoki 22.08. 23:59 
24.08. am Aluemestaruusviestit, PSM-mestaruusviestit Kajaani 20.08. 23:59 
24.08. pk Ekin kisat Töysä 23.08. 23:59 
24.08. pk Seipään tuloskisa Lieksa 23.08. 23:59 
25.08. pk Pyrinnön heitot Tampere 23.08. 23:59 
25.08. pk Heittokisat - Kuula, Kiekko ja Moukari Maaninka 23.08. 23:59 
25.08. pm Pohjois-Karjalan 9-13-vuotiaiden pm-moniottelut osa 2 Lieksa 20.08. 23:59 
25.08. ak 6.Tilastopajacup Turku 22.08. 23:59 
25.08. pm HämSYn N/M pm 10 000m Tampere 23.08. 23:59 
25.08. pk Hervannan XXVII Juhlakilpailut Tampere 23.08. 23:59 
25.08. pk Kansalliset aikuisurheilukilpailut Lohja - 
25.08. pk Kuohun Tasoittava 5000m Jyväskylä / Vaajakoski - 
25.08. pm Muurolan Piikki -maantiejuoksutapahtuma Rovaniemi - 
25.08. pm Pm-sisuviestit Seinäjoki 20.08. 23:59 
25.08. pk KieKuMo Cup III Virrat 23.08. 23:59 
25.08. pm LasY:n pm-viestit 9-15-v, Lahti Lahti 21.08. 23:59 
25.08. pk Salonjokilaakso-juoksu Salo 22.08. 23:59 
25.08. seura Seurakisat Kuhmo - 
25.08. pm Avoin M/N pm-10000m Turku 22.08. 23:59 
25.08. pk Keihäskilpailu-Spjuttävling Vaasa-Vasa 23.08. 23:59 
25.08. pk SSU:n lajikisa Seinäjoki 24.08. 23:59 
26.08. pk Moukarin- ja painonheittokilpailut Helsinki - 
26.08. seura Seurakisat Kestilä - 
26.08. seura Silja Line Seurakisat Varkaus - 
26.08. pk HIK klubbmästerskap 1/2 Hangö 23.08. 23:59 
26.08. pk Raision kaupungin mestaruuskilpailut Raisio - 
26.08. pk Akilles mästerskap 6 - Akilleen mestaruuskisat 6 Borgå - Porvoo 23.08. 23:59 
26.08. pk Lärkkulla Games Raseborg, Ekenäs - Raasepori, Tammisaari 23.08. 23:59 
26.08. pk Osuuspankin HIPPO-Viikkokisat Tampere 25.08. 23:59 
26.08. seura Seurakisat Hankasalmi - 
26.08. seura Silja Line Seurakisat Järvenpää 26.08. 23:59 
26.08. seura Seurakisat Sonkajärvi - 
26.08. pk Koko kansan Cooper Liminka 26.08. 23:59 
27.08. pk Elokuun kisat Jyväskylä 24.08. 23:59 
27.08. pk Naantalin Löylyn seuramestaruuskilpailut 1.kilpailupäivä Naantali 23.08. 23:59 
27.08. pk Viikkokisat Imatra - 
27.-28.08. am Aluemestaruusviestit Helsinki 24.08. 23:59 
27.08. ak Ikaalisten Syyskisat Ikaalinen 25.08. 23:59 
27.08. pk Naumasen kisat 2 Joensuu - 
27.08. pk Nuorten yleisurheilukilpailut Kouvola 25.08. 23:59 
27.08. pk Savonlinnan Riennon ABC-kisa Savonlinna 24.08. 23:59 
27.08. pk Syysheitot Rovaniemi 25.08. 23:59 
27.08. pk Dt i Smedsby 7-15 år Korsholm 25.08. 23:59 
27.08. pk Op Oulu Tiistaikisa V Oulu 25.08. 23:59 
27.08. pk Orimattilan Jymyn piirikunnalliset Orimattila 23.08. 23:59 
27.08. seura Seurakisat Viitasaari 26.08. 23:59 
27.08. seura Silja Line seurakisat Kiukainen 27.08. 23:59 
27.08. pk Uran nelisataset ja keihäs Kannus 26.08. 23:59 
27.08. pk Värisilmä PRO kilpailut Karkkila 25.08. 23:59 
27.08. seura Silja Line Seurakisat Somero - 
28.08. pk Paunu Games V Jämsä 25.08. 23:59 
28.08. pk KEV-heittokisat Kuusamo 27.08. 23:59 
28.08. pk Pomppu-Ukkojen korkeus Helsinki - 
28.08. seura Seurakisat Janakkala - 
28.08. pk TuWe:n Junnukisat Turku 24.08. 23:59 
28.08. pk Avoimet Limingan kunnanmestaruus kilpailut LIMINKA 26.08. 23:59 
28.08. pk Avoimet Limingan kunnanmestaruus kilpailut lisälajit Liminka 26.08. 23:59 
28.-29.08. pm DM för 14/15/17/19 år Närpes 24.08. 23:59 
28.08. pk Kolmiloikkapäivä Pori 27.08. 23:59 
28.08. seura Seurakisat Sahalahti 27.08. 23:59 
28.08. pk Tammelan Kunnan Mestaruuskilpailu Tammela 25.08. 23:59 
28.08. pk Visan Seurakisat Iisalmi 23.08. 23:59 
28.08. seura Seurakisat Sonkajärvi - 
29.-30.08. pk Kiskon mestaruuskisat - seiväs ja aidat Riihimäki 27.08. 23:59 
29.08. pk Elokuun moukarikisa Pori 28.08. 23:59 
29.08. pk HIK klubbmästerskap 2/2 Hangö 23.08. 23:59 
29.08. pk Ouneva Groupin junnukisat Joensuu - 
29.08. pk KU-68 Viikkokisa IV Kangasala 28.08. 23:59 
29.08. pk Lärkkulla Games Raseborg, Karis - Raasepori, Karjaa 26.08. 23:59 
29.08. pk Pargas IF Klubbmästerskap/Seuranmestaruus 3 Parainen 28.08. 23:59 
29.08. pk Seipään tuloskisa Veteli 29.08. 23:59 
29.08. seura Seurakisat Kangasala 28.08. 23:59 
29.08. seura Seurakisat Viiala - 
30.08.-01.09. SM SM-kilpailut M/N19-22 Porvoo - Borgå 22.08. 23:59 
30.08. pk Syyshypyt Rovaniemi 28.08. 23:59 
30.08. pk 28. Sakun hölkkä Saarijärvi - 
31.08. seuracup Föreningscup final, A-serie / Seuracup finaali, A-sarja Nedervetil / Alaveteli 28.08. 23:59 
31.08. pk Kokkolan Veikkojen Venetsialaismaraton Kokkola - 
31.08.-01.09. pk SAKU ry:n Syyskisat Tampere 20.08. 23:59 
31.08. pk Seuracup finaali B-sarja Imatra 26.08. 23:59 
31.08. seuracup Seuracup Superfinaali Seinäjoki 29.08. 23:59 
31.08. pk Seuracupfinaali C-sarja Tuusula 28.08. 23:59 
31.08. pk Hiekkaharjun Ratakierros ja Loikkakisa Vantaa 29.08. 23:59 
31.08. pm Sisumaastot Tervola 29.08. 23:59 
31.08. pk Nuorisokisat Pudasjärvi 27.08. 23:59 
01.09. pk VehU 1929 juhlakilpailu Tampere 29.08. 23:59 
01.09. pk 59. Pyhäntä-hölkkä Pyhäntä 30.08. 23:59 
01.09. pk LU 90 v - Juhlavuoden Juniorijuoksut JuokseVille Laukaa - 
01.09. pk Syyssataset Lapinlahti 30.08. 23:59 
01.09. pk Aikuisurheilijoiden syysheitot Kouvola / Inkeroinen 31.08. 23:59 
01.09. pk Distriktstävling/Piirikilpailu Kimito 28.08. 23:59 
01.09. pk Seipään tuloskisa Kalajoki 30.08. 23:59 
01.09. pk Syyskuun pituushyppykilpailu Espoo 31.08. 23:59 
01.09. seura Silja Line Seurakisat Inari - 
02.09. pk KeU:n mestaruusottelut Savonlinna, Kerimäki 31.08. 23:59 
02.09. pk Moukarin- ja painonheittokilpailut Helsinki - 
02.09. seura Seurakisat Kestilä - 
02.09. pk Viikkokisat Lappeenranta - 
02.09. seura Seurakisat Helsinki 31.08. 23:59 
02.09. pk Seurakisojen pk lisälajit Helsinki 30.08. 23:59 
03.09. pk Pohjois-Karjalan koululaisten piirinmestaruuskisat Lieksa 29.08. 23:59 
03.09. pk Kultajousi kuukausikisat 5/5 Kuopio 01.09. 23:59 
03.09. pm pm-ratakävelyt T/P9-15, M/N17, M/N Naantali 29.08. 23:59 
03.09. seura Seurakisat KUOPIO 01.09. 23:59 
03.09. pk Syysheitot Raasepori/Karjaa - Raseborg/Karis 01.09. 23:59 
03.09. pk Viikkokisat Imatra - 
03.09. pk HKV:n mestaruuskilpailut 1. päivä Helsinki 01.09. 23:59 
03.09. pk Klaukkalan syysmoukari 1 Nurmijärvi 31.08. 23:59 
03.09. pk NYU avoin seurakisa, viikkokisa 5 Nurmijärvi 01.09. 23:59 
03.09. pk Matin Kuntokymppi Lieksa - 
03.09. pk Moukaripörssin kiekkokisa Pori 01.09. 23:59 
03.09. seura Seurakisat Raseborg/Karis - Raasepori/Karjaa 01.09. 23:59 
03.09. seura Silja Line Seurakisat Kiukainen 03.09. 23:59 
03.09. pk Veikkolan Veikkojen viikkokisa 6 Veikkola 31.08. 23:59 
03.09. pk Tarmon syysheitot Kokkola 02.09. 23:59 
03.09. pk DT Drott i Vasa Vasa 02.09. 23:59 
04.09. pk Skolmästerskap i friidrott för högstadier i Esbo-Grankulla-Kyrkslätt Esbo - Espoo, Alberga Stadion - Leppävaaran stadion 02.09. 23:59 
04.09. pk Aloittelijoiden seiväskilpailu Helsinki 03.09. 23:59 
04.09. pm Kainuun sisumoniottelut 2 Kajaani 01.09. 23:59 
04.09. pk KEV-heittokisat Kuusamo 03.09. 23:59 
04.09. pk Akilles mästerskap 7 - Akilleen mestaruuskisat 7 Borgå - Porvoo 02.09. 23:59 
04.09. pk GIF - LIF - Åsarna klubbkamp Nedervetil - Alaveteli 02.09. 23:59 
04.09. pk Kiekko- ja kuulakisa Juuka 03.09. 23:59 
04.09. pk Pitkät ratamatkat, Laihian Lujan piirikunnalliset Laihia 03.09. 23:59 
04.09. seura Seurakisat Sahalahti 04.09. 23:59 
04.09. pk Syyskuun korkeushyppykisa Pori, Noormarkku 03.09. 23:59 
05.09. pk Skolmästerskap i friidrott för lågstadier i Esbo-Grankulla-Kyrkslätt Esbo - Espoo, Alberga Stadion - Leppävaaran stadion - 
05.09. pk Avoimet pk-kilpailut Kajaani 04.09. 23:59 
05.09. pk HIFK moukari- ja kiekko Helsinki 03.09. 23:59 
05.09. pk Regiontävling KYRKSLÄTT 02.09. 23:59 
05.09. pk Syyskisa ja TUL seuraottelu Salo 02.09. 23:59 
05.09. pk Pargas IF Klubbmästerskap/Seuranmestaruus 4 Parainen 04.09. 23:59 
05.09. pk Ristiinan Urheilijoiden mestaruuskisat Mikkeli / Ristiina - 
05.09. pk Seuraottelu NuKi-NuTa-KaPo Lohja, Nummi, Urheilukuja 3 03.09. 23:59 
05.09. pk Sisulisät Orivesi 03.09. 23:59 
05.09. pk Viiskunta-kisat Kuortane 02.09. 23:59 
05.09. seura Silja Line Seurakisat Helsinki 03.09. 23:59 
06.09. pk SAG-kilpailu (School Athletic Games) Tammela - 
06.09. pk Säästöpankin syysheitot Somero 04.09. 23:59 
06.09. pk Pentin Hölkkä Kouvola /Elimäki - 
07.-08.09. SM SM-viestit 2019 Ylivieska 30.08. 23:59 
07.09. pk Vaasa Maraton Vaasa 02.09. 23:59 
07.09. pk Keilahalli Shot Put Loimaa 2019 Loimaa 28.08. 23:59 
07.09. pk Kuopio Maraton Kuopio - 
07.-08.09. pm NÅID flick o pojkdagar 9-13 Pargas 03.09. 23:59 
07.09. pk Ruskamaraton kymppi Kittilä - 
07.09. pk Ruskamaraton puolikas Kittilä - 
07.09. pk Ruskamaraton täysi Kittilä - 
07.09. pk Avoimet seiväskilpailut Ähtäri 06.09. 23:59 
07.09. pk Avoimet Seuranmestaruus heittokisat Iisalmi 04.09. 23:59 
07.09. pk Epun kie-kuu cup:n osakilpailu Jalasjärvi 05.09. 23:59 
07.-08.09. pk Kyvyt Esiin lasten kilpailut Leppävirta 01.09. 23:59 
07.09. pm Sisulisäottelut II T/P9-13 Äänekoski 03.09. 23:59 
07.09. pk Pomppu-Ukkojen korkeus Helsinki - 
07.09. pk Heitto-ottelu Espoo 06.09. 23:59 
08.09. pk 46. Lasse Viren hölkkä Myrskylä - 
08.09. pk Heinäpään heittokisat Oulu - 
08.09. pk Keihäskisat Nurmijärvi 04.09. 23:59 
08.09. pm LasY:n pm-ottelut 9-13v. 2.osa Asikkala 04.09. 23:59 
08.09. pk Valkeakosken Nuorisokisat Valkeakoski 06.09. 23:59 
08.09. pk Hannun keihäskisa Outokumpu 05.09. 23:59 
08.09. pk Merkki-Mitalicup finaali Naantali 04.09. 23:59 
08.09. pk Töysän mestaruuskisat ja ennätysten murskajaiset Töysä 06.09. 23:59 
08.09. pk UrjU:n seiväs- ja kiekkokisa Urjala 07.09. 23:59 
09.09. pk Borgå stavcup 3 - Porvoon seiväscup 3 Borgå - Porvoo 06.09. 23:59 
09.09. seura Seurakisat Kestilä - 
09.09. pk Osuuspankin HIPPO-Viikkokisat Tampere 08.09. 23:59 
10.09. pk Yleisurheilun kouluottelu Kristiinankaupunki-Teuva Kristiinankaupungin urheilukenttä - 
10.09. pk Naantalin Löylyn seuramestaruuskilpailut 2.kilpailupäivä Naantali 06.09. 23:59 
10.09. pm Pm-kävelyt Rovaniemi 08.09. 23:59 
10.09. pm Sisuottelut Rovaniemi 06.09. 23:59 
10.09. pk Fazer Reilu Cup pitkät matkat ja syysseiväs Lahti 06.09. 23:59 
10.09. pk HKV:n mestaruuskilpailut 2. päivä Helsinki 08.09. 23:59 
10.09. pk Klaukkalan syysmoukari 2 ja seuranmestaruustonnit Nurmijärvi 07.09. 23:59 
10.09. am Am 10 000m Lahti 06.09. 23:59 
10.09. pk Avoin aluekilpailu Kokkola 08.09. 23:59 
10.09. pk Moukaripörssin moukarikisa Pori 08.09. 23:59 
10.09. pk Osuuspankin Hippo-kisat Lempäälä 09.09. 23:59 
10.09. pk Vauhdin Ratatonni Kuusankoski - 
10.09. pk Veikkolan Veikkojen viikkokisa 7 Veikkola 07.09. 23:59 
10.09. pk Iltakisa Alavieska 08.09. 23:59 
11.09. pk Suomussalmen koululaisten yleisurheilun mestaruuskilpailut Suomussalmi - 
11.09. pk Iitin koulukisat- pitkät matkat Iitti - 
11.09. pk Avoimet Savonlinnan Jyryn aikuisurheilijoiden mestaruuskisat ja seuran 110-v kisat Savonlinna - 
11.09. pk Borgå stavcup 3 - Porvoon seiväscup 3 Borgå - Porvoo 09.09. 23:59 
11.09. pk Paunu Games VI Jämsä 08.09. 23:59 
11.09. pk Vänärin syyskisa Kuopio 09.09. 23:59 
11.09. pk KEV-heittokisat Kuusamo 10.09. 23:59 
11.09. pm Pm-ottelut 9-15v Pori 09.09. 23:59 
11.09. pk Akilles mästerskap 8 - Akilleen mestaruuskisat 8 Borgå - Porvoo 06.09. 23:59 
11.09. seura Seurakisat Sahalahti - 
12.09. pk Rastin kuulailta Suomussalmi 12.09. 23:59 
12.09. pk Regiontävling KYRKSLÄTT 10.09. 23:59 
12.09. seura Seurakisat Raisio 10.09. 23:59 
12.09. pk Ingå IF - Sjundeå IF - Virkby Start, Samarbetstävling 4/4 Siuntio - 
12.09. pk Lärkkulla Games Raseborg, Karis - Raasepori, Karjaa 09.09. 23:59 
13.09. pk Seuraottelu HKV-LahdA-TP-TuUL Helsinki 12.09. 23:59 
13.09. pk Distriktstävling Mariehamn - 
13.-14.09. maantie Finlandia Marathon ja Valon Kymppi Jyväskylä - 
14.-15.09. ak Koululiikuntaliiton yleisurheilumestaruuskilpailut Laitila 05.09. 23:59 
14.09. pk Pyrinnön heitot Tampere 12.09. 23:59 
14.09. pk Aikuisurheilijoiden av.heitto 5-ottelu Jalasjärvi 10.09. 23:59 
14.-15.09. pm Helsyn junnuhuipentuma 13-9 v. Vantaa 11.09. 23:59 
14.09. pk Keuruun Syysseiväs Keuruu 11.09. 23:59 
14.09. pk Pohjois-Savon maakuntaviesti Karttula 09.09. 23:59 
14.09. pk Kiiminki-maraton Oulu - 
14.-15.09. pk Pyhäselän XIX heittohyppypäivät Joensuu 12.09. 23:59 
14.09. ak Koski-Vähälän Karijasut Alavieska 12.09. 23:59 
14.09. pk Lopen avoimet syysheitot Loppi 11.09. 23:59 
14.09. kans Kansalliset yleisurheilukilpailut Orimattila 10.09. 23:59 
14.09. pk Nuorten syyskisat Orimattila 10.09. 23:59 
14.09. pk Pomppu-Ukkojen korkeus Helsinki - 
14.09. pk VII Iltavalojuoksu 3000 m Kokkola, Ullava 12.09. 23:59 
15.09. pk Kiitureiden superottelut Nurmijärvi 10.09. 23:59 
15.09. pk Avoimet TUL Järvi-Suomen heitto-ottelut Leppävirta - 
15.09. pk Sirkjärven ympärijuoksu Ylämaa 11.09. 23:59 
15.09. pk 46. Herrala Hölkkä Hollola, Herrala 07.09. 23:59 
15.09. ak 7. Tilastopajacup Turku 12.09. 23:59 
15.09. pk avoimet pk hyppy- ja heittokilpailut Savonlinna, Kerimäki 13.09. 23:59 
15.09. maantie Kaisaniemen Juoksu Helsinki - 
15.09. pk Höstkast Malax 13.09. 23:59 
15.09. pk Höstkast - Lisälaji / Extra gren Malax 14.09. 23:59 
15.09. maantie Tampere Puolimaraton Tampere - 
15.09. pk Ylämaan syysheitot Lappeenranta (Ylämaa) 12.09. 23:59 
16.09. seura Seurakisat Kestilä - 
16.09. pk Osuuspankin HIPPO-Viikkokisat Tampere 15.09. 23:59 
16.09. seura Seurakisat Ilmajoki - 
17.09. pk KLL:n Satakunnan (ja Porin) A- ja B-sarjan kilpailut Pori 12.09. 23:59 
17.09. pk KLL:n VS:n piirin yläasteiden ja lukioiden piirikisat Laitila 13.09. 23:59 
18.09. pk Lahden koulukisat alakoulut Lahti - 
18.09. pk Helsingin Tarmon mestaruuskilpailut Helsinki 16.09. 23:59 
18.09. pk Jyryn syysjuoksut Helsinki 17.09. 23:59 
19.09. pk KLL:n Satakunnan piirin ala-asteen yleisurheilukilpailut Pori 13.09. 23:59 
19.09. pk Lahden koulukisat yläkoulut ja lukiot Lahti - 
19.09. seura Silja Line Seurakisat Helsinki 17.09. 23:59 
20.09. pk Akilles mästerskap slägga - Akilleen mestaruuskisat moukari Borgå - Porvoo 17.09. 23:59 
20.09. pk Hyppy- ja kuulakisat Rovaniemi 19.09. 23:59 
21.09. pm HämSY:n pm-sisulisäottelut II Tampere 18.09. 23:59 
21.-22.09. pk SAUL:n SM-moniottelut Helsinki 11.09. 23:59 
21.09. maantie 38. Kullervo-maraton Lappeenranta (Joutseno) 13.09. 23:59 
21.09. pk Triangeliottelut (VsV-Luja-KKV) Sastamala 19.09. 23:59 
21.09. pk Lahden piirin Heittocupin osakilpailu / heitto-ottelu Lahti, Nastola 18.09. 23:59 
21.09. pk Lujan piirikunnallinen keihäskisa Laihia 20.09. 23:59 
21.09. pk Nousiaisten heittokisat Nousiainen 18.09. 23:59 
21.09. pk Syysheitot (Huipentuman moukari) Kaustinen 18.09. 23:59 
21.09. pk Helsingin Tarmon mestaruuskilpailujen juoksut Helsinki 19.09. 23:59 
21.09. maantie 12. Espoo Rantamaraton ja Rantapuolikas Espoo - 
21.09. pk Huurreheitot Leppävirta 21.09. 23:59 
21.09. pk Kaarlon Juoksu 2019 Posio 19.09. 23:59 
21.-22.09. pk Kirkkonummen Kunnan Avoimet Mestaruuskilpailut Veikkola 20.09. 23:59 
21.09. pk Painonheitoncup finaali, kutsukilpailu Iisalmi - 
21.09. seura Seurakisat Posio 20.09. 23:59 
21.09. SM SM-maraton Espoo 13.09. 23:59 
21.09. pk URA:n, LTU:n ja PiKe:n seuranmestaruuskilpailut kaarina 19.09. 23:59 
21.09. pk Kalliokosken lenkki Halsua - 
21.09. maantie Ruissalojuoksut Turku - 
21.09. pk Ähtärin halliseiväs Ähtäri 19.09. 23:59 
22.09. pk Tapanilan Erän avoimet mest kisat Helsinki 18.09. 23:59 
22.09. pk Ähtärin Urheilijoiden ja Kauhavan Wisan seurakisa Ähtäri 21.09. 23:59 
22.09. pk Pk-heittokisat Ristiina 19.09. 23:59 
22.09. maantie Espoo Rantakymppi ja Rantavitonen Espoo - 
22.09. pk Kuonan Kymppi Savonlinna, Kerimäki 31.08. 23:59 
22.09. pk Pakopirtin Juoksu Utajärvi 16.09. 23:59 
22.09. pk XLIII VOIVAKKA-juoksu Laitilaniementie 10, Leppävirta - 
22.09. pk Heittokisat Rovaniemi 20.09. 23:59 
22.09. pk Limingan tuloskisa Liminka 20.09. 23:59 
22.09. pk Limingan tuloskisa Liminka 20.09. 23:59 
22.09. pk 33. Kuorevaara-hölkkä ja lasten Vauhti-juoksu Polvijärvi 22.09. 23:59 
22.09. pk Syysseiväs Koski Tl 19.09. 23:59 
22.09. pk Pomppu-Ukkojen korkeus Helsinki - 
23.09. seura Seurakisat Ilmajoki - 
24.09. pk Heittokisa Jyväskylä 23.09. 23:59 
25.09. pk Syystesti Tornio 23.09. 23:59 
25.09. pm HämSY:n pm-sisulisämaastoviesti Tammela 21.09. 23:59 
26.09. pk KLL:n VS:n piirin alakoulujen yleisurheilukisat Kaarina 19.09. 23:59 
26.09. pk Löylyn syysheitot Naantali 22.09. 23:59 
26.09. pk Pyhäselän syyskisat Joensuu - 
26.09. pk Mini Maaria katujuoksu Turku 22.09. 23:59 
27.09. pk 29. Kuvansin Yöjuoksu Joroinen - 
27.09. pk Yö-juoksu Turku 23.09. 23:59 
28.-29.09. pk Seuran avoimet mestaruusheitot Tampere 26.09. 23:59 
28.09. pm Helsyn 13-9 v. pm-moniottelut 2 Espoo 24.09. 23:59 
28.09. pk Huittisten Hullu Hölkkä Huittinen 24.09. 23:59 
28.09. pk Isosyöte Trail Run Pudasjärvi, Syöte 23.09. 23:59 
28.09. pk Kultajousi Running KUOPIO 23.09. 23:59 
28.09. pk Kataja-hölkkä 2019 Joensuu - 
28.09. pk Kauniston maraton, puolimaraton ja 10 km Haapajärvi 22.09. 23:59 
28.-29.09. pk Syysmoniottelut Laitila 25.09. 23:59 
28.09. pk 10. Isosyöte - Huippukymppi Pudasjärvi, Syöte 23.09. 23:59 
29.09. pk Tarmon heittoviisiottelu Helsinki 26.09. 23:59 
29.09. po Castorama Mariehamn - 
29.09. pk Erän heittocup 2/2019 Helsinki 28.09. 23:59 
29.09. pk Orinoron polkujuoksu Leppävirta 29.09. 23:59 
29.09. pk Pärnä XC Run Liperi 27.09. 23:59 
29.09. pk Arskan XXI Askellus Otanmäki - 
29.09. pm pm-sisulisämoniottelut II P/T11-9 Laitila 25.09. 23:59 
29.09. pk Heinäpään heittokisat Oulu - 
29.09. pk Avoimet Kauhajoen mestaruusmaastot Kauhajoki 27.09. 23:59 
30.09. seura Silja Line Seurakisat Ilmajoki - 
05.10. pk Kurikan SM-maastojen esikisat Kurikka 30.09. 23:59 
05.10. pk Särkivaaran hölkkä Joensuu 30.09. 23:59 
05.10. pk Espoonlahden heittokisat Espoo 02.10. 23:59 
05.10. pk Itämeri Maraton 2019 Hanko - 
05.10. pk Lokakuun vitonen ja kymppi Tervola 03.10. 23:59 
05.10. seura Seurakisat LAMMINJÄRVEN YMPÄRIJUOKSU, Veikkola 03.10. 23:59 
05.10. pk Tuiskun heittokisat II Rusko 02.10. 23:59 
05.10. pk 50. Punkaharjun Halkijuoksu Punkaharju - 
06.10. pk Osmon superhölkkä Pieksämäki 29.09. 23:59 
06.10. pk Pirjon Pakkaskisat Heinävesi - 
06.10. pk Vuoreskieppi Tampere 30.09. 23:59 
06.10. pk 54. Paraistenlenkki/ Pargasloppet Parainen 02.10. 23:59 
06.10. pk Espoonlahden heittokisat Espoo 03.10. 23:59 
06.10. pk Syysviestit Tornio 05.10. 23:59 
07.10. seura Silja Line Seurakisat Ilmajoki - 
08.10. pk Tarmon kymppi Helsinki - 
10.10. pk Motonet kuukausikisat maastojuoksu Joensuu 08.10. 23:59 
12.10. pk Eekoo ABC-run Lappeenranta 09.10. 23:59 
12.10. pk MourunkiTrailRun Kempele 12.10. 23:59 
12.10. maantie Vantaan Maraton Vantaa - 
12.10. pk Kymiring Running Day Iitti 11.10. 23:59 
12.10. pk XRUN maastojuoksu Lappeenranta 09.10. 23:59 
13.10. pk Varsyn juoksucupin maastosprintit Raisio 09.10. 23:59 
13.10. pk Aikuisurheilijoiden lokaheitot Kouvola / Inkeroinen 11.10. 23:59 
13.10. pk Heittoryhmän moukarikisa Lahti, Nastola 11.10. 23:59 
18.10. pk Aikuisurheilijoiden heittoleirin leirikisa SAVONLINNA - 
19.10. pk Preiviikin ennätysmaraton Pori - 
22.10. seura Seurakisat Vantaa 22.10. 23:59 
26.10. maantie Kaarinan Syysmaraton Kaarina - 
26.-27.10. pk Pajulahti Cross Country Carnival Nastola, Lahti 17.10. 23:59 
26.10. maantie Helsinki Halloween Run Helsinki - 
01.11. pk Aloittelijoiden seiväskilpailu Helsinki 30.10. 23:59 
02.11. pk Rautaveden maraton Sastamala - 
02.11. pk Lohjan talvijuoksusarja 1 Lohja 01.11. 23:59 
07.11. pk Motonet kuukausikisat Joensuu 05.11. 23:59 
10.11. ak PM-maastotapahtuma Heinola, Vierumäki - 
16.11. pk Avoimet hallikisat Pori, Karhuhalli 14.11. 23:59 
16.11. maantie Aktia-maantiejuoksucup Vantaa - 
16.-17.11. pk Joensuu Night Run 12 h ja 6 h Joensuu - 
17.11. pk Syyshallit Turku 13.11. 23:59 
17.11. halli OP Junior GP Helsinki 12.11. 23:59 
22.11. seura Seurakisat Rovaniemi 21.11. 23:59 
22.11. pk Pomppu-Ukkojen korkeus Helsinki - 
23.11. pk Loskahallit Joensuu 20.11. 23:59 
23.11. halli Marrashallit Kaustinen 20.11. 23:59 
23.11. pk Nakkila juoksu Nakkila 18.11. 23:59 
24.11. pk EPUn eliittifinaali-hallikilpailu Kuortane 22.11. 23:59 
24.11. pk Marrashallit Helsinki 20.11. 23:59 
26.11. pk Pommisuojahypyt Vantaa 24.11. 23:59 
29.11. pk Pomppu-Ukkojen korkeus Helsinki - 
30.11. pk Lohjan talvijuoksusarja 2 Lohja 29.11. 23:59 
01.12. pk Valo Intersport -hallit Lahti, Pajulahti 28.11. 23:59 
03.12. pk Pyrinnön testitonnit Tampere 02.12. 23:59 
06.12. pk Itsenäisyysmaraton Kuopio - 
06.12. halli Itsenäisyyspäivän kisat Espoo 04.12. 23:59 
07.12. halli Itsenäisyyspäivän kisat, ratamatkat Espoo 04.12. 23:59 
11.12. pk Aloittelijoiden seiväskilpailu Helsinki 09.12. 23:59 
12.12. pk Porilaiskisat Pori 11.12. 23:59 
13.12. pk Pomppu-Ukkojen korkeus Helsinki - 
14.12. pk Starttikisat Helsinki 12.12. 23:59 
14.12. pk Tonttukisat Turku 09.12. 23:59 
14.-15.12. pk Jouluhallit Oulu 10.12. 23:59 
14.12. pk HämSY:n halliseuraottelu Tampere 12.12. 23:59 
14.12. pk Keski-Suomen talvijuoksusarja 2/5 Jyväskylä - 
14.12. maantie Aktia-maantiejuoksucup Vantaa - 
15.12. seura Seurakisat Rovaniemi 12.12. 23:59 
18.12. pk Motonet kuukausikisat / Hallitonnit Joensuu 16.12. 23:59 
18.12. pk Joulusprintit Vantaa 15.12. 23:59 
19.12. pk Joulukilpailujen aitajuoksut Helsinki 16.12. 23:59 
19.12. pk Joulukilpailut Helsinki 16.12. 23:59 
19.12. pk Erän talvimestaruuskilpailut Helsinki 18.12. 23:59 
20.12. seura Seurakisat Rovaniemi 18.12. 23:59 
20.12. pk Kotkan seiväskoulun kilpailut Kotka 20.12. 23:59 
20.12. pk Pomppu-Ukkojen korkeus Helsinki - 
21.12. pk Erän talvimestaruuskilpailut Helsinki 20.12. 23:59 
22.12. pk Stavtävling Botniahallen 21.12. 23:59 
27.12. pk Pomppu-Ukkojen korkeus Helsinki - 
28.12. pk Uuden Vuoden heitot Kaustinen 25.12. 23:59 
28.12. pk Suomussalmen talvisotajuoksu 80 v Suomussalmi 27.12. 23:59 
28.12. pk Erän talvimestaruuskilpailut Helsinki 27.12. 23:59 
28.12. pk Hannu Tulasalon 70v juhlakilpailut Himanka 26.12. 23:59 
29.12. pk Someron halliseiväs Somero 27.12. 23:59 
29.12. pk Seiväskisa Kuopio 26.12. 23:59 
30.12. pk Halliseiväshyppykilpailut Tampere 28.12. 23:59 
31.12. pk Pohjan Koiton seiväskisa Rovaniemi 30.12. 23:59 
31.12. pk Paloaukean Uudenvuodenjuoksu Liperi - 
31.12. pk Kokkolan uudenvuodenjuoksu - Karleby nyårslopp Kokkola 28.12. 23:59 
31.12. pk 34. Liedon Uudenvuoden juoksu Lieto 28.12. 23:59 
31.12. pk Karttulan Uudenvuodenjuoksu Karttula 29.12. 23:59 
31.12. pk Limingan XII Uudenvuodenjuoksu Liminka 28.12. 23:59 
31.12. pk Hakunilan uudenvuodenjuoksu Vantaa - 
31.12. pk Yöjuoksu Orimattila 31.12. 23:59 
02.01. pk Erän talvimestaruuskilpailut Helsinki 01.01. 23:59 
03.01. pk Pomppu-Ukkojen korkeus Helsinki - 
03.01. pk Vauhdittomat loikat 3-ottelu Helsinki 02.01. 23:59 
04.01. pk Aloittelijoiden seiväskilpailu Helsinki 03.01. 23:59 
04.01. pk Erän talvimestaruuskilpailut Helsinki 03.01. 23:59 
04.01. halli Seuraottelu TP-JKU-KuopRe-OP Tampere 01.01. 23:59 
05.01. halli Talvihallit Haaparanta 01.01. 23:59 
06.01. pk Loppiaisen leiskautukset Kuortane 04.01. 23:59 
06.01. halli Loppiaiskisat Turku 02.01. 23:59 
06.01. halli Personal Best Pikajuoksucup 1/2 Lahti 03.01. 23:59 
06.01. pk Avoimet Uudyn pm vauhdittomat sisähyppykilpailut Hyvinkää, 03.01. 23:59 
06.01. pk Espoonlahden heittokisat Espoo 05.01. 23:59 
06.01. halli Pikajuoksucup 1/2 Lahti 03.01. 23:59 
06.01. halli Virkiän loppiaishallit Lapua 04.01. 23:59 
07.01. halli Motonet kuukausikisat Joensuu 05.01. 23:59 
09.01. halli Tammipomput Kuopio 06.01. 23:59 
10.-12.01. halli Seiväshypyn talvikarnevaalit Lahti, Pajulahti 06.01. 23:59 
10.01. halli Himangan seiväskisa Himanka 08.01. 23:59 
10.01. pk Pomppu-Ukkojen korkeus Helsinki - 
11.01. halli Himangan Hallit Himanka 09.01. 23:59 
11.01. maantie Rinkimaraton Uusikaupunki 07.01. 23:59 
11.01. halli Tunturihallit Rovaniemi 05.01. 23:59 
11.01. pk Lohjan talvijuoksusarja 3 Lohja 10.01. 23:59 
11.01. pk Hallikilpailu Kajaani 09.01. 23:59 
11.01. pk Seuraottelu VU-LUM Helsinki 10.01. 23:59 
11.01. pk Imatran hallikisat Imatra 07.01. 23:59 
12.01. halli Av. Pohjanmaan hallikisat ja hallitonni Kuortane 10.01. 23:59 
15.01. halli Urheiluoppilaitosten Hallimestaruuskilpailut Kuopio 09.01. 23:59 
16.01. halli Hallitonnit Kuopio 13.01. 23:59 
17.01. pk Kansalliset harjoitushallit Tampere 17.01. 23:59 
17.01. seura Seurakisat Rovaniemi 15.01. 23:59 
17.01. seura Seurakisat Järvenpää 16.01. 23:59 
17.01. pk Pomppu-Ukkojen korkeus Helsinki - 
18.01. halli 200 metrin hallikisat Helsinki 16.01. 23:59 
18.-19.01. halli Avoimet pm-hallit Joensuu 13.01. 23:59 
18.01. pk Avoimet Satakunnan piirihallit Pori 16.01. 23:59 
18.01. halli Hippohallit Tampere 14.01. 23:59 
18.01. pk Lohtajan Hallikisat Lohtaja 16.01. 23:59 
18.01. halli VARSY:n kansalliset Turku 15.01. 23:59 
18.01. halli VARSY:n pm-hallimoniottelut Turku 13.01. 23:59 
18.01. seura Silja Line Seurakisat Hyvinkää 17.01. 23:59 
18.01. halli Junior Indoor Meeting - JIM Jyväskylä 13.01. 23:59 
18.01. pk Kuulan hallikisat Keitele 16.01. 23:59 
18.01. maantie Aktia-maantiejuoksucup Vantaa - 
18.01. pk Hallikilpailu Kajaani 16.01. 23:59 
18.01. pk HSU:n hallihypyt Hyvinkää 15.01. 23:59 
18.01. pk Anmj leirikilpailu Tammela - 
18.01. halli Öppna NÅID HALL mästerskapen i 9-15 årsklasser Helsinki 15.01. 23:59 
19.01. halli Personal Best Pikajuoksucup 2/2 Lahti, Pajulahti 15.01. 23:59 
19.01. SM Parayleisurheilun SM-hallikilpailut Lahti, Pajulahti 08.01. 23:59 
19.01. halli Öppna NÅID hall mästerskap i 17, 19 och allmänna klasserna Helsinki 15.01. 23:59 
19.01. halli Pikajuoksucup 2/2 Lahti, Pajulahti 15.01. 23:59 
21.01. halli Ruonalan tammihallit Kotka 17.01. 23:59 
22.01. halli Luolasprintit 1/3 Vantaa 19.01. 23:59 
22.01. po Ungdomsserie (inomhus), omgång 1 Eckerö - 
22.01. pm Vauhdittomien hyppyjen pm-kilpailut Kajaani 20.01. 23:59 
24.01. pk Kiekon ja kuulan leirikilpailu Tampere - 
24.01. pk Aikuisurheilijoiden heittoleirin moukarin leirikisa SAVONLINNA - 
24.-25.01. halli Pohjois-Savon avoimet hallit Kuopio 20.01. 23:59 
24.01. seura Seurakisat Järvenpää 24.01. 23:59 
24.01. pk Pomppu-Ukkojen korkeus Helsinki - 
24.01. halli Seuraottelu HKV-TP-TuUl-LA Tampere 21.01. 23:59 
25.01. halli Botnia Junior Games Vaasa 19.01. 23:59 
25.01. pm Pohjois-Pohjanmaan sisuhallit Oulu 20.01. 23:59 
25.01. halli Karhuhallin kansalliset Pori 23.01. 23:59 
25.01. pk Junnuviestit Helsinki 20.01. 23:59 
25.01. pk Keski-Suomen talvijuoksusarja 3/5 Jyväskylä - 
25.01. pk Rakokiven kiekkokilpailu Lahti 23.01. 23:59 
26.01. pm Avoimet Pohjois-Pohjanmaan pm-hallit Oulu 22.01. 23:59 
26.01. halli VARSY:n pm-halliviestit Turku 21.01. 23:59 
26.01. halli Pirkkahallijuoksut Tampere 23.01. 23:59 
26.01. halli Avoimet Helsy-hallit 1 Helsinki 22.01. 23:59 
30.-31.01. pk Make 70v 7-ottelu Helsinki - 
30.01. pk Torstaikisat Helsinki 27.01. 23:59 
31.01. pk Aikuisurheilijoiden Hipposhallit Jyväskylä 26.01. 23:59 
31.01. pk Pomppu-Ukkojen korkeus Helsinki - 
31.01. halli OP-viestikarnevaalit Turku 28.01. 23:59 
01.02. pk Avoimet Satakunnan Hallimestaruuskisat Pori 29.01. 23:59 
01.02. pk Kansallinen hallikilpailu Salo - 
01.02. seura Silja Line Seurakisat Hyvinkää 31.01. 23:59 
01.-02.02. halli Hipposhallit Jyväskylä 27.01. 23:59 
01.02. pk VKV-hallit Haaparanta 26.01. 23:59 
01.02. pk Jorkin Synttärikisat Leppävirta 01.02. 23:59 
01.02. halli Seiväshypyn kv.kutsukilpailu Tampere - 
01.-02.02. halli Avoimet Helsy-hallit 2 Helsinki 28.01. 23:59 
01.-02.02. halli Avoimet Helsyn halliottelut Helsinki 28.01. 23:59 
02.02. halli Etelä-Savon Yleisurheilun avoimet pm-hallit Savonlinna 29.01. 23:59 
02.02. halli VARSY:n pm-hallit 1 Turku 28.01. 23:59 
02.02. kävely Arenakävelyt Espoo 30.01. 23:59 
05.02. halli Kymenlaakson avoimet pm-hallikilpailut (M/N, M/N19 ja M/N17) Kotka 01.02. 23:59 
05.02. halli Luolasprintit 2/3 Vantaa 02.02. 23:59 
05.02. pm Öppna hallDM Vasa 02.02. 23:59 
05.02. po Ungdomsserie (inomhus), omgång 2 Eckerö - 
06.02. halli Pikamatkat ja kuula Kuopio 03.02. 23:59 
06.02. pk Avoimet aitajuoksukilpailut Helsinki 03.02. 23:59 
07.02. seura Silja Line Seurakisat Järvenpää 06.02. 23:59 
07.02. pk Himangan seiväskisa Himanka 05.02. 23:59 
07.02. pk Pomppu-Ukkojen korkeus Helsinki - 
08.02. SM Kiekon talvimestaruuskisat Pori 02.02. 23:59 
08.02. halli Himangan Hallit Himanka 06.02. 23:59 
08.02. pk SantaClaus hallin lisälajit Rovaniemi 06.02. 23:59 
08.02. halli SantaClaus hallit Rovaniemi 02.02. 23:59 
08.02. halli Pirkanmaan avoimet nuorten hallikisat Tampere 06.02. 23:59 
08.-09.02. halli VARSY:n pm-hallit 2 Turku 03.02. 23:59 
08.02. seura Seurakisat Hyvinkää 07.02. 23:59 
08.02. seura Seurakisat Hyvinkää 07.02. 23:59 
09.02. pm Avoimet Kainuun hallimestaruuskilpailut Kajaani 06.02. 23:59 
09.02. halli Kataja Indoor Games Joensuu 05.02. 23:59 
09.02. halli Kansalliset Tampere 05.02. 23:59 
09.02. halli Avoimet Pohjanmaan hallikisat Kuortane 07.02. 23:59 
09.02. halli Kansalliset hallikisat Lahti 06.02. 23:59 
12.02. pk Hallikisa Mikkeli 11.02. 23:59 
14.02. pk Pomppu-Ukkojen korkeus Helsinki - 
14.02. seura Silja Line Seurakisat Kokkola 13.02. 23:59 
14.02. pk HKV:n testikisa Helsinki 12.02. 23:59 
15.02. halli Malja Sprintit Turku 12.02. 23:59 
15.02. pk Aikuisurheilijoiden 3-ottelu Kajaani 13.02. 23:59 
15.02. pk Avoin seiväskilpailu ähtäri 14.02. 23:59 
15.02. halli Ystävyyskisat Haaparanta 10.02. 23:59 
15.02. maantie Aktia-maantiejuoksucup Vantaa - 
15.-16.02. SM SM-hallit Tampere 09.02. 23:59 
15.02. pk Avoimet TUL:n nuorten aluehallit Helsinki 11.02. 23:59 
17.02. pk Seiväsryhmän hallikisa Lahti, Pajulahti 15.02. 23:59 
18.02. pk Kuukausikisat Lappeenranta 14.02. 23:59 
19.02. halli Ruonalan helmihallit Kotka 15.02. 23:59 
21.-23.02. pk Suomen Aikuisurheiluliiton SM-halli kilpailut Tampere - 
21.02. pk Pomppu-Ukkojen korkeus Helsinki - 
22.-23.02. SM Nuorten SM-hallit Helsinki 16.02. 23:59 
22.02. pk TuUL kansallinen juniorihallikilpailu Turku 19.02. 23:59 
22.02. pk Avoimet junioreiden helmihypyt II Oulu 20.02. 23:59 
23.02. pk Talvi moukarikisat 1 Turku 20.02. 23:59 
24.02. pk Motonet Kuukausikisat Joensuu 23.02. 23:59 
26.02. pk Avoimet pm-hallikilpailut Imatra 20.02. 23:59 
26.02. pk Aloittelijoiden seiväskilpailu Helsinki - 
26.02. po Ungdomsserie (inomhus), omgång 3 Eckerö - 
27.-28.02. pk Pohjan koiton iltakisat Rovaniemi 24.02. 23:59 
28.02. seura Silja Line Seurakisat Järvenpää 27.02. 23:59 
29.02.-01.03. SM SM-hallimoniottelut Helsinki 23.02. 23:59 
29.02. pk Karkaushallikisat Kaustinen 26.02. 23:59 
29.02.-01.03. halli VARSY:n pm-hallihuipentuma Turku 24.02. 23:59 
29.02. pk Keski-Suomen talvijuoksusarja 4/5 Jyväskylä - 
29.02. pk Karkauspäivän kuulakisa Leppävirta - 
01.03. pk Junnuhallit Haaparanta 27.02. 23:59 
01.03. pk Nuorten hallikilpailut Kajaani 28.02. 23:59 
02.03. pk Hyppykisat Rovaniemi 29.02. 23:59 
06.-08.03. halli Tampere Junior Indoor Games Tampere 01.03. 23:59 
06.03. pk Aikuisurheilijoiden heittoleirin leirikisa Savonlinna 06.03. 23:59 
06.03. pk Pomppu-Ukkojen korkeus Helsinki - 
07.03. pk VIII APK-hallimaraton Pori - 
07.-08.03. pm Avoimet aikuisurheilijoiden pm-hallikilpailut Kajaani 04.03. 23:59 
08.03. pk Talvi moukarikisat 2 Turku 05.03. 23:59 
08.03. po Ungdomsserie (inomhus), omgång 4 Eckerö - 
08.03. pk Avoin seipään hallikisa Kuortane 06.03. 23:59 
11.03. halli Luolasprintit 3/3 Vantaa 08.03. 23:59 
13.03. pk Maaliskuun kiekko koitos Rovaniemi 11.03. 23:59 
13.03. pk Pomppu-Ukkojen korkeus Helsinki - 
14.03. pk Kansallinen moukarikilpailu Kaustinen 08.03. 23:59 
14.03. pk Lohtajan hallikisat Lohtaja 11.03. 23:59 
14.03. SM Moukarin talvimestaruuskilpailut Kaustinen 08.03. 23:59 
14.03. halli VARSY:n pm-halliottelut ON PERUTTU Turku 26.10. 23:59Ilmoittaudu
14.03. halli Avoimet Keski-Suomen juniorihallit Jyväskylä 09.03. 23:59 
14.03. pk Avoin lajiklinikan tuloskilpailu Keitele 12.03. 23:59 
14.03. pk Av kuulantyönnön TUL Savon pm Leppävirta - 
14.-15.03. pk Helsyn Junnuhallit ja kävelyt PERUUTETTU Helsinki - 
15.03. pk Vasa Elektriska Games Vasa 11.03. 23:59 
15.03. halli Keväthallit Savonlinna 11.03. 23:59 
15.03. pk Nuorten hallikilpailut Kajaani 13.03. 23:59 
16.03. pk Maallisheitot Kurikka 16.03. 23:59 
17.03. halli VARSY:n lajikoulukisat ON PERUTTU Turku 14.03. 23:59 
17.03. halli VARSY:n Juoksucupin hallitonnit ON PERUTTU Turku 14.03. 23:59 
20.03. pk Pomppu-Ukkojen korkeus Helsinki - 
21.03. halli PERUTTU Kymenlaakson avoimet pm-hallit Kouvola 16.03. 23:59 
21.-22.03. pm Kainuun sisuhallimestaruuskilpailut Kilpailu on peruttu Kajaani 17.03. 23:59 
21.03. maantie Aktia-maantiejuoksucup PERUUTETTU Vantaa - 
21.03. maantie AM-Maantiejuoksut PERUUTETTU Vantaa 18.03. 23:59 
21.03. pk Seuran hallimestaruuskilpailut, klubb hallmästerskap Espoo 20.03. 23:59 
21.03. pk Uudyn pm junnuhallit 9-15v KILPAILU ON PERUTTU Helsinki - 
22.03. pk HIK vintertävlingar hangö 13.03. 23:59 
22.03. halli Avoimet Sisuikäisten pm-hallit. KILPAILU PERUTTU. Kuortane 13.03. 23:59 
26.03. pk KLL Pohjanmaan alakouluhallit, KILPAILU PERUTTU KORONAVIRUKSEN VUOKSI Kuortane 20.03. 23:59 
28.03. pk Keihään talvikisat Mustasaari 23.03. 23:59 
28.03. halli PERUTTU Kymenlaakson avoimet pm-hallikilpailut (P/T11, P/T13 ja P/T15) Kotka 25.03. 23:59 
28.03. halli Palkintokeskuskisa ON PERUTTU Turku 24.03. 23:59 
28.03. pm Pohjois-Pohjanmaan maantiejuoksun pm-kilpailut - HUOM PM-KILPAILU JA TESTIJUOKSU PERUTTU KORONA-VIRUKSEN TAKIA Ii 25.03. 23:59 
28.03. pk Toholammin talvimaraton Toholampi - 
28.03. pk Keski-Suomen talvijuoksusarja 5/5 PERUTTU Jyväskylä - 
29.03. halli HämSY:n hallihuipentuma Tampere - 
29.03. pk Karis Telefon Indoors Raseborg/Karis - Raasepori/Karjaa 12.03. 23:59 
29.03. pm Satakunnan avoimet pm-maantiejuoksut PERUTTU/SIIRRETÄÄN Nakkila 26.03. 23:59 
29.03. halli Keväthallit PERUUTETTU Helsinki 25.03. 23:59 
01.04. seura Seurakisat - KILPAILU ON PERUTTU Nurmijärvi 31.03. 23:59 
04.04. pk Askon Pytty kisan finaali Iisalmi KILPAILU PERUTTU - 
05.04. pm DM i landsvägslöpning Malax 31.03. 23:59 
05.04. halli Pohjola Junior GP PERUUTETTU Helsinki 01.04. 23:59 
05.04. pk Avoimet pm-hallit 9-15v PERUUTETTU Lahti, Nastola 02.04. 23:59 
11.04. pk Rane Sport ja Savo Sport Center -maantiejuoksu Leppävirta, KILPAILU PERUTTU 08.04. 23:59 
13.04. pk Lohjan Heitto-cup 2020 osa 1/4 PERUTTU Lohja 10.04. 23:59 
13.04. pk 48. Malmijuoksu Joensuu 11.04. 23:59 
15.04. seura Seurakisat KILPAILU SIIRRETÄÄN MYÖHEMPÄÄN AJANKOHTAAN KORONAVIRUSEPIDEMIAN VUOKSI Nurmijärvi 14.04. 23:59 
18.04. pk Kultajousi Running Kuopio : Peruttu 10.04. 23:59 
18.04. pk SAUL:n SM-hallimoniottelut PERUUTETTU Helsinki 09.04. 23:59 
18.04. pk Espoonlahden heittokisat PERUUTETTU Espoo 15.04. 23:59 
19.04. pk 14th Helsinki Indoor Tetradecathlon PERUUTETTU Helsinki 05.04. 23:59 
19.04. maantie Helsinki Spring Marathon HSM Helsinki 13.04. 23:59 
19.04. pm Helsy junnumaantiejuoksut PERUUTETTU Helsinki 14.04. 23:59 
19.04. pk Lohjan Heitto-cup 2020 osa 2/4 Lohja 16.04. 23:59 
19.04. pk Tarmon kevätottelut PERUUTETTU Helsinki 15.04. 23:59 
19.04. kävely Espoon kevätkävelyt PERUUTETTU TOISTAISEKSI Espoo 15.04. 23:59 
22.04. pm HämSy pm-maastot/ Siirretty Nokia - 
23.04. pk 74. Kuvansin halkijuoksu Joroinen 21.04. 23:59 
25.-26.04. pk Markun ja Tertun heitot SIIRRETTY Tampere 23.04. 23:59 
25.04. pm pm-maastot SIIRRETÄÄN SYKSYYN Rauma 21.04. 23:59 
25.04. am AM-Maastojuoksu PERUUTETTU Vantaa 23.04. 23:59 
25.04. pk Norpan lenkki Kokkola 23.04. 23:59 
25.04. pk PERUTTU Kaisun Hölkkä Koria 24.04. 23:59 
25.04. pk Helsinki10 PERUUTETTU/SIIRTYY Helsinki - 
26.04. pk Aulankojuoksu PERUTTU Hämeenlinna 23.04. 23:59 
26.04. pm Uudyn PM maantiejuoksut PERUTTU Karkkila 23.04. 23:59 
26.04. pk PERUTTU Teutjärven ympärijuoksu 2020 Loviisa 24.04. 23:59 
26.04. pk Toijala Hölkkä PERUUTETTU Akaa, Toijala 24.04. 23:59 
26.04. pk Avoimet pohjois-pohjanmaan piirin maastojuoksu mestaruus kilpailut Kempele 24.04. 23:59 
26.04. pk Espoonlahden heittokisat PERUUTETTU Espoo 23.04. 23:59 
26.04. pk PERUTTU/SIIRRETÄÄN Vuoksenlenkki, Pm maantiejuoksu Imatra 22.04. 23:59 
27.04. pm PERUTTU Kymenlaakson avoimet pm-maastojuoksut Kotka 24.04. 23:59 
28.04. pk Spring Cup Raseborg/Karis - Raasepori/Karjaa 22.03. 23:59 
01.05. pk Lohjan Heitto-cup 2020 osa 3/4 PERUTTU Lohja 29.04. 23:59 
01.05. pk 46. Vappuhölkkä Siirretty vuodelle 2021 Lohijärvi 28.04. 23:59 
03.05. pk PERUTTU Lahden piirin Heittocupin osakilpailu / rinkiheitot Lahti, Nastola 01.05. 23:59 
03.05. maantie Kansainvälinen 48. Pyynikki-juoksu/ SIIRRETÄÄN Tampere 17.05. 23:59 
04.05. pk PERUTTU/SIIRRETÄÄN Telkkälän Lenkki Taipalsaari 01.05. 23:59 
05.05. pk Itä-Vantaan maastot PERUUTETTU Vantaa 05.05. 23:59 
05.05. pk Klaukkalan kevätmoukari 1 PERUTTU Nurmijärvi 03.05. 23:59 
07.05. pk Keihäs - Matalankynnyksen harkka kisat Helsinki 07.05. 23:59 
08.-09.05. pk ANMJ-lounainen alue, leirikilpailut PERUTTU Tammela - 
09.05. pm HämSY:n Sisulisämaastot 9-15v / Siirretty Kangasala 05.05. 23:59 
09.05. pm Uudyn pm-maastot 9-15v. SIIRRETÄÄN SYKSYYN Mäntsälä 06.05. 23:59 
09.05. pk Baanarun - PERUTTU Kempele - 
09.05. pk KePYn maantieviestit PERUTTU/SIIRRETÄÄN Toholampi - 
09.05. pk Espoonlahden heittokisat PERUUTETTU Espoo 06.05. 23:59 
09.05. pk PERUTTU Fazer Reilu Cup I Lahti 06.05. 23:59 
09.05. pm PERUTTU/SIIRRETÄÄN Etelä-Karjalan piirinmestaruusmaastot Lappeenranta (Ylämaa) 06.05. 23:59 
11.05. pk Moukarin- ja painonheittokilpailut PERUUTETTU Helsinki - 
12.05. pk Veikkolan Veikkojen viikkokisa 1 PERUUTETTU Veikkola 12.05. 23:59 
12.05. pk Heidehofin rykäisy PERUUTETTU Vantaa 09.05. 23:59 
13.05. pk PERUTTU/SIIRRETÄÄN Hannun heitot Parikkala 08.05. 23:59 
14.05. pk Itä-Vantaan maastot PERUUTETTU Vantaa 14.05. 23:59 
14.05. pk PERUTTU Kymenlaakson lajipäivä kiekko, korkeus Loviisa 12.05. 23:59 
14.05. pk Sisulisät PERUTTU Orivesi - 
16.05. pk Porvoon Kevärheitot - Borgå Vårkast Porvoo - Borgå - 
16.05. pk Lahden piirin Heittocupin osakilpailu Asikkala 14.05. 23:59 
16.05. pm PERITTU LaSY:n pm-maastot 9-15-vuotiaat Kausala 15.05. 23:59 
16.05. pm pm-ottelut 9-15v Jyväskylä - 
16.05. pk Klaukkalan kevätmoukari 2 PERUTTU Nurmijärvi 14.05. 23:59 
16.05. pk Rataraasto Kempele 14.05. 23:59 
17.05. pk Lohjan Heitto-cup 2020 osa 4/4 PERUTTU Lohja 15.05. 23:59 
17.05. pm PERUTTU/SIIRRETÄÄN Junnu- ja pm-maastot Kannus 14.05. 23:59 
18.05. pk Moukarin- ja painonheittokilpailut PERUUTETTU Helsinki - 
18.05. pk PERUTTU Kymenlaakson lajipäivä: Huutjärvi 14.05. 23:59 
27.05. seura Silja Line Seurakisat - Kotiratakisat Nedervetil / Alaveteli - 
31.05. pk 10000 m kutsukilpailu Vantaa - 
01.06. pk Keihään kutsukilpailu Jyväskylä - 
01.06. pk Espoonlahden heittokisat Espoo 28.05. 23:59Ilmoittaudu
01.06. pk Heittoryhmien rinkikilpailut Lahti 31.05. 23:59 
01.06. pk 400 metrin juoksupäivä Helsinki 30.05. 23:59Ilmoittaudu
01.06. pk Kesäkauden avaus Leppävirta 30.05. 23:59 
01.06. pk Kesäkuun Kisat Ylivieska 31.05. 23:59Ilmoittaudu
01.06. pk Laihian Lujan piirikunnalliset Laihia 30.05. 23:59Ilmoittaudu
01.06. pk Tuloskisa Liminka 30.05. 23:59Ilmoittaudu
01.06. seura Seurakisat Kaavi - 
02.06. pk Kesäkoitokset Rovaniemi 28.05. 23:59Ilmoittaudu
02.06. pk Klaukkalan moukarikisat Nurmijärvi 31.05. 23:59Ilmoittaudu
02.06. pk Klaukkalan sprintit Nurmijärvi 31.05. 23:59Ilmoittaudu
02.06. seura Seurakisat Parkano 01.06. 23:59Ilmoittaudu
02.06. pk Tuiskun heittokisat Rusko (Vahto) 29.05. 23:59Ilmoittaudu
03.06. seura Silja Line Seurakisat - Kotiratakisat Nedervetil / Alaveteli - 
03.06. pk Keihäskoulun kilpailu Joensuu 01.06. 23:59Ilmoittaudu
03.06. pk Pyrinnön heitot Tampere 01.06. 23:59Ilmoittaudu
03.06. pk Pomppu-Ukkojen korkeus Helsinki - 
03.06. pk Keskuskenttä Memorial Joensuu 30.05. 23:59 
03.06. seura Seurakisat Huittinen (Vampula) - 
03.06. seura Seurakisat Kiuruvesi - 
03.06. pk Sibbo Energi-tävling / Sipoon Energis-kisat Sibbo / Sipoo 31.05. 23:59Ilmoittaudu
03.06. pk VehUn Kesäkisat Tampere 01.06. 23:59Ilmoittaudu
03.06. pk Heidehofin rykäisy Vantaa 01.06. 23:59 
03.06. pk Pk-kisa Ylitornio 01.06. 23:59Ilmoittaudu
03.06. seura Seurakisat Ylitornio - 
04.06. pk Aikuisurheilijoiden heittocup 1/4 Kouvola/Inkeroinen 01.06. 23:59 
04.06. seura Seurakisat Ilomantsi - 
04.06. pm Helsyn pm-tiejuoksut Vantaa 02.06. 23:59Ilmoittaudu
04.06. pk Lajipäiväkisat Imatra 30.05. 23:59Ilmoittaudu
04.06. pk LeKi YU:n viikkokisa I Lempäälä 03.06. 23:59Ilmoittaudu
04.06. seura Seurakisat Lempäälä 03.06. 23:59Ilmoittaudu
04.06. pk 2.seurakisat ja luokittelukilpailut Mikkeli / Ristiina - 
04.06. pk Kasttävling - Heittokilpalu Raseborg/Karis - Raasepori/Karjaa 02.06. 23:59Ilmoittaudu
05.06. pk Hintrekin Lenkki ja Pikku-Hintrekki juoksut Kaustinen - 
06.06. pk Pyrinnön heitot Tampere 04.06. 23:59Ilmoittaudu
06.-07.06. pk Avoimet TUL:n Järvi- Suomen ja TUL:n aikuisurheilijoiden mestaruuskilpailut Leppävirta 01.06. 23:59Ilmoittaudu
06.06. pk Harju Cup 1 Jyväskylä 02.06. 23:59Ilmoittaudu
06.06. pk TF Espoon heittokisa Espoo 04.06. 23:59Ilmoittaudu
06.06. pk Jyrin korkeushyppykisat Liperi 02.06. 23:59Ilmoittaudu
06.06. pk UKK:n kisat Uusikaupunki 02.06. 23:59Ilmoittaudu
06.06. pk Pohjola Junior GP Helsinki 01.06. 23:59Ilmoittaudu
06.06. pk 58-Cup Vantaa 03.06. 23:59Ilmoittaudu
06.06. pk Karttulan katujuoksu Karttula 02.06. 23:59Ilmoittaudu
06.06. pk Korona Junior Games Seinäjoki 04.06. 23:59Ilmoittaudu
06.06. ak Parkanon Urheilijat 80v juhlakilpailu Parkano 04.06. 23:59Ilmoittaudu
06.06. pk Säästöpankin kevätheitot Somero 03.06. 23:59 
06.06. seura Seurakisat Kouvola 02.06. 23:59 
06.06. ak Rajakisat Tornio 02.06. 23:59Ilmoittaudu
06.06. pk Korona Games Seinäjoki 04.06. 23:59Ilmoittaudu
07.06. pk Kaarinan junnukisat Kaarina 04.06. 23:59Ilmoittaudu
07.06. pk Löylyn kesäkuun kisat 1. Naantali 04.06. 23:59Ilmoittaudu
07.06. pk Lahden piirin Heittocupin osakilpailu Asikkala 04.06. 23:59Ilmoittaudu
07.06. pk Rokuan Maastojuoksu Utajärvi Rokua 03.06. 23:59 
07.06. ak Virkiä Games Lapua 04.06. 23:59Ilmoittaudu
07.06. pk Akaan Seudun Nuorisokisat Akaa, Toijala 04.06. 23:59Ilmoittaudu
07.06. pm HämSY:n pm-ratakävelyt Urjala 05.06. 23:59Ilmoittaudu
07.06. pk KieKuMo Cup I Virrat 05.06. 23:59 
07.06. pk Släggtävling / Moukarikilpailu Nedervetil / Alaveteli 06.06. 23:59Ilmoittaudu
07.06. pk Seiväskoulun kevätkisat Somero 04.06. 23:59Ilmoittaudu
07.06. pk Uusi Alku kutsukilpailu Lahti 03.06. 23:59Ilmoittaudu
08.06. pk Lahden seiväsryhmän Alku-kisa Lahti 05.06. 23:59Ilmoittaudu
08.06. pk Moukarin- ja painonheittokilpailut Helsinki - 
08.06. pk Fazer Reilu Cup I, sarjat 8-11v Lahti 05.06. 23:59Ilmoittaudu
08.06. seura Seurakisat Veikkola - 
08.06. pm Avoimet heittokisat ja pitäjänmestaruuskisat Posio 05.06. 23:59Ilmoittaudu
08.06. pk Juoksukoulun pikamatkat Kurikka 07.06. 23:59Ilmoittaudu
08.06. pk MIKV avoin ABC2 kilpailu Mikkeli 05.06. 23:59Ilmoittaudu
08.06. pk Porvoon viikkokisa 1 - Borgå veckotävling 1 Porvoo - Borgå 04.06. 23:59Ilmoittaudu
08.06. pk Tomatspelen Närpes 06.06. 23:59Ilmoittaudu
09.06. seura Seurakisat Keuruu - 
09.06. pk Savonlinnan Riennon ABC-kisa Savonlinna 06.06. 23:59Ilmoittaudu
09.06. seura Seurakisat Iitti 09.06. 23:59Ilmoittaudu
09.06. pk Tilastopajacup Limited edition 1 Turku 06.06. 23:59Ilmoittaudu
09.06. pk Keuruun kuulakisa Keuruu 09.06. 23:59Ilmoittaudu
09.06. seura Seurakisat Parkano 08.06. 23:59Ilmoittaudu
09.06. pk Veikkolan Veikkojen viikkokisa 2 Veikkola 07.06. 23:59Ilmoittaudu
09.06. pk Piikkiön aluekisa Kaarina 04.06. 23:59Ilmoittaudu
10.06. seura Silja Line Seurakisat - Kotiratakisat Nedervetil / Alaveteli - 
10.06. pk Arctic-heitot Rovaniemi 09.06. 23:59Ilmoittaudu
10.06. pk Kesäkuun Moukari Tampere 08.06. 23:59Ilmoittaudu
10.06. pk Fazer Reilu Cup I, sarjat 12-15v Lahti 07.06. 23:59Ilmoittaudu
10.06. pk Hämeenlinnan Tarmon viikkokisat Hämeenlinna 07.06. 23:59Ilmoittaudu
10.06. pk Pomppu-Ukkojen korkeus Helsinki - 
10.06. seura Seurakisat Nurmijärvi 09.06. 23:59 
10.06. pk Distriktstävling Malax 08.06. 23:59 
10.06. pk HSU kilpailut Hyvinkää 08.06. 23:59Ilmoittaudu
10.06. pk NoU Kesäkuun Kisat Nokia 07.06. 23:59 
10.06. seura Seurakisat Huittinen (Vampula) - 
10.06. seura Seurakisat Karkkila 09.06. 23:59Ilmoittaudu
10.06. seura Seurakisat Kiuruvesi - 
10.06. pk Sibbo Energi-tävling / Sipoon Energia-kisat Sibbo / Sipoo 07.06. 23:59Ilmoittaudu
10.06. pk Pk-kisa Ylitornio 08.06. 23:59Ilmoittaudu
10.06. seura Seurakisat Ylitornio - 
11.06. pk Pyrinnön heitot Tampere 09.06. 23:59Ilmoittaudu
11.06. seura Seurakisat Ilomantsi - 
11.06. pm Sisumaastot Rovaniemi 07.06. 23:59Ilmoittaudu
11.06. pk LeKi YU:n viikkokisa II Lempäälä 10.06. 23:59Ilmoittaudu
11.06. seura Seurakisat Lempäälä 10.06. 23:59Ilmoittaudu
11.06. pk Heitto- ja hyppykilpailut Kaavi 09.06. 23:59Ilmoittaudu
11.06. pk Power Park Games Alahärmä 09.06. 23:59Ilmoittaudu
11.06. pk Pyhäselän kesäkuun kisat Joensuu - 
11.06. pk Sisulisät Orivesi 09.06. 23:59Ilmoittaudu
11.06. pk Sprinttikisat Espoo 08.06. 23:59 
11.06. pk Vauhdin Ratajuoksut Kuusankoski - 
13.06. pk Harju Cup 2 ja pm-ottelut 9-15v Jyväskylä 09.06. 23:59Ilmoittaudu
13.-14.06. pk Railin ja Kielon heittokisat Tampere 11.06. 23:59Ilmoittaudu
13.06. pk Marttilan Heittokisat Marttila 10.06. 23:59Ilmoittaudu
13.06. pk Heittokisat Iisalmi 11.06. 23:59Ilmoittaudu
13.06. pk Kalajoen kisat Kalajoki 11.06. 23:59Ilmoittaudu
13.06. pk Keihään lajipäivä ja N/M seiväskisa Kuortane 08.06. 23:59Ilmoittaudu
13.06. pk Keuruun Kesäkisat Keuruu - 
13.06. pm Sisuottelu 1 Oulu 11.06. 23:59Ilmoittaudu
13.06. ak Alavuden Kisat Alavus 11.06. 23:59Ilmoittaudu
13.06. pk Espoonlahden kiekkokisa Espoo 10.06. 23:59Ilmoittaudu
13.06. pk Kuulan kutsukilpailu Ikaalinen 10.06. 23:59 
14.06. pk Löylyn kesäkuun kisat 2. Naantali 11.06. 23:59Ilmoittaudu
14.06. am 10000 m aluemestaruuskilpailu Helsinki 12.06. 23:59Ilmoittaudu
14.06. kans 49. Toukokuun kisat Helsinki 12.06. 23:59Ilmoittaudu
14.06. ak Eeles Landström Games Akaa, Toijala 12.06. 23:59Ilmoittaudu
14.06. pk KieKuMo Cup II Virrat 12.06. 23:59 
14.06. pk Korona Junior Games 2 Seinäjoki 12.06. 23:59Ilmoittaudu
14.06. pk Korona Games 2 Seinäjoki 12.06. 23:59Ilmoittaudu
14.06. pk Ryskeen Kesä-CUP Tammela 11.06. 23:59Ilmoittaudu
15.06. pk Osuuspankin HIPPO-Viikkokisat Tampere 13.06. 23:59Ilmoittaudu
15.06. seura Seurakisat Veikkola - 
15.06. pk Joutsan Pommin avoimet yu-kisat Joutsa 12.06. 23:59Ilmoittaudu
15.06. ak Kurikan Ryhdin aluekisat Kurikka 13.06. 23:59Ilmoittaudu
15.06. pk Osuuspankin HIPPO-Viikkokisat Tampere 14.06. 23:59Ilmoittaudu
15.06. pk Vakka-ottelut Laitila 11.06. 23:59Ilmoittaudu
15.06. pk Viiskuntakisat Ähtäri 13.06. 23:59Ilmoittaudu
15.06. pk Ylöjärven avoimet kaupungin mestaruuskilpailut Ylöjärvi 12.06. 23:59Ilmoittaudu
16.06. seura Seurakisat Keuruu - 
16.06. pk Kultajousi kuukausikisat 1/4 Kuopio 13.06. 23:59Ilmoittaudu
16.06. seura Silja Line Seurakisat Kuopio 14.06. 23:59Ilmoittaudu
16.06. pm avoin pm moukari Turku 13.06. 23:59 
16.06. pk Fazer Reilu Cup II, sarjat 8-11v Lahti 13.06. 23:59Ilmoittaudu
16.06. pk Pyrinnön kesäkuun kisat Tampere 14.06. 23:59Ilmoittaudu
16.06. pk Suomen Kultapörssikisat Akaa / Viiala 14.06. 23:59Ilmoittaudu
16.06. ak Tilastopajacup Limited edition 2 Turku 13.06. 23:59Ilmoittaudu
16.06. pk Avoimet seuranmestaruuskilpailut Mänttä-Vilppula 14.06. 23:59Ilmoittaudu
16.06. pk GIF:n piirikilpailut Kokkola 13.06. 23:59Ilmoittaudu
16.06. seura Seurakisat Parkano 15.06. 23:59Ilmoittaudu
16.06. seura Silja Line Seurakisat Ikaalinen - 
16.06. pk Viikkokisa Oulun Pyrintö Oulu 14.06. 23:59Ilmoittaudu
16.06. pk Yleisurheilukilpailut Muurame 15.06. 23:59Ilmoittaudu
16.06. pk Piirikisa Nivala 12.06. 23:59Ilmoittaudu
17.06. seura Silja Line Seurakisat - Kotiratakisat Nedervetil / Alaveteli - 
17.06. pk Helsinki Summer Meeting / Juhannuskisat Helsinki 17.06. 23:59 
17.06. kans Marskin kisat Lappeenranta 12.06. 23:59Ilmoittaudu
17.06. pk Fazer Reilu Cup II, sarjat 12-15v Lahti 14.06. 23:59Ilmoittaudu
17.06. pk Pomppu-Ukkojen korkeus Helsinki - 
17.06. pk Viikkokisat I Virrat 15.06. 23:59Ilmoittaudu
17.06. pk NÅID F/P mångkamp 9-13 år Sibbo / Sipoo 15.06. 23:59Ilmoittaudu
17.06. pk Pk-kisa Tornio 14.06. 23:59Ilmoittaudu
17.06. seura Seurakisat Karkkila 16.06. 23:59Ilmoittaudu
17.06. seura Seurakisat Kiuruvesi - 
17.06. seura Seurakisat Tornio - 
17.06. seura Seurakisat Virrat - 
17.06. seura Silja Line Seurakisat Uurainen - 
17.06. pm Sisumaastot Tornio 14.06. 23:59Ilmoittaudu
17.06. pk Pk-kisa Ylitornio 15.06. 23:59Ilmoittaudu
17.06. seura Seurakisat Ylitornio - 
18.06. pk Keiteleen juhannusheitot Keitele 16.06. 23:59 
18.06. pk DT i Karis -Pk kisa Raseborg/Karis - Raasepori/Karjaa 15.06. 23:59Ilmoittaudu
18.06. pk Pyhäselän juhannuskisat Joensuu - 
18.06. pk Sisulisät Orivesi 16.06. 23:59Ilmoittaudu
19.06. ak Posion Pyrinnön juhannuskisat Posio 16.06. 23:59Ilmoittaudu
20.06. kans Kansainväliset 84.Saarijärven Juhannuskisat Saarijärvi 15.06. 23:59Ilmoittaudu
21.06. pk Korona Junior Games 3 Seinäjoki 20.06. 23:59Ilmoittaudu
21.06. pk Korona Games 3 Seinäjoki 20.06. 23:59Ilmoittaudu
22.06. ak LIVAL-Games Sipoo / Sibbo 19.06. 23:59 
22.06. pk Moukarin- ja painonheittokilpailut Helsinki - 
22.06. pk Forssan Salaman viikkokisat Forssa 19.06. 23:59Ilmoittaudu
22.06. pk Piirikunnalliset LAPPAJÄRVI 21.06. 23:59Ilmoittaudu
22.06. seura Seurakisat Rantasalmi - 
23.06. seura Seurakisat Keuruu - 
23.06. ak Hyvinkään aluekisat Hyvinkää 20.06. 23:59Ilmoittaudu
23.06. seura Seurakisat Kiiminki 22.06. 23:59Ilmoittaudu
23.06. pk Fazer Reilu Cup seiväs Lahti 20.06. 23:59Ilmoittaudu
23.06. pm 9-13-vuotiaiden pm ottelut Sastamala 19.06. 23:59Ilmoittaudu
23.06. pk DT i Bennäs Pedersöre 22.06. 23:59Ilmoittaudu
23.06. pk Keuruun seiväskilpailu Keuruu 23.06. 23:59Ilmoittaudu
23.06. pk Porvoon viikkokisa 2 - Borgå veckotävling 2 Porvoo - Borgå 19.06. 23:59Ilmoittaudu
23.06. pk Savonlinnan Riennon ABC-kisa Savonlinna 20.06. 23:59Ilmoittaudu
23.06. seura Seurakisat Parkano 22.06. 23:59Ilmoittaudu
23.06. pk Viiskuntakisa Alajärvi 19.06. 23:59Ilmoittaudu
24.06. seura Silja Line Seurakisat - Kotiratakisat Nedervetil / Alaveteli - 
24.06. pk Pomppu-Ukkojen korkeus Helsinki - 
24.06. kans Virtain Kansalliset Virrat 20.06. 23:59Ilmoittaudu
24.06. seura Seurakisat Kiuruvesi - 
24.06. pk Sibbo Energi-tävling / Sipoon Energia-kisat Sibbo / Sipoo 21.06. 23:59Ilmoittaudu
24.06. pk Haapajärven piirikisat Haapajärvi 22.06. 23:59Ilmoittaudu
24.06. pk Pk-kisa Ylitornio 22.06. 23:59Ilmoittaudu
24.06. seura Seurakisat Ylitornio - 
25.-28.06. karn Moukarikarnevaalit Kaustinen 21.06. 23:59Ilmoittaudu
25.-27.06. karn Lohjan Lajikarnevaalit, korkeushyppy, kiekonheitto, kuulantyöntö Lohja 22.06. 23:59Ilmoittaudu
25.06. seura Seurakisat Nurmijärvi 24.06. 23:59 
25.06. pk DT i Larsmo Larsmo 24.06. 23:59Ilmoittaudu
25.06. seura Seurakisat Kaavi - 
26.06. pk Helsinki Central Park Run Helsinki - 
27.-28.06. pk Pyrinnön kesäkirmaisut Tampere 24.06. 23:59Ilmoittaudu
27.06. pk pk-heittokisat Mikkeli / Ristiina 25.06. 23:59Ilmoittaudu
27.06. pk Marttilanharjun juoksu Ylikiiminki, Oulu - 
27.06. pm Sisuottelut Ylitornio 24.06. 23:59Ilmoittaudu
27.06. ak Teemakilpailu - Kultainen Keihäs Vantaa - 
27.06. pk Espoo Liikkuu Games -juniorikävelyt Espoo 24.06. 23:59Ilmoittaudu
27.06. ak Teemakilpailu - Espoo Liikkuu Games Espoo 15.06. 23:59 
28.06. pk Kipinän Kisat Lohja, Nummi, Urheilukuja 3 25.06. 23:59Ilmoittaudu
28.06. pk Korona Junior Games 4 Seinäjoki 26.06. 23:59Ilmoittaudu
28.06. pk Korona Games 4 Seinäjoki 26.06. 23:59Ilmoittaudu
29.06. pk Keskis-Mikon Mittelöt Töysä 27.06. 23:59Ilmoittaudu
29.06. pk Moukarin- ja painonheittokilpailut Helsinki - 
29.06. pk 58-Cup Vantaa 26.06. 23:59Ilmoittaudu
29.06. seura Seurakisat Sonkajärvi 27.06. 23:59 
30.06. seura Seurakisat Keuruu - 
30.06. ak Etelä-Pohojalaanen Timanttiliigan 3.osakilpailu Kurikka 28.06. 23:59Ilmoittaudu
30.06. seura Seurakisat Parkano 29.06. 23:59Ilmoittaudu
30.06. pk Vihdin Viestin kisat Vihti, Nummela 27.06. 23:59Ilmoittaudu
01.07. pk Fazer Reilu Cup III, sarjat 8-11v Lahti 28.06. 23:59Ilmoittaudu
01.-02.07. pm HämSy:n 17 v pm-kilpailut Ylöjärvi 29.06. 23:59Ilmoittaudu
01.07. pk Junnut Radalle Tampere 29.06. 23:59Ilmoittaudu
01.07. pk Pomppu-Ukkojen korkeus Helsinki - 
01.07. pk Sibbo Energi-tävling / Sipoon Energia-kisat Sibbo / Sipoo 30.06. 23:59Ilmoittaudu
01.07. seura Silja Line Seurakisat Mäntyharju 30.06. 23:59Ilmoittaudu
02.07. pm 9-15v. Otteluhuipentuma Savonlinna 29.06. 23:59Ilmoittaudu
02.07. pm Kymenlaakson pm-ottelut T/P 9-15 v., osa 1 Hamina 25.06. 23:59Ilmoittaudu
02.07. pk Fazer Reilu Cup III, sarjat 12-15v Lahti 29.06. 23:59Ilmoittaudu
02.07. pk LeKi YU:n viikkokisa III Lempäälä 01.07. 23:59Ilmoittaudu
02.07. pk NYQS yleisurheilukilpailut 3. Ilmajoki 30.06. 23:59Ilmoittaudu
02.07. seura Seurakisat Lempäälä 01.07. 23:59Ilmoittaudu
02.07. pk Heitto- ja hyppykilpailut Kaavi 30.06. 23:59Ilmoittaudu
02.07. pk Sisulisät Orivesi 30.06. 23:59Ilmoittaudu
03.-05.07. pk NMACS - Aikuisurheilun PM-kilpailut Lohja - 
03.07. kans Valkean Kaupungin Kisat Oulu 30.06. 23:59Ilmoittaudu
03.-05.07. ak KUY Games Tuusula 02.07. 23:59 
04.07. pk Nuorten Timantikisat Sastamala 01.07. 23:59Ilmoittaudu
04.07. kans Timanttikisat Sastamala 01.07. 23:59Ilmoittaudu
04.07. pk Ahmon urheilukentän avajaiskisat Siilinjärvi 29.06. 23:59Ilmoittaudu
04.-05.07. am Avoimet AM moniottelut Alajärvi 01.07. 23:59Ilmoittaudu
04.07. pk Lapin Leiskautukset Rovaniemi 28.06. 23:59Ilmoittaudu
04.07. pm sisuottelut Alajärvi 01.07. 23:59Ilmoittaudu
06.07. pk Moukarin- ja painonheittokilpailut Helsinki - 
06.07. pk Laihian Lujan piirikunnalliset Laihia 04.07. 23:59Ilmoittaudu
06.07. pk MIKV avoin ABC3 kilpailu Mikkeli 03.07. 23:59Ilmoittaudu
06.07. pk Nuorten yu-kilpailut Loviisa 04.07. 23:59Ilmoittaudu
06.07. pk Osuuspankin HIPPO-Viikkokisat Tampere 06.07. 23:59Ilmoittaudu
06.07. pk Reisjärven aluekisat REISJÄRVI 03.07. 23:59Ilmoittaudu
06.07. seura Seurakisat Äänekoski - 
06.07. am Aluemestaruuskisat esteet - Regionmästerskap hinder Kyrkslätt 02.07. 23:59Ilmoittaudu
07.07. pk Kankaanpää Games Kankaanpää 03.07. 23:59Ilmoittaudu
07.07. ak Kankaanpää Games Kankaanpää 03.07. 23:59Ilmoittaudu
07.07. pk Kultajousi kuukausikisat 2/4 Kuopio 05.07. 23:59Ilmoittaudu
07.07. seura Silja Line Seurakisat Kuopio 05.07. 23:59Ilmoittaudu
07.07. pk Piirinmestaruuskilpailut 9-17v, osa 1 Lappeenranta 03.07. 23:59Ilmoittaudu
07.07. ak Tilastopajacup Turku 04.07. 23:59 
07.07. pm HämSY:n pm-sisulisäottelut T/P12, T/P13 Urjala 05.07. 23:59Ilmoittaudu
07.07. pk Keuruun pituuskisa Keuruu 07.07. 23:59Ilmoittaudu
07.07. seura Seurakisat Parkano 06.07. 23:59Ilmoittaudu
08.07. pm HämSY:n pm--sisulisäottelut P10, P/T11, T14/15 Hämeenlinna 01.07. 23:59Ilmoittaudu
08.07. pk Pomppu-Ukkojen korkeus Helsinki - 
08.07. pk Härmäläiset yleisurheilukisat Alahärmä 06.07. 23:59Ilmoittaudu
08.07. GP Motonet GP Jyväskylä Jyväskylä 28.06. 23:59Ilmoittaudu
09.07. pk Urheilukentän avajaiskisat Hartola 07.07. 23:59Ilmoittaudu
09.07. pk Arctic-heitot Rovaniemi 08.07. 23:59Ilmoittaudu
09.07. pk Veikkolan Nuorisokisat Veikkola 06.07. 23:59Ilmoittaudu
09.07. pk Imatran INKERI kisat Imatra 05.07. 23:59Ilmoittaudu
09.07. pm HämSYn sisulisäottelut T/P9, T10, P14/15 Akaa, Toijala 07.07. 23:59Ilmoittaudu
09.07. pk Keihäs - Matalankynnyksen harkka kisat Helsinki 08.07. 23:59Ilmoittaudu
09.07. pk Lehtimäen Jyskeen Kisa Alajärvi 07.07. 23:59Ilmoittaudu
10.07. pk Markkinakisat Himanka 08.07. 23:59Ilmoittaudu
11.-12.07. ak Hannes Junior Games Kuopio 06.07. 23:59Ilmoittaudu
11.07. pk Korian kansaliset Kouvola /Kuusankoski 08.07. 23:59Ilmoittaudu
11.07. am Läntisen alueen aluemestaruuskilpailut Kauhava 07.07. 23:59Ilmoittaudu
11.07. maantie Mikkeli juoksu Mikkeli 26.09. 23:59 
11.07. am Pohjois-Suomen mestaruuskilpailu Kajaani 06.07. 23:59Ilmoittaudu
12.07. ak Porvoon huippukisat - Borgå Topgames Porvoo - Borgå 08.07. 23:59Ilmoittaudu
12.07. am Aluemestaruuskilpailu 2. päivä Alajärvi 08.07. 23:59Ilmoittaudu
12.07. pk Ylä-Karjalan Kymppi Valtimo - 
12.07. pk Alavieska-viikon kilpailu Alavieska 09.07. 23:59Ilmoittaudu
13.07. pk Moukarin- ja painonheittokilpailut Helsinki - 
13.07. pk Hämeenlinnan Tarmon nuorisokisat Hämeenlinna 10.07. 23:59Ilmoittaudu
13.07. pm Avoimet hyppy- ja juoksukisat sekä pitäjänmestaruuskisat Posio 13.07. 23:59Ilmoittaudu
13.07. pk Osuuspankin HIPPO-Viikkokisat Tampere 11.07. 23:59Ilmoittaudu
14.07. pk Piirinmestaruuskilpailut 9-17 v, osa 2 Parikkala 10.07. 23:59Ilmoittaudu
14.07. ak Tilastopajacup Turku 11.07. 23:59 
14.07. pk Nummelan Tarmon Aluekilpailut Vihti, Nummela 11.07. 23:59Ilmoittaudu
14.07. seura Seurakisat Parkano 13.07. 23:59Ilmoittaudu
14.07. pk Teuvan Rivakan YU-Kilpailut / Suupohja-Cup Teuva 13.07. 23:59Ilmoittaudu
14.07. pk Yleisurheilukilpailut Muurame - 
15.07. pk Kolmimaakuntaottelut Vire-SaPu-OrPo Jämsä 10.07. 23:59Ilmoittaudu
15.07. pk Pomppu-Ukkojen korkeus Helsinki - 
15.07. pk Viikkokisat II Virrat 13.07. 23:59Ilmoittaudu
15.07. seura Silja Line Seurakisat Uurainen - 
15.07. seura Silja Line Seurakisat Virrat - 
15.07. GP Motonet GP Lahti Lahti 05.07. 23:59Ilmoittaudu
16.07. ak Olli Teijonmaan muistokisa Savonlinna 12.07. 23:59Ilmoittaudu
16.07. pk Pyhäjärvi Games Eura 14.07. 23:59Ilmoittaudu
16.07. pk Heinäkuun nuorisokisat Äänekoski 13.07. 23:59Ilmoittaudu
16.07. pk Ratakymppi Forssa 14.07. 23:59Ilmoittaudu
16.07. pk Ryskeen Kesä-CUP/Ryskeen Mestaruuskisat Tammela 13.07. 23:59Ilmoittaudu
16.07. seura Seurakisat Kaavi - 
17.-19.07. ak Janakkala Games Janakkala 14.07. 23:59Ilmoittaudu
17.07. pm Pohjois-Pohjanmaa pm-kilpailut Oulu 15.07. 23:59Ilmoittaudu
18.-19.07. ak Kouvola Junior Games Kouvola 13.07. 23:59Ilmoittaudu
18.-19.07. am SFI Mästerskapen 2020 Närpiö 10.07. 23:59Ilmoittaudu
18.-19.07. am Aluemestaruusottelut Etelä ja Kaakko Lahti 14.07. 23:59Ilmoittaudu
18.07. ak Karhu Junior Games, Etelä-Pohjalaasen Timanttiliigan 4. osakilpailu Kauhajoki 16.07. 23:59Ilmoittaudu
18.-19.07. pk Avoimet pohjois-pohjanmaan pm- kilpailut yleinen17-19 v Kempele 15.07. 23:59Ilmoittaudu
18.07. ak Laitilan Nuorisokansalliset Laitila 15.07. 23:59Ilmoittaudu
19.07. pk Varstakisat Urjala 17.07. 23:59Ilmoittaudu
19.07. pk Arctic-heitot Rovaniemi 18.07. 23:59Ilmoittaudu
20.07. pk 9-13 -v ottelut Mikkeli / Ristiina 16.07. 23:59Ilmoittaudu
20.07. pk Moukarin- ja painonheittokilpailut Helsinki - 
20.07. pk Forssan Salaman viikkokisat Forssa 18.07. 23:59Ilmoittaudu
20.07. pk Kurikan Ryhdin piirinkunnalliset Kurikka 19.07. 23:59Ilmoittaudu
20.07. seura Seurakisat Äänekoski - 
20.07. seura Seurakisat Sonkajärvi 18.07. 23:59 
21.07. pk Savonlinnan Riennon ABC-kisa Savonlinna 18.07. 23:59Ilmoittaudu
21.07. seura Seurakisat Ikaalinen - 
21.07. seura Seurakisat Parkano 20.07. 23:59Ilmoittaudu
21.07. ak Uran aluekisat Kannus 19.07. 23:59Ilmoittaudu
21.07. pk Veikkolan Veikkojen viikkokisa 4 Veikkola 19.07. 23:59Ilmoittaudu
21.07. pk Viikkokisat Urjala 19.07. 23:59Ilmoittaudu
21.07. pk Kuohun kisat Juankoski 17.07. 23:59Ilmoittaudu
22.07. pk Ilmajoki Games Ilmajoki 21.07. 23:59Ilmoittaudu
22.-23.07. am Aluemestaruuskilpailut eteläinen alue Vantaa 17.07. 23:59Ilmoittaudu
22.07. pk Fazer Reilu Cup IV, sarjat 8-11v Lahti 19.07. 23:59Ilmoittaudu
22.07. ak Piiriottelu Kymenlaakso Etelä Karjala Lahti Kouvola Kuusankoski 15.07. 23:59Ilmoittaudu
22.07. pk Piiriottelu Kymenlaakso Etelä Karjala Lahti Kouvola, Kuusankoski 15.07. 23:59Ilmoittaudu
22.07. pk Pomppu-Ukkojen korkeus Helsinki - 
22.-23.07. ak Tampereen teemakisa Tampere 21.07. 23:59 
23.07. pk Jakob Marathon Pietarsaari 16.07. 23:59Ilmoittaudu
23.07. pk Ivar Wilksmanin heitot Töysä 21.07. 23:59Ilmoittaudu
23.07. pk Fazer Reilu Cup IV, sarjat 12-15v Lahti 20.07. 23:59Ilmoittaudu
23.07. pk LeKi YU:n viikkokisa IV Lempäälä 22.07. 23:59Ilmoittaudu
23.07. pk Säästöpankki Games Kristiinankaupunki 13.07. 23:59Ilmoittaudu
23.07. seura Seurakisat Lempäälä 22.07. 23:59Ilmoittaudu
23.07. pk Sisulisät Orivesi 21.07. 23:59Ilmoittaudu
24.-26.07. ak Lohja Junior Games Lohja 20.07. 23:59Ilmoittaudu
24.07. kans Ratinan kansalliset Tampere 20.07. 23:59Ilmoittaudu
25.-26.07. pm pm-sisumestaruuskisat T/P 9-15 Kauhajoki 22.07. 23:59Ilmoittaudu
25.-26.07. pm Pohjois-Savon 9-15v. piirihuipentuma Kuopio 20.07. 23:59Ilmoittaudu
25.-26.07. pm HämSY:n pm-sisulisähuipentuma Tampere 21.07. 23:59Ilmoittaudu
25.-26.07. pk KePY piirihuipentuma 9-15 v Haapajärvi 20.07. 23:59Ilmoittaudu
25.-26.07. pm Pm-sisulisähuipentuma Jämsä 19.07. 23:59Ilmoittaudu
25.07. ak Pohjan Koitokset Rovaniemi 18.07. 23:59Ilmoittaudu
25.07. ak Mondo myötätuulikisat Lappeenranta 20.07. 23:59Ilmoittaudu
25.07. pk av. kiekonheitto kilpailu Jalasjärvi 22.07. 23:59Ilmoittaudu
27.-28.07. pm Etelä-Savon yleisurheilun 9-15v. piirihuipentuma Mikkeli 24.07. 23:59Ilmoittaudu
27.-28.07. am Eteläisen alueen mestaruuskilpailut 17/19v Helsinki 24.07. 23:59Ilmoittaudu
27.07. pk Hämeenlinnan Tarmon viikkokisat Hämeenlinna 24.07. 23:59Ilmoittaudu
27.07. kans Äänekoski Games Äänekoski 24.07. 23:59Ilmoittaudu
27.07. pk Distriktstävling Malax 27.07. 23:59Ilmoittaudu
27.07. pm Hämsyn M/N pm-kisat 2.päivä Nokia 24.07. 23:59Ilmoittaudu
27.07. seura Seurakisat Äänekoski - 
27.07. pk yu veteraanien pm kilpailut ja lujan kansalliset yu veteraanikisat saul Laihia 25.07. 23:59Ilmoittaudu
28.07. ak Tilastopajacup Turku 25.07. 23:59 
28.07. pk DT i Bennäs Pedersöre 27.07. 23:59Ilmoittaudu
28.07. pm Kymenlaakson pm-ottelut T/P 9-13 v, osa 2 Koria 25.07. 23:59Ilmoittaudu
28.07. pk Viiskuntakisat Soini 26.07. 23:59Ilmoittaudu
29.07. pk Häme Games Junior Riihimäki 27.07. 23:59Ilmoittaudu
29.07. pk Ola Fågelberg juoksut Helsinki - 
29.07. ak Pohjantähti- Games, Piirin GP-osakilpailu Pudasjärvi 26.07. 23:59Ilmoittaudu
29.07. pk Junnut Radalle Tampere 26.07. 23:59Ilmoittaudu
29.07. pk Pomppu-Ukkojen korkeus Helsinki - 
29.-30.07. am Aluemestaruuskisat T/P14,15 v - Regionmästerskap F/P 14,15 år Borgå - Porvoo 26.07. 23:59Ilmoittaudu
29.07. ak Etelä-Pohojalaanen Timanttiliiga 5. osakilpailu Kauhava 27.07. 23:59Ilmoittaudu
29.07. pk Salaman Holjat nuorisokisat Forssa 27.07. 23:59Ilmoittaudu
30.07. kans Häme Games Riihimäki 27.07. 23:59Ilmoittaudu
30.07. seuracup Seuracup II Kokkola 27.07. 23:59Ilmoittaudu
30.07. pk 3.seurakisat ja luokittelukilpailut Mikkeli / Ristiina - 
30.07. pk DT i Larsmo Larsmo 29.07. 23:59Ilmoittaudu
30.07. pk Sisulisät Orivesi 28.07. 23:59Ilmoittaudu
01.-02.08. pm Uudyn pm 9-15v Kerava 29.07. 23:59Ilmoittaudu
01.-02.08. pm PM-huipentuma 9-15v Kouvola 28.07. 23:59Ilmoittaudu
01.08. pk Pyhtään juoksutapahtuma (Reiskan maratonit, Pyhtään Kymppi ja lasten minimaratonit), Pyhtää Pyhtää 25.07. 23:59Ilmoittaudu
01.08. pk Karhu-Hölkkä Ranua - 
01.08. ak Vuosaari Games Helsinki 28.07. 23:59Ilmoittaudu
01.08. pk Hämeenlinnan Kaupunkimaraton, puolimaraton ja kymppi Hämeenlinna - 
01.08. pk Espoonlahden heittokisat Espoo 29.07. 23:59Ilmoittaudu
01.08. GP Motonet GP Kuortane Kuortane 25.07. 23:59 
01.08. pm Sisukävelyt Kauhava 28.07. 23:59Ilmoittaudu
01.08. pk Helsinki Twilight Run Helsinki - 
02.08. pm LaSY:n pm-huipentuma, osa 2 Lahti 30.07. 23:59Ilmoittaudu
02.08. am Aluemestaruusviestit Saarijärvi - 
02.08. pk Hillamaastot Ranua 26.07. 23:59Ilmoittaudu
02.08. pk Toijala Junior Games Akaan Toijala 31.07. 23:59Ilmoittaudu
02.08. pk KieKuMo Cup III Virrat 31.07. 23:59Ilmoittaudu
02.08. pk Espoonlahden heittokisat Espoo 30.07. 23:59Ilmoittaudu
03.08. ak Tampereen mestaruuskilpailut Tampere 31.07. 23:59Ilmoittaudu
03.08. pk Arctic-heitot Rovaniemi 02.08. 23:59Ilmoittaudu
03.08. seuracup Seuracup II-osa Mikkeli 31.07. 23:59Ilmoittaudu
03.08. pk Elokuun Kisat Ylivieska 01.08. 23:59Ilmoittaudu
03.08. pk Fyrrypinkaasut vähäkyrö, Vaasa 31.07. 23:59Ilmoittaudu
03.08. pk Tampereen mestaruuskilpailut Tampere 31.07. 23:59Ilmoittaudu
04.08. pk Kiskon seiväskoulun päätöskilpailu Riihimäki 02.08. 23:59Ilmoittaudu
04.08. pk Kultajousi kuukausikisat 3/4 Kuopio 02.08. 23:59Ilmoittaudu
04.08. seuracup Seuracup II.osakilpailu Oulu 30.07. 23:59Ilmoittaudu
04.08. seura Silja Line Seurakisat Kuopio 02.08. 23:59Ilmoittaudu
04.08. ak Tilastopajacup, Kalevan Kisojen esikisat Turku 01.08. 23:59 
04.08. pk Keuruun seiväskilpailu Keuruu 04.08. 23:59Ilmoittaudu
04.08. pk Porvoon viikkokisa 3 - Borgå veckotävling 3 Porvoo - Borgå 31.07. 23:59Ilmoittaudu
04.08. seura Silja Line Seurakisat Ikaalinen - 
04.08. pk Veikkolan Veikkojen viikkokisa 5 Veikkola 02.08. 23:59Ilmoittaudu
05.08. GP Motonet GP Espoo Espoo 31.07. 23:59 
05.08. pk Viikkokisat III Virrat 03.08. 23:59Ilmoittaudu
05.08. pk Alavuden nuorisokisat Alavus 03.08. 23:59Ilmoittaudu
05.08. pk Hämeen piirin III-lohkon yleisurheilukilpailut Forssa 03.08. 23:59Ilmoittaudu
05.08. pk HSU kilpailut Hyvinkää 03.08. 23:59Ilmoittaudu
05.08. seura Seurakisat Kiuruvesi - 
05.08. seura Silja Line Seurakisat Mäntyharju 04.08. 23:59Ilmoittaudu
05.08. seura Silja Line Seurakisat Virrat - 
06.08. pk Janan mestaruuskisat Janakkala 03.08. 23:59Ilmoittaudu
06.08. seura Seurakisat Ilomantsi - 
06.08. seura Seurakisat Nurmijärvi 05.08. 23:59 
06.08. pk Heitto- ja hyppykilpailut Kaavi 04.08. 23:59Ilmoittaudu
06.08. pk Hippo viikkokisa Valkeakoski 04.08. 23:59Ilmoittaudu
06.08. pk Osuuspankin HIPPO-kisat Lempäälä - 
06.08. seura Seurakisat Lempäälä - 
06.08. pk Sisulisät Orivesi 04.08. 23:59Ilmoittaudu
07.-09.08. SM SM-kilpailut M/N17-16 Pedersöre 30.07. 23:59Ilmoittaudu
07.-09.08. SM SM-kilpailut P/T 15-14 Naantali 30.07. 23:59Ilmoittaudu
08.08. pk Iitti-hölkkä Iitti 05.08. 23:59Ilmoittaudu
08.08. pk Kempele Z- maraton Kempele 01.08. 23:59 
08.08. pk Forssan Suvi-ilta Forssa - 
10.08. pk Moukarin- ja painonheittokilpailut Helsinki - 
10.08. pk MIKV avoin ABC4 kilpailu Mikkeli 07.08. 23:59Ilmoittaudu
10.-11.08. seura Seurakisat Sonkajärvi 08.08. 23:59 
11.08. iaaf Paavo Nurmi Games Turku - 
11.08. seuracup Seuracup 2. osakilpailu Vihti, Nummela 08.08. 23:59Ilmoittaudu
11.08. seuracup Seuracup, piirikisa osa 2/2 Lapua 08.08. 23:59Ilmoittaudu
11.08. pk kokkolan työväen urheilijat aluekilpailut kokkola 11.08. 23:59 
11.08. pk Seuranmestaruuskilpailut Urjala 09.08. 23:59Ilmoittaudu
12.08. seuracup Seuracup 2 Jyväskylä 09.08. 23:59Ilmoittaudu
12.08. seuracup HämSY:n Seuracup 2. osakilpailu 2.div Tammela 10.08. 23:59Ilmoittaudu
12.08. pk Viiskuntakisat Töysä 10.08. 23:59Ilmoittaudu
12.08. pk Avoimet Mänttä-Vilppulan yu-mestaruuskilpailut Mänttä-Vilppula 10.08. 23:59Ilmoittaudu
12.08. pk Kiskon mestaruuskisat - heitot Riihimäki 10.08. 23:59Ilmoittaudu
12.08. seuracup Seuracup Hämsyn 1.Div 2.osakisa Nokia 09.08. 23:59Ilmoittaudu
12.08. seura Seurakisat Kiuruvesi - 
12.08. seura Silja Line Seurakisat Uurainen - 
12.08. seura Silja Line Seurakisat Riihimäki - 
13.-16.08. SM Kalevan Kisat Turku 05.08. 23:59Ilmoittaudu
13.08. seuracup Seuracup II (EKY, KymY ja LasY) Kotka 09.08. 23:59Ilmoittaudu
13.08. seura Seurakisat Ilomantsi - 
13.08. pk 4.seurakisat ja luokittelukilpailut Mikkeli / Ristiina - 
13.08. pk Aviisi Games II Kauhava 12.08. 23:59Ilmoittaudu
13.08. pk Avoimet seuran mestaruuskisat Orivesi 11.08. 23:59Ilmoittaudu
15.08. pk Raatteen Maraton/Puoli-Maraton/Kymppi/ Kaveria ei jätetä joukkuekisa Suomussalmi 15.08. 23:59 
15.08. pk Haaga Run Helsinki - 
15.08. pk PM-ottelut 9-15v Lappeenranta 11.08. 23:59Ilmoittaudu
15.08. pk Ekin muistokisat Töysä 13.08. 23:59Ilmoittaudu
15.08. pk Ryskeen Kesä-CUP Tammela 12.08. 23:59Ilmoittaudu
16.08. maantie 17. Hamina puolimaraton Hamina 11.08. 23:59 
16.08. pk 53. Auliksen Olympialaiset Jämsä 13.08. 23:59Ilmoittaudu
16.08. pk Einarin tonni Mäntsälä 14.08. 23:59Ilmoittaudu
16.08. pm Sisuhuipentuma I.kisapäivä Oulu 11.08. 23:59Ilmoittaudu
17.08. pk NYU avoimet seuranmestaruuskilpailut Nurmijärvi 15.08. 23:59 
17.08. pk ELOVALKEAT Pikajuoksu- ja viestikilpailut Kouvola 12.08. 23:59Ilmoittaudu
18.08. pm LasY:n pm-viestit 9-15-v, Lahti Lahti 14.08. 23:59 
18.08. pk Arctic-heitot Rovaniemi 17.08. 23:59Ilmoittaudu
18.08. seura Seurakisat Kiiminki 17.08. 23:59Ilmoittaudu
18.08. pk Seuraottelu HSU-Tarmo-Kisko Hyvinkää 15.08. 23:59Ilmoittaudu
18.08. ak Ikaalisten Syyskisat Ikaalinen 15.08. 23:59Ilmoittaudu
18.-19.08. pm Avoimet aikuisurheilijoiden piirinmestaruuskilpailut Kajaani 12.08. 23:59 
18.08. pk Hippo-kisat Akaan Toijala 16.08. 23:59Ilmoittaudu
18.08. pk Säästöpankin kesäkisat Urjala 16.08. 23:59Ilmoittaudu
18.08. pk Teuvan Rivakan YU-Kilpailut Teuva 17.08. 23:59Ilmoittaudu
18.08. pk Veikkolan Veikkojen viikkokisa 6 Veikkola 16.08. 23:59Ilmoittaudu
19.08. pk Seuran mestaruuskilpailu Virrat 17.08. 23:59Ilmoittaudu
19.08. seura Silja Line Seurakisat Virrat - 
19.08. pk DT Närpes Närpes 17.08. 23:59Ilmoittaudu
20.08. pk Akaan kaupunginmestaruuskilpailut Akaa / Viiala 18.08. 23:59Ilmoittaudu
20.08. ak Eläintarha 110v Helsinki 17.08. 23:59 
20.08. pk LeKi:n yleisurheilumestaruuskilpailut Lempäälä 19.08. 23:59Ilmoittaudu
20.08. seura Seurakisat Lempäälä 19.08. 23:59Ilmoittaudu
20.08. pk Avoimet kaupunginmestaruuskilpailut Äänekoski 17.08. 23:59Ilmoittaudu
20.08. seura Seurakisat Kaavi - 
20.08. pk Sisulisät Orivesi 18.08. 23:59Ilmoittaudu
20.08. pk Ylöjärven Urheilijat Elokuun kisat Ylöjärvi 17.08. 23:59Ilmoittaudu
21.-23.08. SM SM-kilpailut M/N22-19 Kemi 13.08. 23:59Ilmoittaudu
21.08. maantie Aurajoen Yöjuoksu Turku - 
22.08. pk Helsinki Marathon Helsinki - 
22.08. pk Suomen Aikuisurheiluliiton SM-viestit Kouvola 13.08. 23:59 
22.08. pk 11. Heinolan Kaupunkipuistojuoksu UUSI PÄIVÄ Heinola - 
22.08. am 13v aluehuipentuma, lounainen alue Forssa 17.08. 23:59Ilmoittaudu
22.08. pm KePY:n otteluhuipentuma 9-15v Kokkola 15.08. 23:59Ilmoittaudu
22.08. maantie Paavo Nurmi Marathon Turku - 
22.08. pk Piirinmestaruusviestit 9-17 v Imatra 18.08. 23:59 
22.08. pm Pm-sisuviestit Lapua 17.08. 23:59 
22.08. pm Sisuhuipentuma II.kisapäivä Oulu 18.08. 23:59Ilmoittaudu
22.08. pk Niilon kymppi Suonenjoki 20.08. 23:59Ilmoittaudu
23.08. pm UUDY:n pm-junnuottelut 2 Riihimäki 20.08. 23:59Ilmoittaudu
23.08. pk Lahden piirin Heittocupin osakilpailu / heitto-ottelu Lahti, Nastola 20.08. 23:59Ilmoittaudu
23.08. ak KälviäGames Kälviä 20.08. 23:59Ilmoittaudu
23.08. pm HämSY:n pm-sisulisäviestit Lempäälä 20.08. 23:59 
24.08. pk Moukarin- ja painonheittokilpailut Helsinki - 
24.08. pm Kymenlaakson pm-viestit 9-15v ja avoin viestikilpailu M/N Kotka 20.08. 23:59 
25.08. pk Syysmoukari 1 Nurmijärvi 23.08. 23:59 
25.08. pk Viikkokisa 5 (avoin seurakisa) Nurmijärvi 23.08. 23:59 
25.08. pk DT i Jakobstad Jakobstad 23.08. 23:59Ilmoittaudu
25.08. pm Sisu- ja aluemestaruuskävelyt Kauhava 20.08. 23:59Ilmoittaudu
25.08. pk Urjalan kunnanmestaruuskisat Urjala 23.08. 23:59Ilmoittaudu
26.08. pk Etelä-Savon pm-viestit Savonlinna 23.08. 23:59 
26.08. pm pm-viestit 9-15-v Jyväskylä 23.08. 23:59 
26.08. pk Junnut Radalle Tampere 24.08. 23:59Ilmoittaudu
26.08. pk Vetelin piirikunnalliset Veteli 23.08. 23:59Ilmoittaudu
26.08. tähti Eltsun tähtikisat Helsinki 22.08. 23:59Ilmoittaudu
26.08. pk Porvoon viikkokisa 4 - Borgå veckotävling 4 Porvoo - Borgå 21.08. 23:59Ilmoittaudu
26.08. pk Värisilmä PRO kilpailut Karkkila 23.08. 23:59Ilmoittaudu
27.08. ak Heinola Games UUSI PÄIVÄ Heinola 23.08. 23:59Ilmoittaudu
27.08. pk Augustispelen Vöyri 24.08. 23:59Ilmoittaudu
29.-30.08. SM SM-moniottelut M/N22-19-17 Hämeenlinna 21.08. 23:59Ilmoittaudu
29.-30.08. SM SM-moniottelut T/P15-14 Janakkala 21.08. 23:59Ilmoittaudu
29.08. pk Kiiminki-Maraton Oulu - 
29.08. pk XXXVII Västilän maraton ja puolimaraton Orivesi 25.08. 23:59Ilmoittaudu
29.08. pk PaRaS lenkki - Parikkalan-Rautjärven Sanomat juoksu Parikkala 26.08. 23:59 
30.08. pm HämSYn N/M pm 10 000m Tampere 27.08. 23:59Ilmoittaudu
30.08. pm Muurolan Piikki -maantiejuoksutapahtuma Rovaniemi - 
30.08. pm Pohjois-Pohjanmaan Sisuviestit Oulu 25.08. 23:59 
30.08. pk Valkeakosken Nuorisokisat Valkeakoski 28.08. 23:59Ilmoittaudu
30.08. pk Hervannan XXVIII Juhlakilpailut Tampere 27.08. 23:59Ilmoittaudu
30.08. am PSM-viestit Oulu 25.08. 23:59 
31.08. pk MIKV avoin ABC5 kilpailu Mikkeli 28.08. 23:59Ilmoittaudu
31.08. pk Uran nelisataset ja keihäs Kannus 29.08. 23:59Ilmoittaudu
01.09. pk Kultajousi kuukausikisat 4/4 Kuopio 30.08. 23:59Ilmoittaudu
01.09. seura Silja Line Seurakisat Kuopio 30.08. 23:59Ilmoittaudu
01.09. ak Syyskuun kisat Jyväskylä 29.08. 23:59Ilmoittaudu
01.-02.09. am Aluemestaruusviestit Hyvinkää 29.08. 23:59 
01.09. pk Avoimet aikuisurheilukilpailut Lappajärvi 30.08. 23:59 
01.09. pk Savonlinnan Riennon ABC-kisa Savonlinna 29.08. 23:59Ilmoittaudu
02.09. pk Pitkät ratamatkat ja Laihian Lujan piirikunnalliset Laihia 31.08. 23:59Ilmoittaudu
03.09. pk HIFK Heittopäivä Helsinki 02.09. 23:59 
03.-04.09. pk Kiskon mestaruuskisat - aidat ja seiväs Riihimäki 01.09. 23:59Ilmoittaudu
03.09. pk Sisulisät Orivesi 01.09. 23:59Ilmoittaudu
05.09. pk Vaasa Maraton Vaasa 31.08. 23:59 
05.09. pk Rauhalahti Kuopio Maraton Kuopio - 
05.09. seuracup Seuracup finaali B-sarja Lempäälä 03.09. 23:59Ilmoittaudu
05.09. seuracup Seuracup-finaali C-sarja Hämeenlinna 02.09. 23:59Ilmoittaudu
05.09. pk Keihäskilpailu Nurmijärvi 03.09. 23:59 
05.09. pk Kesän ennätysten murskajaiset Töysä 03.09. 23:59Ilmoittaudu
06.09. pk Höstkast Malax 04.09. 23:59Ilmoittaudu
07.09. pk Moukarin- ja painonheittokilpailut Helsinki - 
07.09. pk 58-Cup Vantaa 04.09. 23:59Ilmoittaudu
07.09. pk Tammelan Kunnan Mestaruuskilpailut Tammela 04.09. 23:59Ilmoittaudu
08.09. pk Syysmoukari 2 Nurmijärvi 06.09. 23:59 
08.09. pk Fazer Reilu Cup pitkät matkat Lahti 05.09. 23:59Ilmoittaudu
08.09. pk Seuranmestaruustonnit Nurmijärvi 06.09. 23:59 
08.09. pk Veikkolan Veikkojen viikkokisa 7 Veikkola 06.09. 23:59Ilmoittaudu
09.09. pk Vänärin syyskisa Kuopio 06.09. 23:59Ilmoittaudu
09.09. pk Lempäälän yleisurheilumestaruuskilpailut Lempäälä 08.09. 23:59Ilmoittaudu
09.09. pk Viiskuntakisat Kuortane 06.09. 23:59Ilmoittaudu
10.09. pk Sisulisät Orivesi 08.09. 23:59Ilmoittaudu
12.-13.09. SM SM-viestit Kotka 04.09. 23:59 
12.09. maantie 39. Kullervo-puolimaraton Lappeenranta 05.09. 23:59 
12.09. pk 54. Oulun Juoksu Oulu - 
12.09. pk VehUn Syyskisat Tampere 10.09. 23:59Ilmoittaudu
12.09. pk 90. Kansainvälinen Kaisaniemen Juoksu Helsinki - 
12.09. pk Eläinpuistokisat Ähtäri 10.09. 23:59Ilmoittaudu
12.09. po Sisulisäottelut ll Saarijärvi 07.09. 23:59Ilmoittaudu
12.09. maantie Tampere Puolimaraton Tampere - 
12.09. pk 48.Kuulakisa Hämeenkyrö 10.09. 23:59Ilmoittaudu
16.09. pk KUY:n avoimet seuranmestaruuskilpailut Järvenpää 13.09. 23:59Ilmoittaudu
18.-19.09. maantie Finlandia Marathon ja Valon Kymppi Jyväskylä - 
19.09. pm HämSYn pm-sisulisäottelut II Tampere 15.09. 23:59Ilmoittaudu
19.-20.09. pk Seuran mestaruusheitot Tampere 17.09. 23:59Ilmoittaudu
19.09. pk Pohjois-Savon maakuntaviesti Karttula 14.09. 23:59 
19.09. maantie 13. Espoo Rantamaraton ja Rantapuolikas Espoo - 
19.09. pm Etelä-Savon 9-19-vuotiaiden ja aikuisten pm-maastot Rantasalmi 13.09. 23:59Ilmoittaudu
19.09. maantie Ruissalojuoksut Turku - 
19.09. pk Iltavalojuoksu 3000m Kokkola 17.09. 23:59 
20.09. pk Kokkolan Veikkojen Venetsialaismaraton Kokkola - 
20.09. maantie Rantakymppi, Rantavitonen ja Lasten Rantatonni Espoo - 
20.09. pk pk-heittokisat Mikkeli / Ristiina 18.09. 23:59Ilmoittaudu
20.09. pm Avoimet Keski-Suomen Piirinmestaruusmaastot Jämsä 17.04. 23:59 
22.09. pm Helsyn Junnumaastot Helsinki 19.09. 23:59Ilmoittaudu
24.09. pm HämSY:n pm-sisulisämaastoviesti Tammela 20.09. 23:59 
25.09. pk 30. Kuvansin yöjuoksu Joroinen - 
26.09. pk Helsinki Half Marathon Helsinki - 
26.09. pk Terwahölkkä ja -maraton Oulu - 
26.09. pk Kauniston maraton, puolimaraton ja 10 km Haapajärvi 20.09. 23:59Ilmoittaudu
26.09. SM SM-maantiekävelyt Lapua 17.05. 23:59 
26.09. pk 51. Punkaharjun Halkijuoksu Punkaharju 25.09. 23:59 
26.09. pk Flying Finns -junnumaastot Kurikka 20.09. 23:59Ilmoittaudu
27.09. pm Avoimet pm-sisumaastot ja pm-maastot Jalasjärvi 24.09. 23:59Ilmoittaudu
27.09. SM SM-maastot Kurikka 20.09. 23:59Ilmoittaudu
27.09. pk Sirkjärven ympärijuoksu Lappeenranta (Ylämaa) 23.09. 23:59Ilmoittaudu
03.10. maantie Helsinki City Running Day Helsinki - 
03.10. pk Espoonlahden heittokisat Espoo 30.09. 23:59Ilmoittaudu
04.10. pk 55e Pargasloppet / 55. Paraistenlenkki Parainen 30.09. 23:59Ilmoittaudu
04.10. pk Espoonlahden heittokisat Espoo 01.10. 23:59Ilmoittaudu
10.10. pk Eekoo ABC-run Lappeenranta (Rauha) 07.10. 23:59 
10.10. SM SM-maraton ja -maantiejuoksut Vantaa 02.10. 23:59 
10.10. maantie Vantaan Maraton Vantaa - 
10.10. pk X-RUN maastojuoksu Lappeenranta (Rauha) 07.10. 23:59 
31.10. pk Helsinki Halloween Run Helsinki - 
05.11. seura Seurakisat Nurmijärvi 02.11. 23:59 
14.11. maantie Aktia-maantiejuoksucup Vantaa - 
15.11. halli Pohjola Junior GP Helsinki 09.11. 23:59Ilmoittaudu
22.11. pk Marrashallit Helsinki 18.11. 23:59 
05.12. halli Itsenäisyyspäivän kisat, pitkät ratamatkat Espoo 03.12. 23:59Ilmoittaudu
06.12. maantie 40. Itsenäisyysmaraton Kuopio 03.12. 23:59 
06.12. halli Itsenäisyyspäivän kisat Espoo 03.12. 23:59Ilmoittaudu
12.12. maantie Aktia-maantiejuoksucup Vantaa - 
31.12. pk Uudenvuodenjuoksu Karttula 29.12. 23:59Ilmoittaudu