Kilpailukalenteri.fi
Etusivu
Selaus
Haku
Karttahaku


UKK / FAQ
Anna palautetta
Tietoa palvelusta

Tulospalveluohje

Piilota piirin myöntämät kilpailut

Näytä seurakilpailut
Kilpailuhaku
Aikaväli Luokitus
 - 
Sarja Ikä
Piiri Laji
    

Päivämäärä Luokittelu Kilpailu Paikkakunta Ilm. päättyy  
20.08. pk JärvituuliCup 6 Keuruu 18.08. 23:59 
20.08. seura Seurakisat Kiiminki 19.08. 23:59 
20.08. pk United Pole Vaulters Cup 8 Helsinki 14.08. 23:59 
20.08. pk Viikkokisat Imatra - 
20.08. seura Silja Line Seurakisat Espoo - 
20.-21.08. pk Esbo IF klubbmästerskap- seuramestaruus Espoo 19.08. 23:59 
20.08. pk Fazer Reilu Cup V Lahti 16.08. 23:59 
20.08. pk Kaupunginmestaruuskilpailut Lieksa - 
20.08. pk NYU avoimet seuranmestaruuskilpailut Nurmijärvi 17.08. 23:59 
20.08. seura Silja Line Seurakisat Lohja - 
20.-21.08. pm Aikuisurheilijoiden (veteraaniurheilijoiden) Kainuun pm-kisat Kajaani 18.08. 23:59 
20.08. pk Akaan kaupunginmestaruuskilpailut - Kesäliiga VII Akaa 18.08. 23:59 
20.08. pk avoimet Vakka-Suomen ratakävelyt Mynämäki 17.08. 23:59 
20.08. ak Hyvän Tuulen Kisat II Helsinki 16.08. 23:59 
20.08. pk Kunnanmestaruuskilpailut Urjala 18.08. 23:59 
20.08. seura Seurakisat Iitti 19.08. 23:59 
20.08. seura Silja Line seurakisat Kiukainen 20.08. 23:59 
20.08. seura Silja Line Seurakisat Ikaalinen 18.08. 23:59 
20.08. seura Silja Line Seurakisat Orimattila - 
20.08. pk Betoni-cup Ylitornio - 
20.08. pk IK Falkens Dt Pännäinen 19.08. 23:59 
20.08. seura Seurakisat Ylitornio - 
20.08. seura Silja Line Seurakisat Somero - 
21.08. am Aluemestaruusviestit Sastamala 18.08. 23:59 
21.08. pk Janan mestaruuskisat Janakkala 18.08. 23:59 
21.08. pk Junnut radalle Tampere 19.08. 23:59 
21.08. seura Seurakisat Janakkala - 
21.-22.08. seura Seurakisat Sahalahti 21.08. 23:59 
21.-22.08. pk Vantaan Salamien mestaruuskilpailut Vantaa 20.08. 23:59 
21.08. pk 48. Vasakisa Porvoo - Borgå 16.08. 23:59 
21.08. pk 58-Cup 4/4 Vantaa 18.08. 23:59 
21.08. pk Borgå stavcup 2 - Porvoon seiväscup 2 Borgå - Porvoo 19.08. 23:59 
21.08. pk DT i sprint Mariehamn - 
21.08. pk Pomppu-Ukkojen korkeus Helsinki - 
21.08. seura Seurakisat Kerava - 
21.08. seura Seurakisat Vantaa 18.08. 23:59 
21.08. pk Seuran mestaruuskisat Virrat 18.08. 23:59 
21.08. pk Luokittelukilpailut / KeUCup 5 Savonlinna, Kerimäki - 
21.08. seura Seurakisat Karkkila - 
21.08. seura Seurakisat Nedervetil 20.08. 23:59 
21.08. seura Seurakisat Haukipudas 20.08. 23:59 
21.08. seura Seurakisat Kemi - 
21.08. pk Sibbo-Vargarnas mästerskap / Sibbo-Vargarnan mestaruuskilpailut Sibbo / Sipoo 20.08. 23:59 
21.08. seura Silja Line Seurakisat Jämsä - 
21.08. seura Silja Line Seurakisat Tuusula, Jokela 21.08. 23:59 
21.08. po Ungdomsserie (utomhus), omgång 5 Mariehamn - 
21.08. pk Maastojuoksu Tervola 20.08. 23:59 
21.08. seura Seurakisat Sonkajärvi - 
22.08. pk Heinola Games Heinola 19.08. 23:59 
22.08. pm Kymenlaakson pm-viestit T/P 9-15 v. Hamina 15.08. 23:59 
22.08. pk Lahden Hippokisat Lahti 19.08. 23:59 
22.08. pm pm kakkosmoniottelut P/T13 Raisio 17.08. 23:59 
22.08. seura Seurakisat Pello - 
22.08. pk Aloittelijoiden seiväskilpailu Helsinki 21.08. 23:59 
22.08. pk Avoimet kaupunginmestaruuskilpailut Äänekoski 19.08. 23:59 
22.08. pk Avoimet Ylöjärven kaupunginmestaruuskilpailut Ylöjärvi 20.08. 23:59 
22.08. pk Kev kisat Kuusamo 20.08. 23:59 
22.08. pm P/T9-11 pm-sisulisäviestit Raisio 17.08. 23:59 
22.08. pk Pargas IF Klubbmästerskap/Seuranmestaruus 2 Parainen 21.08. 23:59 
22.08. seura Seurakisat Jakobstad 21.08. 23:59 
22.08. pk Veikkolan Veikkojen viikkokisa 5 Veikkola 17.08. 23:59 
23.08. pk Seipään tuloskisa Veteli 21.08. 23:59 
23.08. seura Silja Line Seurakisat Kokkola - 
23.08. pk Sisulisät Orivesi 21.08. 23:59 
23.08. pk Tuloskisa Liminka 22.08. 23:59 
24.08. maantie Helsinki Marathon Helsinki - 
24.-25.08. pk Ultramoniotteluiden MM-kilpailut Helsinki 24.07. 23:59 
24.08. pk Aikuisurheiluliiton heittoviisiottelun SM-kilpailut Lahti, Nastola - 
24.-25.08. pm Uudyn pm 9-15v Nurmijärvi 21.08. 23:59 
24.08. pm Piiriviestit Satakunta 9-15-vuotiaat Sastamala 22.08. 23:59 
24.08. pk Heitto-ottelu Uusikaupunki 21.08. 23:59 
24.08. pm Nåid F/P stafett Raseborg/Karis - Raasepori/Karjaa 21.08. 23:59 
24.08. pk Raatteen Maraton/Puoli-Maraton/Kymppi Suomussalmi - 
24.08. pm HämSY:n pm-sisulisäviestit Nokia 20.08. 23:59 
24.08. am Itäisen alueen aluemestaruuskilpailut osa 2 Mikkeli 22.08. 23:59 
24.08. ak KälviäGames Kokkola 20.08. 23:59 
24.08. pk Piirinmestaruusviestit 9-17 v Imatra 19.08. 23:59 
24.08. pm pm-sisulisäviestit Jyväskylä 20.08. 23:59 
24.08. pk Niilon kymppi Suonenjoki 22.08. 23:59 
24.08. am Aluemestaruusviestit, PSM-mestaruusviestit Kajaani 20.08. 23:59 
24.08. pk Ekin kisat Töysä 23.08. 23:59 
24.08. pk Seipään tuloskisa Lieksa 23.08. 23:59 
25.08. pk Pyrinnön heitot Tampere 23.08. 23:59 
25.08. pk Heittokisat - Kuula, Kiekko ja Moukari Maaninka 23.08. 23:59 
25.08. pm Pohjois-Karjalan 9-13-vuotiaiden pm-moniottelut osa 2 Lieksa 20.08. 23:59 
25.08. ak 6.Tilastopajacup Turku 22.08. 23:59 
25.08. pm HämSYn N/M pm 10 000m Tampere 23.08. 23:59 
25.08. pk Hervannan XXVII Juhlakilpailut Tampere 23.08. 23:59 
25.08. pk Kansalliset aikuisurheilukilpailut Lohja - 
25.08. pk Kuohun Tasoittava 5000m Jyväskylä / Vaajakoski - 
25.08. pm Muurolan Piikki -maantiejuoksutapahtuma Rovaniemi - 
25.08. pm Pm-sisuviestit Seinäjoki 20.08. 23:59 
25.08. pk KieKuMo Cup III Virrat 23.08. 23:59 
25.08. pm LasY:n pm-viestit 9-15-v, Lahti Lahti 21.08. 23:59 
25.08. pk Salonjokilaakso-juoksu Salo 22.08. 23:59 
25.08. seura Seurakisat Kuhmo - 
25.08. pm Avoin M/N pm-10000m Turku 22.08. 23:59 
25.08. pk Keihäskilpailu-Spjuttävling Vaasa-Vasa 23.08. 23:59 
25.08. pk SSU:n lajikisa Seinäjoki 24.08. 23:59 
26.08. pk Moukarin- ja painonheittokilpailut Helsinki - 
26.08. seura Seurakisat Kestilä - 
26.08. seura Silja Line Seurakisat Varkaus - 
26.08. pk HIK klubbmästerskap 1/2 Hangö 23.08. 23:59 
26.08. pk Raision kaupungin mestaruuskilpailut Raisio - 
26.08. pk Akilles mästerskap 6 - Akilleen mestaruuskisat 6 Borgå - Porvoo 23.08. 23:59 
26.08. pk Lärkkulla Games Raseborg, Ekenäs - Raasepori, Tammisaari 23.08. 23:59 
26.08. pk Osuuspankin HIPPO-Viikkokisat Tampere 25.08. 23:59 
26.08. seura Seurakisat Hankasalmi - 
26.08. seura Silja Line Seurakisat Järvenpää 26.08. 23:59 
26.08. seura Seurakisat Sonkajärvi - 
26.08. pk Koko kansan Cooper Liminka 26.08. 23:59 
27.08. pk Elokuun kisat Jyväskylä 24.08. 23:59 
27.08. pk Naantalin Löylyn seuramestaruuskilpailut 1.kilpailupäivä Naantali 23.08. 23:59 
27.08. pk Viikkokisat Imatra - 
27.-28.08. am Aluemestaruusviestit Helsinki 24.08. 23:59 
27.08. ak Ikaalisten Syyskisat Ikaalinen 25.08. 23:59 
27.08. pk Naumasen kisat 2 Joensuu - 
27.08. pk Nuorten yleisurheilukilpailut Kouvola 25.08. 23:59 
27.08. pk Savonlinnan Riennon ABC-kisa Savonlinna 24.08. 23:59 
27.08. pk Syysheitot Rovaniemi 25.08. 23:59 
27.08. pk Dt i Smedsby 7-15 år Korsholm 25.08. 23:59 
27.08. pk Op Oulu Tiistaikisa V Oulu 25.08. 23:59 
27.08. pk Orimattilan Jymyn piirikunnalliset Orimattila 23.08. 23:59 
27.08. seura Seurakisat Viitasaari 26.08. 23:59 
27.08. seura Silja Line seurakisat Kiukainen 27.08. 23:59 
27.08. pk Uran nelisataset ja keihäs Kannus 26.08. 23:59 
27.08. pk Värisilmä PRO kilpailut Karkkila 25.08. 23:59 
27.08. seura Silja Line Seurakisat Somero - 
28.08. pk Paunu Games V Jämsä 25.08. 23:59 
28.08. pk KEV-heittokisat Kuusamo 27.08. 23:59 
28.08. pk Pomppu-Ukkojen korkeus Helsinki - 
28.08. seura Seurakisat Janakkala - 
28.08. pk TuWe:n Junnukisat Turku 24.08. 23:59 
28.08. pk Avoimet Limingan kunnanmestaruus kilpailut LIMINKA 26.08. 23:59 
28.08. pk Avoimet Limingan kunnanmestaruus kilpailut lisälajit Liminka 26.08. 23:59 
28.-29.08. pm DM för 14/15/17/19 år Närpes 24.08. 23:59 
28.08. pk Kolmiloikkapäivä Pori 27.08. 23:59 
28.08. seura Seurakisat Sahalahti 27.08. 23:59 
28.08. pk Tammelan Kunnan Mestaruuskilpailu Tammela 25.08. 23:59 
28.08. pk Visan Seurakisat Iisalmi 23.08. 23:59 
28.08. seura Seurakisat Sonkajärvi - 
29.-30.08. pk Kiskon mestaruuskisat - seiväs ja aidat Riihimäki 27.08. 23:59 
29.08. pk Elokuun moukarikisa Pori 28.08. 23:59 
29.08. pk HIK klubbmästerskap 2/2 Hangö 23.08. 23:59 
29.08. pk Ouneva Groupin junnukisat Joensuu - 
29.08. pk KU-68 Viikkokisa IV Kangasala 28.08. 23:59 
29.08. pk Lärkkulla Games Raseborg, Karis - Raasepori, Karjaa 26.08. 23:59 
29.08. pk Pargas IF Klubbmästerskap/Seuranmestaruus 3 Parainen 28.08. 23:59 
29.08. pk Seipään tuloskisa Veteli 29.08. 23:59 
29.08. seura Seurakisat Kangasala 28.08. 23:59 
29.08. seura Seurakisat Viiala - 
30.08.-01.09. SM SM-kilpailut M/N19-22 Porvoo - Borgå 22.08. 23:59 
30.08. pk Syyshypyt Rovaniemi 28.08. 23:59 
30.08. pk 28. Sakun hölkkä Saarijärvi - 
31.08. seuracup Föreningscup final, A-serie / Seuracup finaali, A-sarja Nedervetil / Alaveteli 28.08. 23:59 
31.08. pk Kokkolan Veikkojen Venetsialaismaraton Kokkola - 
31.08.-01.09. pk SAKU ry:n Syyskisat Tampere 20.08. 23:59 
31.08. pk Seuracup finaali B-sarja Imatra 26.08. 23:59 
31.08. seuracup Seuracup Superfinaali Seinäjoki 29.08. 23:59 
31.08. pk Seuracupfinaali C-sarja Tuusula 28.08. 23:59 
31.08. pk Hiekkaharjun Ratakierros ja Loikkakisa Vantaa 29.08. 23:59 
31.08. pm Sisumaastot Tervola 29.08. 23:59 
31.08. pk Nuorisokisat Pudasjärvi 27.08. 23:59 
01.09. pk VehU 1929 juhlakilpailu Tampere 29.08. 23:59 
01.09. pk 59. Pyhäntä-hölkkä Pyhäntä 30.08. 23:59 
01.09. pk LU 90 v - Juhlavuoden Juniorijuoksut JuokseVille Laukaa - 
01.09. pk Syyssataset Lapinlahti 30.08. 23:59 
01.09. pk Aikuisurheilijoiden syysheitot Kouvola / Inkeroinen 31.08. 23:59 
01.09. pk Distriktstävling/Piirikilpailu Kimito 28.08. 23:59 
01.09. pk Seipään tuloskisa Kalajoki 30.08. 23:59 
01.09. pk Syyskuun pituushyppykilpailu Espoo 31.08. 23:59 
01.09. seura Silja Line Seurakisat Inari - 
02.09. pk KeU:n mestaruusottelut Savonlinna, Kerimäki 31.08. 23:59 
02.09. pk Moukarin- ja painonheittokilpailut Helsinki - 
02.09. seura Seurakisat Kestilä - 
02.09. pk Viikkokisat Lappeenranta - 
02.09. seura Seurakisat Helsinki 31.08. 23:59 
02.09. pk Seurakisojen pk lisälajit Helsinki 30.08. 23:59 
03.09. pk Pohjois-Karjalan koululaisten piirinmestaruuskisat Lieksa 29.08. 23:59 
03.09. pk Kultajousi kuukausikisat 5/5 Kuopio 01.09. 23:59 
03.09. pm pm-ratakävelyt T/P9-15, M/N17, M/N Naantali 29.08. 23:59 
03.09. seura Seurakisat KUOPIO 01.09. 23:59 
03.09. pk Syysheitot Raasepori/Karjaa - Raseborg/Karis 01.09. 23:59 
03.09. pk Viikkokisat Imatra - 
03.09. pk HKV:n mestaruuskilpailut 1. päivä Helsinki 01.09. 23:59 
03.09. pk Klaukkalan syysmoukari 1 Nurmijärvi 31.08. 23:59 
03.09. pk NYU avoin seurakisa, viikkokisa 5 Nurmijärvi 01.09. 23:59 
03.09. pk Matin Kuntokymppi Lieksa - 
03.09. pk Moukaripörssin kiekkokisa Pori 01.09. 23:59 
03.09. seura Seurakisat Raseborg/Karis - Raasepori/Karjaa 01.09. 23:59 
03.09. seura Silja Line Seurakisat Kiukainen 03.09. 23:59 
03.09. pk Veikkolan Veikkojen viikkokisa 6 Veikkola 31.08. 23:59 
03.09. pk Tarmon syysheitot Kokkola 02.09. 23:59 
03.09. pk DT Drott i Vasa Vasa 02.09. 23:59 
04.09. pk Skolmästerskap i friidrott för högstadier i Esbo-Grankulla-Kyrkslätt Esbo - Espoo, Alberga Stadion - Leppävaaran stadion 02.09. 23:59 
04.09. pk Aloittelijoiden seiväskilpailu Helsinki 03.09. 23:59 
04.09. pm Kainuun sisumoniottelut 2 Kajaani 01.09. 23:59 
04.09. pk KEV-heittokisat Kuusamo 03.09. 23:59 
04.09. pk Akilles mästerskap 7 - Akilleen mestaruuskisat 7 Borgå - Porvoo 02.09. 23:59 
04.09. pk GIF - LIF - Åsarna klubbkamp Nedervetil - Alaveteli 02.09. 23:59 
04.09. pk Kiekko- ja kuulakisa Juuka 03.09. 23:59 
04.09. pk Pitkät ratamatkat, Laihian Lujan piirikunnalliset Laihia 03.09. 23:59 
04.09. seura Seurakisat Sahalahti 04.09. 23:59 
04.09. pk Syyskuun korkeushyppykisa Pori, Noormarkku 03.09. 23:59 
05.09. pk Skolmästerskap i friidrott för lågstadier i Esbo-Grankulla-Kyrkslätt Esbo - Espoo, Alberga Stadion - Leppävaaran stadion - 
05.09. pk Avoimet pk-kilpailut Kajaani 04.09. 23:59 
05.09. pk HIFK moukari- ja kiekko Helsinki 03.09. 23:59 
05.09. pk Regiontävling KYRKSLÄTT 02.09. 23:59 
05.09. pk Syyskisa ja TUL seuraottelu Salo 02.09. 23:59 
05.09. pk Pargas IF Klubbmästerskap/Seuranmestaruus 4 Parainen 04.09. 23:59 
05.09. pk Ristiinan Urheilijoiden mestaruuskisat Mikkeli / Ristiina - 
05.09. pk Seuraottelu NuKi-NuTa-KaPo Lohja, Nummi, Urheilukuja 3 03.09. 23:59 
05.09. pk Sisulisät Orivesi 03.09. 23:59 
05.09. pk Viiskunta-kisat Kuortane 02.09. 23:59 
05.09. seura Silja Line Seurakisat Helsinki 03.09. 23:59 
06.09. pk SAG-kilpailu (School Athletic Games) Tammela - 
06.09. pk Säästöpankin syysheitot Somero 04.09. 23:59 
06.09. pk Pentin Hölkkä Kouvola /Elimäki - 
07.-08.09. SM SM-viestit 2019 Ylivieska 30.08. 23:59 
07.09. pk Vaasa Maraton Vaasa 02.09. 23:59 
07.09. pk Keilahalli Shot Put Loimaa 2019 Loimaa 28.08. 23:59 
07.09. pk Kuopio Maraton Kuopio - 
07.-08.09. pm NÅID flick o pojkdagar 9-13 Pargas 03.09. 23:59 
07.09. pk Ruskamaraton kymppi Kittilä - 
07.09. pk Ruskamaraton puolikas Kittilä - 
07.09. pk Ruskamaraton täysi Kittilä - 
07.09. pk Avoimet seiväskilpailut Ähtäri 06.09. 23:59 
07.09. pk Avoimet Seuranmestaruus heittokisat Iisalmi 04.09. 23:59 
07.09. pk Epun kie-kuu cup:n osakilpailu Jalasjärvi 05.09. 23:59 
07.-08.09. pk Kyvyt Esiin lasten kilpailut Leppävirta 01.09. 23:59 
07.09. pm Sisulisäottelut II T/P9-13 Äänekoski 03.09. 23:59 
07.09. pk Pomppu-Ukkojen korkeus Helsinki - 
07.09. pk Heitto-ottelu Espoo 06.09. 23:59 
08.09. pk 46. Lasse Viren hölkkä Myrskylä - 
08.09. pk Heinäpään heittokisat Oulu - 
08.09. pk Keihäskisat Nurmijärvi 04.09. 23:59 
08.09. pm LasY:n pm-ottelut 9-13v. 2.osa Asikkala 04.09. 23:59 
08.09. pk Valkeakosken Nuorisokisat Valkeakoski 06.09. 23:59 
08.09. pk Hannun keihäskisa Outokumpu 05.09. 23:59 
08.09. pk Merkki-Mitalicup finaali Naantali 04.09. 23:59 
08.09. pk Töysän mestaruuskisat ja ennätysten murskajaiset Töysä 06.09. 23:59 
08.09. pk UrjU:n seiväs- ja kiekkokisa Urjala 07.09. 23:59 
09.09. pk Borgå stavcup 3 - Porvoon seiväscup 3 Borgå - Porvoo 06.09. 23:59 
09.09. seura Seurakisat Kestilä - 
09.09. pk Osuuspankin HIPPO-Viikkokisat Tampere 08.09. 23:59 
10.09. pk Yleisurheilun kouluottelu Kristiinankaupunki-Teuva Kristiinankaupungin urheilukenttä - 
10.09. pk Naantalin Löylyn seuramestaruuskilpailut 2.kilpailupäivä Naantali 06.09. 23:59 
10.09. pm Pm-kävelyt Rovaniemi 08.09. 23:59 
10.09. pm Sisuottelut Rovaniemi 06.09. 23:59 
10.09. pk Fazer Reilu Cup pitkät matkat ja syysseiväs Lahti 06.09. 23:59 
10.09. pk HKV:n mestaruuskilpailut 2. päivä Helsinki 08.09. 23:59 
10.09. pk Klaukkalan syysmoukari 2 ja seuranmestaruustonnit Nurmijärvi 07.09. 23:59 
10.09. am Am 10 000m Lahti 06.09. 23:59 
10.09. pk Avoin aluekilpailu Kokkola 08.09. 23:59 
10.09. pk Moukaripörssin moukarikisa Pori 08.09. 23:59 
10.09. pk Osuuspankin Hippo-kisat Lempäälä 09.09. 23:59 
10.09. pk Vauhdin Ratatonni Kuusankoski - 
10.09. pk Veikkolan Veikkojen viikkokisa 7 Veikkola 07.09. 23:59 
10.09. pk Iltakisa Alavieska 08.09. 23:59 
11.09. pk Suomussalmen koululaisten yleisurheilun mestaruuskilpailut Suomussalmi - 
11.09. pk Iitin koulukisat- pitkät matkat Iitti - 
11.09. pk Avoimet Savonlinnan Jyryn aikuisurheilijoiden mestaruuskisat ja seuran 110-v kisat Savonlinna - 
11.09. pk Borgå stavcup 3 - Porvoon seiväscup 3 Borgå - Porvoo 09.09. 23:59 
11.09. pk Paunu Games VI Jämsä 08.09. 23:59 
11.09. pk Vänärin syyskisa Kuopio 09.09. 23:59 
11.09. pk KEV-heittokisat Kuusamo 10.09. 23:59 
11.09. pm Pm-ottelut 9-15v Pori 09.09. 23:59 
11.09. pk Akilles mästerskap 8 - Akilleen mestaruuskisat 8 Borgå - Porvoo 06.09. 23:59 
11.09. seura Seurakisat Sahalahti - 
12.09. pk Rastin kuulailta Suomussalmi 12.09. 23:59 
12.09. pk Regiontävling KYRKSLÄTT 10.09. 23:59 
12.09. seura Seurakisat Raisio 10.09. 23:59 
12.09. pk Ingå IF - Sjundeå IF - Virkby Start, Samarbetstävling 4/4 Siuntio - 
12.09. pk Lärkkulla Games Raseborg, Karis - Raasepori, Karjaa 09.09. 23:59 
13.09. pk Seuraottelu HKV-LahdA-TP-TuUL Helsinki 12.09. 23:59 
13.09. pk Distriktstävling Mariehamn - 
13.-14.09. maantie Finlandia Marathon ja Valon Kymppi Jyväskylä - 
14.-15.09. ak Koululiikuntaliiton yleisurheilumestaruuskilpailut Laitila 05.09. 23:59 
14.09. pk Pyrinnön heitot Tampere 12.09. 23:59 
14.09. pk Aikuisurheilijoiden av.heitto 5-ottelu Jalasjärvi 10.09. 23:59 
14.-15.09. pm Helsyn junnuhuipentuma 13-9 v. Vantaa 11.09. 23:59 
14.09. pk Keuruun Syysseiväs Keuruu 11.09. 23:59 
14.09. pk Pohjois-Savon maakuntaviesti Karttula 09.09. 23:59 
14.09. pk Kiiminki-maraton Oulu - 
14.-15.09. pk Pyhäselän XIX heittohyppypäivät Joensuu 12.09. 23:59 
14.09. ak Koski-Vähälän Karijasut Alavieska 12.09. 23:59 
14.09. pk Lopen avoimet syysheitot Loppi 11.09. 23:59 
14.09. kans Kansalliset yleisurheilukilpailut Orimattila 10.09. 23:59 
14.09. pk Nuorten syyskisat Orimattila 10.09. 23:59 
14.09. pk Pomppu-Ukkojen korkeus Helsinki - 
14.09. pk VII Iltavalojuoksu 3000 m Kokkola, Ullava 12.09. 23:59 
15.09. pk Kiitureiden superottelut Nurmijärvi 10.09. 23:59 
15.09. pk Avoimet TUL Järvi-Suomen heitto-ottelut Leppävirta - 
15.09. pk Sirkjärven ympärijuoksu Ylämaa 11.09. 23:59 
15.09. pk 46. Herrala Hölkkä Hollola, Herrala 07.09. 23:59 
15.09. ak 7. Tilastopajacup Turku 12.09. 23:59 
15.09. pk avoimet pk hyppy- ja heittokilpailut Savonlinna, Kerimäki 13.09. 23:59 
15.09. maantie Kaisaniemen Juoksu Helsinki - 
15.09. pk Höstkast Malax 13.09. 23:59 
15.09. pk Höstkast - Lisälaji / Extra gren Malax 14.09. 23:59 
15.09. maantie Tampere Puolimaraton Tampere - 
15.09. pk Ylämaan syysheitot Lappeenranta (Ylämaa) 12.09. 23:59 
16.09. seura Seurakisat Kestilä - 
16.09. pk Osuuspankin HIPPO-Viikkokisat Tampere 15.09. 23:59 
16.09. seura Seurakisat Ilmajoki - 
17.09. pk KLL:n Satakunnan (ja Porin) A- ja B-sarjan kilpailut Pori 12.09. 23:59 
17.09. pk KLL:n VS:n piirin yläasteiden ja lukioiden piirikisat Laitila 13.09. 23:59 
18.09. pk Lahden koulukisat alakoulut Lahti - 
18.09. pk Helsingin Tarmon mestaruuskilpailut Helsinki 16.09. 23:59 
18.09. pk Jyryn syysjuoksut Helsinki 17.09. 23:59 
19.09. pk KLL:n Satakunnan piirin ala-asteen yleisurheilukilpailut Pori 13.09. 23:59 
19.09. pk Lahden koulukisat yläkoulut ja lukiot Lahti - 
19.09. seura Silja Line Seurakisat Helsinki 17.09. 23:59 
20.09. pk Akilles mästerskap slägga - Akilleen mestaruuskisat moukari Borgå - Porvoo 17.09. 23:59 
20.09. pk Hyppy- ja kuulakisat Rovaniemi 19.09. 23:59 
21.09. pm HämSY:n pm-sisulisäottelut II Tampere 18.09. 23:59 
21.-22.09. pk SAUL:n SM-moniottelut Helsinki 11.09. 23:59 
21.09. maantie 38. Kullervo-maraton Lappeenranta (Joutseno) 13.09. 23:59 
21.09. pk Triangeliottelut (VsV-Luja-KKV) Sastamala 19.09. 23:59 
21.09. pk Lahden piirin Heittocupin osakilpailu / heitto-ottelu Lahti, Nastola 18.09. 23:59 
21.09. pk Lujan piirikunnallinen keihäskisa Laihia 20.09. 23:59 
21.09. pk Nousiaisten heittokisat Nousiainen 18.09. 23:59 
21.09. pk Syysheitot (Huipentuman moukari) Kaustinen 18.09. 23:59 
21.09. pk Helsingin Tarmon mestaruuskilpailujen juoksut Helsinki 19.09. 23:59 
21.09. maantie 12. Espoo Rantamaraton ja Rantapuolikas Espoo - 
21.09. pk Huurreheitot Leppävirta 21.09. 23:59 
21.09. pk Kaarlon Juoksu 2019 Posio 19.09. 23:59 
21.-22.09. pk Kirkkonummen Kunnan Avoimet Mestaruuskilpailut Veikkola 20.09. 23:59 
21.09. pk Painonheitoncup finaali, kutsukilpailu Iisalmi - 
21.09. seura Seurakisat Posio 20.09. 23:59 
21.09. SM SM-maraton Espoo 13.09. 23:59 
21.09. pk URA:n, LTU:n ja PiKe:n seuranmestaruuskilpailut kaarina 19.09. 23:59 
21.09. pk Kalliokosken lenkki Halsua - 
21.09. maantie Ruissalojuoksut Turku - 
21.09. pk Ähtärin halliseiväs Ähtäri 19.09. 23:59 
22.09. pk Tapanilan Erän avoimet mest kisat Helsinki 18.09. 23:59 
22.09. pk Ähtärin Urheilijoiden ja Kauhavan Wisan seurakisa Ähtäri 21.09. 23:59 
22.09. pk Pk-heittokisat Ristiina 19.09. 23:59 
22.09. maantie Espoo Rantakymppi ja Rantavitonen Espoo - 
22.09. pk Kuonan Kymppi Savonlinna, Kerimäki 31.08. 23:59 
22.09. pk Pakopirtin Juoksu Utajärvi 16.09. 23:59 
22.09. pk XLIII VOIVAKKA-juoksu Laitilaniementie 10, Leppävirta - 
22.09. pk Heittokisat Rovaniemi 20.09. 23:59 
22.09. pk Limingan tuloskisa Liminka 20.09. 23:59 
22.09. pk Limingan tuloskisa Liminka 20.09. 23:59 
22.09. pk 33. Kuorevaara-hölkkä ja lasten Vauhti-juoksu Polvijärvi 22.09. 23:59 
22.09. pk Syysseiväs Koski Tl 19.09. 23:59 
22.09. pk Pomppu-Ukkojen korkeus Helsinki - 
23.09. seura Seurakisat Ilmajoki - 
24.09. pk Heittokisa Jyväskylä 23.09. 23:59 
25.09. pk Syystesti Tornio 23.09. 23:59 
25.09. pm HämSY:n pm-sisulisämaastoviesti Tammela 21.09. 23:59 
26.09. pk KLL:n VS:n piirin alakoulujen yleisurheilukisat Kaarina 19.09. 23:59 
26.09. pk Löylyn syysheitot Naantali 22.09. 23:59 
26.09. pk Pyhäselän syyskisat Joensuu - 
26.09. pk Mini Maaria katujuoksu Turku 22.09. 23:59 
27.09. pk 29. Kuvansin Yöjuoksu Joroinen - 
27.09. pk Yö-juoksu Turku 23.09. 23:59 
28.-29.09. pk Seuran avoimet mestaruusheitot Tampere 26.09. 23:59 
28.09. pm Helsyn 13-9 v. pm-moniottelut 2 Espoo 24.09. 23:59 
28.09. pk Huittisten Hullu Hölkkä Huittinen 24.09. 23:59 
28.09. pk Isosyöte Trail Run Pudasjärvi, Syöte 23.09. 23:59 
28.09. pk Kultajousi Running KUOPIO 23.09. 23:59 
28.09. pk Kataja-hölkkä 2019 Joensuu - 
28.09. pk Kauniston maraton, puolimaraton ja 10 km Haapajärvi 22.09. 23:59 
28.-29.09. pk Syysmoniottelut Laitila 25.09. 23:59 
28.09. pk 10. Isosyöte - Huippukymppi Pudasjärvi, Syöte 23.09. 23:59 
29.09. pk Tarmon heittoviisiottelu Helsinki 26.09. 23:59 
29.09. po Castorama Mariehamn - 
29.09. pk Erän heittocup 2/2019 Helsinki 28.09. 23:59 
29.09. pk Orinoron polkujuoksu Leppävirta 29.09. 23:59 
29.09. pk Pärnä XC Run Liperi 27.09. 23:59 
29.09. pk Arskan XXI Askellus Otanmäki - 
29.09. pm pm-sisulisämoniottelut II P/T11-9 Laitila 25.09. 23:59 
29.09. pk Heinäpään heittokisat Oulu - 
29.09. pk Avoimet Kauhajoen mestaruusmaastot Kauhajoki 27.09. 23:59 
30.09. seura Silja Line Seurakisat Ilmajoki - 
05.10. pk Kurikan SM-maastojen esikisat Kurikka 30.09. 23:59 
05.10. pk Särkivaaran hölkkä Joensuu 30.09. 23:59 
05.10. pk Espoonlahden heittokisat Espoo 02.10. 23:59 
05.10. pk Itämeri Maraton 2019 Hanko - 
05.10. pk Lokakuun vitonen ja kymppi Tervola 03.10. 23:59 
05.10. seura Seurakisat LAMMINJÄRVEN YMPÄRIJUOKSU, Veikkola 03.10. 23:59 
05.10. pk Tuiskun heittokisat II Rusko 02.10. 23:59 
05.10. pk 50. Punkaharjun Halkijuoksu Punkaharju - 
06.10. pk Osmon superhölkkä Pieksämäki 29.09. 23:59 
06.10. pk Pirjon Pakkaskisat Heinävesi - 
06.10. pk Vuoreskieppi Tampere 30.09. 23:59 
06.10. pk 54. Paraistenlenkki/ Pargasloppet Parainen 02.10. 23:59 
06.10. pk Espoonlahden heittokisat Espoo 03.10. 23:59 
06.10. pk Syysviestit Tornio 05.10. 23:59 
07.10. seura Silja Line Seurakisat Ilmajoki - 
08.10. pk Tarmon kymppi Helsinki - 
10.10. pk Motonet kuukausikisat maastojuoksu Joensuu 08.10. 23:59 
12.10. pk Eekoo ABC-run Lappeenranta 09.10. 23:59 
12.10. pk MourunkiTrailRun Kempele 12.10. 23:59 
12.10. maantie Vantaan Maraton Vantaa - 
12.10. pk Kymiring Running Day Iitti 11.10. 23:59 
12.10. pk XRUN maastojuoksu Lappeenranta 09.10. 23:59 
13.10. pk Varsyn juoksucupin maastosprintit Raisio 09.10. 23:59 
13.10. pk Aikuisurheilijoiden lokaheitot Kouvola / Inkeroinen 11.10. 23:59 
13.10. pk Heittoryhmän moukarikisa Lahti, Nastola 11.10. 23:59 
18.10. pk Aikuisurheilijoiden heittoleirin leirikisa SAVONLINNA - 
19.10. pk Preiviikin ennätysmaraton Pori - 
22.10. seura Seurakisat Vantaa 22.10. 23:59 
26.10. maantie Kaarinan Syysmaraton Kaarina - 
26.-27.10. pk Pajulahti Cross Country Carnival Nastola, Lahti 17.10. 23:59 
26.10. maantie Helsinki Halloween Run Helsinki - 
01.11. pk Aloittelijoiden seiväskilpailu Helsinki 30.10. 23:59 
02.11. pk Rautaveden maraton Sastamala - 
02.11. pk Lohjan talvijuoksusarja 1 Lohja 01.11. 23:59 
07.11. pk Motonet kuukausikisat Joensuu 05.11. 23:59 
10.11. ak PM-maastotapahtuma Heinola, Vierumäki - 
16.11. pk Avoimet hallikisat Pori, Karhuhalli 14.11. 23:59Ilmoittaudu
16.11. maantie Aktia-maantiejuoksucup Vantaa - 
16.-17.11. pk Joensuu Night Run 12 h ja 6 h Joensuu - 
17.11. pk Syyshallit Turku 13.11. 23:59Ilmoittaudu
17.11. halli OP Junior GP Helsinki 12.11. 23:59Ilmoittaudu
22.11. pk Pomppu-Ukkojen korkeus Helsinki - 
23.11. pk Loskahallit Joensuu 20.11. 23:59Ilmoittaudu
23.11. halli Marrashallit Kaustinen 20.11. 23:59Ilmoittaudu
23.11. pk Nakkila juoksu Nakkila 18.11. 23:59 
24.11. pk EPUn eliittifinaali-hallikilpailu Kuortane 22.11. 23:59Ilmoittaudu
24.11. pk Marrashallit Helsinki 20.11. 23:59Ilmoittaudu
29.11. pk Pomppu-Ukkojen korkeus Helsinki - 
01.12. pk Valo Intersport -hallit Lahti, Pajulahti 28.11. 23:59Ilmoittaudu
06.12. pk Itsenäisyysmaraton Kuopio - 
06.12. halli Itsenäisyyspäivän kisat Espoo 04.12. 23:59Ilmoittaudu
07.12. halli Itsenäisyyspäivän kisat, ratamatkat Espoo 04.12. 23:59Ilmoittaudu
13.12. pk Pomppu-Ukkojen korkeus Helsinki - 
14.12. pk Tonttukisat Turku 09.12. 23:59Ilmoittaudu
14.-15.12. pk Jouluhallit Oulu 10.12. 23:59Ilmoittaudu
14.12. maantie Aktia-maantiejuoksucup Vantaa - 
18.12. pk Motonet kuukausikisat / Hallitonnit Joensuu 16.12. 23:59Ilmoittaudu
20.12. pk Pomppu-Ukkojen korkeus Helsinki - 
27.12. pk Pomppu-Ukkojen korkeus Helsinki - 
28.12. pk Uuden Vuoden heitot Kaustinen 25.12. 23:59Ilmoittaudu
28.12. pk Hannu Tulasalon 70v juhlakilpailut Himanka 26.12. 23:59Ilmoittaudu
29.12. pk Someron halliseiväs Somero 27.12. 23:59Ilmoittaudu
31.12. pk 34. Liedon Uudenvuoden juoksu Lieto 28.12. 23:59Ilmoittaudu
31.12. pk Karttulan Uudenvuodenjuoksu Karttula 29.12. 23:59Ilmoittaudu
31.12. pk Limingan XII Uudenvuodenjuoksu Liminka 28.12. 23:59Ilmoittaudu
31.12. pk Yöjuoksu Orimattila 31.12. 23:59 
03.01. pk Pomppu-Ukkojen korkeus Helsinki - 
10.01. pk Pomppu-Ukkojen korkeus Helsinki - 
17.01. pk Pomppu-Ukkojen korkeus Helsinki -