Kilpailukalenteri.fi
Etusivu
Selaus
Haku
Karttahaku


UKK / FAQ
Anna palautetta
Tietoa palvelusta

Tulospalveluohje

Piilota piirin myöntämät kilpailut

Näytä seurakilpailut
Kilpailuhaku
Aikaväli Luokitus
 - 
Sarja Ikä
Piiri Laji
    

Päivämäärä Luokittelu Kilpailu Paikkakunta Ilm. päättyy  
01.05. seura Seurakisat Iitti 30.04. 23:59 
04.05. seura Seurakisat Iitti 02.05. 23:59 
05.05. pk Lahden piirin Heittocupin osakilpailu / rinkiheitot Lahti, Nastola 02.05. 23:59 
06.05. seura Seurakisat Heinola 04.05. 23:59 
09.05. pk Koulukisat Iitin koulujen oppilaille Iitti - 
11.05. pm LaSY:n pm-maastot 9-15-vuotiaat Lahti 08.05. 23:59 
14.05. seura Seurakisat Iitti 13.05. 23:59 
16.05. ak Valtakunnalliset KLL-MAASTOT Heinola, Vierumäki 09.05. 23:59 
18.05. pk Lahden piirin heitto-cupin osakilpailu Iitti 16.05. 23:59 
19.05. pk Fazer Reilu Cup I Lahti (Nastola) 16.05. 23:59 
19.05. pk Keihäsolympiadin leirikilpailu Lahti, Nastola 16.05. 23:59 
20.05. seura Seurakisat Heinola 17.05. 23:59 
21.05. seura Seurakisat Iitti 20.05. 23:59 
21.05. seura Seurakisat Orimattila - 
23.05. seura Seurakisat Hartola - 
25.05. pm LasY:n pm -ottelut 9-15v. 1.osa Iitti 22.05. 23:59 
26.05. pk Lahden piirin Heittocupin osakilpailu Asikkala 23.05. 23:59 
26.05. pk UusiLahti -juoksu Lahti - 
28.05. seura Seurakisat Orimattila - 
30.05. pk Kimmon ja Eemelin seiväsryhmien kevätkisa Lahti 28.05. 23:59 
30.05. pk Fazer Reilu Cup II Lahti 26.05. 23:59 
05.06. GP Motonet GP Lahti Lahti 27.05. 23:59 
06.06. seura Seurakisat Asikkala 05.06. 23:59 
11.06. seura Seurakisat Iitti 10.06. 23:59 
14.-16.06. ak Youth Athletics Games Lahti 03.06. 23:59 
14.06. pk M19 aitajuoksun kutsukilpailu Lahti - 
18.06. seura Seurakisat Iitti 17.06. 23:59 
18.06. seura Silja Line Seurakisat Orimattila - 
20.06. seura Silja Line Seurakisat Asikkala 19.06. 23:59 
24.06. pk Avoimet aluekisat Joutsa 21.06. 23:59 
25.06. pk Fazer Reilu Cup III Lahti 23.06. 23:59 
25.06. seura Silja Line Seurakisat Orimattila - 
02.07. seura Seurakisat Iitti 01.07. 23:59 
02.07. seura Silja Line Seurakisat Orimattila - 
04.07. seura Seurakisat Heinola 01.07. 23:59 
04.07. seura Seurakisat Hartola - 
04.07. seura Silja Line Seurakisat Asikkala 03.07. 23:59 
06.07. pk 44. Joutohölkkä Joutsa 04.07. 23:59 
08.07. pk Lahden piirin heittocupin osakilpailu Orimattila 05.07. 23:59 
09.07. pk Orimattilan Jymyn piirikunnalliset Orimattila 05.07. 23:59 
09.07. seura Seurakisat Iitti 08.07. 23:59 
15.07. pk Avoimet aluekisat Joutsa 12.07. 23:59 
16.07. seura Seurakisat Iitti 15.07. 23:59 
16.07. seura Silja Line Seurakisat Orimattila - 
18.07. seura Seurakisat Hartola - 
18.07. seura Silja Line Seurakisat Asikkala 17.07. 23:59 
20.07. pk Vääksy Games Asikkala 17.07. 23:59 
20.07. pk Kuhmoisten kansalliset aikuisyleisurheilukilpailut Kuhmoinen - 
23.-24.07. pm Pm-kilpailut 9-13-v. 1.osa Heinola 19.07. 23:59 
25.07. pk Rakokiven kisat Lahti, Nastola 21.07. 23:59 
27.07. pk 10. Heinolan Kaupunkipuistojuoksu Heinola - 
30.07. pk Fazer Reilu Cup IV Lahti 26.07. 23:59 
30.07. seura Silja Line Seurakisat Orimattila - 
01.08. pk Iitti-hölkkä Iitti 30.07. 23:59 
01.08. seura Seurakisat Hartola - 
01.08. seura Silja Line Seurakisat Asikkala 31.07. 23:59 
05.08. seuracup Seuracup 2.piirikilpailu LaSY ja KymY Iitti 03.08. 23:59 
06.-07.08. pm LasY:n pm-kilpailut 9-13-v. 2. osa Orimattila 02.08. 23:59 
09.-11.08. SM SM-kilpailut P/T 14,15 Lahti 01.08. 23:59 
09.08. pk Anianpellon markkinajuoksu Vääksy, Asikkala - 
11.08. pk Radiomäen seiväs Lahti 09.08. 23:59 
13.08. seura Seurakisat Iitti 12.08. 23:59 
13.08. seura Silja Line Seurakisat Orimattila - 
15.08. seura Seurakisat Hartola - 
16.08. pk Lahden 400 m kutsukilpailu Lahti 13.08. 23:59 
16.08. pk Lahden Ahkera vs Tampereen Pyrintö -seuraottelu Lahti 13.08. 23:59 
18.08. pk Elokisat Orimattila 15.08. 23:59 
20.08. pk Fazer Reilu Cup V Lahti 16.08. 23:59 
20.08. seura Seurakisat Iitti 19.08. 23:59 
20.08. seura Silja Line Seurakisat Orimattila - 
22.08. pk Heinola Games Heinola 19.08. 23:59 
22.08. pk Lahden Hippokisat Lahti 19.08. 23:59 
24.08. pk Aikuisurheiluliiton heittoviisiottelun SM-kilpailut Lahti, Nastola - 
25.08. pm LasY:n pm-viestit 9-15-v, Lahti Lahti 21.08. 23:59 
27.08. pk Orimattilan Jymyn piirikunnalliset Orimattila 23.08. 23:59 
08.09. pk 46. Lasse Viren hölkkä Myrskylä - 
08.09. pm LasY:n pm-ottelut 9-13v. 2.osa Asikkala 04.09. 23:59 
10.09. pk Fazer Reilu Cup pitkät matkat ja syysseiväs Lahti 06.09. 23:59 
10.09. am Am 10 000m Lahti 06.09. 23:59 
11.09. pk Iitin koulukisat- pitkät matkat Iitti - 
14.09. kans Kansalliset yleisurheilukilpailut Orimattila 10.09. 23:59 
14.09. pk Nuorten syyskisat Orimattila 10.09. 23:59 
15.09. pk 46. Herrala Hölkkä Hollola, Herrala 07.09. 23:59 
18.09. pk Lahden koulukisat alakoulut Lahti - 
19.09. pk Lahden koulukisat yläkoulut ja lukiot Lahti - 
21.09. pk Lahden piirin Heittocupin osakilpailu / heitto-ottelu Lahti, Nastola 18.09. 23:59 
12.10. pk Kymiring Running Day Iitti 11.10. 23:59 
13.10. pk Heittoryhmän moukarikisa Lahti, Nastola 11.10. 23:59 
26.-27.10. pk Pajulahti Cross Country Carnival Nastola, Lahti 17.10. 23:59 
10.11. ak PM-maastotapahtuma Heinola, Vierumäki - 
01.12. pk Valo Intersport -hallit Lahti, Pajulahti 28.11. 23:59 
31.12. pk Yöjuoksu Orimattila 31.12. 23:59 
06.01. halli Personal Best Pikajuoksucup 1/2 Lahti 03.01. 23:59 
06.01. halli Pikajuoksucup 1/2 Lahti 03.01. 23:59 
10.-12.01. halli Seiväshypyn talvikarnevaalit Lahti, Pajulahti 06.01. 23:59 
19.01. halli Personal Best Pikajuoksucup 2/2 Lahti, Pajulahti 15.01. 23:59 
19.01. SM Parayleisurheilun SM-hallikilpailut Lahti, Pajulahti 08.01. 23:59 
19.01. halli Pikajuoksucup 2/2 Lahti, Pajulahti 15.01. 23:59 
25.01. pk Rakokiven kiekkokilpailu Lahti 23.01. 23:59 
09.02. halli Kansalliset hallikisat Lahti 06.02. 23:59 
17.02. pk Seiväsryhmän hallikisa Lahti, Pajulahti 15.02. 23:59 
05.04. pk Avoimet pm-hallit 9-15v PERUUTETTU Lahti, Nastola 02.04. 23:59 
03.05. pk PERUTTU Lahden piirin Heittocupin osakilpailu / rinkiheitot Lahti, Nastola 01.05. 23:59 
09.05. pk PERUTTU Fazer Reilu Cup I Lahti 06.05. 23:59 
16.05. pk Lahden piirin Heittocupin osakilpailu Asikkala 14.05. 23:59 
16.05. pm PERITTU LaSY:n pm-maastot 9-15-vuotiaat Kausala 15.05. 23:59 
01.06. pk Heittoryhmien rinkikilpailut Lahti 29.05. 23:59 
07.06. pk Lahden piirin Heittocupin osakilpailu Asikkala 04.06. 23:59 
07.06. pk Uusi Alku kutsukilpailu Lahti 03.06. 23:59 
08.06. pk Lahden seiväsryhmän Alku-kisa Lahti 05.06. 23:59 
08.06. pk Fazer Reilu Cup I, sarjat 8-11v Lahti 06.06. 23:59 
09.06. seura Seurakisat Iitti 08.06. 23:59 
09.06. seura Seurakisat Myrskylä - 
10.06. pk Fazer Reilu Cup I, sarjat 12-15v Lahti 08.06. 23:59 
15.06. pk Joutsan Pommin avoimet yu-kisat Joutsa 12.06. 23:59 
16.06. pk Fazer Reilu Cup II, sarjat 8-11v Lahti 14.06. 23:59 
16.06. seura Seurakisat Iitti 15.06. 23:59 
16.06. seura Seurakisat Myrskylä - 
17.06. pk Fazer Reilu Cup II, sarjat 12-15v Lahti 15.06. 23:59 
21.06. pk Keihäsolympiadin leirikisa Lahti, Pajulahti 17.06. 23:59 
23.06. pk Fazer Reilu Cup seiväs Lahti 21.06. 23:59 
23.06. seura Seurakisat Iitti 22.06. 23:59 
23.06. seura Seurakisat Myrskylä - 
28.06. pk Rakokiven moukarikilpailu Lahti 27.06. 23:59 
02.07. pk Fazer Reilu Cup III, sarjat 8-15v Lahti 30.06. 23:59 
02.07. seura Seurakisat Asikkala 01.07. 23:59 
03.07. pk Lahden piirin Heittocupin osakilpailu Asikkala 01.07. 23:59 
07.07. seura Seurakisat Iitti 06.07. 23:59 
09.07. pk Hartolan voiman aluekilpailut Hartola 07.07. 23:59 
11.07. pk KymiRing Running Day Iitti 08.07. 23:59 
13.07. pk Joutsan Pommin avoimet yu-kisat Joutsa 10.07. 23:59 
15.07. seura Seurakisat Heinola 13.07. 23:59 
15.07. GP Motonet GP Lahti Lahti 05.07. 23:59 
16.07. seura Seurakisat Asikkala 15.07. 23:59 
18.-19.07. am Aluemestaruusottelut Etelä ja Kaakko Lahti 14.07. 23:59 
21.07. kans Kansalliset Tähtien Kisat Orimattila 18.07. 23:59 
21.07. pk Nuorten Tähtien Kisat Orimattila 18.07. 23:59 
21.07. seura Seurakisat Iitti 20.07. 23:59 
23.07. pk Fazer Reilu Cup IV Lahti 21.07. 23:59 
23.07. seura Seurakisat Hartola - 
28.07. seura Seurakisat Myrskylä - 
30.07. seura Seurakisat Asikkala 29.07. 23:59 
01.08. pm LaSY:n pm-huipentuma, osa 1 Asikkala 29.07. 23:59 
02.08. pm LaSY:n pm-huipentuma, osa 2 Lahti 30.07. 23:59 
04.08. seura Seurakisat Iitti 03.08. 23:59 
05.08. pk Vääksyn heittokisa Asikkala 04.08. 23:59 
06.08. seura Seurakisat Hartola - 
08.08. pk Iitti-hölkkä Iitti 05.08. 23:59 
09.08. pk Piirikunnalliset Lahti, Nastola - 
11.08. seura Seurakisat Iitti 10.08. 23:59 
11.08. seura Seurakisat Myrskylä - 
12.08. seuracup Seuracup 2, LaSY, KymY Lahti 09.08. 23:59 
13.08. seura Seurakisat Asikkala 12.08. 23:59 
18.08. pm LasY:n pm-viestit 9-15-v, Lahti Lahti 14.08. 23:59 
20.08. seura Seurakisat Hartola - 
21.08. pk Lahden Ahkera vs Tampereen Pyrintö -seuraottelu Lahti 18.08. 23:59 
22.08. pk 11. Heinolan Kaupunkipuistojuoksu UUSI PÄIVÄ Heinola - 
23.08. pk Lahden piirin Heittocupin osakilpailu / heitto-ottelu Lahti, Nastola 21.08. 23:59 
24.08. pk Ahkeran seiväskisa Lahti 23.08. 23:59 
25.08. pm Lahden piirin pm-ottelut Joutsa 19.08. 23:59 
25.08. seura Seurakisat Iitti 24.08. 23:59 
27.08. ak Heinola Games UUSI PÄIVÄ Heinola 23.08. 23:59 
30.08. pk UusiLahti -juoksu Lahti - 
03.09. pk Ahkeran seiväskisa Lahti 02.09. 23:59 
03.09. seura Seurakisat Hartola - 
05.09. seuracup Seuracup superfinaali Lahti 02.09. 23:59 
05.09. pk Maastojuoksu cup osa 1 sekä hölkkä ja patikka Joutsa 04.09. 23:59 
08.09. pk Fazer Reilu Cup pitkät matkat KILPAILUPAIKKA VAIHTUNUT Lahti 06.09. 23:59 
13.09. pk Lasse Viren hölkkä Myrskylä 09.09. 23:59 
13.09. pk Heittokilpailu Lahti - 
19.-20.09. pk Koululiikuntaliiton yleisurheilun mestaruuskilpailut Lahti - 
26.09. pk Avoimet seuranmestaruus pituus ja keihäs Hartola 24.09. 23:59 
04.10. pm LaSY:n pm-maastot Iitti 30.09. 23:59Ilmoittaudu