Kilpailukalenteri.fi
Etusivu
Selaus
Haku
Karttahaku


UKK / FAQ
Anna palautetta
Tietoa palvelusta

Tulospalveluohje

Piilota piirin myöntämät kilpailut

Näytä seurakilpailut
Kilpailuhaku
Aikaväli Luokitus
 - 
Sarja Ikä
Piiri Laji
    

Päivämäärä Luokittelu Kilpailu Paikkakunta Ilm. päättyy  
03.06. pk Pyrinnön heitot Tampere 01.06. 23:59 
03.06. pk VehUn Kesäkisat Tampere 01.06. 23:59 
04.06. pk LeKi YU:n viikkokisa I Lempäälä 03.06. 23:59 
04.06. seura Seurakisat Lempäälä 03.06. 23:59 
06.06. pk Pyrinnön heitot Tampere 04.06. 23:59 
07.06. pk Akaan Seudun Nuorisokisat Akaa, Toijala 05.06. 23:59 
07.06. pm HämSY:n pm-ratakävelyt Urjala 05.06. 23:59 
07.06. pk KieKuMo Cup I Virrat 05.06. 23:59 
10.06. pk Kesäkuun Moukari Kankaanpää 08.06. 23:59 
10.06. pk Hämeenlinnan Tarmon viikkokisat Hämeenlinna 08.06. 23:59 
10.06. pk NoU Kesäkuun Kisat Nokia 07.06. 23:59 
11.06. pk Pyrinnön heitot Tampere 09.06. 23:59 
11.06. pk LeKi YU:n viikkokisa II Lempäälä 10.06. 23:59 
11.06. seura Seurakisat Lempäälä 10.06. 23:59 
11.06. pk Sisulisät Orivesi 09.06. 23:59 
13.-14.06. pk Railin ja Kielon heittokisat Tampere 10.06. 23:59 
13.06. pk Forssan Salaman hyppykisat Forssa 11.06. 23:59 
13.06. pk Kuulan kutsukilpailu Ikaalinen 10.06. 23:59 
14.06. ak Eeles Landström Games Akaa, Toijala 12.06. 23:59 
14.06. pk KieKuMo Cup II Virrat 12.06. 23:59 
14.06. pk Ryskeen Kesä-CUP Tammela 08.06. 23:59 
15.06. pk Osuuspankin HIPPO-Viikkokisat Tampere 13.06. 23:59 
15.06. pk Ylöjärven avoimet kaupungin mestaruuskilpailut Ylöjärvi 12.06. 23:59 
16.06. pk Pyrinnön kesäkuun kisat Tampere 14.06. 23:59 
16.06. pk Suomen Kultapörssikisat Akaa / Viiala 14.06. 23:59 
16.06. pk Avoimet seuranmestaruuskilpailut Mänttä-Vilppula 14.06. 23:59 
16.06. seura Silja Line Seurakisat Ikaalinen - 
17.06. pk Viikkokisat I Virrat 15.06. 23:59 
17.06. seura Seurakisat Virrat - 
18.06. pk Sisulisät Orivesi 16.06. 23:59 
22.06. pk Forssan Salaman viikkokisat Forssa 21.06. 23:59 
22.06. pk Forssan Salaman estetreenikilpalut Forssa 19.06. 23:59 
24.06. kans Virtain Kansalliset Virrat 22.06. 23:59 
27.-28.06. pk Pyrinnön kesäkirmaisut Tampere 24.06. 23:59 
30.06. pk KU-68 Viikkokisa I Kangasala 29.06. 23:59 
01.-02.07. pm HämSy:n 17 v pm-kilpailut Ylöjärvi 29.06. 23:59 
01.07. pk Junnut Radalle Tampere 29.06. 23:59 
02.07. pk LeKi YU:n viikkokisa III Lempäälä 01.07. 23:59 
02.07. seura Seurakisat Lempäälä 01.07. 23:59 
02.07. pk Sisulisät Orivesi 30.06. 23:59 
06.07. pk Osuuspankin HIPPO-Viikkokisat Tampere 05.07. 23:59 
06.07. seura Seurakisat Tammela - 
07.07. pm HämSY:n pm-sisulisäottelut T/P12, T/P13 Urjala 05.07. 23:59 
08.07. pk Orivesi Games SAUL:n kansallinen kilpailu Orivesi 05.07. 23:59 
08.07. pm HämSY:n pm--sisulisäottelut P10, P/T11, T14/15 Hämeenlinna 06.07. 23:59 
09.07. pk LeKi YU:n välikisa Lempäälä 08.07. 23:59 
09.07. pm HämSYn sisulisäottelut T/P9, T10, P14/15 Akaa, Toijala 07.07. 23:59 
13.07. pk Hämeenlinnan Tarmon nuorisokisat Hämeenlinna 10.07. 23:59 
13.07. pk Osuuspankin HIPPO-Viikkokisat Tampere 11.07. 23:59 
13.07. seura Seurakisat Tammela - 
15.07. pk Viikkokisat II Virrat 13.07. 23:59 
15.-16.07. pk Mansen matalankynnyksen seiväskisat Tampere 13.07. 23:59 
15.07. seura Silja Line Seurakisat Virrat - 
16.07. pk KU-68 Viikkokisa II Kangasala 15.07. 23:59Ilmoittaudu
16.07. pk Ratakymppi Forssa 14.07. 23:59Ilmoittaudu
16.07. pk Ryskeen Kesä-CUP/Ryskeen Mestaruuskisat Tammela 13.07. 23:59 
19.07. pk Varstakisat Urjala 17.07. 23:59Ilmoittaudu
20.07. pk Forssan Salaman viikkokisat Forssa 18.07. 23:59Ilmoittaudu
20.07. seura Seurakisat Tammela - 
21.07. seura Seurakisat Ikaalinen - 
21.07. pk Viikkokisat Urjala 19.07. 23:59Ilmoittaudu
22.-23.07. ak Tampereen teemakisa Tampere 17.07. 23:59 
23.07. pk LeKi YU:n viikkokisa IV Lempäälä 22.07. 23:59Ilmoittaudu
23.07. seura Seurakisat Lempäälä 22.07. 23:59Ilmoittaudu
23.07. pk Sisulisät Orivesi 21.07. 23:59Ilmoittaudu
25.-26.07. pm HämSY:n pm-sisulisähuipentuma Tampere 21.07. 23:59Ilmoittaudu
27.07. pk Hämeenlinnan Tarmon viikkokisat Hämeenlinna 24.07. 23:59Ilmoittaudu
27.-28.07. pm Hämsyn M/N pm-kisat Nokia 24.07. 23:59Ilmoittaudu
29.07. pk Junnut Radalle Tampere 26.07. 23:59Ilmoittaudu
29.07. pk Salaman Holjat nuorisokisat Forssa 27.07. 23:59Ilmoittaudu
30.07. pk Sisulisät Orivesi 28.07. 23:59Ilmoittaudu
01.08. pk Hämeenlinnan Kaupunkimaraton, puolimaraton ja kymppi Hämeenlinna - 
02.08. pk Toijala Junior Games Akaan Toijala 31.07. 23:59Ilmoittaudu
02.08. pk KieKuMo Cup III Virrat 30.07. 23:59Ilmoittaudu
02.08. am Aluemestaruusviestit Tampere 28.07. 23:59 
03.08. ak Tampereen mestaruuskilpailut Tampere 31.07. 23:59Ilmoittaudu
03.08. pk Tampereen mestaruuskilpailut Tampere 31.07. 23:59Ilmoittaudu
03.08. seura Seurakisat Tammela - 
04.08. seura Silja Line Seurakisat Ikaalinen - 
05.08. pk Viikkokisat III Virrat 02.08. 23:59Ilmoittaudu
05.08. pk Hämeen piirin III-lohkon yleisurheilukilpailut Forssa 03.08. 23:59Ilmoittaudu
05.08. seura Silja Line Seurakisat Virrat - 
06.08. pk Hippo viikkokisa Valkeakoski 04.08. 23:59Ilmoittaudu
06.08. pk Osuuspankin HIPPO-kisat Lempäälä - 
06.08. seura Seurakisat Lempäälä - 
06.08. pk Sisulisät Orivesi 04.08. 23:59Ilmoittaudu
11.08. pk Seuranmestaruuskilpailut Urjala 09.08. 23:59Ilmoittaudu
12.08. seuracup HämSY:n Seuracup 2. osakilpailu 2.div Tammela 10.08. 23:59Ilmoittaudu
12.08. pk Avoimet Mänttä-Vilppulan yu-mestaruuskilpailut Mänttä-Vilppula 10.08. 23:59Ilmoittaudu
12.08. seuracup Seuracup Hämsyn 1.Div 2.osakisa Nokia 09.08. 23:59Ilmoittaudu
13.08. pk Avoimet seuran mestaruuskisat Orivesi 11.08. 23:59Ilmoittaudu
15.08. pk Ryskeen Kesä-CUP Tammela 12.08. 23:59Ilmoittaudu
18.08. ak Ikaalisten Syyskisat Ikaalinen 15.08. 23:59Ilmoittaudu
18.08. pk Hippo-kisat Akaan Toijala 16.08. 23:59Ilmoittaudu
18.08. pk Säästöpankin kesäkisat Urjala 16.08. 23:59Ilmoittaudu
19.08. pk Seuran mestaruuskilpailu Virrat 16.08. 23:59Ilmoittaudu
19.08. seura Silja Line Seurakisat Virrat - 
20.08. pk Akaan kaupunginmestaruuskilpailut Akaa / Viiala 18.08. 23:59Ilmoittaudu
20.08. pk LeKi:n yleisurheilumestaruuskilpailut Lempäälä 19.08. 23:59Ilmoittaudu
20.08. seura Seurakisat Lempäälä 19.08. 23:59Ilmoittaudu
20.08. pk Sisulisät Orivesi 18.08. 23:59Ilmoittaudu
20.08. pk Ylöjärven Urheilijat Elokuun kisat Ylöjärvi 17.08. 23:59Ilmoittaudu
22.08. am 13v aluehuipentuma, lounainen alue Forssa 17.08. 23:59 
23.08. pm HämSY:n pm-sisulisäviestit Lempäälä 20.08. 23:59 
25.08. pk Urjalan kunnanmestaruuskisat Urjala 23.08. 23:59Ilmoittaudu
26.08. pk Junnut Radalle Tampere 24.08. 23:59Ilmoittaudu
29.-30.08. SM SM-moniottelut M/N22-19-17 Hämeenlinna 21.08. 23:59Ilmoittaudu
29.08. pk XXXVII Västilän maraton ja puolimaraton Orivesi 25.08. 23:59Ilmoittaudu
30.08. pm HämSYn N/M pm 10 000m Tampere 27.08. 23:59Ilmoittaudu
30.08. pk Valkeakosken Nuorisokisat Valkeakoski 28.08. 23:59Ilmoittaudu
30.08. pk Hervannan XXVIII Juhlakilpailut Tampere 27.08. 23:59Ilmoittaudu
03.09. pk Sisulisät Orivesi 01.09. 23:59Ilmoittaudu
05.09. seuracup Seuracup finaali A-sarja Ikaalinen 02.09. 23:59Ilmoittaudu
05.09. seuracup Seuracup finaali B-sarja Lempäälä 03.09. 23:59Ilmoittaudu
05.09. seuracup Seuracup-finaali C-sarja Hämeenlinna 02.09. 23:59Ilmoittaudu
07.09. pk Tammelan Kunnan Mestaruuskilpailut Tammela 04.09. 23:59Ilmoittaudu
09.09. pk Lempäälän yleisurheilumestaruuskilpailut Lempäälä 08.09. 23:59Ilmoittaudu
10.09. pk Sisulisät Orivesi 08.09. 23:59Ilmoittaudu
12.09. pk VehUn Syyskisat Tampere 10.09. 23:59Ilmoittaudu
12.09. maantie Tampere Puolimaraton Tampere - 
12.09. pk 48.Kuulakisa Hämeenkyrö 10.09. 23:59Ilmoittaudu
19.09. pm HämSYn pm-sisulisäottelut II Tampere 15.09. 23:59Ilmoittaudu
19.-20.09. pk Seuran mestaruusheitot Tampere 17.09. 23:59Ilmoittaudu
24.09. pm HämSY:n pm-sisulisämaastoviesti Tammela 20.09. 23:59