Kilpailukalenteri.fi
Etusivu
Selaus
Haku
Karttahaku


UKK / FAQ
Anna palautetta
Tietoa palvelusta

Tulospalveluohje

Piilota piirin myöntämät kilpailut

Näytä seurakilpailut
Kilpailuhaku
Aikaväli Luokitus
 - 
Sarja Ikä
Piiri Laji
    

Päivämäärä Luokittelu Kilpailu Paikkakunta Ilm. päättyy  
16.-18.07. ak Janakkala Games Janakkala 14.07. 23:59 
16.-17.07. pk Laitilan ottelukisat Laitila 12.07. 23:59 
16.-18.07. pm PM-Sisulisähuipentuma Saarijärvi 11.07. 23:59 
16.07. po Distriktstävling Mariehamn - 
16.07. seura Seurakisat Kokkola - 
17.07. GP Motonet GP Lapinlahti Lapinlahti 10.07. 23:59 
17.07. pk Kansallinen aikuisurheilukisa Harjavalta 09.07. 23:59 
17.-18.07. pm HämSY:n pm-sisulisähuipentuma Tampere 13.07. 23:59 
17.-18.07. ak Kouvola Junior Games Kouvola 12.07. 23:59 
17.07. pk Piirikunnalliset aikuisurheilukisat Lahti, Nastola - 
17.07. pk 47. Pentin Olympialaiset Saarijärvi 14.07. 23:59 
17.07. pk Heinäpään heittokisat Oulu 15.07. 23:59 
17.-18.07. pm Kainuun sisuhuipentuma Kajaani 13.07. 23:59 
17.07. ak Karhu Junior Games ja Etelä-Pohjanmaan Timanttiliiga Kauhajoki 15.07. 23:59 
17.07. pk Nopsan 80v. Juhlakilpailu Noormarkku 15.07. 23:59 
17.07. pm Pm Seiväskilpailu Noormarkku 15.07. 23:59 
17.07. ak Laitilan Nuorisokansalliset Laitila 14.07. 23:59 
17.07. pk Nuorten tuloskisat Liminka 15.07. 23:59 
18.07. seura Seurakisat Oulu 16.07. 23:59 
18.07. pk Lisälajit Kemi 15.07. 23:59 
18.07. pk Porvoon huippukisat - Borgå Topgames Porvoo - Borgå 13.07. 23:59 
18.07. pk Sisuhuipentuma ja viestit Länsi-Pohja Kemi 15.07. 23:59 
18.07. pk Avoimet TUL:n perinnekentän mestaruuskilpailut Kuopion Vehmersalmi 12.07. 23:59 
18.07. pk Heinäpään heittokisat Oulu 15.07. 23:59 
18.07. pk Koski-Vähälän Karijasut Ylivieska 16.07. 23:59 
18.07. ak Kurikan Ryhdin aluekisat Kurikka 17.07. 23:59 
19.-20.07. pm Etelä-Savon Yleisurheilun 9-15v. piirihuipentuma Savonlinna 15.07. 23:59 
19.07. pk Moukarin- ja painonheittokilpailut Helsinki - 
19.07. seura Seurakisat Alavus - 
19.07. pm 9-13-vuotiaiden pm-ottelut Kankaanpää 16.07. 23:59 
19.07. pk Forssan Salaman viikkokisa 2 Forssa 18.07. 23:59 
19.07. seura Seurakisat Kärsämäki - 
19.07. seura Seurakisat Äänekoski - 
19.07. seura Seurakisat Kuhmo - 
19.07. seura Seurakisat Hamina - 
19.07. seura Seurakisat Sonkajärvi - 
19.07. pk Tuiskun keihäskisat Nousiainen 16.07. 23:59 
19.07. seura Seurakisat Himanka - 
20.-21.07. am Aluemestaruuskilpailut 17/19v, Eteläinen- ja Kaakkoinen alue Vihti 17.07. 23:59 
20.07. pm Avoimet M/N, M/N17 pm-kilpailut (2. pvä) Raisio 15.07. 23:59 
20.07. seura Halpahalli Liminka seurakisat / TYRNÄVÄ TYRNÄVÄ 18.07. 23:59 
20.-21.07. pm HämSY:n N/M17 pm-kilpailut Tampere 18.07. 23:59 
20.07. pk Kultajousi kuukausikisat 2/4 Kuopio 18.07. 23:59 
20.07. seura Seurakisat Kuopio 18.07. 23:59 
20.07. seura Seurakisat Turenki, Janakkala - 
20.07. pk Ilmajoki Games, Kiailijoiden 100v. juhlakilpailu, Etelä-Pohjalainen Timanttiliiga Ilmajoki 19.07. 23:59 
20.07. seura Seurakisat Iitti 19.07. 23:59 
20.07. seura Seurakisat Lapinlahti 18.07. 23:59 
20.07. seura Seurakisat Somero - 
20.-21.07. pm Avoimet Satakunnan Mestaruuskisat 17v, 19v ja N/M Rauma 18.07. 23:59 
20.07. pk DT i Smedsby Korsholm 18.07. 23:59 
20.07. pk Kolmikuntaottelu Orivesi 15.07. 23:59 
20.07. pk Metalli Cup 3 Tornio 16.07. 23:59 
20.07. seura Seurakisat Säkylä - 
20.07. seura Seurakisat Kiukainen 20.07. 23:59 
20.07. seura Seurakisat Parkano 19.07. 23:59 
20.07. seura Seurakisat Tornio 16.07. 23:59 
20.07. ak Uran aluekisat Kannus 18.07. 23:59 
21.07. pk Nikulan heittokisat 3 Kaustinen 18.07. 23:59 
21.07. pk 3-loikan iltakisat Outokumpu 19.07. 23:59 
21.07. kans Karhulan kansalliset Kotka 16.07. 23:59 
21.07. pk Kenttäkarhujen heittokisat Uusikaupunki 17.07. 23:59 
21.07. pk Junnukisat Lieksa 20.07. 23:59 
21.07. pk Junnut Radalle Tampere 19.07. 23:59 
21.07. pk KEV-heittokisat Kuusamo 20.07. 23:59 
21.07. pk Pomppu-Ukkojen korkeus Helsinki - 
21.07. pk Akilles mästerskap 3 - Akilleen mestaruuskisat 3 Borgå - Porvoo 17.07. 23:59 
21.07. am Aluemestaruus viestit Oulu 18.07. 23:59 
21.07. pk P/T11 ja P/T13 korkeus- ja kuulakisat Rauma 18.07. 23:59 
21.07. seura Seurakisat Merijärvi - 
21.07. seura Seurakisat Varpaisjärvi 20.07. 23:59 
21.07. seura Seurakisat Jämsä - 
21.07. seura Seurakisat Nedervetil / Alaveteli 18.07. 23:59 
21.07. seura Seurakisat Kauhajoki 20.07. 23:59 
22.07. pk 45.e Jakob Marathon Jakobstad 17.07. 23:59 
22.07. seura Oikia seurakisat Pyhäntä - 
22.07. pk Vesan kisat Raahe 20.07. 23:59 
22.07. pk 3.seurakisat/luokittelukilpailut Mikkeli / Ristiina 20.07. 23:59 
22.07. pk Ok Maakunnan lasten kisailut III Kajaani 20.07. 23:59 
22.07. pk Rääkkylän kesäkisat Rääkkylä 20.07. 23:59 
22.07. pk Ratakusiaiset Lieto 19.07. 23:59 
22.07. pk Säästöpankki Games Kristiinankaupunki 18.07. 23:59 
22.07. pk Toivekisat Leppävirta - 
22.07. pk TOPGAMES Sprint Borgå - Porvoo 19.07. 23:59 
22.07. pk TOPGAMES Sprint, lisälaji Porvoo - Borgå 19.07. 23:59 
22.07. pk Kymijoki-Kymppi Kouvola - 
23.-25.07. ak Youth Athletics Games Lappeenranta 08.07. 23:59 
23.07. pk Aikuisurheilijoiden kansalliset E-P:n pm kil Töysä 21.07. 23:59 
23.07. seura Seurakisat Turenki, Janakkala - 
24.07. pk PeU:n kans. Aikuisurheilu 20v juhlakilpailut ja M/N19 Perniö 21.07. 23:59 
24.07. pk Hannun heitot lisälajit Varpaisjärvi 22.07. 23:59 
24.07. pk Hannun heittokilpailut Varpaisjärvi 18.07. 23:59 
24.07. pk Säkylän 6. Mansikkamaraton Säkylä - 
24.07. maantie Heinolan Kaupunkipuistojuoksu Heinola 19.07. 23:59 
24.07. pk Heittokisat Tyrnävä 22.07. 23:59 
24.07. pk Heittokisat Keitele 23.07. 23:59 
24.07. pk Ähtärin seiväskisa Ähtäri 23.07. 23:59 
25.07. pk Tuloskilpailu Oulu 24.07. 23:59 
26.07. pk Miesten pituuskisa Espoo 25.07. 23:59 
26.07. pk DT i Pixne Malax 24.07. 23:59 
26.07. pk Hämeenlinnan Tarmon Viikkokisat Hämeenlinna 24.07. 23:59 
26.07. pk Moukarin- ja painonheittokilpailut Helsinki - 
26.07. seura Seurakisat Varkaus 25.07. 23:59 
26.07. seura Silja Line Seurakisat Hyvinkää 26.07. 23:59 
26.07. pk Lappajärven Veikot 110v. aikuisurheilu Lappajärvi 23.07. 23:59 
26.07. pk Merimajan heitot Pyhäjoki 24.07. 23:59 
26.07. pk Osuuspankin HIPPO-viikkokisat Tampere 24.07. 23:59 
26.07. pm P/T14-15 pm aidat ja esteet Turku 23.07. 23:59 
26.07. pk Posion pitäjänmestaruuskisat ja avoimet kisat Posio 23.07. 23:59 
26.07. seura Seurakisat Savonlinna - 
26.07. seura Seurakisat Sastamala - 
26.07. ak Tilastopajacup 4 Turku 23.07. 23:59 
26.07. pk Alavuden nuorisokisat Alavus 24.07. 23:59 
26.07. pk HSU kilpailut Hyvinkää 24.07. 23:59 
26.07. po Semestersprinten Mariehammn - 
26.07. seura Seurakisat Kärsämäki - 
26.07. seura Seurakisat Äänekoski - 
26.07. seura Seurakisat Kuhmo - 
26.07. seura Seurakisat Jakobstad 25.07. 23:59 
26.07. seura Seurakisat Himanka - 
27.07. pk Pyrinnön Ratakisat Oulu 26.07. 23:59 
27.07. kans Häme Games Riihimäki 24.07. 23:59 
27.07. pk Piiricup 2, EKY, LaSY ja KymY Kouvola 22.07. 23:59 
27.07. pk Pohjan Koiton iltakisat Rovaniemi 25.07. 23:59 
27.07. seuracup Pohjois-Karjalan Seuracup 2. osakilpailu Outokumpu 25.07. 23:59 
27.07. seura Seurakisat Joroinen - 
27.07. seura Seurakisat Kauhava 26.07. 23:59 
27.07. seura Seurakisat Somero - 
27.07. seura Seurakisat Pori 25.07. 23:59 
27.07. pk Vetelin piirikunnalliset Veteli 25.07. 23:59 
27.07. pk Virkiän Myötätuulisprintit Lapua 24.07. 23:59 
27.07. pk DT i Bennäs Pedersöre 25.07. 23:59 
27.07. pk Lasten kisat Iisalmi 21.07. 23:59 
27.07. pk ParkU kesäkisat Parkano 25.07. 23:59 
27.07. pk Riennon ABC-kisa Savonlinna 24.07. 23:59 
27.07. pk Riennon ABC-kisojen lisälaji Savonlinna 24.07. 23:59 
27.07. seura Seurakisat Säkylä - 
27.07. seura Seurakisat Kiukainen 27.07. 23:59 
27.07. seura Seurakisat Ikaalinen 25.07. 23:59 
27.07. pk Seuranmestaruuskisat Urjala 25.07. 23:59 
27.07. pk Testikisa Tornio - 
27.07. pk Mettäperän lenkki Muhos - 
27.07. seura Seurakisat Kyyjärvi - 
27.07. pk 150m Outokumpu 24.07. 23:59 
28.07. po Piiriottelu (EPU, HämSY, SatY, VarSY) Kuortane 26.07. 23:59 
28.-29.07. am Aluemestaruuskilpailut T/P 15-14v., Eteläinen- ja Kaakkoinen alue Tuusula 25.07. 23:59 
28.07. pk Iitti-hölkkä Iitti 26.07. 23:59 
28.07. pk Pomppu-Ukkojen korkeus Helsinki - 
28.07. seura Seurakisat Leppävirta - 
28.07. pk VirtUn Viikkokisat III Virrat 26.07. 23:59 
28.07. kans Äänekoski Games Äänekoski 24.07. 23:59 
28.07. ak Aluekilpailut Kajaani 26.07. 23:59 
28.07. pk Forssan Salaman Holjat kisat Forssa 26.07. 23:59 
28.07. seura Seurakisat Enonkoski - 
28.07. seura Seurakisat Virrat - 
28.07. seura Seurakisat Jämsä - 
28.07. pk Tulosparannus kilpailut Mikkeli 26.07. 23:59 
29.07. pk Motonet kuukausikisa SM-ikäisille Joensuu 27.07. 23:59 
29.07.-01.08. pk Suomen aikuisurheiluliiton SM-kilpailut Mikkeli 19.07. 23:59 
29.07. seura Seurakisat Raahe - 
29.07. seura Seurakisat Merikarvia 29.07. 23:59 
29.07. pk LeKi YU:n viikkokisa IV Lempäälä 28.07. 23:59 
29.07. seura Seurakisat Pori 27.07. 23:59 
29.07. seura Seurakisat Lempäälä 28.07. 23:59 
29.07. seura Seurakisat Kaavi 28.07. 23:59 
29.07. seura Seurakisat Nakkila - 
29.07. pk DT i Larsmo Luoto 28.07. 23:59 
29.07. pk Kaiun seiväskisa Kaavi 27.07. 23:59 
29.07. pk Keihään kutsukilpailu Juuka 27.07. 23:59 
29.07. pk Kesäkävelyt Joensuu 28.07. 23:59 
29.07. seura Oikia seurakisat Pyhäntä - 
29.07. seura Seurakisat Asikkala 28.07. 23:59 
29.07. seura Seurakisat Ylämaa (Lappeenranta) - 
29.07. pk Viispiikkinen cup Saarijärvi 27.07. 23:59 
30.07. pk Rastin viesti Suomussalmi 30.07. 23:59 
30.07.-01.08. ak Lohja Junior Games Lohja 27.07. 23:59 
30.07.-01.08. pm Pm-sisuhuipentuma Kauhajoki 27.07. 23:59 
30.07. seura Seurakisat Rauma 29.07. 23:59 
30.07. seura Seurakisat Kokkola 29.07. 23:59 
30.07. pk Stavtävling Vasa 29.07. 23:59 
31.07.-01.08. pk LaSY:n pm-huipentuma Lahti 28.07. 23:59 
31.07.-01.08. pm pm sisulisähuipentuma Turku 26.07. 23:59 
31.07. pk PNM Trail Nousiainen - 
31.07.-01.08. pm Pohjois-Karjalan 9-15-v. pm-huipentuma Joensuu 26.07. 23:59 
31.07.-01.08. pm Pohjois-Savon 9-15v. piirihuipentuma Siilinjärvi 26.07. 23:59 
31.07.-01.08. pm Satakunnan piirihuipentuma 9-15 vuotiaat Sastamala 28.07. 23:59 
31.07.-01.08. pm Dm 14-15 Nykarleby 27.07. 23:59 
31.07.-01.08. pm KePY:n piirihuipentuma 9-15v Kokkola 27.07. 23:59 
31.07.-01.08. pm Knattefinalen 9-13 Nykarleby 27.07. 23:59 
31.07. ak Lapin Leiskautukset Rovaniemi 25.07. 23:59 
31.07. pk Lapin Leiskautukset, lisälajit Rovaniemi 29.07. 23:59 
31.07. pk Pohjois-savon piirinmestaruuskisat Heittolajit Iisalmi 15.07. 23:59 
31.07. pk Tuiskun Tuloskisat Pihtipudas 28.07. 23:59 
31.07. maantie Hämeenlinnan Kaupunkimaraton, Puolimaraton ja 10 km Hämeenlinna 30.07. 23:59 
31.07. pk Kälviän 800m Kokkola 28.07. 23:59 
01.08. pk Elokuun Kisat Kemi 28.07. 23:59 
01.08. pk Toijala Junior Games Akaan Toijala 30.07. 23:59 
01.08. ak Vuosaari Games Helsinki 29.07. 23:59 
01.08. pk Kasttävling - Heittokilpailu Raseborg/Karis - Raasepori/Karjaa 29.07. 23:59 
01.08. pk Raahen Vesan seipään tuloskisat Raahe 30.07. 23:59 
01.08. pk Espoonlahden kiekkokisa Espoo 31.07. 23:59 
01.08. pk Kaiun seiväskisa Kaavi 30.07. 23:59 
02.08. pk Kiskon seiväskoulun päätöskilpailu Riihimäki 01.08. 23:59 
02.08. pk Rimaralli 3 Espoo 31.07. 23:59 
02.08. pk Osuuspankin HIPPO-viikkokisat Tampere 31.07. 23:59 
02.08. pk Sibbo stavtävling / Sipoon seiväskilpailu Sipoo/Sibbo 01.08. 23:59 
02.08. pk 200 m/400 m ja kuula Raseborg/Karis - Raasepori/Karjaa 31.07. 23:59 
02.08. pk Osuuspankin HIPPO-kisat Lempäälä - 
02.08. seura Seurakisat Kärsämäki - 
02.08. seura Seurakisat Äänekoski - 
02.08. seura Seurakisat Vieremä 31.07. 23:59 
03.08. pk Espoonlahden moukarikisa Espoo 02.08. 23:59 
03.08. pk Hippo-kisat Kemi 30.07. 23:59 
03.08. seuracup Seuracupin II-osa Mikkeli / Ristiina 31.07. 23:59 
03.08. pk Etelä-Pohojalaanen TImanttiliiga Kuortane 01.08. 23:59 
03.08. pk Kesäkisat 3 Lieto 31.07. 23:59 
03.08. seura Seurakisat Kausala 02.08. 23:59 
03.08. seura Seurakisat Pori 01.08. 23:59 
03.08. seura Seurakisat Somero - 
03.08. seura Seurakisat Raseborg/Karis - Raasepori/Karjaa 01.08. 23:59 
03.-04.08. pm UUDY pm-junnuviestit (9-15v.) Janakkala 31.07. 23:59 
03.08. pk PERUTTU kokkolan työväen urheilijoiden aluekilpailut kokkola 03.08. 23:59 
03.08. pk Seipään tuloskilpailu Oulu 02.08. 23:59 
03.08. seura Seurakisat Säkylä - 
03.08. seura Seurakisat Kiukainen 03.08. 23:59 
03.08. seura Seurakisat Ikaalinen 01.08. 23:59 
03.08. pk Siikalatvacupin Pyhännän osakilpailu Pyhäntä 02.08. 23:59 
04.08. pk Paunu Games V Jämsä 01.08. 23:59 
04.08. seura Seurakisat Kempele 02.08. 23:59 
04.08. seura Seurakisat Liperi - 
04.08. seura Seurakisat Riihimäki 22.07. 23:59 
04.08. pm Avoin pm kymppi Turku 01.08. 23:59 
04.08. pk Borgå Släggtävling 2 / Porvoon moukari 2 Borgå - Porvoo 01.08. 23:59 
04.08. pk KEV-heittokisat Kuusamo 02.08. 23:59 
04.08. pk Pomppu-Ukkojen korkeus Helsinki - 
04.08. seura Seurakisat Nurmijärvi 03.08. 23:59 
04.08. ak Tilastopajacup 5 Turku 01.08. 23:59 
04.08. pk Viikkokisat Lappeenranta 03.08. 23:59 
04.08. pm Hämsyn N/M pm-kisat 1.päivä Nokia 01.08. 23:59 
04.08. pm Kymenlaakson pm-ottelut T/P 9-13 v, osa 2 Kouvola/Koria 31.07. 23:59 
04.08. seura Seurakisat Merijärvi - 
04.08. seura Seurakisat Kiuruvesi - 
04.08. seura Seurakisat Karkkila - 
04.08. seura Seurakisat Kauhajoki 03.08. 23:59 
04.08. pk Avoimet piirikunnalliset kiekkokisat Lappajärvi 03.08. 23:59 
05.08. seura Seurakisat Tervakoski, Janakkala - 
05.08. seura Seurakisat Merikarvia 05.08. 23:59 
05.08. pk Junnumoukari Nurmijärvi 04.08. 23:59 
05.08. pk K-Marketin kisat Joensuu 03.08. 23:59 
05.08. seura Seurakisat Lapua - 
05.08. pk Aktia Junior Games del 3 Raseborg/Karis - Raasepori/Karjaa 02.08. 23:59 
05.08. pm Hämsyn N/M pm-kisat 2.päivä Nokia 02.08. 23:59 
05.08. pk Kev kisa Kuusamo 02.08. 23:59 
05.08. pk PeU:n Elokuun kilpailut Perniö 02.08. 23:59 
05.08. pk Peukku-kisa Alajärvi 03.08. 23:59 
05.08. pk Porvoon viikkokisa 3 - Borgå veckotävling 3 Porvoo - Borgå 03.08. 23:59 
05.08. seura Seurakisat Ilomantsi - 
05.08. seura Seurakisat Nummi 04.08. 23:59 
05.08. seura Seurakisat Helsinki 04.08. 23:59 
05.08. pk Sisulisät Orivesi 03.08. 23:59 
06.-08.08. SM SM-kilpailut M/N17-16 Hyvinkää 29.07. 23:59 
06.-08.08. SM SM-kilpailut P/T15-14 Kokkola 29.07. 23:59 
07.08. pk Kempele Z-Maraton Kempele 01.08. 23:59 
07.-08.08. pk SAUL SM-ottelut Jyväskylä 27.07. 23:59 
07.08. pk Toivon Kipinä Varkauden Kangaslampi - 
07.-08.08. pk Parayleisurheilun SM-kilpailut Jyväskylä 25.07. 23:59 
07.08. pk Tulos heittokisa Iisalmi 04.08. 23:59 
07.08. maantie HaminaTattoojuoksu Hamina 04.08. 23:59 
07.08. pk Arctic-heitot Rovaniemi 07.08. 23:59 
08.08. pk LähiTapiolan Nuorisokisat Laitila 05.08. 23:59 
08.08. pk Marttilanharjun juoksu Ylikiiminki/Oulu - 
08.08. pk Pyrinnön Sprintit Oulu 06.08. 23:59 
09.08. pk Moukarin- ja painonheittokilpailut Helsinki - 
09.08. pk Luokittelukilpailut / KeUcup4 Savonlinna, Kerimäki 08.08. 23:59 
09.08. seura Seurakisat Sastamala - 
09.08. pk Peukku-kisa Töysä 07.08. 23:59 
09.08. pk Piirikunnallinen viikkokisa Leppävirta - 
09.08. seura Seurakisat Kuhmo - 
09.08. seura Seurakisat Hamina - 
09.08. seura Seurakisat Vieremä 07.08. 23:59 
09.08. seura Seurakisat Äänekoski - 
10.08. pk Kultajousi kuukausikisat 3/4 Kuopio 08.08. 23:59 
10.08. seuracup Seuracup 2. osakilpailu Vihti 07.08. 23:59 
10.08. seuracup Seuracup II etelälohko, 9v. lajit Lieto 06.08. 23:59 
10.08. seuracup Seuracup II ykköslohko, 9v. lajit Raisio 07.08. 23:59 
10.08. seuracup Seuracup II, ykköslohko Raisio 07.08. 23:59 
10.08. seura Seurakisat Kiiminki - 
10.08. seura Seurakisat Joroinen - 
10.08. seura Seurakisat Kuopio 08.08. 23:59 
10.08. pk Aikuisurheilijoiden heittocup 3/5 Kouvola / Inkeroinen 03.08. 23:59 
10.08. pk Etelä-Karjalan piirinmestaruuskilpailut 9-17v 2. osa Imatra 05.08. 23:59 
10.08. seuracup Pohjola seuracup osa II Helsy Vantaa 06.08. 23:59 
10.08. seuracup Seuracup 2. Ilmajoki 09.08. 23:59 
10.08. seuracup Seuracup 2. osakilpailu (klo 17.30 alkaen) Kankaanpää 07.08. 23:59 
10.08. seuracup Seuracup II etelälohko Lieto 06.08. 23:59 
10.08. seura Seurakisat Somero - 
10.08. seura Seurakisat Iitti 09.08. 23:59 
10.08. seuracup Kainuun Seuracup 2 Suomussalmi 08.08. 23:59 
10.08. pk Mänttä-Vilppulan avoimet mestaruuskilpailut Mänttä-Vilppula 08.08. 23:59 
10.08. pk Piirikilpailut Kokkola 08.08. 23:59 
10.08. pk Säästöpankin kesäkisat Urjala 08.07. 23:59 
10.08. pk Seipään tuloskisa Kalajoki 07.08. 23:59 
10.08. pk Seuracup piirikilpailu Veteli 06.08. 23:59 
10.08. seura Seurakisat Oulu, Haukipudas - 
10.08. seura Seurakisat Ikaalinen 08.08. 23:59 
10.08. seura Seurakisat Teuva - 
11.08. seuracup Seuracup 2 KeSY Jyväskylä 09.08. 23:59 
11.08. pk Seuracup 2 KeSY - lisälajit Jyväskylä 09.08. 23:59 
11.08. seuracup HämSY:n Seuracup 2 osakilpailu Ylöjärvi 07.08. 23:59 
11.08. pk KEV-keihäskisa Kuusamo 09.08. 23:59 
11.08. seuracup Seuracup 2-osakilpailu Varkaus 06.08. 23:59 
11.08. seuracup Seuracup II.osakilpailu Oulu 08.08. 23:59 
11.08. tähti Eltsun tähtikisat Helsinki 06.08. 23:59 
11.08. seuracup Föreningscup deltävling 2 Vasa 08.08. 23:59 
11.08. pk Mikkeli avoin ABC5 kilpailu Mikkeli 09.08. 23:59 
11.08. seuracup NÅID Föreningscup 2 / NÅID Seuracup 2 Espoo 09.08. 23:59 
11.08. pk Painonheittokilpailu Seinäjoki 09.08. 23:59 
11.08. seuracup Seuracup Hämsyn 1.Div 2. osakisa Nokia 08.08. 23:59 
11.08. seuracup Seuracup II Pohjoislohko, 9v lajit Laitila 08.08. 23:59 
11.08. seuracup Seuracup II, pohjoislohko Laitila 08.08. 23:59 
11.08. seura Seurakisat Uurainen - 
11.08. seura Seurakisat Kiuruvesi - 
11.08. seura Seurakisat Karkkila - 
11.08. seura Seurakisat Jämsä - 
11.08. seura Seurakisat Kemi - 
11.08. seura Seurakisat Punkaharju - 
11.08. seura Seurakisat Kauhajoki 10.08. 23:59 
12.08. seura Seurakisat Raahe - 
12.08. seura Seurakisat Merikarvia 12.08. 23:59 
12.08. pk Kaiun hyppy- ja heittokisat Kaavi 10.08. 23:59 
12.08. pk Naisten sataset Lapinlahti 10.08. 23:59 
12.08. seura Seurakisat Tuusula, Jokela 11.08. 23:59 
12.08. seura Seurakisat Lapinlahti 10.08. 23:59 
12.08. seura Seurakisat Nakkila - 
12.08. pk Tarmon kisat Pori 10.08. 23:59 
12.08. pk Hintrekin Lenkki ja Pikku-Hintrekki juoksut Kaustinen - 
12.08. pk KU-68 Viikkokisa III Kangasala 11.08. 23:59 
12.08. pk Ok Maakunnan lasten kisailut IV Kajaani 11.08. 23:59 
12.08. seura Seurakisat Nummi 11.08. 23:59 
12.08. seura Seurakisat Valkeala - 
12.08. seura Seurakisat Ilomantsi - 
12.08. pk Sisulisät Orivesi 10.08. 23:59 
12.08. pk Veikkolan viikkokisat 2 Veikkola 11.08. 23:59 
12.08. seura Seurakisat Teuva - 
13.-15.08. SM SM-kilpailut M/N22-19 Turku 05.08. 23:59 
13.08. seura Seurakisat Kokkola 12.08. 23:59 
13.08. pk Someron kaupungin mestaruuskisat Somero 11.08. 23:59 
14.08. pk Aikuisurheiluliiton heittoviisiottelun SM-kilpailut Lahti, Nastola 04.08. 23:59 
14.08. pk Elokuun kisat Kalajoki 12.08. 23:59 
14.-15.08. pm NÅID flick- och pojkdagar 9-13 år Borgå - Porvoo 10.08. 23:59 
14.08. pk Raatteen Maraton/Puoli-Maraton/Kymppi/ Kaveria ei jätetä joukkuekisa Suomussalmi 14.08. 23:59 
14.08. pm Satakunnan viestihuipentuma (T/P9-15) Parkano 12.08. 23:59 
14.08. pk SAUL:n SM-maantiejuoksu, 10km Pyhtää, Huutjärvi, 04.08. 23:59 
14.08. pm Sisuviestit Kauhava 09.08. 23:59 
14.08. pk Elokuun pomput Joensuu 12.08. 23:59 
14.08. pk PaRaS-lenkki Parikkala 09.08. 23:59 
15.08. pm UUDY:n pm-junnuottelut 2 Lohja 10.08. 23:59 
15.08. pk Ahkeran heitto-ottelu Lahti, Nastola 12.08. 23:59 
15.08. pk Meteoritmaraton Solf - 
15.08. pk PM-ottelut 9-15v Lappeenranta 11.08. 23:59 
15.08. pk Pyhtään juoksutapahtuma (Reiskan maratonit, Pyhtään Kymppi ja lasten minimaratoni) Pyhtää 09.08. 23:59 
15.08. pm 9 - 13 vuotiaiden moniottelut PUDASJÄRVI 12.08. 23:59 
15.08. pm HämSY:n pm-sisulisäviestit Urjala 12.08. 23:59 
15.08. pk Metalli Cup 4 Tornio 10.08. 23:59 
15.08. pk Pyrinnön Sprintit II Oulu 13.08. 23:59 
15.08. seura Seurakisat Tornio 11.08. 23:59 
15.08. pk VesUn 90-vuotis juhlakisa/KILPAILU PERUTTU Vesanto 01.08. 23:59 
15.08. pk Ville Pörhölä Games Tornio 09.08. 23:59 
15.08. pk avoimet Someron Esan seiväsmestaruuskilpailut Somero 13.08. 23:59 
15.08. pk Ekin muistokisat Töysä 13.08. 23:59 
15.08. pk IF Fyrens distriktstävling Korsnäs 13.08. 23:59 
15.08. pk Naisten vitonen PUDASJÄRVI 12.08. 23:59 
15.08. pk Tuiskun moukarikisat Vahto (Rusko) 12.08. 23:59 
15.08. pk Moukaripörssin kiekkokisa Pori 13.08. 23:59 
16.08. pk Piirikunnallinen viikkokisa Leppävirta - 
16.08. pk Hippokisat Salo 12.08. 23:59 
16.08. seura Seurakisat Alavus - 
16.08. pk Borgå stavcup 2 - Porvoon seiväscup 2 Borgå - Porvoo 14.08. 23:59 
16.08. pk Osuuspankin HIPPO-viikkokisat Tampere 14.08. 23:59 
16.08. seura Seurakisat Sastamala - 
16.08. pk Asikkalan keihäskisa Vääksy, Asikkala 15.08. 23:59 
16.-17.08. pm Avoimet aikuisurheilijoiden Kainuun piirinmestaruuskilpailut Kajaani 12.08. 23:59 
16.08. pk Elokuun Kisat Ylivieska 15.08. 23:59 
16.08. pk Junnukisat Rusko 13.08. 23:59 
16.08. seura Seurakisat Kuhmo - 
16.08. seura Seurakisat Sonkajärvi - 
17.08. pk Korkeushyppykilpailu Kuortane 16.08. 23:59 
17.-18.08. am Aluemestaruuskilpailut (M/N), Eteläinen- ja Kaakkoinen alue Espoo 14.08. 23:59 
17.08. pk Avoimet seuranmestaruuskilpailut Imatra - 
17.08. pm Etelä-Savon pm-viestit Mikkeli 14.08. 23:59 
17.08. pm Pm-viestit 9-15v KeSY Jyväskylä 15.08. 23:59 
17.08. pk Hamulan moukarikisa Siilinjärvi 15.08. 23:59 
17.08. pk Saarenkylän sprintit Rovaniemi 16.08. 23:59 
17.08. seura Seurakisat Iitti 16.08. 23:59 
17.08. seura Seurakisat Somero - 
17.08. pk Akaan kaupunginmestaruuskilpailut Akaa, Toijala 15.08. 23:59 
17.08. pk Elokuun kilpailut Alavieska 16.08. 23:59 
17.08. pk Ikaalisten kiekkokisa Ikaalinen 15.08. 23:59 
17.08. pm pm-sisulisäviestit P/T9-11 Mynämäki 12.08. 23:59 
17.08. seura Seurakisat Ikaalinen 15.08. 23:59 
17.08. pk Teuvan Rivakan Yu-kilpailut Teuva 16.08. 23:59 
17.08. pk Ylöjärven kaupunginmestaruuskilpailut Ylöjärvi 15.08. 23:59 
18.08. pk Augustispelen - OSITTAIN peruttu - lue lisätiedot Vöyri 16.08. 23:59 
18.08. seura Seurakisat Ylämylly - 
18.08. pk 50. Vasakisa Porvoo - Borgå 15.08. 23:59 
18.08. pk Borgå stavcup 2 - Porvoon seiväscup 2 Borgå - Porvoo 16.08. 23:59 
18.08. ak Heinola Games Heinola 14.08. 23:59 
18.08. pk Heitto- ja hyppykisat 2 Nurmijärvi 16.08. 23:59 
18.08. pk Junnut Radalle Tampere 16.08. 23:59 
18.08. pk Kaupunginmestaruuskilpailut Lieksa 17.08. 23:59 
18.08. pk Pomppu-Ukkojen korkeus Helsinki - 
18.08. seura Seurakisat Nurmijärvi 17.08. 23:59 
18.08. seura Seurakisat Kerava 17.08. 23:59 
18.08. pk Seuran mestaruuskilpailut Virrat 16.08. 23:59 
18.08. ak Aluekilpailut Kajaani 16.08. 23:59 
18.08. pk Kuulakisa ROVANIEMI 17.08. 23:59 
18.08. pm P/T13-15 pm-sisulisäviestit Laitila 13.08. 23:59 
18.08. seura Seurakisat Varpaisjärvi 17.08. 23:59 
18.08. seura Seurakisat Virrat - 
18.08. seura Seurakisat Karkkila - 
18.08. seura Seurakisat Jämsä - 
18.08. seura Seurakisat Enonkoski - 
18.08. seura Seurakisat Vantaa 15.08. 23:59 
19.08. seura Seurakisat Turenki, Janakkala - 
19.08. seura Seurakisat Merikarvia 19.08. 23:59 
19.08. seura Seurakisat Juuka - 
19.08. pk Kutsukisa Lahti - 
19.08. pk LeKi:n yleisurheilumestaruuskilpailut Lempäälä 18.08. 23:59 
19.08. pk Omasp Sporttikisat Joensuu 17.08. 23:59 
19.08. pk Ryskeen Kesäcup V Tammela 15.08. 23:59 
19.08. seura Seurakisat Lempäälä 18.08. 23:59 
19.08. seura Seurakisat Kaavi 18.08. 23:59 
19.08. seura Seurakisat Lapua - 
19.08. pk 4.seurakisat/luokittelukilpailut Mikkeli / Ristiina 17.08. 23:59 
19.08. pk DT i Smedsby Korsholm 17.08. 23:59 
19.08. pk Hakan Mestaruuskisat Valkeakoski 17.08. 23:59 
19.08. pk LETE-luokittelukisa Juuka 18.08. 23:59 
19.08. GP Motonet GP Lahti Lahti 09.08. 23:59 
19.08. seura Oikia seurakisat Pyhäntä - 
19.08. pk Pargas IF Klubbmästerskap / Seuranmestaruus 1 Parainen 18.08. 23:59 
19.08. seura Seurakisat Hamina - 
19.08. seura Seurakisat Jakobstad 18.08. 23:59 
19.08. seura Seurakisat Juuka - 
19.08. seura Seurakisat Ylämaa (Lappeenranta) - 
19.08. seura Seurakisat Nummi 18.08. 23:59 
19.08. pk Sisulisät Orivesi 17.08. 23:59 
20.08. pk Rastin kuulailta Suomussalmi 19.08. 23:59 
20.08. seura Seurakisat Rauma - 
20.08. seura Seurakisat Kokkola 19.08. 23:59 
20.08. pk Tulos heittokisa Iisalmi 18.08. 23:59 
20.-21.08. maantie Paavo Nurmi Marathon Turku - 
21.08. pk Helsinki Marathon Helsinki - 
21.08. pk Aluekilpailu Lieto 18.08. 23:59 
21.08. pk MatinMaastot Viirinkylä 17.08. 23:59 
21.08. pk Perinneurheilukilpailut Leppävirran Oravikoski - 
21.-22.08. SM SM moniottelut P/T15-14 Lohja 13.08. 23:59 
21.-22.08. SM SM-moniottelut M/N22-19-17 Raasepori/Karjaa - Raseborg/Karis 13.08. 23:59 
21.-22.08. pm Helsyn 9-13 v. junnuhuipentuma Helsinki 17.08. 23:59 
21.-22.08. pm Pm-huipentuma 9-15v. 21-22.08 Kotka 18.08. 23:59 
21.08. am 13v aluehuipentuma, lounainen alue Pori 19.08. 23:59 
21.08. ak Kälviän kisat Kokkola 17.08. 23:59 
21.08. pk Piirinmestaruusviestit 9-17 v ja M/N kuula ja kiekkokisa Imatra 18.08. 23:59 
21.08. pk Tuloskisa N sataset ja M kuula Varkaus 20.08. 23:59 
21.08. pk Kiekko-ja moukarikisat Ilmajoki 20.08. 23:59 
21.08. pk Niilon kymppi Suonenjoki 19.08. 23:59 
21.08. pk Arctic-heitot Rovaniemi 20.08. 23:59 
21.08. pk Keskuskentän kolmonen Joensuu - 
22.08. seura Seurakisat Oulu 20.08. 23:59 
22.08. pk 54. Auliksen Olympialaiset Jämsä 19.08. 23:59 
22.08. pk 9 - 13 - vuotiaiden moniottelut Iisalmi 16.08. 23:59 
22.08. pm Lasyn PM-ottelut. Osa 2. 9-13v Iitti 20.08. 23:59 
22.08. pm Pohjois-Karjalan 9-13-vuotiaiden pm-moniottelut osa 2 Lieksa 16.08. 23:59 
22.08. pk Tuiskun moukarikisat Nousiainen 20.08. 23:59 
22.08. pm HämSY:n N/M pm 10 000m Tampere 19.08. 23:59 
22.08. pk Hervannan XXIX Juhlakisat Tampere 19.08. 23:59 
22.08. pk SAUL kansallinen Elokuun tuloskisa Vihti 20.08. 23:59 
22.08. kans Valkean Kaupungin Kisat Oulu 18.08. 23:59 
22.08. pk Valkean Kaupungin Kisat - Juniorilajit Oulu 18.08. 23:59 
22.08. pk Elonkorjuukisat HIMANKA 20.08. 23:59 
22.08. pk 35. Kuorevaarahölkkä ja lasten Vauhtijuoksu Polvijärvi 22.08. 23:59 
22.08. pk Ylämaan Pyrkijöiden heittokisat Lappeenranta (Ylämaa) 19.08. 23:59 
22.08. pk Heittokisat Pyhäjoki 21.08. 23:59 
22.08. pk Virkiän Myötätuulisprintit II Lapua 21.08. 23:59 
22.08. seura Seurakisat Kaarina 21.08. 23:59 
22.08. pm Helsyn junnuhuipentuman kävelyt Helsinki 17.08. 23:59 
23.08. pk Moukarin- ja painonheittokilpailut Helsinki - 
23.08. pk Raision Kuulan seuranmestaruuskilpailut Raisio 19.08. 23:59 
23.08. ak Hyvän Tuulen Kisat Helsinki 20.08. 23:59 
23.08. pk Luokittelukilpailut / KeUcup5 Savonlinna, Kerimäki 22.08. 23:59 
23.08. pk Paimion kaupungin yleisurheilumestaruuskilpailut Paimio 17.08. 23:59 
23.08. pk Avoimet Pudasjärven Kaupungin mestaruuskilpailut PUDASJÄRVI 22.08. 23:59 
23.08. seura Seurakisat Sonkajärvi - 
23.08. seura Seurakisat Kuhmo - 
24.08. pk Avoimet seuranmestaruuskilpailut Imatra - 
24.08. pk Heittokilpailu - Kasttävling Raasepori/Karjaa - Raseborg/Karis 21.08. 23:59 
24.08. seura Seurakisat Joroinen - 
24.08. pk KU68 Viikkokisa IV Kangasala 23.08. 23:59 
24.08. pk Reilu Cup 3 Lahti 22.08. 23:59 
24.08. seura Seurakisat Iitti 23.08. 23:59 
24.08. seura Seurakisat Somero - 
24.08. seura Seurakisat Tuusula, Hyrylä 23.08. 23:59 
24.08. pk TuWe:n junnukisat 2 Turku 20.08. 23:59 
24.08. pk Hippo-kisat Akaa, Toijala 21.08. 23:59 
24.08. pk Peukku-kisat Soini 22.08. 23:59 
24.08. seura Seurakisat Ikaalinen 22.08. 23:59 
24.08. pk Seuraottelu KaPo-NuKi-NuTa Vihti, Nummela 22.08. 23:59 
24.08. pk Urjalan kunnanmestaruuskisat Urjala 22.08. 23:59 
24.08. seura Seurakisat Teuva - 
25.08. pm Etelä-Savon 9-15 Otteluhuipentuma Mikkeli 22.08. 23:59 
25.08. pm Kainuun piirin sisumoniottelut 2 Kajaani 23.08. 23:59 
25.08. pk Korkeushypyn iltakisat Polvijärvi 23.08. 23:59 
25.08. pk Pomppu-Ukkojen korkeus Helsinki - 
25.08. pk Vakka-Suomen Mestaruuskilpailut Laitila 22.08. 23:59 
25.08. pk Porvoon viikkokisa 4 - Borgå veckotävling 4 Porvoo - Borgå 20.08. 23:59 
25.08. seura Seurakisat Siilinjärvi 22.08. 23:59 
25.08. seura Seurakisat Jämsä - 
25.08. seura Seurakisat Nedervetil / Alaveteli 23.08. 23:59 
25.08. pk SiiPon kuukausikisat Siilinjärvi 22.08. 23:59 
25.08. pk Värisilmä PRO kilpailut Karkkila 23.08. 23:59 
25.08. seura Seurakisat Vantaa - 
26.-29.08. SM Kalevan Kisat Tampere 18.08. 23:59 
26.08. pk Motonet kuukausikisa Joensuu 24.08. 23:59 
26.08. seura Seurakisat Raahe - 
26.08. pk Avoimet kaupunginmestaruuskisat Äänekoski 23.08. 23:59 
26.08. pk Hyppy- ja kiekkokisa Nakkila 24.08. 23:59 
26.08. pm Kymenlaakson pm-viestit 9-15v Kouvola 22.08. 23:59 
26.08. pk Lahden Hippokisat Lahti 22.08. 23:59 
26.08. pk XXI Naumasen kisat Joensuu 24.08. 23:59 
26.08. pk Ennätystehtailut Himanka 25.08. 23:59 
26.08. pk Pargas IF Klubbmästerskap / Seuran mestaruus 2 Parainen 25.08. 23:59 
26.08. seura Seurakisat Nummi 25.08. 23:59 
26.08. pk SSU:n elokisat Seinäjoki 25.08. 23:59 
26.08. pk Tarmon juoksut Pori 25.08. 23:59 
28.-29.08. pm Uudy:n pm 9-15v Riihimäki 25.08. 23:59 
28.08. pk Venetsialaismaraton Kokkola - 
28.-29.08. pk Avoimet TUL Järvi- Suomen kyvyt esiin kilpailut Leppävirta 24.08. 23:59 
28.08. pk Kiiminki-maraton Oulu - 
28.08. pk Sirkjärven ympärijuoksu Lappeenranta (Ylämaa) 26.08. 23:59 
28.08. pk Nuorisokilpailut Forssa 26.08. 23:59 
29.08. pk UUSI pvm LaSY:n pm- viestit, 9-15v Lahti 26.08. 23:59 
29.08. pk Avoimet Liperin pitäjänmestaruuskisat Liperi 27.08. 23:59 
29.08. pm NÅID stafetter F/P 9-13 Pargas/Parainen 26.08. 23:59 
29.08. pk Kalliojärvi-juoksu PERUTTU Valtimo 26.08. 23:59 
29.08. pm Muurolan Piikki - maantiejuoksu Rovaniemi - 
29.08. pk Aikuisurheilijoiden kuulan10ottelu Sulkava 23.08. 23:59 
29.08. pk KEV-heittokisat Kuusamo 27.08. 23:59 
29.08. pk Salonjokilaaksojuoksu Salo 25.08. 23:59 
30.08. pk Radiomäen seiväskisa Lahti 28.08. 23:59 
30.08. pk Rastin Maastot Suomussalmi 30.08. 23:59 
30.08. seura Seurakisat Järvenpää 30.08. 23:59 
30.08. pk Uudenkaupungin Kenttäkarhujen seuran mestaruuskisat Uusikaupunki 28.08. 23:59 
30.08. pk Akilles mästerskap 7 - Akilleen mestaruuskisat 7 Borgå - Porvoo 28.08. 23:59 
30.08. pk Avoin Kristiinankaupungin mestaruuskilpailut KRISTIINANKAUPUNKI - 
30.08. pk Raahen Vesan seipään tuloskisat Raahe 29.08. 23:59 
30.08. seura Seurakisat Savonlinna - 
31.08. pk Juoksukisa ROVANIEMI 27.08. 23:59 
31.08. pm Sisuottelut II Rovaniemi 27.08. 23:59 
31.08. pk Avoimet seuranmestaruuskilpailut Imatra - 
31.08.-01.09. pk Pyrinnön heittocupin osakilpailu, moukari Tampere 29.08. 23:59 
31.08. pk Riennon ABC-kisa Savonlinna 28.08. 23:59 
31.08. pk Riennon ABC-kisojen lisälaji Savonlinna 29.08. 23:59 
31.08. pk Seipään pihakisa Kalajoki 30.08. 23:59 
31.08. seura Seurakisat Somero - 
31.08. pk Syyskisa ja TUL seuraottelu Salo 27.08. 23:59 
31.08. pk Mynämäen kunnanmestaruuskilpailut Mynämäki 27.08. 23:59 
31.08. pk Pyrinnön Sprintit III Oulu 30.08. 23:59 
31.08. seura Seurakisat Teuva - 
01.09. ak Harju Cup 3 ja KeSY:n pm-ottelut osa 2 (9-13 v.) Jyväskylä 29.08. 23:59 
01.09. seura PERUTTU Seurakisat Liperi - 
01.-02.09. am Alueviestimestaruus - Etelä ja Kaakko Helsinki 27.08. 23:59 
01.09. pk 100m, 400m ja 1000m juoksupäivä Kotka 30.08. 23:59 
01.09. pm Avoimet pm-viestit Turku 27.08. 23:59 
01.09. pk Heinäpään heittokisat Oulu 30.08. 23:59 
01.09. pk Uran nelisataset ja keihäs Kannus 30.08. 23:59 
01.09. pk DT i Mosedal, Närpes Närpes 30.08. 23:59 
02.-03.09. pk Kiskon mestaruuskisat - aidat ja seiväs Riihimäki 31.08. 23:59 
02.09. ak Ikaalisten Syyskisat Ikaalinen 30.08. 23:59 
02.09. pk Klubbmästerskap Sjundeå 01.09. 23:59 
02.09. pk Peukku kisat Kuortane 31.08. 23:59 
02.09. pk Pitkät ratamatkat Kaarina 30.08. 23:59 
02.09. pk Regiontävling Kyrkslätt 31.08. 23:59 
02.09. seura Seurakisat Kauhava 01.09. 23:59 
02.09. pk Heinäpään heittokisat Oulu 31.08. 23:59 
02.09. pk keihäskisa Lappeenranta - 
02.09. pk Pargas IF Klubbmästerskap / Seuran mestaruus 3 Parainen 01.09. 23:59 
02.09. pk Sisulisät Orivesi 31.08. 23:59 
03.09. pk Aloittelijoiden seiväskilpailu Helsinki 02.09. 23:59 
03.09. pk Penttin Hölkkä Kouvola - 
03.09. pk Piirikilpailut Kokkola 02.09. 23:59 
03.09. pk Severin 3000 metriä Kokkola 01.09. 23:59 
04.09. pk 36. Vaasa Maraton KILPAILU PERUTTU Vaasa 02.09. 23:59 
04.09. maantie Rauhalahti Kuopio Maraton Kuopio - 
04.09. seuracup Seuracup-finaali B-sarja Alavus 02.09. 23:59 
04.09. seuracup Seuracup superfinaali Turku 01.09. 23:59 
04.09. pk Aikuisurheilijoiden av.heitto 5-ottelu Jalasjärvi 01.09. 23:59 
04.09. seuracup Seuracup-finaali A-sarja Laitila 02.09. 23:59 
04.09. seuracup Seuracup-finaali C-sarja Pori 02.09. 23:59 
04.09. pk 5. Isosyöte classic trail run Pudasjärvi 30.08. 23:59 
04.09. pk Kiekkokisa junnuille Ähtäri 03.09. 23:59 
04.09. pk Seuranmestaruus Heittokisat Iisalmi 01.09. 23:59 
04.09. pk JB Street Run 21 (5km/10km katujuoksu) Pietarsaari - 
04.09. pk Hippo-yleisurheilukisat Joensuu 03.09. 23:59 
04.09. pk 12. Huippukymppi - Isosyöte Pudasjärvi 30.08. 23:59 
04.09. pk Syyssataset Lapinlahti 02.09. 23:59 
04.09. pk Halliseiväs Ähtäri 03.09. 23:59 
04.09. pk Pomppu-Ukkojen korkeus Helsinki - 
05.09. seura Seurakisat Oulu 03.09. 23:59 
05.09. pk Avoimet TUL:n Järvi- Suomen heitto-ottelut Leppävirta - 
05.09. pk Kuohun Tasoittava Vaajakoski - 
05.09. pk Tuiskun heittokisat Vahto (Rusko) 03.09. 23:59 
05.09. pk Pyhäntä-hölkkä 60-v. Pyhäntä 04.09. 23:59 
05.09. pk Valkeakosken Nuorisokisat Valkeakoski 03.09. 23:59 
05.09. pk Höstkast - Syysheitot Malax 03.09. 23:59 
05.09. pk Kesän ennätysten murskajaiset Töysä 02.09. 23:59 
05.09. pk Arctic-heitot Rovaniemi 04.09. 23:59 
05.09. pk Kasttävling - Heittokilpalu Raseborg/Bromarv - Raasepori/Bromarv 02.09. 23:59 
05.09. pk KEV-heittokisat Kuusamo 03.09. 23:59 
05.09. seura Seurakisat Kaarina 04.09. 23:59 
06.09. pk HIK klubbmästerskap 1/3 hangö 03.09. 23:59 
06.09. pk Moukarin- ja painonheittokilpailut Helsinki - 
06.09. pk Borgå stavcup 3 - Porvoon seiväscup 3 Borgå - Porvoo 04.09. 23:59 
06.09. pk KeU:n mestaruusottelut Savonlinna, Kerimäki 05.09. 23:59 
06.09. pk Pitkät ratamatkat (pm 10000 m) ja Laihian Lujan piirikunnalliset Laihia 05.09. 23:59 
06.09. pk Akilles mästerskap 8 - Akilleen mestaruuskisat 8 Borgå - Porvoo 03.09. 23:59 
06.09. pk Katin kuusikymppiset Vantaa 04.09. 23:59 
06.09. pk Pääkaupunkiseudun keihäskoulun syyskisa Espoo 04.09. 23:59 
06.09. pm pm-sisulisämaastoviesti Lieto 01.09. 23:59 
06.09. pk Syyskuun kilpailut Ylivieska 04.09. 23:59 
07.09. pk Avoimet seuranmestaruuskilpailut Imatra - 
07.09. pk Heinäveden Toivekisat Heinävesi - 
07.09. pk Kultajousi kuukausikisat 4/4 Kuopio 05.09. 23:59 
07.09. pk Säästöpankkikisa Salo - 
07.09. seura Seurakisat Kuopio 05.09. 23:59 
07.09. pm Uudyn pm junnuottelut 1. 9-11v Hyvinkää 04.09. 23:59 
07.09. pk Vänärin syyskisa Kuopio 05.09. 23:59 
07.09. pk Klubbmästerskap 2 Sjundeå 06.09. 23:59 
07.-08.09. pk Pyrinnön heittocupin osakilpailu, kiekko Tampere 05.09. 23:59 
07.-08.09. pk Esbo IF klubbmästerskap Espoo 06.09. 23:59 
07.09. pk Niko Niklanderin juhlajuoksu Vantaa 05.09. 23:59 
07.09. pk Kutsu keihäs Helsinki 06.09. 23:59 
08.09. pk HKV:n mestaruuskilpailut 1. päivä Helsinki 05.09. 23:59 
08.09. pk Syysheitot I Jämsä 05.09. 23:59 
08.09. pk Borgå stavcup 3 - Porvoon seiväscup 3 Borgå - Porvoo 06.09. 23:59 
08.09. pk Iltakisa Alavieska 07.09. 23:59 
08.09. pk Pituushypyn iltakisat Polvijärvi 06.09. 23:59 
08.09. pm Etelä-Savon 9-15 -v ja aikuisten pm-maastot Mikkeli / Haukivuori 04.09. 23:59 
08.09. pk Heinäpään heittokisat Oulu 06.09. 23:59 
08.09. pm Laitilan Syysseiväs ja pm-ratakävelyt Laitila 03.09. 23:59 
08.09. pk Sibbo-Vargarnas mästerskap Del 1 / Sibbo-Vargarnan mestaruuskilpailut Osa 1 Sipoo/Sibbo 07.09. 23:59 
09.09. pk Borgå höstkast i slägga - Porvoon syysmoukari Borgå - Porvoo 05.09. 23:59 
09.09. pk HIK klubbmästerskap 2/3 hangö 07.09. 23:59 
09.09. pk Kuulakilpailu Keitele 08.09. 23:59 
09.09. pk Seiväskisa Jyväskylä 08.09. 23:59 
09.09. pk Asikkalan heittokisa Asikkala 08.09. 23:59 
09.09. pk Avoimet Savonlinnan Jyryn aikuisurheilijoiden mestaruuskilpailut KILPAILU SIIRRETÄÄN TOISEEN AJANKOHTAAN SÄÄOLOSUHTEIDEN VUOKSI Savonlinna - 
09.09. pk Eläinpuistokisat Ähtäri 05.09. 23:59 
09.09. pk HSL Group moukari 3 Nurmijärvi 07.09. 23:59 
09.09. pk Hyppykisat Rovaniemi 07.09. 23:59 
09.09. pk Klubbmästerskap 3 Sjundeå 08.09. 23:59 
09.09. pk Lempäälän yleisurheilumestaruuskilpailut Lempäälä 08.09. 23:59 
09.09. pk Regiontävling Kyrkslätt 07.09. 23:59 
09.09. pk Heinäpään heittokisat Oulu 07.09. 23:59 
09.09. pk Matin kymppi Lieksa - 
09.09. pk Pargas IF Klubbmästerskap / Seuran mestaruus 4 Pargas/Parainen 08.09. 23:59 
09.09. pk Sisulisät Orivesi 07.09. 23:59 
10.09. pk Aloittelijoiden seiväskilpailu Helsinki 09.09. 23:59 
10.09. pk Lahden Ahkera vs Tampereen Pyrintö -seuraottelu Lahti 07.09. 23:59 
11.-12.09. SM SM-viestit Oulu 03.09. 23:59 
11.09. pk KiipFit Trail Run Janakkala 07.09. 23:59 
11.09. pk Triangeliottelut , seuraottelu KKV-Luja-VsV Sastamala 09.09. 23:59 
11.09. pk Heitto-ottelu Uusikaupunki 06.09. 23:59 
11.09. pm Moukarin piirihuipentuma Kaustinen 09.09. 23:59 
11.09. pm pm-supersisuottelut Seinäjoki 08.09. 23:59 
11.09. pk Pohjois-Savon maakuntaviestijuoksu Karttula 06.09. 23:59 
11.09. pk Vauhdittoman moukarin SM ja kiekkokisa Leppävirta - 
11.09. pk Huimat Heitot Oulainen 09.09. 23:59 
11.09. pk Tunkiotyönnöt Jalasjärvi 09.09. 23:59 
11.09. pk Wikärit Joroinen 09.09. 23:59 
11.09. pk 100-kisat Noormarkku 10.09. 23:59 
11.09. pk Keihäskilpailu - Spjuttävling Raasepori/Karjaa - Raseborg/Karis 08.09. 23:59 
11.09. pk Aikuisurheilijoiden heitocup 4/5 Kouvola / Inkeroinen 04.09. 23:59 
11.09. pk Arctic Hammer Rovaniemi 05.09. 23:59 
11.09. pk Pomppu-Ukkojen korkeus Helsinki - 
12.09. pk Merkki-Mitalicup finaali Naantali 08.09. 23:59 
12.09. pk Arctic-heitot ja heitto 5-ottelu Rovaniemi 11.09. 23:59 
12.09. pk Hyppy- ja heittokilpailut Savonlinna, Kerimäki 10.09. 23:59 
12.09. pk Lasse Viren Hölkkä Myrskylä - 
12.09. pk Mynämäen Iskun heittokisat III Mynämäki 10.09. 23:59 
12.09. pk Keihäskoulun kilpailu Joensuu 11.09. 23:59 
12.09. pk Ylämaan Pyrkijöiden heittokisat Lappeenranta (Ylämaa) 09.09. 23:59 
12.09. pk Radiomäen kiekonheittokilpailu Lahti 09.09. 23:59 
13.09. pk HIK klubbmästerskap 3/3 hangö 10.09. 23:59 
13.09. pk Osuuspankin HIPPO-viikkokisat Tampere 11.09. 23:59 
13.09. pk Tammelan Kunnan Mestaruuskilpailut PERUTTU Tammela 30.08. 23:59 
13.09. pk Kasttävling Malax 13.09. 23:59 
13.09. pk Sibbo-Vargarnas mästerskap Del 2 / Sibbo-Vargarnan mestaruuskilpailut Osa 2 Sipoo/Sibbo 12.09. 23:59 
13.09. pk Iltakisat Rovaniemi/KILPAILU PERUTTU 13.09. 23:59 
14.09. pk Aktia Junior Games del 4 Raseborg/Karis - Raasepori/Karjaa 11.09. 23:59 
14.09. pk Naantalin Löylyn seuramestaruuskisat 1.kisapäivä Naantali 10.09. 23:59 
15.09. pk HKV:n mestaruuskilpailut 2. päivä Helsinki 13.09. 23:59 
15.09. pk Syysheitot II Jämsä 12.09. 23:59 
15.09. pk Laitilan Syysseiväs 2.0 Laitila 14.09. 23:59 
15.09. pk Moukarikisa junnuille ÄHTÄRI 14.09. 23:59 
15.09. pk SATY:n heittokoulun kiekkokisa Pori 14.09. 23:59 
15.09. seura Seurakisat Nurmijärvi 14.09. 23:59 
15.09. pk Wanhanajan maili Nurmijärvi 13.09. 23:59 
15.09. pk Heinäpään heittokisat Oulu 14.09. 23:59 
16.09. pk HIFK heittopäivä/kastdagen Helsinki 15.09. 23:59 
16.09. pk Naantalin Löylyn seuramestaruuskisat 2.kisapäivä Naantali 12.09. 23:59 
16.09. pk Avoimet Savonlinnan Jyryn aikuisurheilijoiden mestaruuskilpailut Savonlinna - 
16.09. pk Heinäpään heittokisat Oulu 14.09. 23:59 
16.09. seura Seurakisat Klubbkampen LIF-GIF-ÅSARNA 14.09. 23:59 
16.09. seura Seurakisat Larsmo 10.09. 23:59 
17.09. seura Seurakisat Rauma - 
17.09. pk Seuraottelu HKV-LahdA-TP-TuUL Helsinki 16.09. 23:59 
17.-18.09. maantie Finlandia Marathon ja Valon Kymppi Jyväskylä - 
18.09. am Eteläisen ja kaakkoisen alueen am-maastot Janakkala 15.09. 23:59 
18.09. pm HämSY:n pm-sisulisäottelut II Tampere 14.09. 23:59 
18.09. pm Uudy pm-maastot Janakkala 15.09. 23:59 
18.-19.09. pk Seuraottelu KaarUra-LTU-PaimU-PiikkKa-PiikKe-SauvU Paimio 16.09. 23:59 
18.09. pk 55. Oulun Juoksu Oulu - 
18.09. maantie 14. Espoo Rantamaraton ja Rantapuolikas Espoo 18.09. 23:59 
18.09. pk 49. Malmijuoksu Joensuu 16.09. 23:59 
18.09. pk Heitto 5-ottelu Alavieska 16.09. 23:59 
18.09. pm Helsyn 13-9 v. pm-moniottelut 2 Vantaa 13.09. 23:59 
18.09. pk Kaarlon Juoksu 2021 Posio 16.09. 23:59 
18.09. pk Kaisaniemen Juoksu Helsinki - 
18.-19.09. pk Koululiikuntaliiton mestaruuskilpailut Lappeenranta 09.09. 23:59 
18.09. pm Pohjois-Savon piirin pm- ja 9-15-vuotiaiden sisulisämaastot Leppävirta 14.09. 23:59 
18.09. SM SM-maraton Jyväskylä 10.09. 23:59 
18.09. pk Tapsan heitot Hamina 15.09. 23:59 
18.09. pm Terräng-DM Nykarleby 15.09. 23:59 
18.09. pk Keuruun heittokisat Keuruu 16.09. 23:59 
18.09. pk Ruissalojuoksut Turku - 
18.09. seura Seurakisat Oulu, Haukipudas - 
18.09. pk Släggtävling- Moukarikilpailu Kristinestad 17.09. 23:59 
18.09. pk Borgå diskustävling - Porvoon kiekkokisa Borgå - Porvoo 15.09. 23:59 
18.09. pk Pomppu-Ukkojen korkeus Helsinki - 
18.09. pk PERUTTU Iltavalo 3000m Kokkola/Ullava 15.09. 23:59 
19.09. maantie Espoo Rantakymppi, Rantavitonen ja Lasten Rantatonni Espoo - 
19.09. pk Otavan 7 tähden kisat Mikkeli - 
19.09. pk heittoseuraottelu Turku 17.09. 23:59 
19.09. pm Kymenlaakson pm-maastot T/P 9-15 vuotta Pyhtää 13.09. 23:59 
19.09. pk Pk heittokisat Mikkeli / Ristiina 17.09. 23:59 
19.09. pm Satakunnan 9-15-v. Pm-moniottelut Noormarkku 16.09. 23:59 
19.09. pk Heittokisat Iisalmi 18.09. 23:59 
19.09. pk HSL Group moukari 4 Nurmijärvi 17.09. 23:59 
19.09. pk Kuonan Kymppi (myös KeUcup6) UUSI KILPAILUPÄIVÄ Savonlinna, Kerimäki 17.09. 23:59 
19.09. pk XLV VOIVAKKA-juoksu Leppävirta - 
19.09. pk Säästöpankin syysheitot Somero 15.09. 23:59 
20.09. pk Leppävirran Urheilijoiden pk viikkokilpailut Leppävirta - 
20.09. seura Seurakisat Kokkola 19.09. 23:59 
21.09. pm Helsyn pm-junnumaastot Vantaa 17.09. 23:59 
21.09. pk Kasttävling - Heittokilpalu Raseborg/Karis - Raasepori/Karjaa 19.09. 23:59 
22.09. pk Pomppu-Ukkojen korkeus Helsinki - 
22.09. pk Radiomäen moukarinheittokilpailu Lahti 20.09. 23:59 
22.09. pk 58-Moukari ja painonheitto Vantaa 20.09. 23:59 
22.09. pk Nurmijärven maastot Nurmijärvi 20.09. 23:59 
22.09. pk SATY:n heittokoulun keihäskisa Pori 21.09. 23:59 
22.09. pk Avoimet Kauhajoen mestaruusmaastot Kauhajoki 21.09. 23:59 
23.09. pk Syysheitot Kuortane 22.09. 23:59 
23.09. pk MIni Maaria katujuoksu Turku 20.09. 23:59 
23.09. pm HämSY:n pm-sisulisämaastoviesti Lempäälä 20.09. 23:59 
24.09. pm Distriktstävling September Mariehamn - 
24.09. seura Seurakisat Turenki, Janakkala - 
24.09. pk 30. Kuvansin Yöjuoksu Joroinen - 
25.09. pk Terwahölkkä ja -maraton Oulu - 
25.09. pk Joensuu Run 2021 Joensuu - 
25.-26.09. pk Seuran avoimet mestaruusheitot Tampere 23.09. 23:59 
25.09. pk Einarin tonni Mäntsälä 23.09. 23:59 
25.09. pk Kirkkonummen Kunnan Avoimet Mestaruuskilpailut Veikkola 23.09. 23:59 
25.09. pk Kauniston maraton, puolimaraton ja 10 km Haapajärvi 19.09. 23:59 
25.09. pm Piirinmestaruusmaastot ja nuorten maastohuipentuma Kankaanpää 22.09. 23:59 
25.-26.09. pk Syysmoniottelut Laitila 22.09. 23:59 
25.09. pk NÅID F/P terräng 9-13 år Lovisa 22.09. 23:59 
26.09. pk Erän avoimet mestaruuskisat Helsinki 22.09. 23:59 
26.09. pk Orinoro trail Leppävirta 26.09. 23:59 
26.09. pm Pm maantiejuoksut,Uudy Karkkila 23.09. 23:59 
26.09. pk 47. Paimio-juoksu Paimio 24.09. 23:59 
26.09. pk Heinäpään heittokisat Oulu 24.09. 23:59 
26.09. pk Heittokilpailut Viitasaari 24.09. 23:59 
26.09. pm pm-sisulisämoniottelut II P/T9-13 Laitila 22.09. 23:59 
26.09. pk Hammaslahden uuden kentän avauskisat Joensuu 24.09. 23:59 
26.09. pk Moukaripörssin heitot (yli 17-v Pm-moukarikisa) Pori 24.09. 23:59 
27.09. pk Kerran vielä kiellon päälle kisat Leppävirta - 
28.09. pk Heittokisat Jyväskylä 26.09. 23:59 
29.09. pk Pomppu-Ukkojen korkeus Helsinki - 
29.09. seura PERUTTU - Seurakisat Liperi - 
29.09. pk SATY:n heittokoulun moukarikisa Pori 28.09. 23:59 
30.09. pk Släggtävling- Moukarikilpailu Kristinestad 29.09. 23:59 
30.09. pk Radiomäen kuulantyöntökilpailu Lahti 28.09. 23:59 
01.10. pk Aloittelijoiden seiväskilpailu Helsinki 30.09. 23:59 
02.10. maantie Helsinki City Running Day Helsinki 02.10. 23:59 
02.10. pm Pm-maastot/maastohuipentuma Nivala 28.09. 23:59 
02.10. pm Pohjois-Karjalan pm-maastot Joensuu 27.09. 23:59 
02.10. pk Virpiniemen maastomaraton Oulu 28.09. 23:59 
02.10. pk Alueellisen keihäskoulun päätöskisa Lempäälä 01.10. 23:59 
02.-03.10. pk Espoonlahden heittokisat Espoo 29.09. 23:59 
02.10. pk Huurreheitot Leppävirta - 
03.10. pk Osmon superhölkkä Pieksämäki 26.09. 23:59 
03.10. pk 48. Kivistön lenkki Mynämäki 29.09. 23:59 
03.10. pk Heinäpään heittokisat Oulu 30.09. 23:59 
03.10. pk Heittokisat Iisalmi - 
03.10. pk Pakopirtin Juoksu Utajärvi Ahmas 30.09. 23:59 
03.10. pk Petäjäveden moukarikisat Petäjävesi - 
06.10. pk Radiomäen kiekonheittokilpailu Lahti 05.10. 23:59 
07.10. seura Seurakisat Nedervetil / Alaveteli 06.10. 23:59 
09.10. pk Teknosafe-Run Lappeenranta (Rauha) 06.10. 23:59 
09.10. pk Kerkkoo Trail Run Kerkkoo 01.10. 23:59 
09.10. pk MourunkiTrailRun Kempele 09.10. 23:59 
09.10. pk Pirjon Pakkaskisat Heinävesi - 
09.10. maantie Tampere Juoksee - Puolimaraton - Kymppi Tampere - 
09.10. maantie Vantaan Maraton Vantaa - 
09.10. pk X-RUN maastojuoksu Lappeenranta (Rauha) 06.10. 23:59 
09.10. pk Aikuisurheilijoiden heitocup 5/5 Kouvola / Inkeroinen 02.10. 23:59 
10.10. pk Pärnä XC Run Liperi 10.10. 23:59 
10.10. pk Länsiväyläjuoksu Espoo - 
16.10. pk XVI Kankaanpää maraton Kankaanpää - 
16.10. pk RDS talvisarja - Lokakuun osakilpailu Rovaniemi - 
23.10. pk Kaarinan Syysmaraton Kaarina - 
23.10. pk Yyteri maraton Pori 15.10. 23:59 
23.10. pk Mikkelin talvijuoksusarja kilpailu 1 Mikkeli - 
24.10. maantie Helsinki Spring Marathon HSM Helsinki 15.10. 23:59 
30.10. pk Helsinki Halloween Run Helsinki - 
06.11. pk Joensuu Night Run Joensuu - 
07.11. pk Syyshallit Turku 02.11. 23:59 
13.11. pk Keski-Suomen talvijuoksusarja 1/5 Jyväskylä - 
13.11. maantie Aktia-maantiejuoksucup Vantaa - 
13.11. pk RDS talvisarja - Marraskuun osakilpailu Rovaniemi - 
14.11. pk SAUL:n SM-hallimoniottelut 2021 Helsinki 04.11. 23:59 
14.11. pk SAUL:n SM-halliotteluiden lisälaji Helsinki 11.11. 23:59 
20.11. pk Lohjan Talvijuoksu sarja Lohja - 
20.11. halli OP Pohjola GP Helsinki 17.11. 23:59 
20.11. pk Stadium Night Run Helsinki - 
26.11. pk Pomppu-Ukkojen korkeus Helsinki - 
27.11. pk Lajikoulukisa Jyväskylä 26.11. 23:59 
27.11. pk Loskahallit Joensuu 22.11. 23:59 
27.11. pk Palkintokeskuskisa Turku 23.11. 23:59 
27.11. pk Mikkelin talvijuoksusarja kilpailu 2 Mikkeli - 
27.11. pk Tarmon talvijuoksusarja 1. Kälviä 27.11. 23:59 
28.11. halli Marrashallit Helsinki 24.11. 23:59 
30.11. pk Lajikoulukisa Jyväskylä 29.11. 23:59 
01.12. pk Lajikoulukisa Jyväskylä 30.11. 23:59 
03.12. pk Aloittelijoiden seiväskilpailu Helsinki 02.12. 23:59 
03.12. pk Pomppu-Ukkojen korkeus Helsinki - 
04.12. pk Avoimet hallikisat PORI 01.12. 23:59 
04.12. halli Kaustisen jouluhallit Kaustinen 02.12. 23:59 
04.12. pk XMAS Run Helsinki Helsinki - 
05.12. halli Itsenäisyyspäivän kisat, pitkät matkat Espoo 30.11. 23:59 
05.12. pk Lahden Ahkeran nuorisohallit Lahti 03.12. 23:59 
05.12. pk Lajikoulukisa Jyväskylä 04.12. 23:59 
06.12. pk Itsenäisyysmaraton Kuopio 02.12. 23:59 
06.12. halli Itsenäisyyspäivän kisat Espoo 01.12. 23:59 
09.12. pk APK-hallikymppi Pori - 
10.12. pk Pomppu-Ukkojen korkeus Helsinki - 
11.12. halli Starttikisat Helsinki 09.12. 23:59 
11.12. pk Tonttukisat Turku 07.12. 23:59 
11.-12.12. pk Jouluhallit Oulu 08.12. 23:59 
11.12. pk Keski-Suomen talvijuoksusarja 2/5 Jyväskylä - 
11.12. maantie Aktia-maantiejuoksucup Vantaa - 
11.12. pk RDS talvisarja - Joulukuun osakilpailu Rovaniemi - 
12.12. halli ELMO-päivä Turku 06.12. 23:59 
12.12. pk Reijolan hallikisat Joensuu 10.12. 23:59 
13.12. pk Motonet-kuukausikisa Joensuu 09.12. 23:59 
15.12. halli Joulusprintit Vantaa 12.12. 23:59 
15.12. seura Seurakisat Vantaa 12.12. 23:59 
16.12. pk Torstaikisat Helsinki 14.12. 23:59 
17.12. pk Pomppu-Ukkojen korkeus Helsinki - 
18.12. halli HämSY:n seuraottelu Tampere 14.12. 23:59 
18.12. pk Lohjan Talvijuoksu sarja Lohja - 
18.12. pk Tarmon talvijuoksusarja 2. Kälviä 18.12. 23:59 
18.12. pk Kutsukilpailu Helsinki - 
21.12. pk Kutsukilpailu 3000 m Helsinki - 
22.12. pk Inbjudningstävling-Kutsukilpailu VASA - 
22.12. pk Stavtävling Vasa 21.12. 23:59Ilmoittaudu
23.12. pk Ähtärin seiväskisa Ähtäri - 
24.-25.12. kans Kilpailukalenteri.fi testikilpailu Kilpailukalenteri.fi 20.12. 23:59 
26.12. halli Someron halliseiväs Somero 23.12. 23:59 
31.12. pk Kokkolan uudenvuodenjuoksu - Karleby nyårslopp Kokkola 28.12. 23:59 
31.12. pk 35. Liedon Uudenvuoden juoksu ON PERUTTU Lieto 27.12. 23:59 
31.12. pk Karttulan Uudenvuodenjuoksu Karttula 29.12. 23:59 
31.12. maantie PERUTTU ------Limingan Uudenvuodenjuoksu Liminka 28.12. 23:59 
31.12. pk Wanhan vuoden päätösjuoksu Suomussalmi - 
31.12. pk Vantaan uudenvuodenjuoksu PERUTTU Vantaa 28.12. 23:59 
02.01. pk Sisu6h - Peruutettu Joensuu - 
02.01. halli Halliseiväskisat Tampere 31.12. 23:59 
03.01. pk Virkiän maanantaihallit Lapua 01.01. 23:59 
06.01. halli Loppiaiskisat ON PERUTTU Turku 02.01. 23:59 
06.01. halli Tunturihallit PERUTTU Rovaniemi 31.12. 23:59 
07.01. pk Loppiaisen seiväskilpailu Kuortane 06.01. 23:59 
07.01. pk Pomppu-Ukkojen korkeus - PERUTTU Helsinki - 
08.01. pk PERUTTU - Keski-Suomen talvijuoksusarja 3/5 Jyväskylä - 
08.01. pk PERUTTU - RDS talvisarja - Tammikuun osakilpailu Rovaniemi - 
09.01. pk PERUTTU Personal best Pikajuoksucup 1 Lahti 02.01. 23:59 
09.01. pk PERUTTU Pikajuoksucup 1 Lahti 02.01. 23:59 
09.01. halli Tapiot hallijuoksusarja - PERUUTETTU Espoo 03.01. 23:59 
09.01. pk Virkiän tammihallit, Kilpailu peruttu korona-tilanteen vuoksi Lapua 07.01. 23:59 
13.-15.01. halli Seiväshypyn talvikarnevaalit SEIVÄSLEIRI JA KILPAILUT PERUTTU KORONAN VUOKSI Lahti 07.01. 23:59 
13.01. pk Motonet-kuukausikisa - Peruttu Joensuu - 
13.01. halli Tammipomput PERUTTU Kuopio 11.01. 23:59 
14.01. pk Stavtävling Seiväskilpailu, inbjudning/kutsu Botniahallen 13.01. 23:59 
14.01. halli Masters hallikisat, PERUTTU Jyväskylä 10.01. 23:59 
14.01. pk Pomppu-Ukkojen korkeus PERUTTU Helsinki - 
14.01. pk ANMJ-leirikilpailu Kuortane - 
15.01. pk 200 m hallikisat - PERUTTU Helsinki 13.01. 23:59 
15.01. halli Hippohallit Tampere 11.01. 23:59 
15.01. halli Rinkimaraton 2022 on PERUTTU Uusikaupunki 11.01. 23:59 
15.01. halli Junior Indoor Meeting - JIM, PERUTTU Jyväskylä 10.01. 23:59 
15.01. pk Hallikilpailut Kajaani 13.01. 23:59 
15.01. pk Imatran hallikisat PERUUTETTU Imatra 12.01. 23:59 
15.01. maantie Maantiejuoksucup Vantaa - 
15.01. pk Mikkelin talvijuoksusarja kilpailu 3 Mikkeli - 
15.01. pk Tarmon talvijuoksusarja 3/5 Kälviä 14.01. 23:59 
16.01. halli Pirkkahallijuoksut/ PERUTTU Tampere 14.01. 23:59 
17.-22.01. pk Pyrinnön ryhmäkisat, osa 1 Tampere - 
18.01. pk Urheiluoppilaitosten hallimestaruuskilpailut URHO-hallit PERUTTU Helsinki 12.01. 23:59 
18.01. pk Kuortaneen Urheilulukion mestaruuskilpailut Kuortane 17.01. 23:59 
18.01. halli tammihallit PERUTTU Kotka 04.01. 23:59 
20.01. halli Pituuden leirikilpailu Tampere - 
20.01. pk Seuran hallikilpailut Lappeenranta 18.01. 23:59 
21.01. halli Parayleisurheilun SM-hallikisat PERUTTU, tutkitaan vielä siirtomahdollisuutta Lahti, Pajulahti 07.01. 23:59 
21.01. halli Seuraottelu HKV-TP-TuUl-LA/ PERUTTU Tampere 17.01. 23:59 
22.01. halli ELMO-päivä Turku 20.01. 23:59 
22.-23.01. pm Pohjois-Karjalan avoimet pm-hallit - Peruttu Joensuu 17.01. 23:59 
22.-23.01. SM SM-hallimoniottelut SIIRRETTY Tampereelle. P/T15: 6.2. ja M/N22-17: TJIG:n yhteyteen Lahti 16.01. 23:59 
22.01. pk Areenan lajipäivä 1 Joensuu 17.01. 23:59 
22.01. pk Auran hallit Oulu 19.01. 23:59 
22.01. pk Anmj-leirikilpailu Tammela - 
22.01. halli Öppna NÅID HALL mästerskapen i 9-15 årsklasser INHIBERAD / PERUTTU Helsinki 19.01. 23:59 
23.01. halli Tampereen avoimet hallit Tampere 19.01. 23:59 
23.01. pk Areenan lajipäivä 2 Joensuu 17.01. 23:59 
23.01. pm Pohjois-Pohjanmaan pm- hallit aikuiset ja 17v Oulu 19.01. 23:59 
23.01. pk Seiväs ja korkeuskilpailu Kuortane 22.01. 23:59 
23.01. halli Av. Pohjanmaan Hallikisat PERUTTU Kuortane KILPAILUT ON PERUTTU 19.01. 23:59 
23.01. pk Hifk avoimet hallit Helsinki 20.01. 23:59 
23.01. halli Öppna NÅID hall mästerskap i 17, 19 och allmänna klasserna INHIBERAD / PERUTTU Helsinki 19.01. 23:59 
24.-28.01. pk Pyrinnön ryhmäkisat, osa 2 Tampere - 
26.01. halli Pyrinnön kansalliset Tampere 23.01. 23:59 
27.01. pk pituus- ja 3-loikkakilpailu Kuortane 26.01. 23:59 
28.01. halli Janin 35v synttärihallit Himanka 26.01. 23:59 
28.01. pk Kiekon ja kuulan leirikilpailu Tampere - 
28.01. halli OP-pikajuoksukisat Turku 26.01. 23:59 
28.01. halli OP-viestikarnevaalit, SIIRRETÄÄN Turku 25.01. 23:59 
29.01. halli Botnia Junior Games Kilpailu PERUTTU Vaasa 27.01. 23:59 
29.01. pk Porin kutsukilpailu Pori 27.01. 23:59 
29.01. halli Janin 35v synttärihallit jatkuu Himanka 26.01. 23:59 
29.01. pk Pyrinnön ryhmäkisat, osa 3 Tampere 27.01. 23:59 
29.01. pk Reipas Hallit Kuopio 25.01. 23:59 
29.01. halli Karhuhallin kisat PERUTTU Pori - 
29.01. pk Ryhmäkilpailu Imatra - 
29.01. pk Hopptävling- inbjudningstävling Botniahallen - 
29.-30.01. halli Avoimet Helsy-hallit 1 Helsinki 25.01. 23:59 
29.-30.01. halli Avoimet Helsyn hallimoniottelut PERUTTU Helsinki 25.01. 23:59 
30.01. pk Lasyn kutsukilpailu (rajoitettu) Lahti 26.01. 23:59 
30.01. halli VARSY:n avoimet pm- hallit 1 Turku 25.01. 23:59 
30.01. pk Höjdtävling-Inbjudningstävling Botniahallen 29.01. 23:59 
30.01. pk 3-loikan kutsukilpailu (rajoitettu) Pajulahti / Nastola / Lahti 27.01. 23:59 
30.01. pk Ryhmäkilpailu Imatra - 
30.01. pk Seiväskilpailu Kuortane 29.01. 23:59 
02.02. halli Kymenlaakson avoimet PM-hallikilpailut (M/N 19-17) Kotka 12.01. 23:59 
02.02. halli Luolasprintit 1/3 Vantaa 30.01. 23:59 
02.02. seura Seurakisat Vantaa 30.01. 23:59 
02.02. pk Seiväs kutsukilpailu Kotka - 
03.02. pk Kimmon treeniryhmän seiväskisa Lahti, Pajulahti 02.02. 23:59 
04.02. pk Pomppu-Ukkojen korkeus Helsinki - 
05.02. pk Treenikisat Helsinki 03.02. 23:59 
05.-06.02. halli Helmihallit Rovaniemi 01.02. 23:59 
05.02. pk Pirkkahallijuoksut Tampere 03.02. 23:59 
05.02. halli SantaClaus hallit Rovaniemi 28.01. 23:59 
05.02. halli TuUL kansallinen juniorihallikilpailu Turku 02.02. 23:59 
05.02. pk Botnia Sprint Challenge Botniahallen - 
05.-06.02. halli Hipposhallit Jyväskylä 02.02. 23:59 
05.02. pk Hyppykisat Rovaniemi 02.02. 23:59 
05.02. pk Lepikän kuulakisa Leppävirta - 
05.02. pk Ryhmäkilpailu Imatra - 
05.02. halli Avoimet Helsy-hallit 2 Helsinki 02.02. 23:59 
05.-06.02. pk Kuortanekisat Kuortane 04.02. 23:59 
06.02. halli Hallikilpailu Salo 03.02. 23:59 
06.02. halli Lohtajan hallikisat, PERUTTU Lohtaja 03.02. 23:59 
06.02. SM SM-hallimoniottelut P/T15 Tampere 30.01. 23:59 
06.02. pk SM-otteluiden lisälajit Tampere 02.02. 23:59 
06.02. pk PERUTTU Personal best Pikajuoksucup 2 Lahti 30.01. 23:59 
06.02. halli VARSY:n avoimet pm- hallit 2 Turku 01.02. 23:59 
06.02. pm Etelä-Savon yleisurheilun avoimet pm-hallit KILPAILU ON PERUTTU KORONAPANDEMIAN VUOKSI Savonlinna 02.02. 23:59 
06.02. pm Kainuun hallimestaruuskilpailut Kajaani 02.02. 23:59 
06.02. pk Tanhuvaara Indoors Savonlinna 02.02. 23:59 
06.02. halli Arena kävelyt PERUUTETTU Espoo 01.02. 23:59 
06.02. pk Pikajuoksucup 2 Lahti 02.02. 23:59 
06.02. halli Avoimet aitajuoksukilpailut PERUUTETTU Helsinki 02.02. 23:59 
06.02. halli Tapiot hallijuoksusarja PERUUTETTU Espoo 01.02. 23:59 
06.02. pk Pyrinnön Halli-Sprintit Oulu 04.02. 23:59 
07.02. pk Virkiän harjoitusryhmäkisat Lapua 06.02. 23:59 
07.02. pk Janan seurakisat Janakkala - 
07.02. pk Harjoitusryhmäkilpailut Savonlinna 06.02. 23:59 
07.02. pk Kataja Indoor Games Joensuu 03.02. 23:59 
08.02. pk Seuran hallikilpailut Lappeenranta 06.02. 23:59 
08.02. pk Harjoitusryhmien kilpailut Joensuu 04.02. 23:59 
09.02. pk Sprintti kisat Kuortane 06.02. 23:59 
09.02. pk Harjoitusryhmäkilpailut Savonlinna 08.02. 23:59 
10.02. pk Pirkkahallin kiekkokisa Tampere - 
10.02. pk Torstaikisat Helsiki 09.02. 23:59 
10.02. halli HIFK-pituus Helsinki 09.02. 23:59 
10.02. pk Janan seurakisat Janakkala - 
11.02. pk Pomppu-Ukkojen korkeus Helsinki - 
12.02. pk IX APK-hallimaraton Pori - 
12.02. halli Junnukisat Turku 09.02. 23:59 
12.02. pk Seuran pituuskisa Lappeenranta 10.02. 23:59 
12.02. pk Mehtimäki Indoor Games Joensuu 09.02. 23:59 
12.02. pk Raahen Vesan seipään tuloskisat Raahe 10.02. 23:59 
12.02. pk Keski-Suomen talvijuoksusarja 4/5 Jyväskylä - 
12.02. pk Länsi-Pohjan hallit PERUTTU Haaparanta 07.02. 23:59 
12.02. pk VARSY hallit 3, lisälaji M/N 60m Turku 07.02. 23:59 
12.02. halli VARSY:n avoimet pm-hallit 3 Turku 07.02. 23:59 
12.02. maantie Maantiejuoksucup Vantaa - 
12.02. pk Mikkelin talvijuoksusarja kilpailu 4 Mikkeli - 
12.02. pk RDS talvisarja - Helmikuun osakilpailu Rovaniemi - 
12.02. pk Seiväs- ja kuulakisa Rovaniemi 10.02. 23:59 
12.02. halli Öppna DM Korsholm 10.02. 23:59 
13.02. halli Pyrinnön kansalliset Tampere 09.02. 23:59 
13.02. halli VARSY:n avoimet nuorten pm-halliottelut Turku 08.02. 23:59 
13.02. halli VARSY:n kansalliset ja Juoksucupin hallitonnit Turku 09.02. 23:59 
13.02. pm Avoimet Uudyn pm vauhdittomat sisähyppykilpailut Hyvinkää 10.02. 23:59 
13.02. halli Avoimet Pohjanmaan hallikisat II Kuortane 10.02. 23:59 
13.02. halli Avoimet Helsyn junnuviestit PERUTTU Helsinki 08.02. 23:59 
13.02. halli Avoimet Helsy-hallit 3 Helsinki 10.02. 23:59 
14.02. pk Harjoitusryhmäkilpailut Savonlinna 13.02. 23:59 
15.02. pk Pituuden harjoituskisa Kuopio 13.02. 23:59 
16.02. halli Ruonalan helmihallit Kotka 14.02. 23:59 
16.02. halli Luolasprintit 2/3 Vantaa 13.02. 23:59 
16.02. seura Seurakisat Vantaa 13.02. 23:59 
17.02. pk Pirkkahallin kiekkokisa 2 Tampere - 
17.02. pk Tuloskisa Helsinki - 
17.02. pk Torstaikisat Helsinki 16.02. 23:59 
17.02. pk Harjoitusryhmäkilpailut Savonlinna 16.02. 23:59 
18.02. halli Kepyn sisulisähallihuipentuma 9-15 v 1. Päivä Himanka 15.02. 23:59 
18.02. pk Pyrinnön halli heitot Oulu 16.02. 23:59 
18.02. pk Pomppu-Ukkojen korkeus Helsinki - 
19.02. halli HämSY:n hallihuipentuma Tampere 15.02. 23:59 
19.02. halli Kepyn sisulisähallihuipentuma 2. Pv Himanka 16.02. 23:59 
19.02. pk Satakunnan piirihallit Pori 17.02. 23:59 
19.02. pk Ryhmäkilpailu Kouvola 17.02. 23:59 
19.-20.02. SM SM-hallit Kuopio 13.02. 23:59 
19.02. pk Lohjan Talvijuoksusarja Lohja - 
19.02. pk Seiväskerhon hallikisa Ähtäri 18.02. 23:59 
20.02. halli Malja Sprintit Turku 16.02. 23:59 
20.02. pk Pyrinnön Juniori Hallit Oulu 18.02. 23:59 
21.02. pk Kimmon treeniryhmän seiväskisa 2 Lahti, Pajulahti 20.02. 23:59 
21.02. pk Harjoitusryhmäkilpailut Savonlinna 20.02. 23:59 
24.02. pk Pirkkahallin kiekkokisa 3 Tampere - 
25.02. pk Kiekkokisa-kutsukisa VASA 24.02. 23:59 
25.02. pk Pomppu-Ukkojen korkeus Helsinki - 
26.-27.02. SM Nuorten SM-hallit Helsinki 20.02. 23:59 
27.02. halli VARSY:n pm-junnuottelut Turku 22.02. 23:59 
02.03. pk Avoimet nuorten pm-hallikisat Imatra 24.02. 23:59 
02.03. halli Luolasprintit 3/3 Vantaa 27.02. 23:59 
02.03. seura Seurakisat Vantaa 27.02. 23:59 
03.03. pk Pirkkahallin kiekkokisa 4 Tampere - 
03.03. pk Torstaikisat Helsinki 02.03. 23:59 
04.03. pk Pomppu-Ukkojen korkeus Helsinki - 
05.03. SM Moukarin talvimestaruuskisat Kaustinen 27.02. 23:59 
05.-06.03. halli VARSY:n pm-hallihuipentuma Turku 28.02. 23:59 
05.03. pk Perinneliiton mestaruuskilpailu Leppävirta 05.03. 23:59 
05.03. pm Uudyn pm junnuhallit 9-15v Helsinki 02.03. 23:59 
06.03. SM Keihään talvimestaruuskilpailut Mustasaari 27.02. 23:59 
06.03. pk SAUL Keihään talvimestaruuskilpailu Mustasaari 27.02. 23:59 
06.03. pk Hipposhallit 2 Jyväskylä 02.03. 23:59 
06.03. pk Keväthallit Savonlinna 02.03. 23:59 
06.03. halli Tapiot hallijuoksusarja Espoo 04.03. 23:59 
06.03. pk Seiväskilpailu Kuortane 04.03. 23:59 
07.03. pk Seuran kuukausikisa Lappeenranta 06.03. 23:59 
11.-13.03. halli Tampere Junior Indoor Games Tampere 07.03. 23:59 
11.-12.03. SM SM-hallimoniottelut M/N22-17 Tampere 06.03. 23:59 
11.03. pk Pomppu-Ukkojen korkeus Helsinki - 
12.03. SM Kiekon talvimestaruuskisat Pori 06.03. 23:59 
12.03. pm Aikuisurheilijoiden pm-hallikilpailut Kajaani 08.03. 23:59 
12.03. pk Keski-Suomen talvijuoksusarja 5/5 Jyväskylä - 
12.03. pk Mikkelin talvijuoksusarja kilpailu 5 Mikkeli - 
12.03. pk Tarmon talvijuoksu 4/5 Kokkola 12.03. 23:59 
13.03. pk Nuorten hallikilpailut Kajaani 10.03. 23:59 
16.03. pk Aikuisurheilijoiden vauhdittomien hyppyjen kutsukilpailu Savonlinna - 
17.03. seura Seurakisat Hyvinkää 16.03. 23:59 
18.03. halli Maijan synttärihallit Himanka 17.03. 23:59 
18.03. pk Pomppu-Ukkojen korkeus Helsinki - 
19.03. halli Kymenlaakson avoimet pm-hallikilpailut P/T15, P/T13, P/T11 Kotka 17.03. 23:59 
19.03. halli Maijan synttärihallit jatkuu Himanka 17.03. 23:59 
19.03. halli Palkintokeskuskisa Turku 15.03. 23:59 
19.03. halli Wintergames Korsholm 16.03. 23:59 
19.03. am Aluemestaruusmaantiejuoksut, Eteläinen- ja Kaakkoinen alue Vantaa 16.03. 23:59 
19.03. pk Esbo IF öppna hallmästerskap - avoimet hallimestaruuskilpailut Esbo / Espoo 17.03. 23:59 
19.03. maantie Maantiejuoksucup Vantaa - 
19.03. halli Avoimet Helsyn junnuhallien kävelyt Helsinki 16.03. 23:59 
19.03. pk Avoin TUL:n mestaruus kuula Leppävirta 19.03. 23:59 
19.-20.03. halli Helsyn junnuhallit Helsinki 16.03. 23:59 
20.03. pk Avoimet nuorten pm-hallit Lahti Nastola 17.03. 23:59 
23.03. pk Hallitonnit Kuortane 21.03. 23:59 
23.03. po Ungdomsserien inomhus 3 Eckerö - 
25.-27.03. pm Pohjois-Karjalan avoimet nuorten pm-hallit Joensuu 21.03. 23:59 
25.03. pk Pyrinnön Halli-Sprintit Oulu 24.03. 23:59 
25.03. pk Pyrinnön halliheitot II Oulu 23.03. 23:59 
26.03. pm Kymenlaakson pm-hallikilpailut Kouvola 23.03. 23:59 
26.03. halli Avoimet Keski-Suomen juniorihallit Jyväskylä 21.03. 23:59 
26.03. pm Kainuun sisuhallimestaruuskilpailut Kajaani 23.03. 23:59 
26.03. pk Lohjan Talvijuoksusarja Lohja - 
26.03. pk RDS talvisarja - Maaliskuun osakilpailu Rovaniemi - 
26.03. pk Vantaan Uudenvuodenjuoksun nopean reitin avaus Vantaa 24.03. 23:59 
26.03. pk Avoimet Helsyn Junnuviestit Helsinki 24.03. 23:59 
27.03. pk Pyrinnön halli tonnit Oulu 25.03. 23:59 
27.03. pm Avoimet sisuikäisten pm-hallit Kuortane 24.03. 23:59 
27.03. halli Keväthallit Helsinki 23.03. 23:59 
28.03. pk Harjoitusryhmäkilpailut Savonlinna 27.03. 23:59 
30.03. pk Tarmon ryhmäkisa 1 Helsinki 29.03. 23:59 
01.04. pk Pomppu-Ukkojen korkeus Helsinki - 
02.04. halli Kaustisen keväthallit PERUTTU 01.04. 23:59 
02.04. halli VARSY:n pm-halliviestit Turku 28.03. 23:59 
02.04. pm pm maantiejuoksu Liminka 29.03. 23:59 
02.04. pk Mikkelin talvijioksusarja 6/6 Mikkeli 02.04. 23:59 
02.04. seura Seurakisat Nurmijärvi 31.03. 23:59 
03.04. pm Pm-maantiejuoksut Nakkila 01.04. 23:59 
03.04. pk Kutsukilpailu Mikael 40 VASA 01.04. 23:59 
03.04. halli Tapiot hallijuoksusarja Espoo 29.03. 23:59 
03.04. halli Pohjola Junior GP Helsinki 29.03. 23:59 
06.04. seura Seurakisat Raisio - 
06.04. pk Tarmon ryhmäkisa 2 Helsinki 05.04. 23:59 
07.04. pk Seuran hallikisa Lappeenranta 06.04. 23:59 
08.04. pk Pomppu-Ukkojen korkeus Helsinki - 
09.04. pk Aikuisurheilijoiden avoimet hallikisat PERUTTU Jalasjärvi 01.04. 23:59 
09.04. pk Lohjan Talvijuoksusarja Lohja - 
09.04. pm Landsvägs DM Malax 06.04. 23:59 
09.04. pk Tarmon talvijuoksu 5/5 Kokkola 09.04. 23:59 
10.04. maantie Helsinki Spring Marathon HSM Helsinki 10.04. 23:59 
10.04. pm Pm-sisu- ja pm-maantiet Kauhajoki 08.04. 23:59 
10.04. pk IFR halltävling Raseborg/Karis - Raasepori/Karjaa 08.04. 23:59 
12.04. pk Karikon lenkki Turku 10.04. 23:59 
13.04. seura Seurakisat Raisio - 
15.04. pk Lohjan heittocup 1/3 Lohja 13.04. 23:59 
16.04. pk Lohjan heittocup 2/3 Lohja 13.04. 23:59 
16.04. pk Avoin nuorten pm-maantiejuoksu Imatra 12.04. 23:59 
16.04. pk Vuoksenlenkki, Avoin Pm- maantiejuoksu Imatra 12.04. 23:59 
17.04. SM SM-maantiejuoksut Rauma 09.04. 23:59 
18.04. pm Pm maantiejuoksut, Uudy Karkkila 15.04. 23:59 
18.04. pk Tulppaanijuoksu Turku 13.04. 23:59 
18.04. pk 50. Malmijuoksu Joensuu 16.04. 23:59 
18.04. pk Maantiejuoksu Härkälän lenkki Somero 15.04. 23:59 
19.04. pk Itä-Vantaan maastot 1/3 Vantaa 19.04. 23:59 
19.04. seura Seurakisat Vantaa 19.04. 23:59 
20.04. pm Helsyn 15-9 v. pm-tiejuoksut Helsinki 17.04. 23:59 
20.04. seura Seurakisat Raisio - 
20.04. seura Seurakisat Kankaanpää 20.04. 23:59 
21.04. pk 73. Kuvansin halkijuoksu Joroinen 19.04. 23:59 
22.04. seura Seurakisat Janakkala - 
22.04. maantie Aurajoen Yöjuoksu Turku - 
23.04. pk Lohjan heittocup 3/3 Lohja 21.04. 23:59 
23.04. am Eteläisen ja kaakkoisen alueen am-maastot Kotka 20.04. 23:59 
23.04. pk Pentin Pinkaisu Vaajakoski, Jyväskylä - 
23.04. pk Ullava Running Day- Norpan kymppi ja vitonen Kokkola/Ullava 21.04. 23:59 
23.04. pk RDS talvisarja - Huhtikuun osakilpailu Rovaniemi - 
23.04. pk Helsinki10 Helsinki - 
24.04. pk 49. Kivistön lenkki Mynämäki 18.04. 23:59 
24.04. pk Aulankojuoksu 50 vuotta PERUTTU Hämeenlinna 20.04. 23:59 
24.04. pk Takkarannan juoksu Kajaani 19.04. 23:59 
24.04. maantie Toijala Hölkkä Akaa, Toijala 22.04. 23:59 
24.04. pk Stavtävling-Seiväskilpailu VASA - 
26.04. pk Itä-Vantaan maastot 2/3 Vantaa 26.04. 23:59 
26.04. seura Seurakisat Vantaa 26.04. 23:59 
26.04. seura Seurakisat Kankaanpää 26.04. 23:59 
27.04. pk Lajikoulukisa Jyväskylä 26.04. 23:59 
27.04. pm HämSY:n pm-maastot Tampere 24.04. 23:59 
28.04. seura Seurakisat Pori 26.04. 23:59 
28.04. pm VARSY:n pm-maastot Masku 24.04. 23:59 
28.04. seura Seurakisat Jyväskylä - 
29.04. pk Pyrinnön halli heitot III Oulu 28.04. 23:59 
30.04. pm Norrvalla Cross Country Run / Terräng-DM (avoimet PM-kisat) Vöyri 27.04. 23:59 
30.04. pk Muhos-juoksu Muhos - 
30.04. pk Karttulan katujuoksu Karttula 26.04. 23:59 
01.05. pk 46. Vappuhölkkä Lohijärvi, Ylitornio 29.04. 23:59 
01.05. pk Vieterinpuistojuoksu Kausala 29.04. 23:59 
02.05. seura Seurakisat Himanka - 
02.05. seura Seurakisat Jämsä - 
02.05. pk Telkkälän Lenkki 2022 Taipalsaari 01.05. 23:59 
02.05. pk Vakka-maastot Kalanti 28.04. 23:59 
03.05. seura Seurakisat Somero - 
03.05. pm Uudyn pm-maastot Porvoo 30.04. 23:59 
03.05. pk Lajikoulukisa Jyväskylä 02.05. 23:59 
03.05. seura Seurakisat Kankaanpään liikuntakeskus 03.05. 23:59 
04.05. seura Seurakisat Pori 02.05. 23:59 
04.05. pm Helsyn 13-9 v. pm-maastojuoksut Espoo 01.05. 23:59 
04.05. seura Seurakisat Rauma - 
04.05. seura Seurakisat Valkeala - 
04.05. seura Seurakisat Hamina - 
04.05. seura Seurakisat Lapua - 
04.05. seura Seurakisat Kiukainen - 
05.05. pk HSL Group moukari 1 Nurmijärvi 03.05. 23:59 
05.05. pk kutsukilpailu Helsinki - 
06.05. kävely Espoo Ranking kävelyt Espoo 03.05. 23:59 
06.05. pk Moukaripörssin kiekkokisa Pori 05.05. 23:59 
07.05. pk ELMO-päivä Turku 02.05. 23:59 
07.05. maantie 49. Pyynikki-juoksu Tampere 03.05. 23:59 
07.05. pk Ahkeran kevätheitot Lahti 04.05. 23:59 
07.05. pk Lajikoulukisa Jyväskylä 05.05. 23:59 
07.05. pk Nikulan kevätheitot Kaustinen 05.05. 23:59 
07.05. pk Tuisku kisat Nousiainen 04.05. 23:59 
07.05. pk Äitienpäiväheitot Leppävirta 07.05. 23:59 
07.05. pk Uusi Lahti -juoksut Lahti 07.05. 23:59 
07.05. pk XLV Maaninka-Hölkkä Maaninka 05.05. 23:59 
07.05. pk Espoonlahden heittokisat Espoo 04.05. 23:59 
07.05. pm F/P terräng 9-13 år Inhiberad -Peruuttu Lovisa 04.05. 23:59 
07.05. pk Junnumaastot Nakkila 01.05. 23:59 
08.05. pk Lusikkajuoksu Vantaa 06.05. 23:59 
08.05. seura Seurakisat Vantaa 01.05. 23:59 
08.05. SM SM-maastot Nakkila 01.05. 23:59 
09.05. pk Aikuisurheilijoiden heittocup 1/5 Kouvola / Inkeroinen 02.05. 23:59 
09.05. pk Seuran maastokisat Lappeenranta 08.05. 23:59 
09.05. seura Seurakisat Himanka - 
10.05. pk Heittokisat Jyväskylä 08.05. 23:59 
10.05. seura Seurakisat Pori 08.05. 23:59 
10.05. pk Itä-Vantaan maastot 3/3 Vantaa 10.05. 23:59 
10.05. seura Seurakisat Vantaa 10.05. 23:59 
10.05. seura Seurakisat Somero - 
10.05. seura Seurakisat Nurmijärvi 09.05. 23:59 
10.05. seura Seurakisat Hamina - 
10.05. pk Myrskyn maastot Myrskylä 03.05. 23:59 
11.05. seura Seurakisat Rauma - 
11.05. seura Seurakisat Heinola 10.05. 23:59 
11.05. seura Seurakisat Kiukainen - 
11.05. seura Seurakisat Ylivieska - 
11.05. seura Seurakisat Kauhajoki 10.05. 23:59 
12.05. pk Simasprintit Joensuu - 
12.05. pk HSL Group moukari 2 Nurmijärvi 10.05. 23:59 
12.05. pk Pyhäselän kevätkisat Joensuu 11.05. 23:59 
12.05. seura Seurakisat Kaarina - 
12.05. pk Vakka-Suomen maasto- ja sukkulaviestit Masku 09.05. 23:59 
12.05. seura Seurakisat Nivala - 
13.05. pk Aloittelijoiden seiväskilpailu Helsinki 12.05. 23:59 
13.05. pk Pyrinnön Seiväskisa Oulu 12.05. 23:59 
14.05. pk ANMJ-lounainen alue, leirikilpailut Tammela - 
14.05. maantie Helsinki City Running Day Helsinki - 
14.05. pk Joensuu Run 2022 Joensuu - 
14.05. pk Porvoon kevätheitot - Borgå vårkast Porvoo - Borgå 10.05. 23:59 
14.05. pk Eero Hosion 80v-Juhlajuoksu Vantaa - 
14.05. pm HämSY:n pm-sisulisämaastot Virrat 10.05. 23:59 
14.05. pk Heittokisat Keitele 11.05. 23:59 
14.05. pk Palkintokeskuksen heittokisat turku 10.05. 23:59 
14.05. pm Piirinmestaruusmaastot ja nuorten maastohuipentuma Sastamala 12.05. 23:59 
14.05. pm Pm-maastot Teuva 10.05. 23:59 
14.05. pm Kesyn pm-maastot Keuruu 06.05. 23:59 
14.05. pm Kymenlaakson pm-maastot T/P 9-15 vuotta Pyhtää 08.05. 23:59 
14.05. am Piirin- ja aluemestaruusmaastot Kempele 08.05. 23:59 
14.05. pm Sisulisä PM-maastot Kempele 08.05. 23:59 
14.05. pk RDS talvisarja - Toukokuun osakilpailu Rovaniemi - 
14.05. pk ANMJ-leirikilpailu Kuortane - 
15.05. pk Tour de Hammer Kankaanpää 10.05. 23:59 
15.05. pk Vilpas Track Games Salo 12.05. 23:59 
15.05. pk Keihään lajipäivä Luumäki 12.05. 23:59 
15.05. pk Kevät Moukari kisat Töysä 13.05. 23:59 
15.05. pk KieKuMo 1 Virrat 12.05. 23:59 
15.05. pk Seuraottelu Tapiot-HIFK-JKU-SSU Espoo 10.05. 23:59 
15.05. pk Seiväskauden avauskisa Kuortane 13.05. 23:59 
16.05. pk LepU:n viikkokisat Leppävirta - 
16.05. pk Lilla stafettkarnevalen Jakobstad 13.05. 23:59 
16.05. seura Seurakisat Himanka - 
17.05. pk Kultajousi kuukausikisat 1/4 Kuopio 15.05. 23:59 
17.05. seura Seurakisat Kuopio 15.05. 23:59 
17.05. pm Kainuun maastojuoksun mestaruuskilpailut Puolanka 15.05. 23:59 
17.05. seura Seurakisat Somero - 
17.05. seura Seurakisat Polvijärvi - 
17.05. seura Seurakisat Jämsänkoski - 
17.05. pk Seurakisat, Lyöttilän maastojuoksu Iitti 16.05. 23:59 
17.05. pm Sisulisä pm-maastot Raisio 12.05. 23:59 
17.05. pk Toukokuun kiekkokisa Pori 15.05. 23:59 
17.05. pk Veikkolan Veikkojen 1. viikkokisa Kirkkonummi 15.05. 23:59 
18.05. ak Harju Cup 1 Jyväskylä 15.05. 23:59 
18.05. pk Pomppu-Ukkojen korkeus Helsinki - 
18.05. seura Seurakisat Nurmijärvi 14.05. 23:59 
18.05. pk KUYn mestaruuskilpailut Tuusula 15.05. 23:59 
18.05. pk Majkastet Korsnäs 16.05. 23:59 
18.05. pk Mikkeli avoin ABC1 kilpailu Mikkeli 17.05. 23:59 
18.05. pk Moukarikisat Forssa 17.05. 23:59 
18.05. seura Seurakisat Korsnäs 16.05. 23:59 
18.05. seura Seurakisat Kiukainen - 
18.05. seura Seurakisat Ylivieska - 
18.05. seura Seurakisat Laitila 17.05. 23:59 
18.05. pk Tuisku keihäs kisat Nousiainen 16.05. 23:59 
18.05. seura Seurakisat Kauhajoki 17.05. 23:59 
19.05. seura Seurakisat Raahe - 
19.05. pk Säästöpankkikisat Lieto 15.05. 23:59 
19.05. pk Seiväskauden avauskisa Seinäjoki 18.05. 23:59 
19.05. pk 1.Luokittelukilpailut/seurakilpailut Ristiina 17.05. 23:59 
19.05. pk Hanikan kevätmaastot Espoo 16.05. 23:59 
19.05. pk Nuorten pituus kevätkisa Polvijärvi 16.05. 23:59 
19.05. seura Seurakisat Nivala - 
20.05. seura Seurakisat Janakkala - 
21.05. pk Terwahölkkä ja -maraton Oulu - 
21.05. pk JB Street Run 2nd edition Pietarsaari - 
21.-22.05. am Lounaisen, Etelän ja Kaakon alueiden aluemestaruusottelut Tampere 17.05. 23:59 
21.05. pm Pohjois-Karjalan pm-maastot Liperi 17.05. 23:59 
21.05. seura Seurakisat Mäntsälä 19.05. 23:59 
21.05. pm Sisulisämaastohuipentuma Lohtaja 17.05. 23:59 
21.-22.05. pk Avoimet TUL:n Aikuisurheilijoiden ja TUL Järvi-Suomen N/Myl, 17v mestaruuskilpailut Leppävirta 12.05. 23:59 
21.05. pk Etelä-Karjalan piirinmestaruusmaastot Lappeenranta (Ylämaa) 18.05. 23:59 
21.05. pm Etelä-Savon 9-15 -v ja aikuisten pm-maastojuoksut Savonlinna / Kerimäki 19.05. 23:59 
21.05. pm Pm-maastojuoksut Joutsa 18.05. 23:59 
21.05. SM SM-maantiekävelyt Laitila 13.05. 23:59 
21.05. pk Tunkiotyönnöt 2.0 Jalasjärvi 19.05. 23:59 
21.05. pk Haka 90 -vuotta - seiväskilpailu Valkeakoski 19.05. 23:59 
21.05. pk Espoonlahden heittokisat Espoo 18.05. 23:59 
21.05. pk Säästöpankin kevätheitot Somero 16.05. 23:59 
22.05. pk ELMO-päivä Turku 17.05. 23:59 
22.05. pk Kansalliset yu-kilpailut Salo 19.05. 23:59 
22.05. pm pm-junnuviestit (9-15v.) Nurmijärvi 19.05. 23:59 
22.05. seura Seurakisat ROVANIEMI 20.05. 23:59 
22.05. pk Aikuisurheilijoiden kansalliset kilpailut KUORTANE 15.05. 23:59 
22.05. pk Aluemestaruusotteluiden lisälajit Tampere 17.05. 23:59 
22.05. pk Lajipäiväkisat kiekko ja kuula Taipalsaari 18.05. 23:59 
22.05. pk PolVa Heitot Polvijärvi 19.05. 23:59 
22.05. pk Ratakauden Avauskisa Oulu 19.05. 23:59 
22.05. pk Kauden avauskisat Alavieska 19.05. 23:59 
22.05. pk KieKuMo 2 Virrat 19.05. 23:59 
22.05. pk Reilu Cup 1 Lahti 19.05. 23:59 
22.05. pk Lajikoulukisa Jyväskylä 20.05. 23:59 
22.05. pk Espoonlahden heittokisat Espoo 19.05. 23:59 
23.05. pk Keihäskisa Pori 21.05. 23:59 
23.05. pk Moukarin- ja painonheittokilpailut Helsinki - 
23.05. seura Seurakisat Lapua - 
23.05. pk VarkKV tuloskisa 1 Varkaus 21.05. 23:59 
23.-24.05. pk Helsyn 15-9 v. pm-moniottelut Helsinki 19.05. 23:59 
23.05. pk Paunu Games I Jämsä 20.05. 23:59 
23.05. seura Seurakisat Raisio - 
23.05. pk Osuuspankin HIPPO-kisat Lempäälä 22.05. 23:59 
23.05. pk Sipoon Energia-kisa / Sibbo Energi-tävling Sipoo/Sibbo 22.05. 23:59 
23.05. pk Turun keihäskoulun kisa Turku 21.05. 23:59 
23.05. pk 2000 m esteet Helsinki 21.05. 23:59 
24.05. pk Piirikunnalliset Heinola 21.05. 23:59 
24.05. seura Seurakisat Somero - 
24.05. pk Tiistaikisa I Oulu 22.05. 23:59 
24.05. ak Ikaalisten aluekisa Ikaalinen 21.05. 23:59 
24.05. pk Leiskun toukokuun kisa Kankaanpää 22.05. 23:59 
24.05. pk pm-sisulisämaastoviesti Lieto 19.05. 23:59 
24.05. seura Seurakisat Hamina - 
24.05. seura Seurakisat Parkano 23.05. 23:59 
24.05. pk Sotkuman polkujuoksu Polvijärvi 23.05. 23:59 
24.05. pk Tuiskun moukari kisat Rusko(Vahto) 22.05. 23:59 
24.05. seura Seurakisat Nivala - 
24.05. seura Seurakisat Larsmo 23.05. 23:59 
25.05. GP Motonet GP Lahti Lahti 15.05. 23:59 
25.05. seura Seurakisat Joroinen - 
25.05. seura Seurakisat Raahe - 
25.05. seura Seurakisat Kankaanpää 25.05. 23:59 
25.05. seura Seurakisat Paimio 22.05. 23:59 
25.05. seura Seurakisat Mikkeli 24.05. 23:59 
25.05. seura Seurakisat Kempele 23.05. 23:59 
25.05. seura Seurakisat Hyvinkää 24.05. 23:59 
25.05. seura Seurakisat Tampere 23.05. 23:59 
25.05. seura Seurakisat Liminka - 
25.05. pk Hippokisa 1 Valkeakoski 23.05. 23:59 
25.05. pk Lahden Motonet GP-kisan nuorten kutsukilpailulajit Lahti - 
25.05. pk Pomppu-Ukkojen korkeus Helsinki - 
25.05. seura Seurakisat Valkeala - 
25.05. seura Seurakisat Pori 23.05. 23:59 
25.05. seura Seurakisat Nurmijärvi 25.05. 23:59 
25.05. seura Seurakisat Leppävirta - 
25.05. seura Seurakisat Janakkala - 
25.05. seura Seurakisat Pyhäntä - 
25.05. pk HSU kilpailut Hyvinkää 23.05. 23:59 
25.05. pk II APK-hallikymppi Pori - 
25.05. pk Keskiviikko-kisat Saarijärvi - 
25.05. seura Seurakisat Pihtipudas - 
25.05. seura Seurakisat Nedervetil / Alaveteli 24.05. 23:59 
25.05. seura Seurakisat Kaarina - 
25.05. seura Seurakisat Himanka - 
25.05. seura Seurakisat Helsinki 24.05. 23:59 
25.05. seura Seurakisat Siilinjärvi 23.05. 23:59 
25.05. seura Seurakisat Kiukainen - 
25.05. seura Seurakisat Lapinlahti 23.05. 23:59 
25.05. seura Seurakisat Ylivieska - 
25.05. seura Seurakisat Hirvensalmi - 
25.05. seura Seurakisat Kemi - 
25.05. seura Seurakisat Laitila 24.05. 23:59 
25.05. pk SiiPon kuukausikisat Siilinjärvi 23.05. 23:59 
25.05. seura Seurakisat Korsholm - 
25.05. seura Seurakisat Evijärvi - 
25.05. seura Seurakisat Mäntsälä 23.05. 23:59 
26.05. ak Hiirenkorvakisat Rovaniemi 20.05. 23:59 
26.05. pk Hiirenkorvakisat lisälajit Rovaniemi 24.05. 23:59 
26.05. ak Kultainen Keihäs Vantaa - 
26.05. pm pm-ottelut 9-15v Jyväskylä 22.05. 23:59 
26.05. pk Seuraottelu Riento-Reipas-Kataja-Kilpa-Veikot Savonlinna 23.05. 23:59 
26.05. pk Vauhdittoman moukarinheiton av Järvi- Suomen mestaruuskilpailut ja Savon maastot Leppävirta - 
26.05. pk III Jyrin pomppu Liperi (Ylämylly) 23.05. 23:59 
26.05. pk Kalliojärvi-juoksu Nurmes (Valtimo) 22.05. 23:59 
26.05. pm Pohjois-Savon Pm- ja sisulisämaastot Kiuruvesi 22.05. 23:59 
26.05. seura Seurakisat Kokkola 24.05. 23:59 
26.05. seura Seurakisat Joutsa 25.05. 23:59 
26.05. pm VARSY:n pm sisulisämoniottelut Turku 21.05. 23:59 
26.05. pk Akaan Seudun Nuorisokisat Akaa, Toijala 24.05. 23:59 
26.05. pk EPU Eliittifinaali 2022 Kurikka 24.05. 23:59 
26.05. pk Ryskeen Kesäcup I Tammela 22.05. 23:59 
26.05. pk Lajipäiväkisa, moukari ja kuula Lappeenranta (Ylämaa) 22.05. 23:59 
26.05. am Aluemestaruus 10000m, Eteläinen- ja Kaakkoinen alue Helsinki 23.05. 23:59 
26.05. pk Kymenlaakson lajipäivä, 150-200m ja korkeus Kouvola 23.05. 23:59 
26.05. pm Kymenlaakson pm-kävelyt P/T9-15 Kouvola 19.05. 23:59 
26.05. seura Seurakisat Rovaniemi 24.05. 23:59 
26.05. kans Toukokuun Kisat Helsinki 23.05. 23:59 
26.05. pk Heinäpään heittokisat Oulu 24.05. 23:59 
26.05. seura Seurakisat Nakkila - 
26.05. pm DM i landsvägsgång FRAMFLYTTAD TILL HÖSTEN Vasa 22.05. 23:59 
26.05. seura Seurakisat Hamina - 
26.05. pk Sisulisät Orivesi 24.05. 23:59 
27.05. pk 50. Kuulakarnevaalit Hämeenkyrö 25.05. 23:59 
27.05. pk Keihäsolympiadin leirikisa Lahti, Nastola - 
27.05. pk Aikuisurheilijoiden leirikilpailu Inkeroinen/Kouvola 10.05. 23:59 
27.05. pk Seiväskoulun kevätkisat Somero 26.05. 23:59 
27.05. seura Seurakisat Helsinki 25.05. 23:59 
28.05. pk Pyrinnön Heittocup, moukari Tampere 26.05. 23:59 
28.05. pm PM-junnuottelut 1 Vihti, Nummela 25.05. 23:59 
28.05. pk SAUL SM-viestit Helsinki 18.05. 23:59 
28.05. pk Junnuheittokisat Vehmaa 24.05. 23:59 
28.-29.05. pk Koululiikuntaliiton mestaruuskilpailut Vantaa 20.05. 23:59 
28.05. ak PKO Games Joensuu 23.05. 23:59 
28.05. pk PKO Games lisälajit Joensuu 23.05. 23:59 
28.05. pm Avoimet M/N ja M/N17 pm-kilpailut, 1. kilpailupäivä Turku 23.05. 23:59 
28.05. pm Pm-Sisukävelyt Noormarkku 26.05. 23:59 
28.-29.05. kans Mondo myötätuuli kisat Lappeenranta 24.05. 23:59 
28.05. pm Jompen Rataraasto Kempele 24.05. 23:59 
29.05. pk Tuiskun heitto kisat Rusko(Vahto) 27.05. 23:59 
29.05. pk Nuorison kirmaisut Tampere 26.05. 23:59 
29.05. pk SAUL kansallinen Kevätkisa Vihti 27.05. 23:59 
29.05. ak Seinäjoen aluekisat 1 Seinäjoki 27.05. 23:59 
29.05. pm Sisu maastot Peruttu Tornio 24.05. 23:59 
29.05. pk Kaavin Kaiun hyppykilpailut /KILPAILU PERUTTU Kaavi 28.05. 23:59 
29.05. pk KieKuMo 3 Virrat 26.05. 23:59 
29.05. pk Pajulahden keihäskoulun keihäskisa Lahti 27.05. 23:59 
29.05. pk Reilu Cup 2 Lahti 27.05. 23:59 
29.05. pk Hammaslahden kentän vihkiäiskisat Joensuu 27.05. 23:59 
29.05. pk Hallasentien hiekkakentän 100-vuotismoukari Kouvola / Inkeroinen - 
29.05. pk Seinäjoen Juniorikilpailut 1 Seinäjoki 27.05. 23:59 
30.05. pk Kymenlaakson lajipäivä, seiväs, aidat ja pikajuoksu Kotka 28.05. 23:59 
30.05. pk Moukarin- ja painonheittokilpailut Helsinki - 
30.05. seura Seurakisat Ristiina - 
30.05. seura Seurakisat Varkaus 29.05. 23:59 
30.05. pk Klaukkalan sprintit Nurmijärvi 28.05. 23:59 
30.05. pk Säästöpankkikisa Salo 27.05. 23:59 
30.05. seura Seurakisat Kangasniemi - 
30.05. pk Sipoon Energia-kisa / Sibbo Energi-tävling Sipoo/Sibbo 29.05. 23:59 
30.05. seura Seurakisat Kuhmo - 
30.05. pk Toukokuun kisat Ylivieska 29.05. 23:59 
30.05. pk DT Nykarleby Nykarleby / Uusikaarlepyy 27.05. 23:59 
31.05. pm Sisumaastot Rovaniemi 29.05. 23:59 
31.05. seura Seurakisat Espoo - 
31.05. pk Kymenlaakson lajipäivä: 1500m, 2000m, 1000m ja kiekko Kotka 29.05. 23:59 
31.05. ak Riennon ABC-kisa Savonlinna 27.05. 23:59 
31.05. seura Seurakisat Somero - 
31.05. ak Tilastopajacup 1 Turku 28.05. 23:59 
31.05. pk Heittokilpailu - Kasttävling Raasepori/Karjaa - Raseborg/Karis 29.05. 23:59 
31.05. pk KePY:n juoksu-cup Kokkola Kokkola 29.05. 23:59 
31.05. seura Seurakisat Hamina - 
31.05. pk Teuvan Rivakan Yu-kisat Teuva 30.05. 23:59 
31.05. pk UrjU:n juoksukisat Urjala 29.05. 23:59 
01.06. pk Junnukisat Lieksa 31.05. 23:59 
01.06. pk Polvijärven kuukausikisat Polvijärvi 30.05. 23:59 
01.06. pk Pomppu-Ukkojen korkeus Helsinki - 
01.06. pk VehUn Kesäkisat Tampere 30.05. 23:59 
01.06. pk LähiTapiolan Nuorisokisat Laitila 29.05. 23:59 
01.06. GP Motonet GP Tampere Tampere 24.05. 23:59 
01.06. pk Peukku kisat Alavus 30.05. 23:59 
01.06. pk Porvoon viikkokisa 1 - Borgå veckotävling 1 Porvoo - Borgå 27.05. 23:59 
01.06. seura Seurakisat Polvijärvi - 
01.06. seura Seurakisat Jämsä - 
01.06. seura Seurakisat Kiukainen - 
01.06. seura Seurakisat Karkkila - 
01.06. seura Seurakisat Saarijärvi - 
01.06. pk Pk-kilpailut Ylitornio 31.05. 23:59 
01.06. pk SAUL:n avoimet pm-kilpailut Salo - 
02.06. pk Arctic-heitot ROVANIEMI 01.06. 23:59 
02.06. seura Seurakisat Raahe - 
02.06. pk Lajipäiväkisat Imatra 29.05. 23:59 
02.06. pk LeKi YU:n viikkokisa I Lempäälä 01.06. 23:59 
02.06. seura Seurakisat Pori 31.05. 23:59 
02.06. pk Koiton kisat Vieremä 30.05. 23:59 
02.06. pk Kymenlaakson lajipäivä, keihäs ja pitkät matkat Hamina 30.05. 23:59 
02.06. pk Mikkeli avoin ABC2 kilpailu Mikkeli 31.05. 23:59 
02.06. seura Seurakisat Nummi 31.05. 23:59 
02.06. seura Seurakisat Pihtipudas - 
02.06. seura Seurakisat Vieremä 30.05. 23:59 
02.06. pk Tuiskun moukari kisat Rusko(Vahto) 31.05. 23:59 
02.06. pk VOM-sprinten Vöyri 31.05. 23:59 
02.06. seura Seurakisat Lempäälä 01.06. 23:59 
02.06. seura Seurakisat Nivala - 
03.06. pk Kiskon mestaruuskisat - juoksut Riihimäki 01.06. 23:59 
05.06. pk 15. Sarvilahden maraton sekä Raualan kymppi ja vitonen Loviisa 25.05. 23:59 
05.06. pk Aikuisurheilukilpailut Lappeenranta 30.05. 23:59 
05.06. pk Jorman Moukari pörssi Leppävirta - 
05.06. seura Seurakisat Oulu 03.06. 23:59 
05.06. pk Rokuan Maastojuoksu Rokua Utajärvi , Rokuan hiihtostadion 01.06. 23:59 
05.06. pk Moukarikisat Kaustinen 04.06. 23:59 
05.06. ak Parkano Games Parkano 02.06. 23:59 
05.06. pk Pk-seudun keihäskoulun kesäkisa 1 Espoo 03.06. 23:59 
05.06. ak 25. Kirkon Vaiheill -kisat Nakkila 03.06. 23:59 
05.06. pk Joensuun Keihäskoulun keihäskisa Joensuu 03.06. 23:59 
05.06. pk Virkiä Junior Games Lapua 03.06. 23:59 
05.06. pk Kymenlaakson lajipäivä, aita- ja pikaviestit Kouvola 01.06. 23:59 
05.06. pk Pyrinnön Seiväskisa Oulu 03.06. 23:59 
05.06. kans Virkiä Games Lapua 03.06. 23:59 
05.06. kans Marskin kisat Lappeenranta 31.05. 23:59 
05.06. seura Seurakisat Kaarina - 
05.06. pk Tarmon testikisa Helsinki 03.06. 23:59 
05.06. seura Seurakisat PUDASJÄRVI - 
05.06. seura Seurakisat Korsholm - 
06.06. pk PM-ottelut 1. osa Iitti 02.06. 23:59 
06.06. pk Borgåbarnens Olympiad - Lasten Olympialaiset Borgå - Porvoo 02.06. 23:59 
06.06. ak Etelä-Pohojalaanen TImanttiliiga, 1. osakilpailu Kuortane 04.06. 23:59 
06.06. pk Kymenlaakson lajipäivä, pituus ja keihäs Kouvola / Inkeroinen 03.06. 23:59 
06.06. pk Osuuspankin Hippokisat Tampere 04.06. 23:59 
06.06. pk Rastin Tonnit Suomussalmi 06.06. 23:59 
06.06. seura Seurakisat Kärsämäki - 
06.06. pk Sipoon Energia-kisa / Sibbo Energi-tävling Sipoo/Sibbo 05.06. 23:59 
06.06. pk Sipoon Energia-kisa / Sibbo Energi-tävling / Lisälaji Sipoo/Sibbo 05.06. 23:59 
06.06. pk Este- ja nuorisokisat Forssa 04.06. 23:59 
06.06. pk Heinäpään heittokisat Oulu 04.06. 23:59 
06.06. pk Iskun heittokisat I Mynämäki 01.06. 23:59 
06.06. pk Pokaalikisat Leppävirta - 
06.06. seura Seurakisat Sastamala - 
06.06. seura Seurakisat Kuhmo - 
06.06. seura Seurakisat Ylivieska - 
06.06. seura Seurakisat Kurikka 05.06. 23:59 
06.06. seura Seurakisat PUDASJÄRVI - 
06.06. seura Seurakisat Himanka - 
07.06. pk KeihäsMafia Kuortaneen osakilpailu KUORTANE 05.06. 23:59 
07.06. ak Hyvinkään aluekisat Hyvinkää 04.06. 23:59 
07.06. pk Kultajousi kuukausikisat 2/4 Kuopio 05.06. 23:59 
07.-09.06. pk Pyrinnön Heittocup, kiekko Tampere 05.06. 23:59 
07.06. seura Seurakisat Rauma - 
07.06. seura Seurakisat Kuopio 05.06. 23:59 
07.06. ak Tilastopajacup 2 Turku 04.06. 23:59 
07.06. pm HämSYn pm-sisulisäottelut 12-13v Hämeenlinna 04.06. 23:59 
07.06. seura Seurakisat Somero - 
07.06. pk Tiistaikisa II Oulu 05.06. 23:59 
07.06. pk Ankkurien este- ja aitajuoksukilpailu Alajärvi 05.06. 23:59 
07.06. pk Hannun heitot Parikkala 04.06. 23:59 
07.06. pk Piirikilpailut Kokkola 05.06. 23:59 
07.06. seura Seurakisat Jämsä - 
07.06. seura Seurakisat Parkano 06.06. 23:59 
07.06. seura Seurakisat Viitasaari 06.06. 23:59 
07.06. seura Seurakisat Tuusula - 
07.06. seura Silja Line Seurakisat Ikaalinen 06.06. 23:59 
08.06. GP Motonet GP Espoo Espoo 31.05. 23:59 
08.06. pk Paavon kisat Saarijärvi 05.06. 23:59 
08.06. seura Seurakisat Kankaanpää - 
08.06. seura Seurakisat Joroinen 07.06. 23:59 
08.06. pk Luokittelukilpailut / KeU-cup 1 Savonlinna, Kerimäki 07.06. 23:59 
08.06. pk Pomppu-Ukkojen korkeus Helsinki - 
08.06. seura Seurakisat Valkeala - 
08.06. pk Topi-Keittiöt juoksuilta Kalajoki 06.06. 23:59 
08.06. pm HämSY:n pm-sisulisäottelut Urjala 05.06. 23:59 
08.06. seuracup Kainuun Seuracup 1. osakilpailu Paltamo 06.06. 23:59 
08.06. pk Keihäskisat Tyrnävä 06.06. 23:59 
08.06. pk Kiekon iltakisa Veteli 06.06. 23:59 
08.06. seura Seurakisat Laitila 07.06. 23:59 
08.06. seura Seurakisat Kiukainen - 
08.06. seura Seurakisat Marttila - 
08.06. seura Seurakisat Karkkila - 
08.06. pk Kesäkuun tuloskisat Noormarkku 06.06. 23:59 
08.06. pk Kiekuu-ilta Kauhajoki 06.06. 23:59 
08.06. seura Seurakisat Ylitornio 07.06. 23:59 
08.06. seura Seurakisat Kauhajoki 07.06. 23:59 
08.06. pk Tomatspelen Närpiö 06.06. 23:59 
08.06. pk SAUL:n avoimet pm-kilpailut Salo 08.06. 23:59 
09.06. pk Pk-heittokisat Ristiina 07.06. 23:59 
09.06. pk Pohjois-Karjalan pm-ratakävelyt Joensuu 07.06. 23:59 
09.06. seura Seurakisat Espoo - 
09.06. pk NYQS Yleisurheilukilpailut 5 Ilmajoki 08.06. 23:59 
09.06. pk Reilu Cup 3 Lahti 06.06. 23:59 
09.06. seura Seurakisat Lapua - 
09.06. seura Seurakisat Nakkila - 
09.06. pk Seurayhtymän Juhlakilpailu 1. Kaarina 06.06. 23:59 
09.06. pk DT i Larsmo Larsmo 07.06. 23:59 
09.06. pm HämSY:n pm-sisulisäottelut P/T9, T10 ja P14/15 Akaa 07.06. 23:59 
09.06. pk HIFK avoimet junnuottelut Helsinki 05.06. 23:59 
09.06. pk Lajipäiväkisat Imatra 06.06. 23:59 
09.06. seura Seurakisat Pihtipudas - 
09.06. seura Seurakisat Merijärvi - 
09.06. seura Seurakisat Asikkala, Vääksy 08.06. 23:59 
09.06. seura Seurakisat Kiuruvesi - 
09.06. seura Seurakisat Nummi 07.06. 23:59 
09.06. seura Seurakisat Ilomantsi - 
09.06. pk Pyhäselän kesäkuun kisat Joensuu 07.06. 23:59 
10.06. pk Rimaralli Espoo 08.06. 23:59 
10.06. pk Auran Sprintit Oulu 07.06. 23:59 
10.06. pk Kesäkuun starttikisat Himanka 07.06. 23:59 
10.06. seura Seurakisat Kokkola - 
11.06. pk Helsinki Half Marathon Helsinki - 
11.06. pk PeU:n avoimet kansalliset AIKUISURHEILUKILPAILUT ja T/P15, N/M17,22 Perniö 08.06. 23:59 
11.-12.06. ak Porin Yleisurheilu Games Pori 08.06. 23:59 
11.-12.06. pk Porin Yleisurheilu Games, lisälajit Pori 08.06. 23:59 
11.06. pk Sisulisät ja SAUL:n Origames Kansalliset kilpailut Orivesi 09.06. 23:59 
11.06. pk Nastokisat 2022 Lahti 03.06. 23:59 
11.06. pk Knattekarnevalen (mångkamp) VASA 07.06. 23:59 
11.-12.06. ak Olli Teijonmaan muistokisa Savonlinna 06.06. 23:59 
11.06. pk Raision Kuulan aluekilpailut Raisio 09.06. 23:59 
11.06. pk 11. KORENTOKANGAS - juoksu PUDASJÄRVI 09.06. 23:59 
11.06. pk Pohjola Junior GP Helsinki 08.06. 23:59 
11.06. pk Rajakisat Tornio 06.06. 23:59 
11.06. pk Varkaus Puolikas Varkaus 08.06. 23:59 
11.06. maantie XXXIX Västilän Maraton ja puolimaraton Orivesi 07.06. 23:59 
11.06. pk Ylemmäisen Hölkkä Juuka - 
11.06. kans Alavuden Urheilijoiden 90v. juhlakisat Alavus 09.06. 23:59 
11.06. pk Ryskeen Kesäcup II Tammela 07.06. 23:59 
11.06. pm Kainuun Pm-Sisuviestit Suomussalmi 08.06. 23:59 
11.06. pk Stavtävling Vasa 10.06. 23:59 
12.06. pk Pk heittokilpailut Mikkeli - 
12.06. pk 21. Kikan kisat Marttila 08.06. 23:59 
12.06. pk Heinäpään heittokisat Oulu 07.06. 23:59 
12.06. pm NÅID stafetter F/P 9-13 Borgå - Porvoo 09.06. 23:59 
12.06. seura Seurakisat Oulu 10.06. 23:59 
12.06. pm Helsyn pm-viestit 9-15v Vantaa 07.06. 23:59 
12.06. ak KälviäGames Kokkola 08.06. 23:59 
12.06. pk Nuorten yleisurheilukilpailu Pyhtää 08.06. 23:59 
12.06. pk Tonnikisa Seinäjoki 10.06. 23:59 
12.06. pm HämSY:n pm-ratakävelyt Urjala 10.06. 23:59 
13.06. seura Seurakisat PUDASJÄRVI - 
13.06. seura Seurakisat Lappeenranta 10.06. 23:59 
13.06. ak Harju Cup 2 Jyväskylä 09.06. 23:59 
13.06. pk Moukarin- ja painonheittokilpailut Helsinki - 
13.06. seura Seurakisat Mikkeli/Haukivuori - 
13.06. seura Seurakisat Alavus - 
13.06. pk Hippokisa 2 Valkeakoski 11.06. 23:59 
13.06. pk Laihian Lujan piirikunnalliset Laihia 12.06. 23:59 
13.06. pk Osuuspankin Hippokisat Tampere 11.06. 23:59 
13.06. seura Seurakisat Kärsämäki - 
13.06. seura Seurakisat Raseborg/Ekenäs - Raasepori Tammisaari 10.06. 23:59 
13.06. seura Seurakisat Nurmijärvi 12.06. 23:59 
13.-14.06. pk Aikuisurheilijoiden avoimet yleisurheilukilpailut (SAUL) Kajaani 08.06. 23:59 
13.06. pk Jopokisat 1 Joutsa 11.06. 23:59 
13.06. pk Lasten Kesport- seurakisat Iisalmi 08.06. 23:59 
13.06. pk Mummon munkkisat Leppävirta - 
13.06. seura Seurakisat Sastamala - 
13.06. seura Seurakisat Kuhmo - 
13.06. seura Seurakisat Seinäjoki - 
13.06. seura Seurakisat PUDASJÄRVI - 
13.06. seura Seurakisat Kurikka 12.06. 23:59 
13.06. seura Seurakisat Jakobstad 12.06. 23:59 
13.06. pk Sipoon Energia-kisa / Sibbo Energi-tävling Sipoo/Sibbo 12.06. 23:59 
13.06. pk Stavskolans tävling Korsholm - 
13.06. seura Seurakisat Himanka - 
14.06. pk KeskisMikon Mittelöt Töysä 11.06. 23:59 
14.06. pk Keuruun piirikunnalliset Keuruu 13.06. 23:59 
14.06. iaaf Paavo Nurmi Games Turku 31.05. 23:59 
14.06. seura Seurakisat Kiiminki - 
14.06. pk Finprofile seurakisat Iitti 13.06. 23:59 
14.06. pk Kiskon mestaruuskisat - hypyt Riihimäki 12.06. 23:59 
14.06. pk LUM Kesäkisa 1 Lappeenranta 13.06. 23:59 
14.06. pm Pohjois-Karjalan pm-viestit Joensuu 12.06. 23:59 
14.06. seura Seurakisat Kauhava 13.06. 23:59 
14.06. seura Seurakisat Somero - 
14.06. pk Aktia Junior Games del 1 Raseborg/Karis - Raasepori/Karjaa 12.06. 23:59 
14.06. pk Hippokisat Urjala 12.06. 23:59 
14.06. pk Kesäkuun iltakilpailu Alavieska 13.06. 23:59 
14.06. seuracup Pohjola Seuracup I osakilpailu Oulainen 10.06. 23:59 
14.06. seura Seurakisat Polvijärvi - 
14.06. seura Seurakisat Parkano 13.06. 23:59 
14.06. seura Seurakisat Nurmo - 
14.06. seura Seurakisat Ikaalinen 13.06. 23:59 
15.06. pk Otaniemi Junior Games Espoo 11.06. 23:59 
15.06. pk Paunu Games II Jämsä 12.06. 23:59 
15.06. pk Viikkokisat Hämeenlinna 12.06. 23:59 
15.06. pk Kenttäkarhujen kesäheitot Uusikaupunki 12.06. 23:59 
15.06. pk KSAT-Viikkokisa Virrat 13.06. 23:59 
15.06. pk Luokittelukilpailut / KeU-cup 2 Savonlinna, Kerimäki 14.06. 23:59 
15.06. pk Pomppu-Ukkojen korkeus Helsinki - 
15.06. pm Satakunnan piirin 9-13-vuotiaiden ottelut Sastamala 13.06. 23:59 
15.06. seura Seurakisat Valkeala - 
15.06. seura Seurakisat Punkaharju 15.06. 23:59 
15.06. pk Intersport Siilinjärvi Ratajuoksut Siilinjärvi 13.06. 23:59 
15.06. pk Nokian Kesäkuun kisa Nokia 12.06. 23:59 
15.06. pk Peukku-kisat Ähtäri 13.06. 23:59 
15.06. seura Seurakisat Kiukainen - 
15.06. seura Seurakisat Karkkila - 
15.06. seura Seurakisat Juuka 13.06. 23:59 
15.06. seura Seurakisat Siilinjärvi 13.06. 23:59 
15.06. seura Seurakisat Seinäjoki - 
15.06. seura Seurakisat Saarijärvi - 
15.06. seura Seurakisat Kemi - 
15.06. seura Seurakisat Kerava - 
15.06. seura Seurakisat Uurainen - 
15.06. seura Seurakisat Virrat - 
15.06. seura Seurakisat Mäntyharju 13.06. 23:59 
15.06. pk VOM Games Vöyri - Vörå 13.06. 23:59 
15.06. pk Pk-kilpailut Ylitornio 14.06. 23:59 
15.06. seura Seurakisat Kauhajoki 14.06. 23:59 
15.06. pk SAUL:n avoimet pm-kilpailut Salo - 
16.06. pk Tampereen nuorten yu mestaruuskilpailut Tampere 13.06. 23:59 
16.06. pk Arctic-heitot Rovaniemi 15.06. 23:59 
16.06. pk Leppävirran moukarikilpailu Leppävirta - 
16.06. pk LeKi YU:n viikkokisa II Lempäälä 15.06. 23:59 
16.06. seura Seurakisat Pyhäntä - 
16.06. pk TUL:n avoimet mestaruuskilpailut Espoo 11.06. 23:59 
16.06. pk SUL katsastuskilpailu 3000m Lahti 13.06. 23:59 
16.06. pk Avoimet nuorisopiirikunnalliset LAPPAJÄRVI 14.06. 23:59 
16.06. pk DT i Jakobstad Jakobstad 14.06. 23:59 
16.06. pk DT i Malax Malax 14.06. 23:59 
16.06. pk Kaavin Kaiun heitto- ja hyppykisat Kaavi 14.06. 23:59 
16.06. pk Naisten korkeus Oulu 14.06. 23:59 
16.06. pk Pargas IF aluekisat regiontävling Pargas/Parainen 14.06. 23:59 
16.06. seura Seurakisat Ylämaa (Lappeenranta) - 
16.06. seura Seurakisat Kiuruvesi - 
16.06. seura Seurakisat Nummi 14.06. 23:59 
16.06. seura Seurakisat Sulkava - 
16.06. seura Seurakisat Ilomantsi - 
16.06. seura Seurakisat Pihtipudas - 
16.06. pk Sportmixer kesäkisa Raasepori/Karjaa - Raseborg/Karis 13.06. 23:59 
16.06. kans Tampereen yu mestaruuskilpailut Tampere 14.06. 23:59 
16.06. ak YAG (17-sarja) Lahti 09.06. 23:59 
16.06. pk Seiväs-cup Haapajärvi 15.06. 23:59 
16.06. seura Seurakisat Lempäälä 15.06. 23:59 
17.-19.06. ak Youth Athletics Games Lahti 31.05. 23:59 
17.06. seura Seurakisat Kankaanpää - 
17.06. pk Helsinki Central Park Run Helsinki - 
17.06. seura Seurakisat Kokkola - 
18.06. maantie Forssan Suvi-ilta Forssa - 
18.06. pk Heittokisa, Tuloskisa Iisalmi 15.06. 23:59 
18.06. pk Veteraanikansalliset Joensuu 15.06. 23:59 
18.06. maantie VieskaMaraton Ylivieska 16.06. 23:59 
18.06. GP Motonet GP Kuortane (EA) Kuortane 11.06. 23:59 
18.06. pk Tuloskisa Varkaus - 
18.06. pk Yöjuoksu Varpaisjärvi 13.06. 23:59 
19.06. pk Kauko Rokalan muistokilpailu Vantaa 15.06. 23:59 
19.06. pk Aikuisurheilijoiden kansalliset E-P.N kilpailut Töysä 17.06. 23:59 
19.06. kans Saarijärven 86.Juhannuskisat Saarijärvi 16.06. 23:59 
19.06. pk Heinäpään heittokisat Oulu 17.06. 23:59 
20.06. seura Seurakisat Ristiina - 
20.06. pk VarkKV tuloskisa 2 Varkaus 17.06. 23:59 
20.06. pk Osuuspankin Hippokisat Tampere 18.06. 23:59 
20.06. seura Seurakisat Lapua - 
20.06. seura Seurakisat Raisio 19.06. 23:59 
20.06. seura Seurakisat Kärsämäki - 
20.06. seura Seurakisat Helsinki 19.06. 23:59 
20.06. seura Seurakisat Kurikka - 
20.06. pk Aikuisurheilijoiden kolmiloikat Helsinki 19.06. 23:59 
20.06. pk PK viikkokisat Leppävirta - 
20.06. pk Rastin kuulailta Suomussalmi 18.06. 23:59 
20.06. pk Seipään tuloskisat Raahe 19.06. 23:59 
20.06. pk Seiväskisa Seinäjoki 18.06. 23:59 
20.06. seura Seurakisat Sastamala - 
20.06. seura Seurakisat Ylivieska - 
20.06. seura Seurakisat PUDASJÄRVI - 
20.06. seura Seurakisat Pyhtää - 
20.06. pk Seuraottelu NuKi-KaPo-NuTa Nummi 18.06. 23:59 
20.06. pk Vakka-Suomen rataviestit Laitila 17.06. 23:59 
20.06. seura Seurakisat Himanka - 
21.06. pk Kehityksen juhlakisa Piikkiö 18.06. 23:59 
21.06. pk Kesäkuun kisat Rovaniemi 17.06. 23:59 
21.06. pk Keuruun piirikunnalliset Keuruu 20.06. 23:59 
21.06. pk Naantalin Löylyn seurmaestaruuskisat 1.kilpailupäivä Naantali 16.06. 23:59 
21.06. seuracup Piiricup 1, EKY, LaSY, KymY Kouvola 15.06. 23:59 
21.06. seuracup Pohjois-Karjalan Seuracup 1. osakilpailu Joensuu 19.06. 23:59 
21.06. pk Pohjois-Karjalan seuracupin lisälajit Joensuu 19.06. 23:59 
21.06. seuracup Pohjola Seuracup Piirikisa 1. Alavus 20.06. 23:59 
21.06. seuracup Pohjola seuracup 1.osa - UUDY Lohja 19.06. 23:59 
21.06. seuracup Seuracup I osakilpailu Rovaniemi 17.06. 23:59 
21.06. pk Borgå släggtävling 1 / Porvoon moukari 1: Borgå - Porvoo 18.06. 23:59 
21.06. pk Merimajan heitot Pyhäjoki 19.06. 23:59 
21.06. seuracup Pohjola seuracup piirikisa I Kankaanpää 19.06. 23:59 
21.06. seuracup Seuracup piirikisa 1. Savonlinna 18.06. 23:59 
21.06. seura Seurakisat Somero - 
21.06. seura Seurakisat Parikkala - 
21.06. seura Seurakisat Lapinlahti 19.06. 23:59 
21.06. pk Humppilan Yrin kesäkisat Humppila 20.06. 23:59 
21.06. ak Hyvän Tuulen Kisat 1 Helsinki 18.06. 23:59 
21.06. pk Piirin myöntämä kilpailu Muurame 20.06. 23:59 
21.06. seuracup POHJOLA Föreningscup, deltävling 1 Nedervetil / Alaveteli 18.06. 23:59 
21.06. seuracup Seuracup I-osakilpailu Kalajoki 19.06. 23:59 
21.06. seura Seurakisat Viitasaari 20.06. 23:59 
21.06. seura Seurakisat Ikaalinen 19.06. 23:59 
21.06. pk Alavuden 3-loikkakisa Alavus 19.06. 23:59 
21.06. pk 200m kisat seuracupin yhteydessä Savonlinna 18.06. 23:59 
22.06. pk Junnukisat Lieksa 21.06. 23:59 
22.06. seuracup Seuracup 1 KeSy Jyväskylä 20.06. 23:59 
22.06. pk Seuracup 1 KeSy - lisälajit Jyväskylä 20.06. 23:59 
22.06. seura Seurakisat Joroinen 21.06. 23:59 
22.06. seura Seurakisat Tyrnävä 22.06. 23:59 
22.06. pm Avoimet pm esteet Turku 19.06. 23:59 
22.06. seuracup HämSY:n seuraottelu 2div. 1-osakilpailu Valkeakoski 21.06. 23:59 
22.06. pk MiKV:n avoimet estekilpailut Mikkeli 20.06. 23:59 
22.06. seuracup Pohjola seuracup piirikisa 1 Helsinki 19.06. 23:59 
22.06. pk Pomppu-Ukkojen korkeus Helsinki - 
22.06. ak Seinäjoen aluekisat 2 Seinäjoki 19.06. 23:59 
22.06. seura Seurakisat Valkeala - 
22.06. seura Seurakisat Leppävirta - 
22.06. ak Tilastopajacup 3 Turku 19.06. 23:59 
22.06. seuracup HämSYn seuracup 1 div 1.osakilpailu Hämeenlinna 20.06. 23:59 
22.06. pk HSU seiväskilpailut Hyvinkää 21.06. 23:59 
22.06. seuracup NÅID Föreningscup 1 / NÅID Seuracup 1 Raseborg/Karis - Raasepori/Karjaa 19.06. 23:59 
22.06. kans Orimattilan Tähtien Kisat Orimattila 18.06. 23:59 
22.06. seura Seurakisat Kiukainen - 
22.06. seura Seurakisat Marttila - 
22.06. seura Seurakisat Saarijärvi - 
22.06. seura Seurakisat Laitila 21.06. 23:59 
22.06. pm Sisulisäviestit Iisalmi 15.06. 23:59 
22.06. pk Viispiikkinen cup 2. osakilpailu Kivijärvi 21.06. 23:59 
22.06. pk Seiväsilta Kauhajoki 20.06. 23:59 
22.06. seura Seurakisat Kauhajoki 21.06. 23:59 
22.06. pk Orimattilan Tähtien kisat - M19 800 m katsastuskilpailu Orimattila 18.06. 23:59 
23.06. pk Aloittelijoiden seiväskilpailu Helsinki 22.06. 23:59 
23.06. pk Mikkelin pk heitot Mikkeli - 
23.06. ak Pohjantähti-Games Piirin GP-kisa Pudasjärvi 19.06. 23:59 
23.06. seura Seurakisat Kellokoski - 
23.06. seura Seurakisat Merikarvia - 
23.06. pk Metalli Cup 1 Tornio 19.06. 23:59 
23.06. pk Pyhäselän juhannuskisat Joensuu 21.06. 23:59 
23.06. seura Seurakisat Kiuruvesi - 
23.06. seura Seurakisat Säkylä - 
23.06. seura Seurakisat Pihtipudas - 
23.06. seura Seurakisat Lapinlahti 19.06. 23:59 
23.06. seura Seurakisat Tornio 19.06. 23:59 
23.06. seura Seurakisat Merijärvi - 
23.06. pk Sisulisät Orivesi 21.06. 23:59 
24.06. pm Avoin pm-moukari Somero 21.06. 23:59 
24.06. ak Someron juhannuskisat Somero 21.06. 23:59 
24.06. ak 55. Keuruun Juhannuskisat Keuruu 20.06. 23:59 
24.06. ak Posion Pyrinnön juhannuskilpailut Posio 21.06. 23:59 
24.06. ak Ikaalisten Juhannuskisat 100v. juhlakisa Ikaalinen 21.06. 23:59 
24.06. pk Juhannusseiväs Ähtäri 23.06. 23:59 
25.06. pk Leppävirran Juhannuskisat Leppävirta - 
25.-26.06. kans Valkean Kaupungin Kisat - Rankingkilpailu Oulu 17.06. 23:59 
26.06. seura Seurakisat Oulu 22.06. 23:59 
26.06. pk Valkean Kaupungin Kisat - Juniorilajit Oulu 21.06. 23:59 
27.06. pm Kymenlaakson pm-ottelut T/P 9-15 v., 1. osa Hamina 19.06. 23:59 
27.06. ak Lival-Games Sipoo/Sibbo 25.06. 23:59 
27.06. pk Lival-Games, Lisälaji Sipoo/Sibbo 25.06. 23:59 
27.06. pk Moukarin- ja painonheittokilpailut Helsinki - 
27.06. pk Rimaralli 2 Espoo 25.06. 23:59 
27.06. seura Seurakisat Mikkeli/Haukivuori - 
27.06. seura Seurakisat Varkaus 26.06. 23:59 
27.06. pk Heinola Games Heinola 22.06. 23:59 
27.06. pk Hippokisa 3 Valkeakoski 25.06. 23:59 
27.06. pk Kesäkuun kiekkokisaa hiekkakentällä Kankaanpää 25.06. 23:59 
27.06. pk Kesäkuun Tuulisähkö-kisat Nurmijärvi 26.06. 23:59 
27.06. pk Rastin iltakisat Suomussalmi 26.06. 23:59 
27.06. seura Seurakisat Kärsämäki - 
27.06. seura Seurakisat Kangasniemi - 
27.06. seura Seurakisat Nurmijärvi 26.06. 23:59 
27.06. pk Juoksukoulun pikamatkat Kurikka 26.06. 23:59 
27.06. pk Keihäs- ja kuulakisat Tyrnävä 25.06. 23:59 
27.06. ak Kipinän kisat Kajaani 23.06. 23:59 
27.06. pk Metsolan Heittokisat Mikkeli 26.06. 23:59 
27.06. pk Peukkukisa Alajärvi 25.06. 23:59 
27.06. seuracup Seuracup I Etelälohko Salo 24.06. 23:59 
27.06. seuracup Seuracup I etelälohko 9v lajit Salo 24.06. 23:59 
27.06. seuracup Seuracup I, Pohjoislohko Laitila 23.06. 23:59 
27.06. seuracup Seuracup I, Pohjoislohko 9-sarjat Laitila 23.06. 23:59 
27.06. seura Seurakisat Kuhmo - 
27.06. seura Seurakisat Sonkajärvi - 
27.06. seura Seurakisat Sastamala - 
27.06. po Ungdomsserien omgång 2 Mariehamn - 
27.06. seura Seurakisat Himanka - 
28.06. pk Hippo-kesäkisat Jyväskylä - 
28.06. pk Kesäkuun junnukisat Imatra - 
28.06. seuracup Seuracup 1 Ykköslohko. 9v lajit Naantali 23.06. 23:59 
28.06. seuracup Seuracup 1, Ykköslohko. Naantali 23.06. 23:59 
28.06. pk Veikkolan Veikkojen Nuorisokansalliset Veikkola, Kirkkonummi 26.06. 23:59 
28.06. pk Finprofile seurakisat Iitti 27.06. 23:59 
28.06. pm KePY:n viestihuipentuma Kokkola 26.06. 23:59 
28.06. pk Reilu Cupin seiväs Lahti 26.06. 23:59 
28.06. ak Riennon ABC-kisa Savonlinna 24.06. 23:59 
28.06. seura Seurakisat Pori 26.06. 23:59 
28.06. seura Seurakisat Somero - 
28.06. pk Vihdin Viestin kansalliset Vihti, Nummela 26.06. 23:59 
28.06. pk DT i Bennäs Bennäs 26.06. 23:59 
28.06. pk Iskun heittokisat II Mynämäki 23.06. 23:59 
28.06. pk Kauhavan aluekisat Kauhava 25.06. 23:59 
28.06. pk Kesäkuun kiskaisut ja kirmailut Parkano 26.06. 23:59 
28.06. pk Porvoon viikkokisa 2 - Borgå veckotävling 2 Porvoo - Borgå 24.06. 23:59 
28.06. pk Salokylän Kiekkokisat Liperi 26.06. 23:59 
28.06. seura Seurakisat Polvijärvi - 
28.06. seura Seurakisat Parkano 27.06. 23:59 
28.06. seura Seurakisat Ikaalinen 26.06. 23:59 
28.06. seura Seurakisat Kaavi 27.06. 23:59 
28.06. seura Seurakisat Vähäkyrö, Vaasa - 
28.06. seura Seurakisat Korsholm - 
28.06. pk Kolmesataset Pori 27.06. 23:59 
29.06. seura Seurakisat Liminka - 
29.06. seura Seurakisat Janakkala - 
29.06. seura Seurakisat Kankaanpää - 
29.06. pk 100m aitajuoksut Noormarkku 28.06. 23:59 
29.06. pk LUM Kesäkisa 2 Lappeenranta 28.06. 23:59 
29.06. seuracup Pohjola Seuracup I Kuopio 26.06. 23:59 
29.06. pk Pomppu-Ukkojen korkeus Helsinki - 
29.06. seura Seurakisat Valkeala - 
29.06. pk Urheilukoulun viikkokisa Forssa 28.06. 23:59 
29.06. pk Keuruun piirikunnalliset Keuruu - 
29.06. seura Seurakisat Nedervetil / Alaveteli 28.06. 23:59 
29.06. seura Seurakisat Kemi - 
29.06. seura Seurakisat Laitila 28.06. 23:59 
29.06. seura Seurakisat Eura - 
29.06. seura Seurakisat Helsinki 28.06. 23:59 
29.06. pk Viispiikkinen Cup Saarijärvi 27.06. 23:59 
29.06. seura Seurakisat Ylitornio 28.06. 23:59 
29.06. seura Seurakisat Kauhajoki 28.06. 23:59 
30.06.-03.07. karn Keihäskarnevaalit Pihtipudas 25.06. 23:59 
30.06.-02.07. karn Lohjan Lajikarnevaalit, kiekonheitto, kuulantyöntö Lohja 28.06. 23:59 
30.06.-02.07. karn Lempäälän korkeus-, pituus ja 3-loikkakarnevaalit Lempäälä 28.06. 23:59 
30.06.-03.07. karn Moukarikarnevaalit Kaustinen 27.06. 23:59 
30.06.-03.07. karn 43. Someron seiväskarnevaalit Somero 27.06. 23:59 
30.06. karn Aitakarnevaalit Jämsänkoski 28.06. 23:59 
30.06. seura Seurakisat Rovaniemi 28.06. 23:59 
30.06. seura Seurakisat Merikarvia 29.06. 23:59 
30.06. seura Seurakisat Kaarina - 
30.06. seura Seurakisat Raahe - 
30.06. seura Seurakisat Nakkila - 
30.06. pk Tuloskisat Joensuu 29.06. 23:59 
30.06. pk DT i Smedsby Korsholm 28.06. 23:59 
30.06. seura Seurakisat Asikkala, Vääksy 29.06. 23:59 
30.06. seura Seurakisat Kiuruvesi - 
30.06. seura Seurakisat Kurikka - 
30.06. seura Seurakisat Järvenpää - 
30.06. seura Seurakisat Nummi 28.06. 23:59 
30.06. seura Seurakisat Sulkava - 
30.06. seura Seurakisat Säkylä - 
01.07. pk Suomi-Juoksu 100 km ja SM 100 km Salo - 
01.-02.07. karn Jämsän kestävyysjuoksu- ja kävelykarnevaalit Jämsä 27.06. 23:59 
01.07. seura Seurakisat Kokkola - 
02.07. seura Seurakisat Mäntsälä 30.06. 23:59 
02.07. pk Tapsan heitot Hamina 30.06. 23:59 
02.07. pk Vetelin 29. markkinahölkkä Veteli - 
02.-03.07. pk Parayleisurheilun Suomen mestaruuskilpailut Salo 19.06. 23:59 
02.07. pk Keihäskarnevaalien leirikilpailut Pihtipudas 02.07. 23:59 
03.07. pk Kuula- ja kiekkokarnevaalien leirikilpailu Lohja - 
03.07. karn Pikajuoksukarnevaalit Jämsänkoski 30.06. 23:59 
04.07. seura Seurakisat Lappeenranta 01.07. 23:59 
04.07. seura Seurakisat Hamina - 
04.07. pk Kenttäkarhujen heinäjuoksut Uusikaupunki 01.07. 23:59 
04.07. pk Laihian Lujan piirikunnalliset Laihia 03.07. 23:59 
04.07. seura Seurakisat Kärsämäki - 
04.07. seura Seurakisat Seinäjoki - 
04.07. pk XVI Sirpa Holopaisen muistokilpailut Savonlinna, Kerimäki 03.07. 23:59 
04.07. pk Borgå stavcup 1 / Porvoon seiväscup 1 Borgå - Porvoo 02.07. 23:59 
04.07. pk Heinäkuun kisat Ylivieska 02.07. 23:59 
04.07. pk PK viikkokisat Leppävirta 04.04. 23:59 
04.07. seura Seurakisat Kuhmo - 
04.07. seura Seurakisat Pyhtää - 
04.07. seura Seurakisat Kurikka - 
04.07. seura Seurakisat Sastamala - 
04.07. po Ungdomsserien omgång 3 Mariehamn - 
04.07. seura Seurakisat Himanka - 
05.07. pm Etelä-Savon 9-15v. pm-ottelut Savonlinna 02.07. 23:59 
05.07. pk Seurakisat Hämeenlinna 02.07. 23:59 
05.07. seura Seurakisat Helsinki 04.07. 23:59 
05.07. pk Finprofile seurakisat Iitti 04.07. 23:59 
05.07. pk Korkeuskeihäs Uusikaupunki 01.07. 23:59 
05.07. seura Seurakisat Pori 03.07. 23:59 
05.07. seura Seurakisat Somero - 
05.07. seura Seurakisat Nurmo - 
05.07. seura Seurakisat Parikkala - 
05.07. pk Tiistaikisa III Oulu 03.07. 23:59 
05.07. ak Etelä-Pohjalaanen Timanttiliiga, 2-osakilpailu Kurikka 04.07. 23:59 
05.07. pk III - lohkon kisat Urjala 03.07. 23:59 
05.07. pk Kesport-kilpailut Iisalmi 01.07. 23:59 
05.07. pk Kuohun kisat Juankoski 02.07. 23:59 
05.07. seura Seurakisat Parkano 04.07. 23:59 
05.07. seura Silja Line Seurakisat Ikaalinen 04.07. 23:59 
06.07. pm Pohjois-Karjalan nuorten pm-ottelut 1. osa Outokumpu 03.07. 23:59 
06.07. pk Seurakisat Pieksämäki - 
06.07. seura Seurakisat Joroinen 05.07. 23:59 
06.07. seura Seurakisat Hyvinkää 05.07. 23:59 
06.07. pk Viikkokisat Hämeenlinna 03.07. 23:59 
06.07. pk JITA-Viikkokisa Virrat 04.07. 23:59 
06.07. pk KeihäsMafia, Kauhajoen osakilpailu Kauhajoki 04.07. 23:59 
06.07. pk Kolmikuntaottelu Saarijärvi 04.07. 23:59 
06.07. pk Pomppu-Ukkojen kansainväliset Masters-kilpailut Helsinki - 
06.07. seura Seurakisat Valkeala - 
06.07. seura Seurakisat Ähtäri 05.07. 23:59 
06.07. seura Seurakisat Seinäjoki - 
06.07. seura Seurakisat Punkaharju 06.07. 23:59 
06.07. pk SM 2023 ESIKILPAILU, Inkerikisat Imatra 03.07. 23:59 
06.07. pk HSU kilpailut Hyvinkää 04.07. 23:59 
06.07. pm Kainuun sisumoniottelut Kajaani 01.07. 23:59 
06.07. pk Nokian Heinäkuun Kisat Nokia 03.07. 23:59 
06.07. seura Seurakisat Kemi - 
06.07. seura Seurakisat Kiukainen - 
06.07. seura Seurakisat Virrat - 
06.07. seura Seurakisat Mäntyharju 04.07. 23:59 
06.07. seura Seurakisat Kauhajoki 05.07. 23:59 
07.07. pk Ryskeen Kesäcup III Tammela 03.07. 23:59 
07.07. pk Kiskon mestaruuskisat - heitot Riihimäki 05.07. 23:59 
07.07. pk LeKi YU:n viikkokisa III Lempäälä 06.07. 23:59 
07.07. pm NÅID mångkamp F/P 9-13 Pargas/Parainen 04.07. 23:59 
07.07. seura Seurakisat Pyhäntä - 
07.07. pk SM 2023 ESIKILPAILU - Avoimet Piirinmestaruuskilpailut 9-17 v Imatra 03.07. 23:59 
07.07. pk Jopokisat 2 Joutsa 05.07. 23:59 
07.07. pk KEV-kisa Kuusamo 05.07. 23:59 
07.07. pk PowerPark Games Alahärmä 05.07. 23:59 
07.07. seura Seurakisat Ylämaa (Lappeenranta) - 
07.07. seura Seurakisat Vääksy, Asikkala 06.07. 23:59 
07.07. seura Seurakisat Pihtipudas - 
07.07. seura Seurakisat Säkylä - 
07.07. seura Seurakisat Merijärvi - 
07.07. pk Vakka-ottelut Mynämäki 03.07. 23:59 
07.07. pk Viispiikkinen cup Karstula 05.07. 23:59 
07.07. seura Seurakisat Lempaala 06.07. 23:59 
07.07. seura Seurakisat Nivala - 
07.07. pk Valkealan Kajo 100v. juhlakilpailut Kouvola 04.07. 23:59 
08.07. pk RK Fysio Double 1 Raasepori/Bromarv 06.07. 23:59 
09.-10.07. ak Hannes Junior Games Kuopio 03.07. 23:59 
09.-10.07. ak KUY Games Tuusula 07.07. 23:59 
09.07. pk Nuorten Timanttikisat Sastamala 06.07. 23:59 
09.07. pm pm-sisuottelut Alajärvi 05.07. 23:59 
09.-10.07. am Avoimet Aluemestaruusottelut Alajärvi 05.07. 23:59 
09.07. ak Lapin Leiskautukset Rovaniemi 03.07. 23:59 
09.07. pk Lapin Leiskautukset, lisälajit Rovaniemi 07.07. 23:59 
09.07. pk Porvoon huippukisat - Borgå Topgames Porvoo - Borgå 05.07. 23:59 
09.07. pk Heinäkuun heittoseiväs Laitila 06.07. 23:59 
09.07. maantie Mikkeli juoksu ( Maraton, Puolimaraton, Vartti ) Mikkeli - 
09.07. pk Albin Stenroosin muistojuoksu Vehmaa - 
09.07. pk Heinäseiväs PERUTTU Virrat 07.07. 23:59 
09.07. kans Timanttikisat Sastamala 07.07. 23:59 
09.07. pk Markkinakisat Himanka 06.07. 23:59 
10.07. pk Oravikoski kisat ja lasten olympialaiset Leppävirran Oravikoski - 
10.07. pk Aluekilpailut Vehmaa 06.07. 23:59 
10.07. pk Marttilanharjun juoksu Ylikiiminki/Oulu - 
10.07. ak Eeles Landström Games Akaa, Toijala 08.07. 23:59 
10.07. pk Heittokisat Iisalmi 09.07. 23:59 
10.07. pk Ylä-Karjalan Kymppi Nurmes (Valtimo) 05.07. 23:59 
10.07. pk RK Fysio Double 2 Raasepori/Bromarv 08.07. 23:59 
10.07. pk Soinin Urheilukentän Avajaiskisat Soini 08.07. 23:59 
10.07. pk TOPGAMES Sprint Borgå - Porvoo 07.07. 23:59 
11.07. seura Seurakisat Kärsämäki - 
11.07. seura Seurakisat Lapua - 
11.07. pk KEV-heittokisa Kuusamo 10.07. 23:59 
11.07. pk PK viikkokisat Leppävirta - 
11.07. seura Seurakisat Jämsä - 
11.07. seura Seurakisat Kurikka - 
11.07. seura Seurakisat Ylivieska - 
11.07. seura Seurakisat Sastamala - 
11.07. seura Seurakisat PUDASJÄRVI - 
11.07. seura Seurakisat Himanka - 
12.-13.07. am Aluemestaruuskilpailut (M/N), Eteläinen ja Kaakkoinen alue Riihimäki 09.07. 23:59 
12.07. pk Finprofile seurakisat Iitti 11.07. 23:59 
12.07. ak Kankaanpää Games Kankaanpää 09.07. 23:59 
12.07. seura Seurakisat Somero - 
12.-13.07. pm HämSY:n M/N pm-kilpailut Ikaalinen 08.07. 23:59 
12.07. pk Piirikunnalliset Kurikka 11.07. 23:59 
12.07. seura Seurakisat Parkano 11.07. 23:59 
13.07. pk Polvijärven kuukausikisat Polvijärvi 11.07. 23:59 
13.07. pk Arctic-heitot Rovaniemi 12.07. 23:59 
13.07. pk Paunu Games III Jämsä 10.07. 23:59 
13.07. seura Seurakisat Tampere 11.07. 23:59 
13.07. seura Seurakisat Helsinki 12.07. 23:59 
13.07. seura Seurakisat Tyrnävä 13.07. 23:59 
13.07. seura Seurakisat Kankaanpää - 
13.07. pk Suonenjoen Vasaman polkujuoksut Suonenjoki 10.07. 23:59 
13.07. pk Junnukisat Lieksa 12.07. 23:59 
13.07. pk LUM Kesäkisa 3 Lappeenranta 12.07. 23:59 
13.07. pk Pomppu-Ukkojen korkeus Helsinki - 
13.07. seura Seurakisat Polvijärvi - 
13.07. seura Seurakisat Valkeala - 
13.07. pk Virkiän myötätuulisprintit Lapua 11.07. 23:59 
13.07. pm Avoimet M/N, M/N17 pm-kilpailut (2. pvä) Laitila 08.07. 23:59 
13.07. pk DT i Nedervetil Nedervetil / Alaveteli 11.07. 23:59 
13.07. pk Elli-kisat Juuka 11.07. 23:59 
13.07. pk Pole Vault Kalajoki Kalajoki 11.07. 23:59 
13.07. seura Seurakisat Saarijärvi - 
13.07. seura Seurakisat Kuivaniemi - 
13.07. seura Seurakisat Kiukainen - 
13.07. seura Seurakisat Uurainen - 
13.07. seura Seurakisat Säkylä - 
13.07. pk Tarmon nuorisokilpailut Hämeenlinna 11.07. 23:59 
13.07. seura Seurakisat Tervo - 
14.07. pk 9-13 v. ottelut Ristiina 12.07. 23:59 
14.07. seura Seurakisat Merikarvia - 
14.07. seura Seurakisat Raahe - 
14.07. pk Pyhäjärvi Games Eura 13.07. 23:59 
14.07. seura Seurakisat Nakkila - 
14.07. seura Seurakisat Rovaniemi 11.07. 23:59 
14.07. pk Fyrrypinkaasut vähäkyrö 13.07. 23:59 
14.07. pk Mahdin kisat Maaninka 11.07. 23:59 
14.07. pk Metalli Cup 2 Tornio 11.07. 23:59 
14.07. pk OK Maakunnan lasten kisailut Kajaani 12.07. 23:59 
14.07. pk Ratakymppi Forssa 12.07. 23:59 
14.07. seura Seurakisat Pihtipudas - 
14.07. seura Seurakisat Jakobstad 13.07. 23:59 
14.07. seura Seurakisat Tornio - 
14.07. seura Seurakisat Sulkava - 
14.07. seura Seurakisat Nivala - 
15.-16.07. ak Klaukkala Games Nurmijärvi 13.07. 23:59 
15.07. seura Seurakisat Oulu 13.07. 23:59 
15.07. pk Heittokisa Iisalmi 14.07. 23:59 
15.07. seura Seurakisat Kokkola - 
15.07. seura Seurakisat Janakkala - 
16.07. pk Avoimet kisat ja Posion Pitäjänmestaruuskisat Posio 14.07. 23:59 
16.07. maantie Hamina Tattoojuoksu Hamina 13.07. 23:59 
16.-17.07. ak Kouvola Junior Games Kouvola 11.07. 23:59 
16.07. pk Perinneurheilun avoimet TUL:n mestaruuskilpailut Kuopion Muuruvesi - 
16.07. ak Siilinjärvi Games Siilinjärvi 11.07. 23:59 
16.07. pk Timon ja Sepon lenkki Vieremä 14.07. 23:59 
16.07. pk 48 Pentin olympialaiset Saarijärvi 15.07. 23:59 
16.-17.07. pm Avoimet Pohjois-pohjanmaan pm-kilpailut Pudasjärvi 13.07. 23:59 
16.07. pk Knattestafett DM och stafett DM HD17 Uusikaarlepyy 13.07. 23:59 
16.07. pk Seppo Välimäki -aluekisat Noormarkku 14.07. 23:59 
16.07. pk Ivar Wilskman Heitot Töysä 13.07. 23:59 
16.07. ak Laitilan Nuorisokansalliset Laitila 13.07. 23:59 
16.07. am Am-esteet, Eteläinen- ja Kaakkoinen alue Nurmijärvi 13.07. 23:59 
17.07. pk Alavieska-viikon kilpailut Alavieska 15.07. 23:59 
17.07. pm Avoimet pm esteet Naantali 13.07. 23:59 
17.07. ak Karhu Junior Games ja Etelä-Pohojalaanen Timanttiliiga, 3.osakilpailu Kauhajoki 15.07. 23:59 
17.07. pk Kipinän Kisat Lohja, Nummi 14.07. 23:59 
17.07. pk Naantalin Aurinkokisat Naantali 13.07. 23:59 
17.07. pk Varstakisat Urjala 15.07. 23:59 
17.07. pk Ylöjärven kaupunginmestaruuskilpailut Ylöjärvi 15.07. 23:59 
18.07. pk Heittokisat Tyrnävä 16.07. 23:59 
18.07. pk Karhunmäen kisat Joensuu 16.07. 23:59 
18.-19.07. pk Kiskon mestaruuskisat - aidat ja seiväs Riihimäki 16.07. 23:59 
18.07. pk Moukarin- ja painonheittokilpailut Helsinki - 
18.07. seura Seurakisat Alavus - 
18.07. seura Seurakisat Kärsämäki - 
18.07. seura Seurakisat Pori 16.07. 23:59 
18.07. seura Seurakisat Raisio 17.07. 23:59 
18.07. pk Peukku-kisa Lehtimäki Alajärvi 16.07. 23:59 
18.07. pk Pk viikkokilpailu Leppävirta - 
18.07. seura Seurakisat Seinäjoki - 
18.07. seura Seurakisat Pyhtää 18.07. 23:59 
18.07. seura Seurakisat Pyhtää 18.07. 23:59 
18.07. seura Seurakisat Äänekoski - 
18.07. seura Seurakisat Kurikka - 
18.07. seura Seurakisat Pyhtää 18.07. 23:59 
18.07. seura Seurakisat Sonkajärvi - 
18.07. seura Seurakisat Sastamala - 
18.07. seura Seurakisat PUDASJÄRVI - 
18.07. seura Seurakisat Kuhmo - 
18.07. seura Seurakisat Himanka - 
19.-20.07. pk Matalan kynnyksen seiväskisat 10-13-vuotiaille Tampere 17.07. 23:59 
19.07. pk Kultajousi kuukausikisat 3/4 Kuopio 17.07. 23:59 
19.07. seura Seurakisat Kuopio 17.07. 23:59 
19.07. pk Finprofile seurakisat Iitti 18.07. 23:59 
19.-20.07. pm HämSY:n M/N17, P/T15-14 pm-kisat Tampere 16.07. 23:59 
19.07. pk Ilmajoki Games, 9. ja 11v. lajit Ilmajoki 18.07. 23:59 
19.07. ak Ilmajoki Games, Etelä-Pohjalaanen timanttiliiga, 4. osakilpailu Ilmajoki 18.07. 23:59 
19.07. ak Riennon ABC-kisa Savonlinna 16.07. 23:59 
19.07. seura Seurakisat Pyhäntä - 
19.07. seura Seurakisat Parikkala - 
19.07. seura Seurakisat Somero - 
19.07. pk Aikuisurheilijoiden kisat ja 19-sarjan seiväs Turku 17.07. 23:59 
19.-20.07. pm Avoimet Satakunnan Mestaruuskilpailut 17, 19, M/N Kankaanpää 16.07. 23:59 
19.07. pk Heinäkuun heitot ja hölkät Parkano 17.07. 23:59 
19.07. seura Seurakisat Nurmo - 
19.07. seura Seurakisat Parkano 18.07. 23:59 
19.07. pk Tiistaikisa IV Oulu 17.07. 23:59 
20.07. kans Karhulan kansalliset Kotka 17.07. 23:59 
20.07. pk Motonet-kuukausikisa Joensuu 17.07. 23:59 
20.07. seura Seurakisat Joroinen 19.07. 23:59 
20.07. seura Seurakisat Joensuu 18.07. 23:59 
20.07. pk Luokittelukilpailut / KeU-cup 3 Savonlinna, Kerimäki 19.07. 23:59 
20.07. pk Nummelan Tarmon aluekilpailut Vihti, Nummela 18.07. 23:59 
20.07. pk Pomppu-Ukkojen korkeus Helsinki - 
20.07. pk Säästöpankki Games Kristiinankaupunki 19.07. 23:59 
20.07. ak Tilastopajacup 4 Turku 17.07. 23:59 
20.07. pk Akilles mästerskap 1 - Akilleen mestaruuskisat 1 Borgå - Porvoo 16.07. 23:59 
20.07. pk DT Nykarleby Uusikaarlepyy 18.07. 23:59 
20.07. seura Seurakisat Saarijärvi - 
20.07. seura Seurakisat Kiukainen - 
20.07. seura Seurakisat Laitila 19.07. 23:59 
20.07. seura Seurakisat Seinäjoki - 
20.07. seura Seurakisat Jämsä - 
20.07. po Ungdomsserien omgång 4 Mariehamn - 
20.07. pk Kiekkokisa junnuille Ähtäri 19.07. 23:59 
20.07. pk Chydeniuksen kymppi Kokkola 19.07. 23:59 
21.07. pk 46:e Jakob Marathon Jakobstad 17.07. 23:59 
21.07. kans Häme Games Riihimäki 19.07. 23:59 
21.07. pk Häme Games lisälaji M19 110m aj Riihimäki 19.07. 23:59 
21.07. seura Seurakisat Merikarvia - 
21.07. pk Seurakisat Hämeenlinna 18.07. 23:59 
21.07. pk Ghost Investor Double 1 Raasepori/Karjaa 19.07. 23:59 
21.07. pk K-Marketin kisat Joensuu 19.07. 23:59 
21.07. pm Kymenlaakson pm-ottelut T/P 9-13 v, osa 2 Kouvola / Kuusankoski 18.07. 23:59 
21.07. seura Seurakisat Lapinlahti 18.07. 23:59 
21.07. seura Seurakisat Lapua - 
21.07. seura Seurakisat Raisio 20.07. 23:59 
21.07. pk Vedon kisat Lapinlahti 19.07. 23:59 
21.07. seura Seurakisat Helsinki 20.07. 23:59 
21.07. pk Kaavin Kaiun seiväs- ja kiekkokilpailu Kaavi 19.07. 23:59 
21.07. pk Peukku-kisat Soini 19.07. 23:59 
21.07. seura Seurakisat Ylämaa (Lappeenranta) - 
21.07. seura Seurakisat Pihtipudas - 
21.07. seura Seurakisat Säkylä - 
21.07. seura Seurakisat Merijärvi - 
21.07. seura Seurakisat Vähäkyrö, Vaasa - 
21.07. pk Sisulisät Orivesi 19.07. 23:59 
21.07. ak Uran aluekisat Kannus 19.07. 23:59 
21.07. pk Viispiikkinen Cup IV-osakilpailu Kyyjärvi 20.07. 23:59 
21.07. seura Seurakisat Korsholm - 
21.07. seura Seurakisat Teuva - 
21.07. pk Kymijoki-Kymppi Kouvola 18.07. 23:59 
21.07. pk Polvijärvi-päivien Ratakymppi Polvijärvi 20.07. 23:59 
22.-24.07. ak Janakkala Games Janakkala 20.07. 23:59 
22.07. pk Tuisku keihäs kisat Lieto 20.07. 23:59 
23.07. pm HämSY:n pm-kilpailut 14-17, häkkiheitot Tampere 19.07. 23:59 
23.07. pk Heinäpään heittokisat Oulu 21.07. 23:59 
23.07. pm Knattemångkamp Korsholm 21.07. 23:59 
23.07. pk Perinneurheilun avoimet TUL:n mestaruuskilpailut Vehmersalmi - 
23.07. ak Pohjan Koitokset ROVANIEMI 16.07. 23:59 
23.07. pk Polvijärvi-päivien hyppykisat Polvijärvi 21.07. 23:59 
23.07. pk Kansalliset Aikuisyleisurheilukilpailut KuhmoInen 20.07. 23:59 
23.07. pk Ghost Investor Double 2 Raasepori/Karjaa 21.07. 23:59 
23.-24.07. am Av. Aluemestaruuskisat MN, MN17, läntinen alue (ÖID, EPU, KePY, KeSY) Vaasa 20.07. 23:59 
24.07. pk Kaupunginmestaruuskisat Lieksa 23.07. 23:59 
24.07. pk Pyrinnön seiväskisa Oulu 21.07. 23:59 
24.07. pk Sorsakosken kuularingin vihkiäiskilpailu Leppävirran Sorsakoski - 
24.07. pk Hannun heittokilpailut Varpaisjärvi 20.07. 23:59 
24.07. pk Katajan heittokisat Joensuu 21.07. 23:59 
24.07. pk Heinäpään heittokisat Oulu 21.07. 23:59 
24.07. pk Sisulisähuipentuma ja sisulisäviestit KEMI 20.07. 23:59 
24.07. seura Seurakisat Kaarina - 
25.07. pk Kansalliset aikuisurheilijoiden Töysän Korppukisat Töysä 23.07. 23:59 
25.07. pk Moukarin- ja painonheittokilpailut Helsinki - 
25.07. pk VarkKV tuloskisa 3 Varkaus 22.07. 23:59 
25.07. pk Ratakusiaiset Lieto 22.07. 23:59 
25.07. seura Seurakisat Kangasniemi - 
25.07. seura Seurakisat Kärsämäki - 
25.07. pk Alavuden nuorisokisat Alavus 23.07. 23:59 
25.07. pk DT i Malax Malax 23.07. 23:59 
25.07. pk KePY:n juoksu-cup Kokkola 800m Kokkola 23.07. 23:59 
25.07. seura Seurakisat Ylivieska - 
25.07. seura Seurakisat Äänekoski - 
25.07. seura Seurakisat PUDASJÄRVI - 
25.07. seura Seurakisat Sastamala - 
25.07. seura Seurakisat Kurikka 01.08. 23:59 
25.07. seura Seurakisat Kuhmo - 
25.07. pk Viikkokilpailijat ja aukuisten om kilpailut Leppävirta - 
25.07. seura Seurakisat Himanka - 
26.07. pk Motonet GP Jyväskylä - lisälajit Jyväskylä 20.07. 23:59 
26.07. pk Aikuisurheilijoiden heittocup 2/5 Kouvola/Inkeroinen 19.07. 23:59 
26.07. pk Avoimet pm-kilpailut osa 2 Parikkala Parikkala 22.07. 23:59 
26.07. pk Seiväskisa Turku 24.07. 23:59 
26.07. seura Seurakisat Somero - 
26.07. pk Urheilukoulun viikkokisa Jokioinen 25.07. 23:59 
26.07. pk Kesport-kilpailut Iisalmi 22.07. 23:59 
26.07. pk Metsolan heittokisat Mikkeli 25.07. 23:59 
26.07. GP Motonet GP Jyväskylä Jyväskylä 20.07. 23:59 
26.07. pk Moukarikisat Alavieska 24.07. 23:59 
26.07. pk Porvoon viikkokisa 3 - Borgå veckotävling 3 Porvoo - Borgå 22.07. 23:59 
26.07. seura Seurakisat Parkano 25.07. 23:59 
26.07. seura Seurakisat Ikaalinen 24.07. 23:59 
26.07. seura Seurakisat Kaavi 25.07. 23:59 
26.07. seura Seurakisat Kauhava 24.07. 23:59 
26.07. am Sisu- ja aluemestaruuskävelyt Kauhava 22.07. 23:59 
26.07. pk UrjU:n mestaruuskisat Urjala 24.07. 23:59 
26.07. pk Seiväskisa Raahe 23.07. 23:59 
26.07. pk Tuloskisat Liminka 24.07. 23:59 
27.07. pk Rastin päiväkisat Suomussalmi 27.07. 23:59 
27.07. po 17v PIIRIOTTELU (EPU-Hämsy-Saty-Varsy) Uusikaupunki 24.07. 23:59 
27.-28.07. am Aluemestaruuskilpailut 17/19v, Eteläinen- ja Kaakkoinen alue Helsinki 24.07. 23:59 
27.07. pk Arctic-heitot Rovaniemi 26.07. 23:59 
27.-28.07. pm Etelä-Savon Yleisurheilun 9-15 piirihuipentuma Mikkeli 24.07. 23:59 
27.-28.07. pk Pohjois-Karjalan 12-15-v.. pm-huipentuma Joensuu 23.07. 23:59 
27.07. seura Seurakisat Liminka - 
27.07. pk Iitti-hölkkä Kausala 25.07. 23:59 
27.07. pk Pomppu-Ukkojen korkeus Helsinki - 
27.07. pk Reilu Cup 4 Lahti 23.07. 23:59 
27.07. seura Seurakisat Pyhäntä - 
27.07. pk KEV-heittokisa Kuusamo 26.07. 23:59 
27.07. pk Pyrinnön sprintit Oulu 26.07. 23:59 
27.07. po Semestersprinten 1 Mariehamn - 
27.07. seura Seurakisat Saarijärvi - 
27.07. seura Seurakisat Marttila - 
27.07. seura Seurakisat Lapinlahti 25.07. 23:59 
27.07. seura Seurakisat Laitila - 
27.07. seura Seurakisat Kiukainen - 
27.07. pk Moukari-ilta Kauhajoki 25.07. 23:59 
27.07. seura Seurakisat Kauhajoki 26.07. 23:59 
28.07. pk Kiskon seiväskoulun päätöskilpailu Hyvinkää 26.07. 23:59 
28.07. pk Ryskeen kesäcup IV Tammela 24.07. 23:59 
28.07. seura Seurakisat Rovaniemi 26.07. 23:59 
28.07. seura Seurakisat Helsinki 27.07. 23:59 
28.07. seura Seurakisat Merikarvia - 
28.07. seura Seurakisat Raahe - 
28.07. pk Vesan kisat Raahe 25.07. 23:59 
28.07. pk LeKi YU:n viikkokisa IV Lempäälä 27.07. 23:59 
28.07. seura Seurakisat Nakkila - 
28.07. ak Äänekoski Games, PERUTTU Äänekoski 24.07. 23:59 
28.07. pk Aktia Junior Games del 2 Raseborg/Karis - Raasepori/Karjaa 25.07. 23:59 
28.07. pk DT i Larsmo Larsmo 26.07. 23:59 
28.07. pk Jopo tuloskisa Joutsa - 
28.07. pk Kutsukilpailu N seiväs Jyväskylä - 
28.07. pk OK Maakunnan lasten kisailut Kajaani 26.07. 23:59 
28.07. pk Seiväskilpailut Ilmajoki 27.07. 23:59 
28.07. seura Seurakisat Kiukainen - 
28.07. seura Seurakisat Säkylä - 
28.07. seura Seurakisat Sulkava - 
28.07. seura Seurakisat Vääksy, Asikkala 27.07. 23:59 
28.07. ak Seurayhtymän Juhlakilpailu 2 Kaarina 24.07. 23:59 
28.07. pk Toijala Junior Games Akaa, Toijala 26.07. 23:59 
28.07. pk Mettäperän lenkki Muhos - 
28.07. seura Seurakisat Lempäälä 27.07. 23:59 
28.07. seura Seurakisat Nivala - 
29.-31.07. pk Lohja Junior Games 2022 Lohja 27.07. 23:59 
29.07. pk Rimaralli 3 Espoo 27.07. 23:59 
29.07. pk Eeron pituushyppy kilpailu Jalasjärvi 28.07. 23:59 
30.07.-01.08. pm pm sisulisähuipentuma Raisio 25.07. 23:59 
30.-31.07. pm pm-kilpailut:Sisuhuipentuma TP9-15 Kuortane 27.07. 23:59 
30.-31.07. pm pm-sisulisähuipentuma Jämsä 25.07. 23:59 
30.-31.07. pm Pohjois-Savon 9-15v. piirihuipentuma Varkaus 27.07. 23:59 
30.-31.07. pm Satakunnan piirihuipentuma 9-15 vuotiaat Pori 27.07. 23:59 
30.07. seura Seurakisat Lahti - 
30.-31.07. pk DM 14-15 år Närpes 26.07. 23:59 
30.-31.07. pm KePY piirihuipentuma Kalajoki 27.07. 23:59 
30.-31.07. pm Knattefinalen 9-13 år Närpes 26.07. 23:59 
30.-31.07. pm Pohjois-Pohjanmaan Sisuhuipentuma Kempele 27.07. 23:59 
30.07. seura Seurakisat Mäntsälä 28.07. 23:59 
30.07. pk Elokuun kisat Kemi 27.07. 23:59 
30.07. ak Heinolan kaupunkipuistojuoksu Heinola - 
30.07. ak Koski-Vähälän Karjasut Ylivieska 29.07. 23:59 
30.07. pk Piiriottelu Etelä-Karjala, Kymenlaakso ja Lahti Lappeenranta 26.07. 23:59 
30.07. pk IKE-hölkkä ja lasten Kids-juoksut Lokalahti - 
30.07. pk Arvin Avoimet Aikuisille LAPPAJÄRVI 30.07. 23:59 
30.07. maantie Hämeenlinnan Kaupunkimaraton, Puolimaraton ja maantie kymppi Hämeenlinna 29.07. 23:59 
30.07. pk Helsinki Twilight Run Helsinki - 
31.07. pk Kuohun Tasoittava Vaajakoski - 
31.07. pk SAUL kansallinen tuloskisa Vihti 29.07. 23:59 
31.07. ak Vuosaari Games Helsinki 26.07. 23:59 
31.07. pk Vuosaari Games Lisälaji Helsinki 26.07. 23:59 
01.08. pk Elokuun heitot Lappeenranta (Ylämaa) 30.07. 23:59 
01.-02.08. am Aluemestaruuskilpailut T/P 15-14v., Eteläinen- ja Kaakkoinen alue Helsinki 29.07. 23:59 
01.08. pk Antin Areenan Seiväskisa Kalajoki 30.07. 23:59 
01.08. seuracup HämSY:n seuracup 2.div. 2.osakilpailu Ylöjärvi 29.07. 23:59 
01.08. seura Seurakisat Kärsämäki - 
01.08. pk Yu-veteraanien pm-kilpailut ja Lujan (SAUL) kansalliset Laihia 31.07. 23:59 
01.08. pk Seiväskisa Seinäjoki 30.07. 23:59 
01.08. seuracup Seuracup Hämsyn 1.Div 2. osakisa Nokia 29.07. 23:59 
01.08. seura Seurakisat PUDASJÄRVI - 
01.08. seura Seurakisat Sastamala - 
01.08. seura Seurakisat Sonkajärvi - 
02.08. seuracup Pohjois-Karjalan Seuracup 2. osakilpailu Outokumpu 30.07. 23:59 
02.08. pk Pohjois-Karjalan Seuracupin lisälajit Outokumpu 30.07. 23:59 
02.08. seuracup Pohjola Seuracup II.osakilpailu Oulu 31.07. 23:59 
02.08. seuracup Seuracup II-osa Ristiina 28.07. 23:59 
02.08. ak Etelä-Pohojalaanen Timanttiliiga, osakilpailu 5 Kauhava 31.07. 23:59 
02.08. pk Finprofile seurakisat Iitti 01.08. 23:59 
02.08. seuracup Pohjola Seuracup 2 Suomussalmi 01.08. 23:59 
02.08. seura Seurakisat Somero - 
02.08. pk Piirikilpailu Kokkola 01.08. 23:59 
02.08. seura Seurakisat Tuusula, Hyrylä - 
02.08. seura Silja Line Seurakisat Ikaalinen 01.08. 23:59 
02.08. pk Tarmon kisat Pori 31.07. 23:59 
02.08. pk Tarmon kisojen viestit Pori 02.08. 23:59 
03.08. pk Espoonlahden heittokisat Espoo 01.08. 23:59 
03.08. seura Seurakisat Joroinen 02.08. 23:59 
03.08. pk Borgå släggtävling 2 / Porvoon moukari 2 Borgå - Porvoo 31.07. 23:59 
03.08. pk Haka juoksee Valkeakoski 01.08. 23:59 
03.08. pk Pomppu-Ukkojen korkeus Helsinki - 
03.08. seura Seurakisat Leppävirta - 
03.08. seura Seurakisat Pori 01.08. 23:59 
03.08. ak Tilastopajacup 5 Turku 31.07. 23:59 
03.08. pk 100m tuloskisa Varkaus 02.08. 23:59 
03.08. pk Aikuisurheilijoiden heittojen ilta (SAUL) Kajaani 28.07. 23:59 
03.08. pk Fyren games Korsnäs 01.08. 23:59 
03.08. pk Heittokilpailut Kajaani 29.07. 23:59 
03.08. pk Keihäsmafia cup osakilpailu 3 Vaasa 01.08. 23:59 
03.08. seura Seurakisat Kiukainen - 
03.08. seura Seurakisat Äänekoski - 
03.08. seura Seurakisat Kiuruvesi - 
03.08. seura Seurakisat Siilinjärvi 31.07. 23:59 
03.08. seura Seurakisat Kemi - 
03.08. seura Seurakisat Jämsä - 
03.08. seura Seurakisat Karkkila - 
03.08. seura Seurakisat Saarijärvi - 
03.08. seura Seurakisat Nedervetil / Alaveteli 02.08. 23:59 
03.08. pk SiiPon kuukausikisat Siilinjärvi 31.07. 23:59 
03.08. po Ungdomsserien omgång 5 Mariehamn - 
03.08. seura Seurakisat Kauhajoki 02.08. 23:59 
04.-07.08. SM Kalevan Kisat Joensuu 27.07. 23:59 
04.08. seura Seurakisat Merikarvia - 
04.08. pm Sisuviestit Rovaniemi 31.07. 23:59 
04.08. pk Aikuisurheilijoiden loikat Helsinki 03.08. 23:59 
04.08. pk LeKi:n yleisurheilumestaruuskilpailut Lempäälä 03.08. 23:59 
04.08. seuracup Seuracup 2, EKY, LaSY ja KymY Lahti 01.08. 23:59 
04.08. pk Elojuoksut Alahärmä 01.08. 23:59 
04.08. pk Elokuun kisat Ylivieska 03.08. 23:59 
04.08. pk Metalli Cup 3 Tornio 01.08. 23:59 
04.08. pk PeU:n Elokuun kilpailut Perniö 01.08. 23:59 
04.08. seura Seurakisat Ylämaa (Lappeenranta) - 
04.08. seura Seurakisat Säkylä - 
04.08. seura Seurakisat Nummi 02.08. 23:59 
04.08. seura Seurakisat Jakobstad 03.08. 23:59 
04.08. seura Seurakisat Tornio 01.08. 23:59 
04.08. seura Seurakisat Ilomantsi - 
04.08. pk Sisulisät Orivesi 02.08. 23:59 
04.08. seura Seurakisat Nivala - 
04.08. seura Seurakisat Lempäälä 03.08. 23:59 
05.08. seura Seurakisat Rauma - 
06.08. pk Harjavallan Allianssi ry kansalliset aikuisurheilukisat Harjavalta 01.08. 23:59 
06.-07.08. pm Kainuun Sisuhuipentuma Paltamo 03.08. 23:59 
06.08. pk Kempele Maraton Kempele - 
06.08. pk LeKi YU:n moukari Lempäälä 05.08. 23:59 
06.08. pk Säkylän 7. Mansikkamaraton Säkylä - 
06.08. pk Toivon Kipinä, Suomen Perinneurheiluliiton SM Kangaslampi - 
06.08. pk Karhu-Hölkkä Ranua 05.08. 23:59 
06.08. pk Espoonlahden heittokisat Espoo 03.08. 23:59 
06.08. seura Seurakisat Oulu, Haukipudas 05.08. 23:59 
07.08. seura Seurakisat Oulu 04.08. 23:59 
07.08. pk Aluekilpailut Tarvasjoki/Lieto 03.08. 23:59 
07.08. pk Hillamaastot Ranua 03.08. 23:59 
07.08. pm Sisuviestit Oulu 05.08. 23:59 
07.08. seura Seurakisat Korsholm - 
08.08. seura Seurakisat Lappeenranta 05.08. 23:59 
08.08. pk Moukarin- ja painonheittokilpailut Helsinki - 
08.08. seuracup SeuraCup II-osakilpailu Veikkola 05.08. 23:59 
08.08. seura Seurakisat Hamina - 
08.08. pk Luokittelukilpailut / KeU-cup 4 Savonlinna, Kerimäki 07.08. 23:59 
08.08. pk Osuuspankin Hippokisat Tampere 06.08. 23:59 
08.08. seuracup Pohjola Seuracup II osakilpailu Sastamala 05.08. 23:59 
08.08. ak Seinäjoen aluekisat 3 Seinäjoki 05.08. 23:59 
08.08. seura Seurakisat Raisio 07.08. 23:59 
08.08. pk Avoimet Kaupungin mestaruuskilpailut Pudasjärvi 06.08. 23:59 
08.08. seuracup Föreingscupen deltävling 2 VASA 05.08. 23:59 
08.08. pk Forssan Salaman Holjat kisat Forssa 06.08. 23:59 
08.08. seuracup NÅID Föreningscup 2 / NÅID Seuracup 2 Sipoo/Sibbo 05.08. 23:59 
08.-10.08. pm Öppna Åländska Mästerskapen Mariehamn - 
08.08. seuracup Seuracup 2, Pohjoislohko Mynämäki 04.08. 23:59 
08.08. seuracup Seuracup II Pohjoislohko, 9v lajit Mynämäki 04.08. 23:59 
08.08. seura Seurakisat PUDASJÄRVI - 
08.08. seura Seurakisat Kuhmo - 
08.08. pk Tarmon pikajuoksuilta Hämeenlinna 06.08. 23:59 
08.08. pk Viikkokisat ja aikuisten pm Leppävirta 08.08. 23:59 
09.08. pk Raaseporin iltapäivätuulet Raasepori/Karjaa - Raseborg/Karis 07.08. 23:59 
09.08. pk Elokuun kisat 1 Imatra - 
09.-10.08. pk Pohjois-Karjalan 9-11-vuotiaiden pm-huipentuma Joensuu 07.08. 23:59 
09.08. seuracup Seuracup 2. osakilpailu Hyvinkää 06.08. 23:59 
09.08. seuracup SeuraCup II Saarijärvi 05.08. 23:59 
09.08. pk Finprofile seurakisat Iitti 08.08. 23:59 
09.08. seuracup Pohjola Seuracup 2 Ilmajoki 08.08. 23:59 
09.08. seuracup Pohjola Seuracup II Lapinlahti 04.08. 23:59 
09.08. seuracup Seuracup 2, Etelälohko Kaarina 05.08. 23:59 
09.08. seuracup Seuracup 2, ykköslohko Raisio 05.08. 23:59 
09.08. seuracup Seuracup II Etelälohko, 9v lajit Kaarina 05.08. 23:59 
09.08. seuracup Seuracup II, ykköslohko 9v lajit Raisio 05.08. 23:59 
09.08. seura Seurakisat Somero - 
09.08. pk Pargas IF Klubbmästerskap / Seuran mestaruus 1 Pargas/Parainen 08.08. 23:59 
09.08. pk Säästöpankin kesäkisat Urjala 07.08. 23:59 
09.08. seuracup Seuracup piiirikisa II Veteli 05.08. 23:59 
09.08. seura Seurakisat Ikaalinen 08.08. 23:59 
09.08. seura Seurakisat Polvijärvi - 
10.08. pk Paunu Games IV Jämsä 07.08. 23:59 
10.08. pk Pomppu-Ukkojen korkeus Helsinki - 
10.08. pk Seiväskisa Turku 08.08. 23:59 
10.08. pk Viikkokisa 3 Virrat 08.08. 23:59 
10.08. pk Av. Mänttä-Vilppulan yu-mestaruuskilpailut Mänttä-Vilppula 08.08. 23:59 
10.08. ak Kipinän aluekilpailut Kajaani 06.08. 23:59 
10.08. seura Seurakisat Kiuruvesi - 
10.08. seura Seurakisat Kerava - 
10.08. seura Seurakisat Uurainen - 
10.08. seura Seurakisat Laitila 09.08. 23:59 
10.08. seura Seurakisat Virrat - 
10.08. seura Seurakisat Karkkila - 
10.08. seura Seurakisat Saarijärvi - 
10.08. seura Seurakisat Kiukainen - 
10.08. seura Seurakisat Helsinki 09.08. 23:59 
10.08. pk Tuiskun moukari kisat Rusko(Vahto) 08.08. 23:59 
10.08. seura Seurakisat Kauhajoki 09.08. 23:59 
11.08. seura Seurakisat KEMI 09.08. 23:59 
11.08. pk Hippokisat Salo 08.08. 23:59 
11.08. seura Seurakisat Merikarvia - 
11.08. seura Seurakisat Raahe - 
11.08. seura Seurakisat Espoo - 
11.08. pk Peukkukisa Töysä 09.08. 23:59 
11.08. seura Seurakisat Pyhäntä - 
11.08. seura Seurakisat Lapua - 
11.08. pk Kaavin Kaiun hyppykilpailut Kaavi 09.08. 23:59 
11.08. pk OK Maakunnan lasten kisailut Kajaani 09.08. 23:59 
11.08. seura Seurakisat Ylivieska - 
11.08. seura Seurakisat Nummi 09.08. 23:59 
11.08. seura Seurakisat Ilomantsi - 
12.-14.08. SM SM-kilpailut M/N17-16 Lempäälä 04.08. 23:59 
12.-14.08. SM SM-kilpailut P/T 15-14 Nurmijärvi 05.08. 23:59 
12.08. pk Someron kaupunginmestaruuskisat Somero 10.08. 23:59Ilmoittaudu
12.08. seura Seurakisat Rauma - 
12.08. seura Seurakisat Kokkola - 
13.08. seura Seurakisat Lahti 14.08. 23:59 
13.08. pk Lasyn pm-ottelut. Osa 2. 9-13v. Heinola 11.08. 23:59Ilmoittaudu
13.08. maantie Pyhtään juoksutapahtuma (Reiskan maratonit, Pyhtään Kymppi ja lasten minimaratonit) Pyhtää 08.08. 23:59 
13.08. pk Raatteen Maraton Suomussalmi 13.08. 23:59 
13.08. pk 9 - 13 vuotiaiden moniottelut PUDASJÄRVI 09.08. 23:59 
13.08. pk Haaga Run Helsinki - 
13.08. pk Säästöpankin eloheitot somero 10.08. 23:59Ilmoittaudu
14.08. pk PaRaS-lenkki Parikkala 12.08. 23:59Ilmoittaudu
14.08. seura Seurakisat Kaarina - 
15.08. seura Seurakisat Varkaus 16.08. 23:59Ilmoittaudu
15.08. seura Seurakisat Alavus - 
15.08. pk Borgå stavcup 2 / Porvoon seiväscup 2 Borgå - Porvoo 13.08. 23:59Ilmoittaudu
15.08. pk Seinäjoen Juniorikilpailut 2 Seinäjoki 13.08. 23:59Ilmoittaudu
15.08. pk Piirikunnallinen viikkokisa Leppävirta - 
15.08. seura Seurakisat Sonkajärvi - 
15.08. seura Seurakisat Kuhmo - 
15.08. seura Seurakisat Vaasa - 
16.08. pk Kultajousi kuukausikisat 4/4 Kuopio 14.08. 23:59Ilmoittaudu
16.08. seura Seurakisat Kiiminki - 
16.08. seura Seurakisat Kuopio 14.08. 23:59Ilmoittaudu
16.08. seura Seurakisat Janakkala - 
16.08. seura Seurakisat Espoo - 
16.08. pk Akaan kaupunginmestaruuskilpailut Akaa, Viiala 14.08. 23:59Ilmoittaudu
16.08. seura Seurakisat Somero - 
16.08. seura Seurakisat Raseborg/Karis - Raasepori/Karjaa 13.08. 23:59Ilmoittaudu
16.08. ak Hyvän Tuulen Kisat 2 Helsinki 13.08. 23:59Ilmoittaudu
16.08. pk Hyvän Tuulen Kisat 2 - kutsukilpailu Helsinki 13.08. 23:59 
16.08. pk Hyvän Tuulen Kisat 2 - lisälaji Helsinki 13.08. 23:59Ilmoittaudu
16.08. pk Pargas IF Klubbmästerskap / Seuran mestaruus 2 Pargas/Parainen 15.08. 23:59Ilmoittaudu
16.08. pk Piirin myöntämä kilpailu Muurame 15.08. 23:59Ilmoittaudu
16.08. pm pm-sisulisäviestit P/T9-11 Lieto 11.08. 23:59 
16.08. seura Seurakisat VIEREMÄ 14.08. 23:59Ilmoittaudu
16.08. seura Seurakisat Kaavi 15.08. 23:59Ilmoittaudu
16.08. pk Teuvan Rivakan Yu-kisat Teuva 15.08. 23:59Ilmoittaudu
16.08. pk Siikalatvacupin kilpailu Pyhäntä 15.08. 23:59Ilmoittaudu
17.08. seura Seurakisat Joroinen 16.08. 23:59Ilmoittaudu
17.08. pk Tyrnävän kunnan avoimet yleisurheilumestaruuskilpailut Tyrnävä 17.08. 23:59Ilmoittaudu
17.08. pk 51. Vasakisa Porvoo - Borgå 14.08. 23:59Ilmoittaudu
17.08. pk Borgå stavcup 2 / Porvoon seiväscup 2 Borgå - Porvoo 14.08. 23:59Ilmoittaudu
17.08. pk Elosataset Noormarkku 16.08. 23:59Ilmoittaudu
17.08. pm HämSYn pm-viestit Hämeenlinna 14.08. 23:59 
17.08. pk Junnut Radalle Tampere 15.08. 23:59Ilmoittaudu
17.08. pk Peukku-kisa Virrat 15.08. 23:59Ilmoittaudu
17.08. pk Pomppu-Ukkojen korkeus Helsinki - 
17.08. pk Seiväskisa Turku 15.08. 23:59Ilmoittaudu
17.08. seura Seurakisat Juuka 15.08. 23:59Ilmoittaudu
17.08. seura Seurakisat Punkaharju 17.08. 23:59 
17.08. pk Valkeavesi Games Kalajoki 15.08. 23:59Ilmoittaudu
17.08. seura Seurakisat Virrat - 
17.08. seura Seurakisat Lapinlahti - 
17.08. seura Seurakisat Karkkila - 
17.08. pk Viispiikkinen cup Pylkönmäki Saarijärvi - 
18.08. seura Seurakisat Hamina - 
18.08. seura Seurakisat Rovaniemi 15.08. 23:59Ilmoittaudu
18.08. seura Seurakisat Merikarvia - 
18.08. kans Eltsun kansalliset Helsinki 15.08. 23:59Ilmoittaudu
18.08. pk Hippokisat Ulvila 17.08. 23:59 
18.08. pk Omasp Sporttikisat Joensuu 16.08. 23:59Ilmoittaudu
18.08. pk Piirinmestaruusviestit 9-17 v Imatra 14.08. 23:59 
18.08. pm pm-viestit T/P13-15 Salo 13.08. 23:59 
18.08. seura Seurakisat Lapinlahti 14.08. 23:59Ilmoittaudu
18.08. pk Vedon kisat Lapinlahti 15.08. 23:59Ilmoittaudu
18.08. pk 2.Luokittelukilpailut/seurakilpailut Ristiina 16.08. 23:59Ilmoittaudu
18.08. pk DT i Smedsby Korsholm 16.08. 23:59Ilmoittaudu
18.08. seura Seurakisat Tuusula, Jokela - 
18.08. seura Seurakisat Nummi - 
18.08. seura Seurakisat VIEREMÄ 14.08. 23:59Ilmoittaudu
18.08. pk Sisulisät Orivesi 16.08. 23:59Ilmoittaudu
19.-21.08. pk SFIM i friidrott Mariehamn 11.08. 23:59Ilmoittaudu
19.-20.08. maantie Paavo Nurmi Marathon Turku - 
20.08. pm LaSY:n pm-huipentuma Iitti 17.08. 23:59Ilmoittaudu
20.08. SM SM-maraton Turku 12.08. 23:59Ilmoittaudu
20.-21.08. pm Uudy:n pm 9-15v Janakkala 17.08. 23:59Ilmoittaudu
20.08. am 13 v. Aluehuipentuma, lounainen alue Kaarina 17.08. 23:59Ilmoittaudu
20.-21.08. pm PM-huipentuma 9-15v 20.-21.8. Kouvola 16.08. 23:59Ilmoittaudu
20.08. ak Iin kisat Ii 16.08. 23:59Ilmoittaudu
20.08. ak Kälviän Kisat Kokkola 17.08. 23:59Ilmoittaudu
20.08. pk Matin Maastot Viirinkylä - 
20.08. pk Mikkeli avoin ABC3 kilpailu Mikkeli 18.08. 23:59Ilmoittaudu
20.08. pm Pm-sisuviestit Kauhajoki 16.08. 23:59 
20.08. pk Ville Pörhölä Games Tornio 15.08. 23:59Ilmoittaudu
20.08. pk Niilon kymppi Suonenjoki 18.08. 23:59Ilmoittaudu
20.08. pk Heinäpään heittokisat Oulu 18.08. 23:59Ilmoittaudu
21.08. pm Pm-huipentuma 9-15-v. 2. osa Orimattila 18.08. 23:59Ilmoittaudu
21.08. pk Pohjois-Karjalan 9-13-vuotiaiden pm-moniottelut osa 2 Lieksa 15.08. 23:59Ilmoittaudu
21.08. pm Pohjois-Savon 9-15-v. pm-moniottelut Siilinjärvi 16.08. 23:59Ilmoittaudu
21.08. pk Tuiskun moukari kisat Nousiainen 19.08. 23:59Ilmoittaudu
21.08. ak Avoimet alueviestit ja pm-viestit 9-15v Jyväskylä 17.08. 23:59 
21.08. pk Haka 90v / Nuorisokisa Valkeakoski 19.08. 23:59Ilmoittaudu
21.08. pm Hämsy:n N/M pm 10 000m Tampere 18.08. 23:59Ilmoittaudu
21.08. pk Hintrekin Lenkki ja Pikku-Hintrekki juoksut Kaustinen - 
21.08. pm Satakunnan viestihuipentuma P/T9-15 Rauma 18.08. 23:59 
21.08. pk Ekin Muistokisat Töysä 19.08. 23:59Ilmoittaudu
21.08. pk Hevannan XXX Juhlakisat Tampere 18.08. 23:59Ilmoittaudu
21.08. ak Mikkelin Kilpa-Veikot 120 vuotta juhlakisa Mikkeli 17.08. 23:59Ilmoittaudu
21.08. pk Aikuisurheilijoiden heittocup 3/5 Kouvola/Inkeroinen 15.08. 23:59 
21.08. pk Arctic-heitot Rovaniemi 20.08. 23:59Ilmoittaudu
21.08. pk Sadonkorjuukisat Himanka 18.08. 23:59Ilmoittaudu
21.08. seura Seurakisat Kaarina - 
22.08. pm Etelä-Savon pm-viestit Savonlinna 19.08. 23:59 
22.08. pk LUM Kesäkisa 4 Juoksuottelu Lappeenranta 21.08. 23:59Ilmoittaudu
22.08. pk Moukarin- ja painonheittokilpailut Helsinki - 
22.08. pk Osuuspankin Hippokisat Tampere - 
22.08. ak Seinäjoen aluekisat 4 Seinäjoki 19.08. 23:59Ilmoittaudu
22.08. seura Seurakisat Kangasniemi - 
22.08. seura Seurakisat Kiuruvesi - 
22.08. pk Vakka-Suomen mestaruuskisat Uusikaupunki 19.08. 23:59Ilmoittaudu
22.08. pk Moukaripörssin moukari Pori 20.08. 23:59Ilmoittaudu
22.08. seura Seurakisat Sonkajärvi - 
22.08. seura Seurakisat Kuhmo - 
22.08. pk Tuisku keihäs kisat Nousiainen - 
23.08. pk Naantalin Löylyn seurmaestaruuskisat 2.kilpailupäivä Naantali 18.08. 23:59Ilmoittaudu
23.-25.08. pk Pyrinnön heittocup, moukari Tampere 21.08. 23:59Ilmoittaudu
23.08. ak Ikaalisten Syyskisat Ikaalinen 20.08. 23:59Ilmoittaudu
23.08. pk Lahden Hippokisat Lahti - 
23.08. seura Seurakisat Somero - 
23.08. pk Aktia Junior Games del 3 Raseborg/Karis - Raasepori/Karjaa 20.08. 23:59Ilmoittaudu
23.08. pk Hippo-yleisurheilukisat Joensuu 21.08. 23:59Ilmoittaudu
23.08. pk kokkolan työväen urheilijoiden aluekilpailut kokkola 23.08. 23:59 
23.08. pk OK Maakunnan lasten kisailut Kajaani 21.08. 23:59Ilmoittaudu
23.08. pk Pargas IF Klubbmästerskap / Seuran mestaruus 3 Pargas/Parainen 22.08. 23:59Ilmoittaudu
23.08. seura Seurakisat Viitasaari - 
23.08. seura Seurakisat VIEREMÄ 14.08. 23:59Ilmoittaudu
23.08. pk Spotox Juoksucupin pikamatkat Kaarina 20.08. 23:59Ilmoittaudu
23.08. pk Urjalan kunnanmestaruuskisat Urjala 21.08. 23:59Ilmoittaudu
23.08. pk Veikkolan Veikkojen 2. viikkokisa Kirkkonummi 21.08. 23:59Ilmoittaudu
23.08. seura Seurakisat Parkano - 
24.08. pk Espoonlahden heittokisat Espoo 21.08. 23:59Ilmoittaudu
24.08. GP Motonet GP Lappeenranta Lappeenranta 18.08. 23:59Ilmoittaudu
24.08. pk Luokittelukilpailut / KeU-cup 5 Savonlinna, Kerimäki 23.08. 23:59Ilmoittaudu
24.08. pk Pomppu-Ukkojen korkeus Helsinki - 
24.08. pk Seuraottelu Salama-Ryske-Esa Forssa 23.08. 23:59Ilmoittaudu
24.08. pk Eläinpuistokisat 10 v. Ähtäri 21.08. 23:59Ilmoittaudu
24.08. pk Porvoon viikkokisa 4 - Borgå veckotävling 4 Porvoo - Borgå 24.08. 23:59Ilmoittaudu
24.08. seura Seurakisat Laitila 23.08. 23:59Ilmoittaudu
24.08. pk Värisilmä PRO kilpailut Karkkila 22.08. 23:59Ilmoittaudu
24.08. seura Seurakisat Teuva - 
25.08. pk Kymenlaakson pm-viestit 9-15v Kotka 21.08. 23:59 
25.08. seura Seurakisat Raahe - 
25.08. pm T/P 12-13 pm-2-ottelut ja T/P 14-15 pm-ottelut Naantali 20.08. 23:59Ilmoittaudu
25.08. pk Elokuun Tuulisähkö-kisat Nurmijärvi 22.08. 23:59Ilmoittaudu
25.08. pm LaSY:n pm- viestit, 9-15v Lahti 21.08. 23:59 
25.08. pk PERUTTU - Avoimet kaupunginmestaruuskisat Äänekoski 22.08. 23:59 
25.08. seura Seurakisat Nurmijärvi 24.08. 23:59 
25.08. pk Hippo-kisat Akaa 23.08. 23:59Ilmoittaudu
25.08. pk Metalli Cup4 Tornio 22.08. 23:59Ilmoittaudu
25.08. pk Moukaripörssin kiekkokisa Pori 23.08. 23:59Ilmoittaudu
25.08. seura Seurakisat Nummi 23.08. 23:59Ilmoittaudu
25.08. seura Seurakisat Tornio 22.08. 23:59 
25.08. seura Seurakisat Järvenpää - 
26.-28.08. SM SM-kilpailut 22-19 Vaasa Vasa 18.08. 23:59Ilmoittaudu
26.08. pk Ahkera vs. Pyrintö -seuraottelu Lahti 24.08. 23:59Ilmoittaudu
26.08. seura Seurakisat Janakkala - 
27.08. maantie Kiiminki-maraton Oulu - 
27.-28.08. pm NÅID flick- och pojkdagar 9-13 år Espoo 23.08. 23:59Ilmoittaudu
27.08. pm Sisuottelut II 9-13v Saarijärvi 22.08. 23:59Ilmoittaudu
27.-28.08. pm Helsyn junnuhuipentuma 9-13v Vantaa 21.08. 23:59Ilmoittaudu
27.-28.08. pk Paltamon heitot Paltamo 24.08. 23:59Ilmoittaudu
27.08. pk Sirkjärven ympärijuoksu Lappeenranta (Ylämaa) 24.08. 23:59Ilmoittaudu
28.08. pk Ahkeran heitto-ottelu Lahti 25.08. 23:59Ilmoittaudu
28.08. pk 55. Auliksen Olympialaiset Jämsä 25.08. 23:59Ilmoittaudu
28.08. pm Satakunnan 9-15v. Pm-moniottelut Parkano 25.08. 23:59Ilmoittaudu
28.08. pk Tampere Maraton Tampere - 
28.08. pm HämSYn pm-sisulisäviestit Nokia 25.08. 23:59 
28.08. pm Muurolan Piikki - maantiejuoksutapahtuma Rovaniemi - 
28.08. pk PM-moniottelut 9-15v Lappeenranta 23.08. 23:59Ilmoittaudu
28.08. pk Pyhäntä-hölkkä Pyhäntä 26.08. 23:59Ilmoittaudu
28.08. pk Elokuun kisat Alavieska 26.08. 23:59Ilmoittaudu
28.08. pk Salonjokilaaksojuoksu Salo 26.08. 23:59Ilmoittaudu
28.08. pk XXXVI Kuorevaarahölkkä ja Lasten Vauhtijuoksu Polvijärvi 28.08. 23:59 
29.08. pk Borgå stavcup 3 / Porvoon seiväscup 3 Borgå - Porvoo 27.08. 23:59Ilmoittaudu
29.08. pk Osuuspankin Hippokisat Tampere 27.08. 23:59Ilmoittaudu
29.08. pk Raision kaupungin mestaruuskilpailut Raisio 26.08. 23:59Ilmoittaudu
29.08. seura Seurakisat Kiuruvesi - 
29.08. pk Akilles mästerskap 5 - Akilleen mestaruuskisat 5 Borgå - Porvoo 26.08. 23:59Ilmoittaudu
29.08. pk Moukaripörssin keihäs Pori 27.08. 23:59Ilmoittaudu
29.08. seura Seurakisat Kuhmo - 
30.08.-01.09. pk Pyrinnön heittocup, kiekko Tampere 28.09. 23:59Ilmoittaudu
30.08. ak Riennon ABC-kisa Savonlinna 26.08. 23:59Ilmoittaudu
30.08. ak Tilastopajacup 6 Turku 27.08. 23:59Ilmoittaudu
30.-31.08. am Aluemestaruusviestit - Etelä ja Kaakko Helsinki 26.08. 23:59 
30.08. seura Seurakisat Vähäkyrö, Vaasa - 
30.08. seura Seurakisat Parkano - 
31.08. ak Harju Cup 3 Jyväskylä 28.08. 23:59Ilmoittaudu
31.08. pk Borgå stavcup 3 / Porvoon seiväscup 3 Borgå - Porvoo 28.08. 23:59Ilmoittaudu
31.08. pk Polvijärven kuukausikisat Polvijärvi 29.08. 23:59Ilmoittaudu
31.08. pk Pomppu-Ukkojen korkeus Helsinki - 
31.08. seura Seurakisat Polvijärvi - 
31.08. seura Seurakisat Nedervetil / Alaveteli 30.08. 23:59Ilmoittaudu
31.08. pk Uran nelisataset ja keihäs KANNUS 29.08. 23:59Ilmoittaudu
01.09. pm Sisuottelut Rovaniemi 29.08. 23:59Ilmoittaudu
01.09. pk Hippokisa 4 Valkeakoski 30.08. 23:59Ilmoittaudu
01.09. pk Peukku kisat KUORTANE 30.08. 23:59Ilmoittaudu
01.09. pk Syyskisa ja TUL seuraottelu Salo 29.08. 23:59Ilmoittaudu
01.09. pk TuWe:n Junnukisat Turku 28.08. 23:59Ilmoittaudu
01.09. pk Moukaripörssin toinen kiekkokisa Pori 30.08. 23:59Ilmoittaudu
01.09. pk Mynämäen kunnan mestaruuskilpailut Mynämäki 28.08. 23:59Ilmoittaudu
01.09. pk Sisulisät Orivesi 29.08. 23:59Ilmoittaudu
03.09. seuracup Pohjola Seuracup A-finaali Veikkola 31.08. 23:59Ilmoittaudu
03.09. seuracup Pohjola seuracup B-sarjan finaali - Pohjola föreningscup B-serie final Raasepori/Karjaa - Raseborg/Karis 31.08. 23:59Ilmoittaudu
03.09. seuracup Pohjola Seuracup C-finaali Vantaa 31.08. 23:59Ilmoittaudu
03.09. seuracup Pohjola Seuracup Superfinaali Espoo 31.08. 23:59Ilmoittaudu
03.09. maantie Rauhalahti Kuopio Maraton Kuopio - 
03.09. pk Vauhdittoman moukarinheiton SM Leppävirta - 
03.09. pk Syyssataset Lapinlahti 30.08. 23:59Ilmoittaudu
03.09. pk Vanhan Sotatien juoksu/marssi Kauhava 31.08. 23:59Ilmoittaudu
03.09. pk Heinäpään heittokisat Oulu 01.09. 23:59Ilmoittaudu
04.09. pk Avoimet TUL:n Järvi-Suomen mestaruuskilpailut heitto-ottelu Leppävirta - 
04.09. pk Aikuisurheilijoiden kuulan 10-ottelu Sulkava 28.08. 23:59 
04.09. pk Höstkast - Syysheitot Malax 02.09. 23:59Ilmoittaudu
04.09. seura Seurakisat Kaarina - 
05.09. pk Moukarin- ja painonheittokilpailut Helsinki - 
05.09. pk KeU:n mestaruusottelut Savonlinna, Kerimäki 03.09. 23:59Ilmoittaudu
05.09. pk Pitkät ratamatkat (pm 10000 m) ja Laihian Lujan piirikunnalliset Laihia 03.09. 23:59Ilmoittaudu
05.09. pk Akilles mästerskap 6 - Akilleen mestaruuskisat 6 Borgå - Porvoo 02.09. 23:59Ilmoittaudu
06.09. pm pm-ratakävelyt Naantali 01.09. 23:59Ilmoittaudu
06.09. seura Seurakisat Teuva - 
06.09. seura Seurakisat Polvijärvi - 
06.09. pk Niko Niklanderin juhlajuoksu Vantaa 01.09. 23:59Ilmoittaudu
06.09. seura Seurakisat Parkano - 
07.09. pk Puuhamaa-cup Janakkala 05.09. 23:59Ilmoittaudu
07.09. pk Syysheitot I Jämsä 04.09. 23:59Ilmoittaudu
07.09. pm Kainuun sisumoniottelut 2 Kajaani 03.09. 23:59Ilmoittaudu
07.09. seura Seurakisat Janakkala - 
07.09. pk Akilles mästerskap 7 - Akilleen mestaruuskisat 7 Borgå - Porvoo 02.09. 23:59Ilmoittaudu
07.09. seura Seurakisat Laitila 06.09. 23:59Ilmoittaudu
08.09. pk Aktia Junior Games del 4 Raseborg/Ekenäs - Raasepori Tammisaari 05.09. 23:59Ilmoittaudu
08.09. pk HSL Group moukari 3 Nurmijärvi 05.09. 23:59Ilmoittaudu
08.09. pk Lempäälän yleisurheilumestaruuskilpailut Lempäälä 07.09. 23:59Ilmoittaudu
08.09. pk Regiontävling Kyrkslätt 06.09. 23:59Ilmoittaudu
08.09. pk Ryskeen Kesäcup V Tammela 04.09. 23:59Ilmoittaudu
10.09. pk 56. Oulun Juoksu Oulu - 
10.-11.09. SM SM-viestit Jyväskylä 02.09. 23:59 
10.09. pk Heitto-ottelu Uusikaupunki 06.09. 23:59Ilmoittaudu
10.09. pk Jalasjärven heitto-ottelut Jalasjärvi 08.09. 23:59 
10.09. pk Valtin heitot Akaa / Viiala 08.09. 23:59Ilmoittaudu
10.-11.09. pk Avoimet TUL:n Järvi- Suomen Kyvyt esiin kilpailut . Leppävirta 01.09. 23:59Ilmoittaudu
10.09. pk Seiväskoulun syyskisat Somero 09.09. 23:59Ilmoittaudu
10.09. pk Kesän Ennätysten murskajaiset Töysä 08.09. 23:59Ilmoittaudu
10.09. pk Aikuisurheilijoiden heittocup 4/5 Kouvola/Inkeroinen 03.09. 23:59 
10.09. pk Arctic Hammer Rovaniemi 04.09. 23:59Ilmoittaudu
11.09. pk Heitto 5-ottelu Rovaniemi 10.09. 23:59Ilmoittaudu
11.09. pk Tuiskun heitto kisat Rusko(Vahto) 08.09. 23:59Ilmoittaudu
11.09. pk Hyppy- ja heittokilpailut Savonlinna, Kerimäki 09.09. 23:59Ilmoittaudu
11.09. pk Lasse Viren hölkkä Myrskylä - 
12.09. pk Osuuspankin Hippokisat Tampere 10.09. 23:59Ilmoittaudu
13.09. pk Piirikilpailut Kokkola 11.09. 23:59Ilmoittaudu
13.09. seura Seurakisat Parkano - 
14.09. pk Syysheitot II Jämsä 11.09. 23:59Ilmoittaudu
14.09. seura Seurakisat Nurmijärvi 13.09. 23:59 
14.09. pk Wanhanajan maili Nurmijärvi 11.09. 23:59Ilmoittaudu
14.09. seura Seurakisat Laitila 13.09. 23:59Ilmoittaudu
15.09. pk Regiontävling Kyrkslätt 13.09. 23:59Ilmoittaudu
16.09. pk Pk-seudun keihäskoulun kesäkisa 2 Helsinki 14.09. 23:59Ilmoittaudu
16.-17.09. maantie Finlandia Marathon ja Valon Kymppi Jyväskylä - 
17.09. maantie Espoo Rantamaraton juoksutapahtuma Espoo 17.09. 23:59 
17.-18.09. SM SM-moniottelut M/N22-19-17, T/P15-14 Lahti 09.09. 23:59Ilmoittaudu
17.09. pm Öppna NÅID F/P terräng 9-13 år och Spring Cup Raseborg/Karis - Raasepori/Karjaa 15.09. 23:59Ilmoittaudu
17.-18.09. pk Seuraottelu KaaUra, LTU, PaimU, PiKa, PiKe, SauvU Kaarina 13.09. 23:59Ilmoittaudu
17.09. pk HSL Group moukari 4 Nurmijärvi 14.09. 23:59Ilmoittaudu
17.09. pk Kaarlon Juoksu 2022 Posio 15.09. 23:59Ilmoittaudu
17.09. pk Kuonan Kymppi Savonlinna, Kerimäki 15.09. 23:59Ilmoittaudu
17.09. pm Supersisuottelut Lapua 14.09. 23:59Ilmoittaudu
17.09. maantie Ruissalojuoksut Turku - 
17.09. maantie Huippukymppi Pudasjärvi, Iso-Syöte 13.09. 23:59Ilmoittaudu
17.09. pk IX Iltavalo 3000m Kokkola/Ullava - 
18.09. pm HämSY:n pm-sisulisäottelut II Tampere 13.09. 23:59Ilmoittaudu
18.09. pk Pk-heittokisat Ristiina 16.09. 23:59Ilmoittaudu
18.09. pm UUDY:n pm-junnuottelut 2. 9-13v. Nummela 15.09. 23:59Ilmoittaudu
19.09. seura Seurakisat Jämsä - 
22.09. pm HämSY:n pm-sisulisämaastoviesti Lempäälä 19.09. 23:59 
24.-25.09. pm HämSY:n pm-sisulisähuipentuma Tampere 20.09. 23:59Ilmoittaudu
24.-25.09. pk Seuran avoimet mestaruusheitot Tampere 22.09. 23:59Ilmoittaudu
24.09. am Etelän ja Kaakon aluemestaruusmaastot Kotka 20.09. 23:59Ilmoittaudu
24.09. pm Helsyn 13-9 v. pm-moniottelut 2 Espoo 20.09. 23:59 
24.-25.09. pk Syysmoniottelut Laitila 21.09. 23:59Ilmoittaudu
24.09. pk Maasto Cup Kurikka 23.09. 23:59Ilmoittaudu
25.09. pk 48. Paimio-juoksu Paimio 22.09. 23:59Ilmoittaudu
25.09. pk Avoimet Tapanilan Erän mestaruuskilpailut Helsinki 21.09. 23:59Ilmoittaudu
25.09. pk Pakopirtin juoksu Utajärvi Ahmas Perinnekylä 20.09. 23:59Ilmoittaudu
25.09. pm pm-sisulisämoniottelut II P/T9-13 Laitila 21.09. 23:59Ilmoittaudu
01.10. pk Pohjois-Savon maakuntaviestijuoksu Karttula 26.09. 23:59 
01.10. pk Espoonlahden heittokisat Espoo 29.09. 23:59Ilmoittaudu
01.10. pk Itämeri Maraton Hanko - 
02.10. pk Mini-Maaria Turku 27.09. 23:59Ilmoittaudu
02.10. pk Joupiskan portaat 2022 Seinäjoki 30.09. 23:59Ilmoittaudu
02.10. pk Espoonlahden heittokisat Espoo 30.09. 23:59Ilmoittaudu
08.10. pk Aikuisurheilijoiden heittocup 5/5 Kouvola / Inkeroinen 01.10. 23:59 
08.10. maantie Vantaan Maraton Vantaa - 
08.10. pm Pm-sisumaastoviesti Kauhajoki 05.10. 23:59 
08.10. maantie Tampere Juoksee - Puolimaraton - Kymppi Tampere - 
15.10. pk Espoonlahden heittokisat Espoo 12.10. 23:59Ilmoittaudu
22.10. pk Kaarinan Syysmaraton Kaarina - 
29.10. pk Helsinki Halloween Run Helsinki - 
05.11. pk 16. Sarvilahden maraton Loviisa 27.10. 23:59 
12.11. maantie Maantiejuoksucup Vantaa - 
19.11. halli Pohjola Junior GP Helsinki 16.11. 23:59Ilmoittaudu
03.12. pk XMAS Run Helsinki - 
04.12. halli Itsenäisyyspäivän kisat, pitkät matkat Espoo 29.11. 23:59Ilmoittaudu
06.12. maantie Itsenäisyysmaraton Kuopio 02.12. 23:59 
06.12. halli Itsenäisyyspäivän kisat Espoo 29.11. 23:59Ilmoittaudu
10.12. maantie Maantiejuoksucup Vantaa - 
31.12. pk 35. Liedon Uudenvuodenjuoksu Lieto 27.12. 23:59Ilmoittaudu
31.12. pk Karttulan Uudenvuodenjuoksu Karttula 29.12. 23:59Ilmoittaudu