Kilpailukalenteri.fi
Etusivu
Selaus
Haku
Karttahaku


UKK / FAQ
Anna palautetta
Tietoa palvelusta

Tulospalveluohje

Piilota piirin myöntämät kilpailut

Näytä seurakilpailut
Kilpailuhaku
Aikaväli Luokitus
 - 
Sarja Ikä
Piiri Laji
    

Päivämäärä Luokittelu Kilpailu Paikkakunta Ilm. päättyy  
13.04. pk Rane Sport -maantiejuoksu Leppävirta 10.04. 23:59 
14.04. pk AskonPytty Finaali Iisalmi - 
27.04. pk XLIV Maaninka-Hölkkä Maaninka 25.04. 23:59 
07.05. pk Kultajousi kuukausikisat 1/5 Kuopio 05.05. 23:59 
07.05. seura Silja Line Seurakisat KUOPIO 05.05. 23:59 
11.05. pk Äitienpäiväheitot Leppävirta 11.05. 23:59 
11.05. pk Karttulan Asics-katujuoksu Karttula 07.05. 23:59 
18.05. pk Heittokisat Keitele 16.05. 23:59 
18.05. pm Pohjois-Savon pm- ja sisulisämaastot Kiuruvesi 12.05. 23:59 
19.05. pk Kuohun heittokisat Juankoski 16.05. 23:59 
21.05. pk Kuohun viikkokisat Juankoski 20.05. 23:59 
22.05. seura Siljaline seurakisat Varpaisjärvi - 
25.-26.05. pk Av Tul:n aikuisten ja Järvi- Suomen mestaruuskilpailut N/Myl ja 17v Leppävirta 15.05. 23:59 
28.05. pk Kuohun viikkokisat Juankoski 27.05. 23:59 
30.05. pk Seuraottelu Riento-Reipas-Kataja Kuopio 27.05. 23:59 
30.05. seura Seurakisat Kaavi - 
30.05. pk Helatorstain heitot ja hypyt Kaavi 28.05. 23:59 
02.06. pk Jorman moukaripörssi Leppävirta 02.06. 23:59 
03.06. seura Silja Line Seurakisat Varkaus - 
04.06. pk Kultajousi kuukausikisat 2/5 Kuopio 02.06. 23:59 
04.06. seura Silja Line Seurakisat KUOPIO 02.06. 23:59 
04.06. pk Kuohun viikkokisat Juankoski 03.06. 23:59 
05.06. pk Tuloskisa seiväs Varkaus - 
06.06. seura Seurakisat Keitele - 
06.06. seura Seurakisat Kiuruvesi - 
08.06. pm Keihään ja kiekon piirinmestaruuskilpailut Keitele 06.06. 23:59 
08.06. pm Keihään ja kiekon piirinmestaruuskisat, lisälaji Keitele 06.06. 23:59 
09.06. pk 9-15 vuotiaiden moniottelut Iisalmi 03.06. 23:59 
11.06. pk Intersport Siilinjärvi Ratajuoksut ja Minimaraton 400 m Lapinlahti 08.06. 23:59 
11.06. pk Kuohun viikkokisat Juankoski 10.06. 23:59 
11.06. seura Silja Line Seurakisat Lapinlahti 08.06. 23:59 
12.06. pk Avoimet VVV-seurakilpailut Varpaisjärvi 10.06. 23:59 
13.06. seura Seurakisat Kaavi - 
13.06. seura Seurakisat Keitele - 
13.06. pk Kesäkuun piirikunnalliset Kaavi 12.06. 23:59 
13.06. seura Seurakisat Kiuruvesi - 
15.06. pm Kuulan ja moukarin piirinmestaruuskilpailut Iisalmi 13.06. 23:59 
15.06. pk Polkujuoksu Varkaus 15.06. 23:59 
16.06. pk Seiväskisa Varkaus - 
17.06. pk Pk viikkokisat ja veteraanien pm Leppävirta - 
17.06. pk Visan Seurakisat Iisalmi 13.06. 23:59 
17.06. seura Seurakisat Sonkajärvi - 
18.06. pk Kuohun viikkokisat Juankoski 17.06. 23:59 
18.06. seuracup Seuracup 1.osakilpailu Kuopio 16.06. 23:59 
19.06. seura Seurakisat Leppävirta - 
20.06. seura Seurakisat Kiuruvesi - 
21.06. pk Keiteleen juhannusheitot Keitele 20.06. 23:59 
24.06. seura Silja Line Seurakisat Varkaus - 
25.06. pk Hippo-kisat Varpaisjärvi - 
26.06. seura Silja Line Seurakisat Siilinjärvi 24.06. 23:59 
27.06. seura Seurakisat Kiuruvesi - 
01.07. seura Seurakisat Sonkajärvi - 
02.07. pk Kultajousi kuukausikisat 3/5 Kuopio 30.06. 23:59 
02.07. seura Silja Line Seurakisat KUOPIO 30.06. 23:59 
02.07. pk Kuohun hyppykisat ja kiekko Juankoski 30.06. 23:59 
02.07. seura Seurakisat Leppävirta 02.07. 23:59 
02.07. pk Vieremän Koiton kuula ja pituuskisat Vieremä 29.06. 23:59 
03.07. pk Avoimet Visa-Vire-Veto-kisat Iisalmi 28.06. 23:59 
03.07. pk Tuloskilpailu M19 kiekko Varkaus - 
04.07. seura Seurakisat Kaavi - 
04.07. seura Seurakisat Keitele - 
04.07. pk Huiluukisat Maaninka 01.07. 23:59 
04.07. pk Kaiun heinäkuun piirikunnalliset Kaavi 03.07. 23:59 
05.07. pk Varpaisjärven 31. yömaraton Varpaisjärvi 01.07. 23:59 
06.07. pk Lasten ja nuorten kilpailut Keitele 04.07. 23:59 
06.07. pk Lasten ja nuorten kilpailut, lisälajit Keitele 05.07. 23:59 
06.07. pk Warkaus 90v - seiväshyppykilpailu Varkaus - 
08.07. pk PK viikkokisat Leppävirta 08.07. 23:59 
10.07. seura Seurakisat Tervo 10.07. 23:59 
11.07. seura Seurakisat Keitele - 
12.-13.07. ak Hannes Junior Games Kuopio 08.07. 23:59 
13.07. pk Muuruveden Perinnekisat Kuopion Muuruvesi - 
16.07. pk Kuohun viikkokisat Juankoski 15.07. 23:59 
17.07. GP Motonet GP Lapinlahti Lapinlahti 09.07. 23:59 
20.07. pk Seppo Saukkosen muistokilpailu Heinävesi - 
22.07. pk LepU:n Pk viikkokisat Leppävirta - 
23.07. pk Kuohun viikkokisat Juankoski 22.07. 23:59 
24.07. seura Seurakisat Leppävirta - 
24.07. seura Siljaline seurakisat Varpaisjärvi - 
27.-28.07. pm Piirihuipentuma Lapinlahti 24.07. 23:59 
27.07. pk Juhan Tuloskisat Iisalmi 24.07. 23:59 
29.07. seura Seurakisat Sonkajärvi - 
30.07. pk Kuohun viikkokisat Juankoski 29.07. 23:59 
31.07. seuracup Seuracup 2, Pohjois-Savo Leppävirta 28.07. 23:59 
01.08. seura Seurakisat Kaavi - 
01.08. pk Kaiun elokuun piirikunnalliset Kaavi 31.07. 23:59 
03.08. pk Toivon Kipinä Varkauden Kangaslampi - 
05.08. pk PK viikkokisat Leppävirta - 
06.08. pk Kuohun viikkokisat Juankoski 05.08. 23:59 
08.08. pk Kultajousi kuukausikisat 4/5 Kuopio 06.08. 23:59 
08.08. seura Seurakisat KUOPIO 04.08. 23:59 
08.08. seura Seurakisat Kiuruvesi - 
14.08. seura Silja Line Seurakisat Siilinjärvi 12.08. 23:59 
14.08. seura Siljaline seurakisat Varpaisjärvi - 
15.08. seura Seurakisat Kiuruvesi - 
17.08. pk Lasten Olympialaiset, puuseiväs SM. LepU 90v juhlakilpailu Leppävirta 17.08. 23:59 
17.08. pm 9-15-vuotiaiden pm-viestit Kuopio 13.08. 23:59 
19.08. pk PK viikkokisat Leppävirta - 
19.08. seura Seurakisat Sonkajärvi - 
21.08. seura Seurakisat Sonkajärvi - 
24.08. pk Niilon kymppi Suonenjoki 22.08. 23:59 
25.08. pk Heittokisat - Kuula, Kiekko ja Moukari Maaninka 23.08. 23:59 
26.08. seura Silja Line Seurakisat Varkaus - 
26.08. seura Seurakisat Sonkajärvi - 
28.08. pk Visan Seurakisat Iisalmi 23.08. 23:59 
28.08. seura Seurakisat Sonkajärvi - 
01.09. pk Syyssataset Lapinlahti 30.08. 23:59 
03.09. pk Kultajousi kuukausikisat 5/5 Kuopio 01.09. 23:59 
03.09. seura Seurakisat KUOPIO 01.09. 23:59 
07.09. pk Kuopio Maraton Kuopio - 
07.09. pk Avoimet Seuranmestaruus heittokisat Iisalmi 04.09. 23:59 
07.-08.09. pk Kyvyt Esiin lasten kilpailut Leppävirta 01.09. 23:59 
11.09. pk Vänärin syyskisa Kuopio 09.09. 23:59 
14.09. pk Pohjois-Savon maakuntaviesti Karttula 09.09. 23:59 
15.09. pk Avoimet TUL Järvi-Suomen heitto-ottelut Leppävirta - 
21.09. pk Huurreheitot Leppävirta 21.09. 23:59 
21.09. pk Painonheitoncup finaali, kutsukilpailu Iisalmi - 
22.09. pk XLIII VOIVAKKA-juoksu Laitilaniementie 10, Leppävirta - 
28.09. pk Kultajousi Running KUOPIO 23.09. 23:59 
29.09. pk Orinoron polkujuoksu Leppävirta 29.09. 23:59 
06.10. pk Pirjon Pakkaskisat Heinävesi - 
06.12. pk Itsenäisyysmaraton Kuopio - 
29.12. pk Seiväskisa Kuopio 26.12. 23:59 
31.12. pk Karttulan Uudenvuodenjuoksu Karttula 29.12. 23:59 
09.01. halli Tammipomput Kuopio 06.01. 23:59 
15.01. halli Urheiluoppilaitosten Hallimestaruuskilpailut Kuopio 09.01. 23:59 
16.01. halli Hallitonnit Kuopio 13.01. 23:59 
18.01. pk Kuulan hallikisat Keitele 16.01. 23:59 
24.-25.01. halli Pohjois-Savon avoimet hallit Kuopio 20.01. 23:59 
01.02. pk Jorkin Synttärikisat Leppävirta 01.02. 23:59 
06.02. halli Pikamatkat ja kuula Kuopio 03.02. 23:59 
29.02. pk Karkauspäivän kuulakisa Leppävirta - 
14.03. pk Avoin lajiklinikan tuloskilpailu Keitele 12.03. 23:59 
14.03. pk Av kuulantyönnön TUL Savon pm Leppävirta - 
04.04. pk Askon Pytty kisan finaali Iisalmi KILPAILU PERUTTU - 
11.04. pk Rane Sport ja Savo Sport Center -maantiejuoksu Leppävirta, KILPAILU PERUTTU 08.04. 23:59 
18.04. pk Kultajousi Running Kuopio : Peruttu 10.04. 23:59 
01.06. pk Kesäkauden avaus Leppävirta 30.05. 23:59 
01.06. seura Seurakisat Kaavi - 
03.06. seura Seurakisat Kiuruvesi - 
06.-07.06. pk Avoimet TUL:n Järvi- Suomen ja TUL:n aikuisurheilijoiden mestaruuskilpailut Leppävirta 01.06. 23:59 
06.06. pk Karttulan katujuoksu Karttula 02.06. 23:59 
10.06. seura Seurakisat Kiuruvesi - 
11.06. pk Heitto- ja hyppykilpailut Kaavi 09.06. 23:59 
13.06. pk Heittokisat Iisalmi 11.06. 23:59 
15.06. pk Pk viikkokisat Leppävirta - 
16.06. pk Kultajousi kuukausikisat 1/4 Kuopio 11.06. 23:59 
16.06. seura Silja Line Seurakisat Kuopio 11.06. 23:59 
17.06. seura Seurakisat Leppävirta - 
17.06. seura Seurakisat Kiuruvesi - 
18.06. pk Keiteleen juhannusheitot Keitele 16.06. 23:59 
21.06. pk Juhannus kisat Leppävirta - 
23.06. seura Seurakisat Lapinlahti 22.06. 23:59 
24.06. seura Silja Line Seurakisat Siilinjärvi 21.06. 23:59 
24.06. seura Seurakisat Kiuruvesi - 
25.06. seura Seurakisat Kaavi - 
27.06. pk Muuruveden Perinnekisat Kuopion Muuruvesi - 
27.06. pk Lasten ja nuorten kilpailut, lisälaji Keitele 25.06. 23:59 
27.06. pk Lasten ja nuorten kilpailut Keitele 25.06. 23:59 
29.06. seura Seurakisat Varkaus - 
29.06. pk LepU:n Viikkokokisat Leppävirta 29.06. 23:59 
29.06. seura Seurakisat Sonkajärvi 27.06. 23:59 
30.06. pk Visan viikkokisat Iisalmi 26.06. 23:59 
02.07. pk Heitto- ja hyppykilpailut Kaavi 30.06. 23:59 
04.07. pk Ahmon urheilukentän avajaiskisat Siilinjärvi 01.07. 23:59 
05.07. pk Jorman Moukaripörssi Leppävirta 05.07. 23:59 
07.07. pk Kultajousi kuukausikisat 2/4 Kuopio 03.07. 23:59 
07.07. seura Silja Line Seurakisat Kuopio 03.07. 23:59 
10.07. pk Kuulakisa Heinävesi 09.07. 23:59 
11.-12.07. ak Hannes Junior Games Kuopio 06.07. 23:59 
11.07. pk Pohjois-savon piirinmestaruuskisat Heittolajit Iisalmi 09.07. 23:59 
13.07. pk LepU:n Viikkokokisat Leppävirta 17.07. 23:59 
15.07. seura Seurakisat Leppävirta - 
16.07. pk Mahdin kisat Maaninka 13.07. 23:59 
16.07. seura Seurakisat Kaavi - 
18.07. pk Keihään ja kiekon piirinmestaruuskilpailut Keitele 16.07. 23:59 
19.07. pk Hannun muistokilpailut Varpaisjärvi 15.07. 23:59 
20.07. seura Silja Line Seurakisat Iisalmi 17.07. 23:59 
20.07. seura Seurakisat Sonkajärvi 18.07. 23:59 
20.07. pk Visan viikkokisat Iisalmi 17.07. 23:59 
21.07. pk Kuohun kisat Juankoski 17.07. 23:59 
22.07. pk Vireen seurakilpailut Varpaisjärvi - 
25.-26.07. pm Pohjois-Savon 9-15v. piirihuipentuma Kuopio 20.07. 23:59 
28.07. pk Heittokilpailut Mikkeli - 
29.07. pk Intersport Siilinjärvi Ratajuoksut ja kuula Siilinjärvi 26.07. 23:59 
29.07. seura Silja Line Seurakisat Siilinjärvi 26.07. 23:59 
31.07. pk Keihäskoulun keihäskisa Kuopio 30.07. 23:59 
01.08. pk Toivon Kipinä Varkauden Kangaslampi - 
01.08. pk Heittokisat Iisalmi 29.07. 23:59 
04.08. pk Kultajousi kuukausikisat 3/4 Kuopio 02.08. 23:59 
04.08. seura Silja Line Seurakisat Kuopio 02.08. 23:59 
04.08. seura Seurakisat Lapinlahti - 
05.08. seura Seurakisat Varkaus - 
05.08. seura Seurakisat Kiuruvesi - 
06.08. pk Heitto- ja hyppykilpailut Kaavi 04.08. 23:59 
10.-11.08. seura Seurakisat Sonkajärvi 08.08. 23:59 
11.08. pk Seuracup 2020 - piirikisat Iisalmi 07.08. 23:59 
12.08. seura Seurakisat Leppävirta - 
12.08. seura Seurakisat Kiuruvesi - 
12.08. pk Vireen seurakilpailut Varpaisjärvi 12.08. 23:59 
15.08. pk Oravikosken kisat Leppävirta 15.08. 23:59 
16.08. pk TUL Järvi- Suomen heitto-ottelut Leppävirta 13.08. 23:59 
18.08. pk Koiton pk-kisat Vieremä 15.08. 23:59 
20.08. seura Seurakisat Kaavi - 
22.08. pm Pohjois-Savon 9-15-v. pm-moniottelut Siilinjärvi 18.08. 23:59 
22.08. pk Niilon kymppi Suonenjoki 20.08. 23:59 
25.08. seura Silja Line Seurakisat Iisalmi 23.08. 23:59 
25.08. pk Elokuun kuulakisa Keitele 24.08. 23:59 
25.08. pk Visan viikkokisat/seuranmestaruuskisat Iisalmi 23.08. 23:59 
29.08. pk Seuranmestaruus Heittokisat Iisalmi 27.08. 23:59 
30.08. pm Pohjois-Savon PM-viestit Lapinlahti 26.08. 23:59 
31.08. seura Seurakisat Varkaus - 
31.08. seuracup K-Market cup 1.osakilpailu Vieremä 28.08. 23:59 
31.08. pk Viikkokisat ja aikuisten pm Leppävirta 31.08. 23:59 
01.09. pk Kultajousi kuukausikisat 4/4 Kuopio 30.08. 23:59 
01.09. seura Silja Line Seurakisat Kuopio 30.08. 23:59 
03.09. seuracup K-Market cup 2.osakilpailu Vieremä 28.08. 23:59 
05.09. pk Rauhalahti Kuopio Maraton Kuopio - 
05.-06.09. pk TUL av Järvi- Suomen Kyvyt esiin Leppävirta 29.08. 23:59 
05.09. pk Kuulakilpailu Keitele 04.09. 23:59 
06.09. pk Syyssataset Lapinlahti 04.09. 23:59 
07.09. seuracup K-Market cup 3.osakilpailu Vieremä 28.08. 23:59 
09.09. pk Vänärin syyskisa Kuopio 06.09. 23:59 
12.09. pm Pohjois-Savon piirin pm-ja sisulisämaastot Leppävirta 08.09. 23:59 
14.09. pk Aikuisurheilijoiden pm, moukari ja painonheitot Leppävirta - 
16.09. seura Silja Line Seurakisat Siilinjärvi - 
19.09. pk Pohjois-Savon maakuntaviesti Karttula 14.09. 23:59 
19.09. pk Otavan seitsemän tähden kisat. Mikkeli - 
20.09. pk Heittokisat - Kuula, Kiekko ja Moukari Maaninka 18.09. 23:59 
20.09. pk XLIV VOIVAKKA-juoksu Leppävirta - 
26.09. pk Huurreheitot Leppävirta 26.09. 23:59 
03.10. pk Kerran vielä kiellon päälle kisat Leppävirta - 
04.10. pk Pirjon Pakkaskisat Heinävesi - 
10.10. pk Avoimet Perinneurheiluliiton rappujuoksun ja maastojuoksun SM Joroinen - 
06.12. maantie 40. Itsenäisyysmaraton Kuopio : Peruttu 03.12. 23:59 
31.12. pk Uudenvuodenjuoksu Karttula 21.01. 23:59 
03.01. pk Pole Vault Team Sawon seiväskisa Kuopio-hallissa Kuopio 31.12. 23:59 
07.01. halli PERUTTU Tammipomput Kuopio : Peruttu 05.01. 23:59 
22.-23.01. halli PERUTTU Pohjois-Savon avoimet hallit Kuopio 18.01. 23:59 
30.01. pk Jorkin synttäri kuulakisa Leppävirta 30.01. 23:59 
04.02. halli PERUTTU Pikamatkat ja Kuula Kuopio 02.02. 23:59 
06.02. pk Kuulan hallikilpailu Keitele 03.02. 23:59 
14.02. pk Pole Vault Team Sawon seiväskisa Kuopio-hallissa Kuopio - 
07.03. pk Avoimet Suomen Perinneurheiluliiton kuulantyönnön mestaruuskilpailu. Leppävirta - 
21.03. pk Avoimet TUL:n Savon piirin pm kuulantyöntö Leppävirta - 
01.05. pk Karttulan katujuoksu Karttula 27.04. 23:59 
02.05. pk Kevät kisat Leppävirta 02.05. 23:59 
02.05. pm PM maastot/ Kilpailut siirtyvät koronarajoitusten ja paikallisviranomaisten suosituksen mukaisesti syksyyn. Uusi ajankohta määri Leppävirta 27.04. 23:59 
08.05. pk Olympiapainonheiton SM Leppävirta 03.05. 23:59 
15.05. pk Heittokisat Keitele 12.05. 23:59 
15.05. pk XLV Maaninka-Hölkkä Maaninka - 
17.05. pk Leppävirran Urheilijoiden pk viikkokilpailut Leppävirta - 
22.05. pk Kuohun kisat Juankoski 19.05. 23:59 
23.05. pk Perinneurheilun Helluntaikisat Mikkeli - 
23.05. pk Perinneurheilun Helluntaikisat Mikkeli 22.05. 23:59 
24.05. pk Leppävirran Urheilijoiden pk viikkokilpailut Leppävirta - 
26.05. pk Intersport Siilinjärvi Ratajuoksut Siilinjärvi 24.05. 23:59 
26.05. seura Seurakisat Varpaisjärvi 25.05. 23:59 
26.05. seura Seurakisat Siilinjärvi 24.05. 23:59 
29.05. pk Toivekisat Heinävesi - 
31.05. seura Seurakisat Varkaus - 
01.06. pk Kultajousi kuukausikisat 1/4 Kuopio 30.05. 23:59 
01.06. seura Seurakisat Kuopio 29.05. 23:59 
01.06. seura Seurakisat ja lasten Olympialaiset Leppävirta 31.05. 23:59 
01.06. seura Seurakisat Kaavi 31.05. 23:59 
01.06. pk Lasten kisat Iisalmi 26.05. 23:59 
05.06. pk Kesän aloitus Leppävirta - 
05.06. pk Tulos heittokisa Iisalmi 02.06. 23:59 
06.06. pk Jorman moukaripörssii Leppävirta - 
06.06. pk Kaiun hyppy- ja heittokisat Kaavi 04.06. 23:59 
09.06. pm Pohjois-Savon 9-15-v. pm-moniottelut Kuopio 06.06. 23:59 
09.06. pk Pm-ottelu lisälaji Kuopio - 
10.06. seura Seurakisat Kiuruvesi - 
14.06. pk Mummon munkkikisat Leppävirta - 
15.06. seuracup Pohjois-Savon Seuracup 1. osakilpailu Lapinlahti 13.06. 23:59 
16.06. seura Seurakisat Kiuruvesi - 
16.06. pk Tuloskisa Varkaus - 
19.06. ak Siilinjärvi Games Siilinjärvi 15.06. 23:59 
19.06. pk Siilinjärvi Games lisälajit Siilinjärvi 15.06. 23:59 
21.06. pk Piirikunnallinen viikkokisa Leppävirta 21.06. 23:59 
22.06. seura Seurakisat ja lasten Olympialaiset Leppävirta - 
23.06. seura Seurakisat Varpaisjärvi 22.06. 23:59 
23.06. seura Seurakisat Kiuruvesi - 
25.06. pk Keiteleen juhannusheitot Keitele 23.06. 23:59 
28.06. pk Piirikunnallinen viikkokisa ja aikuisten pm Leppävirta - 
28.06. seura Seurakisat Sonkajärvi - 
29.06. pk Lasten kisat Iisalmi 23.06. 23:59 
29.06. pk Seurakisa Maaninka 27.06. 23:59 
30.06. seura Seurakisat Varkaus 29.06. 23:59 
30.06. seura Seurakisat Kiuruvesi - 
01.07. seura Seurakisat Lapinlahti 29.06. 23:59 
01.07. seura Seurakisat Kaavi 30.06. 23:59 
03.-04.07. pk Avoimet TUL.n aikuisurheilijoiden ja TUL Järvi- Suomen N/Myl ja 17v mestaruuskilpailut Leppävirta 24.06. 23:59 
06.07. pk Kuohun kisat Juankoski 02.07. 23:59 
07.07. seura Seurakisat Siilinjärvi 04.07. 23:59 
07.07. pk SiiPon kuukausikisat Siilinjärvi 04.07. 23:59 
07.07. seura Seurakisat TERVO - 
10.07. pk Muuruvesi kisat Kuopion Muuruvesi - 
10.-11.07. ak Hannes Junior Games Kuopio 05.07. 23:59 
15.07. pk Kaiun hyppy- ja heittokisat Kaavi 13.07. 23:59 
15.07. pk Mahdin kisat Maaninka 12.07. 23:59 
17.07. GP Motonet GP Lapinlahti Lapinlahti 10.07. 23:59 
18.07. pk Avoimet TUL:n perinnekentän mestaruuskilpailut Kuopion Vehmersalmi 12.07. 23:59 
19.07. seura Seurakisat Sonkajärvi - 
20.07. pk Kultajousi kuukausikisat 2/4 Kuopio 18.07. 23:59 
20.07. seura Seurakisat Kuopio 18.07. 23:59 
20.07. seura Seurakisat Lapinlahti 18.07. 23:59 
21.07. seura Seurakisat Varpaisjärvi 20.07. 23:59 
22.07. pk Toivekisat Leppävirta - 
24.07. pk Hannun heitot lisälajit Varpaisjärvi 22.07. 23:59 
24.07. pk Hannun heittokilpailut Varpaisjärvi 18.07. 23:59 
24.07. pk Heittokisat Keitele 23.07. 23:59 
26.07. seura Seurakisat Varkaus 25.07. 23:59 
27.07. pk Lasten kisat Iisalmi 21.07. 23:59 
28.07. seura Seurakisat Leppävirta - 
28.07. pk Tulosparannus kilpailut Mikkeli 26.07. 23:59 
29.07. seura Seurakisat Kaavi 28.07. 23:59 
29.07. pk Kaiun seiväskisa Kaavi 27.07. 23:59 
31.07.-01.08. pm Pohjois-Savon 9-15v. piirihuipentuma Siilinjärvi 26.07. 23:59 
31.07. pk Pohjois-savon piirinmestaruuskisat Heittolajit Iisalmi 15.07. 23:59 
01.08. pk Kaiun seiväskisa Kaavi 30.07. 23:59 
02.08. seura Seurakisat Vieremä 31.07. 23:59 
04.08. seura Seurakisat Kiuruvesi - 
07.08. pk Toivon Kipinä Varkauden Kangaslampi - 
07.08. pk Tulos heittokisa Iisalmi 04.08. 23:59 
09.08. pk Piirikunnallinen viikkokisa Leppävirta - 
09.08. seura Seurakisat Vieremä 07.08. 23:59 
10.08. pk Kultajousi kuukausikisat 3/4 Kuopio 08.08. 23:59 
10.08. seura Seurakisat Kuopio 08.08. 23:59 
11.08. seuracup Seuracup 2-osakilpailu Varkaus 06.08. 23:59 
11.08. seura Seurakisat Kiuruvesi - 
12.08. pk Kaiun hyppy- ja heittokisat Kaavi 10.08. 23:59 
12.08. pk Naisten sataset Lapinlahti 10.08. 23:59 
12.08. seura Seurakisat Lapinlahti 10.08. 23:59 
15.08. pk VesUn 90-vuotis juhlakisa/KILPAILU PERUTTU Vesanto 01.08. 23:59 
16.08. pk Piirikunnallinen viikkokisa Leppävirta - 
16.08. seura Seurakisat Sonkajärvi - 
17.08. pk Hamulan moukarikisa Siilinjärvi 15.08. 23:59 
18.08. seura Seurakisat Varpaisjärvi 17.08. 23:59 
19.08. seura Seurakisat Kaavi 18.08. 23:59 
20.08. pk Tulos heittokisa Iisalmi 18.08. 23:59 
21.08. pk Perinneurheilukilpailut Leppävirran Oravikoski - 
21.08. pk Tuloskisa N sataset ja M kuula Varkaus 20.08. 23:59 
21.08. pk Niilon kymppi Suonenjoki 19.08. 23:59 
22.08. pk 9 - 13 - vuotiaiden moniottelut Iisalmi 16.08. 23:59 
23.08. seura Seurakisat Sonkajärvi - 
25.08. seura Seurakisat Siilinjärvi 22.08. 23:59 
25.08. pk SiiPon kuukausikisat Siilinjärvi 22.08. 23:59 
28.-29.08. pk Avoimet TUL Järvi- Suomen kyvyt esiin kilpailut Leppävirta 24.08. 23:59 
04.09. maantie Rauhalahti Kuopio Maraton Kuopio - 
04.09. pk Seuranmestaruus Heittokisat Iisalmi 01.09. 23:59 
04.09. pk Syyssataset Lapinlahti 02.09. 23:59 
05.09. pk Avoimet TUL:n Järvi- Suomen heitto-ottelut Leppävirta - 
07.09. pk Heinäveden Toivekisat Heinävesi - 
07.09. pk Kultajousi kuukausikisat 4/4 Kuopio 05.09. 23:59 
07.09. seura Seurakisat Kuopio 05.09. 23:59 
07.09. pk Vänärin syyskisa Kuopio 05.09. 23:59 
09.09. pk Kuulakilpailu Keitele 08.09. 23:59 
11.09. pk Pohjois-Savon maakuntaviestijuoksu Karttula 06.09. 23:59 
11.09. pk Vauhdittoman moukarin SM ja kiekkokisa Leppävirta - 
18.09. pm Pohjois-Savon piirin pm- ja 9-15-vuotiaiden sisulisämaastot Leppävirta 14.09. 23:59 
19.09. pk Otavan 7 tähden kisat Mikkeli - 
19.09. pk Heittokisat Iisalmi 18.09. 23:59 
19.09. pk XLV VOIVAKKA-juoksu Leppävirta - 
20.09. pk Leppävirran Urheilijoiden pk viikkokilpailut Leppävirta - 
26.09. pk Orinoro trail Leppävirta 26.09. 23:59 
27.09. pk Kerran vielä kiellon päälle kisat Leppävirta - 
02.10. pk Huurreheitot Leppävirta - 
03.10. pk Heittokisat Iisalmi - 
09.10. pk Pirjon Pakkaskisat Heinävesi - 
06.12. pk Itsenäisyysmaraton Kuopio 02.12. 23:59 
31.12. pk Karttulan Uudenvuodenjuoksu Karttula 29.12. 23:59 
13.01. halli Tammipomput PERUTTU Kuopio 11.01. 23:59 
29.01. pk Reipas Hallit Kuopio 25.01. 23:59 
05.02. pk Lepikän kuulakisa Leppävirta - 
15.02. pk Pituuden harjoituskisa Kuopio 13.02. 23:59 
19.-20.02. SM SM-hallit Kuopio 13.02. 23:59 
05.03. pk Perinneliiton mestaruuskilpailu Leppävirta 05.03. 23:59 
19.03. pk Avoin TUL:n mestaruus kuula Leppävirta 19.03. 23:59 
30.04. pk Karttulan katujuoksu Karttula 26.04. 23:59 
07.05. pk Äitienpäiväheitot Leppävirta 07.05. 23:59 
07.05. pk XLV Maaninka-Hölkkä Maaninka 05.05. 23:59 
14.05. pk Heittokisat Keitele 11.05. 23:59 
16.05. pk LepU:n viikkokisat Leppävirta - 
17.05. pk Kultajousi kuukausikisat 1/4 Kuopio 15.05. 23:59 
17.05. seura Seurakisat Kuopio 15.05. 23:59 
21.-22.05. pk Avoimet TUL:n Aikuisurheilijoiden ja TUL Järvi-Suomen N/Myl, 17v mestaruuskilpailut Leppävirta 12.05. 23:59 
23.05. pk VarkKV tuloskisa 1 Varkaus 21.05. 23:59 
25.05. seura Seurakisat Leppävirta - 
25.05. seura Seurakisat Lapinlahti 23.05. 23:59 
25.05. seura Seurakisat Siilinjärvi 23.05. 23:59 
25.05. pk SiiPon kuukausikisat Siilinjärvi 23.05. 23:59 
26.05. pk Vauhdittoman moukarinheiton av Järvi- Suomen mestaruuskilpailut ja Savon maastot Leppävirta - 
26.05. pm Pohjois-Savon Pm- ja sisulisämaastot Kiuruvesi 22.05. 23:59 
29.05. pk Kaavin Kaiun hyppykilpailut /KILPAILU PERUTTU Kaavi 28.05. 23:59 
30.05. seura Seurakisat Varkaus 29.05. 23:59 
02.06. pk Koiton kisat Vieremä 30.05. 23:59 
02.06. seura Seurakisat Vieremä 30.05. 23:59 
05.06. pk Jorman Moukari pörssi Leppävirta - 
06.06. pk Pokaalikisat Leppävirta - 
07.06. pk Kultajousi kuukausikisat 2/4 Kuopio 05.06. 23:59 
07.06. seura Seurakisat Kuopio 05.06. 23:59 
09.06. seura Seurakisat Kiuruvesi - 
11.06. pk Varkaus Puolikas Varkaus 08.06. 23:59 
12.06. pk Pk heittokilpailut Mikkeli - 
13.06. pk Lasten Kesport- seurakisat Iisalmi 08.06. 23:59 
13.06. pk Mummon munkkisat Leppävirta - 
15.06. pk Intersport Siilinjärvi Ratajuoksut Siilinjärvi 13.06. 23:59 
15.06. seura Seurakisat Siilinjärvi 13.06. 23:59 
16.06. pk Leppävirran moukarikilpailu Leppävirta - 
16.06. pk Kaavin Kaiun heitto- ja hyppykisat Kaavi 14.06. 23:59 
16.06. seura Seurakisat Kiuruvesi - 
18.06. pk Heittokisa, Tuloskisa Iisalmi 15.06. 23:59 
18.06. pk Tuloskisa Varkaus - 
18.06. pk Yöjuoksu Varpaisjärvi 13.06. 23:59 
20.06. pk VarkKV tuloskisa 2 Varkaus 17.06. 23:59 
20.06. pk PK viikkokisat Leppävirta - 
21.06. seura Seurakisat Lapinlahti 19.06. 23:59 
22.06. seura Seurakisat Leppävirta - 
22.06. pm Sisulisäviestit Iisalmi 15.06. 23:59 
23.06. pk Mikkelin pk heitot Mikkeli - 
23.06. seura Seurakisat Kiuruvesi - 
23.06. seura Seurakisat Lapinlahti 19.06. 23:59 
25.06. pk Leppävirran Juhannuskisat Leppävirta - 
27.06. seura Seurakisat Varkaus 26.06. 23:59 
27.06. seura Seurakisat Sonkajärvi - 
28.06. seura Seurakisat Kaavi 27.06. 23:59 
29.06. seuracup Pohjola Seuracup I Kuopio 26.06. 23:59 
30.06. seura Seurakisat Kiuruvesi - 
05.07. pk Kesport-kilpailut Iisalmi 01.07. 23:59Ilmoittaudu
05.07. pk Kuohun kisat Juankoski 02.07. 23:59Ilmoittaudu
09.-10.07. ak Hannes Junior Games Kuopio 03.07. 23:59Ilmoittaudu
13.07. pk Suonenjoen Vasaman polkujuoksut Suonenjoki 10.07. 23:59Ilmoittaudu
14.07. pk Mahdin kisat Maaninka 11.07. 23:59Ilmoittaudu
16.07. ak Siilinjärvi Games Siilinjärvi 11.07. 23:59Ilmoittaudu
18.07. seura Seurakisat Sonkajärvi - 
19.07. pk Kultajousi kuukausikisat 3/4 Kuopio 17.07. 23:59Ilmoittaudu
19.07. seura Seurakisat Kuopio 17.07. 23:59Ilmoittaudu
20.07. seura Seurakisat Leppävirta - 
21.07. seura Seurakisat Lapinlahti 19.07. 23:59Ilmoittaudu
21.07. pk Kaavin Kaiun seiväs- ja kiekkokilpailu Kaavi 19.07. 23:59Ilmoittaudu
23.07. pk Perinneurheilun avoimet TUL:n mestaruuskilpailut Vehmersalmi - 
24.07. pk Hannun heittokilpailut Lapinlahti 18.07. 23:59Ilmoittaudu
25.07. pk VarkKV tuloskisa 3 Varkaus 22.07. 23:59Ilmoittaudu
26.07. pk Kesport-kilpailut Iisalmi 22.07. 23:59Ilmoittaudu
26.07. seura Seurakisat Kaavi 25.07. 23:59Ilmoittaudu
27.07. seura Seurakisat Lapinlahti 25.07. 23:59Ilmoittaudu
30.-31.07. pm Pohjois-Savon 9-15v. piirihuipentuma Varkaus 27.07. 23:59Ilmoittaudu
03.08. seura Seurakisat Kiuruvesi - 
03.08. seura Seurakisat Siilinjärvi 31.07. 23:59Ilmoittaudu
03.08. pk SiiPon kuukausikisat Siilinjärvi 31.07. 23:59Ilmoittaudu
06.08. pk Toivon Kipinä, Suomen Perinneurheiluliiton SM Kangaslampi - 
09.08. seuracup Pohjola Seuracup II Lapinlahti 04.08. 23:59Ilmoittaudu
10.08. seura Seurakisat Kiuruvesi - 
11.08. pk Kaavin Kaiun hyppykilpailut Kaavi 09.08. 23:59Ilmoittaudu
15.08. seura Seurakisat Sonkajärvi - 
16.08. pk Kultajousi kuukausikisat 4/4 Kuopio 14.08. 23:59Ilmoittaudu
16.08. seura Seurakisat Kuopio 14.08. 23:59Ilmoittaudu
16.08. seura Seurakisat Lapinlahti 14.08. 23:59Ilmoittaudu
16.08. seura Seurakisat Kaavi 15.08. 23:59Ilmoittaudu
17.08. seura Seurakisat Varkaus 16.08. 23:59Ilmoittaudu
17.08. seura Seurakisat Lapinlahti - 
20.08. pk Niilon kymppi Suonenjoki 18.08. 23:59Ilmoittaudu
21.08. pm Pohjois-Savon 9-15-v. pm-moniottelut Siilinjärvi 16.08. 23:59Ilmoittaudu
22.08. seura Seurakisat Kiuruvesi - 
22.08. seura Seurakisat Sonkajärvi - 
29.08. seura Seurakisat Kiuruvesi - 
03.09. maantie Rauhalahti Kuopio Maraton Kuopio - 
03.-04.09. pk Avoimet TUL:n Järvi- Suomen Kyvyt esiin kilpailut . Leppävirta 24.09. 23:59Ilmoittaudu
01.10. pk Pohjois-Savon maakuntaviestijuoksu Karttula 26.09. 23:59 
06.12. maantie Itsenäisyysmaraton Kuopio 02.12. 23:59 
31.12. pk Karttulan Uudenvuodenjuoksu Karttula 29.12. 23:59Ilmoittaudu