Kilpailukalenteri.fi
Etusivu
Selaus
Haku
Karttahaku


UKK / FAQ
Anna palautetta
Tietoa palvelusta

Tulospalveluohje

Piilota piirin myöntämät kilpailut

Näytä seurakilpailut
Kilpailuhaku
Aikaväli Luokitus
 - 
Sarja Ikä
Piiri Laji
    

Päivämäärä Luokittelu Kilpailu Paikkakunta Ilm. päättyy  
13.05. pk Pyrinnön Seiväskisa Oulu 12.05. 23:59 
14.05. am Piirin- ja aluemestaruusmaastot Kempele 08.05. 23:59 
14.05. pm Sisulisä PM-maastot Kempele 08.05. 23:59 
19.05. seura Seurakisat Raahe - 
21.05. pk Terwahölkkä ja -maraton Oulu - 
22.05. pk Ratakauden Avauskisa Oulu 19.05. 23:59 
24.05. pk Tiistaikisa I Oulu 22.05. 23:59 
25.05. seura Seurakisat Kempele 23.05. 23:59 
25.05. seura Seurakisat Raahe - 
25.05. seura Seurakisat Liminka - 
25.05. seura Seurakisat Pyhäntä - 
26.05. pk Heinäpään heittokisat Oulu 24.05. 23:59 
28.05. pm Jompen Rataraasto Kempele 24.05. 23:59 
02.06. seura Seurakisat Raahe - 
05.06. seura Seurakisat Oulu 03.06. 23:59 
05.06. pk Rokuan Maastojuoksu Rokua Utajärvi , Rokuan hiihtostadion 01.06. 23:59 
05.06. pk Pyrinnön Seiväskisa Oulu 03.06. 23:59 
05.06. seura Seurakisat PUDASJÄRVI - 
06.06. seura Seurakisat Kärsämäki - 
06.06. pk Heinäpään heittokisat Oulu 04.06. 23:59 
06.06. seura Seurakisat PUDASJÄRVI - 
07.06. pk Tiistaikisa II Oulu 05.06. 23:59 
08.06. pk Keihäskisat Tyrnävä 06.06. 23:59 
09.06. seura Seurakisat Merijärvi - 
10.06. pk Auran Sprintit Oulu 07.06. 23:59 
11.06. pk 11. KORENTOKANGAS - juoksu PUDASJÄRVI 09.06. 23:59 
12.06. pk Heinäpään heittokisat Oulu 07.06. 23:59 
12.06. seura Seurakisat Oulu 10.06. 23:59 
13.06. seura Seurakisat PUDASJÄRVI - 
13.06. seura Seurakisat Kärsämäki - 
13.06. seura Seurakisat PUDASJÄRVI - 
14.06. seura Seurakisat Kiiminki - 
14.06. seuracup Pohjola Seuracup I osakilpailu Oulainen 10.06. 23:59 
16.06. seura Seurakisat Pyhäntä - 
16.06. pk Naisten korkeus Oulu 14.06. 23:59 
19.06. pk Heinäpään heittokisat Oulu 17.06. 23:59 
20.06. seura Seurakisat Kärsämäki - 
20.06. pk Seipään tuloskisat Raahe 19.06. 23:59 
20.06. seura Seurakisat PUDASJÄRVI - 
21.06. pk Merimajan heitot Pyhäjoki 19.06. 23:59 
22.06. seura Seurakisat Tyrnävä 22.06. 23:59 
23.06. ak Pohjantähti-Games Piirin GP-kisa Pudasjärvi 19.06. 23:59 
23.06. seura Seurakisat Merijärvi - 
25.-26.06. kans Valkean Kaupungin Kisat - Rankingkilpailu Oulu 17.06. 23:59 
26.06. seura Seurakisat Oulu 22.06. 23:59 
26.06. pk Valkean Kaupungin Kisat - Juniorilajit Oulu 21.06. 23:59 
27.06. seura Seurakisat Kärsämäki - 
27.06. pk Keihäs- ja kuulakisat Tyrnävä 25.06. 23:59 
29.06. seura Seurakisat Liminka - 
30.06. seura Seurakisat Raahe - 
04.07. seura Seurakisat Kärsämäki - 
05.07. pk Tiistaikisa III Oulu 03.07. 23:59 
07.07. seura Seurakisat Pyhäntä - 
07.07. pk KEV-kisa Kuusamo 05.07. 23:59 
07.07. seura Seurakisat Merijärvi - 
10.07. pk Marttilanharjun juoksu Ylikiiminki/Oulu - 
11.07. seura Seurakisat Kärsämäki - 
11.07. pk KEV-heittokisa Kuusamo 10.07. 23:59 
11.07. seura Seurakisat PUDASJÄRVI - 
13.07. seura Seurakisat Tyrnävä 13.07. 23:59 
14.07. seura Seurakisat Raahe - 
15.07. seura Seurakisat Oulu 13.07. 23:59 
16.-17.07. pm Avoimet Pohjois-pohjanmaan pm-kilpailut Pudasjärvi 13.07. 23:59 
18.07. pk Heittokisat Tyrnävä 16.07. 23:59 
18.07. seura Seurakisat Kärsämäki - 
18.07. seura Seurakisat PUDASJÄRVI - 
19.07. seura Seurakisat Pyhäntä - 
19.07. pk Tiistaikisa IV Oulu 17.07. 23:59 
21.07. seura Seurakisat Merijärvi - 
23.07. pk Heinäpään heittokisat Oulu 21.07. 23:59 
24.07. pk Pyrinnön seiväskisa Oulu 21.07. 23:59 
24.07. pk Heinäpään heittokisat Oulu 21.07. 23:59 
25.07. seura Seurakisat Kärsämäki - 
25.07. seura Seurakisat PUDASJÄRVI - 
26.07. pk Seiväskisa Raahe 23.07. 23:59 
26.07. pk Tuloskisat Liminka 24.07. 23:59 
27.07. seura Seurakisat Liminka - 
27.07. seura Seurakisat Pyhäntä - 
27.07. pk KEV-heittokisa Kuusamo 26.07. 23:59 
27.07. pk Pyrinnön sprintit Oulu 26.07. 23:59 
28.07. seura Seurakisat Raahe - 
28.07. pk Vesan kisat Raahe 25.07. 23:59 
28.07. pk Mettäperän lenkki Muhos - 
30.-31.07. pm Pohjois-Pohjanmaan Sisuhuipentuma Kempele 27.07. 23:59 
01.08. seura Seurakisat Kärsämäki - 
01.08. seura Seurakisat PUDASJÄRVI - 
02.08. seuracup Pohjola Seuracup II.osakilpailu Oulu 31.07. 23:59 
06.08. pk Kempele Maraton Kempele - 
06.08. seura Seurakisat Oulu, Haukipudas 05.08. 23:59 
07.08. seura Seurakisat Oulu 04.08. 23:59 
07.08. pm Sisuviestit Oulu 05.08. 23:59 
08.08. pk Avoimet Kaupungin mestaruuskilpailut Pudasjärvi 06.08. 23:59 
08.08. seura Seurakisat PUDASJÄRVI - 
11.08. seura Seurakisat Raahe - 
11.08. seura Seurakisat Pyhäntä - 
13.08. pk 9 - 13 vuotiaiden moniottelut PUDASJÄRVI 09.08. 23:59 
16.08. seura Seurakisat Kiiminki - 
16.08. pk Siikalatvacupin kilpailu Pyhäntä 15.08. 23:59 
17.08. pk Tyrnävän kunnan avoimet yleisurheilumestaruuskilpailut Tyrnävä 16.08. 23:59 
17.08. pk KEV-heittokisa Kuusamo 16.08. 23:59 
18.08. seura Seurakisat Pyhäntä - 
20.08. ak Iin kisat Ii 16.08. 23:59 
20.08. pk Heinäpään heittokisat Oulu 18.08. 23:59 
22.08. pk Heittokisat Tyrnävä 20.08. 23:59 
23.08. pk Tiistaikisa V Oulu 21.08. 23:59 
25.08. seura Seurakisat Raahe - 
25.08. seura Seurakisat Pyhäntä - 
27.08. maantie Kiiminki-maraton Oulu - 
28.08. pk Pyhäntä-hölkkä Pyhäntä 26.08. 23:59 
31.08. pk Heittokisat Tyrnävä 29.08. 23:59 
31.08. pk KEV-heittokisa Kuusamo 30.08. 23:59 
31.08. pk Pyrinnön sprintit Oulu 30.08. 23:59 
03.09. seura Seurakisat Oulu, Haukipudas 02.09. 23:59 
03.09. pk Heinäpään heittokisat Oulu 01.09. 23:59 
03.09. seura Seurakisat Oulu, Haukipudas 02.09. 23:59 
10.09. pk 56. Oulun Juoksu Oulu - 
12.09. pk Heittokisat Tyrnävä 10.09. 23:59 
17.09. pk Heinäpään heittokisat Oulu 15.09. 23:59 
17.09. maantie Huippukymppi Pudasjärvi, Iso-Syöte 13.09. 23:59 
24.09. pk Heittoviisiottelu Oulu 22.09. 23:59 
25.09. pk Pakopirtin juoksu Utajärvi Ahmas Perinnekylä 20.09. 23:59 
01.10. pk Virpiniemen Maastomaraton Oulu 28.09. 23:59Ilmoittaudu
02.10. pk Heinäpään heittokisa Oulu 01.10. 23:59Ilmoittaudu
08.10. pk MourunkiRun Kempele - 
31.12. maantie Limingan Uudenvuodenjuoksu Liminka 29.12. 23:59Ilmoittaudu