Kilpailukalenteri.fi
Etusivu
Selaus
Haku
Karttahaku


UKK / FAQ
Anna palautetta
Tietoa palvelusta

Tulospalveluohje

Piilota piirin myöntämät kilpailut

Näytä seurakilpailut
Kilpailuhaku
Aikaväli Luokitus
 - 
Sarja Ikä
Piiri Laji
    

Päivämäärä Luokittelu Kilpailu Paikkakunta Ilm. päättyy  
02.05. pk Vakka-maastot Kalanti 28.04. 23:59 
06.05. pk Vakka-Suomen maasto- ja sukkulaviestit Masku 03.05. 23:59 
07.05. seura Silja Line Seurakisat Somero - 
08.05. pm pm-sisulisämaastot Mynämäki 03.05. 23:59 
14.05. pk Nousiaisten moukarikisat Nousiainen 11.05. 23:59 
14.05. pk pm sisulisämaastoviesti Lieto 09.05. 23:59 
14.05. seura Silja Line Seurakisat Somero - 
15.05. pk Soihdun heittokisat Rymättylä, Naantali 11.05. 23:59 
19.05. pk Avoimet Kaarinan Mestari 3-ottelut Kaarina 16.05. 23:59 
19.05. pk Löylyn kevätkisat Naantali 14.05. 23:59 
19.05. pk Suurilan lenkki Lieto 17.05. 23:59 
20.05. seura Seurakisat Raisio 17.05. 23:59 
21.05. seura Silja Line Seurakisat Salo - 
21.05. seura Silja Line Seurakisat Somero - 
22.05. pk Avoin PeU:n kilpailu I Perniö 20.05. 23:59 
22.05. seura Silja Line Seurakisat Perniö 20.05. 23:59 
23.05. pk Pitkät ratamatkat Paimio 21.05. 23:59 
25.05. pk Turku Trail cup polkujuoksu Turku, Länsikeskus 19.05. 23:59 
25.05. pk Vilpas Track Games Salo 22.05. 23:59 
25.05. pk Säästöpankin keväeheitot Somero 22.05. 23:59 
25.05. pk seiväskoulun kevätkisat Somero 22.05. 23:59 
26.05. pk Heittokisat Vehmaa 22.05. 23:59 
26.05. pk Palkintokeskuksen Junnukisat Turku 22.05. 23:59 
27.05. seura Seurakisat Paimio 25.05. 23:59 
27.05. pk LähiTapiolan Nuorisokisat Laitila 24.05. 23:59 
28.05. seura Silja Line Seurakisat Salo - 
28.05. pk Nousiaisten sisulisämoukarikisat Nousiainen 25.05. 23:59 
28.05. seura Silja Line Seurakisat Somero - 
29.05. pm Avoimet M/N, M/N17 pm-kilpailut (1pvä.) Turku 24.05. 23:59 
29.05. seura Seurakisat Marttila - 
30.05. pk Liedon Säästöpankkikisat Lieto 24.05. 23:59 
30.05. pk Tuiskun heittokisat I Rusko 27.05. 23:59 
30.05. seura Silja Line Seurakisat Raisio 27.05. 23:59 
02.06. pk PeU:n avoimet kansalliset Aikuisurheilukilpailut ja T/P11,13,15,N/M17 Perniö 31.05. 23:59 
04.06. ak 1. Tilastopajacup Turku 01.06. 23:59 
04.06. pk Säästöpankkikisa Salo 02.06. 23:59 
04.06. seura Silja Line Seurakisat Somero - 
05.06. pk Avoin PeU:n kilpailu II Perniö 03.06. 23:59 
05.06. seura Silja Line Seurakisat Perniö 03.06. 23:59 
06.06. pk Vankan seiväskisat Uusikaupunki 04.06. 23:59 
07.06. pk UKK avoimet kilpailut Uusikaupunki 04.06. 23:59 
08.06. pk Kaarinan Aluekilpailut Kaarina 05.06. 23:59 
10.-11.06. ak Paavo Nurmi Junior / Master Games Turku 06.06. 23:59 
11.06. iaaf Paavo Nurmi Games Turku - 
11.06. seura Silja Line Seurakisat Somero - 
13.06. pk Paimion yleisurheilukilpailut Paimio 11.06. 23:59 
17.06. seuracup Seuracup I, Salon-Loimaan lohko Salo 14.06. 23:59 
18.06. seuracup Seuracup 1. Ykköslohko Naantali 14.06. 23:59 
18.06. seuracup Seuracup 1 Turun lohko Kaarina 15.06. 23:59 
18.06. seuracup Seuracup I, Vakkalohko Uusikaupunki 15.06. 23:59 
18.06. seura Seurakisat Somero - 
21.06. ak Someron juhannuskisat Somero 19.06. 23:59 
24.06. pk Vakka-Suomen rataviestit Laitila 21.06. 23:59 
25.06. ak 2. Tilastopajacup Turku 22.06. 23:59 
25.06. seura Silja Line Seurakisat Somero - 
26.06. seura Seurakisat Marttila - 
27.06. karn 41.Someron seiväskarnevaalit Somero 25.06. 23:59 
27.06. karn 41.Someron seiväskarnevaalit Somero 25.06. 23:59 
29.06. karn 41.Someron seiväskarnevaalit, M/N A-kilp. Somero 25.06. 23:59 
30.06. karn 41.Someron seiväskarnevaalit,leirikilpailu Somero 25.06. 23:59 
30.06. karn 41.Someron seiväskarnevaalit, M C-kilp Somero 25.06. 23:59 
30.06. karn 41.Someron seiväskarnevaalit,M/N B-kilp. Somero 25.06. 23:59 
02.07. pk Vakka-ottelut Mynämäki 27.06. 23:59 
02.07. seura Silja Line Seurakisat Somero - 
04.07. pm Avoimet M/N ja M/N17 pm-kilpailut 2. kilpailupäivä Laitila 01.07. 23:59 
06.07. pk Avoimet piirikunnalliset aikuisyleisurheilukilpailut Lieto 04.07. 23:59 
06.07. pk Albin Stenroosin muistojuoksu Vehmaa - 
06.07. pk Soihdun heittokisat Rymättylä, Naantali 04.07. 23:59 
07.07. pk Vehmaan aluekilpailut Vehmaa 03.07. 23:59 
09.07. ak 3. Tilastopajacup Turku 06.07. 23:59 
09.07. seura Silja Line Seurakisat Somero - 
10.07. pm pm-sisulisämoniottelut T9-15 Loimaa 05.07. 23:59 
11.07. pm pm-sisulisäottelut P9-15 Salo 06.07. 23:59 
13.07. pk 20. Kikkan kisat Marttila 10.07. 23:59 
13.07. pk Naantalin Aurinkokävelyt Naantali 09.07. 23:59 
14.07. pk Heinäseiväs Naantali 12.07. 23:59 
15.07. pk Heinäheitot Laitila 12.07. 23:59 
16.07. ak 4. Tilastopajacup Turku 13.07. 23:59 
16.07. seura Silja Line Seurakisat Somero - 
16.07. pm Avoimet pm-esteet M/N Turku 13.07. 23:59 
18.07. seura Silja Line Seurakisat Raisio - 
18.07. pk Avoimet piirikunnalliset aikuisyleisurheilukilpailut Lieto 16.07. 23:59 
20.07. pk Ike-hölkkä ja lasten Kids- juoksu Lokalahti - 
20.07. ak Laitilan Nuorisokansalliset Laitila 17.07. 23:59 
23.07. pk Ratakusiaiset Lieto 18.07. 23:59 
23.07. seura Silja Line Seurakisat Somero - 
25.07. ak 5. Tilastopajacup Turku 22.07. 23:59 
25.07. pm Avoimet pm-esteet M/N17, P/T14-15 Turku 22.07. 23:59 
27.-28.07. pm pm sisulisähuipentuma Turku 22.07. 23:59 
29.07. seura Silja Line Seurakisat Raisio 27.07. 23:59 
30.07. pk Piikkiön Kehityksen aluekilpailu kaarina 27.07. 23:59 
30.07. seura Seurakisat Somero - 
31.07. pk Avoin PeU:n kilpailu III Perniö 29.07. 23:59 
31.07. seura Seurakisat Marttila - 
31.07. seura Silja Line Seurakisat Perniö 29.07. 23:59 
01.08. seura Silja Line Seurakisat Raisio 30.07. 23:59 
03.08. pk Aluekisat Lieto 30.07. 23:59 
03.08. pk PNM Trail Nousiainen - 
04.08. pk Varsyn juoksucup:n ja Spotox heittopörssin osakilpailu Kaarina 01.08. 23:59 
05.08. seuracup Seuracup II Turun lohko Lieto 01.08. 23:59 
06.08. seuracup Seuracup II Salo-Loimaa lohko Loimaa 04.08. 23:59 
06.08. seuracup Seuracup II Ykköslohko Salo 03.08. 23:59 
06.08. seuracup Vakka-lohko Seuracup II Mynämäki 03.08. 23:59 
06.08. seura Silja Line Seurakisat Somero - 
07.08. pk Vakka-Suomen Seiväscup Laitila 05.08. 23:59 
09.-11.08. pk Suomen Aikuisurheiluliiton SM-kilpailut Turku 30.07. 23:59 
13.08. pk Hippokisat Salo 09.08. 23:59 
13.08. pk Vakka-Suomen mestaruuskilpailut Uusikaupunki 10.08. 23:59 
13.08. seura Silja Line Seurakisat Somero - 
15.08. pm P/T13-15 pm-sisulisäviestit Raisio 10.08. 23:59 
16.08. pk Avoimet Someron kaupungin mestaruuskilpailut Somero - 
16.08. seura Seurakisat Somero - 
17.08. maantie Paavo Nurmi Marathon Turku - 
18.08. am 13v aluehuipentuma, lounainen alue Naantali 13.08. 23:59 
19.08. pk Paimion kaupungin yleisurheilumestaruuskilpailut Paimio 12.08. 23:59 
20.08. pk avoimet Vakka-Suomen ratakävelyt Mynämäki 17.08. 23:59 
20.08. seura Silja Line Seurakisat Somero - 
22.08. pm pm kakkosmoniottelut P/T13 Raisio 17.08. 23:59 
22.08. pm P/T9-11 pm-sisulisäviestit Raisio 17.08. 23:59 
24.08. pk Heitto-ottelu Uusikaupunki 21.08. 23:59 
25.08. ak 6.Tilastopajacup Turku 22.08. 23:59 
25.08. pk Salonjokilaakso-juoksu Salo 22.08. 23:59 
25.08. pm Avoin M/N pm-10000m Turku 22.08. 23:59 
26.08. pk Raision kaupungin mestaruuskilpailut Raisio - 
27.08. pk Naantalin Löylyn seuramestaruuskilpailut 1.kilpailupäivä Naantali 23.08. 23:59 
27.08. seura Silja Line Seurakisat Somero - 
28.08. pk TuWe:n Junnukisat Turku 24.08. 23:59 
03.09. pm pm-ratakävelyt T/P9-15, M/N17, M/N Naantali 29.08. 23:59 
05.09. pk Syyskisa ja TUL seuraottelu Salo 02.09. 23:59 
06.09. pk Säästöpankin syysheitot Somero 04.09. 23:59 
07.09. pk Keilahalli Shot Put Loimaa 2019 Loimaa 28.08. 23:59 
08.09. pk Merkki-Mitalicup finaali Naantali 04.09. 23:59 
10.09. pk Naantalin Löylyn seuramestaruuskilpailut 2.kilpailupäivä Naantali 06.09. 23:59 
12.09. seura Seurakisat Raisio 10.09. 23:59 
14.-15.09. ak Koululiikuntaliiton yleisurheilumestaruuskilpailut Laitila 05.09. 23:59 
15.09. ak 7. Tilastopajacup Turku 12.09. 23:59 
17.09. pk KLL:n VS:n piirin yläasteiden ja lukioiden piirikisat Laitila 13.09. 23:59 
21.09. pk Nousiaisten heittokisat Nousiainen 18.09. 23:59 
21.09. pk URA:n, LTU:n ja PiKe:n seuranmestaruuskilpailut kaarina 19.09. 23:59 
21.09. maantie Ruissalojuoksut Turku - 
22.09. pk Syysseiväs Koski Tl 19.09. 23:59 
26.09. pk KLL:n VS:n piirin alakoulujen yleisurheilukisat Kaarina 19.09. 23:59 
26.09. pk Löylyn syysheitot Naantali 22.09. 23:59Ilmoittaudu
26.09. pk Mini Maaria katujuoksu Turku 22.09. 23:59Ilmoittaudu
27.09. pk Yö-juoksu Turku 23.09. 23:59Ilmoittaudu
28.-29.09. pk Syysmoniottelut Laitila 25.09. 23:59 
29.09. pm pm-sisulisämoniottelut II P/T11-9 Laitila 25.09. 23:59Ilmoittaudu
05.10. pk Tuiskun heittokisat II Rusko 02.10. 23:59Ilmoittaudu
13.10. pk Varsyn juoksucupin maastosprintit Raisio 09.10. 23:59Ilmoittaudu
26.10. maantie Kaarinan Syysmaraton Kaarina - 
17.11. pk Syyshallit Turku 13.11. 23:59Ilmoittaudu
14.12. pk Tonttukisat Turku 09.12. 23:59Ilmoittaudu
29.12. pk Someron halliseiväs Somero 27.12. 23:59Ilmoittaudu
31.12. pk 34. Liedon Uudenvuoden juoksu Lieto 28.12. 23:59Ilmoittaudu