Kilpailukalenteri.fi
Etusivu
Selaus
Haku
Karttahaku


UKK / FAQ
Anna palautetta
Tietoa palvelusta

Tulospalveluohje

Piilota piirin myöntämät kilpailut

Näytä seurakilpailut
Paluu kilpailun tietoihin
Klikkaa seuran nimeä jos haluat nähdä vain kyseisen seuran ilmoittautuneet.
am-kilpailut
27.07. klo 17:00 Aluemestaruuskilpailut 17/19v, Eteläinen- ja Kaakkoinen alue
KK.fi:n kautta ilmoittautuneita urheilijoita 281 henk. (499 lajisuoritusta)
M19 100m (9)
Nimi Seura Ennätys (PB) / Kauden paras (SB)
Johannes HakalaEspoon Tapiot11.43 / 11.43
Iivo HämäläinenViipurin Urheilijat11.90 / 12.01
Joonas JäppinenHelsingfors IFK11.03 / 11.03
Pyry KoskiniemiHelsingin Kisa-Veikot11.72 / 11.72
Miki LaaksoHelsingin Kisa-Veikot11.19 / 11.19
Henri MatikainenEspoon Tapiot11.67 / 11.67
Mortti MetsäkoivuViipurin Urheilijat11.36 / 11.36
Konsta-Eemeli RutonenLappeenrannan Urheilu-Miehet11.44 / 11.59
Jonatan SperrynEspoon Tapiot11.50 / -
 
M19 200m (12)
Akseli EskelinenLappeenrannan Urheilu-Miehet22.66 / 22.66
Johannes HakalaEspoon Tapiot23.14 / 23.35
Iivo HämäläinenViipurin Urheilijat24.29 / 25.01
Joonas JäppinenHelsingfors IFK22.42 / 22.42
Miska KoponenViipurin Urheilijat22.90 / 23.13
Pyry KoskiniemiHelsingin Kisa-Veikot23.22 / 23.22
Mikko KuivalainenEspoon Tapiot26.26 / -
Miki LaaksoHelsingin Kisa-Veikot22.52 / 22.54
Lassi LehtimäkiEspoon Tapiot23.20 / 23.43
Henri MatikainenEspoon Tapiot24.45 / -
Mortti MetsäkoivuViipurin Urheilijat23.05 / 23.05
Konsta-Eemeli RutonenLappeenrannan Urheilu-Miehet23.44 / 23.52
 
M19 400m (9)
Kalle GauriloffKeski-Uudenmaan Yleisurheilu60.41 / -
Emil GrabberIF Raseborg57.00 / 57.00
Oliver HeikkinenIF Raseborg54.00 / 54.00
Miska KoponenViipurin Urheilijat50.37 / 51.49
Lassi LehtimäkiEspoon Tapiot51.59 / -
Teemu MälkiäLahden Ahkera51.26 / 51.26
Eemil PorvariHartolan Voima50.34 / 50.34
Leo RautiainenKenttäurheilijat-5853.91 / -
Joel VuohtoniemiViipurin Urheilijat55.22 / 55.22
 
M19 800m (2)
Teemu MälkiäLahden Ahkera2:02.08 / 2:02.08
Oscar NyholmBorgå Akilles2:03.20 / 2:04.62
 
M19 1500m (7)
Muhammad AliHelsingfors IFK4:10.70 / 4:10.70
Robin FransmanIF Sibbo-Vargarna4:35.74 / 4:38.48
Joona HeikkeröPorvoon Urheilijat4:35.05 / 4:35.05
Kasper LindebergLahden Ahkera4:27.38 / 4:38.44
Oscar NyholmBorgå Akilles4:17.30 / -
Jibriil RobleViipurin Urheilijat - / -
Max WaltherKenttäurheilijat-584:08.49 / 4:08.49
 
M19 5000m (2)
Robin FransmanIF Sibbo-Vargarna18:09.77 / 18:09.77
Joel VuohtoniemiViipurin Urheilijat - / -
 
M19 110m aj (5)
Lassi PihlavistoHelsingin Kisa-Veikot15.48 / 15.48
Leo RautiainenKenttäurheilijat-58 - / -
Konsta-Eemeli RutonenLappeenrannan Urheilu-Miehet15.24 / 15.24
Jonatan SperrynEspoon Tapiot14.75 / 14.75
Daniel WickströmIF Sibbo-Vargarna17.18 / 17.18
 
M19 400m aj (1)
Lassi PihlavistoHelsingin Kisa-Veikot - / -
 
M19 korkeus (2)
Joona HeikkeröPorvoon Urheilijat1.60 / -
Leo RautiainenKenttäurheilijat-581.86 / 1.80
 
M19 seiväs (4)
Otto JunnilaIF Sibbo-Vargarna4.45 / 4.45
Artjom KiviharjuEsbo IF3.64 / 3.40
Eerik MäkeläLahden Ahkera4.70 / 4.70
Johannes MäkeläHelsingin Kisa-Veikot4.40 / 4.20
 
M19 pituus (7)
Oliver ForsmanIF Raseborg6.10 / -
Joona HeikkeröPorvoon Urheilijat5.47 / 5.47
Sisu MikkiläImatran Urheilijat6.63 / 6.62
Emil NylundIF Sibbo-Vargarna6.12 / 6.12
Eemil PorvariHartolan Voima6.96 / 6.90
Sakari ValliusJoensuun Kataja6.90 / 6.90
Simeon VorselmanHelsingin Kisa-Veikot6.78 / 6.78
 
M19 3-loikka (2)
Emil NylundIF Sibbo-Vargarna13.67 / 13.67
Simeon VorselmanHelsingin Kisa-Veikot13.78 / -
 
M19 kuula (5)
Joona HeikkeröPorvoon Urheilijat9.54 / 9.06
Robin HildénIF Sibbo-Vargarna13.95 / 13.95
Leo RautiainenKenttäurheilijat-5813.78 / 13.78
Niklas TallqvistBorgå Akilles11.11 / 11.11
Daniel WickströmIF Sibbo-Vargarna9.27 / 9.27
 
M19 kiekko (3)
Robin HildénIF Sibbo-Vargarna41.68 / 41.68
Mikko HuhtaNurmijärven Yleisurheilu50.61 / 50.61
Leo RautiainenKenttäurheilijat-5842.42 / 41.96
 
M19 moukari (1)
Miska JohanssonJoutsan Pommi42.56 / 42.56
 
M19 keihäs (1)
Lauri WuorenrinneIF Raseborg64.70 / 64.70
 
N19 100m (15)
Lotta JalonenJanakkalan Jana13.04 / 13.04
Helmi LievonenRiihimäen Kisko12.76 / 13.27
Iida LounelaHelsingin Kisa-Veikot14.05 / -
Katja LuukkolaLeppävaaran Sisu12.04 / 12.39
Eevi MaijalaEspoon Tapiot15.27 / 15.27
Olivia MarttilaVantaan Salamat12.73 / 12.88
Nea NakariVehkalahden Veikot13.13 / 13.34
Ella PaukkuEsbo IF12.47 / 12.89
Viivi SandbergEspoon Tapiot13.01 / 13.01
Venla SarvilinnaEspoon Tapiot13.72 / 14.01
Sanni SuhonenEspoon Tapiot13.43 / 13.43
Emilia TallqvistEsbo IF13.69 / 13.69
Oona VasilevTapanilan Erä13.19 / 13.42
Emilia VoutilainenHelsingin Kisa-Veikot13.27 / -
Linnéa WiikIF Sibbo-Vargarna13.91 / 13.99
 
N19 200m (16)
Emmi HietanenRiihimäen Kisko27.40 / 27.40
Julia IhantolaEspoon Tapiot25.07 / 25.07
Erika KenttäEspoon Tapiot - / -
Aino KoskelaHelsingfors IFK26.31 / 26.53
Emma LooPargas IF27.10 / 27.60
Iida LounelaHelsingin Kisa-Veikot29.12 / -
Katja LuukkolaLeppävaaran Sisu24.69 / 25.22
Eevi MaijalaEspoon Tapiot32.27 / 32.27
Olivia MarttilaVantaan Salamat26.62 / -
Ella PaukkuEsbo IF26.26 / 26.89
Ilona RuoholaTurun Urheiluliitto25.88 / -
Viivi SandbergEspoon Tapiot27.67 / 27.67
Venla SarvilinnaEspoon Tapiot29.07 / -
Sanni SuhonenEspoon Tapiot27.74 / 28.03
Emilia TallqvistEsbo IF28.12 / -
Oona VasilevTapanilan Erä26.80 / 28.81
 
N19 400m (9)
Olivia EttanenKarhulan Urheilijat63.40 / 63.41
Sandra JohanssonBorgå Akilles66.88 / 66.88
Mona KorelinHelsingin Kisa-Veikot64.63 / 64.63
Lilja KoskelaHelsingin Kisa-Veikot - / -
Iida LounelaHelsingin Kisa-Veikot65.93 / 65.93
Maisa MikkolaViipurin Urheilijat69.09 / -
Heta NeuvonenEspoon Tapiot66.76 / 67.38
Viivi SandbergEspoon Tapiot65.29 / 65.29
Aino VenäläinenImatran Urheilijat59.09 / 59.09
 
N19 800m (2)
Olivia EttanenKarhulan Urheilijat2:25.18 / 2:25.18
Heta NeuvonenEspoon Tapiot2:32.11 / -
 
N19 1500m (2)
Nea HalttunenAsikkalan Raikas5:11.66 / 5:11.66
Maisa MikkolaViipurin Urheilijat5:28.75 / -
 
N19 3000m (2)
Nea HalttunenAsikkalan Raikas - / -
Aino TengvallRekolan Raikas10:11.24 / -
 
N19 100m aj (3)
Emmi HietanenRiihimäen Kisko15.41 / 15.41
Vanessa LindbergRiihimäen Kisko15.54 / 15.84
Saimi LupalaIF Raseborg15.26 / 15.35
 
N19 400m aj (2)
Sandra JohanssonBorgå Akilles - / -
Nella VarjasEspoon Tapiot65.47 / -
 
N19 korkeus (5)
Emmi HietanenRiihimäen Kisko1.60 / 1.60
Erika KenttäEspoon Tapiot1.56 / -
Vanessa LindbergRiihimäen Kisko1.66 / 1.52
Saimi LupalaIF Raseborg1.65 / -
Taru MyöhänenKarhulan Urheilijat1.45 / -
 
N19 seiväs (3)
Vanessa LindbergRiihimäen Kisko3.63 / 3.50
Vilma MikkolaKeski-Uudenmaan Yleisurheilu3.60 / 3.20
Aino SuorsaOriveden Ponnistus3.31 / 3.20
 
N19 pituus (13)
Gisela BergströmBorgå Akilles5.40 / 5.22
Ida CardonaKeski-Uudenmaan Yleisurheilu5.42 / -
Amanda EkblomBorgå Akilles4.70 / 4.20
Noora HietalaHyvinkään seudun Urheilijat5.26 / 5.22
Lilja KoskelaHelsingin Kisa-Veikot5.50 / 5.50
Anniina KuukkaImatran Urheilijat5.04 / 4.47
Helmi LievonenRiihimäen Kisko5.17 / 5.13
Saimi LupalaIF Raseborg5.57 / -
Ella PaukkuEsbo IF5.25 / 5.12
Sanni SuhonenEspoon Tapiot5.00 / 5.00
Alisa TikkanenHelsingfors IFK4.98 / 4.72
Milla UittiImatran Urheilijat5.30 / 5.23
Kerttu ValtonenEspoon Tapiot4.59 / -
 
N19 3-loikka (4)
Lilja KoskelaHelsingin Kisa-Veikot11.68 / 11.61
Emma LooPargas IF11.68 / 11.25
Noora SihvonenKeski-Uudenmaan Yleisurheilu11.79 / 11.79
Kia WirénRekolan Raikas10.00 / 10.00
 
N19 kuula (4)
Emmi HietanenRiihimäen Kisko10.47 / 10.47
Tiina JärvinenLahden Ahkera13.31 / 13.00
Saimi LupalaIF Raseborg11.31 / 10.97
Jonna VirénLiljendal IK10.73 / 10.73
 
N19 kiekko (3)
Pinja MuotkaLahden Ahkera36.08 / 36.08
Jonna VirénLiljendal IK32.72 / 32.72
Jenniina VirtanenJanakkalan Jana34.47 / 34.23
 
N19 moukari (3)
Emmi MaloLopen Urheilijat52.40 / 52.40
Nellinoora MaunulaHelsingfors IFK49.29 / 49.29
Sara PuustinenBorgå Akilles45.82 / 44.04
 
N19 keihäs (4)
Emmi HietanenRiihimäen Kisko41.50 / 41.50
Saimi LupalaIF Raseborg36.46 / 36.46
Siiri NikulaKeski-Uudenmaan Yleisurheilu38.11 / 31.48
Kaisla OlkkolaHelsingin Kisa-Veikot37.83 / 37.83
 
N19 5000m kävely (2)
Taika NurroRekolan Raikas30:52.2h / -
Anna-Maj VierikkoRekolan Raikas28:37.38 / 28:57.91
 
M17 100m (22)
Tarmo AaproEspoon Tapiot13.07 / 13.07
Anton BaggerSjundeå IF12.74 / -
Micke BärlundTapanilan Erä11.39 / 11.41
Pyry BrandtViipurin Urheilijat11.80 / 11.80
Viljami HeinonenHelsingin Kisa-Veikot11.83 / 11.83
Kasperi HiidenniemiKeski-Uudenmaan Yleisurheilu12.68 / 12.68
Huiyi HuangViipurin Urheilijat11.84 / 11.84
Taneli HyvärinenHyvinkään seudun Urheilijat12.06 / 12.06
Tomas JärvinenHelsingin Kisa-Veikot11.39 / -
Lauri KylmäpuroHelsingin Kisa-Veikot11.72 / 11.72
Joona LeinonenSavonlinnan Riento12.12 / 12.12
Rado LindbergEsbo IF11.53 / 11.74
Elias LundellSjundeå IF13.53 / -
Paul MattheliéEsbo IF - / -
Oliver ÖhmanIF Raseborg11.37 / 11.44
Lassi PärttyVehkalahden Veikot11.74 / 11.74
Aatu PohjonenLappeenrannan Urheilu-Miehet12.17 / 12.17
Santtu RautioKerimäen Urheilijat12.14 / 12.26
Aapo ReinikainenHelsingin Kisa-Veikot12.08 / 12.08
Tumi SirankoVantaan Salamat12.13 / 12.13
Luka VeselinovicEspoon Tapiot11.75 / 11.75
Rasmus VuonorantaEsbo IF11.53 / 11.53
 
M17 200m (15)
Aarni AnttilaHelsingin Kisa-Veikot25.84 / -
Anton BaggerSjundeå IF - / -
Micke BärlundTapanilan Erä23.18 / 23.18
Simon EkholmIF Raseborg25.19 / -
Olavi HalonenHyvinkään seudun Urheilijat24.22 / 24.22
Viljami HeinonenHelsingin Kisa-Veikot24.04 / 24.04
Taneli HyvärinenHyvinkään seudun Urheilijat24.35 / 24.35
Waltteri KoenkytöEspoon Tapiot23.40 / 23.91
Rado LindbergEsbo IF23.29 / 23.40
Elias LundellSjundeå IF - / -
Paul MattheliéEsbo IF - / -
Jusa NiemiRiihimäen Kisko25.51 / 25.51
Eetu RantalaHelsingfors IFK23.52 / 23.52
Aapo ReinikainenHelsingin Kisa-Veikot28.84 / -
Rasmus VuonorantaEsbo IF23.56 / 23.56
 
M17 400m (13)
Anton BaggerSjundeå IF63.56 / 63.56
Huiyi HuangViipurin Urheilijat55.09 / 55.09
Taneli HyvärinenHyvinkään seudun Urheilijat - / -
Tomas JärvinenHelsingin Kisa-Veikot52.25 / -
Waltteri KoenkytöEspoon Tapiot52.56 / 53.28
Saku KoukkuLappeenrannan Urheilu-Miehet56.87 / 56.87
Joona LeinonenSavonlinnan Riento59.59 / 59.59
Rado LindbergEsbo IF53.57 / -
Eetu RantalaHelsingfors IFK53.32 / 53.32
Santtu RautioKerimäen Urheilijat57.02 / 57.02
Samuli SaarikoskiKeravan Urheilijat57.78 / 57.78
Jaakko SiltalaHelsingin Kisa-Veikot55.87 / 55.87
Juho VenäläinenImatran Urheilijat52.93 / 52.93
 
M17 800m (6)
Emil AlajoutsijärviEspoon Tapiot2:28.49 / 2:28.49
Otso BarckKeski-Uudenmaan Yleisurheilu2:08.84 / 2:08.84
Ville KorhonenKenttäurheilijat-582:10.36 / 2:10.36
Rasmus LaapasNurmijärven Yleisurheilu1:59.64 / 1:59.64
Samuli SaarikoskiKeravan Urheilijat2:10.29 / 2:10.29
Jaakko SiltalaHelsingin Kisa-Veikot2:03.67 / 2:03.67
 
M17 1500m (11)
Emil AlajoutsijärviEspoon Tapiot5:17.03 / -
William ForsténEsbo IF4:45.04 / 4:45.04
Leevi HolmströmLahden Ahkera4:23.55 / 4:23.55
Ukko IkonenVantaan Salamat4:26.07 / 4:26.07
Ville KorhonenKenttäurheilijat-584:30.76 / 4:30.76
Rasmus LaapasNurmijärven Yleisurheilu4:17.46 / 4:17.46
Niilo MölsäPorvoon Urheilijat4:44.16 / 4:44.16
Hannes NikkinenLänsi-Uudenmaan Urheilijat - / -
Valtteri PartanenKarhulan Katajaiset4:26.99 / 4:26.99
Veeti SavolainenKeravan Urheilijat4:21.50 / 4:21.50
Mikaïl UusipereEspoon Tapiot4:25.47 / 4:25.47
 
M17 3000m (10)
Santeri AhoniemiHyvinkään seudun Urheilijat10:27.28 / -
Santtu HeiskanenKenttäurheilijat-589:45.27 / 9:55.52
Leevi HolmströmLahden Ahkera - / -
Kasperi KemppainenNurmijärven Yleisurheilu - / -
Tero KorpiKenttäurheilijat-589:34.09 / 9:34.09
Hannes NikkinenLänsi-Uudenmaan Urheilijat9:38.51 / -
Valtteri PartanenKarhulan Katajaiset - / -
Veeti SavolainenKeravan Urheilijat9:31.70 / 9:31.70
Miro SivonenTampereen Pyrintö - / -
Mikaïl UusipereEspoon Tapiot9:49.79 / 9:49.79
 
M17 110m aj (7)
Simon EkholmIF Raseborg16.80 / -
Thomas IsakssonBorgå Akilles15.96 / 15.96
Tomas JärvinenHelsingin Kisa-Veikot14.30 / 14.30
Lauri KylmäpuroHelsingin Kisa-Veikot15.55 / 15.55
Juho MantilaRiihimäen Kisko15.41 / 15.43
Tumi SirankoVantaan Salamat14.93 / 14.93
Luka VeselinovicEspoon Tapiot15.01 / 15.01
 
M17 400m aj (7)
Huiyi HuangViipurin Urheilijat - / -
Ukko IkonenVantaan Salamat - / -
Lauri KylmäpuroHelsingin Kisa-Veikot57.83 / 57.83
Juho MantilaRiihimäen Kisko57.37 / 57.37
Aatu PohjonenLappeenrannan Urheilu-Miehet - / -
Elliot SchmidtBorgå Akilles61.70 / -
Luka VeselinovicEspoon Tapiot60.83 / 60.83
 
M17 korkeus (5)
Emil GranströmVihdin Viesti1.81 / -
Olavi HalonenHyvinkään seudun Urheilijat1.70 / 1.70
Thomas IsakssonBorgå Akilles1.74 / 1.74
Valter NylundIF Sibbo-Vargarna1.68 / 1.68
Juuso TuominenRiihimäen Kisko1.74 / -
 
M17 seiväs (8)
Arttu HaaksluotoRiihimäen Kisko4.00 / 4.00
Vilho HaaksluotoRiihimäen Kisko3.90 / 3.90
Markus HakalaEspoon Tapiot3.50 / -
Olavi HalonenHyvinkään seudun Urheilijat4.55 / 4.55
Eelis HynninenLahden Ahkera3.55 / 3.55
Tomas JärvinenHelsingin Kisa-Veikot4.31 / -
Jusa NiemiRiihimäen Kisko3.70 / 3.70
Aatu SihvonenKarhulan Katajaiset4.51 / 4.30
 
M17 pituus (5)
Kasperi HiidenniemiKeski-Uudenmaan Yleisurheilu5.39 / 5.39
Thomas IsakssonBorgå Akilles5.99 / 5.98
Tomas JärvinenHelsingin Kisa-Veikot6.75 / -
Lauri MäkinenKenttäurheilijat-585.50 / 5.50
Markus PorvariHartolan Voima5.55 / 5.40
 
M17 3-loikka (7)
Anton BaggerSjundeå IF10.34 / 10.19
Alec EkblomBorgå Akilles12.61 / 12.61
Simon EkholmIF Raseborg12.03 / 12.03
Kasperi HiidenniemiKeski-Uudenmaan Yleisurheilu11.34 / 11.34
Konsta KeijonenKeski-Uudenmaan Yleisurheilu12.26 / 12.08
Alexander MannerkorpiHelsingin Kisa-Veikot11.71 / -
Tumi SirankoVantaan Salamat13.36 / 13.36
 
M17 kuula (9)
Simon BjörklöfIF Raseborg13.46 / 13.46
Aatu KangasniemiNurmijärven Yleisurheilu20.31 / 20.31
Jusa NiemiRiihimäen Kisko10.81 / 10.81
Joona NieminenEspoon Tapiot15.80 / 15.80
Samuel PuustinenBorgå Akilles11.58 / 11.33
Onni RustholkarhuLahden Ahkera14.64 / 14.64
Elliot SchmidtBorgå Akilles9.43 / 9.43
Pyry SelinLahden Ahkera15.96 / 15.96
Matias TapanainenEspoon Tapiot12.69 / 12.69
 
M17 kiekko (8)
Simon BjörklöfIF Raseborg30.73 / -
Olavi HalonenHyvinkään seudun Urheilijat43.79 / 43.79
Jussi HeikkiniemiJanakkalan Jana47.67 / 47.67
Joona NieminenEspoon Tapiot49.66 / 49.66
Samuel PuustinenBorgå Akilles33.97 / 32.88
Onni RustholkarhuLahden Ahkera45.91 / 45.91
Pyry SelinLahden Ahkera45.09 / 45.09
Matias TapanainenEspoon Tapiot32.66 / -
 
M17 moukari (2)
Samuel PuustinenBorgå Akilles64.91 / 64.91
Pyry SelinLahden Ahkera54.93 / 54.93
 
M17 keihäs (4)
Anton LeppäahoKenttäurheilijat-5858.42 / 55.63
Samuel PuustinenBorgå Akilles34.85 / -
Saku RönkköVihdin Viesti58.16 / 58.16
Elliot SchmidtBorgå Akilles29.94 / -
 
M17 3000m kävely (2)
Kasperi KemppainenNurmijärven Yleisurheilu17:23.63 / 17:23.63
Pekka PeltolaEsbo IF16:06.87 / -
 
N17 100m (30)
Aada AarnioJanakkalan Jana12.86 / 12.86
Fanny BöhlingBorgå Akilles13.18 / 13.18
Emily EerikäinenHelsingfors IFK - / -
Silja FileniusHelsingfors IFK12.89 / 12.89
Magdaleena HavukorpiVihdin Viesti13.35 / 13.69
Mila HeikkonenHelsingfors IFK12.45 / 12.45
Matilda HelminenEspoon Tapiot12.96 / 12.96
Sissi KaksonenHyvinkään seudun Urheilijat12.49 / 12.49
Aicha KalalaKeravan Urheilijat12.67 / 12.67
Safi KalalaKeravan Urheilijat13.05 / 13.05
Tuuli KuljuJanakkalan Jana12.93 / 12.93
Matilda LevorantaHelsingin Kisa-Veikot - / -
Helmi LipsanenJanakkalan Jana13.92 / -
Veera MikkonenKirkkonummen Urheilijat13.93 / 13.93
Alexandra NylundEsbo IF13.23 / 13.36
Olivia PanhelainenJoensuun Kataja12.88 / 13.06
Milla PihlavaNurmijärven Yleisurheilu13.64 / 13.64
Venla ReunanenHelsingfors IFK12.90 / 12.90
Nataliya RozhnovaViipurin Urheilijat13.55 / 13.55
Ruusu SaarelaEspoon Tapiot13.58 / 13.68
Naima SainioHelsingin Kisa-Veikot13.61 / 13.61
Fanny-Amanda SeppäläHelsingin Kisa-Veikot14.32 / 14.32
Jenni SeppäläIitin Pyrintö12.94 / 13.19
Olivia SiitarinenEspoon Tapiot13.23 / 13.23
Kia SuniEspoon Tapiot12.87 / 12.87
Sofia TannerEspoon Tapiot13.17 / 13.56
Taimi VallinojaHelsingin Kisa-Veikot14.12 / -
Martta ValtonenEspoon Tapiot13.22 / 13.22
Lotte WikstedtEsbo IF13.18 / 13.40
Leonie WinellEsbo IF13.19 / 13.19
 
N17 200m (29)
Aada AarnioJanakkalan Jana27.37 / 27.37
Fanny BöhlingBorgå Akilles27.32 / 27.32
Silja FileniusHelsingfors IFK26.31 / 26.31
Sara ForsströmEspoon Tapiot28.98 / 28.98
Julia FranzénIF Sibbo-Vargarna28.65 / 28.65
Magdaleena HavukorpiVihdin Viesti27.90 / 27.90
Matilda HelminenEspoon Tapiot27.39 / -
Sissi KaksonenHyvinkään seudun Urheilijat25.90 / 25.90
Aicha KalalaKeravan Urheilijat26.23 / 26.23
Safi KalalaKeravan Urheilijat27.10 / 27.10
Nora KorelinHelsingin Kisa-Veikot30.39 / -
Tuuli KuljuJanakkalan Jana27.44 / 27.44
Matilda LevorantaHelsingin Kisa-Veikot - / -
Rebecca MalmbergIF Raseborg29.45 / 29.45
Anni NurminenEspoon Tapiot29.45 / 29.45
Olivia PanhelainenJoensuun Kataja26.48 / 26.84
Teresa PerttiläHelsingfors IFK25.50 / -
Milla PihlavaNurmijärven Yleisurheilu35.09 / -
Iida RautioEspoon Tapiot28.14 / 28.14
Vilma SandbergEspoon Tapiot - / -
Vilhelmiina SaukkolaNummen Kipinä28.93 / 28.93
Fanny-Amanda SeppäläHelsingin Kisa-Veikot29.30 / -
Mathilda SilfverIF Raseborg - / -
Isabella StrömbergEspoon Tapiot28.78 / -
Kia SuniEspoon Tapiot26.80 / 27.34
Elvira SuominenEsbo IF28.66 / 28.66
Sofia TannerEspoon Tapiot27.96 / 27.96
Ella WesterlundEsbo IF26.91 / 27.01
Leonie WinellEsbo IF27.71 / 27.71
 
N17 400m (17)
Silja FileniusHelsingfors IFK71.40 / -
Sara ForsströmEspoon Tapiot - / -
Julia FranzénIF Sibbo-Vargarna66.26 / 66.26
Miina KilpeläinenViipurin Urheilijat63.14 / -
Peppi-Lotta KotilainenLappeenrannan Urheilu-Miehet65.70 / 68.03
Mona LamppuEsbo IF69.97 / 69.97
Sara MäkeläEsbo IF68.59 / 68.59
Neela NotkonenLahden Ahkera77.18 / -
Cassandra NynäsIF Raseborg61.62 / 61.62
Sara ParviainenNurmijärven Yleisurheilu64.78 / 64.78
Taru RepoPohjan Koitto64.66 / 64.66
Emma RiihilahtiLahden Ahkera62.28 / -
Sini-Minea SaarikoskiKeravan Urheilijat60.74 / 60.74
Vilhelmiina SaukkolaNummen Kipinä62.67 / 62.67
Mathilda SilfverIF Raseborg - / -
Kia SuniEspoon Tapiot61.75 / 62.26
Minja ToivanenNurmijärven Yleisurheilu - / -
 
N17 800m (11)
Ida FinellBorgå Akilles2:16.34 / 2:16.34
Mila HeikkonenHelsingfors IFK2:19.21 / -
Nia KellasEspoon Tapiot2:40.29 / 2:40.29
Miina KilpeläinenViipurin Urheilijat2:23.50 / 2:25.00
Eevi LehtinenKarhulan Katajaiset2:34.71 / 2:34.71
Rebecca MalmbergIF Raseborg2:42.38 / -
Ronja OrivuoriViipurin Urheilijat2:24.97 / -
Henni PiirainenHelsingfors IFK2:20.86 / 2:20.86
Taru RepoPohjan Koitto2:26.44 / 2:26.44
Sini-Minea SaarikoskiKeravan Urheilijat2:18.82 / 2:18.82
Elsa StadigValkealan Kajo2:18.66 / 2:18.66
 
N17 1500m (2)
Elle CederHelsingin Kisa-Veikot - / -
Nia KellasEspoon Tapiot - / -
 
N17 3000m (2)
Sofia RinneLahden Ahkera - / -
Kia SairanenRiihimäen Kisko - / -
 
N17 100m aj (12)
Kiia ÄikääHelsingfors IFK14.71 / 14.71
Sara ForsströmEspoon Tapiot - / -
Mila HeikkonenHelsingfors IFK13.70 / 13.70
Kira KaipiainenKarhulan Katajaiset15.10 / 15.10
Elinda KoivulaHelsingfors IFK15.35 / 15.35
Emma KoskinenEspoon Tapiot25.52 / 25.52
Lumia LaaksoKeski-Uudenmaan Yleisurheilu - / -
Aava LajunenVantaan Salamat14.84 / -
Elli RantalaEspoon Tapiot15.55 / 15.55
Evita SantalaHelsingin Kisa-Veikot15.35 / 17.01
Siiri SiirtolaHelsingin Kisa-Veikot13.79 / 13.79
Martta ValtonenEspoon Tapiot14.66 / 14.66
 
N17 400m aj (10)
Elle CederHelsingin Kisa-Veikot - / -
Elinda KoivulaHelsingfors IFK - / -
Aava LajunenVantaan Salamat64.32 / 66.07
Mona LamppuEsbo IF77.36 / 77.36
Cassandra NynäsIF Raseborg65.70 / -
Sara ParviainenNurmijärven Yleisurheilu - / -
Marianne SalmiHelsingin Kisa-Veikot - / -
Olga TarasovaVantaan Salamat - / -
Heidi VakkilainenVantaan Salamat76.37 / 76.37
Martta ValtonenEspoon Tapiot66.93 / 66.93
 
N17 korkeus (4)
Sofia NiemiKarhulan Katajaiset1.50 / 1.50
Cassandra NynäsIF Raseborg1.63 / 1.51
Elli RantalaEspoon Tapiot1.50 / -
Elina VakkilainenVantaan Salamat1.45 / 1.45
 
N17 seiväs (3)
Helmi EklundEspoon Tapiot3.40 / 3.20
Elli RantalaEspoon Tapiot3.55 / 3.55
Isla SokoffHyvinkään seudun Urheilijat3.22 / 3.00
 
N17 pituus (16)
Helmi CardonaKeski-Uudenmaan Yleisurheilu4.66 / 3.28
Silja FileniusHelsingfors IFK4.44 / -
Matilda HelminenEspoon Tapiot4.50 / -
Kaisa KivinenEspoon Tapiot5.21 / 4.77
Elinda KoivulaHelsingfors IFK5.25 / -
Lumia LaaksoKeski-Uudenmaan Yleisurheilu4.97 / 4.93
Veera MikkonenKirkkonummen Urheilijat4.88 / 4.88
Anni NurminenEspoon Tapiot4.87 / -
Milla PihlavaNurmijärven Yleisurheilu4.90 / 4.90
Iida RautioEspoon Tapiot4.71 / 4.71
Venla ReunanenHelsingfors IFK5.33 / 5.29
Ruusu SaarelaEspoon Tapiot4.76 / 4.53
Evita SantalaHelsingin Kisa-Veikot5.23 / 5.23
Siiri SiirtolaHelsingin Kisa-Veikot5.53 / -
Olivia SiitarinenEspoon Tapiot5.27 / 5.27
Isabella StrömbergEspoon Tapiot4.87 / 4.78
 
N17 3-loikka (12)
Helmi CardonaKeski-Uudenmaan Yleisurheilu10.31 / 9.98
Eevi KontinenBorgå Akilles9.05 / 9.05
Sara MäkeläEsbo IF10.66 / 10.66
Anni NurminenEspoon Tapiot11.18 / 11.18
Milla PihlavaNurmijärven Yleisurheilu9.98 / 9.98
Alisa RauhamaaLahden Ahkera11.26 / 11.26
Ruusu SaarelaEspoon Tapiot10.53 / -
Marianne SalmiHelsingin Kisa-Veikot9.78 / -
Fanny-Amanda SeppäläHelsingin Kisa-Veikot9.22 / -
Jenni SeppäläIitin Pyrintö8.06 / -
Emma SimonenKenttäurheilijat-5811.18 / 11.18
Isabella StrömbergEspoon Tapiot10.57 / 10.24
 
N17 kuula (12)
Aino-Maria AinasojaHelsingfors IFK12.52 / -
Oona KorhonenNurmijärven Yleisurheilu11.71 / 11.56
Kira KoskiniemiHelsingin Kisa-Veikot8.05 / 7.70
Lumia LaaksoKeski-Uudenmaan Yleisurheilu11.32 / 11.32
Meeri LehtimäkiKeski-Uudenmaan Yleisurheilu11.98 / 11.98
Harmony NwoguKeravan Urheilijat10.11 / -
Julia NystrandEsbo IF14.21 / 14.21
Evita SantalaHelsingin Kisa-Veikot11.76 / 11.76
Salla SavikkoRiihimäen Kisko14.25 / 14.25
Olivia SiitarinenEspoon Tapiot12.62 / 12.10
Marianna UtulahtiVihdin Viesti11.11 / 10.80
Sanni-Veera ViertolaRiihimäen Kisko12.14 / 12.14
 
N17 kiekko (8)
Helmi CardonaKeski-Uudenmaan Yleisurheilu28.84 / 28.84
Silja HeiskanenEspoon Tapiot27.49 / 27.49
Alice KoskelainenLahden Ahkera37.55 / 37.55
Kira KoskiniemiHelsingin Kisa-Veikot - / -
Julia NystrandEsbo IF40.12 / 40.12
Alisa RauhamaaLahden Ahkera34.55 / 34.55
Marianna UtulahtiVihdin Viesti32.42 / 31.91
Sanni-Veera ViertolaRiihimäen Kisko30.83 / 30.83
 
N17 moukari (9)
Tara HatakkaVantaan Salamat54.12 / 54.12
Kiira JohanssonJoutsan Pommi42.05 / 42.05
Sinja JohanssonJoutsan Pommi45.04 / 41.43
Oona KorhonenNurmijärven Yleisurheilu46.77 / 46.77
Kira KoskiniemiHelsingin Kisa-Veikot36.11 / 36.11
Melina LundqvistBorgå Akilles50.96 / 50.96
Julia NystrandEsbo IF57.92 / 57.92
Salla SavikkoRiihimäen Kisko50.09 / 40.65
Wilma SimonenKenttäurheilijat-5850.20 / 50.20
 
N17 keihäs (14)
Mila HeikkonenHelsingfors IFK - / -
Malin KarellSjundeå IF55.20 / 55.20
Kaisa KivinenEspoon Tapiot28.38 / 28.38
Elinda KoivulaHelsingfors IFK - / -
Emma KoskinenEspoon Tapiot19.57 / -
Lumia LaaksoKeski-Uudenmaan Yleisurheilu39.98 / 39.98
Aava LajunenVantaan Salamat32.39 / -
Marlena NieminenKarhulan Katajaiset46.64 / 43.21
Vilma SandbergEspoon Tapiot - / -
Evita SantalaHelsingin Kisa-Veikot32.60 / 31.10
Salla SavikkoRiihimäen Kisko45.26 / 42.27
Heidi VakkilainenVantaan Salamat26.82 / 26.82
Livia Von WendtHelsingfors IFK42.05 / 42.05
Isabella WagerHelsingfors IFK32.46 / -
 
N17 3000m kävely (3)
Isabella EdelmanNurmijärven Yleisurheilu19:50.80 / 20:16.70
Elina VakkilainenVantaan Salamat18:28.08 / 18:28.08
Heidi VakkilainenVantaan Salamat18:06.53 / 18:13.15