Kilpailukalenteri.fi
Etusivu
Selaus
Haku
Karttahaku


UKK / FAQ
Anna palautetta
Tietoa palvelusta

Tulospalveluohje

Piilota piirin myöntämät kilpailut

Näytä seurakilpailut
Paluu kilpailun tietoihin
Klikkaa seuran nimeä jos haluat nähdä vain kyseisen seuran ilmoittautuneet.
Piirin myöntämä kilpailu
12.08. klo 16:00 Someron kaupunginmestaruuskisat
KK.fi:n kautta ilmoittautuneita urheilijoita 73 henk. (115 lajisuoritusta)
M 100m (11)
Nimi Seura Ennätys (PB) / Kauden paras (SB)
David BammVasa IS11.25 / 11.41
Samir DemnatiIkaalisten Urheilijat10.88 / 11.30
Jonathan HyvärinenHelsingin Kisa-Veikot10.92 / 10.92
Tuomas LeppänenTurun Weikot Yleisurheilu11.73 / 11.73
Heikki NieminenJanakkalan Jana10.73 / 10.77
Mikko PaavolaAlajärven Ankkurit11.34 / 11.34
Daniel SaaristoIkaalisten Urheilijat11.26 / 11.35
Leevi SaloSomeron Voima14.22 / -
Veeti SaloSomeron Voima14.54 / -
Soini VirtanenRauhalahti Road Runners14.70 / -
Elias ZettermanTammelan Ryske11.26 / 11.26
 
M 3000m (6)
Juha LöppönenHelsingin Jyry9:27.41 / 10:12.86
Kevin NiittyviitaLahden Ahkera10:55.36 / -
Antti PöyryLänsi-Uudenmaan Urheilijat9:47.95 / -
Jukka SaloKarkkilan Pojat9:12.11 / 9:37.60
Niki SirénRaision Kuula - / -
Soini VirtanenRauhalahti Road Runners10:14.89 / 10:14.89
 
M pituus (3)
Leevi SaloSomeron Voima4.76 / 4.76
Veeti SaloSomeron Voima4.67 / 4.67
Soini VirtanenRauhalahti Road Runners - / -
 
M kuula (1)
Mico EkmanPiikkiön Kehitys13.67 / 13.67
 
M keihäs (3)
Aapo KinnunenTurun Urheiluliitto43.47 / 43.47
Joonas OksanenTampereen Pyrintö68.31 / 68.30
Ilkka SuilamoSalon Vilpas56.57 / 54.52
 
N 100m (3)
Nea RekolaTurunseudun Kenttäurheilijat13.02 / -
Josefina SalmiIkaalisten Urheilijat12.72 / 12.72
Taija TakanenSomeron Esa14.43 / 14.47
 
N 3000m (4)
Katri GrönlundLänsi-Uudenmaan Urheilijat - / -
Emma HakalaEspoon Tapiot10:27.19 / -
Saara NikanderLänsi-Uudenmaan Urheilijat9:52.34 / -
Lotta PenttinenEspoon Tapiot - / -
 
N pituus (5)
Henna KaunistolaLauttakylän Luja4.91 / 4.91
Pinja PikkupeuraHelsingfors IFK5.81 / 5.74
Ilona SaarikunnasLahden Ahkera5.86 / 5.45
Josefina SalmiIkaalisten Urheilijat5.25 / 5.17
Siri SavolainenNaantalin Löyly5.64 / 5.64
 
N kuula (2)
Kaisa KymäläinenHirsilän Pyrkivä r.y.16.50 / 16.30
Anette SaalismaaPudasjärven Urheilijat13.47 / 13.47
 
P15 100m (2)
Atso PätäriSomeron Voima14.00 / -
Tuukka SaloSomeron Voima14.68 / 14.68
 
P15 800m (1)
Tuukka SaloSomeron Voima3:27.01 / -
 
P15 keihäs (1)
Tuukka SaloSomeron Voima - / -
 
T15 100m (2)
Maisa IlvonenTurun Urheiluliitto14.39 / 14.39
Essi LokistoSalon Vilpas - / -
 
T15 800m (2)
Neela VahamäkiTurun Urheiluliitto2:48.31 / 2:48.31
Anna WestermarckTurun Urheiluliitto2:40.18 / 2:40.18
 
T15 keihäs (1)
Liina JälköOripään Vesa41.07 / 41.07
 
P13 60m (1)
Paavo VirkkiSomeron Esa9.18 / -
 
P13 seiväs (1)
Paavo VirkkiSomeron Esa2.80 / 2.80
 
P13 pituus (1)
Paavo VirkkiSomeron Esa4.10 / -
 
T13 60m (3)
Milla ElovaaraSalon Vilpas10.09 / 10.09
Anni SyrjäläSomeron Esa11.45 / -
Henni TalonenSomeron Esa9.44 / -
 
T13 800m (2)
Milla ElovaaraSalon Vilpas - / -
Anni SyrjäläSomeron Esa - / -
 
T13 seiväs (3)
Taika KuuselaTammelan Ryske3.12 / 3.12
Anni SyrjäläSomeron Esa - / -
Vanessa VesalaForssan Salama2.45 / 2.45
 
T13 pituus (5)
Tiana HuhtalaForssan Salama4.17 / 4.17
Minja KaunisharjuForssan Salama4.26 / 4.26
Anni SyrjäläSomeron Esa - / -
Henni TalonenSomeron Esa - / -
Vanessa VesalaForssan Salama - / -
 
T13 kuula (2)
Minja KaunisharjuForssan Salama9.64 / 9.64
Anni SyrjäläSomeron Esa - / -
 
P11 60m (6)
Markku HolmbergLoimaan Leisku8.62 / 8.62
Konsta HyytiäinenSomeron Voima - / -
Lauri HyytiäinenSomeron Voima - / -
Samuel MurtolahtiSomeron Esa9.89 / 9.89
Väinö TalonenSomeron Esa10.02 / -
Tiitus TorkkolaSomeron Esa10.10 / -
 
P11 800m (5)
Markku HolmbergLoimaan Leisku2:35.01 / 2:35.01
Konsta HyytiäinenSomeron Voima3:32.62 / 3:32.62
Samuel MurtolahtiSomeron Esa3:08.68 / 3:08.68
Väinö TalonenSomeron Esa2:58.36 / 2:58.36
Tiitus TorkkolaSomeron Esa3:16.58 / 3:16.58
 
P11 seiväs (2)
Väinö TalonenSomeron Esa1.90 / 1.90
Tiitus TorkkolaSomeron Esa1.95 / 1.95
 
P11 kuula (2)
Unto HälliSomeron Esa7.36 / 7.36
Tiitus TorkkolaSomeron Esa5.98 / 5.98
 
T11 60m (5)
Ilona AnttilaSomeron Esa10.66 / 10.66
Vilja HyvämäkiSomeron Esa10.92 / -
Fanny PetterssonSomeron Voima9.03 / 9.03
Melina SivirantaSomeron Esa10.54 / -
Jade VirolainenSomeron Esa10.06 / 10.06
 
T11 800m (6)
Jasmin HallenbergKarkkilan Pojat - / -
Vilja HyvämäkiSomeron Esa3:28.89 / 3:28.89
Ruska LaaksonenSomeron Esa3:06.92 / 3:06.92
Fanny PetterssonSomeron Voima3:05.63 / 3:05.63
Kaisla SaloKarkkilan Pojat3:19.44 / -
Kielo SaloKarkkilan Pojat3:03.91 / -
 
T11 seiväs (2)
Ilona AnttilaSomeron Esa1.55 / 1.55
Vilja HyvämäkiSomeron Esa1.80 / 1.80
 
T11 kuula (3)
Vilja HyvämäkiSomeron Esa5.43 / 5.43
Fanny PetterssonSomeron Voima4.84 / -
Melina SivirantaSomeron Esa6.37 / 6.37
 
P9 60m (4)
Onni HyvämäkiSomeron Esa12.01 / -
Kuisma SaloKarkkilan Pojat11.99 / 11.99
Tapio SyrjäläSomeron Esa - / -
Tate TorkkolaSomeron Esa - / -
 
P9 seiväs (2)
Tapio SyrjäläSomeron Esa - / -
Tate TorkkolaSomeron Esa - / -
 
P9 pallo (4)
Onni HyvämäkiSomeron Esa15.58 / -
Kuisma SaloKarkkilan Pojat - / -
Tapio SyrjäläSomeron Esa5.10 / -
Tate TorkkolaSomeron Esa - / -
 
T9 60m (2)
Iida AnttilaSomeron Esa11.17 / -
Ilana SivirantaSomeron Esa - / -
 
T9 seiväs (2)
Iida AnttilaSomeron Esa1.45 / 1.45
Kaisla SaloKarkkilan Pojat - / -
 
T9 pallo (5)
Iida AnttilaSomeron Esa13.45 / -
Sofia MurtolahtiSomeron Esa - / -
Josefiina RaitanenSomeron Esa - / -
Vilhelmiina RaitanenSomeron Esa - / -
Ilana SivirantaSomeron Esa - / -