Kilpailukalenteri.fi
Etusivu
Selaus
Haku


UKK / FAQ
Anna palautetta
Tietoa palvelusta

Piilota piirin myöntämät kilpailut

Näytä seurakilpailut
Paluu kilpailun tietoihin
Klikkaa seuran nimeä jos haluat nähdä vain kyseisen seuran ilmoittautuneet.
am-kilpailut
12.07. klo 17:00 Aluemestaruuskilpailut (M/N), Eteläinen ja Kaakkoinen alue
KK.fi:n kautta ilmoittautuneita urheilijoita 290 henk. (404 lajisuoritusta)
M 100m (29)
Nimi Seura Ennätys (PB) / Kauden paras (SB)
Eljas AaltoIF Sibbo-Vargarna10.67 / 10.67
Tarmo AaproEspoon Tapiot14.58 / -
Micke BärlundTapanilan Erä11.39 / 11.63
Arttu HaaksluotoRiihimäen Kisko12.42 / 12.42
Vilho HaaksluotoRiihimäen Kisko12.18 / 12.18
Taneli HyvärinenHyvinkään seudun Urheilijat12.48 / 12.48
Joonas JäppinenHelsingfors IFK11.03 / 11.03
Joa JärvenkyläEspoon Tapiot12.21 / 12.63
Elias JradHelsingin Kisa-Veikot11.08 / -
Lassi KaukonenHelsingin Kisa-Veikot11.00 / 11.19
Tuukka KoskinenLahden Ahkera11.14 / 11.64
Pyry KoskiniemiHelsingin Kisa-Veikot11.72 / 11.72
Mikko KuivalainenEspoon Tapiot11.94 / 11.94
Miki LaaksoHelsingin Kisa-Veikot11.19 / 11.19
Tomi LaaksoTapanilan Erä11.58 / 11.58
Lassi LehtimäkiEspoon Tapiot11.61 / 11.64
Matias LinkoahoHelsingin Kisa-Veikot10.98 / -
Johannes MäkeläHelsingin Kisa-Veikot14.04 / -
Miika MäkinenRiihimäen Kisko11.18 / 11.81
Lauri Manner-RaappanaHelsingin Kisa-Veikot11.91 / 11.98
Mortti MetsäkoivuViipurin Urheilijat11.36 / 11.36
Lassi PihlavistoHelsingin Kisa-Veikot11.34 / -
Eetu PohjonenLappeenrannan Urheilu-Miehet11.26 / 11.26
Eetu RantalaHelsingfors IFK11.62 / 11.72
Abdulhakim RaufHelsingin Kisa-Veikot11.47 / 11.47
Jani RouvinenHyvinkään seudun Urheilijat12.76 / -
Mohammad TajikLahden Ahkera12.28 / 12.28
Simeon VorselmanHelsingin Kisa-Veikot11.96 / -
Otto YlöstaloIF Sibbo-Vargarna11.19 / 11.62
 
M 200m (24)
Eljas AaltoIF Sibbo-Vargarna21.15 / 21.15
Mikael GranqvistIF Sibbo-Vargarna21.54 / 21.74
Tuukka HuuskolaViipurin Urheilijat20.90 / 22.31
Taneli HyvärinenHyvinkään seudun Urheilijat24.35 / 24.35
Joonas JäppinenHelsingfors IFK23.41 / -
Joa JärvenkyläEspoon Tapiot27.08 / -
Elias JradHelsingin Kisa-Veikot22.19 / -
Lassi KaukonenHelsingin Kisa-Veikot21.71 / 22.03
Tuukka KoskinenLahden Ahkera22.75 / -
Pyry KoskiniemiHelsingin Kisa-Veikot23.34 / 23.34
Mikko KuivalainenEspoon Tapiot26.26 / -
Miki LaaksoHelsingin Kisa-Veikot22.52 / 22.54
Lassi LehtimäkiEspoon Tapiot23.20 / -
Matias LinkoahoHelsingin Kisa-Veikot21.65 / 22.01
Juho MantilaRiihimäen Kisko23.66 / 23.66
Hannes NieminenLeppävaaran Sisu24.69 / -
Arttu PaananenHelsingfors IFK21.64 / 21.64
Lassi PihlavistoHelsingin Kisa-Veikot23.44 / -
Eetu PohjonenLappeenrannan Urheilu-Miehet23.16 / 23.16
Abdulhakim RaufHelsingin Kisa-Veikot23.26 / 23.63
Juho RönkäJoensuun Kataja22.61 / 23.60
Jani RouvinenHyvinkään seudun Urheilijat27.06 / -
Mikko RyhänenLappeenrannan Urheilu-Miehet22.63 / 22.66
Evangelos SpartiotisEspoon Tapiot22.27 / 22.27
 
M 400m (14)
Mikael GranqvistIF Sibbo-Vargarna48.88 / 48.88
Miska KoponenViipurin Urheilijat50.37 / 51.87
Saku KoukkuLappeenrannan Urheilu-Miehet - / -
Lassi KuvaLahden Ahkera50.19 / 51.05
Samu LaaksoTapanilan Erä52.11 / 54.11
Tomi LaaksoTapanilan Erä51.58 / 52.72
Juho MantilaRiihimäen Kisko54.65 / 54.65
Jusa NiemiRiihimäen Kisko58.19 / 58.19
Aatu PohjonenLappeenrannan Urheilu-Miehet54.60 / 54.60
Abdulhakim RaufHelsingin Kisa-Veikot55.31 / -
Jere RaunioHelsingin Kisa-Veikot51.35 / 53.86
Juho RönkäJoensuun Kataja53.30 / -
Mikko RyhänenLappeenrannan Urheilu-Miehet50.27 / 50.57
Evangelos SpartiotisEspoon Tapiot49.82 / 49.82
 
M 800m (9)
Daniel ÄikäsHelsingin Kisa-Veikot1:58.56 / 1:58.56
Benjamin BjörkellPorvoon Urheilijat2:02.11 / 2:03.29
Walte HautalaLahden Ahkera1:59.35 / -
Kasper LindebergLahden Ahkera2:02.73 / 2:02.81
Lasse MinkkinenIF Raseborg1:59.04 / 2:03.31
Jere RaunioHelsingin Kisa-Veikot1:59.28 / 2:02.34
Aleksanteri SihvonenHelsingin Kisa-Veikot2:00.68 / 2:00.68
Kaarlo StrandströmIF Sibbo-Vargarna2:07.19 / 2:07.19
Olli VerkamaHyvinkään seudun Urheilijat2:03.47 / -
 
M 1500m (15)
Oliver AsikainenHelsingin Kisa-Veikot4:23.73 / -
Benjamin BjörkellPorvoon Urheilijat4:10.92 / 4:13.56
Joona HeikkeröPorvoon Urheilijat4:35.05 / 4:35.05
Henri HeikkinenPaimion Urheilijat4:14.10 / 4:25.34
Joona HeiskanenKenttäurheilijat-584:13.09 / 4:20.00
Santtu HeiskanenKenttäurheilijat-584:22.22 / 4:22.22
Joel JokinenNokian Urheilijat - / -
Tero KorpiKenttäurheilijat-584:25.84 / 4:25.84
Kasper LindebergLahden Ahkera4:27.38 / -
Juha LöppönenHelsingin Jyry4:27.40 / 4:56.86
Valtteri PartanenKarhulan Katajaiset4:26.99 / 4:26.99
Jesse PihamäkiEspoon Tapiot4:42.63 / 4:52.42
Juuso PihamäkiEspoon Tapiot - / -
Joonatan VenäläinenImatran Urheilijat4:10.31 / 4:10.31
Elmo Ylä-KotolaKarhulan Katajaiset4:17.28 / 4:17.28
 
M 5000m (11)
Robin FransmanIF Sibbo-Vargarna - / -
Aleksi HarkkoRunner`s Club17:28.17 / -
Tero KorpiKenttäurheilijat-5817:12.98 / -
Aarni LaakkonenPakilan Veto - / -
Lauri LappalainenOrimattilan Jymy15:40.69 / -
Juha LöppönenHelsingin Jyry16:28.83 / 18:10.13
Timo NikulaRunner`s Club17:16.53 / -
Antti PöyryLänsi-Uudenmaan Urheilijat16:50.34 / -
Jukka SaloKarkkilan Pojat16:03.29 / -
Henri TaipaleKenttäurheilijat-58 - / -
Marko VaittinenForssan Salama14:42.29 / -
 
M 110m aj (2)
Petri IhanderKeski-Uudenmaan Yleisurheilu15.20 / 15.20
Otto YlöstaloIF Sibbo-Vargarna15.07 / 17.40
 
M 400m aj (3)
Tomas JatskoTapanilan Erä56.96 / 61.64
Samu LaaksoTapanilan Erä56.34 / 57.15
Tomi LaaksoTapanilan Erä53.90 / 55.40
 
M korkeus (1)
Petri IhanderKeski-Uudenmaan Yleisurheilu1.85 / 1.77
 
M seiväs (11)
Arttu HaaksluotoRiihimäen Kisko4.00 / 4.00
Vilho HaaksluotoRiihimäen Kisko3.70 / 3.70
Otto JunnilaIF Sibbo-Vargarna4.30 / 4.30
Andrei KiviharjuEsbo IF4.11 / 3.80
Artjom KiviharjuEsbo IF3.64 / 3.30
Anton KunnasIF Sibbo-Vargarna5.22 / -
Johannes MäkeläHelsingin Kisa-Veikot4.40 / 4.20
Miikka MetsäkangasLahden Ahkera4.72 / 4.30
Jusa NiemiRiihimäen Kisko3.70 / 3.70
Aleksi SaarelainenEspoon Tapiot5.20 / -
Eemeli SalomäkiLahden Ahkera5.60 / 4.80
 
M pituus (10)
Karim EchahidLahden Ahkera7.34 / -
Akseli HyytiäLaitilan Jyske6.67 / 6.67
Petri IhanderKeski-Uudenmaan Yleisurheilu7.02 / 6.72
Pyry KeränenKarkkilan Pojat7.54 / 7.05
Patrick LindbergVihdin Viesti6.56 / 6.51
Miika MäkinenRiihimäen Kisko7.32 / 6.42
Roope NiemiRekolan Raikas5.70 / 5.54
Emil NylundIF Sibbo-Vargarna6.12 / 6.12
Simeon VorselmanHelsingin Kisa-Veikot6.67 / 6.61
Otto YlöstaloIF Sibbo-Vargarna7.22 / 6.46
 
M 3-loikka (3)
Sami BärlundTapanilan Erä13.99 / 13.47
Lauri HonkanenImatran Urheilijat13.15 / 13.02
Emil NylundIF Sibbo-Vargarna13.42 / 13.42
 
M kuula (2)
Petri IhanderKeski-Uudenmaan Yleisurheilu13.04 / 12.37
Leo RautiainenKenttäurheilijat-58 - / -
 
M kiekko (5)
Mikko HuhtaNurmijärven Yleisurheilu38.63 / -
Petri IhanderKeski-Uudenmaan Yleisurheilu40.86 / 35.55
Aleksi MutanenHelsingfors IFK41.40 / 41.40
Ilmari PehkonenRekolan Raikas36.60 / 36.60
Leo RautiainenKenttäurheilijat-58 - / -
 
M moukari (8)
Roope AuvinenSjundeå IF71.18 / 69.62
Fredrik FröbergSjundeå IF65.10 / 64.36
Mikko HuhtaNurmijärven Yleisurheilu55.52 / 55.52
Aron JohanssonBorgå Akilles - / -
Oskari KaarilaNurmijärven Yleisurheilu55.07 / 54.13
Marco KammerHelsingfors IFK70.08 / 68.63
Samuel PuustinenBorgå Akilles - / -
Joona TuusjärviHelsingfors IFK45.28 / 45.28
 
M keihäs (3)
Andrei KiviharjuEsbo IF46.75 / -
Leo RautiainenKenttäurheilijat-58 - / -
Linus SchmidtBorgå Akilles42.03 / -
 
M 10000m kävely (1)
Mikko RuokolainenEsbo IF60:01.56 / -
 
N 100m (42)
Emilia ChandrasEspoon Tapiot13.30 / 13.82
Tiia EnströmKarkkilan Pojat14.59 / 14.59
Saara HämäläinenEspoon Tapiot13.95 / 13.95
Nea HänninenKarhulan Urheilijat13.53 / 13.84
Matilda HelminenEspoon Tapiot12.96 / 12.96
Enni HenttonenTurun Urheiluliitto12.38 / 12.76
Emmi HietanenRiihimäen Kisko13.47 / 13.47
Elin HolmbergIF Sibbo-Vargarna12.56 / 12.68
Amalia HultHelsingin Kisa-Veikot13.40 / 13.40
Tuuli JalanneTapanilan Erä13.66 / 13.91
Sandra JohanssonBorgå Akilles13.61 / 13.85
Sissi KaksonenHyvinkään seudun Urheilijat12.60 / 12.61
Aicha KalalaKeravan Urheilijat12.67 / 12.67
Safi KalalaKeravan Urheilijat13.07 / 13.07
Saara KeskitaloEspoon Tapiot11.86 / 11.93
Outi KivistöNurmijärven Yleisurheilu - / -
Senja LaaksoKeravan Urheilijat16.18 / -
Lotta LahtinenIF Raseborg12.57 / 12.73
Helmi LievonenRiihimäen Kisko12.76 / 13.36
Tanja LiskiLänsi-Uudenmaan Urheilijat13.54 / 13.54
Viiu LiskiNummen Kipinä13.77 / 13.77
Saimi LupalaIF Raseborg12.97 / 13.17
Milja MahlavuoriLappeenrannan Urheilu-Miehet12.97 / 13.13
Nea MattilaHelsingfors IFK11.74 / -
Siiri MetsäläEsbo IF14.04 / 14.36
Ella NourrissonKeski-Uudenmaan Yleisurheilu12.83 / 12.83
Kamilla NurminenHelsingin Kisa-Veikot12.11 / -
Henriikka ParpalaHelsingfors IFK11.77 / 12.12
Matilda PennanenEsbo IF14.66 / -
Ella PeräläKeski-Uudenmaan Yleisurheilu13.25 / 13.65
Milla PihlavaNurmijärven Yleisurheilu13.85 / 13.85
Emma-Roosa RäisänenHelsingin Kisa-Veikot13.32 / 13.32
Elli RantalaEspoon Tapiot13.40 / 13.40
Saara RantanenHyvinkään seudun Urheilijat13.33 / 13.58
Ilona SaarikunnasLahden Ahkera12.67 / -
Eeva SambergHelsingin Kisa-Veikot12.89 / 12.89
Viivi SandbergEspoon Tapiot13.01 / 13.01
Vilma SandbergEspoon Tapiot - / -
Anni SiirtolaHelsingin Kisa-Veikot12.11 / -
Siiri SiirtolaHelsingin Kisa-Veikot12.28 / 12.34
Essi VehmaaLappeenrannan Urheilu-Miehet12.38 / 12.42
Tiina YlöstaloTampereen Pyrintö12.60 / 13.75
 
N 200m (26)
Petra HäggqvistHelsingin Kisa-Veikot24.95 / 24.95
Saara HämäläinenEspoon Tapiot29.18 / 29.18
Nea HänninenKarhulan Urheilijat29.21 / -
Jutta HeinoKarkkilan Pojat28.61 / -
Julia IhantolaEspoon Tapiot25.10 / 25.12
Tuuli JalanneTapanilan Erä28.50 / -
Maija JussilaJyväskylän Kenttäurheilijat25.34 / 25.34
Charlotte KajanderHelsingfors IFK26.01 / 26.01
Aicha KalalaKeravan Urheilijat26.23 / 26.23
Safi KalalaKeravan Urheilijat27.56 / 27.56
Kaisa KivinenEspoon Tapiot31.22 / -
Lotta KoivulehtoHelsingin Kisa-Veikot27.08 / 27.50
Kira KruutiHelsingin Kisa-Veikot24.82 / 25.10
Annika MäenpääNoormarkun Nopsa24.61 / 25.17
Laura MantilaRiihimäen Kisko30.80 / -
Sanni MarkkanenHelsingin Kisa-Veikot29.49 / -
Saskia NahiEspoon Tapiot29.97 / 30.99
Anni NurminenEspoon Tapiot32.02 / -
Roosa PirinenEspoon Tapiot26.13 / -
Minttu RinneSaarijärven Pullistus26.06 / 26.34
Eeva SambergHelsingin Kisa-Veikot26.80 / 27.30
Viivi SandbergEspoon Tapiot27.70 / 27.70
Vilma SandbergEspoon Tapiot - / -
Isabella StrömbergEspoon Tapiot28.78 / -
Veera VaattovaaraEspoon Tapiot30.10 / 30.91
Ella WesterlundEsbo IF26.91 / -
 
N 400m (28)
Katja BlundenHelsingin Kisa-Veikot59.33 / 63.80
Olivia EttanenKarhulan Urheilijat63.40 / 63.41
Vilma HakalaHelsingfors IFK58.30 / 59.31
Riina HeikkonenLappeenrannan Urheilu-Miehet57.46 / 62.17
Emmi JärviHyvinkään seudun Urheilijat61.04 / 61.04
Sandra JohanssonBorgå Akilles68.50 / -
Fanni JokinenEspoon Tapiot63.61 / 63.61
Sissi KaksonenHyvinkään seudun Urheilijat - / -
Minttu KaukonenLahden Ahkera62.27 / 68.25
Lina KiviahoEsbo IF66.67 / 66.67
Lotta KoivulehtoHelsingin Kisa-Veikot61.67 / 61.67
Anni KorhonenLahden Ahkera59.49 / 63.14
Kaarina LehtonenHyvinkään seudun Urheilijat68.83 / 68.83
Tanja LiskiLänsi-Uudenmaan Urheilijat66.73 / 67.15
Saskia NahiEspoon Tapiot69.36 / 69.36
Noora NiininenEspoon Tapiot65.09 / 65.09
Ella NourrissonKeski-Uudenmaan Yleisurheilu60.07 / 60.07
Viivi PatronenEspoon Tapiot59.83 / 60.11
Jenna-Emilia PiirainenPohjan Koitto57.78 / 57.78
Roosa PirinenEspoon Tapiot59.30 / 59.44
Pihla PoikolainenHyvinkään seudun Urheilijat62.75 / 62.75
Iida RiutankoskiHelsingin Kisa-Veikot - / -
Tuuli SalonenSysmän Sisu61.37 / 62.78
Vilhelmiina SaukkolaNummen Kipinä62.67 / 62.67
Marleena TulkkiTurun Urheiluliitto61.66 / -
Hilla TuominenLahden Ahkera - / -
Tara VaittinenEsbo IF59.91 / 65.78
Helmi VuorimaaLahden Ahkera56.69 / 56.69
 
N 800m (8)
Katja BlundenHelsingin Kisa-Veikot2:07.22 / 2:19.19
Olivia EttanenKarhulan Urheilijat2:25.26 / 2:28.40
Riina HeikkonenLappeenrannan Urheilu-Miehet2:12.19 / 2:25.12
Laura LaukkaHelsingin Kisa-Veikot2:19.99 / 2:19.99
Saimi LupalaIF Raseborg2:22.12 / -
Hilda MäkeläKenttäurheilijat-582:24.81 / -
Elina MettäläHelsingin Kisa-Veikot2:14.79 / -
Viivi PatronenEspoon Tapiot2:19.11 / 2:22.00
 
N 1500m (12)
Ida AnderssonNurmijärven Yleisurheilu4:51.21 / 4:54.34
Katja BlundenHelsingin Kisa-Veikot4:28.53 / 4:43:71
Rauha BuchwaldHelsingin Kisa-Veikot4:42.69 / 4:49.68
Katri GrönlundLänsi-Uudenmaan Urheilijat5:24.96 / 5:24.96
Nea HalttunenAsikkalan Raikas5:11.66 / 5:11.66
Nia KellasEspoon Tapiot - / -
Emmi LampioKeravan Urheilijat5:06.90 / 5:06.90
Moona LatvalaHelsingin Kisa-Veikot4:29.18 / 4:36.55
Kaarina LehtonenHyvinkään seudun Urheilijat4:55.65 / 4:56.36
Janette MahkonenLappeenrannan Urheilu-Miehet5:18.75 / 5:18.75
Sofia RinneLahden Ahkera4:59.55 / 4:59.55
Janette VänttinenHelsingin Kisa-Veikot4:45.14 / 4:46.25
 
N 5000m (11)
Anna-Elina HeikkinenJyväskylän Kenttäurheilijat17:34.81 / 17:34.81
Nina LeivoNurmijärven Yleisurheilu - / -
Mikaela LövgrenRunner`s Club - / -
Maria Murtorinne-TaskinenKuopion Reipas17:33.41 / 17:33.41
Saara NikanderLänsi-Uudenmaan Urheilijat16:56.77 / -
Natalija NylundLahden Ahkera - / -
Cecilia ÖsterbladVasa IS17:47.90 / 17:47.90
Jonna RailioHelsingin Jyry18:46.99 / -
Hanna-Maija RantakyläEspoon Tapiot - / -
Suvi SelveniusHelsingin Kisa-Veikot17:02.87 / -
Josefin Sjölind-KohtamäkiHelsingfors IFK17:12.98 / 17:12.98
 
N 100m aj (13)
Minea FogelholmEspoon Tapiot13.89 / 13.89
Mari HeinonenKajaanin Kipinä14.28 / 14.28
Emmi HietanenRiihimäen Kisko15.78 / 15.96
Saara KeskitaloEspoon Tapiot13.30 / 13.44
Vanessa LindbergRiihimäen Kisko15.54 / 15.84
Saimi LupalaIF Raseborg15.26 / 15.82
Milja MahlavuoriLappeenrannan Urheilu-Miehet15.23 / 15.23
Ida OunaslehtoEsbo IF14.81 / 14.85
Janette RinneHelsingin Kisa-Veikot14.00 / -
Anni SiirtolaHelsingin Kisa-Veikot13.24 / 13.88
Siiri SiirtolaHelsingin Kisa-Veikot - / -
Roosa ToivonenHelsingin Kisa-Veikot14.58 / 14.82
Essi VehmaaLappeenrannan Urheilu-Miehet13.86 / 14.33
 
N 400m aj (7)
Anna DahlströmIF Raseborg67.61 / -
Ida FinellBorgå Akilles66.45 / -
Mari HeinonenKajaanin Kipinä63.39 / 63.61
Ada KoskelainenKarhulan Urheilijat71.66 / -
Emmi LampioKeravan Urheilijat73.38 / 73.38
Heidi VakkilainenVantaan Salamat - / -
Martta ValtonenEspoon Tapiot66.93 / 66.93
 
N korkeus (9)
Jutta HeinoKarkkilan Pojat1.48 / -
Matilda HelminenEspoon Tapiot1.53 / -
Viivi KanervaTurun Urheiluliitto1.82 / 1.76
Anni KonnuImatran Urheilijat1.68 / 1.68
Vanessa LindbergRiihimäen Kisko1.66 / 1.52
Miia LindholmHelsingfors IFK1.81 / 1.79
Saimi LupalaIF Raseborg1.65 / -
Milla PihlavaNurmijärven Yleisurheilu1.40 / 1.40
Saara SinervoSalon Vilpas1.81 / 1.73
 
N seiväs (8)
Vilma HannulaKarhulan Katajaiset3.90 / 3.90
Jutta HeinoKarkkilan Pojat3.01 / 2.96
Pinja KoivumäkiLauttakylän Luja4.00 / 3.65
Vanessa LindbergRiihimäen Kisko3.63 / 3.45
Alisa MiettinenKarhulan Urheilijat3.30 / 3.10
Vilma MikkolaKeski-Uudenmaan Yleisurheilu3.60 / 3.20
Elli RantalaEspoon Tapiot3.55 / 3.55
Emmi UusitaloKarkkilan Pojat3.25 / 3.06
 
N pituus (19)
Gisela BergströmBorgå Akilles5.40 / 5.14
Emmi HietanenRiihimäen Kisko5.11 / 5.10
Tuuli JalanneTapanilan Erä4.75 / 4.33
Kaisa KivinenEspoon Tapiot5.21 / 4.77
Lilja KoskelaHelsingin Kisa-Veikot5.36 / -
Helmi LievonenRiihimäen Kisko5.17 / 4.61
Amanda LiljendalBorgå Akilles5.87 / 5.87
Laura MantilaRiihimäen Kisko4.93 / 4.93
Minttu MattinenLappeenrannan Urheilu-Miehet5.55 / 5.52
Henriikka ParpalaHelsingfors IFK6.06 / -
Milla PihlavaNurmijärven Yleisurheilu4.70 / -
Pinja PikkupeuraHelsingfors IFK5.81 / 5.60
Siiri SiirtolaHelsingin Kisa-Veikot5.53 / -
Olivia SiitarinenEspoon Tapiot5.12 / 5.12
Isabella StrömbergEspoon Tapiot4.87 / 4.54
Sanni SuhonenEspoon Tapiot4.79 / 4.79
Alisa TikkanenHelsingfors IFK4.98 / -
Kristiina VuorvirtaEspoon Tapiot6.22 / 5.66
Tiina YlöstaloTampereen Pyrintö5.89 / 5.20
 
N 3-loikka (16)
Tiia EnströmKarkkilan Pojat8.81 / 8.81
Essi ErikssonHelsingin Kisa-Veikot11.98 / 11.98
Jutta HeinoKarkkilan Pojat10.31 / 10.31
Lotta JoenpolviViipurin Urheilijat10.91 / 10.79
Petra KallionpääLahden Ahkera11.85 / 11.28
Lilja KoskelaHelsingin Kisa-Veikot11.68 / 11.61
Siiri MetsäläEsbo IF11.09 / 10.59
Anni NurminenEspoon Tapiot10.92 / 10.78
Matilda PennanenEsbo IF10.86 / 10.86
Milla PihlavaNurmijärven Yleisurheilu9.34 / -
Alisa RauhamaaLahden Ahkera10.97 / 10.97
Laura RautiainenLahden Ahkera12.45 / 12.03
Noora SihvonenKeski-Uudenmaan Yleisurheilu11.29 / 10.52
Emma SimonenKenttäurheilijat-5811.18 / 11.18
Varpu VirmavirtaKarkkilan Pojat9.89 / -
Kia WirénRekolan Raikas10.00 / 10.00
 
N kuula (9)
Janette HanskiKarhulan Urheilijat14.00 / 13.29
Minna HenttonenMäntsälän Urheilijat12.81 / 12.15
Oona KorhonenNurmijärven Yleisurheilu - / -
Felicia MeriheinäLiljendal IK13.20 / 12.60
Jessica MeriheinäLiljendal IK15.14 / 14.93
Ida OunaslehtoEsbo IF10.91 / 10.91
Piia SavikkoRiihimäen Kisko - / -
Salla SavikkoRiihimäen Kisko10.98 / -
Sanni-Veera ViertolaRiihimäen Kisko - / -
 
N kiekko (13)
Emilia AnttilaBorgå Akilles42.30 / 37.97
Tuuli KammonenMikkelin Kilpa-Veikot36.69 / 36.69
Milla KelonurmiKeski-Uudenmaan Yleisurheilu49.15 / 36.28
Pinja MuotkaLahden Ahkera36.08 / 36.08
Emmy OllasBorgå Akilles33.53 / 32.44
Sara OraheimoIF Raseborg36.11 / -
Matleena ParpalaHelsingfors IFK38.47 / 37.48
Tiina RiuttaKeski-Uudenmaan Yleisurheilu29.37 / 29.34
Tuula SviiliPuumalan Viri50.77 / 48.86
Salla TanskanenAsikkalan Raikas37.30 / 35.65
Emma UosukainenEsbo IF40.50 / -
Iida UosukainenEsbo IF33.82 / -
Sanni-Veera ViertolaRiihimäen Kisko30.83 / 30.83
 
N moukari (11)
Emma BacklundBorgå Akilles46.78 / 46.78
Heidi HämäläinenHelsingfors IFK49.95 / 47.72
Elisa HuhtaNurmijärven Yleisurheilu38.08 / -
Oona KetomäkiNurmijärven Yleisurheilu45.41 / -
Emmi MaloLopen Urheilijat52.40 / 52.40
Sara PuustinenBorgå Akilles45.82 / 44.04
Heli RinnekariNurmijärven Yleisurheilu62.73 / 56.46
Tiina RinnekariNurmijärven Yleisurheilu62.67 / 57.12
Emma UosukainenEsbo IF53.99 / 53.99
Iida UosukainenEsbo IF46.98 / 44.52
Anni VihtonenKarhulan Katajaiset51.40 / 50.98
 
N keihäs (18)
Mette GerkmanEspoon Tapiot42.96 / 41.48
Emmi HeinoKarkkilan Pojat48.58 / 42.76
Emmi HietanenRiihimäen Kisko41.50 / 41.50
Emilia KarellSjundeå IF54.04 / 54.04
Malin KarellSjundeå IF42.18 / -
Elina KauranenHelsingin Kisa-Veikot37.92 / 35.80
Amanda LiljendalBorgå Akilles48.52 / 46.45
Vanessa LindbergRiihimäen Kisko - / -
Miia MakkonenSysmän Sisu52.43 / 50.74
Sanni MarkkanenHelsingin Kisa-Veikot24.75 / 24.75
Minttu MattinenLappeenrannan Urheilu-Miehet35.42 / -
Heidi NokelainenJoensuun Kataja62.13 / 47.55
Sanni NokelainenJyväskylän Kenttäurheilijat45.06 / 45.06
Minka NurroHelsingin Kisa-Veikot49.27 / 49.27
Kaisla OlkkolaHelsingin Kisa-Veikot37.83 / 37.83
Ida OunaslehtoEsbo IF35.70 / 31.72
Emilia PeltoheimoKarhulan Katajaiset41.93 / 40.63
Livia Von WendtHelsingfors IFK34.07 / -
 
N 5000m kävely (3)
Maija HarjuJanakkalan Jana - / -
Ursula KoivunenEsbo IF29:08.67 / 31:20.18
Heidi VakkilainenVantaan Salamat31:19.23 / 31:19.23