Kilpailukalenteri.fi
Etusivu
Selaus
Haku
Karttahaku


UKK / FAQ
Anna palautetta
Tietoa palvelusta

Tulospalveluohje

Piilota piirin myöntämät kilpailut

Näytä seurakilpailut
Paluu kilpailun tietoihin
Klikkaa seuran nimeä jos haluat nähdä vain kyseisen seuran ilmoittautuneet.
Karnevaalit
30.06. klo 14:00 43. Someron seiväskarnevaalit
KK.fi:n kautta ilmoittautuneita urheilijoita 119 henk. (197 lajisuoritusta)
M seiväs (6)
Nimi Seura Ennätys (PB) / Kauden paras (SB)
Juho AlasaariLaihian Luja5.52 / 5.28
Otto HiivolaKalannin Vankka4.60 / 4.31
Akseli HyytiäLaitilan Jyske4.30 / 4.20
Tommi JärvenpääJyväskylän Kenttäurheilijat4.40 / 4.40
Jere KeskinenVaasan Toverit5.32 / 5.08
Urho KujanpääTampereen Pyrintö5.66 / 5.60
Atte KuuselaTammelan Ryske4.01 / 4.01
Albin LundbergVasa IS5.22 / 5.08
Mikko PaavolaAlajärven Ankkurit5.71 / 5.65
Iiro SuutarinenÄhtärin Urheilijat5.00 / 4.85
Oskari TikkakoskiVetelin Urheilijat3.82 / -
Juuso ToivonenÄhtärin Urheilijat5.12 / 4.50
Eetu TornbergRaahen Vesa4.10 / 4.10
Juuso TornbergRaahen Vesa4.60 / 4.60
Lauri TornbergRaahen Vesa3.60 / 3.45
Markus TornbergRaahen Vesa4.00 / 3.80
Väinö Vähä-KouvolaVehmaan Kiisto4.10 / 3.96
 
N seiväs (12)
Saga AnderssonEsbo IF4.45 / 4.45
Silja AnderssonEsbo IF4.25 / 4.20
Vilma HannulaKarhulan Katajaiset3.80 / 3.80
Pinja KoivumäkiLauttakylän Luja4.00 / 3.60
Vilja-Matilda KoskelaRiihimäen Kisko3.20 / 3.05
Miisa KoskiahoKarijoen Tappara3.85 / 3.80
Minttu KoskiahoKarijoen Tappara4.00 / 3.80
Maria KytöläNurmijärven Yleisurheilu4.11 / 4.11
Vanessa LindbergRiihimäen Kisko3.63 / -
Essi MelenderVaasan Vasama4.07 / 4.00
Vilma MikkolaKeski-Uudenmaan Yleisurheilu3.60 / -
Wilma MurtoSalon Vilpas4.72 / 4.60
Laura OllikainenVarkauden Kenttä-Veikot4.30 / 3.81
Fiinu PuustinenJyväskylän Kenttäurheilijat3.72 / -
Roosa RissanenSavonlinnan Riento3.41 / 3.10
Emma RovasaloTurun Urheiluliitto3.85 / 3.70
Emmi UusitaloKarkkilan Pojat3.25 / 3.06
Julia VuolliKosken Kaiku3.60 / 3.42
Gea ZittingJyväskylän Kenttäurheilijat3.30 / -
 
M22 seiväs (3)
Andrei KiviharjuEsbo IF4.11 / -
Albin LundbergVasa IS5.22 / 5.08
Iiro SuutarinenÄhtärin Urheilijat5.00 / 4.85
 
N22 seiväs (3)
Vilma HannulaKarhulan Katajaiset3.80 / 3.80
Minttu KoskiahoKarijoen Tappara4.00 / 3.80
Essi MelenderVaasan Vasama4.07 / 4.00
 
M19 seiväs (11)
Juho AlasaariLaihian Luja5.52 / 5.50
Otto HiivolaKalannin Vankka4.60 / 4.31
Akseli HyytiäLaitilan Jyske4.30 / 4.20
Otto JunnilaIF Sibbo-Vargarna4.30 / 4.30
Artjom KiviharjuEsbo IF3.64 / 3.30
Eerik MäkeläLahden Ahkera4.50 / 4.10
Johannes MäkeläHelsingin Kisa-Veikot4.40 / 4.20
Leo RautiainenKenttäurheilijat-583.70 / -
Eetu TornbergRaahen Vesa4.10 / 4.10
Juuso TornbergRaahen Vesa4.60 / 4.60
Väinö Vähä-KouvolaVehmaan Kiisto4.10 / 3.96
 
N19 seiväs (5)
Miisa KoskiahoKarijoen Tappara3.85 / 3.80
Vanessa LindbergRiihimäen Kisko3.63 / 3.45
Fiinu PuustinenJyväskylän Kenttäurheilijat3.72 / -
Julia VuolliKosken Kaiku3.60 / 3.42
Gea ZittingJyväskylän Kenttäurheilijat3.30 / -
 
M17 seiväs (8)
Eelis HynninenLahden Ahkera3.55 / 3.55
Tommi JärvenpääJyväskylän Kenttäurheilijat4.40 / 4.40
Atte KuuselaTammelan Ryske4.01 / 4.01
Eeli MustonenJoensuun Kataja3.85 / -
Jusa NiemiRiihimäen Kisko3.65 / 3.65
Aatu SihvonenKarhulan Katajaiset4.51 / 4.40
Oskari TikkakoskiVetelin Urheilijat3.82 / -
Lauri TornbergRaahen Vesa3.60 / 3.45
 
N17 seiväs (12)
Helmi EklundEspoon Tapiot3.40 / -
Karoliina HirveläJämsänkosken Ilves3.35 / 3.35
Vilja-Matilda KoskelaRiihimäen Kisko3.20 / 3.05
Isla LehtonenNaantalin Löyly2.60 / 2.48
Iina LokistoSalon Vilpas2.47 / 2.20
Essi NurmelaSavonlinnan Riento3.05 / 2.95
Aino PyykköLieksan Urheilijat3.20 / 3.20
Elli RantalaEspoon Tapiot3.36 / 3.35
Alisa SalomäkiMaskun Kataja2.36 / -
Tuuli SaraniemiLieksan Urheilijat3.25 / 3.25
Isla SokoffHyvinkään seudun Urheilijat3.22 / 3.00
Aamu UusitaloHimangan Urheilijat3.45 / 3.45
 
P15 seiväs (13)
Olli AhvenjärviVehmaisten Urheilijat2.55 / 2.55
Olli AhvenjärviVehmaisten Urheilijat2.55 / 2.55
Arttu HaaksluotoRiihimäen Kisko3.81 / 3.81
Arttu HaaksluotoRiihimäen Kisko3.81 / 3.81
Vilho HaaksluotoRiihimäen Kisko3.70 / 3.70
Vilho HaaksluotoRiihimäen Kisko3.70 / 3.70
Elias HyytiäLaitilan Jyske3.50 / 3.49
Elias HyytiäLaitilan Jyske3.50 / 3.49
Olavi KiiskiKarhulan Katajaiset3.81 / 3.40
Olavi KiiskiKarhulan Katajaiset3.81 / 3.40
Roope KirjavainenTurun Urheiluliitto2.86 / -
Roope KirjavainenTurun Urheiluliitto2.86 / -
Carlos MattssonTurun Urheiluliitto2.86 / 2.84
Carlos MattssonTurun Urheiluliitto2.86 / 2.84
Topias MustonenJoensuun Kataja3.61 / 3.61
Topias MustonenJoensuun Kataja3.61 / 3.61
Onni NyyssönenJoensuun Kataja3.44 / 3.41
Onni NyyssönenJoensuun Kataja3.44 / 3.41
Leo RiippaTampereen Pyrintö2.55 / 2.51
Leo RiippaTampereen Pyrintö2.55 / 2.51
Olavi SivénLahden Ahkera3.40 / 3.40
Matias TornbergRaahen Vesa3.75 / 3.75
Matias TornbergRaahen Vesa3.75 / 3.75
Juho ValkamaValkeakosken Haka2.87 / 2.87
 
T15 seiväs (9)
Stella AndbergEspoon Tapiot2.05 / 2.05
Stella AndbergEspoon Tapiot2.05 / 2.05
Frida BlomfeltEsbo IF3.10 / 3.10
Frida BlomfeltEsbo IF3.10 / 3.10
Helmi KalliomäkiValkealan Kajo2.50 / 2.50
Helmi KalliomäkiValkealan Kajo2.50 / 2.50
Klaara KivistöKalajoen Junkkarit3.20 / 2.90
Klaara KivistöKalajoen Junkkarit3.20 / 2.90
Tähkä-Alina KoskelaRiihimäen Kisko3.10 / 3.10
Tähkä-Alina KoskelaRiihimäen Kisko3.10 / 3.10
Liina LaineLauttakylän Luja2.60 / 2.60
Liina LaineLauttakylän Luja2.60 / 2.60
Emma MoilanenImatran Urheilijat3.10 / 3.10
Veera SeppäläHelsingin Kisa-Veikot280 / 280
Veera SeppäläHelsingin Kisa-Veikot280 / 280
Elli TättiläKalannin Vankka2.52 / -
Elli TättiläKalannin Vankka2.52 / -
 
P13 seiväs (10)
Akseli ÄnäkkäläSalon Vilpas - / -
Akseli ÄnäkkäläSalon Vilpas - / -
Urho AroHelsingin Kisa-Veikot3.20 / 3.20
Urho AroHelsingin Kisa-Veikot3.20 / 3.20
Robin HeleniusTurun Urheiluliitto2.95 / 2.92
Robin HeleniusTurun Urheiluliitto2.95 / 2.92
Roni HynninenHartolan Voima1.80 / 1.80
Roni HynninenHartolan Voima1.80 / 1.80
Samuli MelenderVaasan Vasama2.20 / 1.90
Sisu SuutarinenÄhtärin Urheilijat2.51 / -
Sisu SuutarinenÄhtärin Urheilijat2.51 / -
Niilo TalonenSomeron Esa2.91 / 2.25
Niilo TalonenSomeron Esa2.91 / 2.25
Samu TulasaloTampereen Pyrintö2.66 / 2.60
Samu TulasaloTampereen Pyrintö2.66 / 2.60
Paavo VirkkiSomeron Esa2.65 / 2.65
Paavo VirkkiSomeron Esa2.65 / 2.65
Vilho WillmanNoormarkun Nopsa2.55 / 2.55
Vilho WillmanNoormarkun Nopsa2.55 / 2.55
 
T13 seiväs (14)
Ellen AndtfolkVasa IS2.55 / -
Ellen AndtfolkVasa IS2.55 / -
Eedla HalonenViipurin Urheilijat1.91 / 1.80
Eedla HalonenViipurin Urheilijat1.91 / 1.80
Sara KallijärviViipurin Urheilijat191 / 191
Sara KallijärviViipurin Urheilijat191 / 191
Mimosa KarjalainenSiilinjärven Ponnistus - / -
Mimosa KarjalainenSiilinjärven Ponnistus - / -
Kandela KelttiTurun Urheiluliitto2.13 / -
Kandela KelttiTurun Urheiluliitto2.13 / -
Anni KujansivuHelsingin Kisa-Veikot - / -
Anni KujansivuHelsingin Kisa-Veikot - / -
Taika KuuselaTammelan Ryske2.86 / 2.86
Taika KuuselaTammelan Ryske2.86 / 2.86
Ella NieminenSomeron Esa1.85 / 1.75
Ella NieminenSomeron Esa1.85 / 1.75
Mona NylundPiikkiön Kehitys1.80 / 1.80
Mona NylundPiikkiön Kehitys1.80 / 1.80
Juulia SaariIlmajoen Kisailijat2.10 / 1.96
Juulia SaariIlmajoen Kisailijat2.10 / 1.96
Aino TurunenViipurin Urheilijat - / -
Aino TurunenViipurin Urheilijat - / -
Tuisku UusitaloHimangan Urheilijat1.95 / 1.95
Tuisku UusitaloHimangan Urheilijat1.95 / 1.95
Oona VäänänenViipurin Urheilijat1.70 / -
Oona VäänänenViipurin Urheilijat1.70 / -
Vanessa VesalaForssan Salama2.36 / 2.36
Vanessa VesalaForssan Salama2.36 / 2.36
 
P11 seiväs (6)
Jyvä-Kasperi KoskelaRiihimäen Kisko2.20 / -
Jyvä-Kasperi KoskelaRiihimäen Kisko2.20 / -
Tobias LöfgrenHyvinkään seudun Urheilijat1.90 / 1.90
Tobias LöfgrenHyvinkään seudun Urheilijat1.90 / 1.90
Veeti NikkanenSavonlinnan Riento - / -
Veeti NikkanenSavonlinnan Riento - / -
Tuukka SaarinenKaarinan Ura1.76 / 1.76
Väinö TalonenSomeron Esa1.55 / 1.55
Väinö TalonenSomeron Esa1.55 / 1.55
Tiitus TorkkolaSomeron Esa1.65 / 1.65
Tiitus TorkkolaSomeron Esa1.65 / 1.65
 
T11 seiväs (10)
Iida AnttilaSomeron Esa1.36 / 1.25
Iida AnttilaSomeron Esa1.36 / 1.25
Ilona AnttilaSomeron Esa1.36 / 1.35
Ilona AnttilaSomeron Esa1.36 / 1.35
Meeri AroHelsingin Kisa-Veikot1.71 / 1.65
Meeri AroHelsingin Kisa-Veikot1.71 / 1.65
Vilja HyvämäkiSomeron Esa1.25 / -
Vilja HyvämäkiSomeron Esa1.25 / -
Kaisla KaattariHimangan Urheilijat1.50 / 1.50
Kaisla KaattariHimangan Urheilijat1.50 / 1.50
Janella KorpiHimangan Urheilijat1.50 / -
Janella KorpiHimangan Urheilijat1.50 / -
Anna OllikainenNurmijärven Yleisurheilu1.65 / 1.50
Anna OllikainenNurmijärven Yleisurheilu1.65 / 1.50
Jasmin SaariIlmajoen Kisailijat1.60 / -
Jasmin SaariIlmajoen Kisailijat1.60 / -
Roosa SuutarinenÄhtärin Urheilijat2.20 / -
Roosa SuutarinenÄhtärin Urheilijat2.20 / -
Aino TättiläKalannin Vankka1.68 / -
Aino TättiläKalannin Vankka1.68 / -