Kilpailukalenteri.fi
Etusivu
Selaus
Haku
Karttahaku


UKK / FAQ
Anna palautetta
Tietoa palvelusta

Tulospalveluohje

Piilota piirin myöntämät kilpailut

Näytä seurakilpailut
Paluu kilpailun tietoihin
Klikkaa seuran nimeä jos haluat nähdä vain kyseisen seuran ilmoittautuneet.
SM-kilpailut
12.08. klo 13:00 SM-kilpailut M/N17-16
KK.fi:n kautta ilmoittautuneita urheilijoita 578 henk. (994 lajisuoritusta)
M17 100m (20)
Nimi Seura Ennätys (PB) / Kauden paras (SB)
Nuutti AhtolaValkealan Kajo11.55 / 11.55
Micke BärlundTapanilan Erä11.38 / 11.38
Oscar GrannasIF Drott11.35 / 11.35
Viljami HeinonenHelsingin Kisa-Veikot11.67 / 11.67
Kalle HirviViipurin Urheilijat10.68 / 10.68
Taneli HyvärinenHyvinkään seudun Urheilijat12.03 / 12.03
Thomas IsakssonBorgå Akilles11.98 / 11.98
Luukas KemppainenJoutsan Pommi11.87 / 11.88
Juho LautaojaForssan Salama12.51 / -
Taavi LauttamusKauhavan Wisa11.97 / 11.97
Sampo MäättäKuivasjärven Aura11.57 / 11.61
Lauri MäkinenKenttäurheilijat-5811.89 / 11.89
Miro MäkinenYlöjärven Urheilijat11.17 / 11.17
Paul MattheliéEsbo IF11.93 / 11.93
Eerik NyyssönenEspoon Tapiot12.14 / -
Oliver ÖhmanIF Raseborg11.37 / 11.44
Rico SievänenJoutsan Pommi12.20 / 12.20
Elias SireniYlöjärven Urheilijat11.42 / 11.42
Konsta TynkkynenTampereen Pyrintö11.55 / 11.55
Aatu VaittinenLempäälän Kisa Yleisurheilu11.25 / 11.25
 
M17 200m (18)
Viljami HeinonenHelsingin Kisa-Veikot23.67 / 23.67
Kalle HirviViipurin Urheilijat21.73 / 21.73
Taneli HyvärinenHyvinkään seudun Urheilijat24.20 / 24.20
Waltteri KoenkytöEspoon Tapiot23.40 / 23.60
Noa KorhonenOulun Pyrintö23.03 / 23.03
Mikael LahdensuoTampereen Pyrintö24.27 / 24.27
Juho LautaojaForssan Salama25.90 / -
Taavi LauttamusKauhavan Wisa24.46 / 24.46
Rado LindbergEsbo IF23.29 / 23.40
Miro MäkinenYlöjärven Urheilijat22.66 / 22.66
Paul MattheliéEsbo IF24.59 / 24.70
Eero MauroLieksan Urheilijat22.84 / 22.84
Miro NaskiKarhulan Katajaiset23.50 / 23.50
Miika NiemeläLempäälän Kisa Yleisurheilu25.46 / -
Oliver ÖhmanIF Raseborg23.26 / -
Elliot SchmidtBorgå Akilles23.91 / 23.91
Konsta UutteraTampereen Pyrintö23.04 / -
Aatu VaittinenLempäälän Kisa Yleisurheilu23.00 / 23.00
 
M17 400m (16)
Jimi AhoSalon Vilpas 53.23 / 53.23
Kristian HautakoskiAlavieskan Viri 51.22 / 51.22
Taneli HyvärinenHyvinkään seudun Urheilijat 55.40 / 55.40
Waltteri KoenkytöEspoon Tapiot 52.56 / 52.59
Noa KorhonenOulun Pyrintö 52.28 / 52.28
Saku KoukkuLappeenrannan Urheilu-Miehet 56.87 / 56.87
Mikael LahdensuoTampereen Pyrintö 53.21 / 53.21
Rado LindbergEsbo IF 51.80 / 51.80
Miro MäkinenYlöjärven Urheilijat 52.49 / 52.49
Eero MauroLieksan Urheilijat 51.78 / 51.78
Aleksi MiikkulainenPorin Yleisurheilu 51.90 / 51.90
Niko MyllynenTurun Weikot Yleisurheilu 54.36 / 54.36
Antti SainioTampereen Pyrintö 48.83 / 48.83
Albin SödermanIF Drott 53.01 / 53.01
Eeli TohmolaOulun Pyrintö - / -
Riku UusitaloTurun Urheiluliitto 51.22 / 51.22
 
M17 800m (10)
Eero Ala-HeikkiläAsikkalan Raikas2:09.25 / 2:09.25
Oliver AsikainenHelsingin Kisa-Veikot1:54.96 / 1:54.96
Kristian HautakoskiAlavieskan Viri1:58.44 / 1:59.35
Joona HeiskanenKenttäurheilijat-581:56.29 / 1:56.29
Valtteri KinnunenYlämaan Pyrkijät2:05.87 / 2:05.87
Saku KoukkuLappeenrannan Urheilu-Miehet2:09.47 / 2:10.89
Jaakko SiltalaHelsingin Kisa-Veikot2:02.92 / 2:02.92
Tarmo TakalaTampereen Pyrintö2:07.37 / 2:07.37
Konsta UutteraTampereen Pyrintö1:54.50 / 1:54.50
Elmo Ylä-KotolaKarhulan Katajaiset1:58.20 / 1:58.20
 
M17 1500m (17)
Jussi AnkeloTurun Urheiluliitto 4:19.51 / 4:22.43
Oliver AsikainenHelsingin Kisa-Veikot 4:11.20 / 4:11.20
Miro HeikkiläGamlakarleby IF 4:22.28 / 4:22.28
Joona HeiskanenKenttäurheilijat-58 4:13.09 / 4:16.10
Santtu HeiskanenKenttäurheilijat-58 4:22.22 / 4:22.22
Lauri HiisvirtaVasa IS 4:34.91 / 4:34.91
Eemeli HirvonenJoensuun Kataja 3:59.15 / 3:59.15
Leevi HolmströmLahden Ahkera 4:23.55 / 4:23.55
Artturi KangasmaaRovaniemen Roadrunners 4:38.49 / -
Luukas KontroJyväskylän Kenttäurheilijat 3:59.49 / 3:59.49
Sisu MoilanenTurun Urheiluliitto 4:00.23 / 4:00.23
Lauri NokkalaLappeenrannan Urheilu-Miehet 4:16.97 / 4:16.97
Henri SäisäIisalmen Visa 4:18.85 / 4:18.85
Veeti SavolainenKeravan Urheilijat 4:19.68 / 4:19.68
Eeli TohmolaOulun Pyrintö - / -
Erik UngerMikkelin Kilpa-Veikot 3:53.43 / 3:53.43
Elmo Ylä-KotolaKarhulan Katajaiset 4:16.46 / 4:16.46
 
M17 3000m (17)
Santeri AhoniemiHyvinkään seudun Urheilijat10:27.28 / -
Jussi AnkeloTurun Urheiluliitto 9:27.37 / 9:27.37
Santtu HeiskanenKenttäurheilijat-58 9:27.29 / 9:27.29
Lauri HiisvirtaVasa IS10:13.89 / 10:13.89
Eemeli HirvonenJoensuun Kataja 8:41.70 / 8:41.70
Leevi HolmströmLahden Ahkera 9:28.36 / 9:28.36
Artturi KangasmaaRovaniemen Roadrunners 9:52.39 / 9:52.39
Luukas KontroJyväskylän Kenttäurheilijat 8:36.35 / 8:36.35
Niilo KotirantaYlämaan Pyrkijät10:48.50 / -
Matias MällinenOulun NMKY:n Urheilijat10:23.04 / 10:41.7h
Sisu MoilanenTurun Urheiluliitto 9:02.48 / -
Anssi MustonenKoiviston Kipinä 8:52.95 / 8:52.95
Lauri NokkalaLappeenrannan Urheilu-Miehet 9:36.42 / -
Henri SäisäIisalmen Visa 9:46.21 / -
Veeti SavolainenKeravan Urheilijat 9:22.07 / 9:22.07
Tyko SuomiForssan Salama10:31.25 / 10:39.33
Erik UngerMikkelin Kilpa-Veikot 8:28.30 / 8:28.30
 
M17 110m aj (7)
Aarne AutioTurun Urheiluliitto14.30 / 14.30
Simon EkholmIF Raseborg16.30 / 16.30
Lassi NalkkiJyväskylän Kenttäurheilijat14.17 / -
Konsta RutanenKuivasjärven Aura15.31 / 15.31
Elliot SchmidtBorgå Akilles14.52 / 14.52
Kasperi VehmaaLappeenrannan Urheilu-Miehet14.17 / 14.17
Luka VeselinovicEspoon Tapiot15.01 / 15.01
 
M17 400m aj (9)
Jimi AhoSalon Vilpas 58.52 / 58.52
Aarne AutioTurun Urheiluliitto 59.90 / -
Kristian HautakoskiAlavieskan Viri 55.10 / 55.10
Thomas IsakssonBorgå Akilles 63.64 / -
Antti SainioTampereen Pyrintö 51.43 / 51.43
Elliot SchmidtBorgå Akilles 61.70 / -
Riku UusitaloTurun Urheiluliitto 57.62 / 57.62
Kasperi VehmaaLappeenrannan Urheilu-Miehet - / -
Luka VeselinovicEspoon Tapiot 60.83 / 60.83
 
M17 2000m ej (4)
Miro HeikkiläGamlakarleby IF - / -
Sisu MoilanenTurun Urheiluliitto - / -
Anssi MustonenKoiviston Kipinä - / -
Lauri NokkalaLappeenrannan Urheilu-Miehet 7:14.26 / -
 
M17 korkeus (10)
Santeri HaapamäkiTampereen Pyrintö2.02 / 2.02
Johannes JokelaKristiinan Urheilijat1.80 / 1.80
Eemil KulmalaVehmaisten Urheilijat1.80 / 1.74
Lauri LiljavirtaJyväskylän Kenttäurheilijat1.60 / -
Emil MännikköEsbo IF1.71 / 1.71
Benjamin MånsusVaasan Vasama1.74 / 1.74
Sampo NiinimäkiSalon Vilpas1.76 / 1.76
Aatu SihvonenKarhulan Katajaiset1.55 / -
Veikko SundbergKarhulan Katajaiset1.81 / 1.74
Roope TurunenPyhäselän Urheilijat1.76 / 1.75
 
M17 seiväs (5)
Simon EkholmIF Raseborg3.14 / -
Atte KuuselaTammelan Ryske4.10 / 4.10
Eero SallinenKangasalan Kisa3.41 / 3.30
Aatu SihvonenKarhulan Katajaiset4.51 / 4.30
Petteri TuomaalaSaloisten Salama4.35 / 4.35
 
M17 pituus (18)
Aarne AutioTurun Urheiluliitto6.20 / 6.20
Simon EkholmIF Raseborg5.86 / 5.85
Oscar GrannasIF Drott6.53 / 6.53
Aaron HalmeTampereen Pyrintö4.96 / -
Eelis HarjunmaaTampereen Pyrintö6.27 / 6.27
Thomas IsakssonBorgå Akilles6.18 / 6.18
Topias KoivunenTurun Urheiluliitto5.97 / 5.97
Kasper KouvonenTurun Urheiluliitto6.24 / 6.24
Roope KuparinenLappeenrannan Urheilu-Miehet5.57 / 5.44
Lauri LiljavirtaJyväskylän Kenttäurheilijat5.82 / 5.77
Lauri MäkinenKenttäurheilijat-585.50 / 5.50
Alexander MannerkorpiHelsingin Kisa-Veikot6.14 / 6.00
Lassi NalkkiJyväskylän Kenttäurheilijat6.58 / 6.58
Konsta RutanenKuivasjärven Aura6.41 / 6.38
Aatu SihvonenKarhulan Katajaiset5.60 / 5.60
Roope TurunenPyhäselän Urheilijat5.87 / 5.87
Konsta TynkkynenTampereen Pyrintö6.33 / 6.18
Kasperi VehmaaLappeenrannan Urheilu-Miehet7.50 / 7.50
 
M17 3-loikka (9)
Alec EkblomBorgå Akilles12.67 / 12.67
Santeri HaapamäkiTampereen Pyrintö13.38 / 13.38
Aaron HalmeTampereen Pyrintö11.73 / 11.73
Eelis HarjunmaaTampereen Pyrintö13.04 / 12.61
Johannes JokelaKristiinan Urheilijat12.83 / 12.83
Konsta KeijonenKeski-Uudenmaan Yleisurheilu12.26 / 12.08
Kasper KouvonenTurun Urheiluliitto12.21 / 12.21
Eemil KulmalaVehmaisten Urheilijat12.40 / 12.40
Anton SabelIF Femman13.23 / 13.23
 
M17 kuula (16)
Simon BjörklöfIF Raseborg13.46 / 13.46
Benjamin HolmbäckIF Åsarna15.83 / 15.83
Petrus JakonenNakkilan Vire16.81 / 16.81
Aapo KalajokiTurun Urheiluliitto14.27 / 14.08
Miika NiemeläLempäälän Kisa Yleisurheilu12.16 / 11.77
Joona NieminenEspoon Tapiot15.80 / 15.80
Veeti PaavolaSiilinjärven Ponnistus15.25 / 15.25
Paavo PuroSuolahden Urho18.52 / 18.05
Samuel PuustinenBorgå Akilles11.58 / 11.33
Onni RustholkarhuLahden Ahkera14.64 / 14.64
Markus SalovaaraIlmajoen Kisailijat17.24 / 17.24
Pyry SelinLahden Ahkera15.96 / 15.96
Konsta TynkkynenTampereen Pyrintö13.93 / 13.93
Onni VälinenTöysän Veto13.48 / 13.48
Matias ViikiläSaarijärven Pullistus13.83 / 13.83
Niklas VuoriForssan Salama14.14 / 14.14
 
M17 kiekko (9)
Benjamin HolmbäckIF Åsarna50.13 / 50.13
Petrus JakonenNakkilan Vire50.53 / 50.53
Aapo KalajokiTurun Urheiluliitto53.59 / 53.59
Joona NieminenEspoon Tapiot50.20 / 50.20
Samuel PuustinenBorgå Akilles33.97 / 33.84
Onni RustholkarhuLahden Ahkera45.91 / 45.91
Pyry SelinLahden Ahkera45.09 / 45.09
Matias TapanainenEspoon Tapiot41.86 / 41.86
Niklas VuoriForssan Salama39.49 / 33.19
 
M17 moukari (9)
Luukas LipponenLempäälän Kisa Yleisurheilu54.55 / 54.55
Veeti PaavolaSiilinjärven Ponnistus53.75 / 53.75
Samuel PuustinenBorgå Akilles64.91 / 64.91
Pyry SelinLahden Ahkera54.93 / 54.93
Reko TuominenTarvasjoen Urheilijat71.19 / 71.19
Aaro TurkiaYlämaan Pyrkijät50.51 / 48.27
Onni VälinenTöysän Veto54.26 / 54.26
Niklas VuoriForssan Salama45.01 / 45.01
Filip WikholmIF Raseborg61.62 / 61.62
 
M17 keihäs (11)
Otto HämäläinenKarstulan Kiva76.32 / 76.32
Otto HautanenPylkönmäen Yrittävä - / -
Anton LeppäahoKenttäurheilijat-5860.10 / 60.10
Mikke LiikanenTyrnävän Tempaus59.46 / 59.46
Niko Mäki-MustapääKuortaneen Kunto63.26 / 62.78
Lassi NalkkiJyväskylän Kenttäurheilijat46.40 / -
Joona NurmiNoormarkun Nopsa51.04 / 51.04
Janne OinonenJoensuun Kataja42.16 / -
Saku RönkköVihdin Viesti58.57 / 58.57
Leo SavolainenAnjalan Liitto60.69 / 60.69
Matias ViikiläSaarijärven Pullistus54.41 / 54.41
 
M17 3000m kävely (3)
Samuel MarkuVahdon Tuisku14:52.99 / 14:52.99
Miika NiemeläLempäälän Kisa Yleisurheilu18:26.44 / -
Eetu SalmiYläneen Kiri15:32.19 / 15:32.19
 
N17 100m (35)
Aamu AiristoLaitilan Jyske12.78 / 12.78
Priscilla BoatengIF Drott12.45 / 12.50
Nathalie BraunIF Åland rf13.63 / 13.63
Edesa GashiHelsingin Kisa-Veikot12.88 / 13.38
Magdaleena HavukorpiVihdin Viesti13.35 / 13.69
Ainokaisa HeikkolaLempäälän Kisa Yleisurheilu15.11 / 15.11
Jemina HerranenKuopion Reipas13.54 / 13.56
Amalia HultHelsingin Kisa-Veikot13.40 / 13.40
Alina HummastiSaloisten Salama13.14 / 13.14
Aicha KalalaKeravan Urheilijat12.67 / 12.67
Safi KalalaKeravan Urheilijat13.05 / 13.05
Hilma KinnunenJyväskylän Kenttäurheilijat12.14 / 12.14
Lotta KirjavainenTurun Urheiluliitto13.18 / 13.18
Carita KivimäkiIkaalisten Urheilijat12.49 / 12.49
Neea KnaapiTurun Urheiluliitto13.82 / 13.98
Martta KoskelaOulun Pyrintö12.70 / -
Saana LaihanenImatran Urheilijat13.19 / 13.19
Amanda LehtimäkiForssan Salama13.10 / 13.50
Lina LithénVasa IS13.06 / 13.06
Viivi LoukoLapuan Virkiä13.01 / 13.11
Alisa NiemiOulun Pyrintö12.77 / 12.85
Sanni NiskanenViialan Valtti13.99 / 14.16
Alexandra NylundEsbo IF13.21 / 13.21
Siiri PoikelaPohjan Koitto12.82 / 12.82
Maria PukkilaPorin Tarmo12.95 / 13.19
Sointu PurolaOulun Pyrintö12.61 / 12.61
Emma-Roosa RäisänenHelsingin Kisa-Veikot13.21 / 13.21
Meeri RiialiImatran Urheilijat12.20 / 12.20
Nataliya RozhnovaViipurin Urheilijat13.55 / 13.55
Noora SalmiJyväskylän Kenttäurheilijat12.65 / 12.65
Siiri SiirtolaHelsingin Kisa-Veikot12.28 / 12.34
Sofia TannerEspoon Tapiot13.17 / 13.56
Alisa ViinamäkiLappajärven Veikot13.01 / 13.26
Aino VuorjokiKuivasjärven Aura12.09 / 12.22
Leonie WinellEsbo IF13.19 / 13.19
 
N17 200m (32)
Aamu AiristoLaitilan Jyske27.19 / 27.19
Priscilla BoatengIF Drott25.47 / 25.58
Nathalie BraunIF Åland rf28.63 / 28.63
Nea HassilaIF Drott25.39 / 25.39
Magdaleena HavukorpiVihdin Viesti27.90 / 27.90
Helmi HeinonenLiedon Parma27.92 / 28.44
Jemina HerranenKuopion Reipas27.78 / 27.78
Alina HummastiSaloisten Salama27.20 / 27.20
Aicha KalalaKeravan Urheilijat26.23 / 26.23
Safi KalalaKeravan Urheilijat27.10 / 27.10
Linne KallioEurajoen Veikot25.78 / 25.90
Hilma KinnunenJyväskylän Kenttäurheilijat25.16 / 25.16
Lotta KirjavainenTurun Urheiluliitto27.84 / 27.84
Carita KivimäkiIkaalisten Urheilijat25.75 / 25.75
Martta KoskelaOulun Pyrintö25.73 / 25.73
Saana LaihanenImatran Urheilijat27.32 / 27.32
Venla LaukkaOulun Pyrintö27.05 / 27.05
Lina LithénVasa IS26.79 / 26.79
Viivi LoukoLapuan Virkiä27.62 / 27.62
Alisa NiemiOulun Pyrintö25.47 / 25.47
Sanni NiskanenViialan Valtti29.02 / 29.02
Alexandra NylundEsbo IF28.25 / -
Teresa PerttiläHelsingfors IFK25.50 / 26.34
Siiri PoikelaPohjan Koitto26.73 / 26.73
Maria PukkilaPorin Tarmo26.97 / 27.71
Sointu PurolaOulun Pyrintö26.01 / 26.01
Sofia TannerEspoon Tapiot27.96 / 27.96
Vivian TranHelsingfors IFK24.74 / 24.74
Terhi VehkoHelsingin Kisa-Veikot26.81 / 26.81
Heta VirkajärviKaipolan Vire30.59 / 32.08
Aino VuorjokiKuivasjärven Aura25.56 / 25.56
Leonie WinellEsbo IF27.66 / 27.66
 
N17 400m (16)
Eveliina ArvolaKuivasjärven Aura 62.52 / 62.52
Inka EkbomSalon Vilpas 61.02 / 61.02
Noora HarjuSeinäjoen Seudun Urheilijat 59.82 / 59.82
Nea HassilaIF Drott 57.25 / 57.25
Jemina HerranenKuopion Reipas 66.28 / 68.54
Linne KallioEurajoen Veikot 57.42 / 57.42
Aava LajunenVantaan Salamat 60.44 / 60.44
Venla LaukkaOulun Pyrintö 64.63 / 64.63
Minea LindénLoimaan Leisku 57.14 / 57.14
Noora NiininenEspoon Tapiot 65.09 / 65.09
Emmi PatrikainenEurajoen Veikot 63.22 / 63.22
Teresa PerttiläHelsingfors IFK 55.07 / 55.30
Tinja PirttikoskiTurun Urheiluliitto 61.57 / 62.10
Anni TakamaaLapuan Virkiä 62.85 / 62.85
Terhi VehkoHelsingin Kisa-Veikot 60.58 / 60.58
Ella WesterlundEsbo IF 62.49 / 62.49
 
N17 800m (9)
Ida FinellBorgå Akilles2:16.34 / 2:16.34
Ella HaapalehtoLempäälän Kisa Yleisurheilu2:25.31 / 2:25.31
Elma HannikainenHelsingin Kisa-Veikot2:15.28 / 2:21.52
Eevi KettunenPolvijärven Urheilijat2:23.69 / 2:24.07
Minea LindénLoimaan Leisku2:12.84 / 2:12.84
Ronja OrivuoriViipurin Urheilijat2:24.97 / 2:30.19
Sini-Minea SaarikoskiKeravan Urheilijat2:17.96 / 2:17.96
Tilde StråkaIF Nykarlebynejden2:23.00 / 2:30.06
Anni TakamaaLapuan Virkiä2:28.19 / 2:28.19
 
N17 1500m (12)
Ella HaapalehtoLempäälän Kisa Yleisurheilu 5:07.27 / 5:07.27
Elma HannikainenHelsingin Kisa-Veikot 4:38.55 / 4:56.18
Helmi KarkiainenJyväskylän Kenttäurheilijat 5:04.05 / 5:06.90
Eevi KettunenPolvijärven Urheilijat 4:55.17 / 5:02.98
Miina KilpeläinenViipurin Urheilijat 4:51.73 / 4:51.73
Eveliina KujalaLimingan Niittomiehet 5:10.37 / -
Pinja LaasanenSiilinjärven Ponnistus 4:47.67 / 4:47.67
Andréa NybergPargas IF 5:19.47 / 5:32.34
Ronja OrivuoriViipurin Urheilijat 5:03.36 / 5:04.37
Sini-Minea SaarikoskiKeravan Urheilijat 4:53.54 / 4:53.54
Alina TikkaJoensuun Kataja 5:36.84 / 5:36.84
Ea VuoriLahden Ahkera 4:41.09 / 4:41.09
 
N17 3000m (7)
Elma HannikainenHelsingin Kisa-Veikot10:13.79 / -
Aliisa KiiskiKarhulan Katajaiset11:13.54 / -
Eveliina KujalaLimingan Niittomiehet10:32.29 / 10:32.29
Pinja LaasanenSiilinjärven Ponnistus10:43.26 / 10:43.26
Andréa NybergPargas IF11:38.76 / 11:38.76
Sini-Minea SaarikoskiKeravan Urheilijat - / -
Ea VuoriLahden Ahkera - / -
 
N17 100m aj (15)
Lotta HäkkänenMikkelin Kilpa-Veikot15.20 / 15.32
Anni KantolaTampereen Pyrintö14.51 / 14.78
Hilma KinnunenJyväskylän Kenttäurheilijat13.75 / 13.75
Saga KoppeliJyväskylän Kenttäurheilijat15.62 / 15.68
Saima KossaSauvon Urheilijat14.66 / 14.80
Iida KujanpääTampereen Pyrintö14.25 / 14.25
Minja KurttiOulun Pyrintö14.27 / 14.34
Aava LajunenVantaan Salamat14.82 / 14.82
Oona LentoTampereen Pyrintö14.84 / 15.43
Anna-Sofia OrajärviKuivasjärven Aura15.89 / 15.89
Meeri RiialiImatran Urheilijat13.98 / 13.98
Evita SantalaHelsingin Kisa-Veikot15.35 / 16.05
Siiri SiirtolaHelsingin Kisa-Veikot13.79 / 13.79
Martta ValtonenEspoon Tapiot14.66 / 14.66
Verna VuorelaLaitilan Jyske14.29 / 14.29
 
N17 400m aj (9)
Ida FinellBorgå Akilles 63.98 / 63.98
Mathilda GustafssonTurun Urheiluliitto 71.70 / 71.70
Aleksandra HuhtalaPorin Yleisurheilu 66.88 / 66.88
Aava LajunenVantaan Salamat 64.32 / 66.07
Emmi PatrikainenEurajoen Veikot 73.85 / 73.85
Teresa PerttiläHelsingfors IFK - / -
Mea ToivonenUudenkaupungin Kenttäkarhut 71.13 / 71.13
Martta ValtonenEspoon Tapiot 66.34 / 66.34
Ella WesterlundEsbo IF 65.17 / 67.66
 
N17 2000m ej (2)
Helmi KarkiainenJyväskylän Kenttäurheilijat 7:22.20 / 7:51.77
Miina KilpeläinenViipurin Urheilijat 7:00.61 / 7:00.61
 
N17 korkeus (6)
Elizabeth FogdeMalax IF1.70 / 1.65
Sara-Sofia HyvönenJoensuun Kataja1.63 / 1.63
Mia KänsäkangasGamlakarleby IF1.72 / 1.72
Saimi LithoviusLimingan Niittomiehet1.70 / 1.65
Miina TurpeinenVesannon Urheilijat1.63 / 1.63
Annika UusiperhePiikkiön Kehitys1.56 / 1.50
 
N17 seiväs (9)
Edith CarlssonVasa IS3.00 / 3.00
Helmi EklundEspoon Tapiot3.40 / 3.20
Tuuli JärvinenKeuruun Kisailijat4.16 / -
Vilja-Matilda KoskelaRiihimäen Kisko3.20 / 3.20
Viivi NärväValkeakosken Haka3.45 / 3.42
Aino PyykköLieksan Urheilijat3.20 / 3.20
Tuuli SaraniemiLieksan Urheilijat3.25 / 3.25
Isla SokoffHyvinkään seudun Urheilijat3.22 / 3.00
Jenna TuomaalaJyväskylän Kenttäurheilijat3.61 / 3.61
 
N17 pituus (29)
Elizabeth FogdeMalax IF5.52 / 5.26
Eveliina HavialaNakkilan Vire5.36 / 5.36
Elin JakobssonIF Åsarna5.44 / 5.16
Anni KantolaTampereen Pyrintö5.22 / 5.22
Anne-Karin KilkkiLappeenrannan Urheilu-Miehet5.21 / 5.11
Neea KnaapiTurun Urheiluliitto4.83 / 4.83
Saga KoppeliJyväskylän Kenttäurheilijat5.09 / 5.09
Saima KossaSauvon Urheilijat5.31 / 5.25
Iida KujanpääTampereen Pyrintö5.39 / 5.39
Minja KurttiOulun Pyrintö6.00 / 6.00
Oona LentoTampereen Pyrintö5.08 / 5.08
Saimi LithoviusLimingan Niittomiehet5.31 / 5.31
Roosa MyllymäkiTampereen Pyrintö5.38 / 5.38
Essi NiinimäkiLappeenrannan Urheilu-Miehet4.78 / 4.78
Aino OjaniemiHämeenlinnan Tarmo5.69 / 5.34
Varpu OjutkangasSaloisten Salama4.33 / 4.33
Iines PeltonenLappeenrannan Urheilu-Miehet4.88 / 4.73
Emmi RantalaOulun Pyrintö4.97 / 4.90
Sari RantojaAlavuden Urheilijat5.63 / 5.63
Meeri RiialiImatran Urheilijat5.69 / 5.64
Pinja RintamaaLiedon Parma5.11 / 5.11
Evita SantalaHelsingin Kisa-Veikot5.23 / 5.23
Siiri SiirtolaHelsingin Kisa-Veikot5.53 / 5.52
Olivia SiitarinenEspoon Tapiot5.27 / 5.27
Jenni SormunenIkaalisten Urheilijat5.44 / 5.44
Miina TurpeinenVesannon Urheilijat5.21 / 5.21
Olivia VeneskoskiOulun Pyrintö5.24 / 5.16
Alisa ViinamäkiLappajärven Veikot4.96 / 4.71
Verna VuorelaLaitilan Jyske5.59 / 5.59
 
N17 3-loikka (17)
Aino-Maria AinasojaHelsingfors IFK11.73 / 10.91
Mathilda GustafssonTurun Urheiluliitto10.47 / 10.47
Lotta HäkkänenMikkelin Kilpa-Veikot11.57 / 11.25
Ella HemmiläLaitilan Jyske10.87 / 10.87
Sara-Sofia HyvönenJoensuun Kataja11.68 / 11.59
Anne-Karin KilkkiLappeenrannan Urheilu-Miehet11.38 / 10.83
Neea KnaapiTurun Urheiluliitto10.13 / 10.13
Helena KoivuTurun Toverit11.12 / 11.12
Helmi LipsanenJanakkalan Jana11.21 / 11.21
Emilia MartinsénOulun Pyrintö10.98 / 10.81
Roosa MyllymäkiTampereen Pyrintö11.50 / 11.50
Essi NiinimäkiLappeenrannan Urheilu-Miehet10.19 / 10.13
Eeva NurkkalaOulun Pyrintö10.84 / 10.84
Emmi RantalaOulun Pyrintö10.25 / 10.25
Noora SalmiJyväskylän Kenttäurheilijat11.82 / 11.82
Jenni SormunenIkaalisten Urheilijat10.93 / 10.93
Anna YrjänäLohtajan Veikot10.10 / 10.10
 
N17 kuula (16)
Veera KapiainenMikkelin Kilpa-Veikot13.10 / 13.10
Vilma KeräläHämeenlinnan Tarmo14.91 / 14.91
Taru KillinenLapuan Virkiä12.29 / 11.95
Iida KujanpääTampereen Pyrintö14.53 / 14.53
Minttu LaurilaTurun Urheiluliitto15.35 / 15.35
Meeri LehtimäkiKeski-Uudenmaan Yleisurheilu11.98 / 11.98
Emmi MäkäläinenJyväskylän Kenttäurheilijat12.52 / 12.23
Julia NystrandEsbo IF14.48 / 14.48
Siiri PeinKankaanpään Seudun Leisku12.33 / 12.33
Julia PitkänenJanakkalan Jana11.55 / 11.55
Eveliina SairanenSiilinjärven Ponnistus10.54 / 10.54
Salla SavikkoRiihimäen Kisko14.25 / 14.25
Elli SeppänenKauhavan Wisa11.47 / 10.63
Olivia SiitarinenEspoon Tapiot12.62 / 12.10
Tina TimbergVasa IS10.86 / 10.86
Iiris VeijolaHämeenlinnan Tarmo15.18 / 15.08
 
N17 kiekko (17)
Amelie BystedtIF Femman34.90 / 34.42
Silja HeiskanenEspoon Tapiot29.00 / 29.00
Veera KapiainenMikkelin Kilpa-Veikot35.98 / 35.98
Fanni KätkänahoSeinäjoen Seudun Urheilijat30.68 / 30.68
Vilma KeräläHämeenlinnan Tarmo42.36 / 42.36
Alice KoskelainenLahden Ahkera37.55 / 37.55
Minttu LaurilaTurun Urheiluliitto40.42 / 40.42
Hanna LindbergIF Femman42.50 / 42.50
Sanni-Maria MäkeläNoormarkun Nopsa42.15 / 42.15
Pinja NieminenPorin Yleisurheilu40.14 / 40.14
Julia NystrandEsbo IF41.26 / 41.26
Siiri PeinKankaanpään Seudun Leisku35.39 / 35.39
Julia PitkänenJanakkalan Jana32.71 / 32.08
Eveliina SairanenSiilinjärven Ponnistus30.62 / 30.62
Elli SeppänenKauhavan Wisa36.56 / 35.17
Mea ToivonenUudenkaupungin Kenttäkarhut40.37 / 39.58
Iiris VeijolaHämeenlinnan Tarmo46.73 / 46.22
 
N17 moukari (12)
Oona KetomäkiNurmijärven Yleisurheilu55.57 / 53.38
Taru KillinenLapuan Virkiä61.09 / 61.09
Alice KoskelainenLahden Ahkera42.40 / 40.78
Jessi LopeNoormarkun Nopsa43.90 / 43.90
Emmi MäkäläinenJyväskylän Kenttäurheilijat60.76 / 60.76
Julia NurminenKauhajoen Karhu44.18 / 44.18
Julia NystrandEsbo IF57.92 / 57.92
Eveliina SairanenSiilinjärven Ponnistus46.52 / 45.25
Veera SantanenRaision Kuula53.22 / 53.22
Wilma SimonenKenttäurheilijat-5850.20 / 50.20
Ellen UschanowRaision Kuula62.04 / 60.41
Ilona VerhoKangasalan Kisa67.28 / 67.28
 
N17 keihäs (11)
Vilma HonkonenJyväskylän Kenttäurheilijat34.08 / 32.30
Malin KarellSjundeå IF55.20 / 55.20
Marlena NieminenKarhulan Katajaiset46.64 / 43.21
Cecilia ÖsterbergIF Femman52.27 / 51.60
Veera Sauna-AhoKuortaneen Kunto53.97 / 53.42
Salla SavikkoRiihimäen Kisko45.26 / 42.27
Elli SeppänenKauhavan Wisa37.22 / 37.22
Ida StoorIF Femman45.19 / 45.19
Tuuli SummanenLappeenrannan Urheilu-Miehet47.49 / 40.94
Mea ToivonenUudenkaupungin Kenttäkarhut41.89 / 41.89
Hertta TurjaLaihian Luja48.61 / 43.19
 
N17 3000m kävely (3)
Aliisa KiiskiKarhulan Katajaiset14:33.23 / -
Tuuli MurtoniemiNokian Urheilijat16:26.50 / 16:29.76
Aino SaarinenKalannin Vankka16:09.84 / 16:09.84
 
M16 100m (26)
Enir BedretdinEsbo IF13.92 / -
Pyry BrandtViipurin Urheilijat11.80 / 11.80
Max ByströmIK Falken12.29 / 12.42
Linus EkholmBorgå Akilles11.81 / 11.81
Mathias HäggblomIF Åland rf12.87 / 12.87
Huiyi HuangViipurin Urheilijat11.81 / 11.81
Oskari HyykoskiOulun Pyrintö14.53 / -
Alvar ItämeriTurun Urheiluliitto10.99 / 10.99
Matias KelttoSeinäjoen Seudun Urheilijat12.01 / 12.01
Lauri KylmäpuroHelsingin Kisa-Veikot11.72 / 11.72
Vili LahtinenTampereen Pyrintö12.81 / 12.81
Joona LeinonenSavonlinnan Riento12.12 / 12.12
Elias LundellSjundeå IF12.15 / 12.15
Ronni MäntyrantaKuivasjärven Aura11.72 / 11.72
Oluwashina OniludeRaision Kuula12.49 / 12.52
Jonatan ÖsterholmEsbo IF11.86 / 11.86
Lassi PärttyVehkalahden Veikot11.74 / 11.74
Aleksi PenttiläAlavuden Urheilijat12.20 / 12.25
Santtu RautioKerimäen Urheilijat12.14 / 12.26
Jesse RiissanenTampereen Pyrintö11.74 / 11.74
Matias SalminenLahden Ahkera10.98 / 10.98
Juho VenäläinenImatran Urheilijat11.37 / 11.37
Nuutti VirtanenValkealan Kajo11.75 / 11.75
Valtteri VirtanenJoutsan Pommi11.72 / 11.72
Rasmus VuonorantaEsbo IF11.46 / 11.46
Kalle WesankoHelsingin Kisa-Veikot12.11 / 12.11
 
M16 200m (25)
Alex BrofeltKeski-Uudenmaan Yleisurheilu24.62 / 24.62
Max ByströmIK Falken25.45 / 25.45
Linus EkholmBorgå Akilles24.83 / 24.83
Mathias HäggblomIF Åland rf25.72 / 25.72
Eeti HänninenHämeenlinnan Tarmo23.67 / 23.67
Oskari HyykoskiOulun Pyrintö29.62 / -
Alvar ItämeriTurun Urheiluliitto26.14 / -
Edwin ItämeriTurun Urheiluliitto33.37 / -
Aleksi JokelaTammelan Ryske24.10 / 24.10
Matias KelttoSeinäjoen Seudun Urheilijat24.71 / 24.71
Konsta KockViipurin Urheilijat30.10 / -
Joona LeinonenSavonlinnan Riento24.79 / 24.79
Otso LuodeslampiLempäälän Kisa Yleisurheilu24.62 / 24.62
Jusa NiemiRiihimäen Kisko25.14 / 25.14
Aleksi PenttiläAlavuden Urheilijat24.13 / 24.13
Aatu PohjonenLappeenrannan Urheilu-Miehet24.10 / 24.10
Tuomas RättöHämeenlinnan Tarmo30.54 / -
Santtu RautioKerimäen Urheilijat25.23 / 25.23
Aapo ReinikainenHelsingin Kisa-Veikot23.97 / 23.97
Jesse RiissanenTampereen Pyrintö26.81 / -
Matias SalminenLahden Ahkera22.63 / 22.63
Topi TimonenOulun Pyrintö22.70 / 22.70
Juho VenäläinenImatran Urheilijat22.95 / 22.95
Valtteri VirtanenJoutsan Pommi24.36 / 24.36
Rasmus VuonorantaEsbo IF23.45 / 23.45
 
M16 400m (14)
Eemil AaltonenTurun Urheiluliitto 54.75 / 54.75
Eeti HänninenHämeenlinnan Tarmo 53.58 / 53.58
Edwin ItämeriTurun Urheiluliitto 55.63 / 55.63
Aleksi JokelaTammelan Ryske 53.71 / 53.71
Joona LeinonenSavonlinnan Riento 55.91 / 55.91
Otso LuodeslampiLempäälän Kisa Yleisurheilu 54.79 / 54.79
Oliver MetsäläSeinäjoen Seudun Urheilijat 54.31 / 54.31
Aatu PohjonenLappeenrannan Urheilu-Miehet 54.60 / 54.60
Aapo ReinikainenHelsingin Kisa-Veikot 54.34 / 54.34
Jesse RiissanenTampereen Pyrintö - / -
Lauri TakalaSeinäjoen Seudun Urheilijat 53.00 / 53.00
Topi TimonenOulun Pyrintö 51.91 / 51.96
Armas UusitaloOulun Pyrintö 54.53 / 54.53
Juho VenäläinenImatran Urheilijat 52.93 / 52.93
 
M16 800m (13)
Eemil AaltonenTurun Urheiluliitto2:12.30 / 2:12.30
Akseli AittoniemiVehmaisten Urheilijat2:07.36 / 2:09.43
Otso BarckKeski-Uudenmaan Yleisurheilu2:08.34 / 2:08.34
Kasper BjörkbackaVetelin Urheilijat2:04.37 / 2:04.37
Ukko IkonenVantaan Salamat2:01.03 / 2:01.03
Samuel KiviharjuLempäälän Kisa Yleisurheilu2:14.35 / 2:14.35
Ville KorhonenKenttäurheilijat-582:10.36 / 2:10.36
Rasmus LaapasNurmijärven Yleisurheilu1:58.48 / 1:58.48
Niilo MölsäPorvoon Urheilijat2:20.39 / -
Jesse SaloLempäälän Kisa Yleisurheilu2:06.75 / 2:06.75
Hannes SjöblomIF Åland rf2:09.17 / 2:09.17
Hannu SjöblomLoimaan Leisku1:57.74 / 1:57.74
Joonatan VenäläinenImatran Urheilijat1:58.53 / 1:58.53
 
M16 1500m (14)
Kasper BjörkbackaVetelin Urheilijat - / -
William ForsténEsbo IF 4:45.04 / 4:45.04
Ukko IkonenVantaan Salamat 4:19.27 / 4:19.27
Samuel KiviharjuLempäälän Kisa Yleisurheilu 4:41.47 / 4:41.47
Ville KorhonenKenttäurheilijat-58 4:30.05 / 4:30.05
Tero KorpiKenttäurheilijat-58 4:25.84 / 4:25.84
Rasmus LaapasNurmijärven Yleisurheilu 4:16.94 / 4:16.94
Niilo MölsäPorvoon Urheilijat 4:44.16 / 4:44.16
Valtteri PartanenKarhulan Katajaiset 4:26.99 / 4:26.99
Eero RantaLempäälän Kisa Yleisurheilu 4:20.06 / 4:20.06
Jesse SaloLempäälän Kisa Yleisurheilu - / -
Mikaïl UusipereEspoon Tapiot 4:25.47 / 4:25.47
Eetu ValtolaMikkelin Kilpa-Veikot 4:07.51 / 4:07.51
Joonatan VenäläinenImatran Urheilijat 4:10.31 / 4:10.31
 
M16 3000m (10)
Florian FritzénIF Raseborg - / -
Juho HyyryläinenVaalan Karhu 9:44.2h / 9:44.2h
Tero KorpiKenttäurheilijat-58 9:18.92 / 9:18.92
Oliver NordbergIF Kraft 9:55.78 / 9:55.78
Valtteri PartanenKarhulan Katajaiset 9:26.63 / 9:26.63
Akseli PesuLempäälän Kisa Yleisurheilu - / -
Eero RantaLempäälän Kisa Yleisurheilu - / -
Mikaïl UusipereEspoon Tapiot 9:49.79 / 9:49.79
Eetu ValtolaMikkelin Kilpa-Veikot 8:40.76 / 8:40.76
Melker WikblomIF Nykarlebynejden - / -
 
M16 110m aj (7)
Valentino BertucciNivalan Urheilijat15.06 / 15.06
Tommi JärvenpääJyväskylän Kenttäurheilijat15.39 / 15.39
Lauri KylmäpuroHelsingin Kisa-Veikot15.55 / 15.55
Eeli MäkeläVantaan Salamat15.98 / 15.98
Niklas PiirainenLempäälän Kisa Yleisurheilu16.27 / 16.27
Tumi SirankoVantaan Salamat14.93 / 14.93
Eetu YlikunnariKuivasjärven Aura15.15 / 15.15
 
M16 400m aj (9)
Huiyi HuangViipurin Urheilijat 59.33 / 59.33
Lauri KylmäpuroHelsingin Kisa-Veikot 57.76 / 57.76
Eeli MäkeläVantaan Salamat 58.20 / 58.20
Ronni MäntyrantaKuivasjärven Aura 61.48 / 61.48
Oliver MetsäläSeinäjoen Seudun Urheilijat 58.56 / 58.56
Aatu PohjonenLappeenrannan Urheilu-Miehet 59.11 / 59.11
Hannu SjöblomLoimaan Leisku 56.01 / 56.01
Lauri TakalaSeinäjoen Seudun Urheilijat 57.32 / 57.32
Armas UusitaloOulun Pyrintö - / -
 
M16 2000m ej (7)
William ForsténEsbo IF - / -
Ukko IkonenVantaan Salamat - / -
Nuutti KyllönenMikkelin Kilpa-Veikot - / -
Eino MannonenKarhulan Katajaiset - / -
Eero RantaLempäälän Kisa Yleisurheilu - / -
Jesse SaloLempäälän Kisa Yleisurheilu - / -
Eetu ValtolaMikkelin Kilpa-Veikot - / -
 
M16 korkeus (8)
Emil GranströmVihdin Viesti1.81 / 1.71
Aleksi HilskaLappeenrannan Urheilu-Miehet1.90 / 1.90
Niko KaustinenKaustisen Pohjan-Veikot1.71 / 1.71
Kimi KeränenLimingan Niittomiehet1.70 / 1.70
Veikka LoikasPorin Yleisurheilu1.86 / 1.86
Juuso MäkeläOulun Pyrintö1.64 / -
Valter NylundIF Sibbo-Vargarna1.68 / 1.68
Erkki SeppänenKauhavan Wisa1.65 / 1.65
 
M16 seiväs (7)
Olavi HalonenHyvinkään seudun Urheilijat4.55 / 4.55
Eelis HynninenLahden Ahkera3.55 / 3.55
Tommi JärvenpääJyväskylän Kenttäurheilijat4.50 / 4.50
Eeli MustonenJoensuun Kataja3.85 / 3.70
Jusa NiemiRiihimäen Kisko3.80 / 3.80
Oskari TikkakoskiVetelin Urheilijat3.96 / 3.96
Lauri TornbergRaahen Vesa3.60 / 3.50
 
M16 pituus (14)
Valentino BertucciNivalan Urheilijat6.44 / 6.44
Olavi HalonenHyvinkään seudun Urheilijat6.16 / 6.16
Kasperi HiidenniemiKeski-Uudenmaan Yleisurheilu5.39 / 5.39
Aleksi HilskaLappeenrannan Urheilu-Miehet6.86 / 6.55
Manu KankaanniemiVammalan seudun Voima6.27 / 6.27
Matias KelttoSeinäjoen Seudun Urheilijat5.73 / 5.73
Eelis KuusjärviLempäälän Kisa Yleisurheilu5.88 / 5.88
Vili LahtinenTampereen Pyrintö4.97 / 4.97
Ronni MäntyrantaKuivasjärven Aura5.89 / 5.89
Jonatan ÖsterholmEsbo IF6.07 / 6.07
Markus PorvariHartolan Voima5.61 / 5.61
Tuomas RättöHämeenlinnan Tarmo6.30 / 6.30
Santtu RautioKerimäen Urheilijat5.44 / 5.44
Eetu YlikunnariKuivasjärven Aura6.19 / 6.19
 
M16 3-loikka (10)
Alex BrofeltKeski-Uudenmaan Yleisurheilu11.40 / 11.40
Emil GranströmVihdin Viesti12.50 / 12.16
Kasperi HiidenniemiKeski-Uudenmaan Yleisurheilu11.34 / 11.34
Manu KankaanniemiVammalan seudun Voima13.59 / 13.59
Eelis KuusjärviLempäälän Kisa Yleisurheilu12.74 / 12.74
Eeli MäkeläVantaan Salamat12.77 / 12.77
Niklas PiirainenLempäälän Kisa Yleisurheilu13.19 / 13.19
Soini RipattiSavonlinnan Riento11.27 / 11.27
Tumi SirankoVantaan Salamat13.36 / 13.36
Taavi TuominenRaision Kuula11.87 / 11.87
 
M16 kuula (7)
Joel BlomqvistIF Fyren13.09 / 13.09
Artturi GauffinKaarinan Ura10.95 / 10.95
Aatu KangasniemiNurmijärven Yleisurheilu20.31 / 20.31
Tomi KuusistoTurun Urheiluliitto12.42 / 12.28
Mico LampinenKenttäurheilijat-58 - / -
Luka LujasmaaSalon Vilpas14.13 / 14.13
Valtteri ValtonenLaitilan Jyske13.90 / 13.90
 
M16 kiekko (14)
Joel BlomqvistIF Fyren44.87 / 44.87
Olavi HalonenHyvinkään seudun Urheilijat43.98 / 43.98
Santeri HanhikoskiKaustisen Pohjan-Veikot39.66 / 39.66
Jussi HeikkiniemiJanakkalan Jana47.67 / 47.67
Aatu KangasniemiNurmijärven Yleisurheilu48.18 / 48.18
Manu KankaanniemiVammalan seudun Voima46.11 / 46.11
Ville KolehmainenMikkelin Kilpa-Veikot42.85 / 42.85
Esa KoskinenKaustisen Pohjan-Veikot38.52 / 38.52
Isko KovanenJoensuun Kataja42.62 / 42.62
Tomi KuusistoTurun Urheiluliitto39.94 / 39.94
Mico LampinenKenttäurheilijat-5858.97 / 56.77
Lenni LindholmJyväskylän Kenttäurheilijat31.86 / 31.86
Aaron RissanenLapin Lukko39.97 / 39.97
Valtteri ValtonenLaitilan Jyske41.26 / 41.26
 
M16 moukari (8)
Artturi GauffinKaarinan Ura45.66 / 45.66
Aatu KangasniemiNurmijärven Yleisurheilu77.74 / 77.74
Niko KaustinenKaustisen Pohjan-Veikot49.30 / 49.30
Akseli KinnunenYlämaan Pyrkijät52.35 / 52.35
Isko KovanenJoensuun Kataja59.10 / 59.10
Tomi KuusistoTurun Urheiluliitto56.84 / 56.84
Mico LampinenKenttäurheilijat-5869.40 / 69.40
Henri PitkäkangasAlajärven Ankkurit46.94 / 46.94
 
M16 keihäs (8)
Juho EskelinenTuupovaaran Urheilijat64.24 / 64.24
Aleksi HilskaLappeenrannan Urheilu-Miehet66.04 / 66.04
Kaapo KorhonenSiilinjärven Ponnistus49.25 / 49.25
Topi ParviainenTuupovaaran Urheilijat84.52 / 84.52
Henri PitkäkangasAlajärven Ankkurit47.71 / 47.71
Topi RäsänenViitasaaren Viesti67.54 / 67.54
Juho TouruLoimaan Leisku61.18 / 61.18
Valtteri ValtonenLaitilan Jyske49.22 / 49.22
 
M16 3000m kävely (4)
Kasperi KemppainenNurmijärven Yleisurheilu17:09.31 / 17:09.31
Oskari MatilaKuortaneen Kunto15:03.96 / 15:03.96
Pekka PeltolaEsbo IF15:58.00 / 15:58.00
Jussi RaudaskoskiOulun Pyrintö16:41.73 / -
 
N16 100m (37)
Jonna AaltoJoensuun Kataja12.37 / 12.37
Aada AarnioJanakkalan Jana12.71 / 12.71
Emilin AyelbassaTurun Urheiluliitto13.25 / 13.25
Angelina BillinghamHyvinkään seudun Urheilijat13.82 / -
Fanny BöhlingBorgå Akilles13.18 / 13.18
Fia CasagrandeTurun Urheiluliitto13.46 / 13.82
Emilia ChandrasEspoon Tapiot13.30 / 13.82
Fatou FaalTurun Weikot Yleisurheilu13.99 / 14.33
Moona HeikkinenJyväskylän Kenttäurheilijat13.59 / 13.59
Henriikka HeinonenTurun Urheiluliitto13.38 / 13.38
Matilda HelminenEspoon Tapiot12.96 / 12.96
Katja HonkanenLappeenrannan Urheilu-Miehet13.47 / 13.79
Milla KangasOulun Pyrintö12.67 / 12.67
Oona KareinenJoensuun Kataja12.69 / 12.69
Siiri-Sofia KihlmanJyväskylän Kenttäurheilijat12.94 / 13.08
Pinja KukkoLempäälän Kisa Yleisurheilu13.77 / 13.78
Tuuli KuljuJanakkalan Jana12.82 / 12.82
Emma KyyräLahden Ahkera14.34 / 14.41
Henriikka LaineMaskun Kataja12.74 / 12.74
Milja LehtinenTampereen Pyrintö13.57 / 13.57
Aada NiemiOulun Pyrintö14.11 / 14.11
Nilla OksanenTampereen Pyrintö13.37 / 13.37
Olivia PanhelainenJoensuun Kataja12.88 / 13.06
Jenna PentinniemiViialan Valtti13.51 / 13.73
Iida PenttiJyväskylän Kenttäurheilijat14.07 / -
Lotta PudasVeitsiluodon Kisaveikot13.33 / 13.41
Monamaria PyhältöTampereen Pyrintö13.03 / 13.44
Enni RantalaKeski-Uudenmaan Yleisurheilu13.42 / 13.81
Maija RantonenHelsingfors IFK12.66 / 12.66
Iida RautioEspoon Tapiot13.61 / 13.61
Veera ReponenJoutsan Pommi12.62 / 12.62
Jenni SeppäläIitin Pyrintö12.94 / 13.19
Elmiina SiikalaHelsingfors IFK12.15 / 12.15
Veera SovijärviLiedon Parma13.90 / 13.90
Alexandra VilanderLahden Ahkera13.61 / 14.11
Mette VoutilainenSavonlinnan Riento13.36 / 13.36
Anna Yli-KauppilaLiedon Parma14.27 / 14.27
 
N16 200m (36)
Jonna AaltoJoensuun Kataja25.51 / 25.51
Aada AarnioJanakkalan Jana26.68 / 26.68
Fanny BöhlingBorgå Akilles27.32 / 27.32
Ada DjupsundGamlakarleby IF27.64 / 27.64
Sara ForsströmEspoon Tapiot28.98 / 28.98
Henriikka HeinonenTurun Urheiluliitto27.80 / 27.80
Matilda HelminenEspoon Tapiot27.15 / 27.15
Katja HonkanenLappeenrannan Urheilu-Miehet28.59 / 29.57
Oona KareinenJoensuun Kataja25.99 / 25.99
Veera KetonenIlmajoen Kisailijat26.14 / 26.14
Pinja KukkoLempäälän Kisa Yleisurheilu - / -
Tuuli KuljuJanakkalan Jana26.73 / 26.73
Henriikka LaineMaskun Kataja26.88 / 26.88
Krista LehtiLempäälän Kisa Yleisurheilu26.57 / 26.57
Sanja MäenpääIlmajoen Kisailijat27.68 / 27.68
Maija MännistöTurun Urheiluliitto28.58 / 28.90
Tilde NordmanVasa IS27.68 / 28.13
Aada-Olivia OksanenNoormarkun Nopsa25.31 / -
Olivia PanhelainenJoensuun Kataja26.48 / 26.84
Jenna PentinniemiViialan Valtti28.26 / 28.26
Polina PetrovaKeravan Urheilijat25.61 / -
Monamaria PyhältöTampereen Pyrintö26.66 / 27.74
Enni RantalaKeski-Uudenmaan Yleisurheilu27.61 / 27.61
Maija RantonenHelsingfors IFK - / -
Emilia RättöHämeenlinnan Tarmo28.52 / 28.52
Miisa ReponenImatran Urheilijat28.01 / 28.01
Lotta SalmiRauman Urheilijat27.25 / 27.25
Vilma SandbergEspoon Tapiot29.78 / 29.78
Vilhelmiina SaukkolaNummen Kipinä28.40 / 28.40
Emmi SaveniusVehmaisten Urheilijat25.18 / 25.18
Elmiina SiikalaHelsingfors IFK25.11 / 25.11
Mathilda SilfverIF Raseborg28.12 / 28.12
Veera SovijärviLiedon Parma28.63 / 28.63
Alexandra VilanderLahden Ahkera29.09 / 29.26
Mette VoutilainenSavonlinnan Riento29.03 / 29.03
Anna Yli-KauppilaLiedon Parma29.73 / 29.73
 
N16 400m (16)
Elle CederHelsingin Kisa-Veikot 55.99 / 55.99
Julia FranzénIF Sibbo-Vargarna 66.26 / 66.26
Mila HeikkonenHelsingfors IFK 55.88 / 55.88
Oona KareinenJoensuun Kataja 60.18 / 60.61
Krista LehtiLempäälän Kisa Yleisurheilu 62.36 / 62.36
Anna LukkarilaKannuksen Ura 64.4h / 64.4h
Maija MännistöTurun Urheiluliitto 66.05 / 66.05
Tilde NordmanVasa IS 63.78 / 65.06
Neela NotkonenLahden Ahkera 63.83 / 63.83
Sara ParviainenNurmijärven Yleisurheilu 64.78 / 64.78
Chantelle PeterHelsingin Kisa-Veikot 62.21 / 62.37
Marianne SalmiHelsingin Kisa-Veikot 65.45 / -
Vilhelmiina SaukkolaNummen Kipinä 62.67 / 62.67
Emmi SaveniusVehmaisten Urheilijat 56.25 / 56.25
Nea SavolainenMaaningan Mahti 61.77 / 61.77
Mathilda SilfverIF Raseborg 61.74 / 61.74
 
N16 800m (15)
Vilma BjörkskogLarsmo IF2:19.66 / 2:21.15
Elle CederHelsingin Kisa-Veikot2:12.20 / 2:12.20
Helmi HaavistoNokian Urheilijat2:21.94 / 2:23.24
Oona ImmonenSavonlinnan Riento2:23.22 / 2:23.22
Liinu JärvinenAlajärven Ankkurit2:32.16 / 2:32.16
Nia KellasEspoon Tapiot2:37.91 / 2:37.91
Elsi KonstariJämsänkosken Ilves2:36.62 / 2:36.62
Säde LaitinenHelsingin Kisa-Veikot2:28.77 / 2:28.77
Heta MäkinenTurun Urheiluliitto2:30.05 / 2:30.05
Ava NieminenGamlakarleby IF2:42.99 / 2:45.29
Neela NotkonenLahden Ahkera2:27.38 / 2:27.38
Karoliina OlliLoimaan Leisku2:18.93 / 2:22.77
Taru RepoPohjan Koitto2:26.44 / 2:26.44
Ilona TakalaAlajärven Ankkurit2:32.95 / 2:32.95
Venla VirrantuomiHelsingin Kisa-Veikot2:14.12 / 2:14.12
 
N16 1500m (22)
Therese ÄbbIF Raseborg - / -
Elle CederHelsingin Kisa-Veikot 4:44.58 / 4:44.58
Alisa EmaldynovaSalon Vilpas 4:52.35 / 4:52.35
Jill FribergIF Raseborg - / -
Ella HuuskonenKurikan Ryhti 5:22.89 / 5:22.89
Oona ImmonenSavonlinnan Riento 5:13.29 / 5:13.29
Liinu JärvinenAlajärven Ankkurit 5:25.71 / 5:25.71
Nelli-Lotta KarppelinLimingan Niittomiehet 4:50.75 / 4:50.75
Nia KellasEspoon Tapiot 5:48.83 / 5:48.83
Linnea KeroTurun Urheiluliitto 4:54.86 / 4:54.86
Pinja KykkänenVehmaisten Urheilijat - / -
Heta MäkinenTurun Urheiluliitto - / -
Rebecca MalmbergIF Raseborg - / -
Ava NieminenGamlakarleby IF 5:41.60 / 5:41.60
Netta NieminenVammalan seudun Voima 5:00.25 / 5:00.25
Karoliina OlliLoimaan Leisku 5:00.21 / -
Heidi PaasonenMikkelin Kilpa-Veikot 4:56.60 / -
Venla PatrikainenNokian Urheilijat 5:30.75 / 5:30.75
Ilona PelliMikkelin Kilpa-Veikot - / -
Sofia RinneLahden Ahkera 4:57.19 / 4:57.19
Ilona TakalaAlajärven Ankkurit 5:22.57 / 5:22.57
Venla VirrantuomiHelsingin Kisa-Veikot - / -
 
N16 3000m (8)
Jill FribergIF Raseborg - / -
Nelli-Lotta KarppelinLimingan Niittomiehet10:21.1h / 10:21.1h
Linnea KeroTurun Urheiluliitto10:39.09 / 10:39.09
Meeri KurttilaMikkelin Kilpa-Veikot - / -
Alisa LindforsPargas IF11:37.84 / 11:37.84
Netta NieminenVammalan seudun Voima11:03.43 / 11:03.43
Heidi PaasonenMikkelin Kilpa-Veikot10:29.26 / 10:29.26
Sofia RinneLahden Ahkera10:47.49 / 10:47.49
 
N16 100m aj (15)
Kiia ÄikääHelsingfors IFK14.71 / 14.71
Fia CasagrandeTurun Urheiluliitto17.43 / 17.43
Vilja HautaniemiLahden Ahkera16.01 / 16.01
Mila HeikkonenHelsingfors IFK13.70 / 13.70
Ella-Sofia HyöveläLiedon Parma14.78 / 14.78
Kira KaipiainenKarhulan Katajaiset14.82 / 14.82
Charlotte KajanderHelsingfors IFK14.09 / 14.09
Olivia KärkiNoormarkun Nopsa14.00 / 14.00
Siiri-Sofia KihlmanJyväskylän Kenttäurheilijat15.15 / 15.15
Elinda KoivulaHelsingfors IFK15.35 / 15.35
Emma KoskinenEspoon Tapiot17.83 / 17.83
Milja PeräläPorin Yleisurheilu15.02 / 15.02
Miriam PuolimatkaVehmaisten Urheilijat15.28 / 15.28
Venla SimonenJoensuun Kataja - / -
Eevi YlitaloJyväskylän Kenttäurheilijat17.30 / 17.30
 
N16 400m aj (14)
Kiia ÄikääHelsingfors IFK - / -
Mila HeikkonenHelsingfors IFK 58.65 / 58.65
Charlotte KajanderHelsingfors IFK 64.08 / 64.08
Lina KiviahoEsbo IF - / -
Elinda KoivulaHelsingfors IFK - / -
Mona LamppuEsbo IF 73.19 / 73.19
Anna LukkarilaKannuksen Ura 68.17 / 68.17
Sara ParviainenNurmijärven Yleisurheilu 71.28 / 71.28
Chantelle PeterHelsingin Kisa-Veikot - / -
Miriam PuolimatkaVehmaisten Urheilijat 67.66 / 67.66
Aada RautiainenKiihtelysvaaran Urheilijat 69.35 / 69.35
Taru RepoPohjan Koitto 69.27 / 69.27
Venla SimonenJoensuun Kataja - / -
Heidi VakkilainenVantaan Salamat 75.85 / 75.85
 
N16 2000m ej (5)
Alisa EmaldynovaSalon Vilpas 7:09.53 / 7:09.53
Jill FribergIF Raseborg 7:51.94 / 7:51.94
Linnea KeroTurun Urheiluliitto 7:19.51 / 7:19.51
Heidi PaasonenMikkelin Kilpa-Veikot 7:05.34 / 7:05.34
Ilona PelliMikkelin Kilpa-Veikot 7:30.80 / 7:30.80
 
N16 korkeus (12)
Aino AaltoVehmaisten Urheilijat1.73 / 1.73
Malin CederholmIF Nykarlebynejden1.60 / 1.60
Aada HaavistoTurun Urheiluliitto1.58 / 1.58
Pirkko JärvikyläJyväskylän Kenttäurheilijat1.70 / 1.70
Vilma KnutarGamlakarleby IF1.74 / 1.73
Tindra KockIK Falken1.50 / 1.50
Sofia KokkoMikkelin Kilpa-Veikot1.61 / 1.58
Pihla LahtinenTampereen Pyrintö1.54 / 1.54
Milja LehtinenTampereen Pyrintö1.58 / 1.58
Nilla OksanenTampereen Pyrintö1.48 / 1.48
Lotta PerkiöSaarijärven Pullistus1.62 / 1.55
Emilia ReinikainenKalajoen Junkkarit1.60 / 1.57
 
N16 seiväs (11)
Moona HeikkinenJyväskylän Kenttäurheilijat2.70 / -
Karoliina HirveläJämsänkosken Ilves3.35 / 3.35
Isla LehtonenNaantalin Löyly2.75 / 2.75
Iina LokistoSalon Vilpas2.52 / 2.52
Janna-Juulia MäenpääLappajärven Veikot3.82 / 3.70
Essi NurmelaSavonlinnan Riento3.25 / 3.25
Elli RantalaEspoon Tapiot3.57 / 3.57
Alisa SalomäkiMaskun Kataja2.60 / 2.60
Aamu UusitaloHimangan Urheilijat3.45 / 3.40
Saara VirkkiSalon Vilpas2.40 / 2.40
Hanna VornanenHimangan Urheilijat3.32 / 3.32
 
N16 pituus (32)
Helmi CardonaKeski-Uudenmaan Yleisurheilu4.89 / 4.89
Aada HaavistoTurun Urheiluliitto4.80 / 4.74
Matilda HelminenEspoon Tapiot4.82 / 4.82
Ella-Sofia HyöveläLiedon Parma5.17 / 5.17
Kiia IhanmäkiLaitilan Jyske5.03 / 5.03
Pirkko JärvikyläJyväskylän Kenttäurheilijat5.43 / 5.43
Josefina KackurLarsmo IF4.96 / 4.84
Olivia KärkiNoormarkun Nopsa5.41 / 5.24
Veera KetonenIlmajoen Kisailijat5.41 / 5.41
Siiri-Sofia KihlmanJyväskylän Kenttäurheilijat4.91 / 4.82
Kaisa KivinenEspoon Tapiot5.21 / 4.77
Vilma KnutarGamlakarleby IF5.58 / 5.58
Oona KokkoTampereen Pyrintö4.99 / 4.99
Sofia KokkoMikkelin Kilpa-Veikot5.12 / 5.00
Oona-Maria KöykkäIlmajoen Kisailijat5.01 / 4.93
Lumia LaaksoKeski-Uudenmaan Yleisurheilu4.97 / 4.93
Pihla LahtinenTampereen Pyrintö4.89 / 4.89
Sanja MäenpääIlmajoen Kisailijat5.44 / 5.44
Oona MoisioTampereen Pyrintö4.69 / 4.66
Neea NummiKiukaisten Kisailijat4.87 / 4.85
Essi NurmelaSavonlinnan Riento4.97 / 4.97
Senni Ohra-AhoKangasniemen Kalske5.36 / 5.26
Nilla OksanenTampereen Pyrintö4.65 / 4.54
Iida PenttiJyväskylän Kenttäurheilijat4.30 / 4.30
Monamaria PyhältöTampereen Pyrintö5.12 / 4.86
Kerttu RantakangasKaipolan Vire5.32 / 5.11
Enni RantalaKeski-Uudenmaan Yleisurheilu4.86 / 4.86
Emilia RättöHämeenlinnan Tarmo4.92 / 4.90
Iida RautioEspoon Tapiot4.71 / 4.71
Nea SavolainenMaaningan Mahti5.19 / 5.13
Saara SavolainenValkealan Kajo4.66 / 4.28
Eevi YlitaloJyväskylän Kenttäurheilijat4.88 / 4.87
 
N16 3-loikka (17)
Emilin AyelbassaTurun Urheiluliitto10.36 / 10.36
Helmi CardonaKeski-Uudenmaan Yleisurheilu10.31 / 10.13
Erica HöglundTurun Urheiluliitto10.09 / 10.09
Kiia IhanmäkiLaitilan Jyske10.89 / 10.89
Pirkko JärvikyläJyväskylän Kenttäurheilijat11.44 / 11.44
Milla KangasOulun Pyrintö11.16 / 11.16
Kaisa KivinenEspoon Tapiot10.65 / 10.28
Elinda KoivulaHelsingfors IFK11.83 / 11.83
Elsi KonstariJämsänkosken Ilves10.32 / -
Sofia KurumaaKankaanpään Seudun Leisku10.06 / 9.84
Sara MäkeläEsbo IF10.66 / 10.66
Milja MäkirantaVähänkyrön Viesti10.07 / 9.82
Oona MoisioTampereen Pyrintö10.25 / 10.25
Anni NurminenEspoon Tapiot11.18 / 11.18
Chantelle PeterHelsingin Kisa-Veikot10.83 / 10.83
Kerttu RantakangasKaipolan Vire11.25 / 11.25
Alisa RauhamaaLahden Ahkera11.26 / 11.26
 
N16 kuula (20)
Malin CederholmIF Nykarlebynejden12.04 / 12.04
Emilia ChandrasEspoon Tapiot9.54 / -
Enni HaulistoTurun Urheiluliitto11.40 / 11.33
Maya-Maria HautalaTurun Urheiluliitto12.88 / 12.88
Vilja HautaniemiLahden Ahkera11.38 / 11.38
Moona HeikkinenJyväskylän Kenttäurheilijat12.88 / 12.88
Ira HirvonenOutokummun Partio13.26 / 13.26
Aino IkäheimoEspoon Tapiot13.17 / 13.17
Emma KoskinenEspoon Tapiot9.24 / 9.24
Lumia LaaksoKeski-Uudenmaan Yleisurheilu11.32 / 11.32
Martta LaineValkeakosken Haka13.02 / 12.89
Ella MäntyläVähänkyrön Viesti15.81 / 15.81
Rebecca NelimarkkaNakkilan Vire13.36 / 13.36
Harmony NwoguKeravan Urheilijat11.93 / 11.93
Pamela RantalaLittoisten Työväen Urheilijat12.83 / 12.83
Elviira TarvainenMaskun Kataja12.30 / 12.21
Veera VallinImatran Urheilijat9.71 / 9.71
Sanni-Veera ViertolaRiihimäen Kisko12.14 / 12.14
Aada VuoriahoLaitilan Jyske13.31 / 13.31
Carmen WellingTurun Urheiluliitto15.63 / 15.63
 
N16 kiekko (17)
Aino AaltoVehmaisten Urheilijat22.79 / -
Helmi CardonaKeski-Uudenmaan Yleisurheilu28.84 / 28.84
Aino IkäheimoEspoon Tapiot41.82 / 41.82
Essi IlomäkiTampereen Pyrintö26.99 / 26.74
Minttu JärvinenKeuruun Kisailijat - / -
Oona KokkoTampereen Pyrintö29.59 / 29.59
Marianelle KoskinenTurun Weikot Yleisurheilu30.97 / 30.97
Martta LaineValkeakosken Haka41.31 / 41.31
Sallamari LeskinenLiperin Taimi30.02 / 30.02
Rebecca NelimarkkaNakkilan Vire37.04 / 37.04
Eena PesonenLiperin Taimi31.10 / 31.10
Pamela RantalaLittoisten Työväen Urheilijat36.72 / 36.72
Alisa RauhamaaLahden Ahkera34.55 / 34.55
Elviira TarvainenMaskun Kataja30.87 / 30.87
Rania ToivonenUudenkaupungin Kenttäkarhut36.33 / 36.33
Sanni-Veera ViertolaRiihimäen Kisko31.45 / 31.45
Carmen WellingTurun Urheiluliitto39.46 / 39.46
 
N16 moukari (20)
Vilma HärkönenSavonlinnan Riento59.20 / -
Tara HatakkaVantaan Salamat54.12 / 54.12
Maya-Maria HautalaTurun Urheiluliitto50.77 / 50.77
Karoliina HirveläJämsänkosken Ilves45.34 / 41.41
Aino IkäheimoEspoon Tapiot54.20 / 54.20
Essi IlomäkiTampereen Pyrintö34.14 / 34.14
Jonna JärveläKaustisen Pohjan-Veikot50.83 / 50.83
Josefina KackurLarsmo IF45.64 / 44.64
Oona KokkoTampereen Pyrintö39.98 / 39.98
Kira KoskiniemiHelsingin Kisa-Veikot37.29 / 37.29
Elisabet KujanpääValkeakosken Haka65.02 / 65.02
Martta LaineValkeakosken Haka52.50 / 50.95
Sallamari LeskinenLiperin Taimi33.37 / -
Melina LundqvistBorgå Akilles50.96 / 50.96
Oona MoisioTampereen Pyrintö40.02 / 40.02
Eena PesonenLiperin Taimi37.91 / 37.91
Tilda PimiäSaarijärven Pullistus46.14 / 46.14
Pamela RantalaLittoisten Työväen Urheilijat52.82 / 52.82
Mea RosenvallNakkilan Vire43.07 / 43.07
Aada VuoriahoLaitilan Jyske55.70 / 55.70
 
N16 keihäs (23)
Aino AaltoVehmaisten Urheilijat42.03 / 42.03
Emilia ChandrasEspoon Tapiot20.96 / 20.96
Maya-Maria HautalaTurun Urheiluliitto41.37 / 41.37
Ira HirvonenOutokummun Partio38.64 / -
Joanna KangasSeinäjoen Seudun Urheilijat40.44 / 38.17
Kaisa KivinenEspoon Tapiot30.98 / 30.98
Emma KoskinenEspoon Tapiot20.70 / 20.70
Emilia KuusenahoViialan Valtti34.20 / 34.20
Lumia LaaksoKeski-Uudenmaan Yleisurheilu42.72 / 42.72
Kaisa LähdemäkiSeinäjoen Seudun Urheilijat40.10 / 40.10
Emilia LiljeqvistIF Nykarlebynejden44.12 / 44.12
Moa LindénIF Raseborg42.70 / 42.70
Rebecca NelimarkkaNakkilan Vire51.69 / 51.69
Jenna OikarinenSotkamon Jymy35.26 / 35.26
Madelén PenttinenIF VOM34.80 / 34.62
Ella RåstedtEsbo IF43.32 / 43.32
Vilma SandbergEspoon Tapiot23.53 / 23.53
Erica SyrjäläTammelan Ryske44.91 / 37.68
Fanny TairaKurikan Ryhti49.01 / 49.01
Elviira TarvainenMaskun Kataja35.13 / 35.13
Rania ToivonenUudenkaupungin Kenttäkarhut37.88 / 35.47
Kiia VanhatupaOulun Pyrintö31.52 / 31.52
Hanna VornanenHimangan Urheilijat39.92 / 39.92
 
N16 3000m kävely (4)
Emilia ElläKalannin Vankka15:38.34 / 16:23.00
Venla PatrikainenNokian Urheilijat16:28.93 / 16:28.93
Veera RantalaLempäälän Kisa Yleisurheilu15:57.33 / 15:57.33
Heidi VakkilainenVantaan Salamat16:54.47 / 16:54.47