Kilpailukalenteri.fi
Etusivu
Selaus
Haku
Karttahaku


UKK / FAQ
Anna palautetta
Tietoa palvelusta

Tulospalveluohje

Piilota piirin myöntämät kilpailut

Näytä seurakilpailut
Paluu kilpailun tietoihin
Klikkaa seuran nimeä jos haluat nähdä vain kyseisen seuran ilmoittautuneet.
pm-kilpailut
20.07. klo 18:00 Avoimet Satakunnan Mestaruuskisat 17v, 19v ja N/M
KK.fi:n kautta ilmoittautuneita urheilijoita 112 henk. (169 lajisuoritusta)
M 100m (15)
Nimi Seura Ennätys (PB) / Kauden paras (SB)
Aleksi HakanenLauttakylän Luja11.63 / 11.95
Eero HirvinenKankaanpään Seudun Leisku10.77 / -
Joonatan HuilaSäkylän Urheilijat11.17 / 11.17
Patrik JakonenNakkilan Vire11.12 / 11.12
Niko KekkiNoormarkun Nopsa11.46 / 11.73
Aleksi NieminenPorin Tarmo11.69 / 12.09
Maxim NorrängPorin Tarmo11.61 / 11.61
Joona NurmiNoormarkun Nopsa12.19 / 12.19
Oliver OksanenNoormarkun Nopsa11.35 / 11.35
Aatu PelliNakkilan Vire11.80 / 11.80
Niklas RannePorin Yleisurheilu12.33 / 12.33
Ilmari VälimäkiNoormarkun Nopsa12.30 / -
Leo VanhanenRauman Urheilijat11.74 / 11.74
Niklas ViikisaloPorin Yleisurheilu10.96 / 10.96
Ilmari VuorelaLaitilan Jyske11.17 / 11.42
 
M 400m (14)
Erik BackHelsingfors IFK 47.64 / 47.76
Aleksi HakanenLauttakylän Luja 52.62 / -
Alex KarjalainenRauman Urheilijat - / -
Jesse LoisaLappeenrannan Urheilu-Miehet 56.57 / 58.60
Samuli LosoiTampereen Pyrintö 49.63 / 49.63
Eemeli MäntyläPorin Tarmo - / -
Aleksi MiikkulainenPorin Yleisurheilu 53.10 / 53.10
Niko MikkolaPorin Yleisurheilu 53.82 / 53.82
Miki NiemensivuRauman Urheilijat - / -
Aleksi SairanenHelsingfors IFK 50.19 / 50.84
Robert SilenkoLauttakylän Luja 51.12 / -
Julius UutelaHelsingin Kisa-Veikot 48.58 / -
Joni Vainio-KailaLaitilan Jyske 47.72 / 49.07
Sakari VatunenPorin Tarmo 60.22 / 60.22
 
M 1500m (6)
Aleksi AhlforsRauman Urheilijat - / -
Joonas HytönenRauman Urheilijat 4:27.15 / -
Samuli KeroVammalan seudun Voima 4:23.65 / -
Miki NiemensivuRauman Urheilijat 4:19.72 / 4:19.72
Konsta SaariKiukaisten Kisailijat - / -
Valtteri SillanpääNoormarkun Nopsa 4:30.48 / -
 
M 5000m (2)
Simo LyyraPorin Yleisurheilu - / -
Harri MetsärantaJyväskylän Kenttäurheilijat ry16:00.10 / -
 
M 110m aj (2)
Eero HirvinenKankaanpään Seudun Leisku - / -
Ville KattelusYlihärmän Junkkarit16.57 / 16.65
 
M 400m aj (3)
Samuli KeroVammalan seudun Voima 62.65 / -
Aleksi NieminenPorin Tarmo 59.05 / 60.34
Oliver OksanenNoormarkun Nopsa - / -
 
M korkeus (2)
Oskari HenttinenKokemäen Kova-Väki Yleisurheilu1.95 / -
Samuli NurminenNoormarkun Nopsa2.05 / -
 
M pituus (3)
Patrik JakonenNakkilan Vire6.78 / 6.62
Aapo KarvinenVammalan seudun Voima6.73 / 6.73
Kimmo MakelainenRauman Työväen Urheilijat - / -
 
M 3-loikka (4)
Mikael LähteenmäkiKankaanpään Seudun Leisku13.23 / 13.23
Kari MajuriHarjavallan Jymy14.61 / 12.15
Kimmo MakelainenRauman Työväen Urheilijat - / -
Niko MikkolaPorin Yleisurheilu12.36 / -
 
M kuula (3)
Aleksi HakanenLauttakylän Luja12.73 / 12.73
Aki NurminenSiikaisten Sisu13.20 / 12.85
Mika ParkkaliPorin Yleisurheilu13.15 / 12.88
 
M kiekko (3)
Aleksi HakanenLauttakylän Luja32.66 / -
Juha LahdenrantaPorin Yleisurheilu60.90 / 52.40
Aki NurminenSiikaisten Sisu35.90 / -
 
M keihäs (2)
Kimmo MakelainenRauman Työväen Urheilijat - / -
Aki NurminenSiikaisten Sisu65.05 / 57.18
 
N 100m (19)
Inkeri AhokasPorin Yleisurheilu12.31 / 12.34
Aamu AiristoLaitilan Jyske13.45 / 13.45
Eveliina HavialaNakkilan Vire13.92 / -
Eliisa KallioEurajoen Veikot12.60 / 12.60
Eeva KariNakkilan Vire13.15 / 13.15
Viivi LankinenTurun Urheiluliitto ry. / yleisurheilu14.03 / -
Annika MäenpääNoormarkun Nopsa11.95 / 12.04
Aada-Olivia OksanenNoormarkun Nopsa12.22 / 12.22
Sohvi PalomäkiRauman Urheilijat13.47 / 13.47
Emmi PatrikainenNakkilan Vire13.79 / 13.79
Ronja PoikonenKiukaisten Kisailijat13.72 / 13.72
Venla PoikonenKiukaisten Kisailijat13.95 / 14.32
Maria PukkilaPorin Tarmo13.12 / 13.12
Aada PuosiEurajoen Veikot12.84 / 12.84
Sani RajalaEurajoen Veikot13.29 / 13.30
Lotta SalmiRauman Urheilijat13.60 / 13.60
Kaisu SeppäläSäkylän Urheilijat13.12 / 13.12
Saara VahtokariRauman Urheilijat13.39 / 13.39
Verna VuorelaLaitilan Jyske12.55 / -
 
N 400m (10)
Maisa AarikkaPorin Yleisurheilu - / -
Aleksandra HuhtalaPorin Yleisurheilu - / -
Mila JokinenVammalan seudun Voima 66.25 / 66.25
Linne KallioEurajoen Veikot 58.58 / 58.58
Jonna KangasniemiNoormarkun Nopsa 61.10 / -
Ilona LampilaVammalan seudun Voima 64.37 / -
Viivi LankinenTurun Urheiluliitto ry. / yleisurheilu 58.74 / -
Pritne LemberNoormarkun Nopsa 60.83 / -
Ronja PoikonenKiukaisten Kisailijat 69.86 / 69.86
Kaisu SeppäläSäkylän Urheilijat 60.06 / 60.06
 
N 1500m (3)
Aino MannerNoormarkun Nopsa 5:10.51 / 5:17.43
Netta NieminenVammalan seudun Voima - / -
Ellinoora TuominenRauman Urheilijat 5:11.68 / 5:11.68
 
N korkeus (6)
Inari HarjunmaaLauttakylän Luja1.50 / 1.48
Sofie Latva-RiskuPorin Tarmo1.68 / 1.68
Laura LepistöPorin Yleisurheilu1.57 / -
Emma LindfeltTurun Urheiluliitto ry. / yleisurheilu1.51 / 1.51
Wolferiina MörönenTurun Urheiluliitto ry. / yleisurheilu1.67 / 1.67
Annika UusiperhePiikkiön Kehitys1.56 / 1.56
 
N pituus (3)
Inkeri AhokasPorin Yleisurheilu5.84 / 5.84
Eeva KariNakkilan Vire4.79 / -
Henna KaunistolaLauttakylän Luja4.82 / 4.82
 
N 3-loikka (5)
Eveliina HavialaNakkilan Vire10.62 / 10.48
Eeva KariNakkilan Vire11.10 / 11.10
Jasmin KoivistoLaitilan Jyske9.82 / -
Pinja KössiPaimion Urheilijat12.40 / 11.46
Siiri PalomäkiRauman Urheilijat9.90 / 9.90
 
N kuula (2)
Jane LemberNoormarkun Nopsa10.95 / 10.22
Laura LepistöPorin Yleisurheilu12.81 / 11.85
 
N kiekko (1)
Jane LemberNoormarkun Nopsa34.06 / 31.95
 
N keihäs (2)
Minna HollantiGamlakarleby IF53.55 / 53.55
Julia ValtanenRauman Urheilijat57.91 / 56.24
 
M19 kuula (1)
Mico EkmanPiikkiön Kehitys15.16 / 15.16
 
M17 200m (5)
Lauri AnttilaRauman Urheilijat - / -
Aatu PelliNakkilan Vire25.93 / 25.93
Eero SaariolaPorin Tarmo29.99 / -
Leo VanhanenRauman Urheilijat39.94 / -
Niklas ViikisaloPorin Yleisurheilu22.15 / 22.15
 
M17 110m aj (3)
Aarne AutioTurun Urheiluliitto ry. / yleisurheilu15.23 / 15.23
Otto HiivolaKalannin Vankka15.63 / 15.63
Väinö Vähä-KouvolaVehmaan Kiisto15.33 / 15.77
 
M17 400m aj (1)
Niko MikkolaPorin Yleisurheilu 62.49 / -
 
M17 pituus (1)
Eero SaariolaPorin Tarmo5.10 / -
 
M17 kuula (5)
Petrus JakonenNakkilan Vire15.55 / 15.55
Henrik LehtinenLauttakylän Luja15.53 / 15.53
Paavo PuroSuolahden Urho16.79 / 16.79
Kosti SaineKankaanpään Seudun Leisku14.55 / -
Elias SairioKankaanpään Seudun Leisku11.88 / -
 
M17 kiekko (4)
Petrus JakonenNakkilan Vire47.61 / 47.61
Henrik LehtinenLauttakylän Luja45.82 / 45.82
Kosti SaineKankaanpään Seudun Leisku53.38 / 53.38
Elias SairioKankaanpään Seudun Leisku41.92 / 41.92
 
M17 keihäs (1)
Otto HiivolaKalannin Vankka65.13 / 61.43
 
N17 200m (12)
Mila JokinenVammalan seudun Voima29.21 / 29.21
Eliisa KallioEurajoen Veikot26.03 / 26.03
Linne KallioEurajoen Veikot26.24 / 26.24
Elle KariniemiLauttakylän Luja27.56 / -
Alexia MyllymäkiRauman Urheilijat29.36 / 29.36
Aada-Olivia OksanenNoormarkun Nopsa25.31 / 25.31
Emmi PatrikainenNakkilan Vire28.58 / 28.58
Ronja PoikonenKiukaisten Kisailijat28.40 / 28.40
Maria PukkilaPorin Tarmo26.97 / 26.97
Sani RajalaEurajoen Veikot27.17 / 27.17
Lotta SalmiRauman Urheilijat31.10 / -
Ella SalminenPorin Yleisurheilu33.27 / -
 
N17 3000m (2)
Netta NieminenVammalan seudun Voima - / -
Ronja PoikonenKiukaisten Kisailijat - / -
 
N17 100m aj (2)
Kiia IhanmäkiLaitilan Jyske16.08 / 16.08
Verna VuorelaLaitilan Jyske14.64 / 14.64
 
N17 400m aj (1)
Aleksandra HuhtalaPorin Yleisurheilu - / -
 
N17 pituus (8)
Kallio Emilia Aino KristiinaSiikaisten Sisu - / -
Eveliina HavialaNakkilan Vire4.87 / 4.87
Jenny-Maria JäniskangasKankaanpään Seudun Leisku4.92 / 4.75
Alexia MyllymäkiRauman Urheilijat4.96 / 4.96
Siiri PalomäkiRauman Urheilijat4.69 / 4.69
Milja PeräläPorin Yleisurheilu4.63 / 4.63
Sani RajalaEurajoen Veikot5.28 / 5.00
Lotta SalmiRauman Urheilijat4.14 / -
 
N17 kuula (4)
Kallio Emilia Aino KristiinaSiikaisten Sisu12.25 / 12.25
Rebecca NelimarkkaNakkilan Vire13.30 / 13.30
Emmi PohjolainenLauttakylän Luja12.91 / 12.91
Aada VuoriahoLaitilan Jyske12.13 / 12.13
 
N17 kiekko (4)
Sanni-Maria MäkeläNoormarkun Nopsa39.94 / 39.94
Rebecca NelimarkkaNakkilan Vire - / -
Pinja NieminenPorin Yleisurheilu39.41 / 39.41
Emmi PohjolainenLauttakylän Luja33.23 / -
 
N17 keihäs (5)
Kallio Emilia Aino KristiinaSiikaisten Sisu36.06 / 36.06
Iida MikkelssonPorin Yleisurheilu40.54 / 40.54
Rebecca NelimarkkaNakkilan Vire48.83 / 48.83
Janica NurminenSiikaisten Sisu34.09 / 34.09
Sani RajalaEurajoen Veikot42.98 / 42.98