Kilpailukalenteri.fi
Etusivu
Selaus
Haku


UKK / FAQ
Anna palautetta
Tietoa palvelusta

Piilota piirin myöntämät kilpailut

Näytä seurakilpailut
Paluu kilpailun tietoihin
Klikkaa seuran nimeä jos haluat nähdä vain kyseisen seuran ilmoittautuneet.
Piirin myöntämä kilpailu
06.07. klo 18:00 Distriktstävling
KK.fi:n kautta ilmoittautuneita urheilijoita 169 henk. (314 lajisuoritusta)
M 100m (1)
Nimi Seura Ennätys (PB) / Kauden paras (SB)
Tero ValtaOulun Pyrintö11.62 / -
 
M 400m (2)
Isak HöglundIF Drott 53.73 / 54.58
Alfons SödermanIF Drott 52.68 / -
 
M 800m (4)
Emil KlemetsIK Falken2:23.87 / 2:23.87
Oskari RannilaVetelin Urheilijat2:10.90 / -
Aleksi SalmelaGamlakarleby IF2:20.68 / -
Albin SödermanIF Drott2:08.93 / 2:08.93
 
M korkeus (1)
Aleksi KlemolaUllavan Kilpa2.04 / -
 
M kiekko (1)
Tom TommiskaIF Åland rf44.90 / 38.32
 
N 100m (3)
Milla HuuskoVetelin Urheilijat13.76 / -
Nathalie NystrandIF Fyren12.46 / -
Silja SoiniTampereen Urheilijat -3814.34 / 14.83
 
N 800m (7)
Johanna Ala-PöntiöKälviän Tarmo2:19.05 / -
Mari BergdahlKälviän Tarmo2:28.73 / 2:40.07
Elin BjörkIK Falken2:21.83 / -
Andrea LiljaVasa IS2:18.89 / -
Katharina MarekwiaEspoon Tapiot2:34.64 / 2:41.20
Jamira SuarezIF Drott2:21.64 / -
Karoliina UkskoskiPerhon Kiri2:34.64 / -
 
N korkeus (1)
Mia KänsäkangasGamlakarleby IF1.63 / 1.63
 
N kiekko (2)
Amelie BystedtIF Femman33.08 / 33.08
Julia NystrandEsbo IF38.26 / 38.26
 
M17 seiväs (3)
Joona Ali-HaapalaKaustisen Pohjan-Veikot4.21 / 4.10
Max BodbackaIK Falken1.60 / 1.60
Robin LiljeqvistIF Nykarlebynejden2.90 / 2.90
 
M17 kuula (1)
Joakim BäckIF Nykarlebynejden10.78 / 10.78
 
N17 100m (1)
Emmi BengsVasa IS15.62 / -
 
N17 seiväs (5)
Yasmine BodbackaIK Falken2.50 / 2.20
Elsi KarjanlahtiSeinäjoen Seudun Urheilijat2.70 / 2.70
Emilia LiljeqvistIF Nykarlebynejden2.80 / 2.50
Fanny OjalaSeinäjoen Seudun Urheilijat2.90 / 2.70
Hanna VornanenHimangan Urheilijat3.10 / 3.10
 
N17 pituus (3)
Natalie AinasojaIK Falken4.63 / 4.63
Mia BackmanIF Drott4.74 / -
Alicia BjörkvikIK Falken4.83 / -
 
N17 kuula (1)
Julia NystrandEsbo IF13.80 / 13.80
 
P15 100m (1)
Max ByströmIK Falken12.68 / 12.68
 
P15 korkeus (1)
Alec IsaacsMalax IF1.64 / 1.64
 
P15 kiekko (1)
Gabriel EklundIF Nykarlebynejden36.98 / 36.98
 
T15 100m (9)
Carolina ÅhmanIF Drott15.34 / 15.68
Matilda AinasojaIK Falken - / -
Natalie AinasojaIK Falken14.28 / 14.28
Linn BergströmIF Nykarlebynejden15.14 / -
Yasmine BodbackaIK Falken - / -
Wilma GrannasIF Drott14.98 / -
Emilia LiljeqvistIF Nykarlebynejden16.45 / -
Oona SandellIK Falken15.51 / -
Hanna VornanenHimangan Urheilijat14.86 / 14.86
 
T15 korkeus (3)
Natalie AinasojaIK Falken1.40 / 1.40
Matilda ForsIF Drott1.45 / 1.45
Tindra KockIK Falken1.50 / 1.50
 
T15 kiekko (5)
Amanda HolmlundIK Falken25.70 / 25.70
Emilia LiljeqvistIF Nykarlebynejden29.85 / 29.58
Oona SandellIK Falken20.10 / 20.10
Amanda TarvonenIK Falken25.17 / 25.17
Denise WesterlundIF Drott - / -
 
P13 60m (6)
Aron ÅkerlundGamlakarleby IF 9.35 / -
Hannes DahlbackaIK Falken 8.77 / 8.77
Niko HassilaIF Drott 9.07 / 9.07
Robin LiljeqvistIF Nykarlebynejden 9.05 / 9.05
Melvin LindqvistIK Falken10.83 / 10.83
William StrandvallIF Åsarna 8.93 / 8.93
 
P13 1000m (8)
Tony AhlvikIK Falken3:16.01 / 3:16.01
Aron ÅkerlundGamlakarleby IF3:14.34 / 3:14.34
Elias ÅkerlundGamlakarleby IF3:03.49 / 3:03.49
Alvar AsplundIK Falken3:26.96 / 3:26.96
Oliwer DahlbackaPargas IF3:48.41 / -
Niko HassilaIF Drott3:47.79 / 3:47.79
Oscar LundénIF Drott3:18.69 / 3:18.69
William StrandvallIF Åsarna3:21.97 / 3:21.97
 
P13 pituus (7)
Tony AhlvikIK Falken4.31 / 4.31
Hannes DahlbackaIK Falken4.65 / 4.65
Niko HassilaIF Drott4.01 / 4.01
Robin LiljeqvistIF Nykarlebynejden4.20 / 4.20
Melvin LindqvistIK Falken2.92 / 2.92
Oscar LundénIF Drott3.91 / 3.91
William StrandvallIF Åsarna4.05 / 4.00
 
P13 moukari (3)
Tony AhlvikIK Falken20.90 / -
Melvin LindqvistIK Falken - / -
Hugo StrandvallIF Åsarna27.96 / -
 
T13 60m (20)
Tilda ÅbergVasa IS 8.96 / 8.96
Julia ÅbroIF Nykarlebynejden 9.12 / 9.12
Matilda AinasojaIK Falken 9.26 / 9.26
Linn BergströmIF Nykarlebynejden 9.01 / 9.01
Carla BjörkgrenIF Drott 9.52 / 9.52
Milla ByströmIK Falken 9.92 / 9.92
Ada DahlbackaPargas IF10.17 / 10.17
Jeanessa FinneIK Falken 9.65 / -
Isabella FloccoGamlakarleby IF 9.36 / -
Matilda ForsIF Drott10.15 / -
Olivia HärtullLarsmo IF 9.03 / 9.03
Meya HenrikssonIK Falken10.07 / 10.07
Moa HjulforsIK Falken 9.19 / 9.19
Ingrid KassVasa IS 8.71 / 8.71
Meya KastrenVasa IS 8.53 / 8.53
Ellen KockIK Falken 8.82 / 8.82
Julia LindellIF Åsarna10.05 / -
Ebba SandbackaIK Falken10.21 / 10.21
Linnea StrandvallIK Falken 9.08 / -
Amelina StrömbergLarsmo IF 8.81 / 8.81
 
T13 1000m (5)
Julia ÅbroIF Nykarlebynejden3:29.68 / 3:29.68
Meya HenrikssonIK Falken - / -
Enya LönnqvistIK Falken3:36.92 / 3:36.92
Santra SuarezIF Drott3:32.13 / 3:32.13
Jessica WesterlundIK Falken3:42.81 / 3:48.41
 
T13 pituus (18)
Tilda ÅbergVasa IS4.43 / 4.43
Julia ÅbroIF Nykarlebynejden - / -
Matilda AinasojaIK Falken4.40 / 4.40
Linn BergströmIF Nykarlebynejden4.32 / 4.32
Carla BjörkgrenIF Drott - / -
Milla ByströmIK Falken3.54 / 3.54
Ada DahlbackaPargas IF3.38 / 3.38
Isabella FloccoGamlakarleby IF - / -
Wilma GrannasIF Drott4.77 / 4.77
Olivia HärtullLarsmo IF3.80 / 3.80
Moa HjulforsIK Falken3.82 / -
Ingrid KassVasa IS4.40 / 4.40
Meya KastrenVasa IS4.16 / 4.16
Ellen KockIK Falken4.19 / 4.19
Julia LindellIF Åsarna - / -
Enya LönnqvistIK Falken4.01 / 4.01
Linnea StrandvallIK Falken4.79 / 4.79
Amelina StrömbergLarsmo IF4.55 / 4.55
 
T13 moukari (9)
Julia BäckIF Nykarlebynejden21.08 / -
Lydia BackmanIF Drott23.50 / -
Ada DahlbackaPargas IF - / -
Moa HjulforsIK Falken - / -
Emilia HolmlundIK Falken23.78 / -
Julia LindellIF Åsarna17.57 / -
Enya LönnqvistIK Falken18.19 / -
Ebba SandbackaIK Falken - / -
Anni SyväkoskiKaustisen Pohjan-Veikot33.92 / 33.09
 
P11 60m (12)
Anton ÅbergVasa IS10.00 / 10.00
Colin AhlvikIK Falken 9.39 / 9.39
Elias ÅkerlundGamlakarleby IF 8.69 / 8.69
Jonas BackmanIF Drott - / -
Eric JakobssonIF Kraft - / -
Eemeli JukkolaLohtajan Veikot10.01 / -
Jon LundqvistIF Drott 9.43 / 9.43
Leon SandellIK Falken11.18 / -
Roni SjölundLarsmo IF - / -
Noel SnellmanLarsmo IF - / -
Melker StrandvallIK Falken11.13 / -
Melwin WiikIK Falken 9.64 / 9.64
 
P11 600m (6)
Anton ÅbergVasa IS2:06.19 / 2:06.19
Eric JakobssonIF Kraft - / -
Eemeli JukkolaLohtajan Veikot2:13.21 / -
Jon LundqvistIF Drott - / -
Roni SjölundLarsmo IF - / -
Melwin WiikIK Falken2:19.99 / -
 
P11 korkeus (9)
Anton ÅbergVasa IS1.20 / 1.20
Colin AhlvikIK Falken1.31 / 1.30
Ben BjörklundIF Drott1.30 / 1.30
Oliwer DahlbackaPargas IF1.02 / -
Jon LundqvistIF Drott - / -
Leon SandellIK Falken - / -
Noel SnellmanLarsmo IF - / -
Melker StrandvallIK Falken1.18 / 1.18
Melwin WiikIK Falken1.10 / 1.10
 
P11 moukari (7)
Sigge AhlforsIF Nykarlebynejden - / -
Ben BjörklundIF Drott - / -
Theo HolmlundIK Falken - / -
Jon LundqvistIF Drott - / -
Tatu PaananenEvijärven Urheilijat - / -
Aaro SaariEvijärven Urheilijat - / -
Arttu SyväkoskiKaustisen Pohjan-Veikot - / -
 
T11 60m (14)
Venla BacklundIF Nykarlebynejden10.33 / 10.33
Noomi BjörkströmLarsmo IF 9.55 / 9.55
Cassandra DahllundLarsmo IF10.14 / 10.14
Thea FinellIK Falken - / -
Melina HakaIF Åsarna10.08 / -
Minea HjulforsIK Falken 9.91 / 9.91
Elea KorvaIF Drott11.09 / 11.09
Meya LampaIK Falken - / -
Evelina NygårdLarsmo IF 9.79 / 9.79
Silja PulkkinenIF Åsarna 9.97 / 9.97
Adriana RiskaLarsmo IF11.11 / -
Alina SandvikIK Falken 9.28 / 9.28
Julia StrandvallIF Åsarna 9.45 / 9.83
Agnes SundvikIF Nykarlebynejden11.04 / 11.04
 
T11 600m (11)
Cassandra DahllundLarsmo IF - / -
Melina HakaIF Åsarna - / -
Minea HjulforsIK Falken2:21.48 / -
Diane IrankundaLarsmo IF - / -
Elea KorvaIF Drott - / -
Elea LeppänenKeski-Uudenmaan Yleisurheilu - / -
Evelina NygårdLarsmo IF - / -
Ella PesolaKaustisen Pohjan-Veikot - / -
Silja PulkkinenIF Åsarna2:37.40 / -
Alina SandvikIK Falken2:17.35 / -
Julia StrandvallIF Åsarna2:12.84 / -
 
T11 korkeus (9)
Venla BacklundIF Nykarlebynejden1.20 / 1.20
Melina HakaIF Åsarna1.05 / -
Minea HjulforsIK Falken1.10 / 1.10
Diane IrankundaLarsmo IF1.05 / 1.05
Elea LeppänenKeski-Uudenmaan Yleisurheilu1.25 / 1.25
Evelina NygårdLarsmo IF0.95 / 0.95
Adriana RiskaLarsmo IF - / -
Alina SandvikIK Falken1.10 / -
Agnes SundvikIF Nykarlebynejden0.95 / -
 
T11 moukari (3)
Venla BacklundIF Nykarlebynejden - / -
Adriana RiskaLarsmo IF - / -
Agnes SundvikIF Nykarlebynejden - / -
 
P9 40m (11)
Edvin FinellIK Falken 8.79 / 8.79
Noel HäggblomIF Drott 8.30 / 8.30
Lukas HärtullLarsmo IF 7.01 / 7.01
Melvin HjulforsIK Falken 7.37 / 7.37
Theo HolmlundIK Falken - / -
Arvid KassVasa IS - / -
Melwin KockIK Falken 7.62 / 7.62
Erik LönnqvistIK Falken 6.98 / 6.98
Enzo ParhialaIK Falken - / -
Elmer SandbackaIK Falken 8.25 / 8.25
Casper SandinIF Nykarlebynejden - / -
 
P9 600m (7)
Edvin FinellIK Falken - / -
Noel HäggblomIF Drott - / -
Melvin HjulforsIK Falken - / -
Arvid KassVasa IS - / -
Melwin KockIK Falken2:38.26 / -
Erik LönnqvistIK Falken - / -
Alfred SandbackaIK Falken - / -
 
P9 kuula (10)
Edvin FinellIK Falken4.68 / 4.68
Lukas HärtullLarsmo IF - / -
Theo HolmlundIK Falken5.45 / 5.45
Melwin KockIK Falken4.32 / 4.28
Erik LönnqvistIK Falken6.40 / 6.40
Tatu PaananenEvijärven Urheilijat - / -
Enzo ParhialaIK Falken - / -
Alfred SandbackaIK Falken4.08 / -
Elmer SandbackaIK Falken4.49 / -
Casper SandinIF Nykarlebynejden - / -
 
T9 40m (15)
Emelie AinasojaIK Falken 9.02 / 9.02
Engla BjörkströmLarsmo IF 7.13 / 7.13
Tyra DahlbackaPargas IF 8.09 / 8.09
Leya FagerholmLarsmo IF 7.52 / 7.52
Amanda GrannasIF Drott 7.09 / 7.09
Säde KiveläIF Drott 8.50 / -
Hilma KultalahtiIK Falken - / -
Felicia KuusisaariIK Falken - / -
Freja LiljekvistLarsmo IF 7.81 / 7.81
Julia LövsundIK Falken 7.75 / -
Moa RiskaLarsmo IF 8.19 / 8.19
Pinja RiskaLarsmo IF 8.20 / -
Alva StråkaIF Nykarlebynejden 7.45 / 7.45
Signe TallgrenIK Falken 8.37 / 8.37
Sonja WitickGamlakarleby IF - / -
 
T9 600m (8)
Tyra DahlbackaPargas IF - / -
Leya FagerholmLarsmo IF - / -
Amanda GrannasIF Drott - / -
Hilma KultalahtiIK Falken - / -
Felicia KuusisaariIK Falken - / -
Julia LövsundIK Falken - / -
Pinja RiskaLarsmo IF - / -
Sonja WitickGamlakarleby IF - / -
 
T9 kuula (13)
Emelie AinasojaIK Falken2.78 / 2.78
Molly AntusIF VOM3.79 / 3.79
Tyra DahlbackaPargas IF3.14 / -
Leya FagerholmLarsmo IF - / -
Amanda GrannasIF Drott5.17 / 5.17
Säde KiveläIF Drott3.21 / -
Hilma KultalahtiIK Falken - / -
Freja LiljekvistLarsmo IF - / -
Moa RiskaLarsmo IF - / -
Pinja RiskaLarsmo IF - / -
Alva StråkaIF Nykarlebynejden5.38 / 5.38
Signe TallgrenIK Falken2.21 / 2.21
Sonja WitickGamlakarleby IF - / -
 
P7 40m (9)
Milton HjulforsIK Falken - / -
Rasmus RönngårdIK Falken - / -
Ludwig SandinIF Nykarlebynejden - / -
Marius SjöblomIK Falken - / -
Lukas StorbjörkIK Falken - / -
Linus StrandvallIK Falken - / -
Dominik StrnadIK Falken - / -
Jacob VidjeskogIK Falken - / -
Wilmer WestersundIK Falken - / -
 
P7 pituus (10)
Milton HjulforsIK Falken - / -
Lucas LindellIF Åsarna - / -
Rasmus RönngårdIK Falken - / -
Ludwig SandinIF Nykarlebynejden - / -
Marius SjöblomIK Falken - / -
Lukas StorbjörkIK Falken - / -
Linus StrandvallIK Falken2.67 / 2.67
Dominik StrnadIK Falken - / -
Jacob VidjeskogIK Falken - / -
Wilmer WestersundIK Falken - / -
 
T7 40m (14)
Olivia AntellIF Nykarlebynejden - / -
Tyra BlomqvistIK Falken - / -
Minetta ErikssonIF VOM - / -
Agnes FinellIK Falken 8.19 / 8.19
Maja GrannasIF Drott - / -
Melissa HästbackaIK Falken - / -
Vanessa HjulforsLarsmo IF - / -
Hannah KanckosLarsmo IF - / -
Julia KuusisaariIK Falken - / -
Noomi NygårdLarsmo IF - / -
Lova PetterssonIK Falken - / -
Moah PouyeLarsmo IF - / -
Leonora SafronovsLarsmo IF - / -
Lycke SundbäckIK Falken - / -
 
T7 pituus (14)
Nella ÅbergVasa IS - / -
Olivia AntellIF Nykarlebynejden - / -
Tyra BlomqvistIK Falken - / -
Minetta ErikssonIF VOM - / -
Agnes FinellIK Falken2.22 / 2.22
Maja GrannasIF Drott - / -
Melissa HästbackaIK Falken - / -
Vanessa HjulforsLarsmo IF - / -
Hannah KanckosLarsmo IF - / -
Julia KuusisaariIK Falken - / -
Lova PetterssonIK Falken - / -
Moah PouyeLarsmo IF - / -
Leonora SafronovsLarsmo IF - / -
Lycke SundbäckIK Falken - / -