Kilpailukalenteri.fi
Etusivu
Selaus
Haku
Karttahaku


UKK / FAQ
Anna palautetta
Tietoa palvelusta

Tulospalveluohje

Piilota piirin myöntämät kilpailut

Näytä seurakilpailut
Paluu kilpailun tietoihin
Klikkaa seuran nimeä jos haluat nähdä vain kyseisen seuran ilmoittautuneet.
am-kilpailut
17.08. klo 17:00 Aluemestaruuskilpailut (M/N), Eteläinen- ja Kaakkoinen alue
KK.fi:n kautta ilmoittautuneita urheilijoita 455 henk. (686 lajisuoritusta)
M 100m (58)
Nimi Seura Ennätys (PB) / Kauden paras (SB)
Teemu AaltonenHelsingin Kisa-Veikot12.36 / 12.43
Tarmo AaproEspoon Tapiot14.58 / 14.58
Fabian BjörkHelsingin Kisa-Veikot10.95 / 11.85
Beni ByonaEsbo IF12.19 / 12.19
Johannes HakalaEspoon Tapiot11.58 / 11.58
Markus HakalaEspoon Tapiot12.36 / 12.36
Kalle HirviKirkkonummen Urheilijat11.12 / 11.12
Tuukka HuuskolaViipurin Urheilijat10.45 / 10.54
Karim JaitehHelsingin Tarmo11.24 / 11.24
Joa JärvenkyläEspoon Tapiot12.21 / 12.21
Joel JussilaEspoon Tapiot12.71 / 12.71
Viktor KanteleBorgå Akilles10.86 / 10.86
Joakim KarmitsaEspoon Tapiot11.37 / -
Luka KasevaEspoon Tapiot - / -
Lassi KaukonenHelsingin Kisa-Veikot11.00 / -
Sampo KiviharjuHämeenlinnan Tarmo10.88 / 10.95
Pyry KoskiniemiHelsingin Kisa-Veikot11.86 / 11.86
Mikko KuivalainenEspoon Tapiot12.15 / 12.15
Anton KunnasIF Sibbo-Vargarna11.51 / 11.54
Heikki LeppänenEsbo IF11.23 / 12.17
Oskari LeppänenHelsingin Kisa-Veikot11.47 / 11.47
Rado LindbergEsbo IF11.53 / 11.53
Joonas LiukkonenPolvijärven Urheilijat10.92 / 10.94
Verneri LopperiMäntyharjun Virkistys11.23 / 11.23
Johannes MäkeläHelsingin Kisa-Veikot14.04 / -
Veli-Matti MannilaHelsingin Tarmo12.91 / 13.99
Paul MattheliéEsbo IF12.08 / 12.08
Miikka MetsäkangasLahden Ahkera14.19 / -
August MikkolaEspoon Tapiot - / -
Alex MitchellEspoon Tapiot11.69 / 11.69
Hannes NieminenLeppävaaran Sisu11.79 / 11.79
Heikki NieminenJanakkalan Jana10.73 / 10.80
Aapo NikkolaHelsingin Kisa-Veikot11.56 / 11.56
Jarmo NissiläHelsingin Kisa-Veikot12.33 / 12.75
Daniel NivaBorgå Akilles11.42 / -
Mikke PaajanenJyväskylän Kenttäurheilijat ry12.91 / 13.18
Arttu PaananenHelsingfors IFK10.76 / 10.76
Mikhail ParamonovHelsingfors IFK11.92 / 12.04
Viljami ParpalaSeinäjoen Seudun Urheilijat10.88 / 10.88
Väinö PekkolaLahden Ahkera11.42 / 11.42
Eetu PohjonenLappeenrannan Urheilu-Miehet11.46 / 11.51
Eetu RantalaLänsi-Uudenmaan Urheilijat11.62 / 11.62
Akim RaufHelsingin Kisa-Veikot11.59 / 11.59
Juho RönkäJanakkalan Jana11.16 / 11.44
Evangelos SpartiotisEspoon Tapiot11.30 / 11.30
Christer StrömbergHelsingin Kisa-Veikot12.87 / 13.25
Mark Szucs BartfaiEspoon Tapiot - / -
Niklas TallqvistBorgå Akilles11.94 / 11.94
Lassi TaniEsbo IF12.41 / -
Santeri TannerLänsi-Uudenmaan Urheilijat11.29 / 11.55
Matias TulokasIF Sibbo-Vargarna11.53 / -
Veikko ValovirtaEspoon Tapiot - / -
Santeri VauhkonenJoutsenon Kullervo11.37 / 11.69
Luka VeselinovicEspoon Tapiot12.04 / 12.04
Teodor VeselinovicEspoon Tapiot - / -
Simeon VorselmanHelsingin Kisa-Veikot11.97 / 12.13
Peter WesterlundEsbo IF11.23 / 12.65
Otto YlöstaloIF Sibbo-Vargarna11.19 / -
 
M 200m (46)
Eljas AaltoIF Sibbo-Vargarna21.27 / 21.27
Teemu AaltonenHelsingin Kisa-Veikot25.36 / 26.15
Mustafa Al-JubouriGamlakarleby IF24.97 / 25.74
Micke BärlundTapanilan Erä23.40 / 23.40
Fabian BjörkHelsingin Kisa-Veikot22.50 / 24.37
Jonathan BraceBorgå Akilles22.08 / 22.30
Beni ByonaEsbo IF25.11 / 25.11
Oliver EnqvistIF Sibbo-Vargarna22.97 / 22.97
Ville HarjuKenttäurheilijat-58 ry.24.21 / 24.42
Kalle HirviKirkkonummen Urheilijat22.91 / 22.91
Tuukka HuuskolaViipurin Urheilijat20.90 / 29.81
Karim JaitehHelsingin Tarmo23.26 / 23.26
Joa JärvenkyläEspoon Tapiot27.08 / -
Tomas JatskoTapanilan Erä23.71 / 23.71
Joel JussilaEspoon Tapiot - / -
Joakim KarmitsaEspoon Tapiot22.74 / -
Sampo KiviharjuHämeenlinnan Tarmo21.69 / 21.69
Pyry KoskiniemiHelsingin Kisa-Veikot24.15 / 24.15
Mikko KuivalainenEspoon Tapiot26.26 / -
Samu LaaksoTapanilan Erä23.29 / 23.53
Oskari LehtonenNurmijärven Yleisurheilu20.83 / 20.97
Oskari LeppänenHelsingin Kisa-Veikot23.69 / 23.79
Rado LindbergEsbo IF23.29 / 23.29
Matias LinkoahoHelsingin Kisa-Veikot21.65 / 22.05
Verneri LopperiMäntyharjun Virkistys23.22 / 23.22
Emil MännikköEsbo IF - / -
Veli-Matti MannilaHelsingin Tarmo27.06 / 28.82
Alex MitchellEspoon Tapiot - / -
Jarmo NissiläHelsingin Kisa-Veikot25.56 / 25.98
Mikke PaajanenJyväskylän Kenttäurheilijat ry26.65 / 27.06
Arttu PaananenHelsingfors IFK22.13 / 22.13
Jarkko PesolaHelsingin Kisa-Veikot22.87 / 24.36
Eetu RantalaLänsi-Uudenmaan Urheilijat23.78 / 23.78
Akim RaufHelsingin Kisa-Veikot23.26 / 23.26
Roope SaarinenViipurin Urheilijat20.81 / 20.81
Petteri SahakangasHelsingin Kisa-Veikot26.91 / -
Jan SärömaaHelsingin Kisa-Veikot24.80 / 26.20
Tumi SirankoVantaan Salamat25.08 / 25.08
Jonatan SperrynEspoon Tapiot24.14 / -
Benjamin StendahlBorgå Akilles22.45 / 22.45
Christer StrömbergHelsingin Kisa-Veikot25.92 / 27.32
Santeri TannerLänsi-Uudenmaan Urheilijat22.90 / 22.90
Leo UusimäkiKenttäurheilijat-58 ry.22.09 / -
Petteri UusitaloTurun Urheiluliitto ry. / yleisurheilu24.93 / 24.93
Santeri VauhkonenJoutsenon Kullervo23.31 / 24.12
Luka VeselinovicEspoon Tapiot23.90 / 23.90
 
M 400m (34)
Mustafa Al-JubouriGamlakarleby IF 54.96 / 55.20
Jevgeni AleksandrovHelsingfors IFK 50.35 / 50.35
Erik BackHelsingfors IFK 47.36 / 47.36
Petri IhanderKeski-Uudenmaan Yleisurheilu 50.80 / 50.80
Joakim KarmitsaEspoon Tapiot 53.50 / -
Martin KidronEspoon Tapiot 50.02 / -
Joona KoskinenEspoon Tapiot 56.11 / 56.11
Eemil KosoTampereen Pyrintö 48.98 / 49.25
Anton KunnasIF Sibbo-Vargarna 49.51 / 50.47
Stephen KurkiNaantalin Löyly 51.97 / 52.10
Jaakko LehtiläTampereen Pyrintö 48.70 / 49.85
Rado LindbergEsbo IF 77.49 / -
Matias LinkoahoHelsingin Kisa-Veikot 48.18 / 49.04
Pavel MäkinenHelsingfors IFK - / -
Sami MäkinenNaantalin Löyly 64.03 / 66.30
Veli-Matti MannilaHelsingin Tarmo 61.99 / 66.10
Mikke PaajanenJyväskylän Kenttäurheilijat ry 59.00 / 63.58
Mikhail ParamonovHelsingfors IFK - / -
Jarkko PesolaHelsingin Kisa-Veikot 51.33 / 54.85
Juho PirskanenKuopion Reipas 48.31 / 48.31
Kalle RaitalaTampereen Pyrintö 49.80 / 50.54
Akim RaufHelsingin Kisa-Veikot 55.88 / -
Mikko RyhänenLappeenrannan Urheilu-Miehet 50.27 / 50.27
Aleksi SairanenHelsingfors IFK 50.19 / 50.84
Jan SärömaaHelsingin Kisa-Veikot 55.33 / 58.70
Kalle SipiläHelsingin Kisa-Veikot 55.58 / 55.58
Harald SpoofTurun Urheiluliitto ry. / yleisurheilu 50.94 / 50.94
Benjamin StendahlBorgå Akilles 48.05 / 48.05
Christer StrömbergHelsingin Kisa-Veikot 57.66 / 59.78
Santeri TannerLänsi-Uudenmaan Urheilijat 52.46 / 52.46
Mikaïl UusipereEspoon Tapiot - / -
Luka VeselinovicEspoon Tapiot - / -
Oiva Ylä-JarkkoLänsi-Uudenmaan Urheilijat 55.17 / 55.17
Otto YlöstaloIF Sibbo-Vargarna 49.94 / -
 
M 800m (16)
Emil AlajoutsijärviEspoon Tapiot2:35.75 / 2:35.75
Joona HeikkeröPorvoon Urheilijat2:13.77 / 2:14.67
Henri HeikkinenPaimion Urheilijat1:57.26 / 2:05.03
Santtu HeiskanenKenttäurheilijat-58 ry.2:09.71 / 2:09.71
Ilkka IisakkaEsbo IF2:17.37 / 2:23.93
Miska KoponenViipurin Urheilijat2:00.22 / 2:00.22
Junnu KorvenpääKenttäurheilijat-58 ry.1:58.00 / 1:58.00
Joona KoskinenEspoon Tapiot2:06.09 / 2:06.09
Jaakko LehtiläTampereen Pyrintö1:51.33 / 1:59.09
Sami MaamelaEspoon Tapiot1:55.50 / 1:58.62
Paul MattheliéEsbo IF2:11.69 / 2:11.69
Lasse MinkkinenIF Raseborg1:59.04 / 2:00.90
Markus NikanderLänsi-Uudenmaan Urheilijat2:06.88 / -
Miikka OjalaKenttäurheilijat-58 ry.2:02.43 / 2:02.43
Mikaïl UusipereEspoon Tapiot2:12.49 / 2:12.49
Olli VerkamaHyvinkään seudun Urheilijat2:03.98 / 2:04.34
 
M 1500m (10)
Emil AlajoutsijärviEspoon Tapiot - / -
Oliver AsikainenHelsingin Kisa-Veikot 4:25.05 / 4:25.05
Ilkka IisakkaEsbo IF 4:55.35 / 4:57.94
Patrick IrwinRunners Club - / -
Konsta KajanIF Sibbo-Vargarna 4:18.28 / 4:18.28
Lasse MinkkinenIF Raseborg 4:07.54 / 4:21.32
Markus NikanderLänsi-Uudenmaan Urheilijat 4:06.78 / 4:20.71
Antti SakalaSippolan Kunto 4:10.13 / 4:10.13
Antero ViitaKenttäurheilijat-58 ry. 4:38.65 / 4:50.97
Ismo YleniusJanakkalan Jana 4:43.95 / 4:43.95
 
M 5000m (15)
Marko Alasaukko-OjaKenttäurheilijat-58 ry.17:28.18 / -
Aleksi HarkkoRunners Club - / -
Samuli HuuskoTurun Urheiluliitto ry. / yleisurheilu15:16.79 / -
Joonas HytönenRauman Urheilijat15:33.01 / 15:33.01
Eetu JokelaHelsingin Jyry16:36.59 / 16:36.59
Konsta KajanIF Sibbo-Vargarna17:06.61 / -
Jaakko LeinonenYlikiimingin Nuijamiehet14:36.25 / -
Kalle LinnasaariTurun Urheiluliitto ry. / yleisurheilu15:52.08 / 16:15.37
Aku NikanderLänsi-Uudenmaan Urheilijat15:08.64 / -
Timo NikulaRunners Club17:16.53 / -
Josue Perez RoselloKenttäurheilijat-58 ry.18:11.34 / -
Antti PöyryLänsi-Uudenmaan Urheilijat - / -
Björn SandlerIK Falken15:17.02 / 15:17.02
Jussi SunaTurun Toverit15:29.50 / 15:29.50
Antero ViitaKenttäurheilijat-58 ry.18:55.17 / -
 
M 110m aj (8)
Petri IhanderKeski-Uudenmaan Yleisurheilu15.28 / 15.38
Valtteri KalliokuljuLiedon Parma14.01 / 14.01
Viktor KanteleBorgå Akilles14.16 / 14.24
Matias KomiIF Sibbo-Vargarna - / -
Sami MäkinenNaantalin Löyly21.99 / 21.99
Akim RaufHelsingin Kisa-Veikot15.71 / 15.71
Arttu SaariKeski-Uudenmaan Yleisurheilu15.02 / 15.02
Leo UusimäkiKenttäurheilijat-58 ry.14.79 / -
 
M 400m aj (12)
Jonni BlomqvistBorgå Akilles 50.50 / 50.50
Lauri EnehTampereen Urheilijat -38 53.07 / 53.07
Aleksi HeimonenTampereen Urheilijat -38 53.70 / 56.38
Markus HurriLiedon Parma 54.99 / 54.99
Markku JokinenHyvinkään seudun Urheilijat 63.99 / 63.99
Jouko JuntunenTampereen Pyrintö 58.82 / 58.82
Tuomas LehtonenLiedon Parma 50.53 / 50.62
Aleksi NieminenPorin Tarmo 59.05 / 59.75
Samuli RaikunenLiedon Parma 53.62 / 53.85
Pekka SinkkonenHelsingfors IFK 53.85 / -
Iiro SurkkaJyväskylän Kenttäurheilijat ry 54.52 / 55.91
Santeri TannerLänsi-Uudenmaan Urheilijat 57.10 / 57.76
 
M korkeus (5)
Oskar AnderssonIF Sibbo-Vargarna1.86 / 1.77
Jesse HuttunenSavitaipaleen Urheilijat2.10 / 2.05
Emil MännikköEsbo IF1.70 / 1.70
Otso MikkiläImatran Urheilijat1.93 / 1.92
Otto YlöstaloIF Sibbo-Vargarna1.95 / -
 
M seiväs (12)
Jukka-Pekka HassinenKenttäurheilijat-58 ry.2.90 / 2.90
Petri IhanderKeski-Uudenmaan Yleisurheilu4.70 / 4.58
Risto JärviEsbo IF4.71 / 3.00
Otto JunnilaIF Sibbo-Vargarna4.30 / 4.30
Petri KoranderVihdin Viesti3.25 / 3.11
Anton KunnasIF Sibbo-Vargarna5.22 / 5.02
Petri LemmetyinenKenttäurheilijat-58 ry.4.72 / -
Johannes MäkeläHelsingin Kisa-Veikot4.13 / 4.13
Miikka MetsäkangasLahden Ahkera4.72 / 4.72
Tuomas OutinenLappeenrannan Urheilu-Miehet4.90 / 4.70
Niklas TallqvistBorgå Akilles4.15 / 3.92
Otto YlöstaloIF Sibbo-Vargarna4.71 / -
 
M pituus (15)
Frans HäggblomIK Falken6.73 / 6.73
Joel JussilaEspoon Tapiot5.48 / -
Veeti KatainenKenttäurheilijat-58 ry.6.29 / -
Konsta KauppinenOrimattilan Jymy7.50 / 7.06
Mikko KuivalainenEspoon Tapiot4.74 / -
Jaakko LintulaEspoon Tapiot7.04 / -
Miika MäkinenRiihimäen Kisko7.32 / 6.79
Okko MakkonenEspoon Tapiot6.08 / -
Roope NiemiRekolan Raikas5.70 / 5.70
Tuomas RouvaliJyväskylän Kenttäurheilijat ry7.37 / 7.05
Tumi SirankoVantaan Salamat5.41 / 5.41
Evangelos SpartiotisEspoon Tapiot6.94 / 6.94
Joska TommolaTurun Weikot Yleisurheilu7.33 / 7.12
Leo UusimäkiKenttäurheilijat-58 ry.6.95 / -
Simeon VorselmanHelsingin Kisa-Veikot6.65 / 6.65
 
M 3-loikka (9)
Sami BärlundTapanilan Erä13.99 / 13.99
Frans HäggblomIK Falken13.65 / 13.65
Antti InkinenLappeenrannan Urheilu-Miehet15.45 / 14.11
Mikko KuivalainenEspoon Tapiot11.37 / -
Sami MäkinenNaantalin Löyly9.52 / -
Mauri MerikantoHelsingin Kisa-Toverit14.07 / 9.42
Veikko NugrahaEspoon Tapiot15.86 / -
Roni RämäLahden Ahkera13.99 / 13.99
Niko SimolaVammalan seudun Voima14.75 / -
 
M kuula (2)
Jouni HyttiLappeenrannan Urheilu-Miehet13.16 / 13.16
Petri KoranderVihdin Viesti9.03 / 8.50
 
M kiekko (9)
Tuukka HeinonenHelsingin Tarmo40.96 / -
Mikko HuhtaNurmijärven Yleisurheilu - / -
Jouni HyttiLappeenrannan Urheilu-Miehet44.38 / 40.05
Petri IhanderKeski-Uudenmaan Yleisurheilu40.86 / 39.10
Toma LahtinenHelsingfors IFK41.50 / -
Ilmari PehkonenRekolan Raikas36.49 / -
Oskari PerälampiEspoon Tapiot58.07 / 56.31
Jani SeppäläKeravan Urheilijat44.60 / 42.00
Leo UusimäkiKenttäurheilijat-58 ry.34.81 / -
 
M moukari (5)
Oskari KaarilaNurmijärven Yleisurheilu55.07 / 55.07
Tuomas KalliovaaraLänsi-Uudenmaan Urheilijat63.88 / -
Matias KetomäkiNurmijärven Yleisurheilu - / -
Kimi RinnekariNurmijärven Yleisurheilu56.91 / 56.91
Filip WikholmIF Raseborg - / -
 
M keihäs (3)
Leevi LindiKeiteleen Kunto69.95 / 66.00
Lauri WuorenrinneIF Raseborg60.14 / 60.14
Otto YlöstaloIF Sibbo-Vargarna59.78 / -
 
M 10000m kävely (2)
Sajan IrincheevEspoon Tapiot43:43.11 / 43:43.11
Ilkka VakkuriKankaanpään Urheilijat - / -
 
N 100m (111)
Jenna AarnioHelsingin Tarmo15.46 / -
Takwa AdamVantaan Salamat13.59 / -
Kiia ÄikääHelsingfors IFK12.84 / 12.84
Laura AndbergHelsingin Kisa-Veikot12.24 / 12.75
Iina ArvonenEspoon Tapiot15.11 / -
Emilia ChandrasEspoon Tapiot13.30 / 13.43
Eeva EisanenHelsingin Tarmo14.61 / -
Jenni ElorantaVihdin Viesti13.07 / 13.26
Essi ErikssonHelsingin Kisa-Veikot12.71 / 12.74
Minea FogelholmEspoon Tapiot12.24 / 12.24
Petra HäggqvistHelsingin Kisa-Veikot12.23 / 12.23
Johanna HaikonenHelsingin Kisa-Veikot12.65 / 13.44
Sonja HakalaHelsingin Kisa-Veikot14.30 / 14.30
Saara HämäläinenEspoon Tapiot14.12 / -
Riina HeikkonenLappeenrannan Urheilu-Miehet12.71 / 13.76
Ida HellmanLänsi-Uudenmaan Urheilijat13.29 / 13.29
Matilda HelminenEspoon Tapiot13.23 / 13.23
Enni HenttonenTurun Urheiluliitto ry. / yleisurheilu12.38 / 12.57
Maggie HolloEspoon Tapiot13.12 / 13.12
Elin HolmbergIF Sibbo-Vargarna12.56 / 12.56
Isioma IfyHelsingin Tarmo14.91 / -
Julia IhantolaEspoon Tapiot12.16 / 12.16
Sinikka IllaruVihdin Viesti15.63 / 15.63
Nathalie JakobssonEsbo IF13.14 / 13.14
Sofia JärvelinAlavuden Urheilijat12.16 / 12.63
Sandra JohanssonBorgå Akilles13.61 / 13.61
Camilla JunesEspoon Tapiot14.67 / -
Wilma JungarEsbo IF12.70 / 12.70
Maija JussilaJyväskylän Kenttäurheilijat ry12.75 / 12.75
Charlotte KajanderHelsingfors IFK13.33 / 13.33
Eliisa KallioEurajoen Veikot12.52 / 12.52
Iida KalliomäkiEsbo IF12.06 / 12.96
Adriana KalymialarisHelsingfors IFK13.42 / 13.42
Emma KantolaEspoon Tapiot14.32 / 14.32
Annukka KatainenEsbo IF14.12 / -
Erika KenttäEspoon Tapiot14.68 / 14.68
Kaisa KivinenEspoon Tapiot13.71 / 13.71
Lilja KoskelaHelsingin Kisa-Veikot13.78 / 13.89
Kira KruutiHelsingin Kisa-Veikot12.07 / 12.38
Kira KytöläEsbo IF12.05 / 12.57
Matilda LahtiEspoon Tapiot13.53 / 13.53
Lotta LahtinenIF Raseborg12.57 / 12.61
Tara LämsäHelsingin Tarmo15.52 / -
Helmi LievonenRiihimäen Kisko12.76 / 12.76
Lena LiimatainenEspoon Tapiot - / -
Pinja LiskiHelsingin Tarmo15.00 / 15.00
Tanja LiskiLänsi-Uudenmaan Urheilijat13.55 / 13.55
Saimi LupalaIF Raseborg12.97 / 12.97
Katja LuukkolaLeppävaaran Sisu12.04 / 12.04
Annika MäenpääNoormarkun Nopsa11.95 / 12.04
Sanni MahonenJyväskylän Kenttäurheilijat ry11.85 / 12.06
Eevi MaijalaEspoon Tapiot - / -
Hilda MäkeläKenttäurheilijat-58 ry.14.44 / -
Sirpa MalmströmNurmijärven Yleisurheilu12.89 / 12.89
Olivia MarttilaVantaan Salamat12.73 / 12.77
Elin MickosIF Sibbo-Vargarna12.53 / 12.53
Kerttu NiemiHelsingin Kisa-Veikot12.99 / 13.27
Silja NieminenKeski-Uudenmaan Yleisurheilu13.81 / 13.81
Ndey NjieHelsingin Tarmo15.11 / -
Anna NummikoskiEspoon Tapiot13.14 / 13.14
Noora NupponenTurun Weikot Yleisurheilu12.50 / 12.71
Anni NurminenEspoon Tapiot13.65 / 13.65
Kamilla NurminenHelsingin Kisa-Veikot12.11 / 12.75
Jade NymanVantaan Salamat14.51 / -
Kati OikarinenHelsingin Kisa-Veikot12.52 / 14.59
Emelie ÖstermanHelsingfors IFK12.95 / 13.73
Heidi ParikkaHelsingin Kisa-Veikot12.42 / -
Henriikka ParpalaHelsingfors IFK11.77 / 12.27
Henni PiirainenKeski-Uudenmaan Yleisurheilu13.76 / 13.76
Maija PitkänenTurun Urheiluliitto ry. / yleisurheilu12.81 / 12.81
Lotta PutkirantaEspoon Tapiot13.38 / -
Elli RantalaEspoon Tapiot13.67 / 13.67
Saara RantanenHyvinkään seudun Urheilijat13.33 / 13.50
Olivia RautiainenEspoon Tapiot13.40 / 13.40
Iida RautioEspoon Tapiot13.77 / 13.77
Venla ReunanenHelsingfors IFK13.06 / 13.06
Nataliya RozhnovaViipurin Urheilijat13.60 / 13.60
Ella RundelinHelsingin Tarmo - / -
Anni RuotsalainenHelsingin Kisa-Veikot14.02 / 14.14
Ruusu SaarelaEspoon Tapiot13.58 / 13.58
Elle SaariEspoon Tapiot13.56 / 13.56
Sini-Minea SaarikoskiKeravan Urheilijat13.42 / 13.42
Suvi-Tuuli SaarnioJyväskylän Kenttäurheilijat ry12.95 / 12.95
Eeva SambergHelsingin Kisa-Veikot12.95 / 13.14
Viivi SandbergEspoon Tapiot13.05 / 13.05
Jenny SarioEspoon Tapiot12.97 / -
Venla SarvilinnaEspoon Tapiot13.72 / 13.83
Jutta SeppänenEspoon Tapiot13.01 / 14.05
Jasmin ShowlahHelsingfors IFK11.75 / -
Siiri SiirtolaHelsingin Kisa-Veikot12.28 / 12.28
Titta SillmanKeski-Uudenmaan Yleisurheilu13.34 / 13.34
Nanna SohloEspoon Tapiot14.61 / 14.61
Tara SohloEspoon Tapiot13.52 / 13.52
Isabella StrömbergEspoon Tapiot13.71 / 13.71
Sanni SuhonenEspoon Tapiot13.51 / 13.51
Kia SuniEspoon Tapiot13.06 / 13.06
Emilia TallqvistEsbo IF13.74 / 13.74
Elena TaskinenHelsingin Tarmo14.40 / 14.40
Milja ThuresonTurun Toverit11.62 / 11.75
Emilia TuominenHelsingin Kisa-Veikot13.59 / 13.59
Virpi VähäkangasKeravan Urheilijat14.19 / 14.19
Jenna VakkilainenVantaan Salamat12.42 / 12.42
Venla VäliharjuTampereen Pyrintö12.56 / 12.95
Vilma VäliharjuTampereen Pyrintö12.42 / -
Kerttu ValtonenEspoon Tapiot13.44 / -
Martta ValtonenEspoon Tapiot13.71 / 13.71
Jannika ViljakainenBorgå Akilles13.01 / 13.55
Riina VirtanenHyvinkään seudun Urheilijat13.60 / -
Emilia VoutilainenHelsingin Kisa-Veikot13.27 / 13.36
Kristiina VuorvirtaEspoon Tapiot12.28 / -
Lotte WikstedtEsbo IF13.18 / 13.18
 
N 200m (65)
Takwa AdamVantaan Salamat28.38 / 29.10
Inkeri AhokasPorin Yleisurheilu25.21 / 25.21
Laura AndbergHelsingin Kisa-Veikot25.07 / 26.14
Inka AunimoEspoon Tapiot - / -
Jonna BerghemHIK Friidrott23.76 / 24.84
Elle CederHelsingin Kisa-Veikot28.85 / -
Emilia ChandrasEspoon Tapiot28.53 / -
Jenni ElorantaVihdin Viesti27.34 / 27.42
Silja FileniusHelsingfors IFK28.33 / -
Minea FogelholmEspoon Tapiot25.35 / 25.35
Johanna HaikonenHelsingin Kisa-Veikot26.42 / 27.72
Saara HämäläinenEspoon Tapiot30.05 / -
Riina HeikkonenLappeenrannan Urheilu-Miehet25.85 / 27.40
Jutta HeinoKarkkilan Pojat28.61 / 28.61
Matilda HelminenEspoon Tapiot - / -
Enni HenttonenTurun Urheiluliitto ry. / yleisurheilu25.85 / 26.03
Maggie HolloEspoon Tapiot27.21 / 27.21
Sinikka IllaruVihdin Viesti32.76 / 32.76
Anna JulinIF Nykarlebynejden24.57 / 24.89
Maija JussilaJyväskylän Kenttäurheilijat ry26.14 / 26.14
Iida KalliomäkiEsbo IF24.51 / -
Lotta KoivulehtoVantaan Salamat27.33 / 27.33
Mona KorelinHelsingin Kisa-Veikot29.99 / -
Kira KruutiHelsingin Kisa-Veikot24.82 / 25.34
Anniina LaitinenHelsingin Kisa-Veikot24.47 / -
Tanja LiskiLänsi-Uudenmaan Urheilijat28.49 / 28.49
Katja LuukkolaLeppävaaran Sisu24.84 / 24.90
Annika MäenpääNoormarkun Nopsa24.61 / 24.61
Eevi MaijalaEspoon Tapiot - / -
Hilda MäkeläKenttäurheilijat-58 ry.27.42 / 27.42
Iina-Kaisa MäkeläKenttäurheilijat-58 ry.26.32 / 27.37
Elin MickosIF Sibbo-Vargarna25.44 / 25.65
Kerttu NiemiHelsingin Kisa-Veikot27.07 / 27.07
Silja NieminenKeski-Uudenmaan Yleisurheilu28.38 / 28.38
Ella NourrissonKeski-Uudenmaan Yleisurheilu28.07 / -
Kamilla NurminenHelsingin Kisa-Veikot25.56 / 26.11
Jeanine NygårdVasa IS24.25 / 25.19
Jade NymanVantaan Salamat28.76 / 28.76
Kati OikarinenHelsingin Kisa-Veikot25.73 / 30.51
Teresa PerttiläHelsingfors IFK25.50 / 25.50
Pihla PoikolainenHyvinkään seudun Urheilijat28.42 / 28.95
Inka PöyryHelsingfors IFK25.15 / 25.31
Eliisa RäsänenEsbo IF25.29 / 25.87
Ella RäsänenEsbo IF23.79 / -
Jessica RautelinEsbo IF25.29 / 25.75
Iida RautioEspoon Tapiot - / -
Minttu RinneSaarijärven Pullistus26.06 / 26.06
Nataliya RozhnovaViipurin Urheilijat27.92 / 27.92
Anni RuotsalainenHelsingin Kisa-Veikot29.35 / 29.35
Sini-Minea SaarikoskiKeravan Urheilijat27.19 / 27.19
Suvi-Tuuli SaarnioJyväskylän Kenttäurheilijat ry26.92 / 26.92
Viivi SandbergEspoon Tapiot28.07 / 28.07
Fanny-Amanda SeppäläKeski-Uudenmaan Yleisurheilu29.30 / -
Jutta SeppänenEspoon Tapiot27.02 / -
Isabella StrömbergEspoon Tapiot30.27 / -
Sanni SuhonenEspoon Tapiot27.74 / 27.74
Kia SuniEspoon Tapiot - / -
Emilia TallqvistEsbo IF28.12 / -
Elena TaskinenHelsingin Tarmo31.21 / -
Emma TuomalaHelsingfors IFK26.48 / 27.16
Emilia TuominenHelsingin Kisa-Veikot29.07 / 29.07
Martta ValtonenEspoon Tapiot27.94 / 27.94
Oona VasilevTapanilan Erä26.80 / 26.80
Aino VenäläinenImatran Urheilijat25.89 / 25.89
Emilia VoutilainenHelsingin Kisa-Veikot27.54 / 27.54
 
N 400m (49)
Laura AndbergHelsingin Kisa-Veikot 56.51 / 58.18
Ida AnderssonNurmijärven Yleisurheilu 67.14 / -
Inka AunimoEspoon Tapiot - / -
Rauha BuchwaldHelsingin Kisa-Veikot 57.93 / 57.93
Elle CederHelsingin Kisa-Veikot 61.51 / 61.51
Anna DahlströmIF Raseborg 62.17 / 62.17
Pinja EkströmLahden Ahkera 66.51 / 66.51
Sanna ErkinheimoLahden Ahkera 54.09 / 57.45
Gabriela Gallen-Kallela-SirénRunners Club 62.44 / 62.44
Tia HälinenHelsingin Kisa-Veikot - / -
Riina HeikkonenLappeenrannan Urheilu-Miehet 57.46 / 60.83
Maggie HolloEspoon Tapiot - / -
Julia IhantolaEspoon Tapiot 58.13 / 58.13
Emmi JärviHyvinkään seudun Urheilijat 63.95 / 63.95
Ella KainulainenSavonlinnan Riento 60.51 / 60.51
Linne KallioEurajoen Veikot 58.13 / 58.13
Jonna KangasniemiNoormarkun Nopsa 61.10 / 64.14
Nia KellasEspoon Tapiot 70.18 / 70.18
Lotta KoivulehtoVantaan Salamat 62.07 / 62.07
Mona KorelinHelsingin Kisa-Veikot 66.31 / 66.31
Nora KorelinHelsingin Kisa-Veikot 69.90 / 69.90
Anni KorhonenLahden Ahkera 59.49 / 61.18
Kira KruutiHelsingin Kisa-Veikot 55.93 / 57.53
Vilma KyyröKeravan Urheilijat 62.56 / 62.56
Anniina LaitinenHelsingin Kisa-Veikot 55.05 / 58.00
Iida LounelaHelsingin Kisa-Veikot 66.44 / 66.44
Anne LyytinenRunners Club - / -
Hilda MäkeläKenttäurheilijat-58 ry. 59.76 / 59.76
Sirpa MalmströmNurmijärven Yleisurheilu 65.35 / 65.35
Olivia MarttilaVantaan Salamat 62.50 / -
Heta NeuvonenEspoon Tapiot 66.76 / 66.76
Jeanine NygårdVasa IS 54.64 / 55.10
Viivi PatronenEspoon Tapiot 59.83 / 59.83
Lotta PenttinenEspoon Tapiot 62.35 / 62.35
Veera PeräläLahden Ahkera 55.82 / 56.72
Henni PiirainenKeski-Uudenmaan Yleisurheilu 62.61 / 62.61
Pinja PikkupeuraHelsingfors IFK 58.68 / 58.89
Inka PöyryHelsingfors IFK 55.73 / 57.59
Eliisa RäsänenEsbo IF 56.58 / 58.34
Minttu RinneSaarijärven Pullistus 60.59 / 60.59
Sini-Minea SaarikoskiKeravan Urheilijat 61.05 / 61.05
Sanja SiuralaEspoon Tapiot 63.89 / 63.89
Kia SuniEspoon Tapiot - / -
Iina TakkulaKuivasjärven Aura 59.35 / 61.07
Milja ThuresonTurun Toverit 53.90 / 53.90
Emma TuomalaHelsingfors IFK 61.38 / 61.38
Emilia TuominenHelsingin Kisa-Veikot 66.43 / 66.43
Martta ValtonenEspoon Tapiot - / -
Tiia Ylä-PeräinenLänsi-Uudenmaan Urheilijat - / -
 
N 800m (31)
Ida AnderssonNurmijärven Yleisurheilu2:22.16 / 2:22.16
Inka AunimoEspoon Tapiot2:47.50 / 2:47.50
Venny AuvinenHelsingin Kisa-Veikot2:25.94 / 2:35.79
Katja BlundenHelsingin Kisa-Veikot2:07.22 / 2:19.07
Mia FlinkEspoon Tapiot2:46.83 / -
Gabriela Gallen-Kallela-SirénRunners Club2:25.29 / 2:25.29
Carla JalkanenBorgå Akilles2:18.39 / 2:18.39
Ella KainulainenSavonlinnan Riento2:19.62 / 2:22.29
Nia KellasEspoon Tapiot2:45.92 / 2:45.92
Miina KilpeläinenViipurin Urheilijat2:23.50 / 2:23.50
Nora Koskela-KoivistoHelsingfors IFK2:25.19 / 2:25.19
Ella KoskiniemiEspoon Tapiot2:14.60 / 2:15.37
Livia KytömaaEspoon Tapiot2:29.34 / 2:29.34
Vilma KyyröKeravan Urheilijat2:28.49 / 2:28.49
Anne LyytinenRunners Club2:25.41 / 2:25.41
Elina MettäläHelsingin Kisa-Veikot2:14.79 / 2:14.84
Maisa MikkolaViipurin Urheilijat2:37.21 / 2:39.93
Heta NeuvonenEspoon Tapiot2:32.11 / 2:38.69
Viivi PatronenEspoon Tapiot2:19.11 / 2:19.11
Eva PeltopuroVantaan Salamat2:24.98 / 2:24.98
Lotta PenttinenEspoon Tapiot2:21.53 / 2:21.53
Ilona PulkkinenTurun Weikot Yleisurheilu2:14.10 / 2:14.10
Unna PutaalaHelsingin Kisa-Veikot2:29.24 / 2:34.50
Elli RantalaEspoon Tapiot2:56.16 / -
Marianne SalmiHelsingin Kisa-Veikot2:29.43 / -
Vilhelmiina SaukkolaNummen Kipinä2:35.49 / 2:36.55
Elisa SihvolaViipurin Urheilijat2:20.37 / 2:23.90
Sanja SiuralaEspoon Tapiot2:35.45 / -
Aino TengvallRekolan Raikas2:35.48 / -
Taimi VallinojaHelsingin Kisa-Veikot2:20.35 / 2:20.35
Tiia Ylä-PeräinenLänsi-Uudenmaan Urheilijat - / -
 
N 1500m (18)
Ida AnderssonNurmijärven Yleisurheilu 4:51.21 / 4:51.21
Gabriela Gallen-Kallela-SirénRunners Club 5:10.17 / 5:10.17
Vilja KauranenEspoon Tapiot 4:51.29 / -
Miina KilpeläinenViipurin Urheilijat 4:53.56 / 4:53.56
Jenni LautialaSalon Vilpas 4:56.31 / 5:00.40
Kaarina LehtonenHyvinkään seudun Urheilijat 4:55.65 / 4:59.95
Jessica LjungbergHelsingin Tarmo - / -
Anne LyytinenRunners Club 4:59.80 / 4:59.80
Maiju MäkeläVantaan Salamat - / -
Saara MalinenRunners Club 5:10.72 / 5:10.72
Lotta MalmivaaraRunners Club 4:50.85 / 4:50.85
Maisa MikkolaViipurin Urheilijat 5:28.75 / 5:36.00
Petriina NiininenNokian Urheilijat 4:58.93 / 4:58.93
Emma PasanenLahden Ahkera 5:32.67 / 5:32.67
Lotta PenttinenEspoon Tapiot 5:00.70 / 5:00.70
Unna PutaalaHelsingin Kisa-Veikot - / -
Elisa SihvolaViipurin Urheilijat 4:49.53 / 4:59.39
Vera TattariRunners Club 5:11.79 / 5:11.79
 
N 5000m (16)
Iida HaatajaOulun Pyrintö17:28.49 / 18:02.76
Emma HakalaEspoon Tapiot18:03.28 / -
Roosa HämäläinenKälviän Tarmo18:07.74 / 18:07.74
Laura HeikkiläRunners Club18:21.58 / 20:13.66
Noora HonkalaEndurance Ultrarunning Team Finland - / -
Ingrid JalasHelsingin Tarmo22:35.40 / 22:35.40
Kaarina LehtonenHyvinkään seudun Urheilijat18:34.01 / 18:34.01
Jessica LjungbergHelsingin Tarmo - / -
Saara MalinenRunners Club18:44.40 / 18:44.40
Lotta MalmivaaraRunners Club18:27.42 / -
Saara NikanderLänsi-Uudenmaan Urheilijat16:56.77 / 17:57.10
Nelli NordlundEurajoen Veikot - / -
Emma PasanenLahden Ahkera - / -
Anne RajaniemiLahden Ahkera17:31.56 / 17:31.56
Hanna-Maija RantakyläEspoon Tapiot - / -
Katarina SkräddarKenttäurheilijat-58 ry.16:50.15 / 17:20.91
 
N 100m aj (12)
Jenni ElorantaVihdin Viesti15.56 / 15.87
Reetta HämäläinenLahden Ahkera14.55 / 14.55
Wilma JungarEsbo IF14.31 / 14.31
Saara KeskitaloEspoon Tapiot13.51 / 13.51
Saimi LupalaIF Raseborg15.96 / 15.96
Iina-Kaisa MäkeläKenttäurheilijat-58 ry.14.93 / 15.26
Heidi ParikkaHelsingin Kisa-Veikot14.47 / 14.52
Jessica RautelinEsbo IF14.15 / 14.71
Roosa ToivonenHelsingin Kisa-Veikot14.58 / 14.58
Jenna VakkilainenVantaan Salamat14.58 / 14.58
Venla VäliharjuTampereen Pyrintö14.93 / 15.57
Vilma VäliharjuTampereen Pyrintö - / -
 
N 400m aj (8)
Anna DahlströmIF Raseborg 67.61 / 67.61
Kristiina HalonenLappeenrannan Urheilu-Miehet 58.41 / 59.35
Mila HeikkonenKeski-Uudenmaan Yleisurheilu 62.69 / 62.69
Minttu KaukonenLahden Ahkera 68.46 / 68.46
Anniina LaitinenHelsingin Kisa-Veikot 57.80 / 62.34
Lotta NurminenTurun Urheiluliitto ry. / yleisurheilu 65.52 / 65.52
Pinja PikkupeuraHelsingfors IFK 61.72 / 61.72
Inka RekonenTurun Toverit 66.20 / 66.20
 
N korkeus (8)
Erika KenttäEspoon Tapiot1.56 / 1.56
Kaisa KivinenEspoon Tapiot1.50 / 1.50
Alisa LaukkarinenEspoon Tapiot1.58 / -
Sofia NiemiKarhulan Katajaiset ry1.47 / 1.47
Lotta PutkirantaEspoon Tapiot1.75 / 1.68
Elli RantalaEspoon Tapiot1.42 / -
Jessica RautelinEsbo IF1.66 / -
Sanja SiuralaEspoon Tapiot1.60 / 1.60
 
N seiväs (5)
Saga AnderssonEsbo IF4.42 / 4.31
Silja AnderssonEsbo IF4.01 / 4.01
Jutta HeinoKarkkilan Pojat3.01 / 3.01
Vanessa LindbergRiihimäen Kisko3.63 / 3.63
Emmi UusitaloKarkkilan Pojat3.25 / 3.18
 
N pituus (31)
Inkeri AhokasPorin Yleisurheilu5.84 / 5.84
Elisa AlastaloJanakkalan Jana5.20 / 5.20
Iina ArvonenEspoon Tapiot3.99 / -
Gisela BergströmBorgå Akilles5.40 / 5.40
Minea FogelholmEspoon Tapiot5.59 / 5.54
Matilda HelminenEspoon Tapiot4.47 / -
Noora HietalaHyvinkään seudun Urheilijat5.26 / -
Alisa HollmenTapanilan Erä4.66 / 4.45
Wilma JungarEsbo IF5.53 / 5.36
Iida KalliomäkiEsbo IF6.16 / 5.52
Kaisa KivinenEspoon Tapiot5.08 / 5.08
Anne-Mari LehtiöKenttäurheilijat-58 ry.6.35 / 6.12
Helmi LievonenRiihimäen Kisko5.17 / 5.12
Arlena MikkonenTampereen Urheilijat -385.56 / 5.56
Anna NummikoskiEspoon Tapiot4.71 / -
Emelie ÖstermanHelsingfors IFK5.21 / 4.77
Henriikka ParpalaHelsingfors IFK6.06 / 5.58
Pihla PoikolainenHyvinkään seudun Urheilijat4.48 / 4.48
Elli RantalaEspoon Tapiot5.14 / 5.14
Jessica RautelinEsbo IF5.91 / 5.50
Iida RautioEspoon Tapiot4.66 / 4.66
Ruusu SaarelaEspoon Tapiot4.76 / 4.76
Siiri SiirtolaHelsingin Kisa-Veikot5.38 / -
Sanni SuhonenEspoon Tapiot4.09 / -
Liina TervoHelsingfors IFK5.34 / -
Emilia TuominenHelsingin Kisa-Veikot4.36 / 4.36
Kerttu ValtonenEspoon Tapiot4.59 / 4.59
Moona VirtanenHyvinkään seudun Urheilijat4.70 / 4.70
Riina VirtanenHyvinkään seudun Urheilijat5.06 / 4.89
Kristiina VuorvirtaEspoon Tapiot6.22 / 5.85
Kia WirenRekolan Raikas4.49 / 4.49
 
N 3-loikka (17)
Aino-Maria AinasojaHelsingfors IFK11.73 / 11.37
Elisa AlastaloJanakkalan Jana11.50 / 11.50
Amanda EkblomBorgå Akilles10.33 / 10.19
Sandra EkblomBorgå Akilles12.30 / -
Essi ErikssonHelsingin Kisa-Veikot11.80 / 11.80
Matilda HelminenEspoon Tapiot10.56 / 10.32
Alisa HollmenTapanilan Erä10.35 / 9.87
Lotta JoenpolviViipurin Urheilijat10.91 / 10.59
Lilja KoskelaHelsingin Kisa-Veikot11.68 / 11.33
Chantelle PeterHelsingin Kisa-Veikot9.79 / -
Ruusu SaarelaEspoon Tapiot10.53 / 10.53
Marianne SalmiHelsingin Kisa-Veikot9.78 / -
Noora SihvonenKeski-Uudenmaan Yleisurheilu11.29 / 11.29
Emma SimonenKenttäurheilijat-58 ry.10.27 / 10.27
Saana ToppJanakkalan Jana11.15 / 10.76
Moona VirtanenHyvinkään seudun Urheilijat10.76 / 10.76
Kia WirenRekolan Raikas9.99 / 9.99
 
N kuula (8)
Saimi LupalaIF Raseborg11.31 / 11.31
Iina-Kaisa MäkeläKenttäurheilijat-58 ry.12.70 / 12.44
Felicia MeriheinäLiljendal IK13.20 / 13.20
Jessica MeriheinäLiljendal IK15.12 / 14.35
Julia NystrandEsbo IF - / -
Andrea ÖstermanHelsingfors IFK12.99 / 12.89
Lotta PutkirantaEspoon Tapiot11.12 / 10.78
Gita ReinholmKarhulan Katajaiset ry12.70 / 12.70
 
N kiekko (12)
Emilia AnttilaBorgå Akilles42.30 / 42.30
Aino IkäheimoEspoon Tapiot34.83 / 34.83
Adiel MekonenTapanilan Erä20.08 / 20.08
Iida MuukkaVantaan Salamat - / -
Julia NystrandEsbo IF38.26 / 38.26
Sara OraheimoIF Raseborg36.11 / 33.61
Matleena ParpalaHelsingfors IFK38.47 / 38.47
Lotta PutkirantaEspoon Tapiot32.60 / 32.60
Salla SipponenKeuruun Kisailijat59.70 / 58.92
Salla TanskanenAsikkalan Raikas36.95 / 36.95
Emma UosukainenEsbo IF40.50 / 40.17
Iida UosukainenEsbo IF33.82 / 33.82
 
N moukari (13)
Emma BacklundBorgå Akilles45.97 / 45.97
Heidi HämäläinenHelsingfors IFK49.95 / 47.61
Oona KetomäkiNurmijärven Yleisurheilu45.10 / -
Josefine LundströmIF Raseborg52.39 / 52.39
Nellinoora MaunulaHelsingfors IFK47.81 / 47.02
Andrea ÖstermanHelsingfors IFK57.27 / 57.27
Heli RinnekariNurmijärven Yleisurheilu62.73 / 55.64
Kati RinnekariNurmijärven Yleisurheilu53.60 / 49.39
Tiina RinnekariNurmijärven Yleisurheilu62.67 / 60.90
Anni SinelampiLahden Ahkera56.40 / 56.40
Emma UosukainenEsbo IF53.78 / 53.78
Iida UosukainenEsbo IF46.98 / 46.01
Anni VihtonenKarhulan Katajaiset ry51.40 / 50.24
 
N keihäs (9)
Emilia KarellSjundeå IF53.14 / 53.12
Malin KarellSjundeå IF - / -
Elina KauranenHelsingin Kisa-Veikot37.66 / 37.02
Saimi LupalaIF Raseborg34.49 / 34.49
Siiri NikulaKeski-Uudenmaan Yleisurheilu38.11 / 35.28
Minka NurroVantaan Salamat48.48 / 48.48
Laura PesolaReisjärven Pilke54.35 / 47.97
Jessica RautelinEsbo IF42.21 / 34.71
Anni VihtonenKarhulan Katajaiset ry47.89 / -
 
N 5000m kävely (12)
Ursula KoivunenEsbo IF29:08.67 / 31:47.12
Helmi KöykkäRekolan Raikas27:27.06 / 27:27.06
Tiia KuikkaLappeenrannan Urheilu-Miehet22:54.58 / 22:54.58
Jenni LahtinenIkurin Vire25:19.03 / 31:12.27
Taika NurroRekolan Raikas30:52.2h / 30:52.2h
Sara PuiroKenttäurheilijat-58 ry. - / -
Ellen SeistoEspoon Tapiot25:08.07 / 26:20.76
Aava SevonkariKeravan Urheilijat29:54.66 / 30:58.22
Tiina StenvallEsbo IF34:01.14 / 34:32.09
Heidi VakkilainenVantaan Salamat - / -
Tarja VakkuriKankaanpään Urheilijat33:27.54 / 34:40.40
Anna-Maj VierikkoRekolan Raikas28:37.38 / 28:37.38