Kilpailukalenteri.fi
Etusivu
Selaus
Haku
Karttahaku


UKK / FAQ
Anna palautetta
Tietoa palvelusta

Tulospalveluohje

Piilota piirin myöntämät kilpailut

Näytä seurakilpailut
Paluu kilpailun tietoihin
Klikkaa seuran nimeä jos haluat nähdä vain kyseisen seuran ilmoittautuneet.
Aluekisat
08.07. klo 18:00 Etelä-Pohojalaanen Timanttiliiga
KK.fi:n kautta ilmoittautuneita urheilijoita 134 henk. (211 lajisuoritusta)
N 100m (6)
Nimi Seura Ennätys (PB) / Kauden paras (SB)
Noora HarjuIlmajoen Kisailijat12.97 / 13.41
Amelie KoivuluomaSeinäjoen Seudun Urheilijat12.53 / 12.53
Eerika KoivuniemiKauhavan Wisa12.47 / -
Anni MäenpääSeinäjoen Seudun Urheilijat13.29 / 13.29
Emma RintamäkiVähänkyrön Viesti13.17 / 13.37
Tytti VilpakkaLapuan Virkiä12.98 / 13.74
 
N 800m (6)
Senja GustafssonKauhavan Wisa2:28.30 / 2:28.30
Viola GustafssonKauhavan Wisa2:34.86 / -
Janna KorpelaPudasjärven Urheilijat - / -
Laura LaitilaJalasjärven Jalas2:51.62 / -
Selina RintalaSeinäjoen Seudun Urheilijat2:35.49 / 2:36.87
Sirja TyystjärviVähänkyrön Viesti2:27.71 / -
 
M19 100m (2)
Tuomas JokelaKristiinan Urheilijat12.29 / -
Pietari SippolaLiperin Taimi12.33 / -
 
M19 pituus (2)
Johannes JokelaKristiinan Urheilijat5.27 / -
Tuomas JokelaKristiinan Urheilijat5.71 / -
 
M17 korkeus (1)
Elias KurumaaKankaanpään Seudun Leisku1.83 / 1.83
 
N17 3000m (1)
Venla KoivulaLaihian Luja13:43.14 / -
 
N17 korkeus (2)
Milja MäkirantaVähänkyrön Viesti1.60 / 1.49
Anniina ViitasaariAlajärven Ankkurit1.46 / -
 
N17 kiekko (2)
Noora HaapaniemiTeuvan Rivakka - / -
Elli SeppänenKauhavan Wisa32.03 / 32.03
 
P15 100m (4)
Samuel KiviharjuIlmajoen Kisailijat13.39 / 13.39
Matias Latva-KoivistoIlmajoen Kisailijat13.74 / 13.74
Aleksanteri SippolaLiperin Taimi12.80 / 12.80
Sebastian SzantoKauhajoen Karhu12.78 / 12.78
 
P15 3-loikka (2)
Roope MäkipeltoLehtimäen Jyske10.17 / -
Samuli MelenderVaasan Vasama - / -
 
P15 keihäs (3)
Roope MäkipeltoLehtimäen Jyske33.57 / -
Henri PitkäkangasAlajärven Ankkurit43.23 / 43.23
Lassi TuomistoIlmajoen Kisailijat - / -
 
T15 100m (7)
Ella HuuskonenKurikan Ryhti - / -
Sofia KurumaaKankaanpään Seudun Leisku13.91 / 13.91
Essi KytöharjuKauhajoen Karhu14.42 / 14.42
Sanja MäenpääIlmajoen Kisailijat14.22 / -
Sanni RajalaKurikan Ryhti - / -
Iida VainionpääIlmajoen Kisailijat14.06 / 14.06
Miina-Liisa Yli-KokkoKauhajoen Karhu - / -
 
T15 800m (3)
Ella HuuskonenKurikan Ryhti2:41.35 / -
Liinu JärvinenAlajärven Ankkurit2:37.67 / 2:37.67
Miina-Liisa Yli-KokkoKauhajoen Karhu2:47.65 / -
 
T15 3-loikka (3)
Sofia KurumaaKankaanpään Seudun Leisku10.06 / 10.06
Sara MäkeläEsbo IF9.99 / 9.99
Sanni RajalaKurikan Ryhti9.89 / -
 
T15 keihäs (3)
Nea HaapamäkiIlmajoen Kisailijat27.61 / -
Emmi PitkäkangasAlajärven Ankkurit34.33 / 33.78
Fanny TairaKurikan Ryhti46.71 / 46.71
 
P13 60m (8)
Olli KetolaVaasan Vasama 9.18 / 9.18
Miika KivinenVähänkyrön Viesti 9.49 / 9.49
Niklas KoivuniemiVasa IS 9.05 / 9.05
Rasmus KoskiJalasjärven Jalas 8.99 / -
Arttu LuomaTeuvan Rivakka 8.81 / 8.81
Oskari OtsomaaTeuvan Rivakka 8.60 / 8.60
Lauri PeuraKauhajoen Karhu 9.04 / 9.04
Elmeri TurunenKauhajoen Karhu 9.08 / 9.08
 
P13 1000m (4)
Nyman HugoIF Kraft3:18.75 / 3:22.17
Juuso KoskiSeinäjoen Seudun Urheilijat3:28.73 / 3:28.73
Rasmus KoskiJalasjärven Jalas3:12.26 / 3:12.26
Santtu MylläriTeuvan Rivakka3:09.50 / 3:09.50
 
P13 pituus (6)
Miika KivinenVähänkyrön Viesti - / -
Niklas KoivuniemiVasa IS3.88 / 3.88
Juuso KoskiSeinäjoen Seudun Urheilijat4.35 / 4.30
Santtu MylläriTeuvan Rivakka4.27 / -
Lauri PeuraKauhajoen Karhu3.81 / -
Elmeri TurunenKauhajoen Karhu4.02 / 4.02
 
P13 kuula (3)
Riki HonkanenParkanon Urheilijat11.23 / 11.23
Arttu YlinenKauhajoen Karhu8.02 / -
Eetu YlinenKauhajoen Karhu8.71 / -
 
T13 60m (16)
Annika EkolaTeuvan Rivakka 9.28 / 9.28
Helmi JaskariSeinäjoen Seudun Urheilijat 9.63 / 9.70
Matilda KoivistoSeinäjoen Seudun Urheilijat 8.85 / 8.85
Eevi KorpelaKauhajoen Karhu 9.08 / 9.08
Ella KotimäkiPalosaaren Urheiluseura 8.97 / 8.97
Martta Oja-NisulaKurikan Ryhti 9.84 / -
Senni PääkkönenViipurin Urheilijat 9.05 / 9.05
Jenni PalonenTeuvan Rivakka 9.02 / 9.02
Vilma PentiläKauhajoen Karhu 9.54 / 9.69
Siiri PeräläTeuvan Rivakka 8.96 / 8.96
Elli PihlajaKurikan Ryhti 8.98 / 8.98
Venla RantamäkiKauhajoen Karhu 9.86 / 9.86
Camilla SaaranluomaKauhajoen Karhu 9.45 / 9.61
Alisa TakamaaLapuan Virkiä 8.99 / 8.99
Nyman WilmaIF Kraft 9.19 / 9.19
Iida Yli-NisulaKurikan Ryhti 8.35 / 8.35
 
T13 1000m (8)
Helmi JaskariSeinäjoen Seudun Urheilijat3:42.82 / 3:42.82
Minttu MeriläinenSeinäjoen Seudun Urheilijat3:15.21 / 3:22.17
Senni PääkkönenViipurin Urheilijat3:25.38 / 3:25.38
Jenni PalonenTeuvan Rivakka3:48.25 / 3:48.25
Vilma PentiläKauhajoen Karhu3:23.80 / 3:23.80
Siiri PeräläTeuvan Rivakka3:35.30 / 3:35.30
Aliisa RiippiSeinäjoen Seudun Urheilijat3:25.67 / -
Nyman WilmaIF Kraft3:29.54 / 3:29.54
 
T13 pituus (11)
Helmi JaskariSeinäjoen Seudun Urheilijat3.93 / 3.93
Matilda KoivistoSeinäjoen Seudun Urheilijat4.62 / 4.62
Ella KotimäkiPalosaaren Urheiluseura4.13 / 4.13
Hanna LaturiVähänkyrön Viesti4.10 / 4.10
Martta Oja-NisulaKurikan Ryhti - / -
Elli PihlajaKurikan Ryhti3.99 / 3.99
Camilla SaaranluomaKauhajoen Karhu3.12 / -
Juulia SaariIlmajoen Kisailijat - / -
Alisa TakamaaLapuan Virkiä4.33 / 4.33
Nyman WilmaIF Kraft - / -
Iida Yli-NisulaKurikan Ryhti4.33 / 4.33
 
T13 kuula (9)
Helmi JaskariSeinäjoen Seudun Urheilijat - / -
Sanni KorhonenIF Femman9.10 / 9.10
Eevi KorpelaKauhajoen Karhu7.83 / 7.83
Siiri LatomäkiKauhajoen Karhu7.82 / 7.66
Venla RantamäkiKauhajoen Karhu7.48 / 7.48
Camilla SaaranluomaKauhajoen Karhu - / -
Juulia SaariIlmajoen Kisailijat - / -
Hanna SiiriläAlajärven Ankkurit9.43 / 9.43
Alisa TakamaaLapuan Virkiä7.97 / 7.47
 
P11 60m (5)
Miko AlhoSeinäjoen Seudun Urheilijat 9.37 / 9.37
Niko KytöharjuKauhajoen Karhu 9.00 / 8.90
Eero LuhtanenJalasjärven Jalas 9.53 / 9.60
Konsta MäntymäkiTeuvan Rivakka 9.77 / 9.77
Leevi PeräläTeuvan Rivakka10.17 / 10.17
 
P11 1000m (4)
Henrik HjerpeVasa IS3:29.70 / 3:29.70
Alex LundforsMalax IF3:32.89 / 3:32.89
Leevi PeräläTeuvan Rivakka3:38.29 / 3:38.29
Roni TyyneläVähänkyrön Viesti3:47.49 / 3:47.49
 
P11 korkeus (3)
Alex LundforsMalax IF1.15 / 1.15
Konsta MäntymäkiTeuvan Rivakka0.95 / -
Leevi PeräläTeuvan Rivakka1.02 / -
 
P11 keihäs (7)
Olle JulinIF VOM22.38 / 22.38
Aapeli LehtolaKauhajoen Karhu20.33 / -
Eero LuhtanenJalasjärven Jalas13.88 / -
Alex LundforsMalax IF19.06 / 19.06
Eero MäkipeltoLehtimäen Jyske26.05 / -
Veikka NordbergNakkilan Vire27.02 / 25.53
Leevi PeräläTeuvan Rivakka18.08 / 18.08
 
T11 60m (10)
Silva HynönenAlavuden Urheilijat10.01 / 10.01
Neela KallioKauhajoen Karhu10.78 / -
Taimi KoskenkorvaIlmajoen Kisailijat 9.67 / -
Pilvi KoukkariSeinäjoen Seudun Urheilijat 9.60 / 9.60
Lilia LatvalaSeinäjoen Seudun Urheilijat10.14 / -
Justiina LehtolaKauhajoen Karhu10.03 / -
Milla LöytynojaAlahärmän Kisa10.07 / 10.07
Viivi MäntymäkiSeinäjoen Seudun Urheilijat 9.74 / 9.74
Ella MettäläKauhajoen Karhu 9.43 / 9.49
Camilla ViitamäkiIlmajoen Kisailijat 9.35 / 9.51
 
T11 1000m (6)
Ellinor ForsmanIF Nykarlebynejden3:33.58 / 3:33.58
Neela KallioKauhajoen Karhu3:53.18 / 3:53.18
Taimi KoskenkorvaIlmajoen Kisailijat3:48.68 / 3:48.68
Sofia KoskiSeinäjoen Seudun Urheilijat4:11.97 / 4:11.97
Ella MettäläKauhajoen Karhu3:24.00 / 3:24.34
Aune VirtanenKauhajoen Karhu - / -
 
T11 korkeus (7)
Silva HynönenAlavuden Urheilijat1.29 / 1.29
Sofia KoskiSeinäjoen Seudun Urheilijat1.15 / 1.05
Pilvi KoukkariSeinäjoen Seudun Urheilijat1.26 / 1.26
Lilia LatvalaSeinäjoen Seudun Urheilijat0.91 / -
Milla LöytynojaAlahärmän Kisa1.12 / 0.95
Amanda NiemiOulun Pyrintö1.12 / -
Camilla ViitamäkiIlmajoen Kisailijat1.15 / 1.15
 
T11 keihäs (11)
Silva HynönenAlavuden Urheilijat28.09 / 28.09
Heta KalevaTeuvan Rivakka19.40 / 19.40
Katariina KankaanpööIlmajoen Kisailijat - / -
Sofia KoskiSeinäjoen Seudun Urheilijat15.09 / 15.09
Pilvi KoukkariSeinäjoen Seudun Urheilijat14.45 / 14.45
Elviira LatomäkiKauhajoen Karhu13.15 / 13.15
Lilia LatvalaSeinäjoen Seudun Urheilijat - / -
Viivi MäntymäkiSeinäjoen Seudun Urheilijat24.29 / 24.29
Sini PihlajamäkiTeuvan Rivakka16.20 / 13.74
Netta SaarelaTeuvan Rivakka22.08 / 22.08
Jasmin SaariIlmajoen Kisailijat7.94 / -
 
P9 40m (6)
Leo EteläahoSeinäjoen Seudun Urheilijat 7.21 / -
Eelis HynönenAlavuden Urheilijat 7.58 / 7.58
Eetu KuusiPalosaaren Urheiluseura 7.11 / 7.11
Vertti LatvalaSeinäjoen Seudun Urheilijat - / -
Aapeli LehtolaKauhajoen Karhu 6.87 / -
Luukas ViitamäkiIlmajoen Kisailijat 7.31 / 7.31
 
P9 1000m (6)
Pyry HiulaKauhajoen Karhu3:56.39 / 3:56.39
Aaro HurinVähänkyrön Viesti3:44.70 / 3:44.70
Eelis HynönenAlavuden Urheilijat4:26.05 / -
Vilho PentiläKauhajoen Karhu3:36.97 / 3:36.97
Matias TainiLapuan Virkiä4:50.93 / 4:50.93
Nico TyyneläVähänkyrön Viesti3:54.43 / 3:54.43
 
P9 pituus (8)
Leo EteläahoSeinäjoen Seudun Urheilijat3.81 / 3.62
Eelis HynönenAlavuden Urheilijat3.10 / 2.98
Tuomas KalevaTeuvan Rivakka3.04 / 3.04
Eetu KuusiPalosaaren Urheiluseura3.26 / 3.26
Vertti LatvalaSeinäjoen Seudun Urheilijat - / -
Aapeli LehtolaKauhajoen Karhu4.04 / 4.04
Matias TainiLapuan Virkiä2.11 / 2.11
Luukas ViitamäkiIlmajoen Kisailijat3.09 / 3.09
 
P9 kuula (3)
Tuomas KalevaTeuvan Rivakka - / -
Vertti LatvalaSeinäjoen Seudun Urheilijat - / -
Veikka NordbergNakkilan Vire8.91 / 8.91
 
T9 40m (7)
Lydia KaskiSeinäjoen Seudun Urheilijat - / -
Vieno MäkinenSeinäjoen Seudun Urheilijat 6.98 / 6.98
Elvira NordmyrIF VOM 7.45 / 7.45
Iris NordmyrIF VOM - / -
Malviina Oja-NisulaKurikan Ryhti 6.97 / 6.97
Kaarina PihlajaKurikan Ryhti 8.01 / -
Nia PiirtoKurikan Ryhti - / -
 
T9 1000m (6)
Elsa AlakarhuLapuan Virkiä4:22.56 / 4:22.56
Netta KallioKauhajoen Karhu3:31.87 / 3:31.87
Emma KulmalaJalasjärven Jalas4:17.79 / 4:17.79
Elvira NordmyrIF VOM4:03.88 / -
Noora TainiLapuan Virkiä4:42.98 / 4:42.98
Neea VarsamäkiKauhajoen Karhu - / -
 
T9 pituus (8)
Netta KallioKauhajoen Karhu3.70 / 3.70
Elvira NordmyrIF VOM3.24 / 3.24
Iris NordmyrIF VOM2.45 / -
Malviina Oja-NisulaKurikan Ryhti3.55 / 3.55
Kaarina PihlajaKurikan Ryhti3.05 / 3.05
Nia PiirtoKurikan Ryhti - / -
Jasmin SaariIlmajoen Kisailijat2.85 / -
Noora TainiLapuan Virkiä3.37 / 3.37
 
T9 kuula (2)
Milla PihlajamäkiTeuvan Rivakka - / -
Jasmin SaariIlmajoen Kisailijat4.08 / -