Kilpailukalenteri.fi
Etusivu
Selaus
Haku
Karttahaku


UKK / FAQ
Anna palautetta
Tietoa palvelusta

Tulospalveluohje

Piilota piirin myöntämät kilpailut

Näytä seurakilpailut
Paluu kilpailun tietoihin
Klikkaa seuran nimeä jos haluat nähdä vain kyseisen seuran ilmoittautuneet.
Aluekisat
17.07. klo 13:00 Laitilan Nuorisokansalliset
KK.fi:n kautta ilmoittautuneita urheilijoita 154 henk. (294 lajisuoritusta)
M 200m (3)
Nimi Seura Ennätys (PB) / Kauden paras (SB)
Hannu SjöblomLoimaan Leisku28.54 / -
Joni Vainio-KailaLaitilan Jyske21.89 / 22.29
Ilmari VuorelaLaitilan Jyske22.76 / 23.17
 
M 800m (3)
Henri HeikkinenPaimion Urheilijat1:57.26 / 2:05.15
Thomas SandbergÅIFK Friidrott1:58.21 / 2:19.84
Sakari VatunenPorin Tarmo2:20.24 / 2:22.75
 
M seiväs (1)
Aleksi SaarelainenEspoon Tapiot5.20 / -
 
M keihäs (1)
Joonatan KiviöTurun Urheiluliitto65.60 / 65.60
 
N 200m (8)
Jenni ElorantaVihdin Viesti27.34 / 27.42
Enni HenttonenTurun Urheiluliitto25.85 / 26.26
Säde HonkalaTurun Urheiluliitto25.06 / 25.53
Minea LindénLoimaan Leisku26.00 / 26.00
Ronja PoikonenKiukaisten Kisailijat28.49 / 28.49
Ada RautiainenTurun Urheiluliitto27.68 / -
Charlotta SuoniemiKiukaisten Kisailijat27.62 / -
Iida VerainenNousiaisten Susi25.97 / 26.45
 
N 800m (2)
Katariina KärkkäinenIisalmen Visa2:25.80 / 2:25.80
Amanda VirtanenTurun Urheiluliitto2:19.40 / 2:23.93
 
N seiväs (10)
Saga AnderssonEsbo IF4.42 / 4.31
Tuuli JärvinenKeuruun Kisailijat4.12 / 4.12
Pinja KoivumäkiLauttakylän Luja4.00 / 3.87
Maria KytöläNurmijärven Yleisurheilu4.01 / 4.01
Elina LampelaOulun Pyrintö4.53 / 4.53
Essi MelenderVaasan Vasama4.07 / 3.67
Wilma MurtoSalon Vilpas4.71 / 4.62
Fiinu PuustinenJyväskylän Kenttäurheilijat ry3.52 / 3.45
Emma RovasaloHyvinkään seudun Urheilijat3.85 / 3.65
Sofie WesterlundVasa IS3.88 / 3.65
 
N keihäs (3)
Elina KauranenHelsingin Kisa-Veikot37.66 / 34.16
Maarit LindbergJanakkalan Jana38.53 / 35.67
Veera MatintaloTurun Urheiluliitto42.96 / 42.96
 
M19 100m (1)
Ilmari VuorelaLaitilan Jyske11.17 / 11.42
 
M19 seiväs (1)
Oskari HenttinenKokemäen Kova-Väki Yleisurheilu4.50 / 4.17
 
M19 keihäs (3)
Eemeli AarnioNaantalin Löyly66.51 / -
Eetu JalonenSäkylän Urheilijat50.77 / 50.77
Niilo WaherTurun Urheiluliitto49.20 / 49.20
 
N19 100m (4)
Silja KoukonenMietoisten Maununpojat12.29 / 12.29
Venla PoikonenKiukaisten Kisailijat13.95 / -
Charlotta SuoniemiKiukaisten Kisailijat13.20 / 13.20
Iida VerainenNousiaisten Susi12.79 / 13.02
 
N19 800m (1)
Ellinoora TuominenRauman Urheilijat2:33.85 / -
 
N19 seiväs (3)
Saara MattilaKosken Kaiku3.20 / 2.97
Emmi UusitaloKarkkilan Pojat3.25 / 3.10
Julia VuolliKosken Kaiku3.60 / 3.57
 
N19 keihäs (1)
Fanny HansenNaantalin Löyly38.16 / 38.16
 
M17 seiväs (1)
Väinö Vähä-KouvolaVehmaan Kiisto4.05 / 4.05
 
M17 keihäs (1)
Väinö Vähä-KouvolaVehmaan Kiisto38.54 / 38.54
 
N17 100m (6)
Carolina GrönroosLaitilan Jyske12.81 / 13.10
Eliisa KallioEurajoen Veikot12.74 / 12.74
Hilla LeväniemiPorin Yleisurheilu12.92 / -
Minea LindénLoimaan Leisku13.00 / 13.00
Jenina LuotonenLaitilan Jyske13.45 / 13.52
Ronja PoikonenKiukaisten Kisailijat13.72 / 13.72
 
N17 seiväs (4)
Essi HokkanenTurun Weikot Yleisurheilu2.88 / 2.70
Aino HongistoTurun Urheiluliitto3.15 / 3.15
Vanessa LindbergRiihimäen Kisko3.62 / 3.60
Viivi NärväValkeakosken Haka3.20 / -
 
N17 keihäs (1)
Sani RajalaEurajoen Veikot34.10 / -
 
P15 800m (2)
Oskari AaltonenLaitilan Jyske2:46.06 / -
Melvin SandbergÅIFK Friidrott2:31.24 / 2:31.24
 
P15 100m aj (3)
Elias HyytiäLaitilan Jyske - / -
Niko KaunistoNaantalin Löyly15.50 / 15.50
Hannu SjöblomLoimaan Leisku14.68 / 14.68
 
P15 seiväs (2)
Elias HyytiäLaitilan Jyske3.37 / 3.37
Kasper NaskiNakkilan Vire2.10 / 2.00
 
P15 keihäs (3)
Elias HyytiäLaitilan Jyske - / -
Kustaa SalmelaKalannin Vankka42.09 / 42.09
Valtteri ValtonenLaitilan Jyske51.62 / 40.09
 
T15 800m (4)
Nanna KukkulaKalannin Vankka2:39.12 / -
Anni SaarinenKalannin Vankka2:43.97 / -
Sofia TalvensaariKalannin Vankka2:44.54 / -
Maija VandellKiukaisten Kisailijat2:50.21 / 2:50.21
 
T15 80m aj (8)
Emilin AyelbassaTurun Urheiluliitto13.02 / -
Lotta KantonenNaantalin Löyly - / -
Olivia KärkiLauttakylän Luja11.70 / 11.70
Neea NummiKiukaisten Kisailijat12.94 / 12.94
Milja PeräläPorin Yleisurheilu12.82 / 12.82
Inkeri RantapelkonenKiukaisten Kisailijat16.26 / 16.26
Emmi TiljanderTurun Urheiluliitto12.03 / 12.03
Enni VirjonenTurun Urheiluliitto12.41 / 12.41
 
T15 seiväs (2)
Ellen LahtivuoVehmaan Kiisto2.10 / 2.10
Venla LehtinenTurun Urheiluliitto3.20 / 3.20
 
T15 keihäs (6)
Ellen LahtivuoVehmaan Kiisto29.69 / 29.69
Ida MäenpääRauman Urheilijat38.83 / 38.40
Nelli MäenpääRauman Urheilijat40.97 / 40.97
Iida MikkelssonPorin Yleisurheilu41.80 / 41.80
Rebecca NelimarkkaNakkilan Vire51.32 / 51.32
Sofia TalvensaariKalannin Vankka34.80 / 34.80
 
P13 800m (2)
Kasper NaskiNakkilan Vire2:49.04 / 2:49.04
Tuomas SuopajärviMaskun Kataja2:53.25 / -
 
P13 60m aj (6)
Eero HakolaLiedon Parma10.74 / -
Eero KaunistoNaantalin Löyly10.68 / 10.68
Viljami LaunonenNaantalin Löyly10.20 / 10.20
Nikolas LindénLoimaan Leisku10.51 / 10.51
Kasper NaskiNakkilan Vire - / -
Robert SaarelaRauman Urheilijat10.12 / 10.63
 
P13 3-loikka (5)
Eero HakolaLiedon Parma9.99 / 9.99
Eero KaunistoNaantalin Löyly - / -
Viljami LaunonenNaantalin Löyly11.01 / 11.01
Nikolas LindénLoimaan Leisku8.49 / -
Robert SaarelaRauman Urheilijat9.85 / 9.85
 
P13 keihäs (3)
Nikolas LindénLoimaan Leisku24.62 / 23.46
Miro VarjonenRaision Kuula32.46 / 32.46
Voitto VirjonenTurun Urheiluliitto22.23 / -
 
T13 800m (5)
Sara HonkakangasLaitilan Jyske2:46.63 / 2:46.63
Aada MyllymaaPiikkiön Kehitys - / -
Elli TättiläKalannin Vankka3:09.51 / 3:12.12
Iida VähätaloNaantalin Löyly2:39.50 / -
Oona VälimäkiLaitilan Jyske3:02.18 / 3:02.18
 
T13 60m aj (8)
Emma HelminenUudenkaupungin Kenttäkarhut10.57 / 10.82
Sara HonkakangasLaitilan Jyske10.59 / 10.59
Aada MyllymaaPiikkiön Kehitys - / -
Venla RuoholaTurun Urheiluliitto11.29 / 11.29
Alisa SormunenUudenkaupungin Kenttäkarhut - / -
Elli TättiläKalannin Vankka12.81 / 13.58
Iida VähätaloNaantalin Löyly10.81 / 11.18
Oona VälimäkiLaitilan Jyske14.10 / 14.10
 
T13 3-loikka (11)
Elina HakuniNaantalin Löyly9.18 / 9.18
Emma HelminenUudenkaupungin Kenttäkarhut9.19 / -
Sara HonkakangasLaitilan Jyske9.58 / 9.58
Mnttu KordelinKalannin Vankka - / -
Netta NummiKiukaisten Kisailijat8.66 / 8.66
Niina PaasikasKiukaisten Kisailijat - / -
Venla RuoholaTurun Urheiluliitto8.92 / 8.92
Aino TarkkiTurun Urheiluliitto7.72 / 7.72
Elli TättiläKalannin Vankka8.06 / -
Iida VähätaloNaantalin Löyly9.44 / -
Maija WalleniusKiukaisten Kisailijat9.08 / 9.08
 
T13 keihäs (8)
Milla AarnioNaantalin Löyly42.00 / 42.00
Emma HelminenUudenkaupungin Kenttäkarhut29.02 / 28.12
Sara HonkakangasLaitilan Jyske34.00 / 34.00
Liina JälköOripään Vesa32.64 / 32.64
Mnttu KordelinKalannin Vankka - / -
Netta NummiKiukaisten Kisailijat30.08 / 30.08
Venla RuoholaTurun Urheiluliitto23.69 / 23.69
Elli TättiläKalannin Vankka21.60 / -
 
P11 800m (5)
Mikael AulinLaitilan Jyske3:09.13 / -
Eliel HuhtalaPiikkiön Kehitys3:10.87 / -
Juuso LaineUudenkaupungin Kenttäkarhut3:01.82 / -
Jami NummiKiukaisten Kisailijat3:04.01 / -
Niki SirénRaision Kuula2:38.64 / 2:38.64
 
P11 60m aj (7)
Eeli HeiskaTurun Urheiluliitto10.63 / 10.63
Eliel HuhtalaPiikkiön Kehitys - / -
Jami NummiKiukaisten Kisailijat12.97 / 12.97
Ilmari PaasikasKiukaisten Kisailijat - / -
Eemeli RönnemaaLiedon Parma - / -
Niki SirénRaision Kuula12.65 / -
Iisak VainioUudenkaupungin Kenttäkarhut11.12 / 11.12
 
P11 korkeus (7)
Mikael AulinLaitilan Jyske0.97 / -
Eeli HeiskaTurun Urheiluliitto1.20 / 1.20
Eliel HuhtalaPiikkiön Kehitys1.09 / 1.08
Jami NummiKiukaisten Kisailijat1.20 / 1.20
Eemeli RönnemaaLiedon Parma1.21 / 1.16
Niki SirénRaision Kuula1.18 / 1.18
Iisak VainioUudenkaupungin Kenttäkarhut1.17 / -
 
P11 keihäs (8)
Mikael AulinLaitilan Jyske17.66 / -
Eeli HeiskaTurun Urheiluliitto20.54 / 19.14
Eliel HuhtalaPiikkiön Kehitys16.14 / -
Juuso LaineUudenkaupungin Kenttäkarhut - / -
Veikka MäkinenVammalan seudun Voima22.33 / 22.33
Jami NummiKiukaisten Kisailijat23.51 / 23.51
Niki SirénRaision Kuula24.34 / 23.04
Peetu TanhuanpääLaitilan Jyske30.30 / 29.69
 
T11 800m (14)
Fiona HällynenLaitilan Jyske - / -
Elena HöglundTurun Urheiluliitto3:14.02 / -
Neela IhanmäkiLaitilan Jyske2:45.63 / 2:46.15
Alisa LaunonenNaantalin Löyly2:55.01 / -
Minttu LautkankareNaantalin Löyly3:17.52 / -
Kerttu MatikainenLaitilan Jyske3:05.10 / -
Alissa NaskiNakkilan Vire3:07.71 / -
Fanni PaasioKalannin Vankka3:07.54 / -
Sandra PalmrothMynämäen Isku3:22.94 / -
Viola PärköLaitilan Jyske3:38.53 / -
Alexandra SöderblomMaarian Mahti3:19.19 / -
Emilia SuominenKalannin Vankka3:36.05 / -
Veera UussaariKalannin Vankka3:04.42 / -
Hilda VuohijokiMaarian Mahti4:04.22 / -
 
T11 60m aj (15)
Elena HöglundTurun Urheiluliitto11.53 / 11.53
Neela IhanmäkiLaitilan Jyske11.39 / 11.39
Alisa LaunonenNaantalin Löyly 9.79 / -
Minttu LautkankareNaantalin Löyly11.49 / 11.57
Mirella MannerVehmaan Kiisto14.08 / 14.08
Kerttu MatikainenLaitilan Jyske12.89 / 12.89
Alissa NaskiNakkilan Vire12.94 / 12.94
Niina PaasikasKiukaisten Kisailijat12.91 / -
Fanni PaasioKalannin Vankka13.66 / 14.92
Tara RuoholaTurun Urheiluliitto13.84 / 13.84
Alexandra SöderblomMaarian Mahti - / -
Emilia SuominenKalannin Vankka12.66 / 12.66
Elsa TarkkiTurun Urheiluliitto14.18 / 14.18
Veera UussaariKalannin Vankka - / -
Hilda VuohijokiMaarian Mahti - / -
 
T11 korkeus (15)
Fiona HällynenLaitilan Jyske0.85 / -
Elena HöglundTurun Urheiluliitto1.17 / 1.17
Neela IhanmäkiLaitilan Jyske1.32 / 1.25
Alisa LaunonenNaantalin Löyly1.55 / 1.55
Minttu LautkankareNaantalin Löyly1.12 / 1.12
Mirella MannerVehmaan Kiisto1.03 / 1.03
Kerttu MatikainenLaitilan Jyske1.14 / -
Alissa NaskiNakkilan Vire1.16 / 1.16
Niina PaasikasKiukaisten Kisailijat1.13 / -
Fanni PaasioKalannin Vankka1.31 / 1.31
Sandra PalmrothMynämäen Isku0.90 / -
Alexandra SöderblomMaarian Mahti1.02 / -
Emilia SuominenKalannin Vankka1.08 / 1.08
Veera UussaariKalannin Vankka1.10 / -
Hilda VuohijokiMaarian Mahti1.04 / 1.04
 
T11 keihäs (15)
Elena HöglundTurun Urheiluliitto16.32 / 16.18
Neela IhanmäkiLaitilan Jyske17.76 / 14.21
Kerttu KordelinKalannin Vankka13.79 / 12.39
Alisa LaunonenNaantalin Löyly32.66 / 32.66
Minttu LautkankareNaantalin Löyly21.59 / 21.59
Kerttu MatikainenLaitilan Jyske16.60 / -
Alissa NaskiNakkilan Vire8.13 / -
Fanni PaasioKalannin Vankka20.06 / 20.06
Sandra PalmrothMynämäen Isku16.67 / 13.60
Alexandra SöderblomMaarian Mahti13.90 / -
Emilia SuominenKalannin Vankka15.40 / -
Elisabeth SuoniemiKiukaisten Kisailijat20.63 / 20.63
Elsa TarkkiTurun Urheiluliitto12.16 / 12.16
Veera UussaariKalannin Vankka17.87 / -
Hilda VuohijokiMaarian Mahti7.57 / -
 
P9 40m (6)
Pentti HuppunenMaarian Mahti 8.45 / 8.45
Toivo LaurilaVehmaan Kiisto 7.03 / 7.03
Aaron LehtoruusuUudenkaupungin Kenttäkarhut 7.40 / 7.40
Anton LindénLoimaan Leisku 7.36 / 7.52
Voitto PärköLaitilan Jyske 7.60 / 7.60
Elmo VuohijokiMaarian Mahti 8.21 / 8.21
 
P9 800m (4)
Pentti HuppunenMaarian Mahti4:05.00 / -
Toivo LaurilaVehmaan Kiisto3:29.64 / -
Voitto PärköLaitilan Jyske - / -
Elmo VuohijokiMaarian Mahti3:46.67 / -
 
P9 korkeus (7)
Pentti HuppunenMaarian Mahti - / -
Toivo LaurilaVehmaan Kiisto1.03 / -
Aaron LehtoruusuUudenkaupungin Kenttäkarhut0.85 / -
Anton LindénLoimaan Leisku1.13 / 1.10
Ilmari PaasikasKiukaisten Kisailijat - / -
Vilho VirjonenTurun Urheiluliitto1.12 / 1.12
Elmo VuohijokiMaarian Mahti0.91 / 0.91
 
P9 keihäs (9)
Matias AulinLaitilan Jyske - / -
Pentti HuppunenMaarian Mahti - / -
Toivo LaurilaVehmaan Kiisto - / -
Aaron LehtoruusuUudenkaupungin Kenttäkarhut - / -
Anton LindénLoimaan Leisku - / -
Daniel MyllymaaPiikkiön Kehitys - / -
Ilmari PaasikasKiukaisten Kisailijat - / -
Vilho VirjonenTurun Urheiluliitto - / -
Elmo VuohijokiMaarian Mahti - / -
 
T9 40m (13)
Uuna EirtovaaraKaarinan Ura 7.69 / 7.69
Maria FuglebergTurun Urheiluliitto 6.78 / 6.80
Ilona HämäläinenLaitilan Jyske - / -
Neelia HuhtalaPiikkiön Kehitys 8.38 / 8.38
Adina LaineLaitilan Jyske 8.15 / 8.15
Iida LassilaLaitilan Jyske 7.63 / 7.63
Sofia LeppäniemiRaision Kuula 6.95 / 6.95
Jade LohistoLaitilan Jyske 8.30 / 8.30
Oona PaleniusMaarian Mahti 7.28 / 7.28
Tara RuoholaTurun Urheiluliitto 7.01 / 7.01
Venla SusiRaision Kuula 6.82 / 7.10
Aino TättiläKalannin Vankka 7.22 / 7.24
Laura Vähä-KouvolaVehmaan Kiisto 7.52 / 7.52
 
T9 800m (9)
Uuna EirtovaaraKaarinan Ura - / -
Neelia HuhtalaPiikkiön Kehitys - / -
Iida LassilaLaitilan Jyske - / -
Sofia LeppäniemiRaision Kuula3:22.33 / -
Oona PaleniusMaarian Mahti3:49.23 / -
Sofie PalmrothMynämäen Isku - / -
Tara RuoholaTurun Urheiluliitto - / -
Venla SusiRaision Kuula3:17.82 / -
Aino TättiläKalannin Vankka3:28.81 / -
 
T9 korkeus (12)
Uuna EirtovaaraKaarinan Ura - / -
Maria FuglebergTurun Urheiluliitto1.18 / 1.15
Ilona HämäläinenLaitilan Jyske - / -
Iida LassilaLaitilan Jyske0.94 / 0.94
Sofia LeppäniemiRaision Kuula0.98 / -
Jade LohistoLaitilan Jyske0.86 / 0.86
Oona PaleniusMaarian Mahti1.03 / 1.03
Sofie PalmrothMynämäen Isku - / -
Tara RuoholaTurun Urheiluliitto0.84 / -
Venla SusiRaision Kuula1.14 / 1.10
Aino TättiläKalannin Vankka0.98 / -
Laura Vähä-KouvolaVehmaan Kiisto0.94 / 0.94
 
T9 keihäs (12)
Emilia AulinLaitilan Jyske - / -
Uuna EirtovaaraKaarinan Ura - / -
Maria FuglebergTurun Urheiluliitto - / -
Adina LaineLaitilan Jyske - / -
Iida LassilaLaitilan Jyske - / -
Sofia LeppäniemiRaision Kuula - / -
Jade LohistoLaitilan Jyske - / -
Oona PaleniusMaarian Mahti - / -
Sofie PalmrothMynämäen Isku - / -
Tara RuoholaTurun Urheiluliitto - / -
Venla SusiRaision Kuula - / -
Aino TättiläKalannin Vankka - / -