Kilpailukalenteri.fi
Etusivu
Selaus
Haku
Karttahaku


UKK / FAQ
Anna palautetta
Tietoa palvelusta

Tulospalveluohje

Piilota piirin myöntämät kilpailut

Näytä seurakilpailut
Paluu kilpailun tietoihin
Klikkaa seuran nimeä jos haluat nähdä vain kyseisen seuran ilmoittautuneet.
Aluekisat
19.06. klo 12:00 Eeles Landström Games
KK.fi:n kautta ilmoittautuneita urheilijoita 92 henk. (110 lajisuoritusta)
M 100m (3)
Nimi Seura Ennätys (PB) / Kauden paras (SB)
Aleksi KuusinenViipurin Urheilijat11.09 / -
Joni UolamoToijalan Vauhti12.18 / -
Niko UolamoToijalan Vauhti13.05 / -
 
M 200m (3)
Ville KiviniemiTampereen Pyrintö22.29 / -
Aleksi KuusinenViipurin Urheilijat22.46 / 23.75
Robert SilenkoLauttakylän Luja22.59 / -
 
M 3000m (5)
Oskari KangasniemiIkaalisten Urheilijat 8:45.65 / -
Samuli KeroVammalan seudun Voima 9:26.83 / 9:26.83
Veeti SaarinenTammelan Ryske - / -
Teppo SyrjäläTampereen Pyrintö 8:17.38 / -
Ari VäliniemiVasaraisten Isku - / -
 
M seiväs (1)
Joni UolamoToijalan Vauhti4.48 / -
 
M pituus (6)
Frans HäggblomIK Falken6.68 / 6.68
Esa HakalaTampereen Pyrintö5.84 / 4.88
Juho KahelinTampereen Pyrintö6.43 / -
Aapo KarvinenVammalan seudun Voima6.64 / -
Joni UolamoToijalan Vauhti5.97 / -
Niko UolamoToijalan Vauhti5.53 / -
 
M kuula (7)
Lauri LaasalaToijalan Vauhti13.48 / 13.33
Aaro LeinonenRymättylän Soihtu14.90 / 14.62
Olli NiemiKangasalan Kisa15.34 / 14.26
Nico OksanenTurun Urheiluliitto17.88 / -
Mika ParkkaliPorin Yleisurheilu13.15 / 12.86
Teemu SalminenToijalan Vauhti11.10 / 10.45
Petri SattoJanakkalan Jana11.63 / 10.79
 
M keihäs (7)
Ari KelaJanakkalan Jana43.88 / -
Joonas OksanenTampereen Pyrintö68.31 / 65.29
Sami ReunanenVammalan seudun Voima72.21 / 71.70
Onni RuokangasJanakkalan Jana69.12 / 69.12
Jere SaloJyväskylän Kenttäurheilijat ry73.33 / 70.60
Petri SattoJanakkalan Jana64.38 / -
Patrik TornPyhäselän Urheilijat73.25 / 67.42
 
N 100m (12)
Elisa JuntunenÄänekosken Urheilijat13.89 / -
Anni KantolaTampereen Pyrintö12.85 / 12.85
Silja KoukonenMietoisten Maununpojat12.68 / -
Jenni LaineToijalan Vauhti13.83 / -
Sofia MäättäEurajoen Veikot12.45 / -
Annika MäenpääNoormarkun Nopsa11.95 / 12.21
Senja RoosLahden Ahkera12.25 / 12.40
Silja SoiniTampereen Urheilijat -3814.34 / -
Julia SuolaniemiToijalan Vauhti13.86 / 13.86
Nadija VasylenkoTampereen Urheilijat -3812.87 / 13.02
Iida VerainenNousiaisten Susi12.79 / -
Taru ViiruJanakkalan Jana14.00 / 14.88
 
N 200m (5)
Elisa JuntunenÄänekosken Urheilijat26.96 / -
Annika MäenpääNoormarkun Nopsa24.71 / -
Martta RautalaViipurin Urheilijat25.20 / 25.39
Nadija VasylenkoTampereen Urheilijat -3826.28 / -
Iida VerainenNousiaisten Susi25.97 / 26.49
 
N 800m (11)
Aada BorgTampereen Pyrintö2:58.18 / -
Ellanoora HaapalehtoLempäälän Kisa Yleisurheilu2:26.33 / 2:27.92
Ella KoskiniemiEspoon Tapiot2:14.60 / 2:18.03
Nora KytäjäLempäälän Kisa Yleisurheilu2:13.09 / 2:17.37
Maija OksaViialan Valtti2:30.05 / 2:30.05
Vilma PatrikainenNokian Urheilijat2:22.37 / -
Alisa PennanenForssan Salama2:28.34 / -
Suvi RantalaHämeenlinnan Tarmo2:32.15 / 2:37.96
Serafina SalmiTampereen Urheilijat -382:32.22 / -
Iina TakkulaKuivasjärven Aura2:32.04 / 2:32.04
Amanda VirtanenTurun Urheiluliitto2:19.40 / -
 
N 3000m (5)
Malena LahtimiesLeppävaaran Sisu - / -
Kaarina LehtonenHyvinkään seudun Urheilijat10:27.99 / 10:56.40
Klaara LeponiemiLempäälän Kisa Yleisurheilu 9:56.18 / 9:58.39
Sara-Elise RuokonenJyväskylän Kenttäurheilijat ry10:06.04 / 10:16.24
Krista VirtanenHämeenlinnan Tarmo13:30.48 / -
 
N korkeus (2)
Lima KakiTampereen Urheilijat -381.45 / -
Jenni LaineToijalan Vauhti1.54 / -
 
N pituus (7)
Kaisa ÄijäläNousiaisten Susi5.15 / 4.78
Aino-Maria AinasojaHelsingfors IFK5.41 / -
Emilia HeinoTampereen Pyrintö5.54 / -
Sofia MäättäEurajoen Veikot5.87 / -
Sanni NiskanenViialan Valtti4.04 / -
Aino OjaniemiHämeenlinnan Tarmo5.25 / -
Hanna PeltolaTampereen Pyrintö5.24 / -
 
N kuula (8)
Kaisa ÄijäläNousiaisten Susi9.73 / 9.73
Hanna-Mari HeinonenToijalan Vauhti9.01 / 7.81
Suvi HelinTampereen Pyrintö15.96 / 14.17
Laura LepistöPorin Yleisurheilu12.81 / -
Annukka SaalismaaPudasjärven Urheilijat13.82 / 13.63
Miia UskalinmäkiTampereen Pyrintö10.25 / 9.34
Annukka VainonenIitin Pyrintö14.57 / 14.57
Saga VanninenTampereen Pyrintö14.78 / -
 
N kiekko (13)
Anniina HenttonenJanakkalan Jana25.71 / 25.71
Patricia KellgrenHelsingfors IFK49.72 / 48.53
Vilma KeräläHämeenlinnan Tarmo37.47 / 37.47
Sanni KuparinenJanakkalan Jana48.80 / 48.66
Helena LeveelahtiVirtain Urheilijat56.80 / 55.12
Julia PitkänenJanakkalan Jana32.71 / 32.71
Nilla RättyäJanakkalan Jana45.13 / 43.19
Anette SaalismaaPudasjärven Urheilijat43.95 / 43.95
Anni VähäkoskiTampereen Urheilijat -3840.87 / 40.87
Annukka VainonenIitin Pyrintö47.59 / 47.59
Iiris VeijolaHämeenlinnan Tarmo43.75 / 43.75
Anu VirtanenJanakkalan Jana23.24 / -
Jenniina VirtanenJanakkalan Jana30.89 / 30.89
 
N keihäs (7)
Meri ElomaaTampereen Pyrintö41.91 / 40.47
Siiri ElomaaTampereen Pyrintö54.47 / 49.95
Pinja KiantaLempäälän Kisa Yleisurheilu43.69 / -
Laura LepistöPorin Yleisurheilu40.44 / 38.64
Sofia PölkkySeinäjoen Seudun Urheilijat52.73 / 44.80
Miia UskalinmäkiTampereen Pyrintö30.87 / -
Saga VanninenTampereen Pyrintö41.20 / 41.20
 
M17 kuula (1)
Henrik LehtinenLauttakylän Luja15.50 / 14.62
 
N17 kuula (3)
Vilma KeräläHämeenlinnan Tarmo13.73 / 13.73
Neea SuhonenViialan Valtti10.58 / 10.30
Jonna UolamoToijalan Vauhti9.42 / 9.36
 
N17 keihäs (4)
Kristiina LaitinenLempäälän Kisa Yleisurheilu33.93 / -
Neea SuhonenViialan Valtti36.56 / 36.56
Erica SyrjäläTammelan Ryske38.80 / -
Vilma ToivonenHämeenlinnan Tarmo41.88 / 41.88