Kilpailukalenteri.fi
Etusivu
Selaus
Haku
Karttahaku


UKK / FAQ
Anna palautetta
Tietoa palvelusta

Tulospalveluohje

Piilota piirin myöntämät kilpailut

Näytä seurakilpailut
Paluu kilpailun tietoihin
Klikkaa seuran nimeä jos haluat nähdä vain kyseisen seuran ilmoittautuneet.
Aluekisat
21.08. klo 12:00 Kälviän kisat
KK.fi:n kautta ilmoittautuneita urheilijoita 102 henk. (125 lajisuoritusta)
M 200m (4)
Nimi Seura Ennätys (PB) / Kauden paras (SB)
Christoffer EnvallIK Falken21.41 / 21.92
Oscar GrannasIF Drott23.25 / 23.25
Samuli TakkunenAlavieskan Viri22.55 / 22.55
Teemu TuomelaAlajärven Ankkurit22.61 / 23.47
 
M 1500m (9)
Kasper BjörkbackaVetelin Urheilijat - / -
Kristian HautakoskiAlavieskan Viri - / -
Markus HernesmaaKannuksen Ura 4:59.08 / 4:59.23
Jonas IngoVasa IS 4:09.74 / 4:10.23
Santeri KallioKälviän Tarmo - / -
Roope KangasvieriToholammin Urheilijat 4:38.32 / -
Valtteri LuomalaKauhavan Wisa 4:16.17 / 4:16.17
Julius MäkinenTampereen Pyrintö 3:54.39 / 4:00.81
Henri SäisäIisalmen Visa 4:23.30 / 4:23.30
 
M seiväs (3)
Joona Ali-HaapalaKaustisen Pohjan-Veikot4.21 / 4.10
Antti KoisAlavieskan Viri4.90 / 4.10
Oskari TikkakoskiVetelin Urheilijat3.70 / 3.70
 
M pituus (5)
Rasmus EnvallIK Falken6.15 / 6.15
Janne EtelämäkiKuortaneen Kunto7.46 / 7.06
Johannes HaavistoHimangan Urheilijat6.45 / -
Eetu JokelaAlavieskan Viri7.16 / 7.16
Aaro KangasKälviän Tarmo5.28 / 5.28
 
N 200m (8)
Viivi HellmanTampereen Pyrintö26.34 / 26.34
Johanna Herlevi-SaarukkaJyväskylän Kenttäurheilijat ry26.75 / 27.74
Milla HuuskoVetelin Urheilijat28.18 / 28.18
Maria JääskäUllavan Kilpa26.38 / 26.38
Elin JakobssonIF Åsarna28.86 / -
Aada MäättäläToholammin Urheilijat25.63 / 25.93
Emmi MäkinenVehmaisten Urheilijat25.88 / 25.88
Vanessa StoreKälviän Tarmo26.59 / 26.59
 
N 800m (15)
Nea HassilaIF Drott2:20.58 / 2:21.25
Kaisa HonkaharjuKälviän Tarmo2:09.11 / 2:09.11
Jenni JaatinenKalajoen Junkkarit2:21.86 / 2:21.86
Sini KarjalainenIisalmen Visa2:12.50 / 2:12.50
Elmiina KatajalaaksoKannuksen Ura2:27.39 / 2:27.39
Enni KatajalaaksoKannuksen Ura2:12.47 / 2:15.08
Päivi KnutarKälviän Tarmo2:17.64 / 2:25.60
Essi KoivistoVetelin Urheilijat2:32.58 / -
Melissa KykyriKälviän Tarmo2:26.46 / 2:27.69
Saana LappalainenSeinäjoen Seudun Urheilijat2:12.57 / 2:16.79
Andrea LiljaVasa IS2:18.89 / 2:21.98
Ella MykkänenIisalmen Visa2:20.35 / 2:23.26
Anni NikuNivalan Urheilijat2:24.41 / 2:24.41
Rebekka PöyhönenVetelin Urheilijat2:43.23 / 2:43.23
Emilia ReinikainenKalajoen Junkkarit2:30.29 / 2:32.38
 
N seiväs (5)
Marja EskelinenVetelin Urheilijat3.15 / 3.00
Olivia HärkönenVeitsiluodon Kisaveikot3.55 / 3.28
Klaara KivistöKalajoen Junkkarit3.12 / 3.12
Aino PyykköLieksan Urheilijat3.10 / 3.10
Aamu UusitaloHimangan Urheilijat3.25 / 3.25
 
N pituus (6)
Ida BackmanIF Drott5.10 / 5.10
Essi KoivistoVetelin Urheilijat4.60 / -
Siiri LithoviusLimingan Niittomiehet5.27 / 5.27
Eva ÖsterbackaKaustisen Pohjan-Veikot4.32 / 4.32
Jonna PeritaloEvijärven Urheilijat5.50 / 5.42
Andrea RönnskärIK Falken5.55 / 5.55
 
N keihäs (3)
Ronja KoivistoKauhavan Wisa43.43 / 43.43
Heidi LähdemäkiOulun Pyrintö41.61 / 41.61
Sandra LaulumaaOulaisten Huima45.34 / 42.83
 
M17 100m (5)
Kasper BiskopGamlakarleby IF14.41 / -
Miro HeikkiläGamlakarleby IF13.78 / -
Jimi RousuGamlakarleby IF15.13 / -
Viktor StoreGamlakarleby IF15.00 / -
Samuli TakkunenAlavieskan Viri11.31 / -
 
M17 400m (5)
Kasper BiskopGamlakarleby IF - / -
Miro HeikkiläGamlakarleby IF - / -
Jimi RousuGamlakarleby IF - / -
Albin SödermanIF Drott 54.19 / 54.19
Viktor StoreGamlakarleby IF 63.85 / 63.85
 
N17 100m (10)
Nea HassilaIF Drott13.06 / 13.06
Tilda HöglundIF Drott13.32 / 13.32
Alina HummastiSaloisten Salama13.88 / 13.88
Frida IsojärviKalajoen Junkkarit12.98 / 12.98
Sonja JääskeläinenKarstulan Kiva13.39 / 13.41
Terhi JunnoYlivieskan Kuula13.34 / 13.69
Aada MäättäläToholammin Urheilijat12.46 / 12.77
Emmi MäkinenVehmaisten Urheilijat12.48 / 12.64
Sofia MattilaLapuan Virkiä13.63 / 13.63
Anna YrjänäLohtajan Veikot13.79 / -
 
N17 400m (1)
Alina HummastiSaloisten Salama 66.61 / 66.61
 
N17 pituus (7)
Mia BackmanIF Drott4.90 / 4.90
Alicia BjörkvikIK Falken5.21 / 5.21
Sandra GripenbergIF Drott4.33 / 4.33
Tilda HöglundIF Drott5.11 / 4.97
Sonja JääskeläinenKarstulan Kiva5.42 / 5.42
Sofia MattilaLapuan Virkiä4.99 / 4.99
Eva ÖsterbackaKaustisen Pohjan-Veikot4.32 / 4.32
 
P15 100m (1)
Anton HietapakkaGamlakarleby IF11.70 / 11.70
 
P15 keihäs (1)
Jere SeppäläYlivieskan Kuula42.68 / 42.68
 
T15 100m (8)
Laura AhoReisjärven Pilke13.69 / 13.71
Natalie AinasojaIK Falken14.28 / 14.28
Wilma GrannasIF Drott13.79 / 13.79
Viivi-Leena KariVetelin Urheilijat13.91 / 13.91
Vilma KnutarGamlakarleby IF13.09 / 13.38
Angelina LaurénIF Åsarna13.45 / 13.45
Minea PerttuYlivieskan Kuula13.65 / 13.65
Jenniina TuuraKalajoen Junkkarit12.92 / 12.92
 
T15 pituus (3)
Laura AhoReisjärven Pilke4.89 / 4.89
Natalie AinasojaIK Falken4.79 / 4.79
Vilma KnutarGamlakarleby IF5.23 / 5.23
 
P13 100m (3)
Niko HassilaIF Drott14.22 / 14.22
Luka KykyriKälviän Tarmo - / -
Elias PaasilaGamlakarleby IF - / -
 
P13 1000m (6)
Alex FuruGamlakarleby IF3:30.37 / 3:30.37
Artturi JunnolaKälviän Tarmo3:19.78 / 3:19.78
Luka KykyriKälviän Tarmo3:11.48 / 3:12.0h
Elias PaasilaGamlakarleby IF3:29.70 / 3:29.70
Veeti RahkolinLimingan Niittomiehet3:11.85 / 3:11.85
Leo RautioNivalan Urheilijat3:36.48 / -
 
P13 keihäs (5)
Ville IsokääntäAlavieskan Viri36.38 / 36.38
Tuomas LähdemäkiSeinäjoen Seudun Urheilijat40.59 / 40.59
Robin LiljeqvistIF Nykarlebynejden47.39 / 47.39
Jere MurtoAlavieskan Viri57.68 / 57.68
Jesse SeppäläYlivieskan Kuula45.22 / 45.22
 
T13 100m (3)
Matilda AinasojaIK Falken14.57 / 14.57
Linn BergströmIF Nykarlebynejden14.32 / 14.32
Peppi MastokangasYlivieskan Kuula - / -
 
T13 1000m (5)
Elsa ErkkiläKuivasjärven Aura3:33.44 / 3:33.44
Mette IsosaloKälviän Tarmo4.10.32 / 4:01.32
Sini LappalainenSeinäjoen Seudun Urheilijat3:34.40 / 3:34.40
Ella PesolaKaustisen Pohjan-Veikot4.20.07 / 4:04.43
Aino VuolleKälviän Tarmo3:30.23 / 3:30.23
 
T13 pituus (4)
Matilda AinasojaIK Falken4.52 / 4.52
Linn BergströmIF Nykarlebynejden4.42 / 4.42
Wilma GrannasIF Drott4.77 / 4.77
Peppi MastokangasYlivieskan Kuula4.05 / 4.05