Kilpailukalenteri.fi
Etusivu
Selaus
Haku
Karttahaku


UKK / FAQ
Anna palautetta
Tietoa palvelusta

Tulospalveluohje

Piilota piirin myöntämät kilpailut

Näytä seurakilpailut
Paluu kilpailun tietoihin
Klikkaa seuran nimeä jos haluat nähdä vain kyseisen seuran ilmoittautuneet.
SM-kilpailut
06.08. klo 13:00 SM-kilpailut M/N17-16
KK.fi:n kautta ilmoittautuneita urheilijoita 611 henk. (1103 lajisuoritusta)
M17 100m (27)
Nimi Seura Ennätys (PB) / Kauden paras (SB)
Taavi ArminenJanakkalan Jana12.01 / 12.01
Jarmo EromäkiHaukivuoren Kisailijat10.81 / 10.81
Topi HuttunenVieremän Koitto11.08 / 11.08
Verneri KaasalainenMikkelin Kilpa-Veikot12.01 / -
Pietari KivirantaKankaanpään Seudun Leisku11.68 / 11.68
Henri KorhonenKokkolan Työväen Urheilijat11.36 / 11.36
Pyry KoskiniemiHelsingin Kisa-Veikot11.95 / 11.95
Lassi LehtimäkiEspoon Tapiot11.61 / 11.61
Miki LikanderEspoon Tapiot11.83 / -
Mortti MetsäkoivuViipurin Urheilijat11.60 / 11.60
Anton MustonenLahden Ahkera11.34 / 11.55
Aapo NikkolaHelsingin Kisa-Veikot11.56 / 11.56
Ive NtumbaVasa IS10.93 / 10.93
Benjamin OlliVasa IS11.07 / 11.07
Aatu PelliNakkilan Vire11.80 / 11.80
Carlos PeltonenLahden Ahkera11.61 / 11.61
Aatu PenttiläTurun Urheiluliitto ry. / yleisurheilu11.58 / 11.58
Lassi PihlavistoHelsingin Kisa-Veikot11.55 / 11.55
Eetu PohjonenLappeenrannan Urheilu-Miehet11.46 / -
Rasmus RemesahoToholammin Urheilijat12.01 / 12.01
Elias RintanenVasa IS11.48 / 11.48
Konsta RutonenLappeenrannan Urheilu-Miehet11.44 / 11.82
Daniel SaaristoIkaalisten Urheilijat11.35 / 11.35
Arttu SavilaaksoLimingan Niittomiehet11.72 / 11.79
Oskar ToometTampereen Pyrintö12.09 / 12.09
Topi TuunanenJyväskylän Kenttäurheilijat ry12.29 / 12.29
Niklas ViikisaloPorin Yleisurheilu10.96 / 10.96
 
M17 200m (26)
Taavi ArminenJanakkalan Jana24.49 / 24.49
Jarmo EromäkiHaukivuoren Kisailijat21.76 / 21.76
Oliver ForsmanIF Raseborg25.33 / 25.33
Johannes HakalaEspoon Tapiot23.39 / 23.48
Topi HuttunenVieremän Koitto22.55 / 22.55
Miska KoponenViipurin Urheilijat23.06 / 23.06
Henri KorhonenKokkolan Työväen Urheilijat23.42 / 23.55
Joona KoskinenEspoon Tapiot24.50 / 24.50
Pyry KoskiniemiHelsingin Kisa-Veikot24.41 / 24.41
Aku KuljuJyväskylän Kenttäurheilijat ry24.41 / -
Stephen KurkiNaantalin Löyly23.65 / 24.02
Lassi LehtimäkiEspoon Tapiot23.20 / 23.20
Anton MustonenLahden Ahkera23.24 / 23.24
Ive NtumbaVasa IS22.16 / 22.16
Benjamin OlliVasa IS22.70 / 22.70
Carlos PeltonenLahden Ahkera24.10 / 24.10
Aatu PenttiläTurun Urheiluliitto ry. / yleisurheilu24.09 / 24.09
Lassi PihlavistoHelsingin Kisa-Veikot23.44 / 23.44
Eetu PohjonenLappeenrannan Urheilu-Miehet23.44 / 23.58
Rasmus RemesahoToholammin Urheilijat24.80 / 24.80
Elias RintanenVasa IS23.42 / 23.42
Daniel SaaristoIkaalisten Urheilijat23.30 / 23.30
Samuli TakkunenAlavieskan Viri22.55 / 22.55
Oskar ToometTampereen Pyrintö24.42 / 24.42
Niklas ViikisaloPorin Yleisurheilu22.15 / 22.15
Juho VirkajärviKaipolan Vire ry25.20 / 25.20
 
M17 400m (9)
Vilho AhtinenTurun Urheiluliitto ry. / yleisurheilu 55.30 / 55.30
Jere HaapalainenTampereen Pyrintö 49.98 / 49.98
Johannes HakalaEspoon Tapiot 51.62 / 53.78
Aapeli HatanpääViipurin Urheilijat 51.95 / 51.95
Veeti HostikkaKarhulan Katajaiset ry - / -
Miska KoponenViipurin Urheilijat 50.51 / 50.51
Stephen KurkiNaantalin Löyly 51.97 / 52.85
Lassi LehtimäkiEspoon Tapiot 51.73 / 51.73
Niko MikkolaPorin Yleisurheilu 53.82 / 53.82
 
M17 800m (15)
Jere HaapalainenTampereen Pyrintö1:56.38 / 1:56.38
Oliver HeikkinenIF Raseborg2:04.50 / 2:04.50
Patrik JärvinenTampereen Pyrintö2:02.09 / 2:02.45
Eeli JauhiainenKuusankosken Kisa2:10.19 / 2:10.91
Karlos KemppaalaViipurin Urheilijat1:56.87 / 1:56.87
Elmeri KeroTurun Urheiluliitto ry. / yleisurheilu2:05.81 / 2:05.81
Veli-Matti KesoIkaalisten Urheilijat2:08.40 / 2:08.40
Miska KoponenViipurin Urheilijat2:00.86 / 2:00.86
Veikko KorpikallioMikkelin Kilpa-Veikot1:58.91 / 1:58.91
Joona KoskinenEspoon Tapiot2:08.41 / 2:08.41
Jonne KovaniemiLänsi-Uudenmaan Urheilijat - / -
Pyry LaineTurun Urheiluliitto ry. / yleisurheilu2:08.39 / 2:08.39
Kasper LindebergLahden Ahkera2:02.81 / 2:02.81
Martti MajuriLappeenrannan Urheilu-Miehet2:00.43 / 2:00.43
Niklas MoilanenKuivasjärven Aura2:03.83 / 2:03.83
 
M17 1500m (20)
Jimi AlastaloJoensuun Kataja 4:20.36 / 4:20.36
Aarni EijsSalon Vilpas 4:07.80 / 4:07.80
Robin FransmanIF Sibbo-Vargarna 4:40.94 / 4:40.94
Oliver HeikkinenIF Raseborg 4:28.08 / 4:28.08
Pietari JussinmäkiHalsuan Toivo 4:29.91 / -
Karlos KemppaalaViipurin Urheilijat 4:00.55 / 4:00.55
Elmeri KeroTurun Urheiluliitto ry. / yleisurheilu 4:21.36 / 4:21.36
Veli-Matti KesoIkaalisten Urheilijat 4:32.56 / 4:32.56
Veikko KorpikallioMikkelin Kilpa-Veikot 4:10.86 / 4:10.86
Ilmari LehmusJoensuun Kataja 4:13.06 / 4:13.06
Kasper LindebergLahden Ahkera 4:27.38 / 4:27.38
Martti MajuriLappeenrannan Urheilu-Miehet 4:10.92 / 4:10.92
Niklas MoilanenKuivasjärven Aura 4:18.91 / 4:18.91
Miki NiemensivuRauman Urheilijat 4:12.72 / 4:12.72
Aleksi NokkanenViipurin Urheilijat 4:11.92 / -
Oscar NyholmBorgå Akilles 4:17.30 / 4:17.30
Oskari RannilaVetelin Urheilijat - / -
Veeti SaarinenTammelan Ryske 4:15.66 / 4:15.66
Joel VuohtoniemiViipurin Urheilijat 4:17.54 / 4:17.54
Oiva Ylä-JarkkoLänsi-Uudenmaan Urheilijat 4:19.27 / 4:19.27
 
M17 3000m (10)
Aarni EijsSalon Vilpas 9:02.06 / 9:02.06
Robin FransmanIF Sibbo-Vargarna10:07.16 / 10:07.16
Pietari JussinmäkiHalsuan Toivo - / -
Karlos KemppaalaViipurin Urheilijat - / -
Ilmari LehmusJoensuun Kataja 9:16.65 / 9:16.65
Miki NiemensivuRauman Urheilijat 9:15.60 / 9:15.60
Aleksi NokkanenViipurin Urheilijat 8:58.32 / 9:13.84
Oskari RannilaVetelin Urheilijat - / -
Veeti SaarinenTammelan Ryske 9:45.23 / 9:45.23
Joel VuohtoniemiViipurin Urheilijat 9:12.99 / 9:12.99
 
M17 110m aj (9)
Martti HyvärinenLappeenrannan Urheilu-Miehet16.19 / 16.19
Juho KallioLapuan Virkiä14.73 / 14.79
Konsta KankainenTampereen Pyrintö14.35 / 14.35
Ville KyrönlahtiKangasniemen Kalske14.40 / 14.40
Joonas LapinkeroJyväskylän Kenttäurheilijat ry14.57 / 14.57
Aapo NikkolaHelsingin Kisa-Veikot14.60 / 14.60
Lassi PihlavistoHelsingin Kisa-Veikot14.85 / 14.85
Konsta RutonenLappeenrannan Urheilu-Miehet14.79 / 14.79
Väinö Vähä-KouvolaVehmaan Kiisto15.33 / 15.53
 
M17 400m aj (7)
Vilho AhtinenTurun Urheiluliitto ry. / yleisurheilu 63.22 / 63.22
Jere HaapalainenTampereen Pyrintö 52.54 / 52.54
Aapeli HatanpääViipurin Urheilijat 56.42 / 56.42
Patrik JärvinenTampereen Pyrintö 59.68 / 59.68
Konsta KankainenTampereen Pyrintö 57.27 / 57.39
Ville KyrönlahtiKangasniemen Kalske 58.29 / 58.29
Joonas LapinkeroJyväskylän Kenttäurheilijat ry 57.24 / -
 
M17 2000m ej (10)
Jimi AlastaloJoensuun Kataja - / -
Patrik JärvinenTampereen Pyrintö - / -
Eeli JauhiainenKuusankosken Kisa 8:13.48 / -
Eemeli KatajalaaksoKannuksen Ura - / -
Vinski MalinenMikkelin Kilpa-Veikot - / -
Niklas MoilanenKuivasjärven Aura - / -
Miki NiemensivuRauman Urheilijat - / -
Aleksi NokkanenViipurin Urheilijat - / -
Oscar NyholmBorgå Akilles - / -
Oiva Ylä-JarkkoLänsi-Uudenmaan Urheilijat - / -
 
M17 korkeus (7)
Johan GrönroosSjundeå IF1.93 / 1.93
Miro HeikkonenKeski-Uudenmaan Yleisurheilu1.70 / 1.70
Elias KurumaaKankaanpään Seudun Leisku1.83 / 1.83
Teemu LaurikainenOriveden Ponnistus1.96 / 1.96
Jade NyströmKorian Ponsi1.94 / 1.94
Miko TähkänenMerikarvian Into1.83 / 1.83
Ville VihertöIitin Pyrintö1.72 / 1.72
 
M17 seiväs (13)
Joona Ali-HaapalaKaustisen Pohjan-Veikot4.21 / 4.10
Eemil HallikainenKaavin Kaiku4.50 / 4.50
Miro HeikkonenKeski-Uudenmaan Yleisurheilu3.80 / 3.80
Otto HiivolaKalannin Vankka4.60 / 4.60
Martti HyvärinenLappeenrannan Urheilu-Miehet4.45 / 4.40
Akseli HyytiäLaitilan Jyske4.25 / 4.00
Konsta KankainenTampereen Pyrintö4.60 / 4.60
Matti LeväsalmiKaavin Kaiku4.67 / 4.67
Eerik MäkeläLahden Ahkera4.37 / 4.37
Johannes MäkeläHelsingin Kisa-Veikot4.12 / 4.12
Eetu TornbergRaahen Vesa ry3.75 / 3.75
Atte TuominenLahden Ahkera3.31 / -
Väinö Vähä-KouvolaVehmaan Kiisto4.10 / 4.10
 
M17 pituus (17)
Sami BärlundTapanilan Erä6.25 / 6.25
Oliver ForsmanIF Raseborg6.02 / 6.02
Aatu HolopainenJoensuun Kataja6.22 / 6.22
Topi HuttunenVieremän Koitto6.55 / 6.55
Akseli HyytiäLaitilan Jyske6.67 / 6.45
Anselmi JaatinenUrjalan Urheilijat5.68 / 5.54
Juho KallioLapuan Virkiä6.54 / 6.53
Aku KuljuJyväskylän Kenttäurheilijat ry6.49 / 6.49
Mortti MetsäkoivuViipurin Urheilijat5.83 / 5.83
Sisu MikkiläImatran Urheilijat6.63 / 6.55
Benjamin OlliVasa IS6.93 / 6.93
Arttu SavilaaksoLimingan Niittomiehet6.24 / 6.24
Samuel ShamsKenttäurheilijat-58 ry.6.29 / 6.21
Oskar ToometTampereen Pyrintö5.53 / 5.53
Väinö Vähä-KouvolaVehmaan Kiisto6.13 / 6.13
Ville VihertöIitin Pyrintö6.13 / 6.13
Simeon VorselmanHelsingin Kisa-Veikot6.65 / 6.65
 
M17 3-loikka (12)
Sami BärlundTapanilan Erä13.32 / 13.32
Oliver ForsmanIF Raseborg12.27 / 12.27
Aatu HolopainenJoensuun Kataja14.07 / 14.07
Mikael LähteenmäkiKankaanpään Seudun Leisku13.44 / 13.44
Mortti MetsäkoivuViipurin Urheilijat - / -
Sisu MikkiläImatran Urheilijat13.28 / 13.08
Niko MikkolaPorin Yleisurheilu13.37 / 13.37
Emil NylundIF Sibbo-Vargarna13.10 / 13.10
Roni RämäLahden Ahkera13.99 / 13.99
Zakaria SaballyViipurin Urheilijat - / -
Samuel ShamsKenttäurheilijat-58 ry.12.95 / 12.95
Simeon VorselmanHelsingin Kisa-Veikot13.48 / 13.27
 
M17 kuula (12)
Robin HildénIF Sibbo-Vargarna15.28 / 15.28
Mikko HuhtaNurmijärven Yleisurheilu13.23 / 12.71
Patrick JokelaAlavuden Urheilijat13.48 / 13.48
Anselmi KoskelaRiihimäen Kisko14.20 / 14.20
Jani LaaksoTammelan Ryske13.75 / 13.63
Max LampinenSomeron Esa16.02 / 16.02
Henrik LehtinenLauttakylän Luja15.53 / 15.53
Eliel MulariKarhulan Katajaiset ry12.80 / 12.80
Kosti SaineKankaanpään Seudun Leisku14.55 / 14.40
Juho SuominenPiikkiön Kehitys14.83 / 14.83
Riku TenhunenSiilinjärven Ponnistus16.18 / 16.18
Vili VälimäkiTammelan Ryske14.24 / 12.79
 
M17 kiekko (11)
Otto HiivolaKalannin Vankka48.69 / 46.53
Robin HildénIF Sibbo-Vargarna42.52 / 42.52
Mikko HuhtaNurmijärven Yleisurheilu54.64 / 52.66
Aron JohanssonBorgå Akilles31.13 / 31.13
Matias LammiNokian Urheilijat35.23 / 35.23
Max LampinenSomeron Esa53.56 / 53.56
Henrik LehtinenLauttakylän Luja45.82 / 45.82
Eliel MulariKarhulan Katajaiset ry42.72 / 41.19
Kosti SaineKankaanpään Seudun Leisku54.43 / 54.43
Elias SairioKankaanpään Seudun Leisku42.19 / 42.19
Juho SuominenPiikkiön Kehitys51.66 / 51.66
 
M17 moukari (10)
Mikko HuhtaNurmijärven Yleisurheilu64.28 / 64.28
Aron JohanssonBorgå Akilles48.47 / 48.47
Lauri KakkoSomeron Esa50.25 / 50.25
Jani LaaksoTammelan Ryske54.88 / 54.88
Max LampinenSomeron Esa78.78 / 78.78
Simo PiirainenKaipolan Vire ry68.34 / 68.34
Eemil SairioKankaanpään Seudun Leisku53.60 / 53.60
Juho SuominenPiikkiön Kehitys55.51 / 55.51
Riku TenhunenSiilinjärven Ponnistus54.52 / 54.52
Olavi Yli-MannilaAlajärven Ankkurit58.24 / 58.24
 
M17 keihäs (9)
Otto HiivolaKalannin Vankka65.13 / 61.43
Akseli HyytiäLaitilan Jyske51.40 / 51.40
Patrick JokelaAlavuden Urheilijat53.70 / 52.94
Aapo KinnunenTurun Urheiluliitto ry. / yleisurheilu53.88 / 53.88
Tuomas NärhiLempäälän Kisa Yleisurheilu57.08 / 57.08
Mika NiskalaPohjan Koitto56.28 / 56.28
Arno ToivolaRiihimäen Kisko59.44 / 58.77
Lenni Yli-KotilaKannuksen Ura71.10 / 71.10
Olavi Yli-MannilaAlajärven Ankkurit52.67 / 51.36
 
M17 3000m kävely (2)
Kalle GauriloffKeski-Uudenmaan Yleisurheilu16:40.14 / 16:48.27
Sajan IrincheevEspoon Tapiot12:40.26 / -
 
N17 100m (27)
Inkeri AhokasPorin Yleisurheilu12.25 / 12.25
Sanna AjoPaimion Urheilijat13.07 / 13.07
Nelli AnttonenImatran Urheilijat12.21 / 12.21
Betty AschanEsbo IF13.77 / 13.77
Olivia AsikainenKaipolan Vire ry12.52 / 12.52
Daniela Fernandez FuruTurun Urheiluliitto ry. / yleisurheilu12.96 / 12.96
Minea FogelholmEspoon Tapiot12.24 / 12.24
Carolina GrönroosLaitilan Jyske12.81 / 12.91
Emma HalonenSavonlinnan Riento13.33 / 13.33
Aada JuhalaPorin Tarmo13.27 / 13.38
Eliisa KallioEurajoen Veikot12.60 / 12.60
Sohvi KenttäläVehmaisten Urheilijat13.25 / 13.25
Tilda KorhonenSiilinjärven Ponnistus13.16 / 13.16
Silja KoukonenMietoisten Maununpojat12.08 / 12.08
Helmi LievonenRiihimäen Kisko12.76 / 12.76
Nea NakariVehkalahden Veikot13.19 / 13.19
Inka PöyryHelsingfors IFK12.19 / 12.53
Tiia SädeJoensuun Kataja12.84 / 12.84
Josefina SalmiIkaalisten Urheilijat12.73 / 12.73
Venla SarvilinnaEspoon Tapiot13.72 / 13.88
Helmi TarkiainenTampereen Pyrintö12.69 / 12.90
Liina TervoHelsingfors IFK12.48 / 12.55
Johanna VälimäkiIkaalisten Urheilijat13.49 / 13.49
Erika VälkkynenHämeenlinnan Tarmo12.60 / 12.60
Sara VeijalainenKeski-Uudenmaan Yleisurheilu13.25 / 13.25
Minea VertalaJyväskylän Kenttäurheilijat ry12.71 / 12.82
Inka-Maria YlitaloLapuan Virkiä12.48 / 12.57
 
N17 200m (28)
Inkeri AhokasPorin Yleisurheilu25.21 / 25.21
Liina AhtiainenTurun Urheiluliitto ry. / yleisurheilu26.70 / 26.70
Nelli AnttonenImatran Urheilijat25.65 / 25.65
Betty AschanEsbo IF28.33 / 28.33
Minea FogelholmEspoon Tapiot25.35 / 25.35
Carolina GrönroosLaitilan Jyske26.12 / 26.12
Emma HalonenSavonlinnan Riento27.85 / 27.85
Aada JuhalaPorin Tarmo27.42 / 27.83
Eliisa KallioEurajoen Veikot26.03 / 26.03
Eerika KoivuniemiKauhavan Wisa25.32 / 25.77
Tilda KorhonenSiilinjärven Ponnistus27.78 / 27.78
Silja KoukonenMietoisten Maununpojat26.36 / 26.51
Helmi LievonenRiihimäen Kisko26.53 / 27.09
Nora LindahlHelsingfors IFK24.88 / 24.96
Pinja NaulaTurun Urheiluliitto ry. / yleisurheilu25.81 / 26.07
Anni NurminenTampereen Pyrintö25.87 / 25.87
Petranella PoranenHelsingin Kisa-Veikot28.60 / 28.60
Inka PöyryHelsingfors IFK25.15 / 25.31
Reetta RyynänenJoensuun Kataja26.19 / 26.19
Tiia SädeJoensuun Kataja26.51 / 26.51
Josefina SalmiIkaalisten Urheilijat26.70 / 26.70
Venla SarvilinnaEspoon Tapiot29.95 / 29.95
Riika TirkkonenJoensuun Kataja25.97 / 26.47
Elli VainioNaantalin Löyly26.84 / 26.84
Erika VälkkynenHämeenlinnan Tarmo26.24 / 26.35
Nadija VasylenkoTampereen Urheilijat -3826.13 / 26.13
Aino VenäläinenImatran Urheilijat25.89 / 25.89
Minea VertalaJyväskylän Kenttäurheilijat ry26.50 / 26.80
 
N17 400m (13)
Liina AhtiainenTurun Urheiluliitto ry. / yleisurheilu 61.38 / 61.38
Anni BergLappeenrannan Urheilu-Miehet 60.54 / 60.54
Eerika KoivuniemiKauhavan Wisa 56.45 / 57.46
Mona KorelinHelsingin Kisa-Veikot 66.31 / 66.31
Emma LooPargas IF 62.16 / 63.07
Laura LoponenOulun Pyrintö 56.59 / 56.59
Lotta NurminenTurun Urheiluliitto ry. / yleisurheilu 59.23 / 59.67
Petranella PoranenHelsingin Kisa-Veikot 64.63 / 64.63
Inka RekonenTurun Toverit 61.71 / 61.71
Serafina SalmiTampereen Urheilijat -38 62.88 / 62.88
Riika TirkkonenJoensuun Kataja 59.00 / 59.00
Nadija VasylenkoTampereen Urheilijat -38 59.16 / 59.16
Aino VenäläinenImatran Urheilijat 59.70 / 59.70
 
N17 800m (9)
Salla AhonenImatran Urheilijat2:25.84 / 2:25.84
Gabriela Gallen-Kallela-SirénRunners Club2:28.00 / 2:28.00
Nea HalttunenAsikkalan Raikas2:28.96 / 2:28.96
Jenni JaatinenKalajoen Junkkarit2:21.86 / 2:21.86
Carla JalkanenBorgå Akilles2:20.86 / 2:20.86
Sini KarjalainenIisalmen Visa2:12.50 / 2:12.50
Minttu KaukonenLahden Ahkera2:21.77 / 2:21.77
Nora Koskela-KoivistoHelsingfors IFK2:25.19 / 2:25.19
Sini RajaniemiLahden Ahkera2:10.80 / 2:10.80
 
N17 1500m (15)
Salla AhonenImatran Urheilijat 5:08.38 / 5:08.38
Henna EineluotoLappeenrannan Urheilu-Miehet 4:43.63 / 4:43.63
Gabriela Gallen-Kallela-SirénRunners Club 5:17.74 / 5:17.74
Nea HalttunenAsikkalan Raikas 5:20.09 / 5:20.09
Jenni JaatinenKalajoen Junkkarit 4:50.80 / 4:50.80
Carla JalkanenBorgå Akilles 4:55.38 / 4:55.38
Sini KarjalainenIisalmen Visa 4:40.30 / 4:40.30
Nora Koskela-KoivistoHelsingfors IFK 5:06.27 / 5:06.27
Nora KytäjäLempäälän Kisa Yleisurheilu 4:45.32 / 4:45.85
Aino MannerNoormarkun Nopsa 5:10.51 / 5:13.47
Petriina NiininenNokian Urheilijat 4:58.93 / 4:58.93
Anni NikuNivalan Urheilijat 4:54.24 / 4:54.24
Sini RajaniemiLahden Ahkera 4:41.85 / 4:41.85
Ida-Sofia SimolaJyväskylän Kenttäurheilijat ry 5:00.35 / -
Nelli ViskariLappeenrannan Urheilu-Miehet 4:43.55 / -
 
N17 3000m (12)
Henna EineluotoLappeenrannan Urheilu-Miehet10:13.51 / 10:13.51
Melissa KykyriKälviän Tarmo10:50.51 / 10:50.51
Nora KytäjäLempäälän Kisa Yleisurheilu10:42.82 / -
Aino MannerNoormarkun Nopsa11:27.04 / 11:54.83
Petriina NiininenNokian Urheilijat10:43.10 / 10:43.10
Anni NikuNivalan Urheilijat - / -
Kiia PaavolaJyväskylän Kenttäurheilijat ry10:56.17 / 10:56.17
Ida-Sofia SimolaJyväskylän Kenttäurheilijat ry10:48.27 / 11:42.93
Ella SorvistoKuivasjärven Aura11:41.59 / 11:41.59
Vilma SorvistoKuivasjärven Aura11:30.06 / 11:30.06
Nelli ViskariLappeenrannan Urheilu-Miehet10:24.44 / 10:24.44
Teodora WesterlundIF Drott11:16.66 / 11:32.70
 
N17 100m aj (13)
Takwa AdamVantaan Salamat15.68 / 15.79
Olivia AsikainenKaipolan Vire ry14.63 / 14.63
Minea FogelholmEspoon Tapiot13.74 / 14.00
Elisa HilskaLappeenrannan Urheilu-Miehet16.38 / 17.21
Tilda HöglundIF Drott15.36 / 15.43
Helmi LaineSavonlinnan Riento14.76 / 14.76
Milja MahlavuoriLappeenrannan Urheilu-Miehet14.75 / 14.75
Lotta MäkeläTampereen Pyrintö15.80 / 15.80
Anni NurminenTampereen Pyrintö14.84 / 14.84
Reetta RyynänenJoensuun Kataja14.78 / 14.78
Liina TervoHelsingfors IFK13.76 / 13.76
Vilma VäliharjuTampereen Pyrintö13.84 / -
Inka-Maria YlitaloLapuan Virkiä15.00 / 15.00
 
N17 400m aj (16)
Takwa AdamVantaan Salamat 71.69 / 71.69
Emmi HietanenRiihimäen Kisko 75.47 / -
Erin KainulainenSavonlinnan Riento 69.39 / 69.39
Minttu KaukonenLahden Ahkera 69.39 / 69.39
Helmi LaineSavonlinnan Riento 67.08 / 67.08
Emmi LampioKeravan Urheilijat 73.77 / 76.79
Laura LoponenOulun Pyrintö 59.88 / 59.88
Aada MäättäläToholammin Urheilijat 62.10 / -
Milja MahlavuoriLappeenrannan Urheilu-Miehet 67.64 / 69.00
Lotta MäkeläTampereen Pyrintö 69.86 / 69.88
Lotta NurminenTurun Urheiluliitto ry. / yleisurheilu 68.01 / -
Inka RekonenTurun Toverit 66.20 / 66.20
Reetta RyynänenJoensuun Kataja - / -
Jenna SaarilahtiTampereen Pyrintö 68.89 / -
Helmi TarkiainenTampereen Pyrintö 67.74 / 67.74
Jelizaveta TsubarevaSjundeå IF 65.88 / -
 
N17 2000m ej (5)
Henna EineluotoLappeenrannan Urheilu-Miehet - / -
Melissa KykyriKälviän Tarmo 7:23.05 / 7:23.05
Nora KytäjäLempäälän Kisa Yleisurheilu 7:15.58 / 7:42.25
Jessica LjungbergHelsingin Tarmo 8:58.80 / 8:58.80
Teodora WesterlundIF Drott 8:12.06 / 8:15.66
 
N17 korkeus (14)
Neea-Maria JokiPohjan Koitto1.70 / 1.70
Emma KammonenSiilinjärven Ponnistus1.63 / 1.59
Erika KenttäEspoon Tapiot1.56 / 1.56
Anni KonnuImatran Urheilijat1.65 / 1.65
Sofie Latva-RiskuPorin Tarmo1.68 / 1.68
Henni LiimattaMaskun Kataja1.67 / 1.67
Vanessa LindbergRiihimäen Kisko1.66 / 1.66
Lotta MäkeläTampereen Pyrintö1.52 / 1.52
Liisa NyibongKarhulan Urheilijat1.58 / 1.58
Viivi PeräläNaantalin Löyly1.60 / 1.50
Noora SihvonenKeski-Uudenmaan Yleisurheilu1.58 / 1.58
Ella SoinilehtoOulun Pyrintö1.52 / 1.52
Helmi TarkiainenTampereen Pyrintö1.51 / 1.51
Alina VirtanenPiikkiön Kehitys1.60 / 1.51
 
N17 seiväs (9)
Jutta HeinoKarkkilan Pojat3.01 / 3.01
Aino HongistoTurun Urheiluliitto ry. / yleisurheilu3.15 / 3.15
Emma HovirintaTurun Urheiluliitto ry. / yleisurheilu3.20 / 3.10
Saara KivikariTurun Urheiluliitto ry. / yleisurheilu2.45 / 2.25
Vanessa LindbergRiihimäen Kisko3.62 / 3.60
Vilma MikkolaKeski-Uudenmaan Yleisurheilu3.60 / 3.30
Fanny OjalaSeinäjoen Seudun Urheilijat2.90 / 2.80
Nelli PajulaJyväskylän Kenttäurheilijat ry3.42 / -
Felicia VikströmLarsmo IF3.20 / 3.20
 
N17 pituus (23)
Inkeri AhokasPorin Yleisurheilu5.84 / 5.84
Elisa AlastaloJanakkalan Jana5.18 / 5.09
Gisela BergströmBorgå Akilles5.37 / 5.37
Alicia BjörkvikIK Falken5.21 / 5.21
Vilma HarilainenTurun Weikot Yleisurheilu5.25 / 5.23
Emmi HietanenRiihimäen Kisko4.97 / 4.94
Tilda HöglundIF Drott5.11 / 4.95
Sonja JääskeläinenKarstulan Kiva5.33 / 5.33
Iiris KalliomäkiEsbo IF - / -
Ella KärkiVaasan Vasama5.38 / 5.38
Lilja KoskelaHelsingin Kisa-Veikot5.36 / -
Helmi LaineSavonlinnan Riento5.37 / 5.37
Sanni LentoTampereen Pyrintö5.67 / 5.67
Milja MahlavuoriLappeenrannan Urheilu-Miehet5.12 / 5.12
Anni NurminenTampereen Pyrintö5.65 / 5.65
Riina PalonenViitasaaren Viesti5.04 / 5.04
Jenna SaarilahtiTampereen Pyrintö5.20 / 5.20
Tiia SädeJoensuun Kataja5.14 / 5.14
Josefina SalmiIkaalisten Urheilijat5.25 / 5.25
Ella SoinilehtoOulun Pyrintö4.87 / 4.87
Liina TervoHelsingfors IFK5.34 / -
Petra VäkeväinenLappajärven Veikot5.16 / 5.16
Johanna VälimäkiIkaalisten Urheilijat4.69 / 4.69
 
N17 3-loikka (20)
Elisa AlastaloJanakkalan Jana11.50 / 11.50
Alicia BjörkvikIK Falken11.19 / 11.19
Daniela Fernandez FuruTurun Urheiluliitto ry. / yleisurheilu11.68 / 11.68
Vilma HarilainenTurun Weikot Yleisurheilu11.04 / 11.04
Erin KainulainenSavonlinnan Riento11.62 / 11.62
Ella KärkiVaasan Vasama11.65 / 11.65
Aava KipinäJoensuun Kataja10.21 / 10.21
Anni KonnuImatran Urheilijat10.34 / 10.34
Lilja KoskelaHelsingin Kisa-Veikot11.68 / -
Sanni LentoTampereen Pyrintö11.88 / 11.88
Emma LooPargas IF11.68 / 11.68
Jenina LuotonenLaitilan Jyske10.75 / 10.75
Siiri NyyssönenJoensuun Kataja12.39 / 12.39
Riina PalonenViitasaaren Viesti10.63 / 10.63
Emmi RonkainenKeski-Uudenmaan Yleisurheilu10.23 / 10.06
Jenna SaarilahtiTampereen Pyrintö11.33 / 11.33
Noora SihvonenKeski-Uudenmaan Yleisurheilu11.29 / 11.29
Oona SyyriForssan Salama11.09 / 11.09
Petra VäkeväinenLappajärven Veikot11.02 / 11.02
Kia WirenRekolan Raikas9.99 / 9.99
 
N17 kuula (16)
Ronja HarjuJyväskylän Kenttäurheilijat ry11.39 / 11.39
Elisa HilskaLappeenrannan Urheilu-Miehet10.50 / 10.50
Janna HuuhoPyhäselän Urheilijat12.23 / 12.23
Tiina JärvinenLahden Ahkera15.04 / 14.78
Emma KammonenSiilinjärven Ponnistus11.27 / 11.19
Tuuli KammonenMikkelin Kilpa-Veikot12.67 / 12.67
Salla KoskimäkiKaustisen Pohjan-Veikot15.17 / 14.15
Kristiina LaitinenLempäälän Kisa Yleisurheilu11.74 / 11.04
Iida PohjalainenUudenkaupungin Kenttäkarhut13.45 / 13.45
Emmi PohjolainenLauttakylän Luja13.03 / 13.03
Anette SaalismaaPudasjärven Urheilijat15.10 / 15.10
Aada SipiläinenOrimattilan Jymy11.04 / 11.04
Neea SuhonenViialan Valtti10.58 / 10.42
Lumi VahteristoToijalan Vauhti11.61 / 11.61
Johanna VälimäkiIkaalisten Urheilijat11.64 / 11.64
Jenniina VirtanenJanakkalan Jana10.18 / 9.98
 
N17 kiekko (16)
Jonna AholaKaipolan Vire ry29.72 / 29.03
Ida CardonaKeski-Uudenmaan Yleisurheilu30.60 / 30.60
Lyydia HerralaTöysän Veto37.75 / 33.77
Emilia ImmonenJyväskylän Kenttäurheilijat ry33.97 / 33.97
Tuuli KammonenMikkelin Kilpa-Veikot31.79 / 31.79
Tiia KopsalaKannuksen Ura31.79 / 31.79
Emmi KotamäkiNurmijärven Yleisurheilu27.26 / 26.79
Sanni KrapiLoimaan Jankko39.69 / 39.69
Kristiina LaitinenLempäälän Kisa Yleisurheilu32.15 / 30.57
Pinja MuotkaLahden Ahkera33.35 / 33.35
Pinja NaulaTurun Urheiluliitto ry. / yleisurheilu42.26 / 39.78
Nelli PajulaJyväskylän Kenttäurheilijat ry34.66 / 34.37
Iida PohjalainenUudenkaupungin Kenttäkarhut35.74 / 35.74
Emmi PohjolainenLauttakylän Luja33.60 / 33.60
Anette SaalismaaPudasjärven Urheilijat43.99 / 43.99
Jenniina VirtanenJanakkalan Jana31.09 / 31.09
 
N17 moukari (11)
Jonna AholaKaipolan Vire ry45.85 / -
Tuuli KammonenMikkelin Kilpa-Veikot45.71 / 44.45
Terhi KangastieLappajärven Veikot48.77 / 48.77
Tilda KorhonenSiilinjärven Ponnistus44.43 / 40.57
Salla KoskimäkiKaustisen Pohjan-Veikot58.40 / 58.40
Emmi MaloLopen Urheilijat57.54 / 56.86
Siru MyllykangasHeinolan Isku44.59 / 42.94
Sara PuustinenBorgå Akilles53.84 / 49.52
Charlotta SandkullaIF Åsarna60.89 / 60.89
Anna VillförVasa IS41.61 / 41.61
Sofia WahlstedtBorgå Akilles45.05 / 41.68
 
N17 keihäs (14)
Noora HaapaniemiTeuvan Rivakka45.80 / 45.61
Emmi HietanenRiihimäen Kisko46.64 / 46.64
Elisa HilskaLappeenrannan Urheilu-Miehet38.36 / 38.26
Salla KoskimäkiKaustisen Pohjan-Veikot51.75 / 51.75
Helmiina KynnäsSaarijärven Pullistus47.77 / 47.77
Kristiina LaitinenLempäälän Kisa Yleisurheilu38.74 / 38.74
Nanna LeivonenJyväskylän Kenttäurheilijat ry47.09 / -
Roosa MarinPihtiputaan Tuisku42.95 / 42.95
Siiri NikulaKeski-Uudenmaan Yleisurheilu42.08 / 41.68
Tiisa PaukkuPihtiputaan Tuisku47.22 / 46.46
Neea SuhonenViialan Valtti36.56 / 36.56
Vilma ToivonenHämeenlinnan Tarmo43.35 / 43.35
Minttu TurunenKuopion Reipas47.81 / 47.81
Minea VertalaJyväskylän Kenttäurheilijat ry33.86 / 33.86
 
N17 3000m kävely (3)
Anna KokkoKuivasjärven Aura16:03.2h / 16:03.2h
Taika NurroRekolan Raikas17:27.95 / 17:27.95
Teodora WesterlundIF Drott18:38.67 / -
 
M16 100m (30)
Nuutti AhtolaValkealan Kajo11.81 / 11.81
Micke BärlundTapanilan Erä11.62 / 11.62
Maximilian BergholmEsbo IF11.97 / 11.97
Beni ByonaEsbo IF12.56 / 12.56
Oscar GrannasIF Drott11.45 / 11.45
Ville HäkämiesYlämaan Pyrkijät12.84 / 12.84
Aatu HartikainenSavonlinnan Riento11.63 / 11.63
Linus HenrikssonBorgå Akilles12.79 / 12.79
Kalle HirviKirkkonummen Urheilijat11.20 / 11.20
Taneli HyvärinenHyvinkään seudun Urheilijat13.12 / -
Luukas KemppainenJoutsan Pommi11.87 / 11.92
Waltteri KoenkytöEspoon Tapiot11.79 / 11.81
Juho LautaojaHumppilan Veikot12.62 / 12.62
Joona LehtinenLempäälän Kisa Yleisurheilu11.75 / 11.75
Rado LindbergEsbo IF11.65 / 11.65
Sampo MäättäKuivasjärven Aura11.81 / 11.81
Miro MäkinenYlöjärven Urheilijat11.43 / 11.43
Lauri Manner-RaappanaHelsingin Kisa-Veikot12.14 / 12.14
Paul MattheliéEsbo IF - / -
Eero MauroLieksan Urheilijat11.62 / 11.62
Maxim NorrängPorin Tarmo11.61 / 11.61
Oliver ÖhmanIF Raseborg11.47 / 11.47
Veeti PihlajaniemiSeinäjoen Seudun Urheilijat12.40 / 12.40
Eetu RantalaLänsi-Uudenmaan Urheilijat11.62 / 11.62
Veeti SaarelaKuivasjärven Aura11.81 / 11.81
Rico SievänenJoutsan Pommi12.72 / 12.72
Aappo ThesslerHelsingin Kisa-Veikot12.87 / -
Lenni TorkkelForssan Salama12.20 / 12.20
Aatu VaittinenLempäälän Kisa Yleisurheilu11.85 / 11.85
Rasmus VehmaaLappeenrannan Urheilu-Miehet11.03 / 11.03
 
M16 200m (29)
Jimi AhoSalon Vilpas23.58 / 23.58
Nuutti AhtolaValkealan Kajo24.11 / 24.11
Micke BärlundTapanilan Erä23.64 / 23.64
Beni ByonaEsbo IF25.58 / 25.58
Oscar GrannasIF Drott23.25 / 23.25
Kalle HirviKirkkonummen Urheilijat22.94 / 22.94
Taneli HyvärinenHyvinkään seudun Urheilijat28.45 / -
Luukas KemppainenJoutsan Pommi24.44 / 24.82
Waltteri KoenkytöEspoon Tapiot23.54 / 23.54
Joona LehtinenLempäälän Kisa Yleisurheilu23.59 / 23.59
Rado LindbergEsbo IF23.29 / 23.29
Sampo MäättäKuivasjärven Aura24.75 / 24.75
Miro MäkinenYlöjärven Urheilijat23.11 / 23.11
Paul MattheliéEsbo IF - / -
Eero MauroLieksan Urheilijat23.15 / 23.15
Miika NiemeläLempäälän Kisa Yleisurheilu25.46 / 25.46
Maxim NorrängPorin Tarmo24.74 / 24.74
Oliver ÖhmanIF Raseborg23.31 / 23.31
Veeti PihlajaniemiSeinäjoen Seudun Urheilijat25.26 / 25.26
Eetu RantalaLänsi-Uudenmaan Urheilijat23.78 / 23.78
Veeti SaarelaKuivasjärven Aura33.60 / -
Rico SievänenJoutsan Pommi26.30 / 26.30
Aatu SihvonenKarhulan Katajaiset ry25.70 / 25.70
Veikko SundbergKarhulan Katajaiset ry24.53 / 24.53
Aappo ThesslerHelsingin Kisa-Veikot - / -
Lenni TorkkelForssan Salama24.70 / 24.70
Aatu VaittinenLempäälän Kisa Yleisurheilu23.99 / 23.99
Kasperi VehmaaLappeenrannan Urheilu-Miehet21.91 / 21.91
Rasmus VehmaaLappeenrannan Urheilu-Miehet22.06 / 22.06
 
M16 400m (11)
Jimi AhoSalon Vilpas 53.29 / 53.29
Valtteri KinnunenYlämaan Pyrkijät - / -
Waltteri KoenkytöEspoon Tapiot 53.54 / 53.54
Noa KorhonenOulun Pyrintö - / -
Miro MäkinenYlöjärven Urheilijat 52.98 / 52.98
Aleksi MiikkulainenPorin Yleisurheilu 53.10 / 53.10
Miro NaskiKarhulan Katajaiset ry - / -
Eetu RantalaLänsi-Uudenmaan Urheilijat 53.97 / 53.97
Antti SainioTampereen Pyrintö 49.77 / 49.77
Albin SödermanIF Drott 54.62 / 54.62
Rasmus TenkanenIF Raseborg 56.76 / 56.76
 
M16 800m (9)
Oliver AsikainenHelsingin Kisa-Veikot1:59.63 / 1:59.63
Kristian HautakoskiAlavieskan Viri1:58.44 / 1:58.44
Joona HeiskanenKenttäurheilijat-58 ry.2:02.19 / 2:02.19
Valtteri KinnunenYlämaan Pyrkijät2:07.55 / 2:07.55
Albin SödermanIF Drott2:08.55 / 2:08.55
Tarmo TakalaTampereen Pyrintö2:15.07 / 2:15.07
Riku UusitaloTurun Urheiluliitto ry. / yleisurheilu2:03.42 / 2:03.42
Konsta UutteraTampereen Pyrintö1:55.73 / 1:55.73
Elmo Ylä-KotolaKarhulan Katajaiset ry2:02.40 / 2:02.40
 
M16 1500m (19)
Santeri AhoniemiHyvinkään seudun Urheilijat 4:47.72 / 4:47.72
Oliver AsikainenHelsingin Kisa-Veikot - / -
Kasper BiskopGamlakarleby IF 4:29.36 / 4:29.36
Miro HeikkiläGamlakarleby IF 4:39.17 / 4:39.17
Joona HeiskanenKenttäurheilijat-58 ry. 4:16.86 / 4:16.86
Santtu HeiskanenKenttäurheilijat-58 ry. 4:30.59 / 4:30.59
Lauri HiisvirtaVasa IS - / -
Eemeli HirvonenLiperin Taimi 4:13.64 / 4:13.64
Artturi KangasmaaRovaniemen Roadrunners 5:13.92 / -
Luukas KontroJyväskylän Kenttäurheilijat ry 4:04.31 / 4:04.31
Noa KorhonenOulun Pyrintö 4:49.83 / 4:49.83
Saku KoukkuLappeenrannan Urheilu-Miehet 4:55.50 / 4:55.50
Sisu MoilanenTurun Urheiluliitto ry. / yleisurheilu 4:11.72 / 4:11.72
Lauri NokkalaLappeenrannan Urheilu-Miehet 4:22.27 / 4:22.27
Jimi RousuGamlakarleby IF 4:31.64 / 4:31.64
Henri SäisäIisalmen Visa 4:28.76 / 4:28.76
Veeti SavolainenKeravan Urheilijat 4:34.14 / 4:34.14
Konsta UutteraTampereen Pyrintö 4:18.71 / 4:18.71
Elmo Ylä-KotolaKarhulan Katajaiset ry 4:35.45 / 4:35.45
 
M16 3000m (15)
Santeri AhoniemiHyvinkään seudun Urheilijat - / -
Santtu HeiskanenKenttäurheilijat-58 ry. 9:57.63 / 9:57.63
Lauri HiisvirtaVasa IS - / -
Eemeli HirvonenLiperin Taimi 9:51.62 / 9:51.62
Artturi KangasmaaRovaniemen Roadrunners10:08.6h / 10:08.6h
Luukas KontroJyväskylän Kenttäurheilijat ry 8:58.86 / 8:58.86
Niilo KotirantaYlämaan Pyrkijät10:51.68 / 10:51.68
Matias MällinenOulun NMKY:n Urheilijat10:23.04 / 10:23.04
Sisu MoilanenTurun Urheiluliitto ry. / yleisurheilu 9:02.48 / 9:02.48
Anssi MustonenKoiviston Kipinä 9:26.37 / 9:26.37
Hannes NikkinenLänsi-Uudenmaan Urheilijat - / -
Lauri NokkalaLappeenrannan Urheilu-Miehet 9:36.42 / 9:36.42
Henri SäisäIisalmen Visa 9:46.21 / 9:46.21
Veeti SavolainenKeravan Urheilijat 9:58.48 / 9:58.48
Tyko SuomiForssan Salama10:44.64 / 10:44.64
 
M16 110m aj (11)
Aarne AutioTurun Urheiluliitto ry. / yleisurheilu15.23 / 15.23
Linus HenrikssonBorgå Akilles17.21 / 17.21
Tomas JärvinenHelsingin Kisa-Veikot14.68 / 14.68
Konsta KeijonenKeski-Uudenmaan Yleisurheilu16.83 / 16.83
Rado LindbergEsbo IF15.92 / 15.92
Juho MantilaRiihimäen Kisko15.41 / 15.41
Lassi NalkkiJyväskylän Kenttäurheilijat ry14.17 / 14.17
Konsta RutanenKuivasjärven Aura15.74 / 15.74
Elliot SchmidtBorgå Akilles14.80 / 14.80
Rasmus VehmaaLappeenrannan Urheilu-Miehet13.81 / 13.81
Luka VeselinovicEspoon Tapiot15.37 / 15.37
 
M16 400m aj (9)
Aarne AutioTurun Urheiluliitto ry. / yleisurheilu 60.92 / 60.92
Kristian HautakoskiAlavieskan Viri 57.16 / 57.16
Thomas IsakssonBorgå Akilles 63.64 / 63.64
Juho MantilaRiihimäen Kisko 59.44 / 59.44
Antti SainioTampereen Pyrintö 52.78 / 52.78
Elliot SchmidtBorgå Akilles 62.34 / 62.34
Rasmus TenkanenIF Raseborg 65.41 / 65.41
Riku UusitaloTurun Urheiluliitto ry. / yleisurheilu - / -
Luka VeselinovicEspoon Tapiot - / -
 
M16 2000m ej (9)
Kasper BiskopGamlakarleby IF 6:34.01 / 6:34.01
Miro HeikkiläGamlakarleby IF 7:02.73 / 7:02.73
Väinö KontkanenPyhäselän Urheilijat - / -
Noa KorhonenOulun Pyrintö - / -
Saku KoukkuLappeenrannan Urheilu-Miehet - / -
Sisu MoilanenTurun Urheiluliitto ry. / yleisurheilu - / -
Anssi MustonenKoiviston Kipinä 6:41.89 / 6:41.89
Lauri NokkalaLappeenrannan Urheilu-Miehet 7:14.26 / -
Jimi RousuGamlakarleby IF 6:52.65 / 6:52.65
 
M16 korkeus (11)
Simon EkholmIF Raseborg1.70 / 1.70
Santeri HaapamäkiTampereen Pyrintö1.95 / 1.95
Tomas JärvinenHelsingin Kisa-Veikot1.85 / 1.85
Eemil KulmalaVehmaisten Urheilijat1.75 / 1.72
Joona LehtinenLempäälän Kisa Yleisurheilu1.69 / -
Roope MaaninkaPyhäselän Urheilijat1.72 / 1.65
Miika NiemeläLempäälän Kisa Yleisurheilu1.67 / 1.67
Veikko SundbergKarhulan Katajaiset ry1.80 / 1.80
Juuso TuominenRiihimäen Kisko1.71 / 1.71
Roope TurunenPyhäselän Urheilijat1.76 / 1.76
Mikael ViitanenLempäälän Kisa Yleisurheilu1.66 / -
 
M16 seiväs (5)
Atte KuuselaTammelan Ryske3.65 / 3.65
Luukas LipponenLempäälän Kisa Yleisurheilu3.41 / 3.41
Eero SallinenKangasalan Kisa3.41 / 3.41
Aatu SihvonenKarhulan Katajaiset ry4.51 / 4.51
Petteri TuomaalaSaloisten Salama4.17 / 4.17
 
M16 pituus (17)
Aarne AutioTurun Urheiluliitto ry. / yleisurheilu6.05 / 6.05
Maximilian BergholmEsbo IF5.76 / -
Simon EkholmIF Raseborg5.69 / 5.69
Oscar GrannasIF Drott6.43 / 6.43
Aatu HartikainenSavonlinnan Riento6.14 / 6.07
Thomas IsakssonBorgå Akilles5.64 / 5.62
Tomas JärvinenHelsingin Kisa-Veikot6.36 / 6.12
Luukas KemppainenJoutsan Pommi5.45 / 5.45
Kasper KouvonenTurun Urheiluliitto ry. / yleisurheilu6.02 / 6.02
Roope KuparinenLappeenrannan Urheilu-Miehet5.57 / 5.57
Alexander MannerkorpiHelsingin Kisa-Veikot6.07 / 6.07
Miika NiemeläLempäälän Kisa Yleisurheilu5.62 / 5.62
Konsta RutanenKuivasjärven Aura6.41 / 6.41
Veeti SaarelaKuivasjärven Aura6.34 / 6.34
Topi TaskinenMikkelin Kilpa-Veikot6.04 / 6.04
Konsta TynkkynenTampereen Pyrintö6.33 / 6.33
Kasperi VehmaaLappeenrannan Urheilu-Miehet7.29 / 7.29
 
M16 3-loikka (15)
Simon EkholmIF Raseborg11.46 / 11.46
Santeri HaapamäkiTampereen Pyrintö12.94 / -
Eelis HarjunmaaTampereen Pyrintö12.17 / 12.17
Aatu HartikainenSavonlinnan Riento12.75 / 12.75
Thomas IsakssonBorgå Akilles11.84 / 11.84
Johannes JokelaKristiinan Urheilijat12.78 / 12.78
Konsta KeijonenKeski-Uudenmaan Yleisurheilu12.26 / 11.72
Kasper KouvonenTurun Urheiluliitto ry. / yleisurheilu12.18 / 12.18
Eemil KulmalaVehmaisten Urheilijat12.10 / 12.10
Atte KuuselaTammelan Ryske11.44 / 11.44
Konsta RutanenKuivasjärven Aura12.19 / 12.19
Anton SabelIF Femman12.21 / -
Topi TaskinenMikkelin Kilpa-Veikot12.19 / 12.19
Konsta TynkkynenTampereen Pyrintö12.14 / 12.14
Mikael ViitanenLempäälän Kisa Yleisurheilu11.22 / 11.22
 
M16 kuula (14)
Simon BjörklöfIF Raseborg12.12 / 12.12
Benjamin HolmbäckIF Åsarna14.99 / 14.99
Petrus JakonenNakkilan Vire15.55 / 15.55
Aapo KalajokiTurun Urheiluliitto ry. / yleisurheilu14.27 / 14.27
Joona NieminenEspoon Tapiot12.94 / 12.94
Veeti PaavolaSiilinjärven Ponnistus13.39 / 13.39
Paavo PuroSuolahden Urho16.79 / 16.79
Onni RustholkarhuLahden Ahkera13.95 / 13.95
Markus SalovaaraIlmajoen Kisailijat15.92 / 15.92
Pyry SelinLahden Ahkera12.82 / 12.82
Miika TuusjärviHelsingfors IFK - / -
Matias ViikiläSaarijärven Pullistus11.86 / 11.86
Niilo VirtaForssan Salama12.24 / 12.24
Niklas VuoriForssan Salama12.46 / 12.46
 
M16 kiekko (12)
Linus HenrikssonBorgå Akilles24.89 / 24.89
Benjamin HolmbäckIF Åsarna48.92 / 48.92
Petrus JakonenNakkilan Vire47.61 / 47.61
Aapo KalajokiTurun Urheiluliitto ry. / yleisurheilu51.76 / 51.76
Joona NieminenEspoon Tapiot44.22 / 44.22
Samuel PuustinenBorgå Akilles33.97 / 33.97
Onni RustholkarhuLahden Ahkera44.34 / 44.34
Lassi SalmiJyväskylän Kenttäurheilijat ry32.69 / 32.69
Pyry SelinLahden Ahkera40.15 / 40.15
Miika TuusjärviHelsingfors IFK37.05 / -
Niilo VirtaForssan Salama37.64 / 37.64
Niklas VuoriForssan Salama38.26 / 38.26
 
M16 moukari (10)
Jerry HarjuTöysän Veto47.16 / 47.16
Luukas LipponenLempäälän Kisa Yleisurheilu45.72 / 45.72
Veeti PaavolaSiilinjärven Ponnistus50.94 / 50.94
Samuel PuustinenBorgå Akilles58.71 / 58.71
Onni RustholkarhuLahden Ahkera48.21 / 48.21
Reko TuominenTarvasjoen Urheilijat64.16 / 64.16
Aaro TurkiaYlämaan Pyrkijät47.70 / 47.70
Onni VälinenTöysän Veto43.52 / 43.52
Niklas VuoriForssan Salama40.53 / 40.53
Filip WikholmIF Raseborg58.72 / 58.72
 
M16 keihäs (9)
Otto HämäläinenKarstulan Kiva59.94 / 59.94
Eeli KinnunenJoensuun Kataja49.69 / 49.69
Anton LeppäahoKenttäurheilijat-58 ry.54.18 / 54.18
Mikke LiikanenTyrnävän Tempaus58.75 / 58.75
Niko Mäki-MustapääKuortaneen Kunto63.02 / 63.02
Joona NurmiNoormarkun Nopsa - / -
Saku RönkköVihdin Viesti53.24 / 53.24
Leo SavolainenAnjalan Liitto55.08 / 55.08
Matias ViikiläSaarijärven Pullistus52.65 / 52.65
 
M16 3000m kävely (3)
Samuel MarkuVahdon Tuisku15:08.83 / 15:08.83
Samuel PuustinenBorgå Akilles17:54.24 / -
Eetu SalmiYläneen Kiri17:28.72 / 17:28.72
 
N16 100m (46)
Aamu AiristoLaitilan Jyske13.45 / 13.45
Emelie AvellanEsbo IF14.45 / 14.45
Felicia AyelbassaTurun Urheiluliitto ry. / yleisurheilu13.72 / 13.72
Priscilla BoatengIF Drott12.47 / 12.47
Inka EkbomSalon Vilpas13.12 / 13.12
Edesa GashiHelsingin Kisa-Veikot12.88 / 13.11
Magdaleena HavukorpiVihdin Viesti13.35 / 13.69
Emmi HeikkinenKajaanin Kipinä12.90 / 12.98
Aada HeiskanenSavonlinnan Riento12.91 / 13.07
Ella HemmiläLaitilan Jyske14.05 / 14.05
Maggie HolloEspoon Tapiot13.12 / 13.12
Aicha KalalaKeravan Urheilijat12.86 / 12.86
Safi KalalaKeravan Urheilijat13.22 / 13.22
Oona KangasvieriKannuksen Ura12.99 / 13.36
Kaarlie KetsEsbo IF13.64 / 13.64
Hilma KinnunenJyväskylän Kenttäurheilijat ry12.32 / 12.62
Lotta KirjavainenTurun Urheiluliitto ry. / yleisurheilu13.60 / 13.60
Carita KivimäkiIkaalisten Urheilijat12.87 / 12.87
Neea KnaapiTurun Urheiluliitto ry. / yleisurheilu14.01 / 14.01
Martta KoskelaOulun Pyrintö12.70 / 12.70
Julia LaapioTurun Urheiluliitto ry. / yleisurheilu14.23 / 14.23
Venla LaukkaOulun Pyrintö13.06 / -
Viivi LoukoLapuan Virkiä13.12 / 13.12
Milja MajuriVantaan Salamat12.96 / 13.03
Lotta MetsärintaLaitilan Jyske13.10 / 13.10
Kerttu NiemiHelsingin Kisa-Veikot12.99 / 13.27
Essi NiskalaKuivasjärven Aura12.29 / 12.29
Alexandra NylundEsbo IF13.23 / 13.48
Iida PajunenJyväskylän Kenttäurheilijat ry12.60 / -
Veera PiltonenLimingan Niittomiehet13.64 / 13.64
Krista PuistoPaimion Urheilijat13.13 / 13.56
Maria PukkilaPorin Tarmo13.12 / 13.12
Emilia RauhalaOulun Pyrintö13.15 / 13.15
Tytti RepoLappeenrannan Urheilu-Miehet13.13 / 13.13
Meeri RiialiImatran Urheilijat12.31 / 12.31
Emma RintamäkiVähänkyrön Viesti13.17 / 13.37
Nataliya RozhnovaViipurin Urheilijat13.60 / 13.60
Venla SavolainenImatran Urheilijat12.83 / 12.88
Siiri SiirtolaHelsingin Kisa-Veikot12.47 / 12.47
Bettina SiltalaOulun Pyrintö12.69 / 12.69
Isla SokoffHyvinkään seudun Urheilijat - / -
Jenni SormunenIkaalisten Urheilijat13.21 / 13.21
Maisu SuomiTurun Urheiluliitto ry. / yleisurheilu13.86 / 13.86
Sofia TannerLänsi-Uudenmaan Urheilijat13.61 / 13.64
Aino VuorjokiKuivasjärven Aura12.09 / 12.62
Leonie WinellEsbo IF13.32 / 13.49
 
N16 200m (47)
Aamu AiristoLaitilan Jyske27.76 / 27.76
Emelie AvellanEsbo IF29.66 / 29.66
Felicia AyelbassaTurun Urheiluliitto ry. / yleisurheilu28.05 / 28.05
Amanda BertulaVasa IS27.83 / 27.83
Priscilla BoatengIF Drott25.47 / 25.47
Elizabeth FogdeMalax IF26.17 / 26.17
Lotta HäkkänenMikkelin Kilpa-Veikot26.21 / 26.21
Noora HarjuIlmajoen Kisailijat27.10 / 27.45
Nea HassilaIF Drott26.13 / 26.13
Emmi HeikkinenKajaanin Kipinä27.50 / 27.50
Aada HeiskanenSavonlinnan Riento27.43 / 27.43
Ella HemmiläLaitilan Jyske28.77 / 28.77
Maggie HolloEspoon Tapiot27.21 / 27.21
Ronja HuppunenMaarian Mahti28.14 / 28.14
Sara-Sofia HyvönenJoensuun Kataja26.83 / 26.83
Aicha KalalaKeravan Urheilijat27.30 / 27.30
Safi KalalaKeravan Urheilijat27.63 / 27.63
Linne KallioEurajoen Veikot26.24 / 26.24
Oona KangasvieriKannuksen Ura27.07 / 27.39
Anni KantolaTampereen Pyrintö26.64 / 26.64
Kaarlie KetsEsbo IF28.38 / 28.38
Hilma KinnunenJyväskylän Kenttäurheilijat ry25.94 / 26.61
Lotta KirjavainenTurun Urheiluliitto ry. / yleisurheilu28.42 / 28.42
Neea KnaapiTurun Urheiluliitto ry. / yleisurheilu29.22 / 29.22
Helena KoivuTurun Toverit28.06 / 28.37
Martta KoskelaOulun Pyrintö25.94 / 25.94
Venla LaukkaOulun Pyrintö27.05 / -
Lina LithenVasa IS27.23 / 27.23
Milja MajuriVantaan Salamat27.49 / 27.49
Kerttu NiemiHelsingin Kisa-Veikot27.11 / 27.16
Alexandra NylundEsbo IF28.25 / 28.25
Aino OjaniemiHämeenlinnan Tarmo26.59 / 26.59
Anna-Sofia OrajärviVeitsiluodon Kisaveikot29.66 / -
Iida PajunenJyväskylän Kenttäurheilijat ry29.16 / -
Teresa PerttiläHelsingfors IFK25.54 / 25.54
Tinja PirttikoskiTurun Urheiluliitto ry. / yleisurheilu26.73 / 26.73
Maria PukkilaPorin Tarmo26.97 / 26.97
Tytti RepoLappeenrannan Urheilu-Miehet27.31 / 27.31
Nataliya RozhnovaViipurin Urheilijat28.58 / 28.58
Venla SavolainenImatran Urheilijat27.26 / 27.26
Siiri SiirtolaHelsingin Kisa-Veikot26.04 / 26.04
Jenni SormunenIkaalisten Urheilijat27.09 / 27.09
Maisu SuomiTurun Urheiluliitto ry. / yleisurheilu29.13 / 29.13
Sofia TannerLänsi-Uudenmaan Urheilijat29.11 / 29.11
Olivia VeneskoskiOulun Pyrintö27.27 / 27.45
Heta VirkajärviKaipolan Vire ry30.59 / 30.70
Leonie WinellEsbo IF27.72 / 27.72
 
N16 400m (12)
Eveliina ArvolaKuivasjärven Aura 63.69 / 63.69
Hanna HagnäsLarsmo IF 63.11 / 63.11
Noora HarjuIlmajoen Kisailijat 61.39 / 62.27
Nea HassilaIF Drott 59.58 / 59.58
Helmi HeinonenLiedon Parma 63.79 / 64.47
Jemina HerranenKuopion Reipas 70.05 / -
Ellen ImmonenJyväskylän Kenttäurheilijat ry 74.98 / 74.98
Linne KallioEurajoen Veikot 58.13 / 58.13
Carita KivimäkiIkaalisten Urheilijat 59.26 / 70.90
Aava LajunenVantaan Salamat 68.55 / -
Teresa PerttiläHelsingfors IFK 55.07 / 55.07
Sanja SiuralaEspoon Tapiot 63.89 / 63.89
 
N16 800m (19)
Aada BorgTampereen Pyrintö2:37.79 / 2:37.79
Ida FinellBorgå Akilles2:18.37 / 2:23.40
Nea HassilaIF Drott2:20.58 / 2:21.25
Elsa KarjalainenTurun Urheiluliitto ry. / yleisurheilu2:20.96 / 2:20.96
Eevi KettunenPolvijärven Urheilijat2:23.69 / 2:23.69
Miina KilpeläinenViipurin Urheilijat2:24.03 / 2:24.03
Saana LappalainenSeinäjoen Seudun Urheilijat2:12.57 / 2:16.79
Elli LaukkanenKuopion Reipas2:29.59 / 2:29.59
Minea LindénLoimaan Leisku2:15.68 / 2:17.34
Noora NiininenEspoon Tapiot2:32.71 / 2:32.71
Ronja OrivuoriViipurin Urheilijat2:24.97 / 2:25.86
Teresa PerttiläHelsingfors IFK2:12.69 / 2:12.69
Tinja PirttikoskiTurun Urheiluliitto ry. / yleisurheilu2:21.18 / 2:21.18
Unna PutaalaHelsingin Kisa-Veikot2:29.24 / 2:38.32
Sofia RinneEspoon Tapiot - / -
Sini-Minea SaarikoskiKeravan Urheilijat2:20.17 / 2:20.93
Anni TakamaaLapuan Virkiä2:32.65 / 2:32.65
Sirja TyystjärviVähänkyrön Viesti2:27.71 / 2:33.97
Ella WesterlundEsbo IF2:24.10 / 2:24.10
 
N16 1500m (19)
Elma HannikainenHelsingin Kisa-Veikot 4:38.55 / 4:45.79
Eevi KettunenPolvijärven Urheilijat 4:55.17 / 4:55.17
Miina KilpeläinenViipurin Urheilijat 4:58.14 / 4:58.14
Annika KoistinenTurun Urheiluliitto ry. / yleisurheilu 4:53.91 / 4:53.91
Emma KorhonenIF Femman 5:25.22 / 5:25.22
Eveliina KujalaLimingan Niittomiehet - / -
Pinja LaasanenSiilinjärven Ponnistus 4:54.73 / 4:56.91
Saana LappalainenSeinäjoen Seudun Urheilijat 4:37.25 / 4:39.62
Noora NiininenEspoon Tapiot 5:46.25 / 5:46.25
Andréa NybergPargas IF 5:19.47 / 5:19.47
Ronja OrivuoriViipurin Urheilijat 5:03.36 / 5:03.36
Eva PeltopuroVantaan Salamat 4:56.13 / 4:56.13
Tinja PirttikoskiTurun Urheiluliitto ry. / yleisurheilu 5:09.67 / 5:09.67
Selene RossiEspoon Tapiot 4:51.90 / 4:52.87
Sini-Minea SaarikoskiKeravan Urheilijat 4:55.29 / 4:59.67
Alina TikkaJoensuun Kataja 5:38.86 / 5:38.86
Sirja TyystjärviVähänkyrön Viesti 5:27.55 / 5:27.55
Ea VuoriLahden Ahkera 4:53.32 / 4:54.27
Pinja YläharjuPuumalan Viri 4:58.16 / 4:58.16
 
N16 3000m (14)
Elma HannikainenHelsingin Kisa-Veikot10:13.79 / 10:34.42
Helmi KarkiainenKeuruun Kisailijat - / -
Aliisa KiiskiKarhulan Katajaiset ry11:13.54 / 11:13.54
Annika KoistinenTurun Urheiluliitto ry. / yleisurheilu10:44.94 / 10:44.94
Emma KorhonenIF Femman11:29.19 / 11:58.21
Eveliina KujalaLimingan Niittomiehet11:29.82 / 11:29.82
Saana LappalainenSeinäjoen Seudun Urheilijat - / -
Amalia LindénElimäen Vauhti12:14.75 / 12:14.75
Andréa NybergPargas IF11:43.26 / 11:43.26
Eva PeltopuroVantaan Salamat10:44.76 / 10:44.76
Selene RossiEspoon Tapiot10:26.65 / 10:26.65
Alina TikkaJoensuun Kataja12:31.92 / 12:31.92
Heta VirkajärviKaipolan Vire ry11:43.77 / 11:43.77
Pinja YläharjuPuumalan Viri11:10.29 / 11:10.29
 
N16 100m aj (26)
Mathilda GustafssonTurun Urheiluliitto ry. / yleisurheilu - / -
Magdaleena HavukorpiVihdin Viesti - / -
Anni KantolaTampereen Pyrintö14.73 / 14.73
Saga KoppeliJyväskylän Kenttäurheilijat ry16.27 / 16.27
Martta KoskelaOulun Pyrintö16.70 / 16.70
Iida KujanpääTampereen Pyrintö14.63 / 14.63
Minja KurttiOulun Pyrintö14.27 / 14.27
Venla LähdemäkiRiihimäen Kisko16.43 / 16.43
Aava LajunenVantaan Salamat14.84 / 14.84
Oona LentoTampereen Pyrintö14.84 / 14.84
Emilia MartinsénOulun Pyrintö17.13 / 17.13
Sofia MattilaLapuan Virkiä16.24 / 16.24
Lotta MetsärintaLaitilan Jyske14.66 / 14.66
Essi NiskalaKuivasjärven Aura14.00 / 14.00
Eeva NurkkalaOulun Pyrintö18.97 / 18.97
Anna-Sofia OrajärviVeitsiluodon Kisaveikot17.46 / 17.46
Iines PeltonenLappeenrannan Urheilu-Miehet - / -
Meeri RiialiImatran Urheilijat14.01 / 14.01
Evita SantalaKeski-Uudenmaan Yleisurheilu15.42 / 15.42
Siiri SiirtolaHelsingin Kisa-Veikot15.03 / 15.03
Bettina SiltalaOulun Pyrintö14.27 / 14.27
Jenna VakkilainenVantaan Salamat13.84 / 13.84
Martta ValtonenEspoon Tapiot15.62 / 15.62
Olivia VeneskoskiOulun Pyrintö16.69 / 16.69
Annika VilenRiihimäen Kisko17.05 / 17.05
Verna VuorelaLaitilan Jyske14.64 / 14.64
 
N16 400m aj (11)
Ida FinellBorgå Akilles 66.45 / 66.45
Aleksandra HuhtalaPorin Yleisurheilu 69.55 / 69.55
Iida KujanpääTampereen Pyrintö - / -
Aava LajunenVantaan Salamat 66.17 / 66.17
Minea LindénLoimaan Leisku - / -
Lotta MetsärintaLaitilan Jyske 67.04 / 67.04
Essi NiskalaKuivasjärven Aura 59.30 / 59.30
Elsa RönkköKeravan Urheilijat 76.65 / 76.65
Mea ToivonenUudenkaupungin Kenttäkarhut - / -
Martta ValtonenEspoon Tapiot 70.51 / 70.51
Ella WesterlundEsbo IF 66.60 / 66.60
 
N16 2000m ej (6)
Ellanoora HaapalehtoLempäälän Kisa Yleisurheilu 7:37.97 / 7:37.97
Helmi KarkiainenKeuruun Kisailijat 7:22.20 / 7:22.20
Miina KilpeläinenViipurin Urheilijat 7:26.57 / 7:26.57
Pinja LaasanenSiilinjärven Ponnistus 7:38.97 / 7:38.97
Eva PeltopuroVantaan Salamat 7:16.41 / 7:16.41
Ea VuoriLahden Ahkera 7:18.93 / 7:18.93
 
N16 korkeus (20)
Maiju AutioToijalan Vauhti1.65 / -
Elizabeth FogdeMalax IF1.70 / 1.70
Ronja HuppunenMaarian Mahti1.50 / 1.50
Tuuli JärvinenKeuruun Kisailijat1.75 / 1.73
Mia KänsäkangasGamlakarleby IF1.65 / 1.65
Alisa KoivukangasEvijärven Urheilijat1.50 / 1.50
Viivi KupiainenHartolan Voima1.59 / 1.55
Jenni LaineToijalan Vauhti1.54 / 1.50
Vilja LiimatainenJyväskylän Kenttäurheilijat ry1.45 / 1.45
Saimi LithoviusLimingan Niittomiehet1.68 / 1.66
Sofia NiemiKarhulan Katajaiset ry1.47 / 1.47
Essi NiinimäkiLappeenrannan Urheilu-Miehet1.55 / 1.55
Anna-Sofia OrajärviVeitsiluodon Kisaveikot1.53 / 1.45
Olivia SiitarinenEspoon Tapiot1.57 / 1.55
Sanja SiuralaEspoon Tapiot1.60 / 1.60
Miina TurpeinenVesannon Urheilijat1.57 / 1.55
Annika UusiperhePiikkiön Kehitys1.56 / 1.56
Annika VilenRiihimäen Kisko1.45 / 1.45
Moona VirtanenHyvinkään seudun Urheilijat1.50 / 1.50
Ella WesterlundEsbo IF1.56 / 1.50
 
N16 seiväs (11)
Edith CarlssonVasa IS2.80 / 2.70
Helmi EklundEspoon Tapiot3.30 / 3.30
Ellanoora HaapalehtoLempäälän Kisa Yleisurheilu3.20 / 3.20
Tuuli JärvinenKeuruun Kisailijat4.12 / 4.12
Vilja-Matilda KoskelaRiihimäen Kisko3.15 / 3.05
Iida KujanpääTampereen Pyrintö3.45 / 3.05
Viivi NärväValkeakosken Haka3.45 / 3.45
Aino PyykköLieksan Urheilijat3.05 / 3.00
Tuuli SaraniemiLieksan Urheilijat3.15 / 3.15
Isla SokoffHyvinkään seudun Urheilijat3.22 / 3.22
Jenna TuomaalaJyväskylän Kenttäurheilijat ry3.41 / 3.41
 
N16 pituus (40)
Aada ÄikäsMikkelin Kilpa-Veikot5.27 / 5.27
Aamu AiristoLaitilan Jyske4.69 / 4.69
Elizabeth FogdeMalax IF5.52 / 5.52
Silja HäkämiesYlämaan Pyrkijät4.82 / 4.82
Lotta HäkkänenMikkelin Kilpa-Veikot5.33 / 5.33
Vilma HonkonenJyväskylän Kenttäurheilijat ry4.67 / 4.67
Ronja HuppunenMaarian Mahti4.74 / 4.71
Elin JakobssonIF Åsarna5.44 / 5.44
Anne-Karin KilkkiLappeenrannan Urheilu-Miehet5.19 / 5.18
Helena KoivuTurun Toverit5.20 / 5.20
Alisa KoivukangasEvijärven Urheilijat4.91 / 4.61
Saga KoppeliJyväskylän Kenttäurheilijat ry5.00 / 5.00
Minja KurttiOulun Pyrintö5.57 / 5.57
Venla LähdemäkiRiihimäen Kisko4.93 / 4.57
Oona LentoTampereen Pyrintö4.76 / -
Helmi LipsanenJanakkalan Jana4.94 / -
Emilia MartinsénOulun Pyrintö4.68 / 4.68
Elsa MattilaRiihimäen Kisko4.96 / 4.90
Sofia MattilaLapuan Virkiä4.97 / 4.97
Roosa MyllymäkiTampereen Pyrintö5.22 / 5.22
Aino OjaniemiHämeenlinnan Tarmo5.69 / 5.69
Iines PeltonenLappeenrannan Urheilu-Miehet4.88 / 4.88
Vilma PietiläTampereen Pyrintö4.64 / 4.58
Veera PiltonenLimingan Niittomiehet4.86 / 4.86
Emmi RantalaLimingan Niittomiehet4.97 / 4.82
Sari RantojaAlavuden Urheilijat5.56 / 5.56
Meeri RiialiImatran Urheilijat5.69 / 5.62
Pinja RintamaaLiedon Parma4.96 / 4.96
Ruusu SaarelaEspoon Tapiot4.76 / 4.76
Noora SalmiJyväskylän Kenttäurheilijat ry5.22 / 5.22
Evita SantalaKeski-Uudenmaan Yleisurheilu5.09 / 5.07
Olivia SiitarinenEspoon Tapiot4.92 / 4.74
Isla SokoffHyvinkään seudun Urheilijat4.80 / 4.80
Jenni SormunenIkaalisten Urheilijat5.13 / 5.13
Miina TurpeinenVesannon Urheilijat5.05 / 5.05
Jenna VakkilainenVantaan Salamat5.66 / 5.66
Olivia VeneskoskiOulun Pyrintö5.24 / 5.24
Moona VirtanenHyvinkään seudun Urheilijat4.49 / 4.49
Verna VuorelaLaitilan Jyske5.44 / 5.44
Leonie WinellEsbo IF4.71 / 4.71
 
N16 3-loikka (28)
Aada ÄikäsMikkelin Kilpa-Veikot11.21 / 11.21
Aino-Maria AinasojaHelsingfors IFK11.73 / 11.37
Lotta HäkkänenMikkelin Kilpa-Veikot11.57 / 11.57
Eveliina HavialaNakkilan Vire10.62 / 10.48
Vilma HonkonenJyväskylän Kenttäurheilijat ry9.69 / -
Sara-Sofia HyvönenJoensuun Kataja11.68 / 11.68
Elin JakobssonIF Åsarna11.18 / 11.18
Anni KantolaTampereen Pyrintö10.99 / 10.99
Anne-Karin KilkkiLappeenrannan Urheilu-Miehet11.38 / 11.38
Helena KoivuTurun Toverit10.92 / 10.92
Minja KurttiOulun Pyrintö11.71 / 11.71
Julia LaapioTurun Urheiluliitto ry. / yleisurheilu10.86 / 10.86
Hanna LindbergIF Femman10.59 / 10.59
Helmi LipsanenJanakkalan Jana11.17 / 11.17
Emilia MartinsénOulun Pyrintö10.98 / 10.98
Elsa MattilaRiihimäen Kisko10.31 / 10.31
Roosa MyllymäkiTampereen Pyrintö11.06 / 11.06
Ella NissinahoLimingan Niittomiehet11.16 / 11.16
Eeva NurkkalaOulun Pyrintö10.78 / 10.78
Iida PajunenJyväskylän Kenttäurheilijat ry11.63 / -
Vilma PietiläTampereen Pyrintö10.03 / -
Emmi RantalaLimingan Niittomiehet10.04 / 10.04
Sari RantojaAlavuden Urheilijat11.35 / 11.35
Ruusu SaarelaEspoon Tapiot10.53 / 10.53
Noora SalmiJyväskylän Kenttäurheilijat ry11.43 / 11.23
Jenna VakkilainenVantaan Salamat11.52 / 11.31
Moona VirtanenHyvinkään seudun Urheilijat10.63 / 10.63
Maria WennerstrandKarhulan Urheilijat9.53 / 9.53
 
N16 kuula (23)
Aino-Maria AinasojaHelsingfors IFK12.52 / 0.00
Liinu HeiskanenVieremän Koitto10.20 / 9.92
Anniina HenttonenJanakkalan Jana7.54 / 7.22
Sara-Sofia HyvönenJoensuun Kataja12.84 / 12.69
Tuuli JärvinenKeuruun Kisailijat13.78 / 13.78
Veera KapiainenMikkelin Kilpa-Veikot11.30 / 11.30
Vilma KeräläHämeenlinnan Tarmo14.09 / 14.09
Taru KillinenLapuan Virkiä11.99 / 11.99
Alisa KoivukangasEvijärven Urheilijat11.71 / 11.71
Aino LaitinenRiihimäen Kisko11.46 / 11.10
Minttu LaurilaTurun Urheiluliitto ry. / yleisurheilu14.89 / 13.80
Meeri LehtimäkiKeski-Uudenmaan Yleisurheilu11.29 / 11.29
Viivi LoukoLapuan Virkiä12.50 / 12.50
Emmi MäkäläinenJyväskylän Kenttäurheilijat ry12.02 / 12.02
Julia NystrandEsbo IF13.80 / 13.80
Julia PitkänenJanakkalan Jana11.43 / 10.32
Emilia RouvinenHyvinkään seudun Urheilijat12.99 / 12.99
Salla SavikkoRiihimäen Kisko14.05 / 13.94
Elli SeppänenKauhavan Wisa11.47 / 11.29
Olivia SiitarinenEspoon Tapiot11.40 / 11.40
Mea ToivonenUudenkaupungin Kenttäkarhut12.27 / 11.86
Marianna UtulahtiVihdin Viesti11.11 / 11.11
Iiris VeijolaHämeenlinnan Tarmo14.70 / 14.27
 
N16 kiekko (20)
Amelie BystedtIF Femman33.08 / 33.08
Silja HeiskanenEspoon Tapiot19.27 / 19.27
Anniina HenttonenJanakkalan Jana25.71 / 25.71
Veera KapiainenMikkelin Kilpa-Veikot27.43 / 27.43
Fanni KätkänahoSeinäjoen Seudun Urheilijat27.15 / 27.15
Vilma KeräläHämeenlinnan Tarmo37.47 / 37.47
Alice KoskelainenLahden Ahkera33.75 / 33.75
Viivi KupiainenHartolan Voima31.03 / 31.03
Minttu LaurilaTurun Urheiluliitto ry. / yleisurheilu38.05 / 36.91
Hanna LindbergIF Femman42.49 / 42.49
Emmi MäkäläinenJyväskylän Kenttäurheilijat ry33.37 / 33.37
Sanni-Maria MäkeläNoormarkun Nopsa39.94 / 39.94
Pinja NieminenPorin Yleisurheilu39.41 / 39.41
Julia NystrandEsbo IF38.26 / 38.26
Ellinoora OjalaKuusamon Erä-Veikot23.73 / 23.73
Julia PitkänenJanakkalan Jana32.71 / 32.71
Elli SeppänenKauhavan Wisa35.75 / 35.75
Mea ToivonenUudenkaupungin Kenttäkarhut40.37 / 40.37
Marianna UtulahtiVihdin Viesti32.42 / 32.42
Iiris VeijolaHämeenlinnan Tarmo46.73 / 46.73
 
N16 moukari (15)
Sinja JohanssonLahden Ahkera45.04 / 45.04
Oona KetomäkiNurmijärven Yleisurheilu55.57 / 53.70
Taru KillinenLapuan Virkiä56.26 / 56.26
Alice KoskelainenLahden Ahkera42.40 / 42.40
Jessi LopeNoormarkun Nopsa42.50 / 42.50
Viivi LoukoLapuan Virkiä48.12 / 47.73
Emmi MäkäläinenJyväskylän Kenttäurheilijat ry59.65 / 59.65
Julia NurminenKristiinan Urheilijat43.06 / 41.46
Ellinoora OjalaKuusamon Erä-Veikot41.27 / 41.27
Veera SantanenRaision Kuula51.77 / 49.73
Salla SavikkoRiihimäen Kisko49.88 / 49.88
Wilma SimonenKenttäurheilijat-58 ry.44.57 / 44.57
Erika TanninenKenttäurheilijat-58 ry.46.21 / 46.21
Ellen UschanowRaision Kuula60.48 / 60.48
Ilona VerhoKangasalan Kisa58.21 / 58.21
 
N16 keihäs (12)
Vilma HonkonenJyväskylän Kenttäurheilijat ry34.08 / 34.08
Malin KarellSjundeå IF50.17 / 50.17
Vilja LiimatainenJyväskylän Kenttäurheilijat ry24.11 / 24.11
Marlena NieminenKarhulan Katajaiset ry46.36 / 46.36
Cecilia ÖsterbergIF Femman52.27 / 52.27
Sani RajalaEurajoen Veikot45.27 / 45.27
Emilia RouvinenHyvinkään seudun Urheilijat46.08 / 46.08
Salla SavikkoRiihimäen Kisko41.88 / 41.88
Ida StoorIF Femman43.90 / 43.90
Tuuli SummanenLappeenrannan Urheilu-Miehet47.49 / 47.49
Hertta TurjaLaihian Luja48.61 / 48.61
Veera VuorentaustaKosken Kaiku33.48 / 33.48
 
N16 3000m kävely (6)
Linda ElläKalannin Vankka18:27.59 / -
Aliisa KiiskiKarhulan Katajaiset ry14:41.20 / 14:41.20
Tuuli MurtoniemiNokian Urheilijat17:21.47 / 17:21.47
Senja OjalainenImatran Urheilijat - / -
Aino SaarinenKalannin Vankka16:44.59 / 17:02.55
Laura YlönenHyvinkään seudun Urheilijat18:13.07 / 18:35.00