Kilpailukalenteri.fi
Etusivu
Selaus
Haku
Karttahaku


UKK / FAQ
Anna palautetta
Tietoa palvelusta

Tulospalveluohje

Piilota piirin myöntämät kilpailut

Näytä seurakilpailut
Paluu kilpailun tietoihin
Klikkaa seuran nimeä jos haluat nähdä vain kyseisen seuran ilmoittautuneet.
Tähtikisat
22.06. klo 17:00 Marskin kisat
KK.fi:n kautta ilmoittautuneita urheilijoita 117 henk. (138 lajisuoritusta)
M 100m (17)
Nimi Seura Ennätys (PB) / Kauden paras (SB)
Perttu AakkoLappeenrannan Urheilu-Miehet12.13 / 12.13
Jarmo EromäkiHaukivuoren Kisailijat11.02 / 11.10
Akseli EskelinenLappeenrannan Urheilu-Miehet11.64 / 11.65
Viljami HietaharjuJoensuun Kataja10.80 / 10.80
Eelis HyvärinenLappeenrannan Urheilu-Miehet13.54 / 13.54
Martti HyvärinenLappeenrannan Urheilu-Miehet12.24 / 12.24
Joonas LiukkonenPolvijärven Urheilijat10.92 / 10.99
Verneri LopperiMäntyharjun Virkistys11.28 / 11.43
Erno MehtonenSavonlinnan Riento10.76 / -
Santeri ÖrnPolvijärven Urheilijat10.51 / 10.62
Aatu PohjonenLappeenrannan Urheilu-Miehet12.88 / 12.88
Eetu PohjonenLappeenrannan Urheilu-Miehet11.46 / -
Konsta RutonenLappeenrannan Urheilu-Miehet11.44 / 11.82
Samuli SamuelssonIkaalisten Urheilijat10.28 / -
Elliot SchmidtBorgå Akilles11.87 / 11.87
Eelis SnåreLahden Ahkera11.63 / -
Juho VenäläinenImatran Urheilijat13.45 / -
 
M 400m (6)
Jarmo EromäkiHaukivuoren Kisailijat 51.32 / 51.86
Viljami KaasalainenJyväskylän Kenttäurheilijat 48.10 / 48.10
Aatu PohjonenLappeenrannan Urheilu-Miehet 81.58 / -
Mikko RyhänenLappeenrannan Urheilu-Miehet 50.27 / 50.89
Aleksi SairanenHelsingfors IFK 50.19 / -
Rasmus VehmaaLappeenrannan Urheilu-Miehet 53.65 / -
 
M 1500m (11)
Kristian BackmanImatran Urheilijat 4:20.80 / -
Joonatan HämäläinenSulkavan Urheilijat -41 - / -
Konsta HämäläinenJoensuun Kataja 3:45.40 / 3:47.46
Niklas HeikkiläKuusankosken Urheiluseura 3:47.44 / 3:48.08
Samu HeikkonenLappeenrannan Urheilu-Miehet 3:53.73 / 3:53.73
Panu JantunenHelsingin Kisa-Veikot 3:44.80 / -
Julius MäkinenTampereen Pyrintö 3:54.39 / -
Saku MiettinenLappeenrannan Urheilu-Miehet 4:21.35 / -
Atte NokkaOripään Vesa 4:26.20 / -
Janne OvaskaLuumäen Pojat - / -
Miika TenhunenNivalan Urheilijat 3:51.64 / -
 
M 3000m ej (2)
Samuel AuvinenJoensuun Kataja 9:29.06 / -
Oskari KangasniemiIkaalisten Urheilijat 9:23.96 / 9:35.76
 
M korkeus (1)
Veikko SundbergKarhulan Katajaiset1.80 / 1.80
 
M pituus (11)
Perttu AakkoLappeenrannan Urheilu-Miehet5.62 / 5.62
Aleksi HilskaLappeenrannan Urheilu-Miehet6.19 / 3.53
Lauri HonkanenImatran Urheilijat6.20 / 5.93
Eelis HyvärinenLappeenrannan Urheilu-Miehet4.99 / 4.99
Konsta KauppinenOrimattilan Jymy7.50 / 6.98
Roope KuparinenLappeenrannan Urheilu-Miehet5.22 / -
Sisu MikkiläImatran Urheilijat6.63 / 6.29
Tuomas RouvaliJyväskylän Kenttäurheilijat7.37 / -
Eelis SnåreLahden Ahkera6.89 / 6.66
Kasperi VehmaaLappeenrannan Urheilu-Miehet7.05 / -
Simeon VorselmanHelsingin Kisa-Veikot6.48 / -
 
M kuula (1)
Panu TirkkonenKeiteleen Kunto18.27 / 18.06
 
M keihäs (8)
Niklas HyvönenJoensuun Kataja - / -
Juho JärvinenKarstulan Kiva70.50 / 70.50
Topi JulkunenJuvan Urheilijat67.97 / 65.77
Toni KeränenLimingan Niittomiehet78.86 / 76.79
Jami KinnunenÄänekosken Urheilijat79.12 / 79.11
Tino MäkeläPyhäselän Urheilijat80.11 / 75.78
Vili ValtonenImatran Urheilijat69.03 / 64.82
Teemu WirkkalaToholammin Urheilijat87.23 / 73.45
 
M 5000m kävely (2)
Jere NiemiEspoon Tapiot22:04.68 / 23:24.43
Veli-Matti PartanenLappeenrannan Urheilu-Miehet18:43.17 / 20:02.18
 
N 100m (20)
Nelli AnttonenImatran Urheilijat12.59 / 12.59
Aino HannikainenLappeenrannan Urheilu-Miehet13.38 / 13.38
Veera HeinonenLappeenrannan Urheilu-Miehet14.03 / 14.03
Merituuli JääskeläinenLappeenrannan Urheilu-Miehet12.03 / -
Saara KeskitaloEspoon Tapiot11.97 / 12.19
Juulia KokkoImatran Urheilijat12.31 / 12.47
Karoliina KujanpääValkeakosken Haka11.97 / 11.97
Sara KyllönenLappeenrannan Urheilu-Miehet13.41 / 13.41
Sirpa MalmströmNurmijärven Yleisurheilu13.21 / 13.21
Sonja NousiainenMikkelin Kilpa-Veikot12.16 / 12.80
Milla PirkkalainenSavonlinnan Riento12.27 / 12.27
Maria RäsänenLapinlahden Veto11.65 / 12.08
Tytti RepoLappeenrannan Urheilu-Miehet13.43 / 13.47
Meeri RiialiImatran Urheilijat12.48 / 12.48
Milka RiialiImatran Urheilijat12.61 / 12.61
Minttu RinneSaarijärven Pullistus13.04 / -
Anni RuotsalainenHelsingin Kisa-Veikot14.02 / -
Venla SavolainenImatran Urheilijat12.83 / 13.14
Jenni VäänänenLahden Ahkera12.81 / 12.81
Essi VehmaaLappeenrannan Urheilu-Miehet12.41 / -
 
N 400m (8)
Anni BergLappeenrannan Urheilu-Miehet 61.9h / 62.48
Kristiina HalonenLappeenrannan Urheilu-Miehet 55.39 / 56.63
Riina HeikkonenLappeenrannan Urheilu-Miehet 57.46 / -
Silja KempasJoensuun Kataja 58.00 / -
Milja MahlavuoriLappeenrannan Urheilu-Miehet 61.83 / -
Minttu RinneSaarijärven Pullistus - / -
Aino VenäläinenImatran Urheilijat 60.78 / -
Helmi VuorimaaLahden Ahkera 57.40 / 57.40
 
N 1500m (2)
Kaisa TyniPyhtään Yritys 4:18.27 / 4:30.20
Helmi VuorimaaLahden Ahkera 4:53.34 / 99:99.99
 
N 5000m (1)
Moona KorkealaaksoLappeenrannan Urheilu-Miehet16:43.52 / 17:03.79
 
N 100m aj (9)
Reetta HämäläinenLahden Ahkera14.60 / 14.60
Nora-Julia IsoluomaJyväskylän Kenttäurheilijat14.17 / 14.17
Noora JuslinBorgå Akilles13.80 / 13.80
Niina KarttunenSavonlinnan Riento14.52 / 15.13
Saara KeskitaloEspoon Tapiot13.60 / 13.60
Tanja KokkonenLappeenrannan Urheilu-Miehet13.69 / 13.69
Minttu MattinenLappeenrannan Urheilu-Miehet14.69 / -
Anni SiirtolaHelsingin Kisa-Veikot13.24 / 13.24
Essi VehmaaLappeenrannan Urheilu-Miehet14.48 / -
 
N 3000m ej (7)
Emma KatajalaaksoLahden Ahkera10:45.78 / 10:45.78
Veera KontkanenJoensuun Kataja11:44.00 / -
Pinja KotinurmiLahden Ahkera10:32.83 / 10:53.02
Aada MiskalaMikkelin Kilpa-Veikot11:47.01 / -
Vilma PereEuran Raiku10:51.06 / -
Sara-Elise RuokonenJyväskylän Kenttäurheilijat10:51.21 / -
Alisa VirtanenJyväskylän Kenttäurheilijat10:27.15 / 10:53.44
 
N 3-loikka (5)
Tua-Talvikki AnttilaHelsingin Kisa-Veikot12.94 / 12.94
Lotta KirvesmiesMikkelin Kilpa-Veikot12.56 / 12.44
Elina KostiainenVihdin Viesti12.92 / 12.91
Minttu MattinenLappeenrannan Urheilu-Miehet12.22 / -
Jessica MiettinenJoensuun Kataja12.77 / 12.57
 
N moukari (3)
Sara KillinenLapuan Virkiä64.92 / 64.92
Krista TervoKarhulan Katajaiset72.12 / 71.81
Kiira VäänänenVarpaisjärven Vire65.80 / 65.80
 
N keihäs (7)
Minna HollantiGamlakarleby IF53.55 / 53.55
Jenni KangasLahden Ahkera60.98 / 56.48
Saara LipsanenLappeenrannan Urheilu-Miehet56.66 / 54.05
Sanni NokelainenJyväskylän Kenttäurheilijat43.07 / -
Emilia PeltoheimoKarhulan Katajaiset41.93 / 41.93
Laura PesolaReisjärven Pilke54.35 / 45.57
Julia ValtanenRauman Urheilijat57.91 / 56.24
 
N 3000m kävely (1)
Tiia KuikkaLappeenrannan Urheilu-Miehet13:07.65 / -
 
M17 110m aj (5)
Martti HyvärinenLappeenrannan Urheilu-Miehet16.42 / -
Konsta RutonenLappeenrannan Urheilu-Miehet15.20 / 15.20
Elliot SchmidtBorgå Akilles15.50 / 15.50
Kasperi VehmaaLappeenrannan Urheilu-Miehet14.74 / 14.74
Rasmus VehmaaLappeenrannan Urheilu-Miehet14.55 / 14.55
 
N17 pituus (8)
Veera HeinonenLappeenrannan Urheilu-Miehet4.38 / 4.38
Elisa HilskaLappeenrannan Urheilu-Miehet4.84 / -
Anni KonnuImatran Urheilijat4.74 / 4.70
Milja MahlavuoriLappeenrannan Urheilu-Miehet5.12 / 4.91
Iines PeltonenLappeenrannan Urheilu-Miehet4.88 / -
Tytti RepoLappeenrannan Urheilu-Miehet5.10 / 4.95
Meeri RiialiImatran Urheilijat5.69 / 5.62
Jenni VäänänenLahden Ahkera4.89 / 4.89
 
N17 keihäs (3)
Elisa HilskaLappeenrannan Urheilu-Miehet38.36 / 37.05
Marlena NieminenKarhulan Katajaiset42.92 / 42.92
Tuuli SummanenLappeenrannan Urheilu-Miehet45.90 / 45.90