Kilpailukalenteri.fi
Etusivu
Selaus
Haku
Karttahaku


UKK / FAQ
Anna palautetta
Tietoa palvelusta

Tulospalveluohje

Piilota piirin myöntämät kilpailut

Näytä seurakilpailut
Paluu kilpailun tietoihin
Klikkaa seuran nimeä jos haluat nähdä vain kyseisen seuran ilmoittautuneet.
Aluekisat
20.07. klo 18:00 Uran aluekisat
KK.fi:n kautta ilmoittautuneita urheilijoita 136 henk. (193 lajisuoritusta)
M 200m (5)
Nimi Seura Ennätys (PB) / Kauden paras (SB)
Taneli HietalaAlavieskan Viri23.73 / 23.73
Eetu JokelaAlavieskan Viri22.87 / 22.87
Viljami KariVetelin Urheilijat23.68 / 23.68
Sisu PeltoniemiKaustisen Pohjan-Veikot26.45 / 26.69
Tomi SimonenAlavieskan Viri23.18 / 23.18
 
M 800m (3)
Kasper BjörkbackaVetelin Urheilijat2:04.82 / 2:04.82
Kristian HautakoskiAlavieskan Viri1:58.44 / 1:58.44
Aleksi SalmelaGamlakarleby IF2:07.62 / 2:07.62
 
M seiväs (5)
Joona Ali-HaapalaKaustisen Pohjan-Veikot4.21 / 4.10
Janne JuholaKalajoen Junkkarit4.50 / 4.41
Antti KoisAlavieskan Viri4.90 / 4.10
Oskari TikkakoskiVetelin Urheilijat3.60 / 3.60
Mika VimpariYlikiimingin Nuijamiehet - / -
 
M pituus (1)
Eetu JokelaAlavieskan Viri6.78 / 6.78
 
M keihäs (1)
Eetu PeltokangasToholammin Urheilijat69.06 / 67.77
 
N 200m (6)
Johanna HaikonenHelsingin Kisa-Veikot26.42 / 28.08
Milla HuuskoVetelin Urheilijat28.30 / 28.82
Maria JääskäUllavan Kilpa26.54 / 26.54
Aada MäättäläToholammin Urheilijat25.63 / 26.19
Elina PaavolaLohtajan Veikot27.62 / 27.79
Vanessa StoreKälviän Tarmo26.73 / 26.73
 
N 800m (11)
Mari BergdahlKälviän Tarmo2:28.73 / 2:37.51
Nea HassilaIF Drott2:20.58 / 2:21.25
Kaisa HonkaharjuKälviän Tarmo2:10.12 / 2:10.12
Enni KatajalaaksoKannuksen Ura2:12.47 / 2:19.31
Päivi KnutarKälviän Tarmo2:17.64 / -
Saana LappalainenSeinäjoen Seudun Urheilijat2:12.57 / 2:17.72
Aada MäättäläToholammin Urheilijat2:37.49 / -
Anni NikuNivalan Urheilijat2:25.84 / 2:25.84
Jamira SuarezIF Drott2:21.64 / 2:31.51
Ninna WallinOulaisten Huima2:19.38 / 2:19.38
Annina WallingPolvijärven Urheilijat2:13.38 / 2:18.15
 
N seiväs (3)
Marja EskelinenVetelin Urheilijat3.15 / 2.90
Loviisa KupsalaKannuksen Ura3.05 / 3.05
Aamu UusitaloHimangan Urheilijat3.21 / 3.10
 
N pituus (1)
Andrea RönnskärIK Falken5.39 / 5.39
 
N keihäs (2)
Ronja KoivistoKauhavan Wisa42.64 / 42.64
Laura PesolaReisjärven Pilke54.35 / 47.88
 
M17 200m (5)
Davin FloccoGamlakarleby IF25.97 / 25.97
Anton HietapakkaGamlakarleby IF24.63 / 24.63
Aaro KangasKälviän Tarmo25.82 / 25.82
Henri KorhonenKokkolan Työväen Urheilijat23.42 / 23.65
Rasmus RemesahoToholammin Urheilijat24.89 / 24.89
 
M17 800m (1)
Viktor StoreGamlakarleby IF2:27.74 / 2:27.74
 
M17 pituus (1)
Konsta RutanenKuivasjärven Aura6.41 / 6.41
 
N17 200m (9)
Emilia ArvolaHaapajärven Kiilat28.47 / 28.47
Frida IsojärviKalajoen Junkkarit26.86 / 26.86
Oona KangasvieriKannuksen Ura27.07 / 27.47
Vilma KnutarGamlakarleby IF27.28 / -
Essi KoivistoVetelin Urheilijat26.80 / 26.80
Milja-Maria LahtiAlajärven Ankkurit27.89 / 28.14
Anna LukkarilaKannuksen Ura27.51 / 27.51
Eva ÖsterbackaKaustisen Pohjan-Veikot - / -
Jenniina TuuraKalajoen Junkkarit26.81 / 26.81
 
N17 800m (1)
Iida RautioNivalan Urheilijat2:39.67 / 2:39.67
 
N17 pituus (4)
Alicia BjörkvikIK Falken4.83 / -
Aada EskolaNivalan Urheilijat4.22 / -
Eva ÖsterbackaKaustisen Pohjan-Veikot - / -
Vanessa StoreKälviän Tarmo4.92 / 4.92
 
P15 100m (6)
Max ByströmIK Falken12.33 / 12.33
Anton HietapakkaGamlakarleby IF11.85 / 11.85
Peetu MastokangasYlivieskan Kuula13.40 / 13.40
Sisu PeltoniemiKaustisen Pohjan-Veikot12.77 / 12.77
Jesse SilvolaKalajoen Junkkarit13.01 / 13.01
Oskari TikkakoskiVetelin Urheilijat13.20 / -
 
P15 800m (2)
Anton FuruGamlakarleby IF2:22.57 / 2:22.57
Otto HolmGamlakarleby IF2:23.16 / 2:23.16
 
P15 korkeus (1)
Sisu PeltoniemiKaustisen Pohjan-Veikot1.65 / -
 
P15 keihäs (1)
Niko KaustinenKaustisen Pohjan-Veikot37.68 / -
 
T15 100m (7)
Jenny AhoniemiKannuksen Ura15.45 / -
Emilia ArvolaHaapajärven Kiilat13.78 / 13.82
Elin HolmIF Åsarna13.71 / 13.71
Milja-Maria LahtiAlajärven Ankkurit13.30 / 13.30
Anna LukkarilaKannuksen Ura13.50 / 13.50
Aava RaudaskoskiKokkolan Työväen Urheilijat13.24 / 13.24
Aamu UusitaloHimangan Urheilijat - / -
 
T15 800m (2)
Ella ErkkiläGamlakarleby IF2:57.25 / 2:57.25
Elmiina KatajalaaksoKannuksen Ura2:31.14 / 2:31.14
 
T15 korkeus (1)
Vilma KnutarGamlakarleby IF1.66 / 1.53
 
P13 60m (3)
Heikki NuoralaKalajoen Junkkarit 8.07 / 8.07
Leo RautioNivalan Urheilijat 8.82 / 8.82
Jesse SilvolaKalajoen Junkkarit 8.04 / 8.04
 
P13 800m (5)
Elias BjörkbackaVetelin Urheilijat2:24.30 / 2:24.30
Artturi JunnolaKälviän Tarmo2:44.86 / -
Elia KatajalaaksoKannuksen Ura2:46.81 / -
Luka KykyriKälviän Tarmo2:32.05 / -
Veeti RahkolinLimingan Niittomiehet2:32.63 / 2:32.63
 
P13 korkeus (4)
Elia KatajalaaksoKannuksen Ura1.15 / -
Kimi KaustinenKaustisen Pohjan-Veikot1.36 / -
Leo RautioNivalan Urheilijat1.39 / 1.39
Manuel TuuraKalajoen Junkkarit1.30 / 1.30
 
P13 keihäs (4)
Ville IsokääntäAlavieskan Viri32.81 / 32.81
Kimi KaustinenKaustisen Pohjan-Veikot40.37 / 40.37
Jere MurtoAlavieskan Viri56.37 / 56.37
Jesse SeppäläYlivieskan Kuula43.20 / 43.20
 
T13 60m (10)
Jemina EskolaKannuksen Ura 9.51 / -
Isabella FloccoGamlakarleby IF 9.26 / 9.26
Roosa HeikkiläKannuksen Ura 9.39 / 9.39
Kerttu JoroPyhäjärven Pohti 9.20 / 9.20
Netta KähtäväAlavieskan Viri 9.52 / 9.52
Lauriina KortetmaaKannuksen Ura 9.08 / 9.08
Peppi MastokangasYlivieskan Kuula 8.88 / 8.88
Eerika ParpalaKälviän Tarmo 9.29 / 9.52
Minea PerttuYlivieskan Kuula 8.55 / 8.55
Aurora SormunenKannuksen Ura 8.73 / 8.73
 
T13 800m (5)
Jemina EskolaKannuksen Ura3:10.68 / 3:10.68
Lauriina KortetmaaKannuksen Ura3:10.33 / 3:10.73
Selma MäkikangasOulaisten Huima3:18.51 / -
Santra SuarezIF Drott2:59.68 / -
Aino VuolleKälviän Tarmo - / -
 
T13 korkeus (2)
Jemina EskolaKannuksen Ura1.42 / 1.42
Kerttu JoroPyhäjärven Pohti1.30 / 1.30
 
T13 keihäs (7)
Jemina EskolaKannuksen Ura21.60 / -
Roosa HeikkiläKannuksen Ura30.69 / 30.69
Netta KähtäväAlavieskan Viri23.25 / 23.25
Leena PuranenHimangan Urheilijat15.17 / 15.17
Lotta PuranenHimangan Urheilijat14.73 / 14.73
Amanda SágváriYlivieskan Kuula19.53 / 19.53
Anni SyväkoskiKaustisen Pohjan-Veikot19.97 / 19.97
 
P11 60m (9)
Elia AurolahtiToholammin Urheilijat - / -
Alex FuruGamlakarleby IF 9.04 / 9.04
Vili HarmaalaHaapajärven Kiilat10.02 / 10.02
Robin KnutarGamlakarleby IF 9.87 / 9.87
Tuukka KopsalaKannuksen Ura10.26 / -
Luka PajukoskiKannuksen Ura 9.84 / -
Alvar SorvariKalajoen Junkkarit 9.94 / 9.94
Veeti SorvariKalajoen Junkkarit 9.85 / 9.96
Riku UtriainenYlivieskan Kuula 9.59 / 9.59
 
P11 800m (6)
Robin KnutarGamlakarleby IF - / -
Leander PollariToholammin Urheilijat - / -
Alvar SorvariKalajoen Junkkarit - / -
Riku UtriainenYlivieskan Kuula - / -
Iivari WidgrenKannuksen Ura - / -
Onni Yli-JylhäKannuksen Ura - / -
 
P11 korkeus (8)
Elia AurolahtiToholammin Urheilijat - / -
Aleksis KiveläPolvijärven Urheilijat1.42 / 1.42
Robin KnutarGamlakarleby IF1.15 / 1.15
Luka PajukoskiKannuksen Ura1.10 / -
Kasperi PollariToholammin Urheilijat - / -
Leander PollariToholammin Urheilijat - / -
Veeti SorvariKalajoen Junkkarit - / -
Riku UtriainenYlivieskan Kuula - / -
 
P11 kuula (8)
Aleksis KiveläPolvijärven Urheilijat7.74 / 7.74
Robin KnutarGamlakarleby IF6.53 / 6.53
Tuukka KopsalaKannuksen Ura6.45 / -
Luka PajukoskiKannuksen Ura6.17 / -
Kasperi PollariToholammin Urheilijat - / -
Veeti SorvariKalajoen Junkkarit7.27 / 7.27
Arttu SyväkoskiKaustisen Pohjan-Veikot8.58 / 8.58
Pentti TorviHimangan Urheilijat10.58 / 10.58
 
T11 60m (10)
Eva FerreiraKalajoen Junkkarit 9.42 / 9.47
Lina HolmIF Åsarna10.05 / 10.05
Linn HolmIF Åsarna10.02 / 10.02
Siiri IkäläinenYlivieskan Kuula 9.83 / 9.83
Julia JokitaloKannuksen Ura 9.79 / 9.79
Frida LindholmKalajoen Junkkarit 9.72 / 9.72
Verna MyllymäkiToholammin Urheilijat - / -
Veera SaarikoskiKannuksen Ura - / -
Kiira SágváriYlivieskan Kuula10.37 / 10.37
Silvia SorvariKalajoen Junkkarit10.96 / 10.96
 
T11 800m (5)
Siiri IkäläinenYlivieskan Kuula - / -
Iina JylhäYlivieskan Kuula - / -
Silja KähtäväAlavieskan Viri - / -
Sini LappalainenSeinäjoen Seudun Urheilijat2:42.80 / 2:42.80
Silvia SorvariKalajoen Junkkarit - / -
 
T11 korkeus (4)
Eva FerreiraKalajoen Junkkarit - / -
Iina JylhäYlivieskan Kuula - / -
Verna MyllymäkiToholammin Urheilijat - / -
Adele TuikkanenKannuksen Ura - / -
 
T11 kuula (6)
Siiri IkäläinenYlivieskan Kuula7.83 / 7.83
Julia JokitaloKannuksen Ura5.78 / 5.78
Frida LindholmKalajoen Junkkarit6.98 / 6.98
Veera SaarikoskiKannuksen Ura - / -
Kiira SágváriYlivieskan Kuula4.78 / -
Adele TuikkanenKannuksen Ura - / -
 
P9 40m (3)
Oliver KorpelaLohtajan Veikot 7.01 / 7.01
Leander PollariToholammin Urheilijat - / -
Juhana YlilehtoKokkolan Veikot - / -
 
P9 kuula (3)
Oliver KorpelaLohtajan Veikot5.31 / 5.31
Jiri MäkikangasOulaisten Huima5.11 / 5.11
Juhana YlilehtoKokkolan Veikot - / -
 
T9 40m (9)
Emma BergdahlGamlakarleby IF 7.59 / -
Iines FerreiraKalajoen Junkkarit 7.46 / -
Annina HelminenLohtajan Veikot - / -
Silja KähtäväAlavieskan Viri 6.85 / 6.85
Alissa KiveläPolvijärven Urheilijat 7.25 / 7.25
Frida LauriHimangan Urheilijat 7.47 / 7.47
Miisa MäkeläHimangan Urheilijat 7.44 / 7.44
Lilli SorvariKalajoen Junkkarit 7.51 / 7.51
Lotte SorvariKalajoen Junkkarit - / -
 
T9 kuula (3)
Emma BergdahlGamlakarleby IF - / -
Alissa KiveläPolvijärven Urheilijat5.25 / 5.25
Lilli SorvariKalajoen Junkkarit4.19 / 4.19