Kilpailukalenteri.fi
Etusivu
Selaus
Haku
Karttahaku


UKK / FAQ
Anna palautetta
Tietoa palvelusta

Tulospalveluohje

Piilota piirin myöntämät kilpailut

Näytä seurakilpailut
Paluu kilpailun tietoihin
Klikkaa seuran nimeä jos haluat nähdä vain kyseisen seuran ilmoittautuneet.
am-kilpailut
20.07. klo 17:00 Aluemestaruuskilpailut 17/19v, Eteläinen- ja Kaakkoinen alue
KK.fi:n kautta ilmoittautuneita urheilijoita 279 henk. (496 lajisuoritusta)
M19 100m (5)
Nimi Seura Ennätys (PB) / Kauden paras (SB)
Oliver EnqvistIF Sibbo-Vargarna11.50 / 11.50
Samuli HänninenKarhulan Urheilijat11.35 / 11.35
Artjom KiviharjuEsbo IF13.61 / -
Patrick LindbergVihdin Viesti11.55 / 11.55
Rasmus MartinIF Sibbo-Vargarna11.06 / 11.06
 
M19 200m (7)
Oliver EnqvistIF Sibbo-Vargarna22.97 / 22.97
Akseli EskelinenLappeenrannan Urheilu-Miehet22.95 / 22.95
Artjom KiviharjuEsbo IF34.67 / -
Miki LaaksoHelsingin Kisa-Veikot22.52 / 22.64
Patrick LindbergVihdin Viesti23.44 / 23.44
Rasmus MartinIF Sibbo-Vargarna22.60 / 22.60
Walter TörnwallEsbo IF24.22 / 24.26
 
M19 400m (6)
Oliver EnqvistIF Sibbo-Vargarna 52.47 / 52.47
Oskari JacobssonKeravan Urheilijat 52.01 / 53.83
Valtteri KeskinenVihdin Viesti 48.93 / 48.93
Miki LaaksoHelsingin Kisa-Veikot 50.81 / 50.81
Evangelos SpartiotisEspoon Tapiot 51.30 / -
Walter TörnwallEsbo IF 54.12 / -
 
M19 800m (6)
Emil GrabberIF Raseborg2:19.38 / 2:20.71
Oskari JacobssonKeravan Urheilijat1:59.53 / 2:06.83
Valtteri KeskinenVihdin Viesti2:04.70 / -
Simo LaineLänsi-Uudenmaan Urheilijat1:56.17 / 1:56.17
Samuel RätyKeravan Urheilijat2:09.02 / 2:09.02
Aleksanteri SihvonenHelsingin Kisa-Veikot2:01.43 / 2:01.43
 
M19 1500m (2)
Joona HeikkeröPorvoon Urheilijat 4:40.44 / 4:42.83
Samuel RätyKeravan Urheilijat 4:35.91 / 4:35.91
 
M19 5000m (2)
Kristian BoströmIF Raseborg16:32.09 / -
Joona HeikkeröPorvoon Urheilijat17:47.51 / -
 
M19 110m aj (5)
Andrei KiviharjuEsbo IF16.66 / -
Juho KoivistoJyväskylän Kenttäurheilijat ry14.92 / 14.92
Matias KomiIF Sibbo-Vargarna13.93 / 13.93
Antti PihlavistoHelsingin Kisa-Veikot15.19 / 15.32
Jonatan SperrynEspoon Tapiot15.15 / 15.15
 
M19 400m aj (4)
Oliver EnqvistIF Sibbo-Vargarna 56.92 / 56.92
Andrei KiviharjuEsbo IF 60.45 / -
Matias KomiIF Sibbo-Vargarna 53.62 / 53.62
Antti PihlavistoHelsingin Kisa-Veikot 56.61 / 56.61
 
M19 korkeus (2)
Joona HeikkeröPorvoon Urheilijat1.51 / -
Otso MikkiläImatran Urheilijat1.93 / 1.92
 
M19 seiväs (3)
Andrei KiviharjuEsbo IF4.11 / 3.77
Artjom KiviharjuEsbo IF3.60 / 3.37
Niklas TallqvistBorgå Akilles4.15 / 3.45
 
M19 pituus (5)
Lauri HonkanenImatran Urheilijat6.20 / 6.09
Patrick LindbergVihdin Viesti6.55 / 6.55
Otso MikkiläImatran Urheilijat6.61 / -
Roope NiemiRekolan Raikas5.70 / 5.70
Eelis SnåreLahden Ahkera6.89 / 6.70
 
M19 3-loikka (4)
Lauri HonkanenImatran Urheilijat13.15 / 13.03
Patrick LindbergVihdin Viesti12.79 / 12.79
Eelis SnåreLahden Ahkera13.99 / 13.14
Aaron UtulahtiVihdin Viesti13.14 / 12.64
 
M19 kuula (6)
Joona HeikkeröPorvoon Urheilijat9.44 / 9.44
Andrei KiviharjuEsbo IF10.14 / -
Artjom KiviharjuEsbo IF - / -
Ilmari PehkonenRekolan Raikas12.16 / -
Niklas TallqvistBorgå Akilles10.66 / 10.66
Aaron UtulahtiVihdin Viesti12.33 / 11.47
 
M19 kiekko (6)
Juho KantoniemiHyvinkään seudun Urheilijat37.91 / 37.91
Andrei KiviharjuEsbo IF35.67 / -
Artjom KiviharjuEsbo IF - / -
Jonathan LindroosEspoon Tapiot39.57 / -
Ilmari PehkonenRekolan Raikas46.01 / 46.01
Niklas TallqvistBorgå Akilles26.21 / 26.21
 
M19 moukari (1)
Matias KetomäkiNurmijärven Yleisurheilu56.03 / 56.03
 
M19 keihäs (6)
Andrei KiviharjuEsbo IF46.75 / -
Artjom KiviharjuEsbo IF - / -
Kalle PalolaEspoon Tapiot54.65 / -
Linus SchmidtBorgå Akilles42.03 / 42.03
Joar SöderholmHelsingfors IFK58.05 / 58.05
Lauri WuorenrinneIF Raseborg60.14 / 60.14
 
M19 5000m kävely (1)
Sajan IrincheevEspoon Tapiot21:46.74 / 21:46.74
 
N19 100m (21)
Iina HonkaEsbo IF13.96 / 14.02
Julia IhantolaEspoon Tapiot12.16 / 12.16
Wilma JungarEsbo IF12.74 / 12.74
Milla KokkonenVehkalahden Veikot12.95 / 12.95
Aino KoskelaHelsingfors IFK12.72 / 12.72
Anniina KuukkaImatran Urheilijat14.25 / 14.34
Linda LeveelahtiHelsingfors IFK12.40 / -
Venla LindroosKeravan Urheilijat14.19 / -
Saimi LupalaIF Raseborg13.07 / 13.39
Silja NieminenKeski-Uudenmaan Yleisurheilu13.81 / 13.81
Ella PeräläKeski-Uudenmaan Yleisurheilu13.25 / 13.63
Siiri PiekkalaViipurin Urheilijat16.69 / 16.69
Pihla PoikolainenHyvinkään seudun Urheilijat14.03 / -
Eeva SambergHelsingin Kisa-Veikot12.95 / 13.78
Viivi SandbergEspoon Tapiot13.14 / 13.14
Sanni SuhonenEspoon Tapiot13.51 / 13.51
Emilia TallqvistEsbo IF13.74 / 13.74
Kerttu ValtonenEspoon Tapiot13.44 / -
Oona VasilevTapanilan Erä13.22 / 13.22
Essi VehmaaLappeenrannan Urheilu-Miehet12.38 / 12.38
Jannika ViljakainenBorgå Akilles13.01 / 13.68
 
N19 200m (15)
Vilma HakalaHelsingfors IFK25.61 / -
Iina HolopainenHelsingfors IFK26.02 / 26.19
Julia IhantolaEspoon Tapiot25.10 / 25.10
Juulia InkinenLahden Ahkera26.41 / -
Milla KokkonenVehkalahden Veikot27.66 / 27.66
Aino KoskelaHelsingfors IFK26.31 / 26.31
Linda LeveelahtiHelsingfors IFK25.50 / 25.50
Ella-Maria MultalaKeski-Uudenmaan Yleisurheilu28.63 / 28.66
Rosa SalonenKenttäurheilijat-58 ry.25.74 / 25.93
Eeva SambergHelsingin Kisa-Veikot26.80 / -
Viivi SandbergEspoon Tapiot28.07 / 28.07
Emilia TallqvistEsbo IF28.12 / -
Roosa ToivonenHelsingin Kisa-Veikot26.96 / -
Veera VaattovaaraEspoon Tapiot30.10 / 30.57
Oona VasilevTapanilan Erä27.18 / 27.18
 
N19 400m (8)
Julia IhantolaEspoon Tapiot 58.13 / 58.13
Emmi JärviHyvinkään seudun Urheilijat 63.95 / 63.95
Ada KoskelainenKarhulan Urheilijat 64.82 / -
Ella-Maria MultalaKeski-Uudenmaan Yleisurheilu 64.6h / 65.19
Roosa PirinenKarhulan Katajaiset ry - / -
Pihla PoikolainenHyvinkään seudun Urheilijat 64.74 / 66.50
Hanna-Maija SiltanenHelsingin Kisa-Veikot 63.16 / 63.16
Sanni SuhonenEspoon Tapiot 64.89 / 64.89
 
N19 800m (6)
Lotta MalmivaaraRunners Club2:29.47 / 2:29.47
Sanni MarkkanenHelsingin Kisa-Veikot2:32.94 / 2:36.45
Heta NeuvonenEspoon Tapiot2:32.11 / 2:42.41
Laura NissinenEspoon Tapiot2:22.85 / -
Viivi PatronenEspoon Tapiot2:20.11 / 2:20.11
Hanna-Maija SiltanenHelsingin Kisa-Veikot2:26.66 / 2:31.26
 
N19 1500m (3)
Lotta MalmivaaraRunners Club - / -
Heta NeuvonenEspoon Tapiot 5:45.61 / -
Laura NissinenEspoon Tapiot 5:02.88 / 5:03.31
 
N19 3000m (8)
Ingrid JalasHelsingin Tarmo13:10.11 / -
Lotta MalmivaaraRunners Club10:33.21 / 10:50.93
Katharina MarekwiaEspoon Tapiot12:07.69 / -
Liisa RaasakkaEspoon Tapiot10:57.65 / -
Katri SaavalainenSysmän Sisu11:30.13 / 12:03.05
Ellen SeistoEspoon Tapiot11:38.94 / -
Emilia TalaViipurin Urheilijat10:41.61 / 10:41.61
Aino TengvallRekolan Raikas10:11.24 / 10:11.24
 
N19 100m aj (6)
Wilma JungarEsbo IF14.80 / 14.87
Linda LeveelahtiHelsingfors IFK14.12 / 14.12
Saimi LupalaIF Raseborg - / -
Roosa ToivonenHelsingin Kisa-Veikot14.58 / 14.58
Nella VarjasEspoon Tapiot - / -
Essi VehmaaLappeenrannan Urheilu-Miehet13.86 / 13.86
 
N19 400m aj (4)
Krista KorhonenHelsingin Kisa-Veikot 71.07 / -
Aino KoskimäkiKeravan Urheilijat 75.84 / -
Saimi LupalaIF Raseborg 66.95 / 66.95
Nella VarjasEspoon Tapiot 65.47 / 66.79
 
N19 korkeus (3)
Essi KärhäNurmijärven Yleisurheilu1.60 / 1.57
Lotta PutkirantaEspoon Tapiot1.75 / 1.68
Peppi SiirtolaHelsingin Kisa-Veikot1.67 / -
 
N19 seiväs (1)
Emmi UusitaloKarkkilan Pojat3.25 / 3.10
 
N19 pituus (8)
Lotta JoenpolviViipurin Urheilijat4.76 / 4.72
Aino KoskelaHelsingfors IFK5.69 / 5.69
Aino KoskimäkiKeravan Urheilijat5.08 / 4.85
Venla LindroosKeravan Urheilijat4.57 / 4.11
Milka RiialiImatran Urheilijat5.62 / 5.62
Milla UittiImatran Urheilijat5.30 / 5.30
Kerttu ValtonenEspoon Tapiot4.46 / -
Riina VirtanenHyvinkään seudun Urheilijat5.06 / 4.89
 
N19 3-loikka (10)
Anna BardzinskiKeski-Uudenmaan Yleisurheilu9.75 / -
Amanda EkblomBorgå Akilles10.33 / 10.19
Essi ErikssonHelsingin Kisa-Veikot11.80 / 11.80
Alisa HollmenTapanilan Erä10.35 / -
Lotta JoenpolviViipurin Urheilijat10.91 / 10.59
Sandra JohanssonBorgå Akilles10.79 / 10.79
Aino KoskimäkiKeravan Urheilijat10.98 / -
Milla UittiImatran Urheilijat10.98 / 10.98
Varpu VirmavirtaKarkkilan Pojat9.89 / -
Emilia VoutilainenHelsingin Kisa-Veikot10.88 / -
 
N19 kuula (2)
Saimi LupalaIF Raseborg10.61 / 10.61
Lotta PutkirantaEspoon Tapiot11.12 / 10.78
 
N19 kiekko (3)
Emmy OllasBorgå Akilles33.53 / 31.55
Lotta PutkirantaEspoon Tapiot27.01 / -
Iida UosukainenEsbo IF33.82 / 33.82
 
N19 moukari (1)
Iida UosukainenEsbo IF46.98 / 46.01
 
N19 keihäs (3)
Aino KoskelaHelsingfors IFK26.71 / 26.71
Saimi LupalaIF Raseborg34.49 / 34.49
Lotta PutkirantaEspoon Tapiot37.66 / 31.43
 
N19 5000m kävely (5)
Essi HietulaTapanilan Erä26:55.48 / 27:15.18
Laura KankkunenKeski-Uudenmaan Yleisurheilu26:41.34 / -
Helmi KöykkäRekolan Raikas27:27.06 / 27:27.06
Ellen SeistoEspoon Tapiot25:08.07 / -
Anna-Maj VierikkoRekolan Raikas28:37.38 / 28:37.38
 
M17 100m (15)
Micke BärlundTapanilan Erä11.70 / 11.70
Beni ByonaEsbo IF12.56 / 12.56
Johannes HakalaEspoon Tapiot11.62 / 11.78
Kalle HirviKirkkonummen Urheilijat11.29 / 11.29
Waltteri KoenkytöEspoon Tapiot11.79 / 11.87
Miska KoponenViipurin Urheilijat11.88 / -
Pyry KoskiniemiHelsingin Kisa-Veikot12.05 / 12.05
Lassi LehtimäkiEspoon Tapiot11.80 / 11.80
Rado LindbergEsbo IF11.65 / 11.65
Lauri Manner-RaappanaHelsingin Kisa-Veikot12.18 / 12.18
Alexander MannerkorpiHelsingin Kisa-Veikot12.38 / 12.38
Paul MattheliéEsbo IF12.23 / 12.23
Mortti MetsäkoivuViipurin Urheilijat11.60 / 11.60
Jusa NiemiRiihimäen Kisko13.17 / 13.17
Oliver ÖhmanIF Raseborg11.51 / 11.51
 
M17 200m (19)
Micke BärlundTapanilan Erä24.29 / 24.29
Maximilian BergholmEsbo IF27.00 / -
Beni ByonaEsbo IF - / -
Simon EkholmIF Raseborg25.28 / 25.28
Johannes HakalaEspoon Tapiot23.39 / 23.61
Miro HeikkonenKeski-Uudenmaan Yleisurheilu24.15 / 24.15
Kalle HirviKirkkonummen Urheilijat22.94 / 22.94
Waltteri KoenkytöEspoon Tapiot23.87 / 23.87
Pyry KoskiniemiHelsingin Kisa-Veikot24.46 / 24.46
Lassi LehtimäkiEspoon Tapiot23.44 / 23.44
Rado LindbergEsbo IF23.29 / 23.29
Alexander MannerkorpiHelsingin Kisa-Veikot24.41 / 24.41
Paul MattheliéEsbo IF - / -
Mortti MetsäkoivuViipurin Urheilijat23.93 / 23.93
Oliver ÖhmanIF Raseborg23.55 / 23.55
Lassi PihlavistoHelsingin Kisa-Veikot24.01 / 24.01
Eetu RantalaLänsi-Uudenmaan Urheilijat23.83 / 23.83
Tumi SirankoVantaan Salamat26.71 / -
Matias TapanainenEspoon Tapiot24.60 / 24.60
 
M17 400m (11)
Johannes HakalaEspoon Tapiot 51.62 / 53.78
Andreas KärkkäinenLänsi-Uudenmaan Urheilijat 52.90 / 53.61
Waltteri KoenkytöEspoon Tapiot 55.11 / 55.11
Miska KoponenViipurin Urheilijat 50.51 / 50.51
Lassi LehtimäkiEspoon Tapiot 51.73 / 51.73
Kasper LindebergLahden Ahkera 56.81 / -
Paul MattheliéEsbo IF - / -
Roni-Eemil NorrbackaAsikkalan Raikas 59.02 / 59.02
Eetu RantalaLänsi-Uudenmaan Urheilijat 53.97 / 53.97
Anton RiihilahtiAsikkalan Raikas 55.34 / 55.34
Rasmus TenkanenIF Raseborg 56.76 / 56.76
 
M17 800m (5)
Oliver AsikainenHelsingin Kisa-Veikot1:59.63 / 1:59.63
Oliver HeikkinenIF Raseborg2:04.50 / 2:04.50
Andreas KärkkäinenLänsi-Uudenmaan Urheilijat2:01.71 / 2:06.80
Kasper LindebergLahden Ahkera2:02.81 / 2:02.81
Oiva Ylä-JarkkoLänsi-Uudenmaan Urheilijat2:06.47 / 2:06.47
 
M17 1500m (9)
Santeri AhoniemiHyvinkään seudun Urheilijat - / -
Oliver AsikainenHelsingin Kisa-Veikot - / -
Simon EkholmIF Raseborg - / -
Robin FransmanIF Sibbo-Vargarna 4:40.94 / 4:40.94
Oliver HeikkinenIF Raseborg - / -
Joona HeiskanenKenttäurheilijat-58 ry. 4:16.86 / 4:16.86
Santtu HeiskanenKenttäurheilijat-58 ry. 4:30.59 / 4:30.59
Oscar NyholmBorgå Akilles 4:21.71 / 4:21.71
Oiva Ylä-JarkkoLänsi-Uudenmaan Urheilijat 4:23.35 / 4:23.35
 
M17 3000m (3)
Anton KemppiNurmijärven Yleisurheilu - / -
Oscar NyholmBorgå Akilles 9:39.59 / -
Anton PackalenHelsingin Kisa-Veikot - / -
 
M17 110m aj (8)
Simon EkholmIF Raseborg17.15 / 17.15
Linus HenrikssonBorgå Akilles17.21 / 17.21
Konsta KeijonenKeski-Uudenmaan Yleisurheilu16.83 / 16.83
Rado LindbergEsbo IF15.92 / 15.92
Juho MantilaRiihimäen Kisko15.41 / 15.41
Lassi PihlavistoHelsingin Kisa-Veikot14.85 / 14.85
Elliot SchmidtBorgå Akilles15.16 / 15.16
Matias TapanainenEspoon Tapiot15.86 / 15.86
 
M17 400m aj (3)
Thomas IsakssonBorgå Akilles - / -
Juho MantilaRiihimäen Kisko - / -
Rasmus TenkanenIF Raseborg - / -
 
M17 korkeus (6)
Simon EkholmIF Raseborg1.70 / 1.70
Emil GranströmVihdin Viesti1.80 / 1.80
Johan GrönroosSjundeå IF1.93 / 1.93
Miro HeikkonenKeski-Uudenmaan Yleisurheilu1.70 / 1.65
Matias TapanainenEspoon Tapiot1.67 / 1.67
Juuso TuominenRiihimäen Kisko1.71 / 1.71
 
M17 seiväs (4)
Miro HeikkonenKeski-Uudenmaan Yleisurheilu3.75 / 3.75
Martti HyvärinenLappeenrannan Urheilu-Miehet4.45 / 4.40
Johannes MäkeläHelsingin Kisa-Veikot4.01 / 4.01
Jusa NiemiRiihimäen Kisko3.60 / 3.60
 
M17 pituus (14)
Sami BärlundTapanilan Erä5.71 / -
Beni ByonaEsbo IF - / -
Alec EkblomBorgå Akilles5.45 / 5.45
Oliver ForsmanIF Raseborg6.02 / 6.02
Miro HeikkonenKeski-Uudenmaan Yleisurheilu5.98 / 5.98
Kalle HirviKirkkonummen Urheilijat6.32 / 6.32
Thomas IsakssonBorgå Akilles5.64 / 5.62
Alexander MannerkorpiHelsingin Kisa-Veikot6.07 / 6.07
Mortti MetsäkoivuViipurin Urheilijat5.46 / -
Sisu MikkiläImatran Urheilijat6.63 / 6.55
Emil NylundIF Sibbo-Vargarna6.00 / 6.00
Samuel ShamsKenttäurheilijat-58 ry.6.29 / 6.11
Eino SormunenHelsingin Kisa-Veikot5.31 / 5.31
Matias TapanainenEspoon Tapiot6.27 / 6.27
 
M17 3-loikka (10)
Sami BärlundTapanilan Erä13.10 / -
Beni ByonaEsbo IF - / -
Simon EkholmIF Raseborg11.46 / 11.46
Oliver ForsmanIF Raseborg12.27 / 12.27
Thomas IsakssonBorgå Akilles11.84 / 11.84
Konsta KeijonenKeski-Uudenmaan Yleisurheilu12.26 / 11.62
Rado LindbergEsbo IF11.14 / -
Emil NylundIF Sibbo-Vargarna13.10 / 13.10
Samuel ShamsKenttäurheilijat-58 ry.12.95 / 12.95
Eero SormunenHelsingin Kisa-Veikot11.56 / 11.56
 
M17 kuula (6)
Simon BjörklöfIF Raseborg12.12 / 12.12
Robin HildénIF Sibbo-Vargarna15.28 / 15.28
Aron JohanssonBorgå Akilles10.56 / 10.55
Samuel PuustinenBorgå Akilles11.31 / 11.31
Saku RönkköVihdin Viesti10.76 / 10.76
Pyry SelinLahden Ahkera12.82 / 12.82
 
M17 kiekko (6)
Simon BjörklöfIF Raseborg30.73 / 30.73
Robin HildénIF Sibbo-Vargarna42.52 / 42.52
Mikko HuhtaNurmijärven Yleisurheilu54.64 / 52.66
Aron JohanssonBorgå Akilles31.13 / 31.13
Eliel MulariKarhulan Katajaiset ry42.72 / 41.19
Pyry SelinLahden Ahkera38.00 / 38.00
 
M17 moukari (5)
Mikko HuhtaNurmijärven Yleisurheilu64.28 / 64.28
Aron JohanssonBorgå Akilles48.47 / 48.47
Samuel PuustinenBorgå Akilles58.71 / 58.71
Pyry SelinLahden Ahkera47.11 / 47.11
Filip WikholmIF Raseborg58.72 / 58.72
 
M17 keihäs (8)
Simon EkholmIF Raseborg27.54 / 27.54
Waltteri HelisaloHelsingfors IFK53.90 / 53.90
Linus HenrikssonBorgå Akilles30.52 / 30.52
Robin HildénIF Sibbo-Vargarna47.87 / 45.48
Samuel PuustinenBorgå Akilles29.25 / 29.25
Saku RönkköVihdin Viesti52.74 / 52.74
Elliot SchmidtBorgå Akilles - / -
Arno ToivolaRiihimäen Kisko56.05 / -
 
M17 3000m kävely (1)
William ForsténEsbo IF19:35.32 / -
 
N17 100m (28)
Betty AschanEsbo IF13.77 / 13.77
Fanny BöhlingBorgå Akilles13.66 / 13.66
Magdaleena HavukorpiVihdin Viesti13.35 / 13.80
Jutta HeinoKarkkilan Pojat14.21 / 14.21
Jenni HirvonenEsbo IF13.80 / 13.80
Aicha KalalaKeravan Urheilijat13.16 / 13.16
Safi KalalaKeravan Urheilijat13.33 / 13.33
Iiris KalliomäkiEsbo IF - / -
Minttu KaukonenLahden Ahkera14.12 / -
Kaarlie KetsEsbo IF13.91 / 13.92
Venla LehtonenHelsingfors IFK13.15 / 13.15
Helmi LievonenRiihimäen Kisko12.76 / 12.76
Viiu LiskiNummen Kipinä13.87 / 13.87
Milja MajuriVantaan Salamat12.96 / -
Iiris MikkonenKirkkonummen Urheilijat14.51 / 14.51
Anna NummikoskiEspoon Tapiot13.14 / 13.14
Alexandra NylundEsbo IF13.23 / 13.48
Ella PaukkuEsbo IF12.47 / 12.47
Teresa PerttiläHelsingfors IFK12.64 / 12.70
Polina PetrovaKeravan Urheilijat12.71 / 12.71
Inka PöyryHelsingfors IFK12.19 / 12.71
Elli RantalaEspoon Tapiot13.71 / -
Ruusu SaarelaEspoon Tapiot13.58 / 13.58
Venla SarvilinnaEspoon Tapiot13.72 / 13.88
Ella TurunenHelsingin Tarmo - / -
Martta ValtonenEspoon Tapiot13.71 / 13.71
Sara VeijalainenKeski-Uudenmaan Yleisurheilu13.25 / 13.25
Leonie WinellEsbo IF13.32 / 13.49
 
N17 200m (26)
Ina AppelqvistEsbo IF28.01 / 28.37
Fanny BöhlingBorgå Akilles28.14 / 28.77
Tiia EnströmKarkkilan Pojat30.23 / 30.23
Magdaleena HavukorpiVihdin Viesti30.70 / -
Jutta HeinoKarkkilan Pojat34.37 / -
Silja HeiskanenEspoon Tapiot30.09 / 30.09
Jenni HirvonenEsbo IF30.19 / -
Aicha KalalaKeravan Urheilijat27.39 / 27.39
Safi KalalaKeravan Urheilijat27.88 / 27.88
Erika KenttäEspoon Tapiot - / -
Kaarlie KetsEsbo IF28.42 / 28.42
Nora KorelinHelsingin Kisa-Veikot30.39 / 30.39
Venla LehtonenHelsingfors IFK27.06 / 27.06
Helmi LievonenRiihimäen Kisko26.53 / 27.34
Selma LupalaIF Raseborg30.59 / -
Milja MajuriVantaan Salamat27.63 / 27.63
Iiris MikkonenKirkkonummen Urheilijat30.62 / 30.62
Nea NakariVehkalahden Veikot28.45 / -
Emmi ParhialaVantaan Salamat - / -
Ella PaukkuEsbo IF26.26 / 26.42
Teresa PerttiläHelsingfors IFK25.67 / 25.67
Polina PetrovaKeravan Urheilijat26.24 / 26.24
Inka PöyryHelsingfors IFK25.15 / 25.31
Ella TurunenHelsingin Tarmo37.45 / 37.45
Martta ValtonenEspoon Tapiot27.94 / 27.94
Ella WesterlundEsbo IF27.25 / 27.25
 
N17 400m (15)
Ida FinellBorgå Akilles 60.16 / 61.75
Gabriela Gallen-Kallela-SirénRunners Club - / -
Nea HalttunenAsikkalan Raikas 65.36 / 65.36
Jenni HirvonenEsbo IF 80.38 / -
Jonna JäkköHelsingfors IFK 62.35 / -
Miina KilpeläinenViipurin Urheilijat 72.54 / -
Mona KorelinHelsingin Kisa-Veikot 66.31 / 66.31
Nora KorelinHelsingin Kisa-Veikot 69.90 / 69.90
Emmi LampioKeravan Urheilijat 71.48 / 71.48
Emma LooPargas IF 62.16 / 63.07
Cassandra NynäsIF Raseborg 84.00 / -
Ronja OrivuoriViipurin Urheilijat 65.78 / 66.37
Emmi PiispanenLahden Ahkera - / -
Petranella PoranenHelsingin Kisa-Veikot 64.92 / 66.61
Emma RiihilahtiAsikkalan Raikas 63.18 / 63.18
 
N17 800m (14)
Elle CederHelsingin Kisa-Veikot2:20.76 / 2:20.76
Gabriela Gallen-Kallela-SirénRunners Club2:28.00 / 2:28.00
Nea HalttunenAsikkalan Raikas2:28.96 / 2:28.96
Carla JalkanenBorgå Akilles2:20.87 / 2:20.87
Miina KilpeläinenViipurin Urheilijat2:26.63 / -
Mona KorelinHelsingin Kisa-Veikot2:32.09 / 2:33.49
Adiel MekonenTapanilan Erä2:48.01 / -
Noora NiininenEspoon Tapiot2:33.16 / 2:36.29
Neela NotkonenLahden Ahkera2:33.65 / -
Ronja OrivuoriViipurin Urheilijat2:24.97 / 2:25.86
Chantelle PeterHelsingin Kisa-Veikot2:22.68 / 2:28.04
Vilhelmiina SaukkolaNummen Kipinä2:35.49 / 2:36.55
Taimi VallinojaHelsingin Kisa-Veikot2:20.35 / 2:20.35
Ella WesterlundEsbo IF2:24.10 / 2:24.10
 
N17 1500m (5)
Gabriela Gallen-Kallela-SirénRunners Club - / -
Carla JalkanenBorgå Akilles 4:56.43 / 4:56.43
Nora Koskela-KoivistoHelsingfors IFK - / -
Eva PeltopuroVantaan Salamat 4:56.21 / 4:56.21
Sini-Minea SaarikoskiKeravan Urheilijat 4:55.29 / 4:59.67
 
N17 3000m (2)
Gabriela Gallen-Kallela-SirénRunners Club - / -
Selene RossiEspoon Tapiot10:26.65 / 10:26.65
 
N17 100m aj (9)
Takwa AdamVantaan Salamat15.68 / 15.79
Magdaleena HavukorpiVihdin Viesti - / -
Emmi HietanenRiihimäen Kisko15.32 / 15.32
Vanessa LindbergRiihimäen Kisko15.07 / 15.07
Evita SantalaKeski-Uudenmaan Yleisurheilu15.95 / 15.95
Ella TurunenHelsingin Tarmo - / -
Jenna VakkilainenVantaan Salamat13.86 / 13.86
Martta ValtonenEspoon Tapiot15.81 / 15.81
Annika VilenRiihimäen Kisko17.30 / 17.30
 
N17 400m aj (9)
Takwa AdamVantaan Salamat 71.69 / 71.69
Ida FinellBorgå Akilles 66.48 / 66.48
Emmi HietanenRiihimäen Kisko 75.47 / -
Minttu KaukonenLahden Ahkera - / -
Emmi LampioKeravan Urheilijat 73.77 / 77.34
Cassandra NynäsIF Raseborg 67.65 / 67.65
Elsa RönkköKeravan Urheilijat - / -
Ella TurunenHelsingin Tarmo - / -
Jenna VakkilainenVantaan Salamat 61.60 / 61.60
 
N17 korkeus (7)
Jutta HeinoKarkkilan Pojat1.48 / 1.48
Erika KenttäEspoon Tapiot1.56 / 1.56
Vanessa LindbergRiihimäen Kisko1.66 / 1.66
Cassandra NynäsIF Raseborg1.57 / 1.55
Olivia SiitarinenEspoon Tapiot1.57 / 1.52
Jenna VakkilainenVantaan Salamat1.59 / 1.52
Annika VilenRiihimäen Kisko1.44 / 1.42
 
N17 seiväs (6)
Helmi EklundEspoon Tapiot3.30 / 3.30
Jutta HeinoKarkkilan Pojat2.93 / 2.93
Vilja-Matilda KoskelaRiihimäen Kisko3.15 / 3.05
Vanessa LindbergRiihimäen Kisko3.62 / 3.60
Vilma MikkolaKeski-Uudenmaan Yleisurheilu3.60 / -
Elli RantalaEspoon Tapiot3.25 / 3.25
 
N17 pituus (11)
Elisa AlastaloJanakkalan Jana5.18 / -
Ina AppelqvistEsbo IF4.52 / 4.49
Gisela BergströmBorgå Akilles5.37 / 5.37
Emilia ChandrasEspoon Tapiot4.92 / 4.92
Iiris KalliomäkiEsbo IF - / -
Kira KoskiniemiHelsingin Kisa-Veikot3.94 / 3.76
Emma LooPargas IF5.18 / -
Anni NapariVihdin Viesti4.76 / 4.43
Anna NummikoskiEspoon Tapiot4.71 / -
Evita SantalaKeski-Uudenmaan Yleisurheilu5.09 / 5.07
Moona VirtanenHyvinkään seudun Urheilijat4.43 / 4.43
 
N17 3-loikka (11)
Aino-Maria AinasojaHelsingfors IFK11.73 / -
Elisa AlastaloJanakkalan Jana11.50 / 11.50
Ina AppelqvistEsbo IF10.33 / 10.20
Julia FranzenIF Sibbo-Vargarna9.94 / 9.94
Jenni HirvonenEsbo IF9.15 / -
Anni NapariVihdin Viesti9.49 / 9.10
Elli RantalaEspoon Tapiot10.86 / 10.86
Emmi RonkainenKeski-Uudenmaan Yleisurheilu10.23 / 10.06
Ruusu SaarelaEspoon Tapiot10.44 / -
Moona VirtanenHyvinkään seudun Urheilijat10.32 / 10.32
Kia WirenRekolan Raikas9.99 / 9.99
 
N17 kuula (9)
Ida CardonaKeski-Uudenmaan Yleisurheilu11.22 / 11.22
Emmi HietanenRiihimäen Kisko12.42 / 11.99
Tiina JärvinenLahden Ahkera15.04 / 14.78
Aino LaitinenRiihimäen Kisko11.46 / 10.94
Meeri LehtimäkiKeski-Uudenmaan Yleisurheilu11.29 / 11.29
Adiel MekonenTapanilan Erä8.13 / 8.13
Julia NystrandEsbo IF13.80 / 13.80
Salla SavikkoRiihimäen Kisko14.05 / 13.94
Marianna UtulahtiVihdin Viesti11.11 / 11.11
 
N17 kiekko (10)
Ida CardonaKeski-Uudenmaan Yleisurheilu30.60 / 30.60
Silja HeiskanenEspoon Tapiot - / -
Aino IkäheimoEspoon Tapiot - / -
Alice KoskelainenLahden Ahkera33.75 / 33.75
Emmi KotamäkiNurmijärven Yleisurheilu27.26 / 26.79
Aino LaitinenRiihimäen Kisko29.26 / 29.26
Adiel MekonenTapanilan Erä - / -
Pinja MuotkaLahden Ahkera33.09 / 33.09
Julia NystrandEsbo IF38.26 / 38.26
Marianna UtulahtiVihdin Viesti32.42 / 32.42
 
N17 moukari (9)
Tara HatakkaVantaan Salamat48.49 / 48.49
Aino IkäheimoEspoon Tapiot51.78 / 51.78
Oona KetomäkiNurmijärven Yleisurheilu55.57 / 53.70
Kira KoskiniemiHelsingin Kisa-Veikot31.08 / 31.08
Emmi MaloLopen Urheilijat57.54 / 56.86
Julia NystrandEsbo IF53.14 / 53.14
Sara PuustinenBorgå Akilles53.84 / 49.52
Salla SavikkoRiihimäen Kisko49.88 / 49.88
Marianna UtulahtiVihdin Viesti35.37 / -
 
N17 keihäs (8)
Emmi HietanenRiihimäen Kisko46.64 / 46.64
Malin KarellSjundeå IF50.17 / 50.17
Emilia RouvinenHyvinkään seudun Urheilijat45.32 / 45.32
Salla SavikkoRiihimäen Kisko41.68 / 41.68
Olivia SiitarinenEspoon Tapiot21.87 / 21.87
Tuuli SummanenLappeenrannan Urheilu-Miehet47.49 / 47.49
Marianna UtulahtiVihdin Viesti - / -
Jenna VakkilainenVantaan Salamat37.36 / 37.36
 
N17 3000m kävely (6)
Isabella EdelmanNurmijärven Yleisurheilu20:10.61 / 21:33.16
Taika NurroRekolan Raikas17:27.95 / 17:27.95
Ella RautawaaraEspoon Tapiot15:44.83 / 15:44.83
Elina VakkilainenVantaan Salamat - / -
Heidi VakkilainenVantaan Salamat18:30.14 / 19:53.6h
Laura YlönenHyvinkään seudun Urheilijat18:13.07 / 19:02.89