Kilpailukalenteri.fi
Etusivu
Selaus
Haku
Karttahaku


UKK / FAQ
Anna palautetta
Tietoa palvelusta

Tulospalveluohje

Piilota piirin myöntämät kilpailut

Näytä seurakilpailut
Paluu kilpailun tietoihin
Klikkaa seuran nimeä jos haluat nähdä vain kyseisen seuran ilmoittautuneet.
am-kilpailut
12.07. klo 12:00 Aluemestaruuskilpailu 2. päivä
KK.fi:n kautta ilmoittautuneita urheilijoita 174 henk. (200 lajisuoritusta)
M 200m (14)
Nimi Seura Ennätys (PB) / Kauden paras (SB)
Sebastian BjörkmanSjundeå IF22,73 / -
Christoffer EnvallIK Falken - / -
Rasmus EnvallIK Falken23,38 / -
Markus ErkkiläKannuksen Ura - / -
Filiph JohanssonGamlakarleby IF21,83 / -
Aleksi LehtoSeinäjoen Seudun Urheilijat - / -
Veli-Matti MannilaHelsingin Tarmo - / -
Niilo MustalahtiSeinäjoen Seudun Urheilijat21,80 / 21,94
Viljami ParpalaSeinäjoen Seudun Urheilijat22,69 / 22,80
Kaj SandellIK Falken - / -
Iiro SurkkaJyväskylän Kenttäurheilijat - / -
Jani-Matti TuomelaAlajärven Ankkurit23,97 / 23,97
Teemu TuomelaAlajärven Ankkurit22,61 / 22,61
Pietari ValorantaJyväskylän Kenttäurheilijat22,37 / -
 
M 800m (9)
Viktor BjörkellVasa IS - / -
Kristian HautakoskiAlavieskan Viri2.05,00 / 2.07,35
Joni HuhtalaKauhavan Wisa - / -
Onni IkonenHankasalmen Hanka2.02,00 / 2.02,00
Roope KangasvieriToholammin Urheilijat1.56,97 / -
Valtteri LuomalaKauhavan Wisa - / -
Onni MäkeläKälviän Tarmo2.07,91 / -
Alex RauhalaVasa IS - / -
Juho SeppäläSeinäjoen Seudun Urheilijat2.00,64 / -
 
M 5000m (7)
Tuomas AholaNivalan Urheilijat - / -
Harri HietamäkiVasa IS15.47,32 / -
Simeon HyyppäVimpelin Veto - / -
Antti IhamäkiAlajärven Ankkurit - / -
Jan KaasGamlakarleby IF - / -
Lassi KorpijärviToholammin Urheilijat - / -
Teemu OksanenIkaalisten Urheilijat - / -
 
M 400m aj (1)
Pyry SuutarinenÄhtärin Urheilijat - / -
 
M seiväs (9)
Joonatan KemppainenPihtiputaan Tuisku - / -
Johan-Antti KivilahtiHaapajärven Kiilat510 / 505
Urho KujanpääTampereen Pyrintö556 / -
Albin LundbergVasa IS - / -
Mikko PaavolaAlajärven Ankkurit541 / -
Jesse SalmiVasa IS515 / 480
Iiro SuutarinenÄhtärin Urheilijat500 / 500
Juuso ToivonenÄhtärin Urheilijat - / -
Mikael WestöVasa IS550 / 480
 
M 3-loikka (3)
Marko JokelaKristiinan Urheilijat - / -
Oliver KärkiVaasan Vasama - / -
Artturi TiipiöTeuvan Rivakka - / -
 
M moukari (4)
Ilari HuttulaAlajärven Ankkurit59,81 / -
Juhana KarjanlahtiAlajärven Ankkurit58,34 / 58,34
Tommy LahtiIF Femman - / -
Tuomo TarvainenKauhavan Wisa - / -
 
M keihäs (9)
Juho JärvinenKarstulan Kiva - / -
Joonatan KemppainenPihtiputaan Tuisku - / -
Jami KinnunenÄänekosken Urheilijat - / -
Janne LäspäKaustisen Pohjan-Veikot - / -
Oskari LeppäahoAlajärven Ankkurit - / -
Eetu PeltokangasToholammin Urheilijat - / -
Juho TakanenKuortaneen Kunto - / -
Teemu WirkkalaToholammin Urheilijat87,23 / -
Aleksi Yli-MannilaAlajärven Ankkurit73,87 / 73,87
 
N 200m (14)
Cornelia BergVasa IS - / -
Pinja HirvilahtiJyväskylän Kenttäurheilijat26,00 / 26,19
Sofia JärvelinAlavuden Urheilijat25,17 / 25,17
Tiia JärvinenVeitsiluodon Kisaveikot25,25 / 25,57
Emma KoistinenJyväskylän Kenttäurheilijat24,48 / -
Eerika KoivuniemiKauhavan Wisa25,43 / 25,43
Johanna KulmalaJyväskylän Kenttäurheilijat26,65 / 27,10
Maisa LaaksoVasa IS25,54 / 25,54
Nelli MustolaVasa IS - / -
Nea-Mari NeziriJyväskylän Kenttäurheilijat - / -
Miina PalonenViitasaaren Viesti - / -
Veera PudasVeitsiluodon Kisaveikot - / -
Heidi SalminenJyväskylän Kenttäurheilijat - / -
Reeta ValveMuuramen Yritys25,41 / -
 
N 800m (8)
Kaisa HonkaharjuKälviän Tarmo - / -
Kaisa IsokääntäKalajoen Junkkarit2.22,86 / 2.22,86
Justiina JuntunenGamlakarleby IF - / -
Enni KatajalaaksoKannuksen Ura - / -
Jasmin LaaksoharjuSeinäjoen Seudun Urheilijat - / -
Saana LappalainenSeinäjoen Seudun Urheilijat - / -
Andrea LiljaVasa IS - / -
Satu RautiainenÄänekosken Urheilijat - / -
 
N 5000m (2)
Emilia SiltanenJyväskylän Kenttäurheilijat18.22,39 / 18.22,39
Karoliina UkskoskiPerhon Kiri - / -
 
N korkeus (7)
Tuuli JärvinenKeuruun Kisailijat - / -
Gabriela KosonenJyväskylän Kenttäurheilijat181 / -
Janita LeppärantaKristiinan Urheilijat - / -
Emma NymanIF Kraft171 / 171
Venla RuotanenYlivieskan Kuula - / -
Jutta VäkeväinenLappajärven Veikot - / -
Reeta ValveMuuramen Yritys162 / -
 
N pituus (13)
Ida BackmanIF Drott - / -
Pinja HirvilahtiJyväskylän Kenttäurheilijat560 / 560
Wilma JungarEsbo IF - / -
Katja KangasPohjan Koitto612 / 568
Eucabeth KivikangasAlajärven Ankkurit - / -
Jutta LatvalaKuortaneen Kunto - / -
Janita LeppärantaKristiinan Urheilijat - / -
Oona NieminenJyväskylän Kenttäurheilijat - / -
Miina PalonenViitasaaren Viesti - / -
Jonna PeritaloEvijärven Urheilijat545 / 534
Kaisa PukkinenVaasan Toverit - / -
Sanni SänttiIlmajoen Kisailijat - / -
Reeta ValveMuuramen Yritys604 / 544
 
N kuula (10)
Niina KeloKeski-Uudenmaan Yleisurheilu - / -
Sara KillinenLapuan Virkiä - / -
Eucabeth KivikangasAlajärven Ankkurit - / -
Piia KoskiTeuvan Rivakka - / -
Valentina LemettinenSeinäjoen Seudun Urheilijat - / -
Minna-Marjatta LiimatainenHimangan Urheilijat - / -
Ella MäntyläVähänkyrön Viesti - / -
Venla RuotanenYlivieskan Kuula - / -
Sanni SänttiIlmajoen Kisailijat - / -
Linn SundVasa IS - / -
 
N kiekko (9)
Camilla ForsbergJyväskylän Kenttäurheilijat - / -
Niina KeloKeski-Uudenmaan Yleisurheilu - / -
Sara KillinenLapuan Virkiä - / -
Jaana KivistöTeuvan Rivakka - / -
Heli KortesmäkiTeuvan Rivakka - / -
Piia KoskiTeuvan Rivakka - / -
Hanna RintamäkiIF Femman50,16 / 43,09
Linn SundVasa IS - / -
Petra ValkamaIlmajoen Kisailijat - / -
 
M17 200m (8)
Konsta KankainenTampereen Pyrintö24,18 / 24,18
Viljami KariVetelin Urheilijat - / -
Henri KorhonenViipurin Urheilijat23,94 / 23,94
Valtteri LoukoLapuan Virkiä22,22 / 22,22
Aleksi LuomalaKauhavan Wisa - / -
Benjamin OlliVasa IS22,82 / 22,82
Elias RintanenVasa IS23,79 / 23,79
Juho VirkajärviKaipolan Vire - / -
 
M17 800m (2)
Tommi SaarinenAlavuden Urheilijat - / -
Jaakko SalomäkiKeski-Uudenmaan Yleisurheilu - / -
 
M17 3000m (2)
Eemeli KatajalaaksoKannuksen Ura - / -
Juho VirkajärviKaipolan Vire - / -
 
M17 400m aj (1)
Samuli TakkunenAlavieskan Viri58,29 / 58,29
 
M17 seiväs (3)
Juho AlasaariLaihian Luja525 / 525
Tommi JärvenpääJyväskylän Kenttäurheilijat - / -
Konsta KankainenTampereen Pyrintö - / -
 
M17 3-loikka (5)
Johannes JokelaKristiinan Urheilijat - / -
Otto PeltokangasToholammin Urheilijat12,98 / 12,98
Michael RännarIF VOM - / -
Aaro SyväniemiIlmajoen Kisailijat13,17 / 13,17
Lenni Yli-KotilaKannuksen Ura - / -
 
M17 moukari (2)
Eetu SaramäkiPetäjäveden Petäjäiset - / -
Olavi Yli-MannilaAlajärven Ankkurit - / -
 
M17 keihäs (1)
Patrick JokelaAlavuden Urheilijat - / -
 
N17 200m (14)
Maria JääskäKaustisen Pohjan-Veikot - / -
Veera KetonenIlmajoen Kisailijat - / -
Vilma KnutarGamlakarleby IF - / -
Seliina Kuoppa-AhoAlajärven Ankkurit - / -
Milja-Maria LahtiAlajärven Ankkurit - / -
Katariina LeppäahoAlajärven Ankkurit - / -
Anni MäenpääSeinäjoen Seudun Urheilijat - / -
Kiia PerttulaSeinäjoen Seudun Urheilijat - / -
Riikka SavolainenJyväskylän Kenttäurheilijat - / -
Ilona TakalaAlajärven Ankkurit - / -
Kaisa TuovinenSeinäjoen Seudun Urheilijat - / -
Petra VäkeväinenLappajärven Veikot - / -
Heta VirkajärviKaipolan Vire - / -
Sofia YlinenSeinäjoen Seudun Urheilijat - / -
 
N17 800m (8)
Senja GustafssonKauhavan Wisa - / -
Viola GustafssonKauhavan Wisa - / -
Katariina LeppäahoAlajärven Ankkurit - / -
Anni NikuNivalan Urheilijat2.33,77 / 2.33,77
Iida RautioNivalan Urheilijat - / -
Ilona TakalaAlajärven Ankkurit - / -
Sirja TyystjärviVähänkyrön Viesti - / -
Milla UtriainenKaustisen Pohjan-Veikot - / -
 
N17 3000m (3)
Melissa KykyriKälviän Tarmo - / -
Heta VirkajärviKaipolan Vire - / -
Teodora WesterlundIF Drott - / -
 
N17 400m aj (3)
Katariina LeppäahoAlajärven Ankkurit - / -
Aada MäättäläToholammin Urheilijat63,69 / 63,69
Sanni PynttäriAlavuden Urheilijat - / -
 
N17 korkeus (7)
Silja ArohonkaSeinäjoen Seudun Urheilijat - / -
Vilma KnutarGamlakarleby IF156 / 156
Amanda KuljuJyväskylän Kenttäurheilijat160 / 160
Elisabeth KvistVasa IS - / -
Siiri KvistSeinäjoen Seudun Urheilijat - / -
Milja MäkirantaVähänkyrön Viesti - / -
Fanny OjalaSeinäjoen Seudun Urheilijat150 / -
 
N17 pituus (12)
Sonja JääskeläinenKarstulan Kiva - / -
Seliina Kuoppa-AhoAlajärven Ankkurit - / -
Milja-Maria LahtiAlajärven Ankkurit - / -
Janna-Juulia MäenpääLappajärven Veikot - / -
Aada MikkiläSeinäjoen Seudun Urheilijat - / -
Johanna NieminenJyväskylän Kenttäurheilijat - / -
Lotta PudasVeitsiluodon Kisaveikot - / -
Sari RantojaAlavuden Urheilijat - / -
Riikka SavolainenJyväskylän Kenttäurheilijat - / -
Ilona TakalaAlajärven Ankkurit - / -
Saana TakalaSeinäjoen Seudun Urheilijat - / -
Petra VäkeväinenLappajärven Veikot - / -
 
N17 kuula (4)
Salla KoskimäkiKaustisen Pohjan-Veikot - / -
Emilia Latva-KoivistoIlmajoen Kisailijat - / -
Tiia MatilaKuortaneen Kunto - / -
Johanna TikkalaIF Kraft - / -
 
N17 kiekko (6)
Lyydia HerralaTöysän Veto - / -
Emilia ImmonenJyväskylän Kenttäurheilijat - / -
Emilia Latva-KoivistoIlmajoen Kisailijat - / -
Nelli PajulaJyväskylän Kenttäurheilijat - / -
Vilma RäsänenViitasaaren Viesti44,83 / 44,00
Emilia VörlinKokkolan Veikot - / -