Kilpailukalenteri.fi
Etusivu
Selaus
Haku
Karttahaku


UKK / FAQ
Anna palautetta
Tietoa palvelusta

Tulospalveluohje

Piilota piirin myöntämät kilpailut

Näytä seurakilpailut
Paluu kilpailun tietoihin
Klikkaa seuran nimeä jos haluat nähdä vain kyseisen seuran ilmoittautuneet.
Aluekisat
07.07. klo 17:00 Kankaanpää Games
KK.fi:n kautta ilmoittautuneita urheilijoita 94 henk. (122 lajisuoritusta)
M 100m (16)
Nimi Seura Ennätys (PB) / Kauden paras (SB)
Aleksi Ala-PrinkkiläIF Kraft10.67 / 11.01
Adrian BjörkgrenIF Drott11.41 / 11.41
Alexander BjörkgrenIF Drott11.13 / 11.13
Samir DemnatiIkaalisten Urheilijat10.88 / -
Karim EchahidLahden Ahkera11.06 / 11.06
Eelis HirvinenKankaanpään Seudun Leisku11.45 / -
Eero HirvinenKankaanpään Seudun Leisku10.77 / -
Joonatan HuilaSäkylän Urheilijat11.75 / 11.83
Petri IhanderKeski-Uudenmaan Yleisurheilu11.03 / -
Patrik JakonenNakkilan Vire11.23 / -
Jasper LeppäkangasKeuruun Kisailijat11.32 / 11.32
Lauri NiemiKankaanpään Seudun Leisku11.86 / -
Viljami ParpalaSeinäjoen Seudun Urheilijat11.04 / 11.04
Pyry SantahuhtaKankaanpään Seudun Leisku11.30 / -
Robert SilenkoLauttakylän Luja11.40 / 11.81
Tommi TauriainenMietoisten Maununpojat11.79 / -
 
M 800m (5)
Jere HaapalainenTampereen Pyrintö2:01.94 / 2:03.50
Benjamin HeinonenSavonlinnan Riento2:05.42 / -
Pyry IltanenTampereen Pyrintö2:13.94 / 2:13.94
Miki NiemensivuRauman Urheilijat - / -
Eino PerämaaTampereen Pyrintö2:11.66 / 2:11.66
 
M 110m aj (4)
Eelis HirvinenKankaanpään Seudun Leisku14.85 / 15.21
Petri IhanderKeski-Uudenmaan Yleisurheilu15.68 / -
Pyry SantahuhtaKankaanpään Seudun Leisku14.67 / 14.67
Tarmo SavolaLappajärven Veikot15.55 / 15.55
 
M kuula (5)
Petri IhanderKeski-Uudenmaan Yleisurheilu12.72 / -
Michael JokirantaKaskö IK10.41 / 10.20
Arttu KangasKankaanpään Seudun Leisku20.30 / 18.57
Aki NurminenSiikaisten Sisu13.20 / 12.22
Matti SaunanenIkaalisten Urheilijat8.69 / 8.22
 
M keihäs (11)
Juho JärvinenKarstulan Kiva69.96 / 66.27
Toni KuuselaKuortaneen Kunto83.40 / 81.36
Janne LäspäKaustisen Pohjan-Veikot62.84 / 62.84
Tino MäkeläPyhäselän Urheilijat72.52 / 70.53
Teemu NarviKankaanpään Seudun Leisku75.90 / 74.37
Aki NurminenSiikaisten Sisu65.05 / -
Jere SaloLauttakylän Luja73.33 / 69.65
Tarmo SavolaLappajärven Veikot48.32 / 47.99
Ville ToivonenÄhtärin Urheilijat68.48 / 68.48
Leevi UusitaloRaision Kuula72.09 / 69.50
Aleksi Yli-MannilaAlajärven Ankkurit73.87 / 73.87
 
N 100m (7)
Fanni-Maria JäniskangasKankaanpään Seudun Leisku15.17 / -
Pritne LemberNoormarkun Nopsa12.66 / -
Wilhelmiina MyllykoskiKankaanpään Seudun Leisku16.12 / -
Nea-Mari NeziriJyväskylän Kenttäurheilijat12.86 / 13.03
Saana TakalaSeinäjoen Seudun Urheilijat12.80 / 12.87
Anni VähäkoskiTampereen Urheilijat -3813.57 / 13.65
Saara VahtokariRauman Urheilijat13.47 / 13.53
 
N 800m (2)
Pauliina KoivuniemiVammalan seudun Voima2:32.87 / -
Aino MannerNoormarkun Nopsa2:31.13 / -
 
N 3-loikka (5)
Emilia HeinoTampereen Pyrintö12.09 / -
Fanni-Maria JäniskangasKankaanpään Seudun Leisku9.39 / -
Janita LeppärantaKristiinan Urheilijat12.12 / 12.12
Wilhelmiina MyllykoskiKankaanpään Seudun Leisku7.60 / -
Hanna PeltolaTampereen Pyrintö11.88 / -
 
N kuula (4)
Suvi HelinTampereen Pyrintö15.96 / 14.57
Kirsi KoroVirtain Urheilijat13.04 / -
Jane LemberNoormarkun Nopsa10.95 / 10.36
Melanie SoukkoIkaalisten Urheilijat10.15 / 7.91
 
N kiekko (9)
Fanni-Maria JäniskangasKankaanpään Seudun Leisku15.43 / -
Jane LemberNoormarkun Nopsa33.62 / 31.90
Netta-Nana MäkkyläKankaanpään Seudun Leisku46.43 / 44.96
Aino MannerNoormarkun Nopsa - / -
Wilhelmiina MyllykoskiKankaanpään Seudun Leisku16.45 / -
Vilma PaakkalaEspoon Tapiot53.83 / 51.62
Jasmin PajunenPorin Yleisurheilu21.77 / -
Tuula PenttinenPuumalan Viri50.77 / 48.49
Anni VähäkoskiTampereen Urheilijat -3837.81 / 36.59
 
N keihäs (8)
Meri ElomaaTampereen Pyrintö41.91 / 41.91
Siiri ElomaaTampereen Pyrintö49.70 / 47.86
Sanne ErkkolaTurun Urheiluliitto55.70 / 55.70
Minna HollantiGamlakarleby IF52.78 / 52.78
Jatta-Mari JääskeläinenTurun Urheiluliitto57.47 / 55.86
Elin KällbergVasa IS48.26 / 48.26
Elina KinnunenUudenkaupungin Kenttäkarhut55.41 / -
Julia ValtanenRauman Urheilijat57.84 / 57.84
 
M19 110m aj (3)
Alexander BjörkgrenIF Drott14.21 / 14.21
Karim EchahidLahden Ahkera14.38 / -
Eero HirvinenKankaanpään Seudun Leisku14.13 / 14.46
 
M19 kiekko (2)
Johannes KivirantaKankaanpään Seudun Leisku41.26 / -
Ville ToivonenÄhtärin Urheilijat41.45 / 41.45
 
M17 100m (10)
Jere HaapalainenTampereen Pyrintö12.01 / 12.01
Pyry IltanenTampereen Pyrintö12.41 / 12.41
Pietari KivirantaKankaanpään Seudun Leisku14.04 / -
Elias KurumaaKankaanpään Seudun Leisku12.93 / -
Onni MannilaRauman Urheilijat13.18 / -
Niko MikkolaPorin Yleisurheilu12.22 / 12.22
Oliver OksanenNoormarkun Nopsa12.12 / -
Eino PerämaaTampereen Pyrintö12.15 / 12.15
Eero SaariolaPorin Tarmo13.16 / -
Niklas ViikisaloPorin Yleisurheilu11.91 / -
 
M17 110m aj (2)
Adrian BjörkgrenIF Drott14.04 / 14.04
Oliver OksanenNoormarkun Nopsa16.80 / -
 
M17 korkeus (2)
Oskari HenttinenKokemäen Kova-Väki Yleisurheilu1.91 / 1.80
Teemu LaurikainenOriveden Ponnistus1.85 / 1.85
 
M17 3-loikka (4)
Johannes JokelaKristiinan Urheilijat11.58 / 11.58
Mikael LähteenmäkiKankaanpään Seudun Leisku12.45 / 12.45
Niko MikkolaPorin Yleisurheilu12.32 / -
Michael RännarIF VOM12.18 / -
 
M17 kiekko (3)
Henrik LehtinenLauttakylän Luja37.87 / -
Kosti SaineKankaanpään Seudun Leisku49.89 / 49.89
Elias SairioKankaanpään Seudun Leisku38.54 / 38.54
 
M17 keihäs (1)
Henrik LehtinenLauttakylän Luja - / -
 
N17 100m (7)
Eerika HeiskalaTampereen Pyrintö13.69 / 13.69
Oona KiljalaYlivieskan Kuula13.18 / 13.26
Hilla LeväniemiPorin Yleisurheilu13.02 / -
Aada-Olivia OksanenNoormarkun Nopsa13.19 / -
Emilia PyysaloKankaanpään Seudun Leisku13.99 / -
Josefina SalmiIkaalisten Urheilijat13.03 / 13.03
Sofia YlinenSeinäjoen Seudun Urheilijat12.74 / 12.99
 
N17 3-loikka (4)
Eveliina HavialaNakkilan Vire10.62 / -
Jenny-Maria JäniskangasKankaanpään Seudun Leisku9.09 / -
Neea NummiKiukaisten Kisailijat9.10 / -
Saana TakalaSeinäjoen Seudun Urheilijat11.61 / 11.58
 
N17 kuula (3)
Emilia KallioSiikaisten Sisu10.93 / 10.93
Fanni KyöstiKankaanpään Seudun Leisku - / -
Rebecca NelimarkkaUlvila Sport Team11.44 / 11.44
 
N17 keihäs (5)
Siiri ElomaaTampereen Pyrintö54.13 / 50.07
Emilia KallioSiikaisten Sisu - / -
Rebecca NelimarkkaUlvila Sport Team - / -
Janica NurminenSiikaisten Sisu33.49 / -
Veera Sauna-AhoKuortaneen Kunto45.89 / 45.89