Kilpailukalenteri.fi
Etusivu
Selaus
Haku
Karttahaku


UKK / FAQ
Anna palautetta
Tietoa palvelusta

Tulospalveluohje

Piilota piirin myöntämät kilpailut

Näytä seurakilpailut
Paluu kilpailun tietoihin
Klikkaa seuran nimeä jos haluat nähdä vain kyseisen seuran ilmoittautuneet.
am-kilpailut
27.07. klo 17:00 Aluemestaruuskilpailut 17/19v, Eteläinen- ja Kaakkoinen alue
KK.fi:n kautta ilmoittautuneita urheilijoita 343 henk. (604 lajisuoritusta)
M19 100m (14)
Nimi Seura Ennätys (PB) / Kauden paras (SB)
Toni AppelqvistEsbo IF11.53 / 11.58
Elmeri ArvajaLahden Ahkera11.64 / 12.08
Oliver EnqvistIF Sibbo-Vargarna11.75 / 11.75
Samuli HänninenKarhulan Urheilijat11.44 / 11.44
Juho HirstoHelsingin Kisa-Veikot14.24 / -
Tomas JatskoTapanilan Erä12.02 / -
Elias JunnoVantaan Salamat12.16 / 12.44
Veeti KatainenKenttäurheilijat -5811.34 / 11.37
Tomi LaaksoTapanilan Erä11.61 / -
Abdinain MoalinHelsingfors IFK11.87 / 11.87
Juuso PyyhtiäLahden Ahkera11.41 / 11.52
Atte SormunenUudenkaupungin Kenttäkarhut11.53 / -
Evangelos SpartiotisEspoon Tapiot11.38 / -
Hadi YousefiHelsingin Tarmo12.03 / 12.03
 
M19 200m (11)
Elmeri ArvajaLahden Ahkera23.88 / 23.88
Carl-Ivar BackIF Sibbo-Vargarna24.65 / 24.65
Niklas BjörkenheimEsbo IF22.98 / 22.98
Oliver EnqvistIF Sibbo-Vargarna23.72 / 23.72
Veeti KatainenKenttäurheilijat -5823.04 / 23.04
Lassi KaukonenHelsingin Kisa-Veikot21.79 / 21.91
Abdinain MoalinHelsingfors IFK24.04 / -
Antti PihlavistoHelsingin Kisa-Veikot29.02 / -
Max TallqvistBorgå Akilles22.94 / 22.94
Isac WedenbergBorgå Akilles21.96 / 22.26
Hadi YousefiHelsingin Tarmo24.92 / 24.92
 
M19 400m (8)
Niklas BjörkenheimEsbo IF 50.36 / 50.60
Oliver EnqvistIF Sibbo-Vargarna 53.66 / 53.66
Oskari JacobssonKeravan Urheilijat 52.01 / 52.83
Lassi KaukonenHelsingin Kisa-Veikot 49.73 / 49.73
Valtteri KeskinenVihdin Viesti 50.62 / 50.62
Evangelos SpartiotisEspoon Tapiot 51.30 / -
Max TallqvistBorgå Akilles 50.51 / 50.51
Isac WedenbergBorgå Akilles 49.86 / -
 
M19 800m (4)
Benjamin BjörkellPorvoon Urheilijat2:02.11 / 2:07.38
Oskari JacobssonKeravan Urheilijat1:59.53 / 1:59.67
Valtteri KeskinenVihdin Viesti - / -
Saku MiettinenJoutsenon Kullervo2:04.26 / 2:04.26
 
M19 1500m (3)
Olli AhlgrenLahden Ahkera - / -
Benjamin BjörkellPorvoon Urheilijat 4:10.92 / 4:19.83
Olli HarjuKenttäurheilijat -58 4:21.27 / -
 
M19 110m aj (3)
Andrei KiviharjuEsbo IF18.05 / 18.05
Tomi LaaksoTapanilan Erä14.87 / 14.87
Antti PihlavistoHelsingin Kisa-Veikot - / -
 
M19 400m aj (2)
Tomas JatskoTapanilan Erä 60.85 / 60.85
Andrei KiviharjuEsbo IF 63.3h / 63.3h
 
M19 korkeus (2)
Joona KoskiNummen Kipinä1.86 / -
Otso MikkiläImatran Urheilijat1.93 / 1.82
 
M19 seiväs (2)
Andrei KiviharjuEsbo IF4.05 / 4.04
Severi NiittymäkiSavonlinnan Riento4.62 / 4.62
 
M19 pituus (1)
Otso MikkiläImatran Urheilijat6.35 / 6.35
 
M19 3-loikka (2)
Toni AppelqvistEsbo IF12.83 / 12.49
Aaron UtulahtiVihdin Viesti13.14 / 11.32
 
M19 kuula (3)
Ilmari PehkonenRekolan Raikas12.16 / 11.78
Linus SchmidtBorgå Akilles - / -
Aaron UtulahtiVihdin Viesti12.11 / 12.11
 
M19 kiekko (4)
Andrei KiviharjuEsbo IF33.76 / 33.76
Kalle PalolaEspoon Tapiot - / -
Ilmari PehkonenRekolan Raikas44.93 / 44.93
Jermu TarkiainenHyvinkään seudun Urheilijat42.66 / 42.66
 
M19 moukari (2)
Matias KetomäkiNurmijärven Yleisurheilu53.06 / 53.06
Kimi RinnekariNurmijärven Yleisurheilu62.06 / 62.06
 
M19 keihäs (4)
Jere NyforsRiihimäen Kisko56.83 / 56.83
Kalle PalolaEspoon Tapiot52.66 / 52.66
Ilmari PehkonenRekolan Raikas40.70 / 40.70
Linus SchmidtBorgå Akilles - / -
 
M19 5000m kävely (1)
Sajan IrincheevEspoon Tapiot23:36.79 / 23:36.79
 
N19 100m (17)
Anniina HaapalaJoutsan Pommi12.99 / 12.99
Petra HäggqvistHelsingin Kisa-Veikot12.36 / 12.36
Vilma HakalaHelsingfors IFK12.47 / 12.47
Saara HämäläinenEspoon Tapiot14.12 / 14.12
Erin KarjalahtiNurmijärven Yleisurheilu12.24 / 12.24
Emma KuikkaJanakkalan Jana13.60 / 13.79
Jessica LaxenIF Sibbo-Vargarna12.65 / 12.65
Isabel NieminenBorgå Akilles12.94 / -
Ella PeräläKeski-Uudenmaan Yleisurheilu13.25 / 13.59
Sandra Piippo-PinhoHelsingfors IFK12.45 / 12.51
Saara RantanenHyvinkään seudun Urheilijat13.41 / 13.41
Milka RiialiImatran Urheilijat12.63 / 12.63
Eeva SambergHelsingin Kisa-Veikot12.95 / 12.95
Peppi SiirtolaHelsingin Kisa-Veikot13.27 / 13.65
Sara SiltalaHelsingin Kisa-Veikot12.23 / 12.23
Venla SimolinEsbo IF13.02 / 13.02
Riina VirtanenHyvinkään seudun Urheilijat13.60 / -
 
N19 200m (20)
Vilma BergHelsingin Kisa-Veikot32.21 / 32.21
Anniina HaapalaJoutsan Pommi27.20 / 27.46
Petra HäggqvistHelsingin Kisa-Veikot25.97 / 25.97
Saara HämäläinenEspoon Tapiot30.05 / 30.05
Riina HeikkonenLappeenrannan Urheilu-Miehet25.85 / 27.07
Wilma JungarEsbo IF26.71 / -
Erin KarjalahtiNurmijärven Yleisurheilu25.95 / -
Anni LähdemäkiRiihimäen Kisko27.21 / 27.21
Isabel NieminenBorgå Akilles27.49 / -
Marlena NieminenKarhulan Katajaiset28.19 / 28.23
Viivi PatronenEspoon Tapiot27.92 / -
Sandra Piippo-PinhoHelsingfors IFK25.69 / 25.70
Pihla PoikolainenHyvinkään seudun Urheilijat28.42 / -
Saara RantanenHyvinkään seudun Urheilijat28.48 / -
Eeva SambergHelsingin Kisa-Veikot27.69 / 27.69
Sinja SarastoRiihimäen Kisko27.59 / 27.59
Peppi SiirtolaHelsingin Kisa-Veikot26.86 / 28.75
Sara SiltalaHelsingin Kisa-Veikot24.88 / 24.88
Roosa ToivonenHelsingin Kisa-Veikot26.96 / 27.19
Essi VehmaaLappeenrannan Urheilu-Miehet25.40 / 26.50
 
N19 400m (4)
Riina HeikkonenLappeenrannan Urheilu-Miehet 57.46 / 58.49
Ada KoskelainenKarhulan Urheilijat 64.82 / 66.58
Isabel NieminenBorgå Akilles 62.89 / 62.89
Veera VaattovaaraEspoon Tapiot 70.13 / -
 
N19 800m (1)
Viivi PatronenEspoon Tapiot2:23.44 / 2:23.44
 
N19 1500m (2)
Miisa MäkeläEspoon Tapiot - / -
Veera VaattovaaraEspoon Tapiot - / -
 
N19 100m aj (4)
Wilma JungarEsbo IF15.12 / 15.12
Erin KarjalahtiNurmijärven Yleisurheilu14.42 / 14.42
Hilla MikkiläImatran Urheilijat18.53 / 18.53
Roosa ToivonenHelsingin Kisa-Veikot14.78 / 14.78
 
N19 400m aj (3)
Vilma HakalaHelsingfors IFK 65.35 / -
Erin KarjalahtiNurmijärven Yleisurheilu 61.38 / 61.96
Rosa SalonenKenttäurheilijat -58 64.17 / 64.17
 
N19 korkeus (4)
Essi KärhäNurmijärven Yleisurheilu1.60 / 1.53
Nea KylmänenNurmijärven Yleisurheilu1.58 / 1.53
Hilla MikkiläImatran Urheilijat1.55 / 1.51
Peppi SiirtolaHelsingin Kisa-Veikot1.67 / 1.53
 
N19 seiväs (1)
Vilma HannulaKarhulan Katajaiset3.50 / 3.45
 
N19 pituus (15)
Edith BerdenHelsingin Kisa-Veikot5.72 / 5.50
Nea-Nora HeiskanenKeski-Uudenmaan Yleisurheilu5.11 / 5.11
Wilma JungarEsbo IF5.36 / 5.36
Essi KärhäNurmijärven Yleisurheilu4.90 / 4.71
Nea KylmänenNurmijärven Yleisurheilu5.00 / 5.00
Jessica LaxenIF Sibbo-Vargarna4.98 / 4.83
Siiri MetsäläEsbo IF4.71 / 4.71
Hilla MikkiläImatran Urheilijat4.80 / 4.78
Marlena NieminenKarhulan Katajaiset4.85 / 4.85
Saara RantanenHyvinkään seudun Urheilijat4.75 / 4.37
Milka RiialiImatran Urheilijat5.52 / 5.52
Peppi SiirtolaHelsingin Kisa-Veikot5.25 / -
Noora TiainenLappeenrannan Urheilu-Miehet5.31 / 5.05
Essi VehmaaLappeenrannan Urheilu-Miehet5.59 / 5.59
Riina VirtanenHyvinkään seudun Urheilijat5.06 / 5.06
 
N19 3-loikka (4)
Essi ErikssonHelsingin Kisa-Veikot11.59 / 11.47
Riina HeikkonenLappeenrannan Urheilu-Miehet11.74 / 11.13
Lotta JoenpolviViipurin Urheilijat10.91 / -
Siiri MetsäläEsbo IF11.09 / 11.09
 
N19 kuula (3)
Hilla MikkiläImatran Urheilijat8.40 / -
Peppi SiirtolaHelsingin Kisa-Veikot10.73 / 10.73
Nelli TalvitieHyvinkään seudun Urheilijat11.47 / 11.29
 
N19 kiekko (5)
Saskia NahiEspoon Tapiot34.50 / 32.81
Emmy OllasBorgå Akilles33.53 / -
Nelli TalvitieHyvinkään seudun Urheilijat39.81 / 39.68
Emma UosukainenEsbo IF40.50 / 38.65
Iida UosukainenEsbo IF33.60 / -
 
N19 moukari (5)
Elisa HuhtaNurmijärven Yleisurheilu30.75 / 30.75
Emilia RapinojaVeikkolan Veikot48.84 / 48.84
Anni SinelampiLahden Ahkera51.84 / -
Emma UosukainenEsbo IF51.86 / 51.86
Iida UosukainenEsbo IF46.42 / 46.42
 
N19 keihäs (1)
Jemina OllikkaLahden Ahkera41.77 / 40.10
 
N19 5000m kävely (1)
Laura KankkunenKeski-Uudenmaan Yleisurheilu - / -
 
M17 100m (21)
Akseli EskelinenLappeenrannan Urheilu-Miehet11.64 / 11.64
Aapeli HatanpääViipurin Urheilijat12.81 / -
Daniel KeaneLahden Ahkera11.27 / 11.27
Artjom KiviharjuEsbo IF13.61 / -
Juho KoivistoJyväskylän Kenttäurheilijat11.47 / 11.47
Henri KorhonenViipurin Urheilijat11.53 / 11.53
Pyry KoskiniemiHelsingin Kisa-Veikot13.09 / -
Aarni LemettiHelsingin Kisa-Veikot12.01 / 12.01
Miki LikanderEspoon Tapiot11.83 / 11.83
Jonathan LindroosEspoon Tapiot12.35 / -
Eerik MäkeläLahden Ahkera12.46 / -
Lauri Manner-RaappanaHelsingin Kisa-Veikot12.55 / 12.55
Rasmus MartinIF Sibbo-Vargarna11.26 / 11.26
Mortti MetsäkoivuViipurin Urheilijat11.83 / 11.83
Anton MustonenLahden Ahkera11.86 / 11.87
Paavo NiinikoskiHelsingin Kisa-Veikot12.25 / 12.25
Samuel RätyKeravan Urheilijat - / -
Anton RiihilahtiAsikkalan Raikas12.68 / 12.68
Väinö RipattiSavonlinnan Riento11.96 / 11.96
Atte TuominenLahden Ahkera13.43 / 13.43
Marius WasströmIF Raseborg11.90 / 11.91
 
M17 200m (18)
Emil HamströmKenttäurheilijat -5826.22 / 26.22
Joel HeinonenHelsingin Kisa-Veikot25.19 / 25.19
Henri KorhonenViipurin Urheilijat23.46 / 23.46
Pyry KoskiniemiHelsingin Kisa-Veikot25.42 / 25.42
Miki LaaksoHelsingin Kisa-Veikot22.59 / 22.59
Benjamin LeeHelsingin Kisa-Veikot24.08 / -
Lassi LehtimäkiEspoon Tapiot25.69 / 25.69
Rasmus MartinIF Sibbo-Vargarna22.87 / 22.87
Mortti MetsäkoivuViipurin Urheilijat24.76 / 24.76
Anton MustonenLahden Ahkera23.83 / 23.83
Paavo NiinikoskiHelsingin Kisa-Veikot24.97 / 24.97
Kristian PirnesEsbo IF - / -
Eetu RantalaLänsi-Uudenmaan Urheilijat25.11 / -
Anton RiihilahtiAsikkalan Raikas25.92 / 25.92
Jonatan SperrynEspoon Tapiot24.24 / 24.24
Niklas TallqvistBorgå Akilles24.05 / -
Walter TörnwallEsbo IF24.22 / -
Marius WasströmIF Raseborg24.42 / -
 
M17 400m (24)
Oliver AsikainenHelsingin Kisa-Veikot - / -
Johannes HakalaEspoon Tapiot 53.42 / 53.42
Lassi HakonenJyväskylän Kenttäurheilijat 54.84 / -
Emil HamströmKenttäurheilijat -58 - / -
Andreas KärkkäinenLänsi-Uudenmaan Urheilijat 52.90 / 52.90
Daniel KeaneLahden Ahkera 51.30 / 51.58
Karlos KemppaalaViipurin Urheilijat 53.18 / 53.18
Miska KoponenViipurin Urheilijat - / -
Miki LaaksoHelsingin Kisa-Veikot 50.84 / 50.84
Simo LaineLänsi-Uudenmaan Urheilijat 49.52 / 49.52
Benjamin LeeHelsingin Kisa-Veikot 48.87 / 48.87
Lassi LehtimäkiEspoon Tapiot - / -
Jonathan LindroosEspoon Tapiot 56.41 / -
Otto LintulaViipurin Urheilijat 54.74 / 54.89
Teemu MälkiäLahden Ahkera 53.59 / 53.59
Anton MustonenLahden Ahkera - / -
Kristian PirnesEsbo IF 55.13 / 55.13
Eemil PorvariHartolan Voima 50.93 / 50.93
Jere RaunioHelsingin Kisa-Veikot 52.59 / 52.59
Anton RiihilahtiAsikkalan Raikas 60.47 / 60.47
Markus SereniusLänsi-Uudenmaan Urheilijat 53.60 / 53.60
Walter TörnwallEsbo IF 54.12 / -
Sampo VäyrynenEspoon Tapiot 51.37 / 51.37
Adnan VuorinenEsbo IF 55.18 / 56.58
 
M17 800m (17)
Daniel ÄikäsHelsingin Kisa-Veikot2:03.70 / 2:03.70
Oliver AsikainenHelsingin Kisa-Veikot2:10.77 / 2:10.77
Jonathan EkbergEsbo IF2:10.84 / 2:13.9h
Kalle GauriloffKeski-Uudenmaan Yleisurheilu2:25.43 / 2:25.43
Oliver HeikkinenIF Raseborg2:11.12 / 2:11.12
Onni HuovinenJoensuun Kataja2:02.51 / 2:02.51
Nuutti JääskeläinenViipurin Urheilijat - / -
Andreas KärkkäinenLänsi-Uudenmaan Urheilijat2:01.71 / 2:01.71
Karlos KemppaalaViipurin Urheilijat1:59.11 / 1:59.11
Miska KoponenViipurin Urheilijat - / -
Simo LaineLänsi-Uudenmaan Urheilijat1:59.44 / 1:59.44
Benjamin LeeHelsingin Kisa-Veikot1:51.15 / 1:51.15
Teemu MälkiäLahden Ahkera2:04.45 / 2:04.45
Aleksi NokkanenViipurin Urheilijat2:06.12 / 2:06.12
Jere RaunioHelsingin Kisa-Veikot2:02.33 / 2:02.33
Markus SereniusLänsi-Uudenmaan Urheilijat2:00.40 / 2:00.40
Adnan VuorinenEsbo IF2:07.89 / 2:17.1h
 
M17 1500m (12)
Daniel ÄikäsHelsingin Kisa-Veikot 4:27.35 / 4:27.35
Ahmad ArashLahden Ahkera - / -
Johan FredrikssonTurun Urheiluliitto - / -
Kalle GauriloffKeski-Uudenmaan Yleisurheilu - / -
Joona HeikkeröPorvoon Urheilijat 4:43.44 / 4:43.44
Emil JacobssonKeravan Urheilijat - / -
Eeli JauhiainenKuusankosken Kisa - / -
Kasper LindebergLahden Ahkera - / -
Martti MajuriLappeenrannan Urheilu-Miehet 4:24.20 / 4:24.20
Aleksi NokkanenViipurin Urheilijat 4:11.93 / 4:11.93
Oscar NyholmBorgå Akilles 4:26.88 / 4:26.88
Joel VuohtoniemiViipurin Urheilijat - / -
 
M17 3000m (10)
Ahmad ArashLahden Ahkera - / -
Wäinö HautalaLahden Ahkera 9:18.01 / -
Joona HeikkeröPorvoon Urheilijat10:34.32 / 10:34.32
Mikael KoskinenHelsingin Kisa-Veikot - / -
Ilmari LehmusJoensuun Kataja - / -
Kasper LindebergLahden Ahkera - / -
Aleksi NokkanenViipurin Urheilijat 9:05.32 / 9:05.32
Oscar NyholmBorgå Akilles - / -
Jesse PihamäkiEspoon Tapiot - / -
Joel VuohtoniemiViipurin Urheilijat10:20.60 / 10:20.60
 
M17 110m aj (10)
Aapeli HatanpääViipurin Urheilijat15.76 / 15.76
Daniel KeaneLahden Ahkera14.96 / 14.96
Juho KoivistoJyväskylän Kenttäurheilijat14.64 / 14.64
Patrick LindbergVihdin Viesti15.93 / 15.93
Aapo NikkolaHelsingin Kisa-Veikot15.33 / 15.33
Väinö RipattiSavonlinnan Riento15.45 / 15.45
Abdirahiim SalahHelsingfors IFK15.74 / -
Jonatan SperrynEspoon Tapiot14.51 / 14.51
Matias TulokasIF Sibbo-Vargarna14.81 / 14.81
Sampo VäyrynenEspoon Tapiot15.04 / 15.04
 
M17 400m aj (7)
Oliver ForsmanIF Raseborg - / -
Johannes HakalaEspoon Tapiot - / -
Aapeli HatanpääViipurin Urheilijat 57.75 / 57.75
Daniel KeaneLahden Ahkera - / -
Jonatan SperrynEspoon Tapiot 60.15 / -
Matias TulokasIF Sibbo-Vargarna 56.86 / 56.86
Sampo VäyrynenEspoon Tapiot - / -
 
M17 korkeus (6)
Johan GrönroosSjundeå IF1.78 / 1.75
Miro HeikkonenKeski-Uudenmaan Yleisurheilu1.65 / 1.65
Aku KuljuJyväskylän Kenttäurheilijat1.72 / 1.72
Jonathan LindroosEspoon Tapiot1.76 / -
Jere NyströmKorian Ponsi1.88 / 1.86
Zakaria SaballyViipurin Urheilijat1.60 / -
 
M17 seiväs (7)
Miro HeikkonenKeski-Uudenmaan Yleisurheilu3.50 / 3.50
Martti HyvärinenLappeenrannan Urheilu-Miehet4.45 / 4.45
Artjom KiviharjuEsbo IF3.45 / 3.45
Eerik MäkeläLahden Ahkera4.25 / 3.85
Johannes MäkeläHelsingin Kisa-Veikot3.80 / 3.80
Niklas TallqvistBorgå Akilles4.10 / 3.85
Atte TuominenLahden Ahkera3.31 / 3.10
 
M17 pituus (10)
Oliver ForsmanIF Raseborg5.86 / 5.73
Lauri HonkanenImatran Urheilijat6.20 / 6.20
Aku KuljuJyväskylän Kenttäurheilijat5.61 / 5.61
Patrick LindbergVihdin Viesti6.36 / 6.36
Sisu MikkiläImatran Urheilijat6.63 / 6.63
Emil NylundIF Sibbo-Vargarna5.73 / 5.73
Samuel ShamsKenttäurheilijat -586.29 / 6.29
Eelis SnåreLahden Ahkera6.66 / 6.66
Niklas TallqvistBorgå Akilles6.00 / -
Marius WasströmIF Raseborg6.04 / 6.04
 
M17 3-loikka (11)
Sami BärlundTapanilan Erä12.85 / 12.85
Lauri HonkanenImatran Urheilijat12.86 / 12.86
Johannes MäkeläHelsingin Kisa-Veikot11.14 / -
Sisu MikkiläImatran Urheilijat13.28 / 13.28
Emil NylundIF Sibbo-Vargarna12.51 / 12.51
Jere NyströmKorian Ponsi12.31 / -
Roni RämäLahden Ahkera11.41 / -
Zakaria SaballyViipurin Urheilijat - / -
Samuel ShamsKenttäurheilijat -5812.11 / 12.11
Eelis SnåreLahden Ahkera13.78 / 13.21
Simeon VorselmanHelsingin Kisa-Veikot13.28 / 13.28
 
M17 kuula (8)
Robin HildénIF Sibbo-Vargarna13.87 / 13.87
Mikko HuhtaNurmijärven Yleisurheilu12.15 / 12.15
Aron JohanssonBorgå Akilles9.91 / 9.65
Aatu KangasniemiNurmijärven Yleisurheilu16.49 / 16.49
Juho KantoniemiHyvinkään seudun Urheilijat10.73 / 10.73
Jonathan LindroosEspoon Tapiot12.37 / 12.04
Eliel MulariKarhulan Katajaiset12.58 / 12.49
Niklas TallqvistBorgå Akilles10.83 / -
 
M17 kiekko (7)
Robin HildénIF Sibbo-Vargarna39.41 / 39.41
Mikko HuhtaNurmijärven Yleisurheilu42.57 / 42.57
Juho KantoniemiHyvinkään seudun Urheilijat35.51 / 35.51
Jonathan LindroosEspoon Tapiot47.59 / 47.59
Eliel MulariKarhulan Katajaiset42.72 / 42.72
Samuel ShamsKenttäurheilijat -58 - / -
Lauri WuorenrinneIF Raseborg44.80 / 44.80
 
M17 moukari (4)
Robin HildénIF Sibbo-Vargarna40.58 / 40.58
Mikko HuhtaNurmijärven Yleisurheilu58.72 / 58.72
Aron JohanssonBorgå Akilles43.72 / 43.72
Aatu KangasniemiNurmijärven Yleisurheilu62.63 / 62.63
 
M17 keihäs (6)
Robin HildénIF Sibbo-Vargarna32.84 / -
Aapo NikkolaHelsingin Kisa-Veikot48.42 / 48.42
Eemil PorvariHartolan Voima76.45 / 75.69
Onni RuokangasJanakkalan Jana72.03 / -
Arno ToivolaRiihimäen Kisko56.05 / 56.05
Lauri WuorenrinneIF Raseborg64.74 / 64.74
 
M17 3000m kävely (2)
Jonathan EkbergEsbo IF13:03.49 / 13:03.49
Veeti ValliKeski-Uudenmaan Yleisurheilu - / -
 
N17 100m (43)
Ellen AunoEspoon Tapiot14.21 / -
Gisela BergströmBorgå Akilles13.32 / -
Laura EinamoHelsingfors IFK12.73 / 12.73
Helmi EklundEspoon Tapiot13.77 / 14.48
Minea FogelholmEspoon Tapiot12.35 / 12.35
Edesa GashiHelsingin Kisa-Veikot13.04 / 13.04
Micaela HänninenVantaan Salamat13.41 / 13.41
Sara-Julia HellstenHelsingin Kisa-Veikot13.29 / 13.44
Noora HietalaHyvinkään seudun Urheilijat13.54 / 13.81
Iina HolopainenHelsingfors IFK12.93 / 12.93
Julia IhantolaEspoon Tapiot12.40 / 12.55
Juulia InkinenLahden Ahkera13.11 / 13.11
Sandra JohanssonBorgå Akilles14.11 / -
Erika KenttäEspoon Tapiot15.23 / -
Milla KokkonenVehkalahden Veikot13.34 / 13.34
Nora Koskela-KoivistoHelsingfors IFK13.29 / 13.39
Daniela KulankoEsbo IF13.99 / -
Sohvi LaineLahden Ahkera13.65 / -
Emmi LampioKeravan Urheilijat15.04 / 15.04
Venla LehtonenHelsingfors IFK13.27 / 13.27
Helmi LievonenRiihimäen Kisko12.86 / 13.05
Venla LindroosKeravan Urheilijat14.29 / 14.29
Carla LiukkonenEspoon Tapiot12.85 / 12.88
Katja LuukkolaLeppävaaran Sisu12.31 / 12.31
Olivia MarttilaVantaan Salamat12.73 / 12.73
Ella PaukkuEsbo IF12.68 / 12.68
Linda PohtoEspoon Tapiot13.84 / -
Meeri RiialiImatran Urheilijat12.62 / 12.62
Ellinoora RiikinsaariEspoon Tapiot12.98 / -
Senja RoosLahden Ahkera12.25 / 12.25
Ruusu SaarelaEspoon Tapiot13.76 / 13.77
Kirsikka SalmiValkealan Kajo13.46 / 13.46
Venla SarvilinnaEspoon Tapiot13.86 / 13.86
Nea SavolaLahden Ahkera13.70 / 13.70
Sofia ShashkinaHelsingin Kisa-Veikot13.66 / 13.66
Emilia TallqvistEsbo IF14.30 / 14.30
Liina TervoHelsingfors IFK12.48 / 12.48
Anna TommolaValkealan Kajo13.66 / 13.66
Milla UittiImatran Urheilijat13.55 / 13.55
Kerttu ValtonenEspoon Tapiot13.63 / 13.66
Oona VasilevTapanilan Erä13.30 / 13.30
Sara VeijalainenKeski-Uudenmaan Yleisurheilu13.69 / -
Venla VirrantuomiHelsingin Kisa-Veikot13.75 / 13.75
 
N17 200m (26)
Laura EinamoHelsingfors IFK26.20 / 26.20
Minea FogelholmEspoon Tapiot26.46 / 26.46
Edesa GashiHelsingin Kisa-Veikot28.14 / -
Sara-Julia HellstenHelsingin Kisa-Veikot - / -
Julia IhantolaEspoon Tapiot25.64 / 25.64
Juulia InkinenLahden Ahkera27.22 / 27.22
Lotta JalonenJanakkalan Jana29.56 / -
Nora Koskela-KoivistoHelsingfors IFK28.19 / -
Kira KoskiniemiHelsingin Kisa-Veikot31.68 / -
Daniela KulankoEsbo IF28.96 / -
Venla LehtonenHelsingfors IFK27.32 / 27.32
Iida LounelaHelsingin Kisa-Veikot30.56 / 30.59
Katja LuukkolaLeppävaaran Sisu25.30 / 25.30
Olivia MarttilaVantaan Salamat27.00 / 27.00
Ella-Maria MultalaKeski-Uudenmaan Yleisurheilu28.78 / 28.78
Hilda OilaEspoon Tapiot29.17 / 29.17
Petranella PoranenHelsingin Kisa-Veikot29.18 / 29.18
Senja RoosLahden Ahkera25.48 / 25.48
Kirsikka SalmiValkealan Kajo28.01 / 28.01
Nea SavolaLahden Ahkera28.33 / 28.33
Sofia ShashkinaHelsingin Kisa-Veikot28.78 / -
Emilia TallqvistEsbo IF28.62 / 28.62
Liina TervoHelsingfors IFK26.37 / 26.37
Anna TommolaValkealan Kajo28.64 / 28.64
Oona VasilevTapanilan Erä27.77 / 28.00
Linnea WiikIF Sibbo-Vargarna28.32 / -
 
N17 400m (13)
Anni BergLappeenrannan Urheilu-Miehet 62.11 / 62.11
Laura EinamoHelsingfors IFK 61.66 / 61.66
Olivia EttanenKarhulan Urheilijat 63.74 / 63.74
Mona KorelinHelsingin Kisa-Veikot 66.36 / 66.36
Krista KorhonenHelsingin Kisa-Veikot 64.25 / 64.25
Nora Koskela-KoivistoHelsingfors IFK 63.33 / 63.33
Emma LooPargas IF 62.16 / 62.16
Noomi MalmgrenEsbo IF 59.05 / 59.87
Sanni MarkkanenHelsingin Kisa-Veikot 66.83 / 66.83
Elina MettäläHelsingin Kisa-Veikot 58.58 / 58.58
Ella-Maria MultalaKeski-Uudenmaan Yleisurheilu 64.88 / 64.88
Hilda OilaEspoon Tapiot 70.06 / 70.06
Petranella PoranenHelsingin Kisa-Veikot 64.92 / 66.46
 
N17 800m (26)
Salla AhonenImatran Urheilijat2:29.09 / 2:29.09
Venny AuvinenHelsingin Kisa-Veikot2:30.05 / 2:30.05
Olivia EttanenKarhulan Urheilijat2:25.26 / 2:25.26
Nea HalttunenAsikkalan Raikas2:29.54 / 2:29.54
Olivia HänninenEspoon Tapiot2:23.37 / 2:23.37
Essi HietulaTapanilan Erä - / -
Carla JalkanenBorgå Akilles2:26.25 / 2:26.25
Annika JuvalaEsbo IF2:38.2h / 2:38.2h
Mona KorelinHelsingin Kisa-Veikot2:35.92 / 2:46.53
Unna KorjaHelsingin Kisa-Veikot - / -
Katarina KrapfHelsingin Kisa-Veikot2:44.19 / 2:44.19
Noomi MalmgrenEsbo IF2:16.37 / 2:19.60
Katharina MarekwiaEspoon Tapiot2:34.64 / 2:35.0h
Adiel MekonenTapanilan Erä2:48.01 / -
Elina MettäläHelsingin Kisa-Veikot2:14.79 / 2:15.15
Vilja MinkkinenIF Raseborg2:39.93 / 2:39.93
Heta NeuvonenEspoon Tapiot2:32.11 / 2:40.04
Minea NurminenKarhulan Katajaiset2:42.14 / -
Emma NyströmHelsingfors IFK2:18.74 / 2:18.74
Chantelle PeterHelsingin Kisa-Veikot2:23.74 / 2:23.74
Petranella PoranenHelsingin Kisa-Veikot2:41.74 / 2:43.95
Unna PutaalaHelsingin Kisa-Veikot2:34.57 / 2:34.57
Suvi SatamaLappeenrannan Urheilu-Miehet2:28.40 / 2:30.71
Jenna TaipaleHeinolan Isku2:50.09 / 2:59.62
Taimi VallinojaHelsingin Kisa-Veikot2:28.64 / 2:28.64
Venla VirrantuomiHelsingin Kisa-Veikot2:16.98 / 2:16.98
 
N17 1500m (15)
Salla AhonenImatran Urheilijat 5:37.5h / 5:37.5h
Nea HalttunenAsikkalan Raikas - / -
Ida HeikkinenKarhulan Urheilijat 5:50.2h / 5:50.2h
Roosa HeikkinenKarhulan Urheilijat - / -
Jessica HjortBorgå Akilles - / -
Carla JalkanenBorgå Akilles - / -
Nikita KumpulainenHelsingin Kisa-Veikot - / -
Pinja LindstedtPorvoon Urheilijat 4:52.10 / 4:52.10
Katharina MarekwiaEspoon Tapiot 5:22.27 / 5:22.27
Heta NeuvonenEspoon Tapiot 5:45.61 / 5:45.61
Laura NissinenEspoon Tapiot 5:02.88 / 5:20.94
Emma NyströmHelsingfors IFK 5:08.86 / -
Merianna RantakokkoViipurin Urheilijat - / -
Juulia TalaViipurin Urheilijat 5:11.89 / 5:28.35
Aino TengvallRekolan Raikas 5:21.44 / 5:21.44
 
N17 3000m (6)
Helmiemilia MalinHeinolan Isku - / -
Minja NietulaViipurin Urheilijat11:41.69 / -
Laura NissinenEspoon Tapiot - / -
Ellen SeistoEspoon Tapiot - / -
Juulia TalaViipurin Urheilijat11:53.75 / -
Aino TengvallRekolan Raikas12:01.31 / 12:21.62
 
N17 100m aj (10)
Takwa AdamVantaan Salamat16.47 / 16.47
Minea FogelholmEspoon Tapiot14.24 / 14.24
Noora HietalaHyvinkään seudun Urheilijat15.88 / 15.88
Emmi HietanenRiihimäen Kisko15.52 / 15.52
Iina HolopainenHelsingfors IFK14.08 / 14.08
Juulia InkinenLahden Ahkera15.82 / 16.29
Lotta JalonenJanakkalan Jana15.58 / 15.58
Amanda KuljuJyväskylän Kenttäurheilijat14.84 / 14.84
Liina TervoHelsingfors IFK14.38 / 14.38
Kerttu ValtonenEspoon Tapiot16.31 / 16.45
 
N17 400m aj (11)
Laura EinamoHelsingfors IFK 70.82 / 70.82
Iina HolopainenHelsingfors IFK 65.39 / -
Erika KenttäEspoon Tapiot - / -
Krista KorhonenHelsingin Kisa-Veikot 71.63 / 71.63
Nora Koskela-KoivistoHelsingfors IFK 71.85 / 71.85
Emmi LampioKeravan Urheilijat 75.91 / 75.91
Carla LiukkonenEspoon Tapiot 64.53 / 64.53
Ella PaukkuEsbo IF 80.15 / -
Ilona SaarikunnasLahden Ahkera 64.4h / 64.4h
Liina TervoHelsingfors IFK - / -
Jelizaveta TsubarevaSjundeå IF 67.77 / 67.77
 
N17 korkeus (7)
Lumo KeisanenVantaan Salamat1.66 / -
Erika KenttäEspoon Tapiot1.52 / 1.52
Anni KonnuImatran Urheilijat1.64 / 1.64
Amanda KuljuJyväskylän Kenttäurheilijat1.60 / 1.60
Ella PaukkuEsbo IF1.59 / 1.59
Olivia SiitarinenEspoon Tapiot1.55 / 1.55
Linnea WiikIF Sibbo-Vargarna1.55 / 1.45
 
N17 seiväs (5)
Helmi EklundEspoon Tapiot3.25 / -
Vilja-Matilda KoskelaRiihimäen Kisko3.00 / 2.87
Vanessa LindbergRiihimäen Kisko3.50 / 3.36
Alisa MiettinenKarhulan Urheilijat2.80 / 2.80
Vilma MikkolaKeski-Uudenmaan Yleisurheilu3.55 / 3.50
 
N17 pituus (32)
Elisa AlastaloRiihimäen Kisko5.18 / 4.63
Anna BardzinskiKeski-Uudenmaan Yleisurheilu4.37 / 3.85
Gisela BergströmBorgå Akilles5.18 / 5.18
Ida CardonaKeski-Uudenmaan Yleisurheilu5.42 / -
Amanda EkblomBorgå Akilles4.70 / 4.64
Edesa GashiHelsingin Kisa-Veikot4.61 / 4.61
Micaela HänninenVantaan Salamat4.54 / 4.48
Kiirna HemminkiHelsingin Kisa-Veikot4.17 / 4.17
Noora HietalaHyvinkään seudun Urheilijat5.26 / 4.94
Alisa HollmenTapanilan Erä4.65 / -
Sandra JohanssonBorgå Akilles4.71 / 4.71
Annika JuvalaEsbo IF4.66 / 4.66
Anni KonnuImatran Urheilijat4.74 / 4.74
Aino KoskimäkiKeravan Urheilijat4.98 / 4.96
Kira KoskiniemiHelsingin Kisa-Veikot3.94 / 3.85
Amanda KuljuJyväskylän Kenttäurheilijat4.94 / 4.94
Anniina KuukkaImatran Urheilijat5.04 / 5.04
Ilona LakkaHelsingin Kisa-Veikot3.73 / -
Vanessa LindbergIF Sibbo-Vargarna4.77 / 4.77
Venla LindroosKeravan Urheilijat4.57 / 4.57
Emma LooPargas IF5.11 / 5.11
Nea NummenpääJanakkalan Jana4.70 / 4.70
Unna PutaalaHelsingin Kisa-Veikot4.11 / -
Emmi RonkainenKeski-Uudenmaan Yleisurheilu4.60 / 4.37
Pinja RuohoLahden Ahkera5.31 / 5.14
Venla SarvilinnaEspoon Tapiot3.96 / 3.96
Noora SihvonenKeski-Uudenmaan Yleisurheilu4.84 / 4.84
Olivia SiitarinenEspoon Tapiot4.92 / 4.92
Saana TalstaHelsingin Kisa-Veikot - / -
Milla UittiImatran Urheilijat5.27 / 5.26
Jannika ViljakainenBorgå Akilles4.78 / 4.38
Emilia VoutilainenHelsingin Kisa-Veikot5.03 / 5.03
 
N17 3-loikka (23)
Elisa AlastaloRiihimäen Kisko10.65 / 10.36
Anna BardzinskiKeski-Uudenmaan Yleisurheilu9.67 / 9.67
Julia BymanKimito SF9.46 / -
Ida CardonaKeski-Uudenmaan Yleisurheilu11.65 / -
Amanda EkblomBorgå Akilles10.33 / 10.33
Micaela HänninenVantaan Salamat9.69 / -
Alisa HollmenTapanilan Erä10.35 / 10.03
Sandra JohanssonBorgå Akilles10.30 / 10.11
Aino KoskimäkiKeravan Urheilijat10.98 / 10.98
Kira KoskiniemiHelsingin Kisa-Veikot8.70 / 8.70
Anniina KuukkaImatran Urheilijat9.90 / 9.70
Lumia LaaksoKeski-Uudenmaan Yleisurheilu9.50 / 9.50
Siiri PäiväniemiHelsingin Kisa-Veikot9.37 / -
Unna PutaalaHelsingin Kisa-Veikot8.97 / -
Emmi RonkainenKeski-Uudenmaan Yleisurheilu9.99 / 9.99
Pinja RuohoLahden Ahkera11.28 / -
Noora SihvonenKeski-Uudenmaan Yleisurheilu11.17 / 11.17
Emma SimonenKenttäurheilijat -589.09 / 9.09
Milla UittiImatran Urheilijat10.37 / 10.15
Jannika ViljakainenBorgå Akilles9.61 / -
Moona VirtanenHyvinkään seudun Urheilijat9.57 / 9.57
Emilia VoutilainenHelsingin Kisa-Veikot10.88 / 10.88
Kia WirenRekolan Raikas9.66 / 9.44
 
N17 kuula (14)
Senja LaaksoKeravan Urheilijat8.18 / 8.13
Laila LehtinenHyvinkään seudun Urheilijat11.31 / -
Carla LiukkonenEspoon Tapiot12.36 / -
Nellinoora MaunulaHelsingfors IFK13.61 / 12.78
Siru MyllykangasHeinolan Isku10.58 / -
Ella PaukkuEsbo IF10.18 / 9.77
Julia PitkänenJanakkalan Jana10.15 / 10.15
Gita ReinholmKarhulan Katajaiset13.41 / 13.36
Salla SavikkoRiihimäen Kisko13.70 / 13.70
Aada SipiläinenOrimattilan Jymy10.54 / 10.54
Annukka VainonenIitin Pyrintö15.67 / 14.97
Jenna VakkilainenVantaan Salamat11.16 / -
Jonna VirénLiljendal IK12.42 / 12.42
Jenniina VirtanenJanakkalan Jana9.67 / 9.67
 
N17 kiekko (9)
Ida CardonaKeski-Uudenmaan Yleisurheilu28.88 / 28.88
Emmi KotamäkiNurmijärven Yleisurheilu27.26 / 27.26
Carla LiukkonenEspoon Tapiot - / -
Pinja MuotkaLahden Ahkera30.34 / 30.34
Nea SavolaLahden Ahkera32.47 / 32.47
Aada SipiläinenOrimattilan Jymy29.05 / 29.05
Annukka VainonenIitin Pyrintö45.05 / 45.05
Jonna VirénLiljendal IK30.16 / 30.16
Jenniina VirtanenJanakkalan Jana27.22 / 27.22
 
N17 moukari (14)
Emma BacklundBorgå Akilles48.72 / 45.74
Oona KetomäkiNurmijärven Yleisurheilu52.35 / 52.35
Kira KoskiniemiHelsingin Kisa-Veikot26.51 / 26.51
Tyyne LaukkanenEspoon Tapiot48.02 / 46.73
Emmi MaloLopen Urheilijat55.51 / 55.51
Nellinoora MaunulaHelsingfors IFK54.18 / 54.18
Siru MyllykangasHeinolan Isku44.59 / 44.59
Senja PanttiBorgå Akilles50.44 / 47.63
Petra PikkarainenRiihimäen Kisko50.29 / 50.29
Sara PuustinenBorgå Akilles53.84 / 46.18
Salla SavikkoRiihimäen Kisko47.14 / 47.14
Wilma SimonenKenttäurheilijat -5828.80 / 28.80
Erika TanninenKenttäurheilijat -58 - / -
Sofia WahlstedtBorgå Akilles41.18 / 40.40
 
N17 keihäs (6)
Emmi HietanenRiihimäen Kisko42.71 / 42.71
Emilia KarellSjundeå IF54.21 / 54.21
Sohvi LaineLahden Ahkera33.86 / 33.86
Carla LiukkonenEspoon Tapiot - / -
Siiri NikulaKeski-Uudenmaan Yleisurheilu38.42 / 38.42
Kaisla OlkkolaHelsingin Kisa-Veikot - / -
 
N17 3000m kävely (8)
Essi HietulaTapanilan Erä - / -
Helmi KöykkäRekolan Raikas16:45.0h / 17:10.28
Taika NurroRekolan Raikas17:32.58 / 18:13.99
Ellen SeistoEspoon Tapiot14:49.81 / 14:49.81
Aava SevonkariKeravan Urheilijat17:14.78 / 17:19.90
Heidi VakkilainenVantaan Salamat18:30.14 / 19:28.00
Viivi VäriläHeinolan Isku21:10.48 / 21:10.48
Anna-Maj VierikkoRekolan Raikas17:30.25 / 17:30.25