Kilpailukalenteri.fi
Etusivu
Selaus
Haku
Karttahaku


UKK / FAQ
Anna palautetta
Tietoa palvelusta

Tulospalveluohje

Piilota piirin myöntämät kilpailut

Näytä seurakilpailut
Paluu kilpailun tietoihin
Klikkaa seuran nimeä jos haluat nähdä vain kyseisen seuran ilmoittautuneet.
Aluekisat
23.08. klo 12:00 KälviäGames
KK.fi:n kautta ilmoittautuneita urheilijoita 107 henk. (140 lajisuoritusta)
M 800m (15)
Nimi Seura Ennätys (PB) / Kauden paras (SB)
Markku AinaliKokkolan Veikot2:00.0h / 2:31.01
Jussi EskolaJyväskylän Kenttäurheilijat ry1:59.88 / 1:59.88
Robert HagströmGamlakarleby IF1:56.29 / 1:56.92
Kristian HautakoskiAlavieskan Viri2:03.57 / 2:03.57
Markus HernesmaaKannuksen Ura2:20.05 / 2:20.16
Samuli HussaLimingan Niittomiehet1:53.97 / 1:57.08
Jonas IngoVasa IS2:00.57 / 2:02.33
Hugo KarlströmIF Åsarna - / -
Väinö KlemolaKuopion Reipas1:54.07 / 2:04.73
Leevi MarjakangasYlivieskan Kuula2:20.61 / 2:20.61
Samu MikkonenJoensuun Kataja1:51.41 / 1:56.74
Alex RauhalaVasa IS1:52.72 / 1:54.26
Jani SimoinenHalsuan Toivo2:10.32 / 2:13.43
William SundqvistIK Falken2:04.56 / -
Miika TenhunenNivalan Urheilijat1:57.71 / -
 
M seiväs (1)
Antti KoisAlavieskan Viri4.90 / 4.00
 
M keihäs (1)
Jarmo MarttilaKälviän Tarmo76.82 / 76.56
 
N 800m (14)
Roosa HämäläinenKälviän Tarmo2:21.59 / -
Kaisa HonkaharjuKälviän Tarmo2:11.09 / 2:11.09
Jenni JaatinenKalajoen Junkkarit2:24.19 / 2:24.19
Jonna JulinIF Nykarlebynejden2:05.20 / 2:13.18
Elisa JuntunenÄänekosken Urheilijat2:26.08 / -
Päivi KnutarKälviän Tarmo2:17.64 / -
Ronja KoskelaKuivasjärven Aura2:09.49 / 2:09.49
Melissa KykyriKälviän Tarmo2:26.46 / 2:30.30
Saana LappalainenSeinäjoen Seudun Urheilijat2:12.57 / 2:13.09
Sofie LövdahlVasa IS2:13.03 / 2:15.02
Heta MustonenKalajoen Junkkarit2:26.08 / 2:26.08
Jeanine NygårdVasa IS2:10.56 / -
Elina PaavolaLohtajan Veikot2:26.48 / 2:33.97
Milla UtriainenKaustisen Pohjan-Veikot2:25.32 / 2:25.32
 
N pituus (2)
Ada DjupsundGamlakarleby IF4.67 / 4.67
Aava RaudaskoskiKokkolan Työväen Urheilijat4.73 / 4.73
 
N17 200m (5)
Emilia ArvolaHaapajärven Kiilat29.13 / 29.13
Terhi JunnoYlivieskan Kuula28.78 / 28.78
Oona KangasvieriKannuksen Ura27.07 / 27.07
Essi KoivistoVetelin Urheilijat27.56 / 27.56
Anna YrjänäHimangan Urheilijat28.60 / 28.60
 
N17 seiväs (1)
Loviisa KupsalaKannuksen Ura2.90 / 2.90
 
P15 100m (9)
Kasper BiskopGamlakarleby IF14.41 / -
Davin FloccoGamlakarleby IF13.12 / 13.12
Valter ForsellGamlakarleby IF13.68 / 13.68
Eetu HaasalaLohtajan Veikot - / -
Miro HeikkiläGamlakarleby IF15.13 / -
Nante KorkattiGamlakarleby IF12.25 / 12.25
Jani MäenpääGamlakarleby IF12.61 / 12.61
Viktor StoreGamlakarleby IF15.00 / 15.00
Eemeli TarkkaLohtajan Veikot13.33 / 13.33
 
T15 100m (4)
Emilia ArvolaHaapajärven Kiilat13.78 / 13.78
Ada DjupsundGamlakarleby IF13.12 / 13.12
Vanessa StoreKälviän Tarmo13.34 / 13.34
Hanna VornanenIF Drott15.63 / -
 
T15 800m (1)
Essi KoivistoVetelin Urheilijat2:48.18 / -
 
T15 seiväs (5)
Klaara KivistöKalajoen Junkkarit2.80 / 2.80
Janna-Juulia MäenpääLappajärven Veikot3.30 / 3.30
Heidi NyrhinenVähänkyrön Viesti3.15 / 3.10
Aamu UusitaloHimangan Urheilijat3.21 / 3.21
Hanna VornanenIF Drott2.70 / 2.70
 
P13 200m (2)
Jarkko MikkonenPyhäjärven Pohti28.03 / 28.03
Atte SalminenKaustisen Pohjan-Veikot27.32 / 27.32
 
P13 1000m (6)
Tony AhlvikIK Falken3:35.51 / 3:35.51
Alvar AsplundIK Falken3:34.77 / 3:34.98
Anton FuruGamlakarleby IF3:29.57 / 3:29.57
Emil KlemetsIK Falken3:23.55 / 3:23.55
Arvid KockIK Falken3:13.89 / 3:13.89
Teemu SimoinenHalsuan Toivo3:29.65 / 3:48.89
 
P13 pituus (2)
Aaro KangasKälviän Tarmo3.89 / 3.89
Atte SalminenKaustisen Pohjan-Veikot4.91 / 4.91
 
T13 200m (4)
Natalie AinasojaIK Falken31.47 / 31.47
Siiri LöfKalajoen Junkkarit35.49 / -
Minea PerttuYlivieskan Kuula30.04 / 30.04
Fiona SaarukkaJyväskylän Kenttäurheilijat ry30.92 / 30.92
 
T13 1000m (3)
Sanni HeikkiläKälviän Tarmo3:36.14 / -
Ellen KockIK Falken3:39.51 / 3:39.51
Salmela PinjaKalajoen Junkkarit - / -
 
T13 korkeus (3)
Natalie AinasojaIK Falken1.37 / 1.37
Senja HeikkiläKälviän Tarmo1.40 / -
Henni PietiläKälviän Tarmo1.25 / 1.20
 
P11 60m (6)
Colin AhlvikIK Falken 9.75 / 9.75
Niilo HirvikoskiKälviän Tarmo - / -
Joonatan JaatinenKalajoen Junkkarit 9.85 / 9.85
Topi KahilaKalajoen Junkkarit 9.32 / 9.32
Alvar SorvariKalajoen Junkkarit10.33 / 10.33
Veeti SorvariKalajoen Junkkarit10.27 / 10.27
 
P11 1000m (9)
Colin AhlvikIK Falken3:46.67 / 3:46.67
Edward AsplundIK Falken3:55.93 / 3:55.93
Alex FuruGamlakarleby IF3:33.43 / 3:33.43
Niilo HirvikoskiKälviän Tarmo3:49.17 / -
Joonatan JaatinenKalajoen Junkkarit3:48.69 / 3:48.69
Artturi JunnolaKälviän Tarmo3:27.10 / 3:27.10
Jakob KlemetsIK Falken4:01.81 / 4:01.81
Oscar LundénIF Drott3:41.37 / -
Alvar SorvariKalajoen Junkkarit4:01.36 / 4:01.36
 
P11 pituus (4)
Joonatan JaatinenKalajoen Junkkarit3.15 / 3.09
Topi KahilaKalajoen Junkkarit3.78 / 3.78
Alvar SorvariKalajoen Junkkarit - / -
Veeti SorvariKalajoen Junkkarit - / -
 
T11 60m (7)
Matilda AinasojaIK Falken 9.53 / 9.53
Eseosa EghosaIF Drott 9.47 / 9.47
Isabella FloccoGamlakarleby IF 9.53 / 9.67
Siiri PeltoniemiKälviän Tarmo 9.70 / -
Ines PiispanenGamlakarleby IF 9.31 / 9.31
Helmina SiiriläKälviän Tarmo - / -
Izabelle ViitasaloIF Åsarna 9.44 / 9.44
 
T11 1000m (5)
Eseosa EghosaIF Drott - / -
Mette IsosaloKälviän Tarmo4.10.32 / 4.10.32
Sanni RuokojaKälviän Tarmo - / -
Izabelle ViitasaloIF Åsarna3:47.57 / 3:47.57
Jessica WesterlundIK Falken3:53.72 / -
 
T11 korkeus (5)
Matilda AinasojaIK Falken1.35 / 1.35
Eseosa EghosaIF Drott1.10 / 1.10
Siiri PeltoniemiKälviän Tarmo1.00 / -
Sanni RuokojaKälviän Tarmo - / -
Helmina SiiriläKälviän Tarmo - / -
 
P9 40m (2)
Tatu KahilaKalajoen Junkkarit 7.35 / 7.35
Oliver KorpelaLohtajan Veikot 7.17 / 7.17
 
P9 1000m (3)
Tuhto BorenUllavan Kilpa4:41.08 / -
Melwin KockIK Falken4:29.42 / 4:29.42
Viljami RuokojaKälviän Tarmo - / -
 
P9 pituus (3)
Tatu KahilaKalajoen Junkkarit - / -
Oliver KorpelaLohtajan Veikot3.21 / 3.21
Viljami RuokojaKälviän Tarmo - / -
 
T9 40m (8)
Elina AnnalaKalajoen Junkkarit 7.01 / 7.01
Anna HekkalaHimangan Urheilijat 6.95 / 6.95
Siiri IkäläinenYlivieskan Kuula 6.74 / 6.74
Tuulia KortesluomaKalajoen Junkkarit 7.15 / 7.15
Kiira SágváriYlivieskan Kuula 6.81 / 6.81
Lilli SorvariKalajoen Junkkarit 7.82 / 7.82
Emelie ViitasaloIF Åsarna 8.39 / 8.39
Nellie ViitasaloIF Åsarna 7.95 / 7.95
 
T9 1000m (2)
Siiri IkäläinenYlivieskan Kuula3:57.02 / 3:57.02
Eeda PietiläGamlakarleby IF - / -
 
T9 pituus (8)
Elina AnnalaKalajoen Junkkarit3.57 / 3.57
Anna HekkalaHimangan Urheilijat3.49 / 3.49
Siiri IkäläinenYlivieskan Kuula3.36 / 3.36
Tuulia KortesluomaKalajoen Junkkarit - / -
Kiira SágváriYlivieskan Kuula3.36 / 3.36
Lilli SorvariKalajoen Junkkarit - / -
Emelie ViitasaloIF Åsarna2.37 / 2.37
Nellie ViitasaloIF Åsarna2.61 / 2.61