Kilpailukalenteri.fi
Etusivu
Selaus
Haku
Karttahaku


UKK / FAQ
Anna palautetta
Tietoa palvelusta

Tulospalveluohje

Piilota piirin myöntämät kilpailut

Näytä seurakilpailut
Paluu kilpailun tietoihin
Klikkaa seuran nimeä jos haluat nähdä vain kyseisen seuran ilmoittautuneet.
SM-kilpailut
13.08. klo 15:30 Kalevan Kisat
KK.fi:n kautta ilmoittautuneita urheilijoita 409 henk. (489 lajisuoritusta)
M 100m (15)
Nimi Seura Ennätys (PB) / Kauden paras (SB)
Aleksi Ala-PrinkkiläIF Kraft10.67 / 10.90 (ranking-listalla)
Jonathan BraceEsbo IF10.69 / 10.69
Christoffer EnvallIK Falken10.67 / 10.67
Lasse HämelahtiJanakkalan Jana10.78 / 11.03
Viljami HietaharjuJyväskylän Kenttäurheilijat10.89 / 10.89 (ranking-listalla)
Tuukka HuuskolaEsbo IF10.45 / 10.45
Riku IllukkaVantaan Salamat10.46 / 10.46
Willem KajanderBorgå Akilles10.54 / 10.70
Aleksi LehtoSeinäjoen Seudun Urheilijat10.51 / 10.59
Oskari LehtonenNurmijärven Yleisurheilu10.53 / 10.62
Niilo MustalahtiSeinäjoen Seudun Urheilijat10.72 / 10.72
Ville MyllymäkiKankaanpään Seudun Leisku10.38 / 10.47
Viljami ParpalaSeinäjoen Seudun Urheilijat10.90 / 10.90 (ranking-listalla)
Eetu RantalaOulun Pyrintö10.30 / 10.69
Samuli SamuelssonIkaalisten Urheilijat10.28 / 10.28
 
M 200m (16)
Jonathan BraceEsbo IF22.08 / 22.08 (ranking-listalla)
Christoffer EnvallIK Falken21.41 / 21.41
Eero HirvinenKankaanpään Seudun Leisku21.39 / 21.44
Tuukka HuuskolaEsbo IF20.90 / 20.90
Riku IllukkaVantaan Salamat21.31 / 21.48
Filiph JohanssonGamlakarleby IF21.83 / 21.98
Willem KajanderBorgå Akilles21.54 / 21.73
Sampo KiviharjuHämeenlinnan Tarmo21.93 / 21.93 (ranking-listalla)
Aleksi LehtoSeinäjoen Seudun Urheilijat21.43 / 21.75
Oskari LehtonenNurmijärven Yleisurheilu20.83 / 21.33
Niilo MustalahtiSeinäjoen Seudun Urheilijat21.80 / 21.94
Samuel PurolaOulun Pyrintö20.84 / 21.04
Eetu RantalaOulun Pyrintö21.08 / 22.11 (ranking-listalla)
Ilari RyyppöTampereen Urheilijat -3821.73 / 22.00
Roope SaarinenEsbo IF20.99 / 21.01
Elias SopoKuopion Reipas22.19 / 22.19 (ranking-listalla)
 
M 400m (9)
Heikki ÄijäläNousiaisten Susi49.14 / 49.40
Filiph JohanssonGamlakarleby IF47.89 / 47.89
Elias JradKenttäurheilijat -5849.37 / 49.37
Simo LaineLänsi-Uudenmaan Urheilijat49.52 / 49.52
Ville LampinenKenttäurheilijat -5847.24 / 48.52
Juho PirskanenKuopion Reipas48.52 / 48.52
Ilari RyyppöTampereen Urheilijat -3848.36 / 48.49
Eemeli VälimäkiNoormarkun Nopsa48.66 / 48.66
Christian VänttinenNaantalin Löyly48.37 / 48.37
 
M 800m (17)
Tuure HaapanenTurun Urheiluliitto1:54.98 / 1:54.98
Konsta HämäläinenJoensuun Kataja1:52.84 / 1:52.84
Lauri HassiOriveden Ponnistus1:53.38 / 1:54.55
Niklas HeikkiläKuusankosken Urheiluseura1:52.47 / 1:54.83
Aleksi KiveläLempäälän Kisa Yleisurheilu1:54.17 / 1:57.14
Ville LampinenKenttäurheilijat -581:48.44 / 1:49.76
Antton LauntoSauvon Urheilijat1:52.29 / 1:54.26
Atte NevalaKenttäurheilijat -581:54.05 / 1:54.05
Tuomas PuputtiIF Raseborg1:54.56 / 1:54.84
Mikko RahkolaPudasjärven Urheilijat1:53.55 / 1:54.40
Alex RauhalaVasa IS1:52.72 / 1:54.26
Joonas RinneSaarijärven Pullistus1:47.87 / 1:47.87
Markus TeijulaNaantalin Löyly1:48.10 / 1:52.57
Elias TuominenNaantalin Löyly1:51.72 / 1:51.73
Christian VänttinenNaantalin Löyly1:52.90 / 1:52.90
Väinö VenetjokiGamlakarleby IF1:54.66 / 1:54.66
Joni VirkkalaGamlakarleby IF1:55.02 / 1:55.02 (ranking-listalla)
 
M 1500m (12)
Tuure HaapanenTurun Urheiluliitto3:54.61 / 3:54.61 (ranking-listalla)
Konsta HämäläinenJoensuun Kataja3:45.40 / 3:45.40
Niklas HeikkiläKuusankosken Urheiluseura3:47.44 / 3:47.44
Santtu HeikkinenLempäälän Kisa Yleisurheilu3:52.64 / 3:52.64
Samuli HussaLimingan Niittomiehet3:50.89 / 3:50.89
Robin KronqvistIK Falken3:53.38 / 3:53.38 (ranking-listalla)
Antton LauntoSauvon Urheilijat3:50.09 / 3:53.14
Samu MikkonenJoensuun Kataja3:45.35 / 3:45.35
Tuomas PuputtiIF Raseborg3:53.70 / 3:53.70 (ranking-listalla)
Joonas RinneSaarijärven Pullistus3:40.47 / 3:40.47
Miika TenhunenNivalan Urheilijat3:51.64 / 3:54.46
Joni VirkkalaGamlakarleby IF3:57.72 / 3:57.72 (ranking-listalla)
 
M 5000m (22)
Ali AbdulrahmanTurun Urheiluliitto15:21.19 / 15:21.19 (ranking-listalla)
Tuomas AhoLimingan Niittomiehet15:32.31 / 15:32.31 (ranking-listalla)
Henrik GoeschTurun Urheiluliitto14:48.00 / -
Tuure HaapanenTurun Urheiluliitto14:56.17 / 14:56.17
Konsta HämäläinenJoensuun Kataja - / - (vaihtoehtoinen laji)
Tuomas HeikkiläMäntsälän Urheilijat14:39.91 / 14:39.91
Samuli HussaLimingan Niittomiehet15:12.80 / - (vaihtoehtoinen laji)
Samuli HuuskoTurun Urheiluliitto15:16.79 / 15:19.99 (ranking-listalla)
Antti IhamäkiAlajärven Ankkurit14:42.79 / 15:06.38
Jukka KeroTurun Urheiluliitto14:28.69 / -
Leevi KeronenLempäälän Kisa Yleisurheilu14:46.59 / 14:46.59
Mika KotirantaJoensuun Kataja14:36.60 / -
Robin KronqvistIK Falken16:06.32 / - (vaihtoehtoinen laji)
Samu MikkonenJoensuun Kataja14:40.67 / - (vaihtoehtoinen laji)
Aku NikanderLänsi-Uudenmaan Urheilijat15:08.64 / 15:08.64 (ranking-listalla)
Jaakko PiesanenSaarijärven Pullistus14:11.73 / - (vaihtoehtoinen laji)
Niko PutkinenKarhulan Katajaiset15:23.17 / 15:23.17 (ranking-listalla)
Akseli RuoholaLiedon Parma14:55.96 / 14:55.96
Sami SakuIF Åland15:17.91 / 15:17.91 (ranking-listalla)
Frédéric TranchandTurun Toverit14:32.2h / 14:32.2h
Arttu VattulainenJoensuun Kataja13:46.75 / - (vaihtoehtoinen laji)
Niklas WihlmanTurun Urheiluliitto14:28.28 / 14:28.28
 
M 10000m (19)
Ali AbdulrahmanTurun Urheiluliitto31:44.27 / 31:44.27 (ranking-listalla)
Tuomas AhoLimingan Niittomiehet32:05.99 / 32:05.99 (ranking-listalla)
Henri AnsioFinnish Marathon Runners31:37.94 / 33:47.6h
Henrik GoeschTurun Urheiluliitto30:29.30 / -
Samuli HuuskoTurun Urheiluliitto31:52.59 / 31:52.59 (ranking-listalla)
Antti IhamäkiAlajärven Ankkurit30:27.74 / 31:38.82
Jan KaasGamlakarleby IF31:45.08 / 31:45.08 (ranking-listalla)
Jaakko KeroTurun Urheiluliitto30:08.07 / - (ranking-listalla)
Jukka KeroTurun Urheiluliitto30:40.61 / -
Mika KotirantaJoensuun Kataja - / -
Henri ManninenJyväskylän Kenttäurheilijat29:32.20 / -
Jaakko PiesanenSaarijärven Pullistus29:24.34 / 29:38.42 (vaihtoehtoinen laji)
Fredric PortinVasa IS31:46.45 / 31:46.45
Matti RaumaTurun Urheiluliitto30:48.67 / - (ranking-listalla)
Sami SakuIF Åland32:24.05 / 32:24.05 (ranking-listalla)
Kevin SandellIK Falken32:02.26 / - (ranking-listalla)
Frédéric TranchandTurun Toverit29:55.42 / 29:55.42
Arttu VattulainenJoensuun Kataja28:48.43 / 31:59.8h (vaihtoehtoinen laji)
Niklas WihlmanTurun Urheiluliitto30:08.73 / 30:08.73
 
M 110m aj (7)
Eelis HirvinenKankaanpään Seudun Leisku14.85 / 15.04
Valtteri KalliokuljuLiedon Parma14.16 / -
Henri KangasniemiIkaalisten Urheilijat15.41 / 15.92 (ranking-listalla)
Viktor KanteleBorgå Akilles14.16 / -
Jere LehtoOulun Pyrintö14.49 / 14.85
Pyry SantahuhtaKankaanpään Seudun Leisku14.56 / 14.56
Otto SeppäläLamminpään Korpi14.30 / 15.41
 
M 400m aj (11)
Jonni BlomqvistBorgå Akilles51.44 / 51.44
Aleksi HeimonenTampereen Urheilijat -3853.70 / 55.25
Markus HurriLiedon Parma56.05 / 56.05 (ranking-listalla)
Samu LaaksoTapanilan Erä56.34 / 58.90 (ranking-listalla)
Tomi LaaksoTapanilan Erä54.22 / 54.22
Tuomas LehtonenLiedon Parma51.41 / 51.41
Oskari MöröEsbo IF49.04 / -
Samuli RaikunenLiedon Parma54.44 / 54.44
Santeri TannerLänsi-Uudenmaan Urheilijat57.10 / 59.08 (ranking-listalla)
Matias TulokasIF Sibbo-Vargarna57.15 / 57.15 (ranking-listalla)
Joni Vainio-KailaLaitilan Jyske51.09 / 52.21
 
M 3000m ej (11)
Samuel AuvinenJoensuun Kataja9:29.06 / 9:37.39
Johannes BrunilaTurun Urheiluliitto9:33.47 / 9:33.47
Santtu HeikkinenLempäälän Kisa Yleisurheilu9:27.99 / 9:27.99
Eero HeinonenTurun Urheiluliitto9:36.40 / 9:36.40
Mikko HirvonenJoensuun Kataja9:19.41 / -
Jonas IngoVasa IS9:34.02 / 9:34.02
Oskari KangasniemiIkaalisten Urheilijat9:28.30 / 9:28.30
Samuli KeroVammalan seudun Voima10:01.52 / 10:01.52 (ranking-listalla)
Väinö KlemolaKuopion Reipas9:24.18 / 9:44.67 (ranking-listalla)
Kari PoutiainenLimingan Niittomiehet9:28.86 / -
Miika TenhunenNivalan Urheilijat8:54.96 / 8:55.89
 
M korkeus (15)
Samuli ErikssonSalon Vilpas2.20 / 2.06
Oskari HenttinenKokemäen Kova-Väki Yleisurheilu1.94 / 1.94 (ranking-listalla)
Jesse HuttunenSavitaipaleen Urheilijat2.10 / 2.06
Julius KuuselaLänsi-Uudenmaan Urheilijat2.08 / 2.05
Teemu LaurikainenOriveden Ponnistus1.92 / 1.92 (ranking-listalla)
Manu MäenpääLempäälän Kisa Yleisurheilu1.96 / 1.85 (ranking-listalla)
Arttu MattilaÄänekosken Urheilijat2.21 / 2.21
Valtteri MattilaÄänekosken Urheilijat2.09 / 1.90
Matias MustonenLempäälän Kisa Yleisurheilu2.11 / 2.09
Heikki PärnäTurun Urheiluliitto2.14 / 1.92 (ranking-listalla)
Artturi TiipiöTeuvan Rivakka2.01 / 2.01
Valtteri VälimäkiUudenkaupungin Kenttäkarhut - / -
Joonatan VeijolaHämeenlinnan Tarmo1.99 / -
Ville WaherTurun Urheiluliitto2.08 / 2.08
Sebastian WidjeskogIF Åsarna1.97 / - (ranking-listalla)
 
M seiväs (10)
Juho AlasaariLaihian Luja5.25 / 5.25
Otto HiivolaKalannin Vankka4.60 / 4.60 (ranking-listalla)
Tommi HolttinenSomeron Esa5.55 / 5.52
Marcus KytöläNurmijärven Yleisurheilu5.01 / 4.90
Tuomas OutinenLappeenrannan Urheilu-Miehet4.90 / 4.65
Mikko PaavolaAlajärven Ankkurit5.41 / 5.35
Eetu TurakainenTurun Urheiluliitto5.35 / 5.15
Einari VälimäkiNoormarkun Nopsa5.10 / 4.75
Tomas WeckstenKarhulan Urheilijat5.55 / 5.15
Mikael WestöVasa IS5.50 / 5.01
 
M pituus (7)
Kristian BäckVasa IS7.95 / -
Janne EtelämäkiKuortaneen Kunto7.46 / 7.03 (ranking-listalla)
Eero HaapalaViipurin Urheilijat7.95 / -
Pyry KeränenKarkkilan Pojat7.54 / 7.32
Jimi NukalaVasa IS7.37 / 7.37
Otto PulkkinenImatran Urheilijat7.48 / 7.48
Kristian PulliViipurin Urheilijat8.27 / 8.27
 
M 3-loikka (11)
Iikka AlingueJanakkalan Jana15.85 / 15.85
Aaro DavidilaLapin Lukko15.56 / 15.56
Jimi HuuhoPyhäselän Urheilijat13.97 / 13.97 (ranking-listalla)
Ilpo KantanenKuopion Reipas14.93 / 14.48 (ranking-listalla)
Oliver KärkiVaasan Vasama14.78 / 14.77
Aapo KarvinenVammalan seudun Voima15.02 / 15.02
Tuomas KaukolahtiKenttäurheilijat -5816.50 / -
Daniel OfosuTurun Weikot Yleisurheilu15.14 / 14.97
Niko SimolaVammalan seudun Voima14.75 / 14.59
Antti TieksoTurun Weikot Yleisurheilu15.34 / 15.05
Arttu TyystjärviLappeenrannan Urheilu-Miehet15.92 / -
 
M kuula (15)
Eero AholaPorin Yleisurheilu18.68 / -
Matti KahilainenPihtiputaan Tuisku15.83 / 15.66
Arttu KangasKankaanpään Seudun Leisku20.30 / 18.74
Timo KööpikkäSeinäjoen Seudun Urheilijat19.13 / -
Arttu KorkeasaloLielahden Kipinä18.15 / 18.15
Samuli KyrönviitaIkaalisten Urheilijat18.02 / 17.84
Lauri LindqvistSiilinjärven Ponnistus16.63 / 16.63
Mika LönnbladTurun Urheiluliitto17.88 / -
Nico OksanenTurun Urheiluliitto17.88 / 17.37
Henri PakisjärviKuivasjärven Aura18.48 / 16.30
Tomas SöderlundIF Raseborg19.12 / 16.91
Jonas SolvinIK Falken15.50 / 15.50 (ranking-listalla)
Panu TirkkonenKeiteleen Kunto18.27 / 17.61
Mikko ToiviainenLoimaan Jankko18.35 / 17.59
Jussi TukevaJalasjärven Jalas16.36 / 15.52
 
M kiekko (13)
Jouni HelppikangasOrimattilan Jymy61.72 / 49.74
Kalle KiviojaNokian Urheilijat50.22 / 46.43 (ranking-listalla)
Ville KiviojaNokian Urheilijat58.43 / 54.56
Olli-Pekka KorhonenKaavin Kaiku54.53 / 51.95
Frantz KrugerVasa IS69.97 / 58.28
Juha LahdenrantaPorin Yleisurheilu60.90 / 51.44
Mikko MartinmäkiRaahen Vesa51.98 / 47.52 (ranking-listalla)
Raine MunukkaKuortaneen Kunto62.40 / 55.57
Pyry NiskalaSeinäjoen Seudun Urheilijat61.66 / 54.83
Teemu PoikolainenJoensuun Kataja54.85 / 52.10
Antti PränniTrack and Field Espoo48.35 / 48.35
Timi RientoNoormarkun Nopsa45.35 / 45.35 (ranking-listalla)
Panu TirkkonenKeiteleen Kunto50.44 / 48.08 (ranking-listalla)
 
M moukari (19)
Roope AuvinenSjundeå IF70.76 / 68.50
Oskari EskolaSäkylän Urheilijat58.73 / 58.73 (ranking-listalla)
Fredrik FröbergSjundeå IF65.10 / 62.41
Aleksi JaakkolaVehmaisten Urheilijat74.51 / 74.51
Tuomas KalliovaaraLänsi-Uudenmaan Urheilijat63.88 / 60.45 (ranking-listalla)
Aaron KangasKankaanpään Seudun Leisku77.82 / 77.82
Juhana KarjanlahtiAlajärven Ankkurit61.67 / 61.67 (ranking-listalla)
Markus KokkonenJoensuun Kataja69.83 / 68.74
Oskari LahtinenNoormarkun Nopsa61.80 / 61.21
Max LampinenSomeron Esa57.57 / 57.57 (ranking-listalla)
Henri LiipolaSomeron Esa75.47 / 74.92
Aleksi NieminenRekolan Raikas62.71 / 56.56 (ranking-listalla)
Jani PihkanenSomeron Esa61.14 / 59.12 (ranking-listalla)
Petri RautioOulun Pyrintö69.85 / 64.22
Tommi RemesKiuruveden Urheilijat72.55 / 68.70
Kimi RinnekariNurmijärven Yleisurheilu55.62 / 55.62 (ranking-listalla)
Tuomas SeppänenNoormarkun Nopsa76.20 / 72.82
Simon SolvinIK Falken61.92 / 58.46 (ranking-listalla)
Arttu VäänänenVarpaisjärven Vire62.72 / 62.22 (ranking-listalla)
 
M keihäs (16)
Lassi EtelätaloJoensuun Kataja84.98 / 79.32
Taneli JuutinenKuopion Reipas77.21 / 70.41
Toni KeränenLimingan Niittomiehet78.86 / 76.74
Jani KiiskiläVeitsiluodon Kisaveikot78.41 / 72.45
Jami KinnunenÄänekosken Urheilijat79.12 / 79.12
Toni KuuselaKuortaneen Kunto83.40 / 81.36
Sampo LehtolaLapinlahden Veto83.77 / 73.71
Jarmo MarttilaKälviän Tarmo76.82 / 76.56
Teemu NarviKankaanpään Seudun Leisku75.90 / 75.50
Sami ReunanenVammalan seudun Voima72.21 / 72.21 (ranking-listalla)
Antti RuuskanenViipurin Urheilijat88.98 / -
Jere SaloLauttakylän Luja73.33 / 69.65
Patrik TornPyhäselän Urheilijat72.72 / 72.67 (ranking-listalla)
Leevi UusitaloRaision Kuula72.09 / 71.28 (ranking-listalla)
Teemu WirkkalaToholammin Urheilijat87.23 / -
Aleksi Yli-MannilaAlajärven Ankkurit73.87 / 73.87
 
M 10-ottelu (10)
Victor FagerholmBorgå Akilles6219 / 6219
Juuso HassiOriveden Ponnistus7734 / 7369
Joni HeikkinenOulun Pyrintö6230 / -
Eetu KangasSeinäjoen Seudun Urheilijat7097 / -
Petri LemmetyinenKenttäurheilijat -587225 / 5760
Jere LiskojärviHelsingin Tarmo6749 / 6353
Lassi SaarelaLänsi-Uudenmaan Urheilijat5783 / 5783 (ranking-listalla)
Aleksi SalminenHarjavallan Jymy6513 / -
Tarmo SavolaLappajärven Veikot6799 / 6799
Leo UusimäkiKenttäurheilijat -587415 / 7415
 
M 20km kävely (5)
Jerry JokinenNaantalin Löyly - / -
Lauri JoukasYläneen Kiri1:41:06 / -
Matias KorpelaTurun Urheiluliitto1:27:46 / -
Aleksi OjalaUrjalan Urheilijat1:23:16 / -
Veli-Matti PartanenLappeenrannan Urheilu-Miehet1:24:01 / -
 
N 100m (12)
Annika HaverinenKajaanin Kipinä11.89 / 12.41
Jandeh JallowOulun Pyrintö11.95 / 12.02
Erin KarjalahtiNurmijärven Yleisurheilu12.24 / 12.24 (ranking-listalla)
Riikka KokkoOulun Pyrintö12.04 / 12.22 (ranking-listalla)
Johanna KylmänenRaision Kuula11.77 / 11.82
Annika MäenpääNoormarkun Nopsa11.95 / 12.02
Eeva PaavilainenTurun Weikot Yleisurheilu12.10 / 12.11 (ranking-listalla)
Elisabet SalmelaVeitsiluodon Kisaveikot11.96 / 11.96
Netta SaloSavonlinnan Riento12.03 / 12.09 (ranking-listalla)
Sara SiltalaHelsingin Kisa-Veikot12.23 / 12.23 (ranking-listalla)
Milja ThuresonTurun Toverit11.62 / 12.01
Taru VäisänenOulun Pyrintö12.16 / 12.16 (ranking-listalla)
 
N 200m (10)
Johanna KylmänenRaision Kuula24.32 / 24.32
Annika MäenpääNoormarkun Nopsa24.71 / 25.43
Emma MäkikallioPohjan Koitto24.84 / 24.84 (ranking-listalla)
Jeanine NygårdVasa IS24.25 / 25.33
Maria RäsänenLapinlahden Veto24.10 / 25.02
Elisabet SalmelaVeitsiluodon Kisaveikot24.79 / 24.79
Netta SaloSavonlinnan Riento24.76 / 24.81 (ranking-listalla)
Sara SiltalaHelsingin Kisa-Veikot24.88 / 24.88
Milja ThuresonTurun Toverit23.65 / 24.90
Taru VäisänenOulun Pyrintö24.99 / 24.99 (ranking-listalla)
 
N 400m (8)
Erin KarjalahtiNurmijärven Yleisurheilu57.40 / 58.03 (ranking-listalla)
Eerika KoivuniemiKauhavan Wisa56.92 / 56.92 (ranking-listalla)
Sara KuivistoBorgå Akilles55.26 / 56.04
Emma MäkikallioPohjan Koitto56.47 / 56.47 (ranking-listalla)
Veera MattilaVammalan seudun Voima56.52 / 56.52 (ranking-listalla)
Jeanine NygårdVasa IS54.64 / 55.75
Milja ThuresonTurun Toverit54.21 / 55.47
Viola WestlingTurun Urheiluliitto55.85 / 56.83
 
N 800m (11)
Marika AarnioTurun Weikot Yleisurheilu2:12.31 / 2:12.31
Kaisa HonkaharjuKälviän Tarmo2:11.76 / 2:11.78
Emilia JousimaaEsbo IF2:16.16 / 2:16.16
Enni KatajalaaksoKannuksen Ura2:12.47 / 2:12.47
Ronja KoskelaKuivasjärven Aura2:09.49 / 2:09.49
Sara KuivistoBorgå Akilles2:01.85 / 2:02.92
Nora KytäjäLempäälän Kisa Yleisurheilu2:13.53 / 2:13.53 (ranking-listalla)
Viivi LankinenTurun Urheiluliitto2:12.99 / 2:12.99
Sunna PenttinenTurun Urheiluliitto2:14.53 / 2:14.53 (ranking-listalla)
Erika UtriainenVeitsiluodon Kisaveikot2:11.90 / 2:11.90
Viola WestlingTurun Urheiluliitto2:09.87 / 2:09.87
 
N 1500m (5)
Kaisa HonkaharjuKälviän Tarmo4:34.39 / 4:34.96 (ranking-listalla)
Noora HyyrynenViipurin Urheilijat4:34.36 / 4:34.36 (ranking-listalla)
Sara KuivistoBorgå Akilles4:08.85 / -
Vilma PereEuran Raiku4:35.54 / 4:35.54 (ranking-listalla)
Satu RautiainenÄänekosken Urheilijat4:38.23 / 4:38.23 (ranking-listalla)
 
N 5000m (13)
Nina ChydeniusGamlakarleby IF16:37.14 / 16:52.3h
Edith EikkinenKenttäurheilijat -5818:00.40 / 18:00.40 (vaihtoehtoinen laji)
Iida HaatajaOulun Pyrintö17:28.49 / 18:13.42
Taru HäyrinenMikkelin Kilpa-Veikot17:05.73 / 17:05.73
Johanna HulkkonenKenttäurheilijat -5818:21.89 / 18:21.89 (ranking-listalla)
Noora HyyrynenViipurin Urheilijat17:42.72 / 17:42.72 (ranking-listalla)
Laura KarkkulainenPyhäselän Urheilijat17:25.55 / 17:51.56 (vaihtoehtoinen laji)
Oona KettunenKarhulan Katajaiset16:03.79 / - (vaihtoehtoinen laji)
Annemari KiekaraPudasjärven Urheilijat14:56.22 / -
Aino NiemiTurun Urheiluliitto17:40.82 / 17:40.82 (ranking-listalla)
Johanna PeiponenRovaniemen Lappi15:43.84 / 16:50.24
Sara-Elise RuokonenKuusjoen Humu17:38.78 / 17:38.78 (ranking-listalla)
Johanna SällinenTurun Urheiluliitto18:18.67 / 18:18.67 (ranking-listalla)
 
N 10000m (12)
Nina ChydeniusGamlakarleby IF35:22.59 / 35:34.63
Iida HaatajaOulun Pyrintö36:55.31 / 40:16.5h
Taru HäyrinenMikkelin Kilpa-Veikot37:38.37 / -
Laura HeikkiläRunners Club37:53.20 / 37:53.20
Laura KarkkulainenPyhäselän Urheilijat37:03.1h / - (vaihtoehtoinen laji)
Päivi KauppinenHelsingin Juoksijat - Helsinki Runners ry33:48.76 / 35:40.9h
Oona KettunenKarhulan Katajaiset34:38.89 / - (vaihtoehtoinen laji)
Annemari KiekaraPudasjärven Urheilijat31:40.42 / -
Laura ManninenKenttäurheilijat -5833:32.96 / 34:34.39
Johanna PeiponenRovaniemen Lappi31:42.9h / 34:09.22
Johanna SällinenTurun Urheiluliitto37:35.90 / 37:35.90 (ranking-listalla)
Mari UlkuniemiRunners Club38:06.62 / 38:06.62 (ranking-listalla)
 
N 100m aj (7)
Viivi AvikainenViipurin Urheilijat13.32 / 13.65
Noora JuslinBorgå Akilles13.87 / 13.87
Erin KarjalahtiNurmijärven Yleisurheilu14.42 / 14.42 (ranking-listalla)
Stiina KokkonenTampereen Urheilijat -3814.40 / 14.40 (ranking-listalla)
Tanja KokkonenLappeenrannan Urheilu-Miehet13.95 / 13.95
Sonja StångKuivasjärven Aura13.82 / 13.82
Lotta VentoTurun Urheiluliitto13.94 / 13.94
 
N 400m aj (8)
Mari HeinonenKajaanin Kipinä64.11 / 64.11 (ranking-listalla)
Erin KarjalahtiNurmijärven Yleisurheilu61.38 / 61.96
Mathilda KvistVasa IS60.10 / -
Laura LoponenOulun Pyrintö61.67 / 61.67
Aada MäättäläToholammin Urheilijat62.13 / 62.13
Martta RautalaViipurin Urheilijat59.57 / 59.57
Meeri SalomaaEsbo IF60.67 / 60.68
Hilla UusimäkiKenttäurheilijat -5856.33 / 60.8h
 
N 3000m ej (15)
Mona Af ForsellesRekolan Raikas11:21.83 / 12:03.13 (ranking-listalla)
Roosa HämäläinenKälviän Tarmo11:14.95 / 11:39.23 (ranking-listalla)
Pihla HokkanenKuopion Reipas10:54.05 / -
Anna HyvärinenTurun Urheiluliitto11:35.98 / 11:44.76 (ranking-listalla)
Oona KettunenKarhulan Katajaiset9:45.51 / -
Nora KytäjäLempäälän Kisa Yleisurheilu11:56.44 / 11:56.44 (ranking-listalla)
Sofie LövdahlVasa IS10:21.91 / -
Lotta-Maria MaineLauttakylän Luja11:11.00 / 11:11.00
Vilma PereEuran Raiku11:01.76 / 11:01.76
Venla RantaLempäälän Kisa Yleisurheilu11:27.47 / 11:37.03 (ranking-listalla)
Janica RaumaTurun Urheiluliitto9:41.70 / -
Satu RautiainenÄänekosken Urheilijat11:04.36 / 11:04.36
Sara-Elise RuokonenKuusjoen Humu10:57.38 / 10:57.38
Astrid SnällForssan Salama10:07.67 / -
Anni SuominenRaision Kuula10:33.25 / 11:51.15
 
N korkeus (7)
Ilona ÄyräväinenKarhulan Katajaiset1.81 / 1.71
Neea-Maria JokiPohjan Koitto1.70 / 1.68 (ranking-listalla)
Jessica KähäräMikkelin Kilpa-Veikot1.90 / 1.87
Elin PajunenIF Åsarna1.80 / 1.75
Laura RautanenVilppulan Veikot1.87 / 1.82
Linda SandblomHIK Friidrott1.93 / 1.81
Viivi VoutilainenTurun Urheiluliitto1.82 / 1.78
 
N seiväs (16)
Saga AnderssonEsbo IF4.42 / 4.05
Silja AnderssonEsbo IF3.83 / -
Vilma HannulaKarhulan Katajaiset3.50 / 3.50 (ranking-listalla)
Enna HassinenOulun Pyrintö3.95 / 3.65
Kiia JullenmaaPorin Yleisurheilu4.07 / 3.50
Pinja KoivumäkiLauttakylän Luja3.90 / 3.72
Henriikka KönönenKuivasjärven Aura4.15 / 3.80
Miisa KoskiahoKarijoen Tappara3.75 / 3.75
Minttu KoskiahoKarijoen Tappara4.00 / 3.80
Maria KytöläNurmijärven Yleisurheilu3.85 / 3.70
Elina LampelaOulun Pyrintö4.50 / 4.50
Vanessa LindbergRiihimäen Kisko3.50 / 3.45 (ranking-listalla)
Essi MelenderVaasan Vasama4.07 / 3.90
Wilma MurtoSalon Vilpas4.71 / 4.60
Emma RovasaloHyvinkään seudun Urheilijat3.82 / 3.50
Julia VuolliKosken Kaiku3.60 / 3.60
 
N pituus (11)
Henriikka AaltonenVaasan Vasama5.87 / 5.87 (ranking-listalla)
Taika KoilahtiTurun Weikot Yleisurheilu6.69 / 6.03
Kira KytöläEsbo IF6.42 / 5.92
Aliisa LuukkainenSavonlinnan Riento5.76 / 5.76 (ranking-listalla)
Roosa MäättäläKokkolan Veikot6.19 / 6.03
Jessica MiettinenJoensuun Kataja5.84 / 5.71 (ranking-listalla)
Marika PartinenJoensuun Kataja6.20 / -
Sini SanaslahtiKaipolan Vire6.31 / 6.03
Jaana SieviläinenJoensuun Kataja6.44 / 5.79 (ranking-listalla)
Aino TapioIF Sibbo-Vargarna5.98 / 5.84
Paula VihtalahtiNoormarkun Nopsa5.86 / 5.85 (ranking-listalla)
 
N 3-loikka (14)
Lotta KirvesmiesMikkelin Kilpa-Veikot12.40 / 12.40
Pinja KössiPaimion Urheilijat12.21 / 12.21 (ranking-listalla)
Elina KostiainenVihdin Viesti12.84 / 12.38
Kira KytöläEsbo IF13.61 / 12.89
Janita LeppärantaKristiinan Urheilijat12.12 / 12.12 (ranking-listalla)
Kristiina MäkeläOrimattilan Jymy14.31 / 14.30
Jessica MiettinenJoensuun Kataja12.74 / 12.64
Veera MöttönenRaahen Vesa12.51 / 12.02 (ranking-listalla)
Ella NisulaKuivasjärven Aura12.82 / 12.82
Emma PullolaVaasan Vasama13.62 / 13.62
Ilona RuoholaTurun Urheiluliitto12.20 / 12.20 (ranking-listalla)
Senni SalminenImatran Urheilijat14.04 / 14.04
Sini SanaslahtiKaipolan Vire12.95 / 12.38
Elina TorroLappeenrannan Urheilu-Miehet13.72 / 12.32
 
N kuula (15)
Suvi ArvelaVehmaan Kiisto13.97 / 13.20
Kaisu EskelinenMaaningan Mahti14.91 / -
Katri HirvonenJoensuun Kataja15.35 / -
Emilia KangasSeinäjoen Seudun Urheilijat14.86 / 14.86
Eucabeth KivikangasAlajärven Ankkurit13.17 / 12.24
Sanni KuparinenJanakkalan Jana13.09 / 12.97
Kaisa KymäläinenOriveden Ponnistus16.15 / 15.34
Helena LeveelahtiVirtain Urheilijat14.79 / 14.58
Minna-Marjatta LiimatainenHimangan Urheilijat14.36 / 13.12
Senja MäkitörmäVarpaisjärven Vire16.95 / 16.55
Jessica MeriheinäLiljendal IK15.12 / 15.12
Eveliina RouvaliKuopion Reipas16.50 / 16.28
Annukka SaalismaaPudasjärven Urheilijat13.82 / 13.13
Henna SallinenSavonlinnan Riento14.66 / 14.66
Tiia TirkkonenKeiteleen Kunto13.30 / 12.76
 
N kiekko (18)
Pauliina AaltoRaision Kuula52.86 / 50.41
Emilia AnttilaBorgå Akilles41.20 / 41.20 (ranking-listalla)
Lotta-Kaisa ElianderTurun Urheiluliitto54.95 / 54.92
Katri HirvonenJoensuun Kataja57.44 / 51.70
Sanna KämäräinenLapinlahden Veto61.07 / 56.45
Pinja KarhunenHämeenlinnan Tarmo48.56 / 47.00
Piia KoskiTeuvan Rivakka46.02 / 46.02
Sanni KuparinenJanakkalan Jana48.55 / 48.55
Johanna LehtiöKenttäurheilijat -5851.53 / 48.70
Helena LeveelahtiVirtain Urheilijat56.80 / 54.61
Elina MattilaTurun Urheiluliitto52.89 / 47.91
Roosa NaulaTurun Urheiluliitto48.16 / 48.16
Tuula PenttinenPuumalan Viri50.77 / 48.49
Vilma RäsänenViitasaaren Viesti46.48 / 46.48
Hanna RintamäkiIF Femman50.16 / 47.46
Salla SipponenKeuruun Kisailijat58.36 / 54.95
Taija TirkkonenKeiteleen Kunto46.10 / 46.10
Tiia TirkkonenKeiteleen Kunto47.89 / 46.23
 
N moukari (16)
Kaisu EskelinenMaaningan Mahti56.40 / 56.40 (ranking-listalla)
Suvi KoskinenKauhajoen Karhu66.01 / 66.01
Silja KosonenSomeron Esa71.34 / 71.34
Tytti OikarainenPosion Pyrintö61.08 / 60.32
Kati OjalooNoormarkun Nopsa68.16 / 68.00
Tahiti OjansivuTurun Urheiluliitto52.13 / 52.13 (ranking-listalla)
Tia-Maria PaldaniusIisalmen Visa54.41 / 54.41 (ranking-listalla)
Heli RinnekariNurmijärven Yleisurheilu62.73 / 59.78
Kati RinnekariNurmijärven Yleisurheilu53.60 / 51.55 (ranking-listalla)
Tiina RinnekariNurmijärven Yleisurheilu62.67 / 60.21
Krista TervoKarhulan Katajaiset72.12 / 72.12
Emma UosukainenEsbo IF51.86 / 51.86 (ranking-listalla)
Kiira VäänänenVarpaisjärven Vire64.42 / 64.42
Maija ValliKurikan Ryhti58.20 / 53.44
Marika VirtanenSomeron Esa52.03 / 52.03 (ranking-listalla)
Johanna WitkaSomeron Esa62.70 / 58.82
 
N keihäs (15)
Anni-Linnea AlanenVaasan Vasama55.24 / 48.34
Sanne ErkkolaTurun Urheiluliitto55.70 / 55.70
Minna HollantiGamlakarleby IF52.78 / 52.78
Jelena JaakkolaSoinin Sisu58.89 / 53.78
Jatta-Mari JääskeläinenTurun Urheiluliitto57.47 / 55.86
Elin KällbergVasa IS48.26 / 48.26 (ranking-listalla)
Emilia KarellSjundeå IF47.60 / 47.60 (ranking-listalla)
Suvi KemppainenKajaanin Kipinä57.75 / 52.23
Elina KinnunenUudenkaupungin Kenttäkarhut55.41 / 53.09
Janette LepistöLehtimäen Jyske57.78 / 57.78
Saara LipsanenLappeenrannan Urheilu-Miehet56.66 / 53.92
Heidi NokelainenJoensuun Kataja62.13 / 60.43
Julia ValtanenRauman Urheilijat57.84 / 57.84
Jenni VuoriSomeron Esa50.85 / 50.00 (ranking-listalla)
Roosa YlönenÄänekosken Urheilijat54.53 / 54.53
 
N 7-ottelu (9)
Eucabeth KivikangasAlajärven Ankkurit4628 / 4401 (ranking-listalla)
Valentina LemettinenSeinäjoen Seudun Urheilijat4514 / -
Laura LepistöPorin Yleisurheilu5063 / 5063
Amanda LiljendalBorgå Akilles5355 / 5319
Minttu MattinenLappeenrannan Urheilu-Miehet4905 / 4905
Maria PeuraTervolan Terävä4876 / 4876
Jessica RautelinEsbo IF5580 / 5495
Sanni SänttiIlmajoen Kisailijat4649 / 4649
Reeta ValveMuuramen Yritys4881 / -
 
N 10km kävely (7)
Cindy AhponenPyhäselän Urheilijat - / -
Peppi AhponenPyhäselän Urheilijat51:11 / -
Elina HeikkinenOulun Pyrintö51:50 / -
Anniina KivimäkiLapuan Virkiä48:31 / -
Sanna MäenpääLapuan Virkiä55:55 / -
Elisa NeuvonenLappeenrannan Urheilu-Miehet46:50 / -
Venla-Nora NirkkonenTurun Weikot Yleisurheilu55:05 / -