Kilpailukalenteri.fi
Etusivu
Selaus
Haku
Karttahaku


UKK / FAQ
Anna palautetta
Tietoa palvelusta

Tulospalveluohje

Piilota piirin myöntämät kilpailut

Näytä seurakilpailut
Paluu kilpailun tietoihin
Klikkaa seuran nimeä jos haluat nähdä vain kyseisen seuran ilmoittautuneet.
SM-kilpailut
07.08. klo 13:00 SM-kilpailut P/T 15-14
KK.fi:n kautta ilmoittautuneita urheilijoita 670 henk. (1061 lajisuoritusta)
P15 100m (15)
Nimi Seura Ennätys (PB) / Kauden paras (SB)
Jimi AhoSalon Vilpas11.72 / 11.72
Micke BärlundTapanilan Erä11.88 / 11.88
Kalle HirviKirkkonummen Urheilijat11.74 / 11.74
Nico KällbergVasa IS11.94 / 11.94
Luukas KemppainenJoutsan Pommi11.87 / 11.87
Waltteri KoenkytöEspoon Tapiot12.05 / 12.05
Nante KorkattiGamlakarleby IF12.25 / 12.25
Taavi LauttamusKauhavan Wisa12.09 / 12.09
Rado LindbergEsbo IF12.01 / 12.01
Sampo MäättäKuivasjärven Aura12.20 / 12.20
Miro MäkinenYlöjärven Urheilijat11.82 / 11.82
Eero MauroLieksan Urheilijat11.67 / 11.67
Oliver ÖhmanIF Raseborg11.60 / 11.60
Eetu RantalaLänsi-Uudenmaan Urheilijat11.91 / 11.91
Niklas SalmiKeski-Uudenmaan Yleisurheilu12.25 / 12.25
 
P15 300m (17)
Jimi AhoSalon Vilpas37.49 / 37.49
Micke BärlundTapanilan Erä39.80 / 39.80
Nico KällbergVasa IS39.00 / 39.00
Luukas KemppainenJoutsan Pommi40.02 / 40.02
Waltteri KoenkytöEspoon Tapiot38.82 / 38.82
Mikael LahdensuoTampereen Pyrintö39.75 / 39.75
Taavi LauttamusKauhavan Wisa40.45 / 40.45
Jani MäenpääGamlakarleby IF40.19 / 40.19
Miro MäkinenYlöjärven Urheilijat38.17 / 38.17
Eero MauroLieksan Urheilijat37.15 / 37.15
Aleksi MiikkulainenPorin Yleisurheilu39.59 / 39.59
Oliver ÖhmanIF Raseborg38.32 / 39.21
Eetu RantalaLänsi-Uudenmaan Urheilijat37.87 / 37.87
Antti SainioTampereen Pyrintö36.84 / 36.84
Elliot SchmidtBorgå Akilles40.36 / 40.36
Albin SödermanIF Drott40.44 / 40.44
Riku UusitaloTurun Urheiluliitto41.46 / -
 
P15 800m (16)
Jussi AnkeloKalannin Vankka2:12.77 / 2:12.77
Oliver AsikainenHelsingin Kisa-Veikot2:10.77 / 2:10.77
Eelis HarjunmaaTampereen Pyrintö2:13.61 / 2:13.61
Kristian HautakoskiAlavieskan Viri2:03.57 / 2:03.57
Joona HeiskanenKenttäurheilijat -582:10.09 / 2:10.09
Santtu HeiskanenKenttäurheilijat -582:14.51 / 2:14.51
Eemeli HirvonenLiperin Taimi2:15.52 / 2:15.52
Valtteri KinnunenYlämaan Pyrkijät2:15.90 / 2:15.90
Luukas KontroJyväskylän Kenttäurheilijat2:06.53 / 2:06.53
Mikael LahdensuoTampereen Pyrintö2:14.64 / 2:14.64
Jani MäenpääGamlakarleby IF2:13.65 / 2:13.65
Albin SödermanIF Drott2:12.70 / 2:12.70
Juho TalvitieTampereen Pyrintö2:06.08 / 2:06.08
Tuomas ToivonenOrimattilan Jymy2:14.27 / 2:14.27
Riku UusitaloTurun Urheiluliitto2:04.56 / 2:04.56
Konsta UutteraTampereen Pyrintö2:00.82 / 2:00.82
 
P15 2000m (16)
Jussi AnkeloKalannin Vankka 6:10.51 / 6:10.51
Kasper BiskopGamlakarleby IF 6:24.91 / 6:24.91
Joona HeiskanenKenttäurheilijat -58 6:08.77 / 6:08.77
Santtu HeiskanenKenttäurheilijat -58 6:22.76 / 6:22.76
Eemeli HirvonenLiperin Taimi 6:30.18 / 6:30.18
Väinö KontkanenPyhäselän Urheilijat 6:26.25 / 6:26.25
Luukas KontroJyväskylän Kenttäurheilijat 5:58.87 / 5:58.87
Noa KorhonenOulun Pyrintö 6:38.50 / 6:38.50
Sisu MoilanenTurun Urheiluliitto 6:20.34 / 6:20.34
Anssi MustonenKoiviston Kipinä 6:16.21 / 6:16.21
Lauri NokkalaLappeenrannan Urheilu-Miehet 6:08.73 / 6:08.73
Roni-Eemil NorrbackaAsikkalan Raikas 6:33.41 / 6:33.41
Anton PackalenHelsingin Kisa-Veikot 6:06.02 / 6:08.89
Jimi RousuGamlakarleby IF 6:38.71 / 6:38.71
Henri SäisäIisalmen Visa 6:23.14 / 6:23.14
Veeti SavolainenKeravan Urheilijat 6:31.02 / 6:31.02
 
P15 100m aj (14)
Aarne AutioTurun Urheiluliitto13.85 / 13.85
Linus HenrikssonBorgå Akilles15.79 / 15.79
Konsta KeijonenKeski-Uudenmaan Yleisurheilu14.96 / 14.96
Samuel KoskiViipurin Urheilijat14.53 / 14.53
Kasper KouvonenTurun Urheiluliitto15.67 / 15.67
Rado LindbergEsbo IF14.62 / 15.45
Roope MaaninkaPyhäselän Urheilijat14.65 / 14.65
Elias NeuvonenViipurin Urheilijat15.92 / 15.92
Konsta RutanenKuivasjärven Aura15.30 / 15.30
Elliot SchmidtBorgå Akilles13.80 / 13.80
Veikko SundbergKarhulan Katajaiset14.99 / 15.14
Kasperi VehmaaLappeenrannan Urheilu-Miehet13.33 / 13.33
Rasmus VehmaaLappeenrannan Urheilu-Miehet13.46 / 13.46
Luka VeselinovicEspoon Tapiot15.21 / 15.21
 
P15 300m aj (9)
Kristian HautakoskiAlavieskan Viri41.30 / 41.30
Nante KorkattiGamlakarleby IF44.54 / 44.54
Samuel KoskiViipurin Urheilijat43.51 / 43.51
Juho MantilaRiihimäen Kisko44.69 / 44.69
Elias NeuvonenViipurin Urheilijat44.83 / 44.83
Veeti SaarelaKuivasjärven Aura43.58 / 43.58
Antti SainioTampereen Pyrintö39.00 / 39.00
Matias TapanainenEspoon Tapiot44.75 / 44.75
Rasmus VehmaaLappeenrannan Urheilu-Miehet40.79 / 40.79
 
P15 1500m ej (11)
Oliver AsikainenHelsingin Kisa-Veikot 5:01.16 / 5:01.16
Kasper BiskopGamlakarleby IF 5:06.56 / 5:06.56
Miro HeikkiläGamlakarleby IF 5:16.14 / 5:16.14
Väinö KontkanenPyhäselän Urheilijat 5:15.94 / -
Sisu MoilanenTurun Urheiluliitto 4:51.99 / 4:51.99
Anssi MustonenKoiviston Kipinä 4:49.52 / 4:49.52
Lauri NokkalaLappeenrannan Urheilu-Miehet 4:47.30 / 4:47.30
Lauri RöntynenTurun Urheiluliitto 5:11.04 / 5:11.04
Jimi RousuGamlakarleby IF 5:14.96 / 5:14.96
Jere SantaluotoRaision Kuula 5:32.90 / 5:32.90
Konsta UutteraTampereen Pyrintö 4:46.83 / 4:46.83
 
P15 korkeus (17)
Tuomas AhokasVantaan Salamat1.55 / 1.55
Simon EkholmIF Raseborg1.64 / 1.64
Santeri HaapamäkiTampereen Pyrintö1.80 / 1.80
Eelis HarjunmaaTampereen Pyrintö1.60 / 1.60
Tomas JärvinenHelsingin Kisa-Veikot1.73 / 1.70
Eemil KulmalaVehmaisten Urheilijat1.68 / 1.68
Joona LehtinenLempäälän Kisa Yleisurheilu1.65 / 1.65
Roope MaaninkaPyhäselän Urheilijat1.72 / 1.65
Emil MännikköEsbo IF1.63 / 1.63
Juho MantilaRiihimäen Kisko1.60 / 1.60
Miika NiemeläLempäälän Kisa Yleisurheilu1.65 / 1.64
Elias SalminiittyVantaan Salamat1.78 / 1.78
Aatu SihvonenKarhulan Katajaiset1.50 / -
Veikko SundbergKarhulan Katajaiset1.73 / 1.65
Juuso TuominenRiihimäen Kisko1.62 / 1.62
Roope TurunenPyhäselän Urheilijat1.65 / 1.65
Mikael ViitanenLempäälän Kisa Yleisurheilu1.64 / 1.64
 
P15 seiväs (8)
Simon EkholmIF Raseborg2.90 / 2.90
Topias KoivunenTurun Urheiluliitto2.76 / 2.76
Atte KuuselaTammelan Ryske3.20 / 3.20
Luukas LipponenLempäälän Kisa Yleisurheilu2.80 / 2.80
Miika NiemeläLempäälän Kisa Yleisurheilu3.10 / 3.02
Eero SallinenKangasalan Kisa2.90 / 2.90
Aatu SihvonenKarhulan Katajaiset4.00 / 3.86
Petteri TuomaalaSaloisten Salama4.05 / -
 
P15 pituus (18)
Maximilian BergholmEsbo IF5.76 / 5.76
Oscar GrannasIF Drott5.85 / 5.85
Aatu HartikainenSavonlinnan Riento6.14 / 6.14
Thomas IsakssonBorgå Akilles5.60 / 5.60
Tomas JärvinenHelsingin Kisa-Veikot5.08 / 5.08
Santtu KalliomäkiNokian Urheilijat5.48 / 5.48
Roope KuparinenLappeenrannan Urheilu-Miehet5.12 / 5.12
Joona LehtinenLempäälän Kisa Yleisurheilu5.74 / 5.74
Lauri LiljavirtaJyväskylän Kenttäurheilijat5.82 / -
Sampo MäättäKuivasjärven Aura5.65 / 5.65
Alexander MannerkorpiHelsingin Kisa-Veikot5.75 / 5.75
Konsta RutanenKuivasjärven Aura5.58 / 5.58
Veeti SaarelaKuivasjärven Aura5.59 / 5.59
Juho TalvitieTampereen Pyrintö5.77 / 5.77
Topi TaskinenMikkelin Kilpa-Veikot5.84 / 5.84
Konsta TynkkynenTampereen Pyrintö5.78 / 5.63
Kasperi VehmaaLappeenrannan Urheilu-Miehet6.97 / 6.97
Mikael ViitanenLempäälän Kisa Yleisurheilu5.02 / 5.02
 
P15 3-loikka (14)
Aarne AutioTurun Urheiluliitto11.61 / 11.61
Oscar GrannasIF Drott12.02 / 12.02
Santeri HaapamäkiTampereen Pyrintö12.94 / 12.94
Aatu HartikainenSavonlinnan Riento12.13 / 12.13
Kalle HirviKirkkonummen Urheilijat11.71 / 11.71
Thomas IsakssonBorgå Akilles11.15 / 11.15
Johannes JokelaKristiinan Urheilijat11.58 / 11.58
Santtu KalliomäkiNokian Urheilijat11.66 / 11.66
Konsta KeijonenKeski-Uudenmaan Yleisurheilu11.76 / 11.76
Kasper KouvonenTurun Urheiluliitto11.50 / 11.50
Lauri LiljavirtaJyväskylän Kenttäurheilijat11.57 / -
Topi TaskinenMikkelin Kilpa-Veikot11.45 / 11.45
Konsta TynkkynenTampereen Pyrintö12.06 / 12.06
Luka VeselinovicEspoon Tapiot11.75 / 11.75
 
P15 kuula (11)
Simon BjörklöfIF Raseborg12.68 / 12.68
Benjamin HolmbäckIF Åsarna14.94 / 14.94
Petrus JakonenNakkilan Vire15.58 / 15.52
Aapo KalajokiTurun Urheiluliitto15.91 / 14.81
Riku KankaanpääIlmajoen Kisailijat12.54 / 12.54
Veeti PaavolaSiilinjärven Ponnistus13.15 / 12.87
Paavo PuroSuolahden Urho16.02 / 16.02
Markus SalovaaraIlmajoen Kisailijat15.78 / 15.78
Matias ViikiläSaarijärven Pullistus13.69 / 13.69
Niilo VirtaForssan Salama12.49 / 12.49
Niklas VuoriForssan Salama13.03 / 13.03
 
P15 kiekko (14)
Simon BjörklöfIF Raseborg35.84 / 35.84
Petrus JakonenNakkilan Vire52.72 / 52.72
Aapo KalajokiTurun Urheiluliitto56.48 / 56.48
Lassi NalkkiJyväskylän Kenttäurheilijat42.77 / 42.77
Joona NieminenEspoon Tapiot44.95 / 44.95
Paavo PuroSuolahden Urho47.12 / 47.12
Onni RustholkarhuLahden Ahkera47.64 / 47.64
Lassi SalmiJyväskylän Kenttäurheilijat39.42 / 39.42
Pyry SelinLahden Ahkera38.89 / 38.89
Matias TapanainenEspoon Tapiot37.64 / 37.64
Miika TuusjärviHelsingfors IFK41.19 / 41.19
Niilo VirtaForssan Salama42.39 / 42.39
Niklas VuoriForssan Salama38.41 / 38.41
Filip WikholmIF Raseborg43.59 / 43.11
 
P15 moukari (14)
Jerry HarjuTöysän Veto47.79 / 45.82
Akseli HelminenLahden Ahkera34.19 / 34.19
Topias KaapuPunkalaitumen Kunto36.43 / 36.43
Ville-Veikko Keski-LevijokiAlajärven Ankkurit54.97 / 54.97
Valtteri KinnunenYlämaan Pyrkijät31.87 / 31.87
Luukas LipponenLempäälän Kisa Yleisurheilu45.75 / 45.75
Veeti PaavolaSiilinjärven Ponnistus50.47 / 50.47
Samuel PuustinenBorgå Akilles54.38 / 54.38
Onni RustholkarhuLahden Ahkera51.55 / 51.55
Pyry SelinLahden Ahkera36.39 / 36.39
Reko TuominenTarvasjoen Urheilijat64.77 / 64.77
Aaro TurkiaYlämaan Pyrkijät50.14 / 50.14
Onni VälinenTöysän Veto43.16 / 39.03
Filip WikholmIF Raseborg60.24 / 60.24
 
P15 keihäs (7)
Otto HautanenPylkönmäen Yrittävä62.32 / 62.32
Eeli KinnunenJoensuun Kataja51.65 / 51.65
Anton LeppäahoKenttäurheilijat -5848.48 / 48.48
Mikke LiikanenTyrnävän Tempaus57.36 / 57.36
Niko Mäki-MustapääKuortaneen Kunto60.76 / 60.76
Saku RönkköVihdin Viesti48.46 / 48.46
Matias ViikiläSaarijärven Pullistus51.64 / 51.64
 
P15 3000m kävely (3)
Samuel MarkuVahdon Tuisku16:38.51 / 16:38.51
Samuel PuustinenBorgå Akilles18:18.63 / 18:18.63
Eetu SalmiYläneen Kiri17:51.24 / 17:51.24
 
T15 100m (30)
Priscilla BoatengIF Drott12.66 / 12.80
Edesa GashiHelsingin Kisa-Veikot13.04 / 13.04
Noora HarjuIlmajoen Kisailijat12.97 / 13.23
Magdaleena HavukorpiVihdin Viesti13.35 / 13.35
Emmi HeikkinenKajaanin Kipinä12.90 / 12.90
Aischa KalalaKeravan Urheilijat - / -
Oona KangasvieriKannuksen Ura12.99 / 12.99
Hilma KinnunenJyväskylän Kenttäurheilijat12.32 / 12.45
Carita KivimäkiIkaalisten Urheilijat12.97 / 12.97
Martta KoskelaOulun Pyrintö13.12 / 13.12
Aava LajunenVantaan Salamat12.83 / 12.83
Venla LaukkaOulun Pyrintö13.08 / 13.08
Amanda LehtimäkiForssan Salama13.10 / 13.10
Milja MajuriVantaan Salamat13.17 / 13.17
Vilma MeriläinenVihdin Viesti13.38 / 13.38
Alisa NiemiOulun Pyrintö13.29 / 13.29
Kerttu NiemiHelsingin Kisa-Veikot12.99 / 13.58
Marlena NieminenKarhulan Katajaiset13.25 / 13.25
Alexandra NylundEsbo IF13.25 / 13.38
Heidi NyrhinenVähänkyrön Viesti13.34 / 14.21
Maria PukkilaPorin Tarmo13.14 / 13.14
Sointu PurolaOulun Pyrintö12.93 / 12.93
Emilia RauhalaOulun Pyrintö13.23 / 13.24
Emma RintamäkiVähänkyrön Viesti13.17 / 13.17
Noora SalmiJyväskylän Kenttäurheilijat12.98 / 12.98
Venla SavolainenImatran Urheilijat12.83 / 12.83
Emma SjöbergRaision Kuula13.36 / 13.36
Vivian TranHelsingfors IFK12.55 / 12.55
Aino VuorjokiKuivasjärven Aura12.09 / 12.09
Leonie WinellEsbo IF13.32 / 13.32
 
T15 300m (28)
Venny AuvinenHelsingin Kisa-Veikot47.83 / -
Priscilla BoatengIF Drott42.97 / 42.97
Elizabeth FogdeMalax IF43.17 / 43.17
Edesa GashiHelsingin Kisa-Veikot47.31 / -
Noora HarjuIlmajoen Kisailijat42.54 / 42.54
Nea HassilaIF Drott43.18 / 43.18
Linne KallioEurajoen Veikot42.49 / 42.49
Oona KangasvieriKannuksen Ura44.38 / 44.38
Elsa KarjalainenTurun Urheiluliitto43.60 / 43.60
Carita KivimäkiIkaalisten Urheilijat41.90 / 41.90
Martta KoskelaOulun Pyrintö44.21 / 44.32
Amanda LehtimäkiForssan Salama43.11 / 43.11
Minea LindénLoimaan Leisku42.54 / 42.54
Edit MerivirtaKarhulan Katajaiset43.13 / 44.53
Alisa NiemiOulun Pyrintö43.19 / 43.19
Essi NiskalaOulun Pyrintö42.40 / 42.40
Aino OjaniemiHämeenlinnan Tarmo42.63 / 43.05
Teresa PerttiläHelsingfors IFK41.26 / -
Tinja PirttikoskiTurun Urheiluliitto42.59 / 42.59
Sointu PurolaOulun Pyrintö43.46 / 43.46
Emilia RauhalaOulun Pyrintö44.26 / 44.93
Nataliya RozhnovaViipurin Urheilijat44.74 / 44.74
Venla SavolainenImatran Urheilijat43.79 / 43.79
Julia SuihkonenVihdin Viesti43.50 / -
Vivian TranHelsingfors IFK40.43 / 40.43
Kaisa TuovinenSeinäjoen Seudun Urheilijat44.70 / 44.70
Terhi VehkoHelsingin Kisa-Veikot44.68 / -
Olivia VeneskoskiOulun Pyrintö - / -
 
T15 800m (23)
Venny AuvinenHelsingin Kisa-Veikot2:30.05 / 2:30.05
Ida FinellBorgå Akilles2:18.37 / 2:20.56
Emelie HägglundBorgå Akilles2:29.60 / 2:31.11
Nea HassilaIF Drott2:27.48 / 2:27.48
Riikka JokinenJoensuun Kataja2:30.39 / 2:30.39
Lotta KairikkoSavonlinnan Riento2:32.54 / 2:32.54
Elsa KarjalainenTurun Urheiluliitto2:21.82 / 2:21.82
Aino KarsilaUudenkaupungin Kenttäkarhut2:27.11 / 2:27.11
Eevi KettunenPolvijärven Urheilijat2:29.22 / 2:31.77
Annika KoistinenTurun Urheiluliitto2:22.29 / 2:22.29
Saana LappalainenSeinäjoen Seudun Urheilijat2:12.57 / 2:13.29
Minea LindénLoimaan Leisku2:18.79 / 2:18.79
Ronja OrivuoriViipurin Urheilijat2:24.97 / 2:24.97
Unna PutaalaHelsingin Kisa-Veikot2:29.24 / 2:29.24
Sani RajalaEurajoen Veikot2:19.92 / 2:19.92
Sini-Minea SaarikoskiKeravan Urheilijat2:20.17 / 2:20.17
Valentina SeppäläEspoon Tapiot2:31.59 / 2:32.45
Tilde StråkaIF Nykarlebynejden2:23.00 / 2:23.00
Jamira SuarezIF Drott2:22.98 / 2:22.98
Jenna TarvoEspoon Tapiot2:31.22 / 2:35.60
Sirja TyystjärviVähänkyrön Viesti2:30.63 / 2:30.63
Milla UtriainenKaustisen Pohjan-Veikot2:25.32 / 2:25.32
Ella WesterlundEsbo IF2:26.60 / 2:26.60
 
T15 2000m (19)
Ellanoora HaapalehtoLempäälän Kisa Yleisurheilu 7:01.12 / 7:01.12
Elma HannikainenHelsingin Kisa-Veikot 6:28.71 / 6:31.32
Lotta KairikkoSavonlinnan Riento 7:06.76 / 7:06.76
Helmi KarkiainenKeuruun Kisailijat 6:47.07 / 7:26.87
Eevi KettunenPolvijärven Urheilijat 7:11.05 / 7:11.05
Aliisa KiiskiKarhulan Katajaiset 7:26.08 / -
Miina KilpeläinenViipurin Urheilijat 6:54.68 / 6:57.31
Annika KoistinenTurun Urheiluliitto 6:54.69 / 6:54.69
Emma KorhonenIF Femman 7:05.08 / 7:05.08
Pinja LaasanenSiilinjärven Ponnistus 6:48.41 / 6:48.41
Saana LappalainenSeinäjoen Seudun Urheilijat 6:28.35 / -
Ronja OrivuoriViipurin Urheilijat 7:23.40 / 7:23.40
Eva PeltopuroVantaan Salamat 6:57.30 / -
Unna PutaalaHelsingin Kisa-Veikot - / -
Selene RossiEspoon Tapiot 6:38.21 / 6:38.21
Sini-Minea SaarikoskiKeravan Urheilijat 6:56.38 / 7:05.02
Sirja TyystjärviVähänkyrön Viesti 7:12.72 / 7:38.23
Ea VuoriLahden Ahkera 6:39.62 / 7:02.48
Pinja YläharjuPuumalan Viri 7:00.92 / 7:00.92
 
T15 80m aj (20)
Magdaleena HavukorpiVihdin Viesti12.85 / 12.85
Anni KantolaTampereen Pyrintö12.66 / 12.66
Saga KoppeliJyväskylän Kenttäurheilijat12.74 / 12.74
Iida KujanpääTampereen Pyrintö12.05 / 12.18
Minja KurttiOulun Pyrintö12.11 / 12.11
Venla LähdemäkiRiihimäen Kisko12.55 / 12.55
Oona LentoTampereen Pyrintö13.05 / 13.05
Milja MajuriVantaan Salamat13.10 / 13.10
Sofia MattilaLapuan Virkiä13.10 / 13.10
Kerttu NiemiHelsingin Kisa-Veikot12.35 / -
Anna-Sofia OrajärviVeitsiluodon Kisaveikot12.82 / 13.31
Edith RantalaLahden Ahkera13.53 / -
Meeri RiialiImatran Urheilijat11.84 / 11.84
Evita SantalaKeski-Uudenmaan Yleisurheilu12.27 / 12.27
Siiri SiirtolaHelsingin Kisa-Veikot11.60 / 11.60
Bettina SiltalaOulun Pyrintö12.46 / 12.46
Jenna VakkilainenVantaan Salamat11.13 / 11.13
Martta ValtonenEspoon Tapiot12.94 / 12.94
Tytti VilpakkaLapuan Virkiä12.15 / 12.15
Verna VuorelaLaitilan Jyske11.83 / 11.83
 
T15 300m aj (14)
Pauliina AuttiKuivasjärven Aura48.45 / 50.31
Ida FinellBorgå Akilles46.48 / 46.48
Riikka JokinenJoensuun Kataja48.66 / 48.66
Anne-Karin KilkkiLappeenrannan Urheilu-Miehet47.83 / 49.15
Saima KossaSauvon Urheilijat46.03 / 46.03
Lotta MetsärintaLaitilan Jyske45.65 / 45.65
Essi NiskalaOulun Pyrintö43.96 / 43.96
Cassandra NynäsIF Raseborg48.91 / 50.88
Teresa PerttiläHelsingfors IFK43.70 / 43.70
Amanda RontuKeravan Urheilijat48.42 / 48.9h
Bettina SiltalaOulun Pyrintö47.12 / 47.12
Jenna TarvoEspoon Tapiot48.58 / 48.58
Jenna VakkilainenVantaan Salamat43.62 / 43.62
Martta ValtonenEspoon Tapiot49.35 / 49.35
 
T15 1500m ej (13)
Ellanoora HaapalehtoLempäälän Kisa Yleisurheilu 5:29.75 / 5:29.75
Elma HannikainenHelsingin Kisa-Veikot 5:09.62 / 5:09.62
Mila JokinenVammalan seudun Voima - / -
Helmi KarkiainenKeuruun Kisailijat 5:14.70 / 5:33.85
Miina KilpeläinenViipurin Urheilijat 5:24.84 / 5:37.05
Pinja LaasanenSiilinjärven Ponnistus 5:15.62 / 5:15.62
Eva PeltopuroVantaan Salamat 5:20.85 / 5:31.6h
Tinja PirttikoskiTurun Urheiluliitto 5:46.11 / -
Ella RajamäkiTurun Urheiluliitto 5:40.07 / 5:40.07
Jamira SuarezIF Drott 5:35.30 / 5:39.91
Pihla VäisänenKeravan Urheilijat 5:44.78 / 5:59.42
Heta VirkajärviKaipolan Vire 5:45.16 / 6:02.34
Ea VuoriLahden Ahkera 5:13.94 / 5:19.85
 
T15 korkeus (22)
Maiju AutioToijalan Vauhti1.57 / 1.51
Engla-Lie HolländerIF Nykarlebynejden1.45 / 1.44
Ronja HuppunenMaarian Mahti1.49 / 1.46
Tuuli JärvinenKeuruun Kisailijat1.75 / 1.72
Lumo KeisanenVantaan Salamat1.66 / 1.53
Emma KolehmainenKaustisen Pohjan-Veikot1.50 / 1.50
Saima KossaSauvon Urheilijat1.63 / 1.61
Viivi KupiainenHartolan Voima1.59 / 1.55
Jenni LaineToijalan Vauhti1.54 / 1.54
Saimi LithoviusLimingan Niittomiehet1.68 / 1.67
Janica NurminenSiikaisten Sisu1.45 / 1.35
Cassandra NynäsIF Raseborg1.57 / 1.54
Anna-Sofia OrajärviVeitsiluodon Kisaveikot1.53 / 1.46
Enni RusiNaantalin Löyly1.52 / 1.52
Nea SaloVeitsiluodon Kisaveikot1.40 / 1.40
Olivia SiitarinenEspoon Tapiot1.57 / 1.57
Milla StrömIF Nykarlebynejden1.50 / 1.50
Elina TolvanenVesannon Urheilijat1.44 / 1.40
Miina TurpeinenVesannon Urheilijat1.52 / 1.52
Annika UusiperhePiikkiön Kehitys1.50 / 1.50
Anniina VehkalaSiikaisten Sisu1.52 / 1.52
Ella WesterlundEsbo IF1.53 / 1.53
 
T15 seiväs (14)
Helmi EklundEspoon Tapiot3.25 / 2.95
Maggie HolloEspoon Tapiot2.45 / 2.45
Tuuli JärvinenKeuruun Kisailijat3.85 / 3.85
Vilja-Matilda KoskelaRiihimäen Kisko3.00 / 2.95
Iida KujanpääTampereen Pyrintö3.45 / 3.20
Ilona LakkaHelsingin Kisa-Veikot2.30 / 2.30
Viivi NärväValkeakosken Haka3.11 / 3.00
Heidi NyrhinenVähänkyrön Viesti3.15 / 3.10
Tuuli SaraniemiLieksan Urheilijat3.15 / 3.10
Emma SjöbergRaision Kuula2.52 / 2.50
Isla SokoffHyvinkään seudun Urheilijat2.86 / 2.80
Saana TalstaHelsingin Kisa-Veikot2.25 / -
Jenna TuomaalaJyväskylän Kenttäurheilijat3.41 / 3.25
Aada VaahtorantaTurun Urheiluliitto2.29 / 2.20
 
T15 pituus (35)
Aada ÄikäsMikkelin Kilpa-Veikot5.09 / 5.09
Aino-Maria AinasojaHelsingfors IFK5.41 / 5.41
Helmi EklundEspoon Tapiot4.86 / 4.86
Elizabeth FogdeMalax IF5.38 / 5.38
Lotta HäkkänenMikkelin Kilpa-Veikot4.96 / 4.96
Venla HämäläinenLiedon Parma4.62 / 4.36
Elin JakobssonIF Åsarna5.11 / 4.97
Mette JermorantaJyväskylän Kenttäurheilijat4.78 / 4.78
Hilma KinnunenJyväskylän Kenttäurheilijat5.32 / 5.32
Helena KoivuTurun Toverit5.03 / 5.03
Saga KoppeliJyväskylän Kenttäurheilijat4.97 / 4.91
Venla LähdemäkiRiihimäen Kisko4.93 / 4.93
Venla LaukkaOulun Pyrintö4.91 / 4.91
Oona LentoTampereen Pyrintö4.74 / 4.74
Helmi LipsanenJanakkalan Jana4.90 / 4.90
Saimi LithoviusLimingan Niittomiehet5.08 / 5.07
Elsa MattilaRiihimäen Kisko4.96 / 4.80
Lotta MetsärintaLaitilan Jyske4.87 / 4.87
Roosa MyllymäkiTampereen Pyrintö5.11 / 4.95
Ella NissinahoLimingan Niittomiehet4.86 / -
Aino OjaniemiHämeenlinnan Tarmo5.25 / 5.22
Iida PajunenJyväskylän Kenttäurheilijat5.38 / 4.95
Iines PeltonenLappeenrannan Urheilu-Miehet4.88 / 4.83
Sari RantojaAlavuden Urheilijat5.11 / 5.11
Tytti RepoLappeenrannan Urheilu-Miehet5.10 / 5.03
Meeri RiialiImatran Urheilijat5.69 / 5.69
Pinja RintamaaLiedon Parma4.94 / 4.88
Vilma RönnemaaLiedon Parma4.99 / 4.99
Evita SantalaKeski-Uudenmaan Yleisurheilu5.09 / 5.09
Siiri SiirtolaHelsingin Kisa-Veikot5.38 / 5.38
Olivia SiitarinenEspoon Tapiot4.92 / 4.92
Saana TalstaHelsingin Kisa-Veikot4.62 / 4.62
Saana TurunenSotkamon Jymy5.32 / 5.32
Olivia VeneskoskiOulun Pyrintö5.04 / 4.86
Verna VuorelaLaitilan Jyske5.32 / 5.32
 
T15 3-loikka (26)
Aada ÄikäsMikkelin Kilpa-Veikot10.78 / 10.78
Aino-Maria AinasojaHelsingfors IFK11.65 / 11.51
Mathilda GustafssonTurun Urheiluliitto10.05 / 9.13
Lotta HäkkänenMikkelin Kilpa-Veikot10.31 / 10.31
Eveliina HavialaNakkilan Vire10.62 / 10.30
Vilma HonkonenJyväskylän Kenttäurheilijat9.69 / 9.69
Sara-Sofia HyvönenPyhäselän Urheilijat11.12 / 11.12
Elin JakobssonIF Åsarna10.89 / 10.48
Anni KantolaTampereen Pyrintö10.17 / 10.17
Anne-Karin KilkkiLappeenrannan Urheilu-Miehet10.90 / 10.90
Lotta KirjavainenTurun Urheiluliitto9.65 / 9.65
Helena KoivuTurun Toverit10.70 / 10.70
Minja KurttiOulun Pyrintö11.13 / 11.13
Julia LaapioTurun Urheiluliitto10.59 / 10.59
Aava LajunenVantaan Salamat10.55 / 10.55
Helmi LipsanenJanakkalan Jana11.01 / 11.01
Emilia MartinsénOulun Pyrintö9.95 / 9.78
Roosa MyllymäkiTampereen Pyrintö10.68 / 10.05
Ella NissinahoLimingan Niittomiehet10.98 / 10.98
Eeva NurkkalaOulun Pyrintö10.05 / 10.05
Iida PajunenJyväskylän Kenttäurheilijat11.63 / 10.76
Ella RajamäkiTurun Urheiluliitto10.42 / 10.42
Sari RantojaAlavuden Urheilijat10.80 / 10.80
Pinja RintamaaLiedon Parma10.59 / 9.78
Noora SalmiJyväskylän Kenttäurheilijat11.15 / 11.15
Jenna TuomaalaJyväskylän Kenttäurheilijat10.65 / 10.65
 
T15 kuula (19)
Liinu HeiskanenVieremän Koitto10.20 / 10.20
Sara-Sofia HyvönenPyhäselän Urheilijat12.58 / 12.58
Bianca KanervaEsbo IF10.79 / 10.79
Oona KaskinenTurun Urheiluliitto9.77 / 9.68
Vilma KeräläHämeenlinnan Tarmo11.94 / 11.94
Taru KillinenLapuan Virkiä10.14 / 10.14
Aino LaitinenRiihimäen Kisko11.46 / 11.46
Minttu LaurilaTurun Urheiluliitto14.38 / 14.38
Meeri LehtimäkiKeski-Uudenmaan Yleisurheilu10.31 / 10.31
Viivi LoukoLapuan Virkiä11.05 / 11.05
Ella PäiviöTurun Weikot Yleisurheilu10.54 / 10.54
Emilia RouvinenHyvinkään seudun Urheilijat11.14 / 11.09
Salla SavikkoRiihimäen Kisko13.70 / 13.70
Elli SeppänenKauhavan Wisa11.44 / 11.44
Tina TimbergVasa IS10.59 / 10.59
Marianna UtulahtiVihdin Viesti10.53 / 10.53
Elina ValtaPyhäselän Urheilijat10.11 / -
Iiris VeijolaHämeenlinnan Tarmo13.72 / 13.72
Anna YrjänäHimangan Urheilijat10.24 / 9.79
 
T15 kiekko (24)
Amelie BystedtIF Femman37.64 / 37.64
Anniina HenttonenJanakkalan Jana26.58 / 26.58
Sinja JohanssonLahden Ahkera31.40 / 31.40
Bianca KanervaEsbo IF26.98 / 26.98
Oona KaskinenTurun Urheiluliitto34.12 / 29.33
Vilma KeräläHämeenlinnan Tarmo41.17 / 41.17
Alice KoskelainenLahden Ahkera38.27 / 37.33
Minttu LaurilaTurun Urheiluliitto47.82 / 47.82
Hanna LindbergIF Femman42.20 / 42.20
Jessi LopeNoormarkun Nopsa19.82 / -
Emmi MäkäläinenJyväskylän Kenttäurheilijat33.71 / 29.10
Sanni-Maria MäkeläNoormarkun Nopsa45.24 / 43.04
Vilma MeriläinenVihdin Viesti29.13 / 29.13
Pinja NieminenPorin Yleisurheilu40.01 / 40.01
Julia NystrandEsbo IF41.70 / 41.70
Julia PitkänenJanakkalan Jana32.49 / 32.49
Eveliina SairanenSiilinjärven Ponnistus30.07 / 30.07
Veera SantanenRaision Kuula31.58 / 31.42
Elli SeppänenKauhavan Wisa31.95 / 31.36
Mea ToivonenUudenkaupungin Kenttäkarhut41.69 / 41.60
Ellen UschanowRaision Kuula39.95 / 37.02
Marianna UtulahtiVihdin Viesti29.02 / 29.02
Iiris VeijolaHämeenlinnan Tarmo48.15 / 48.15
Ilona VerhoKangasalan Kisa41.71 / 41.71
 
T15 moukari (21)
Sinja JohanssonLahden Ahkera39.80 / 39.80
Oona KetomäkiNurmijärven Yleisurheilu53.57 / 53.57
Taru KillinenLapuan Virkiä48.91 / 48.91
Alice KoskelainenLahden Ahkera36.24 / 35.00
Amalia LindénBorgå Akilles50.27 / 45.20
Jessi LopeNoormarkun Nopsa39.35 / 39.35
Viivi LoukoLapuan Virkiä48.09 / 48.09
Emmi MäkäläinenJyväskylän Kenttäurheilijat53.62 / 52.78
Sanni-Maria MäkeläNoormarkun Nopsa41.11 / 41.11
Elsa MattilaRiihimäen Kisko37.43 / 37.43
Julia NurminenKristiinan Urheilijat43.06 / 43.06
Julia NystrandEsbo IF50.52 / 50.52
Ellinoora OjalaKuusamon Erä-Veikot34.44 / 34.44
Edith RantalaLahden Ahkera31.71 / -
Aino SaarinenKalannin Vankka34.18 / 34.18
Eveliina SairanenSiilinjärven Ponnistus46.52 / 46.52
Veera SantanenRaision Kuula51.77 / 51.77
Wilma SimonenKenttäurheilijat -5834.90 / 34.90
Erika TanninenKenttäurheilijat -5831.77 / 31.77
Ellen UschanowRaision Kuula58.76 / 58.76
Ilona VerhoKangasalan Kisa55.55 / 54.54
 
T15 keihäs (19)
Vilma HonkonenJyväskylän Kenttäurheilijat37.12 / 37.12
Mette JermorantaJyväskylän Kenttäurheilijat40.44 / 40.44
Ada JokinenMarttilan Murto34.36 / 34.36
Malin KarellSjundeå IF46.30 / 46.30
Kira KoivistoLaihian Luja41.24 / 41.24
Aino LaitinenRiihimäen Kisko35.29 / 34.78
Marlena NieminenKarhulan Katajaiset43.18 / 43.18
Cecilia ÖsterbergIF Femman47.98 / 47.98
Sani RajalaEurajoen Veikot41.89 / 41.89
Vilma RönnemaaLiedon Parma35.96 / 35.96
Emilia RouvinenHyvinkään seudun Urheilijat42.88 / 42.81
Veera Sauna-AhoKuortaneen Kunto52.06 / 52.06
Salla SavikkoRiihimäen Kisko42.13 / 42.13
Isla SokoffHyvinkään seudun Urheilijat30.95 / 30.95
Ida StoorIF Femman40.96 / 40.96
Tuuli SummanenLappeenrannan Urheilu-Miehet43.06 / -
Mea ToivonenUudenkaupungin Kenttäkarhut44.80 / 43.24
Hertta TurjaLaihian Luja41.02 / 40.56
Veera VuorentaustaKosken Kaiku34.82 / 34.82
 
T15 3000m kävely (6)
Linda ElläKalannin Vankka18:27.59 / 20:56.38
Aliisa KiiskiKarhulan Katajaiset15:15.98 / 15:15.98
Annika LaulumaaLaitilan Jyske18:21.88 / 18:21.88
Tuuli MurtoniemiNokian Urheilijat18:26.84 / 18:26.84
Aino SaarinenKalannin Vankka16:54.06 / 16:54.06
Alina TikkaJoensuun Kataja17:11.30 / 17:17.9h
 
P14 100m (6)
Linus EkholmBorgå Akilles12.54 / 12.54
Anton HietapakkaGamlakarleby IF11.98 / 11.98
Jonatan ÖsterholmEsbo IF12.64 / 12.64
Valtteri VirtanenJoutsan Pommi12.43 / 12.43
Lauri WeckströmPorin Yleisurheilu11.87 / 11.87
Eetu YlikunnariKuivasjärven Aura12.37 / 12.37
 
P14 300m (10)
Veikka ArffmanLimingan Niittomiehet - / -
Linus EkholmBorgå Akilles - / -
Henri HiironenPihtiputaan Tuisku40.56 / 40.56
Aleksi JokelaTammelan Ryske40.17 / 40.17
Joonas KumpulainenOrimattilan Jymy38.13 / 38.13
Oliver MetsäläSeinäjoen Seudun Urheilijat42.26 / 42.26
Santtu RautioKerimäen Urheilijat40.46 / 40.46
Noah SjöblomIF Femman41.53 / 41.53
Topi TimonenOulun Pyrintö39.83 / 39.83
Lauri WeckströmPorin Yleisurheilu38.63 / 38.63
 
P14 800m (13)
Akseli AittoniemiVehmaisten Urheilijat2:18.90 / 2:18.90
Maxim BådeHelsingin Kisa-Veikot2:42.93 / -
Kasper BjörkbackaVetelin Urheilijat2:09.14 / 2:09.14
Joonatan HämäläinenSulkavan Urheilijat -412:11.59 / 2:11.59
Tino KnuutilaKankaanpään Seudun Leisku2:08.77 / 2:08.77
Joonas KumpulainenOrimattilan Jymy1:59.89 / 1:59.89
Rasmus LaapasNurmijärven Yleisurheilu2:10.45 / 2:10.45
Valtteri MäkeläKiihtelysvaaran Urheilijat2:16.67 / 2:16.67
Oliver MetsäläSeinäjoen Seudun Urheilijat2:14.52 / 2:14.52
Oliver NordbergIF Kraft2:14.01 / 2:14.01
Noah SjöblomIF Femman2:11.90 / 2:11.90
Aapo TurtiainenKerimäen Urheilijat2:12.39 / 2:12.39
René-Peter VuorioMaarian Mahti2:17.63 / 2:17.63
 
P14 2000m (24)
Kasper BjörkbackaVetelin Urheilijat 6:18.20 / 6:18.20
Perttu GrönvallKarhulan Katajaiset 6:50.72 / 6:50.72
Joonatan HämäläinenSulkavan Urheilijat -41 6:21.95 / 6:21.95
Iisakki JussinmäkiHalsuan Toivo 6:53.48 / 6:53.48
Lauri KilpeläinenPiikkiön Kehitys 6:42.93 / 6:42.93
Samuel KiviharjuIlmajoen Kisailijat 6:59.31 / 6:59.31
Tino KnuutilaKankaanpään Seudun Leisku 6:49.42 / 6:49.42
Ville KorhonenKeravan Urheilijat 6:51.20 / 6:51.20
Tero KorpiKenttäurheilijat -58 6:18.77 / 6:18.77
Joona KoskinenViialan Valtti 6:44.21 / 6:44.21
Rasmus LaapasNurmijärven Yleisurheilu 6:32.68 / 6:32.68
Valtteri MäkeläKiihtelysvaaran Urheilijat 6:26.41 / 6:26.41
Niilo MölsäPorvoon Urheilijat 6:57.48 / 6:57.48
Oliver NordbergIF Kraft 6:23.95 / 6:23.95
Josue Perez RoselloKenttäurheilijat -58 6:48.51 / 6:48.51
Eero RantaLempäälän Kisa Yleisurheilu 6:34.39 / 6:34.39
Jussi RaudaskoskiOulun Pyrintö 6:58.80 / 6:58.80
Patrik RautiainenÄänekosken Urheilijat 6:56.30 / 6:56.30
Hannu SjöblomLoimaan Leisku 6:23.01 / 6:23.01
Jere TuulaniemiLimingan Niittomiehet 6:59.34 / 6:59.34
Armas UusitaloOulun Pyrintö - / -
Eetu ValtolaMikkelin Kilpa-Veikot 6:12.89 / 6:12.89
Joonatan VenäläinenImatran Urheilijat 6:10.18 / 6:10.18
Melker WikblomIF Nykarlebynejden 6:30.48 / 6:30.48
 
P14 100m aj (5)
Tommi JärvenpääJyväskylän Kenttäurheilijat15.50 / 15.50
Lauri KylmäpuroHelsingin Kisa-Veikot15.15 / 15.15
Eeli MäkeläVantaan Salamat15.37 / 15.37
Tuomas RättöHämeenlinnan Tarmo16.60 / 16.60
Tumi SirankoVantaan Salamat14.94 / 14.94
 
P14 300m aj (5)
Aleksi JokelaTammelan Ryske45.51 / 45.51
Lauri KylmäpuroHelsingin Kisa-Veikot43.98 / 43.98
Ronni MäntyrantaKuivasjärven Aura45.78 / 45.78
Santtu RautioKerimäen Urheilijat44.81 / 44.81
Eetu YlikunnariKuivasjärven Aura44.53 / 44.53
 
P14 1500m ej (13)
Oliver CarlssonEsbo IF 5:39.6h / 5:39.6h
Perttu GrönvallKarhulan Katajaiset 5:14.6h / 5:14.6h
Edwin ItämeriTurun Urheiluliitto 5:47.15 / 5:47.15
Lauri KilpeläinenPiikkiön Kehitys 5:12.53 / 5:12.53
Eino MannonenValkealan Kajo 5:14.06 / 5:14.06
Josue Perez RoselloKenttäurheilijat -58 5:10.4h / 5:10.4h
Eero RantaLempäälän Kisa Yleisurheilu 5:02.59 / 5:02.59
Jesse SaloLempäälän Kisa Yleisurheilu 5:33.63 / 5:33.63
Joel SeppäläHämeenlinnan Tarmo 5:40.99 / 5:40.99
Hannu SjöblomLoimaan Leisku 4:57.60 / 4:57.60
Aapo TurtiainenKerimäen Urheilijat 5:31.61 / 5:31.61
Eetu ValtolaMikkelin Kilpa-Veikot 5:01.22 / 5:01.22
René-Peter VuorioMaarian Mahti 5:10.33 / 5:10.33
 
P14 korkeus (13)
Elmeri AutioNokian Urheilijat1.73 / 1.73
Hampus BerglundIF VOM1.58 / 1.58
Aleksi HilskaLappeenrannan Urheilu-Miehet1.80 / 1.80
Niko KaustinenKaustisen Pohjan-Veikot1.56 / 1.56
Kimi KeränenLimingan Niittomiehet1.67 / 1.67
Erik LipsanenImatran Urheilijat1.61 / 1.61
Veikka LoikasPorin Yleisurheilu1.63 / 1.63
Juuso MäkeläOulun Pyrintö1.63 / 1.61
Eeli MustonenJoensuun Kataja1.60 / 1.55
Valter NylundIF Sibbo-Vargarna1.56 / 1.56
Veikko PaanaNaantalin Löyly1.49 / 1.45
Sisu PeltoniemiKaustisen Pohjan-Veikot1.65 / 1.65
Wiljam SöderholmNaantalin Löyly1.64 / 1.64
 
P14 seiväs (10)
Henri AspelinBorgå Akilles3.06 / 3.06
Markus HakalaEspoon Tapiot2.74 / 2.74
Olavi HalonenHyvinkään seudun Urheilijat3.20 / 3.20
Eelis HynninenHartolan Voima3.05 / 3.05
Tommi JärvenpääJyväskylän Kenttäurheilijat3.70 / 3.70
Eeli MustonenJoensuun Kataja3.00 / 3.00
Jusa NiemiRiihimäen Kisko2.90 / 2.90
Ilmari SarasmaaEspoon Tapiot2.54 / 2.54
Aaro TikkaPihtiputaan Tuisku2.65 / 2.65
Lauri TornbergRaahen Vesa2.70 / 2.70
 
P14 pituus (15)
Veikka ArffmanLimingan Niittomiehet5.00 / 5.00
Aleksi HilskaLappeenrannan Urheilu-Miehet5.49 / 5.49
Manu KankaanniemiVammalan seudun Voima5.77 / 5.77
Eelis KuusjärviLempäälän Kisa Yleisurheilu5.16 / 5.16
Viljami LestinenHelsingin Kisa-Veikot5.37 / 5.37
Henrik LounelaHelsingin Kisa-Veikot4.94 / 4.94
Ronni MäntyrantaKuivasjärven Aura5.17 / 5.17
Jonatan ÖsterholmEsbo IF5.40 / 5.40
Markus PorvariHartolan Voima5.18 / 5.18
Tuomas RättöHämeenlinnan Tarmo5.16 / 5.16
Wiljam SöderholmNaantalin Löyly5.42 / 5.42
Eero SormunenHelsingin Kisa-Veikot5.22 / 4.87
Eino SormunenHelsingin Kisa-Veikot5.22 / 4.98
Topi TimonenOulun Pyrintö5.46 / 5.46
Rasmus VuonorantaEsbo IF4.79 / 4.79
 
P14 3-loikka (14)
Kasperi HiidenniemiKeski-Uudenmaan Yleisurheilu10.53 / 10.53
Manu KankaanniemiVammalan seudun Voima12.71 / 12.71
Oskari KärkiVaasan Vasama10.74 / 10.74
Eelis KuusjärviLempäälän Kisa Yleisurheilu10.64 / 10.64
Viljami LestinenHelsingin Kisa-Veikot11.45 / 11.45
Henrik LounelaHelsingin Kisa-Veikot10.55 / 10.55
Eeli MäkeläVantaan Salamat10.97 / 10.97
Juuso MäkeläOulun Pyrintö11.05 / 11.05
Aleksanteri MursuPohjan Koitto10.87 / 10.87
Niklas PiirainenTampereen Pyrintö10.83 / 10.83
Tumi SirankoVantaan Salamat11.57 / -
Eero SormunenHelsingin Kisa-Veikot10.86 / 10.86
Eino SormunenHelsingin Kisa-Veikot10.72 / 10.72
Taavi TuominenRaision Kuula10.51 / 10.51
 
P14 kuula (12)
Kalle ÄijäläPälkäneen Luja-Lukko12.62 / 12.62
Joel BlomqvistIF Fyren11.25 / 11.25
Mikael BöckermanEsbo IF13.49 / 13.49
Jimi HaapamäkiIlmajoen Kisailijat10.25 / 10.25
Aatu KangasniemiNurmijärven Yleisurheilu18.96 / 18.96
Akseli KinnunenYlämaan Pyrkijät11.21 / 11.21
Topias KurikkaRantsilan Raikas12.44 / 12.01
Luka LujasmaaKuusjoen Humu11.71 / 11.71
Juho TouruForssan Salama11.42 / 11.42
Lassi TuomistoIlmajoen Kisailijat11.94 / 11.94
Valtteri ValtonenLaitilan Jyske13.36 / 13.36
Jasper VilénEsbo IF10.40 / 10.40
 
P14 kiekko (13)
Kalle ÄijäläPälkäneen Luja-Lukko37.90 / 37.90
Joel BlomqvistIF Fyren43.71 / 43.71
Juho EskelinenTuupovaaran Urheilijat29.66 / 29.66
Artturi GauffinKaarinan Ura35.00 / 35.00
Olavi HalonenHyvinkään seudun Urheilijat35.09 / 35.09
Santeri HanhikoskiKaustisen Pohjan-Veikot34.85 / 34.85
Ville KolehmainenMikkelin Kilpa-Veikot39.49 / 39.49
Esa KoskinenKaustisen Pohjan-Veikot37.72 / 37.72
Matti KöykkäNokian Urheilijat34.47 / 34.47
Tomi KuusistoTurun Urheiluliitto39.37 / 39.37
Lenni LindholmJyväskylän Kenttäurheilijat35.96 / 35.96
Tatu ParpoKaarinan Ura33.10 / 33.10
Topi ParviainenTuupovaaran Urheilijat46.91 / 46.91
 
P14 moukari (12)
Artturi GauffinKaarinan Ura40.34 / 40.34
Henri HiironenPihtiputaan Tuisku40.34 / 40.34
Aatu KangasniemiNurmijärven Yleisurheilu74.76 / 74.76
Niko KaustinenKaustisen Pohjan-Veikot42.91 / 42.91
Akseli KinnunenYlämaan Pyrkijät43.92 / 43.92
Ville KolehmainenMikkelin Kilpa-Veikot35.43 / 35.43
Esa KoskinenKaustisen Pohjan-Veikot29.43 / 29.43
Isko KovanenJoensuun Kataja49.39 / 49.39
Tomi KuusistoTurun Urheiluliitto41.37 / 41.37
Otso LuodeslampiLempäälän Kisa Yleisurheilu39.72 / 39.72
Tatu ParpoKaarinan Ura37.10 / 37.10
Lassi TuomistoIlmajoen Kisailijat35.24 / 35.24
 
P14 keihäs (10)
Mikael BöckermanEsbo IF46.17 / 46.17
Juho EskelinenTuupovaaran Urheilijat46.85 / 46.85
Antto-Ville HeinonenJyväskylän Kenttäurheilijat44.97 / 44.97
Veikko KoskiPorin Yleisurheilu44.99 / 44.99
Mico KumpulainenPihtiputaan Tuisku62.25 / 62.25
Topi ParviainenTuupovaaran Urheilijat67.44 / 67.44
Ville RekolaTammelan Ryske42.08 / 42.08
Teemu SinkkonenImatran Urheilijat44.20 / 44.20
Juho TouruForssan Salama46.73 / 46.73
Valtteri ValtonenLaitilan Jyske51.62 / 51.62
 
P14 3000m kävely (5)
William ForsténEsbo IF19:35.32 / 19:35.32
Kasperi KemppainenNurmijärven Yleisurheilu19:29.51 / 19:29.51
Oskari MatilaKuortaneen Kunto17:29.97 / 17:29.97
Pekka PeltolaEsbo IF17:18.28 / 17:18.28
Jussi RaudaskoskiOulun Pyrintö - / -
 
T14 100m (27)
Jonna AaltoJoensuun Kataja13.20 / 13.20
Fia CasagrandeTurun Urheiluliitto13.46 / 13.46
Saara ErikssonHelsingfors IFK13.36 / 13.36
Henriikka HeinonenTurun Urheiluliitto13.54 / 13.54
Matilda HelminenEspoon Tapiot13.37 / 13.37
Nathalie JakobssonEsbo IF13.20 / 13.20
Charlotte KajanderHelsingfors IFK13.35 / 13.35
Milla KangasOulun Pyrintö13.52 / 13.52
Siiri KihlmanJyväskylän Kenttäurheilijat13.44 / 13.44
Emma KyyräLahden Ahkera - / -
Milja-Maria LahtiAlajärven Ankkurit13.31 / 13.31
Henriikka LaineMaskun Kataja13.47 / 13.47
Krista LehtiTampereen Pyrintö12.98 / 12.98
Safia MekkiPohjan Koitto13.37 / 13.37
Sofia MorenoPylkönmäen Yrittävä13.46 / 13.81
Madelaine NymanIF Raseborg13.48 / 13.48
Aada-Olivia OksanenNoormarkun Nopsa12.64 / 12.64
Olivia PanhelainenJoensuun Kataja13.07 / 13.07
Kiia PerttulaSeinäjoen Seudun Urheilijat13.30 / 13.30
Polina PetrovaKeravan Urheilijat13.40 / 13.40
Lotta PudasVeitsiluodon Kisaveikot13.50 / 13.50
Maria RanneTurun Urheiluliitto13.47 / 13.47
Veera ReponenJoutsan Pommi12.82 / 12.82
Elina RuotsalainenValkealan Kajo13.49 / 13.49
Elmiina SiikalaEspoon Tapiot12.71 / 12.71
Pihla TiihonenJyväskylän Kenttäurheilijat12.70 / 12.70
Unnaveera UnadikeTurun Weikot Yleisurheilu12.92 / 12.92
 
T14 300m (20)
Elle CederKeravan Urheilijat44.30 / 44.30
Saara ErikssonHelsingfors IFK44.58 / 44.58
Helmi HaavistoNokian Urheilijat45.02 / 45.02
Milla KangasOulun Pyrintö44.87 / 44.87
Oona KareinenJoensuun Kataja45.9h / 45.9h
Lina KiviahoEsbo IF45.42 / 45.42
Milja-Maria LahtiAlajärven Ankkurit44.86 / 44.86
Anna LukkarilaKannuksen Ura45.00 / 45.00
Sofia MorenoPylkönmäen Yrittävä44.98 / 46.24
Tilde NordmanVasa IS44.48 / 44.48
Aada-Olivia OksanenNoormarkun Nopsa41.63 / 41.63
Olivia PanhelainenJoensuun Kataja43.21 / 43.21
Kiia PerttulaSeinäjoen Seudun Urheilijat43.27 / 43.27
Chantelle PeterHelsingin Kisa-Veikot43.21 / 43.21
Maria RanneTurun Urheiluliitto45.10 / 45.10
Emmi SaveniusVehmaisten Urheilijat40.62 / 40.62
Nea SavolainenMaaningan Mahti43.35 / 43.35
Kia SuniEspoon Tapiot45.64 / 45.64
Pihla TiihonenJyväskylän Kenttäurheilijat41.61 / 41.61
Unnaveera UnadikeTurun Weikot Yleisurheilu44.57 / 44.57
 
T14 800m (21)
Vilma BjörkskogLarsmo IF2:28.37 / 2:28.37
Elle CederKeravan Urheilijat2:26.33 / 2:26.33
Jill FribergIF Raseborg2:30.09 / 2:30.09
Helmi HaavistoNokian Urheilijat2:27.03 / 2:27.03
Wilma HjerpeIF Femman2:29.33 / 2:29.33
Nelli-Lotta KarppelinLimingan Niittomiehet2:19.79 / 2:19.79
Lina KiviahoEsbo IF2:36.48 / 2:36.48
Peppi-Lotta KotilainenLappeenrannan Urheilu-Miehet2:30.09 / 2:30.09
Seliina Kuoppa-AhoAlajärven Ankkurit2:28.36 / 2:28.36
Christine KuusistoJyväskylän Kenttäurheilijat2:23.41 / 2:23.41
Tilde NordmanVasa IS2:29.08 / 2:29.08
Sara ParviainenNurmijärven Yleisurheilu2:32.26 / 2:32.26
Chantelle PeterHelsingin Kisa-Veikot2:23.74 / 2:23.74
Aada RautiainenKiihtelysvaaran Urheilijat2:31.57 / 2:31.57
Emilia ReinikainenKalajoen Junkkarit2:33.04 / 2:33.04
Sofia RinneLahden Ahkera2:28.81 / 2:28.81
Camilla SilenTurun Urheiluliitto2:28.14 / 2:28.14
Sofia SivunenPorin Yleisurheilu2:28.49 / 2:28.49
Kia SuniEspoon Tapiot2:30.53 / 2:30.53
Meri VäistökoskiTampereen Pyrintö2:31.69 / 2:31.69
Venla VirrantuomiHelsingin Kisa-Veikot2:16.59 / 2:16.59
 
T14 2000m (16)
Aino AnttilaNakkilan Vire 7:35.57 / 7:35.57
Alisa EmaldynovaSalon Vilpas 6:48.29 / 6:48.29
Jill FribergIF Raseborg 7:16.95 / 7:16.95
Wilma HjerpeIF Femman 6:51.03 / 6:51.03
Tiitu HjerppeLappeenrannan Urheilu-Miehet 6:56.39 / 6:56.39
Lotta HulkkoJalasjärven Jalas 7:40.25 / 7:40.25
Ella HuuskonenKurikan Ryhti 7:36.53 / 7:36.53
Oona ImmonenSavonlinnan Riento 7:43.23 / 7:43.23
Linnea KeroTurun Urheiluliitto 7:15.44 / 7:15.44
Maija OksaViialan Valtti 7:35.59 / 7:35.59
Heidi PaasonenMikkelin Kilpa-Veikot 6:54.56 / 6:54.56
Venla PatrikainenNokian Urheilijat 7:30.03 / 7:30.03
Aada RautiainenKiihtelysvaaran Urheilijat 7:27.04 / 7:27.04
Sofia RinneLahden Ahkera 7:12.10 / 7:12.10
Marianne SalmiMäntsälän Urheilijat 7:07.29 / 7:07.29
Venla VirrantuomiHelsingin Kisa-Veikot 6:49.63 / 6:49.63
 
T14 80m aj (22)
Jonna AaltoJoensuun Kataja13.32 / 13.32
Kiia ÄikääHelsingfors IFK - / -
Emilin AyelbassaTurun Urheiluliitto13.10 / 13.10
Fia CasagrandeTurun Urheiluliitto13.11 / 13.11
Emilia ChandrasEspoon Tapiot12.97 / 12.97
Vilja HautaniemiLahden Ahkera12.72 / 12.72
Mila HeikkonenKeski-Uudenmaan Yleisurheilu11.81 / 11.81
Kira KaipiainenKarhulan Katajaiset12.79 / 12.79
Charlotte KajanderHelsingfors IFK12.37 / 12.37
Olivia KärkiLauttakylän Luja11.95 / 11.95
Emma KoskinenEspoon Tapiot13.29 / 13.29
Lumia LaaksoKeski-Uudenmaan Yleisurheilu12.80 / 12.80
Emma LehtonenNurmijärven Yleisurheilu13.27 / 13.27
Salla MäkipereLiedon Parma12.53 / 12.53
Wilma NybergIF Åsarna13.26 / 13.26
Sohvi PalomäkiRauman Urheilijat13.28 / 13.28
Miriam PuolimatkaVehmaisten Urheilijat13.14 / 13.14
Iina RantonenViipurin Urheilijat12.16 / 12.16
Emilia RättöHämeenlinnan Tarmo13.33 / 13.33
Jonna RomoKangasniemen Kalske12.52 / 12.52
Helmiina SaarikunnasLahden Ahkera11.93 / 11.93
Eevi YlitaloJyväskylän Kenttäurheilijat12.89 / 12.89
 
T14 300m aj (14)
Kiia ÄikääHelsingfors IFK - / -
Vilma BjörkskogLarsmo IF49.72 / 49.72
Mila HeikkonenKeski-Uudenmaan Yleisurheilu44.3h / 44.3h
Ella-Sofia HyöveläLiedon Parma47.94 / 47.94
Veera KetonenIlmajoen Kisailijat48.32 / 48.32
Kaisa KivinenEspoon Tapiot49.16 / 49.16
Krista LehtiTampereen Pyrintö48.40 / 48.40
Anna LukkarilaKannuksen Ura48.52 / 48.52
Wilma NybergIF Åsarna49.42 / 49.42
Iina RantonenViipurin Urheilijat47.09 / 47.09
Helmiina SaarikunnasLahden Ahkera44.95 / 44.95
Saana SäiläViipurin Urheilijat49.97 / 49.97
Nea SavolainenMaaningan Mahti47.90 / 47.90
Elmiina SiikalaEspoon Tapiot46.88 / 46.88
 
T14 1500m ej (11)
Alisa EmaldynovaSalon Vilpas 5:12.60 / 5:12.60
Tiitu HjerppeLappeenrannan Urheilu-Miehet 5:40.45 / 5:40.45
Linnea KeroTurun Urheiluliitto 5:42.36 / 5:42.36
Christine KuusistoJyväskylän Kenttäurheilijat 5:35.44 / 5:35.44
Netta NieminenVammalan seudun Voima 6:08.78 / 6:08.78
Maija OksaViialan Valtti 5:57.63 / 5:57.63
Heidi PaasonenMikkelin Kilpa-Veikot 5:14.31 / 5:14.31
Marianne SalmiMäntsälän Urheilijat 5:24.11 / 5:24.11
Vilhelmiina SaukkolaNummen Kipinä 6:13.37 / 6:13.37
Anna SelinTampereen Pyrintö 6:12.90 / 6:12.90
Ilona TakalaAlajärven Ankkurit 6:02.88 / 6:02.88
 
T14 korkeus (24)
Aino AaltoHämeenlinnan Tarmo1.73 / 1.62
Elli AjosenpääMaskun Kataja1.52 / 1.49
Malin CederholmIF Nykarlebynejden1.53 / 1.50
Molly ForslundVasa IS1.47 / 1.42
Aada HaavistoTurun Urheiluliitto1.52 / 1.52
Pirkko JärvikyläJyväskylän Kenttäurheilijat1.52 / 1.52
Josefina KackurLarsmo IF1.47 / 1.47
Iina-Reeta KaikkonenOulun Pyrintö1.50 / 1.45
Aljona KaramzinaJyväskylän Kenttäurheilijat1.54 / 1.54
Vilma KnutarGamlakarleby IF1.56 / 1.56
Sofia KokkoMikkelin Kilpa-Veikot1.60 / 1.60
Elisabeth KvistVasa IS1.45 / 1.42
Siiri KvistSeinäjoen Seudun Urheilijat1.49 / 1.49
Pihla LahtinenTampereen Pyrintö1.47 / 1.47
Milja MäkirantaVähänkyrön Viesti1.60 / 1.54
Lotta PerkiöSaarijärven Pullistus1.56 / 1.54
Anni RantanenSeinäjoen Seudun Urheilijat1.47 / 1.46
Emilia ReinikainenKalajoen Junkkarit1.50 / 1.47
Linda SallinenOrimattilan Jymy1.51 / 1.49
Camilla SilenTurun Urheiluliitto1.44 / 1.40
Aino SipiläinenOrimattilan Jymy1.45 / 1.45
Sofia SivunenPorin Yleisurheilu1.52 / 1.52
Saara VirkkiSomeron Esa1.51 / 1.33
Emmi Ylä-SoininmäkiHämeenlinnan Tarmo1.44 / 1.44
 
T14 seiväs (20)
Aida AhlholmEspoon Tapiot2.70 / 2.70
Yasmine BodbackaIK Falken2.10 / 2.10
Moona HeikkinenJyväskylän Kenttäurheilijat2.70 / 2.70
Karoliina HirveläJämsänkosken Ilves3.00 / 2.86
Lumi KenttäIF Raseborg3.05 / 2.80
Milla LautalaTampereen Pyrintö2.10 / 2.10
Isla LehtonenNaantalin Löyly2.30 / 2.30
Emilia LiljeqvistIF Nykarlebynejden2.70 / 2.70
Iina LokistoSalon Vilpas2.15 / 2.15
Janna-Juulia MäenpääLappajärven Veikot3.30 / 3.30
Jemina NikkanenSavonlinnan Riento2.60 / 2.60
Essi NurmelaSavonlinnan Riento2.50 / 2.50
Elli RantalaEspoon Tapiot3.00 / 3.00
Eerika SiekkinenPihtiputaan Tuisku2.45 / 2.45
Ilona TakalaAlajärven Ankkurit2.60 / 2.60
Aamu UusitaloHimangan Urheilijat3.21 / 3.21
Emma VäänänenVantaan Salamat2.56 / 2.47
Saara VirkkiSomeron Esa2.35 / 2.20
Hanna VornanenIF Drott2.70 / 2.70
Viivi VuolaSomeron Esa2.20 / 2.10
 
T14 pituus (24)
Emilia ChandrasEspoon Tapiot4.83 / 4.83
Aada HaavistoTurun Urheiluliitto4.53 / 4.53
Ella-Sofia HyöveläLiedon Parma5.05 / 5.05
Olivia KärkiLauttakylän Luja5.12 / 5.12
Hilma KaronenLiedon Parma4.93 / 4.93
Veera KetonenIlmajoen Kisailijat5.10 / 5.10
Elinda KoivulaHelsingfors IFK5.15 / 5.15
Sofia KokkoMikkelin Kilpa-Veikot5.12 / 5.12
Oona-Maria KöykkäIlmajoen Kisailijat4.78 / 4.78
Pihla LahtinenTampereen Pyrintö4.63 / 4.63
Janna-Juulia MäenpääLappajärven Veikot5.03 / 5.03
Milja MäkirantaVähänkyrön Viesti4.85 / 4.58
Safia MekkiPohjan Koitto5.04 / 4.95
Senni Ohra-AhoKangasniemen Kalske4.94 / 4.94
Sohvi PalomäkiRauman Urheilijat4.99 / 4.99
Monamaria PyhältöTampereen Pyrintö5.06 / 5.06
Erika PyykköForssan Salama5.22 / 5.22
Kerttu RantakangasKaipolan Vire5.01 / 5.01
Jonna RomoKangasniemen Kalske5.06 / 5.06
Silja SaarinenVehmaisten Urheilijat5.01 / 5.01
Saana SäiläViipurin Urheilijat4.88 / 4.88
Emmi SaveniusVehmaisten Urheilijat5.43 / 5.43
Isabella StrömbergEspoon Tapiot4.56 / 4.56
Emmi TiljanderTurun Urheiluliitto5.24 / 5.24
 
T14 3-loikka (38)
Aida AhlholmEspoon Tapiot9.68 / 9.68
Emilin AyelbassaTurun Urheiluliitto10.00 / 10.00
Emelie BergholmIF Raseborg10.04 / 10.04
Helmi CardonaKeski-Uudenmaan Yleisurheilu10.31 / 10.31
Ada DjupsundGamlakarleby IF9.85 / 9.85
Vilja HautaniemiLahden Ahkera9.96 / 9.96
Minea HelanderIF Raseborg9.71 / 9.71
Matilda HelminenEspoon Tapiot10.56 / 10.56
Erica HöglundTurun Urheiluliitto9.40 / 9.40
Eveliina HuhtaluhtaAlahärmän Kisa9.93 / 9.93
Kiia IhanmäkiLaitilan Jyske10.39 / 10.39
Kira KaipiainenKarhulan Katajaiset10.09 / 10.09
Hilma KaronenLiedon Parma10.16 / 10.16
Nelli-Lotta KarppelinLimingan Niittomiehet10.62 / 10.62
Kaisa KivinenEspoon Tapiot10.65 / 10.65
Vilma KnutarGamlakarleby IF10.83 / 10.83
Elinda KoivulaHelsingfors IFK11.61 / 11.61
Seliina Kuoppa-AhoAlajärven Ankkurit10.39 / 10.39
Lumia LaaksoKeski-Uudenmaan Yleisurheilu10.16 / 10.16
Unni LeinonenTampereen Pyrintö10.20 / 10.20
Venla MartikainenKeski-Uudenmaan Yleisurheilu10.04 / 10.04
Oona MoisioTampereen Pyrintö9.82 / 9.71
Essi NurmelaSavonlinnan Riento10.07 / 10.07
Anni NurminenEspoon Tapiot10.47 / 10.47
Monamaria PyhältöTampereen Pyrintö10.78 / 10.78
Erika PyykköForssan Salama10.73 / 10.73
Kerttu RantakangasKaipolan Vire10.83 / 10.83
Elli RantalaEspoon Tapiot10.68 / 10.68
Enni RantalaKeski-Uudenmaan Yleisurheilu9.48 / 9.48
Alisa RauhamaaLahden Ahkera10.30 / 10.30
Silja SaarinenVehmaisten Urheilijat10.96 / 10.96
Linnea SaloNokian Urheilijat9.81 / 9.81
Peppi SeppänenNokian Urheilijat9.92 / 9.92
Pinja SiljantoTurun Urheiluliitto9.76 / 9.67
Isabella StrömbergEspoon Tapiot10.08 / 10.08
Emmi TiljanderTurun Urheiluliitto10.90 / 10.90
Laura TouruForssan Salama9.74 / 9.74
Eevi YlitaloJyväskylän Kenttäurheilijat10.49 / 10.39
 
T14 kuula (22)
Ida AarnioRiihimäen Kisko10.80 / 10.49
Niia-Sofia AuranenKarhulan Katajaiset10.41 / 10.41
Malin CederholmIF Nykarlebynejden10.72 / 10.72
Erin FagerströmIF Raseborg10.55 / 10.55
Enni HaulistoTurun Urheiluliitto10.75 / 10.75
Maya-Maria HautalaTurun Urheiluliitto10.10 / 10.10
Moona HeikkinenJyväskylän Kenttäurheilijat11.09 / 11.09
Ira HirvonenOutokummun Partio11.53 / 11.53
Siiri KihlmanJyväskylän Kenttäurheilijat10.25 / 10.25
Tuuli KuljuJanakkalan Jana11.90 / 11.90
Katariina LammiUlvila Sport Team8.90 / 8.90
Ella MäntyläVähänkyrön Viesti15.75 / 15.75
Emilia MuuvilaKiukaisten Kisailijat12.09 / 12.09
Rebecca NelimarkkaUlvila Sport Team13.26 / 13.26
Senni Ohra-AhoKangasniemen Kalske11.05 / 11.05
Jenna OikarinenSotkamon Jymy10.58 / 10.58
Pamela RantalaLittoisten Työväen Urheilijat10.45 / 10.45
Elviira TarvainenMaskun Kataja11.48 / 11.48
Emma VäänänenVantaan Salamat9.86 / 9.86
Sanni-Veera ViertolaRiihimäen Kisko10.96 / 10.96
Aada VuoriahoLaitilan Jyske10.69 / 10.69
Carmen WellingTurun Urheiluliitto12.68 / 12.22
 
T14 kiekko (28)
Ida AarnioRiihimäen Kisko30.73 / 30.73
Helmi CardonaKeski-Uudenmaan Yleisurheilu26.32 / 26.32
Tara HatakkaVantaan Salamat22.94 / 22.94
Enni HaulistoTurun Urheiluliitto34.84 / 34.84
Aino IkäheimoEspoon Tapiot38.47 / 38.47
Essi IlomäkiTampereen Pyrintö28.48 / 28.48
Minttu JärvinenKeuruun Kisailijat26.60 / 26.60
Elsa KeinänenEsbo IF29.25 / 29.25
Oona KokkoTampereen Pyrintö28.37 / 28.37
Saana KoskimäkiKaustisen Pohjan-Veikot38.98 / 38.98
Marianelle KoskinenTurun Weikot Yleisurheilu33.53 / 33.33
Martta LaineValkeakosken Haka41.72 / 41.72
Sallamari LeskinenLiperin Taimi27.01 / 27.01
Ella MäntyläVähänkyrön Viesti32.79 / 32.79
Sara MuukkaVantaan Salamat34.81 / 34.81
Emilia ÖsterbergIF VOM22.35 / 22.35
Madelén PenttinenIF VOM26.08 / 26.08
Pamela RantalaLittoisten Työväen Urheilijat36.38 / 36.38
Ella RåstedtEsbo IF32.91 / 32.91
Alisa RauhamaaLahden Ahkera34.33 / 34.33
Sara SoiniKalannin Vankka30.62 / 30.62
Erica SyrjäläTammelan Ryske34.00 / 34.00
Elviira TarvainenMaskun Kataja37.45 / 37.45
Rania ToivonenUudenkaupungin Kenttäkarhut40.66 / 40.66
Viivi VälimäkiTammelan Ryske32.47 / 32.47
Sanni-Veera ViertolaRiihimäen Kisko31.07 / 31.07
Anni ViljanenToijalan Vauhti35.12 / 35.12
Carmen WellingTurun Urheiluliitto32.42 / 32.42
 
T14 moukari (22)
Erin FagerströmIF Raseborg26.98 / 26.98
Vilma HärkönenSavonlinnan Riento53.71 / 53.71
Tara HatakkaVantaan Salamat41.79 / 41.79
Maya-Maria HautalaTurun Urheiluliitto39.77 / 39.77
Karoliina HirveläJämsänkosken Ilves35.99 / 35.99
Aino IkäheimoEspoon Tapiot48.32 / 48.32
Essi IlomäkiTampereen Pyrintö25.54 / 25.54
Jonna JärveläKaustisen Pohjan-Veikot39.86 / 39.86
Josefina KackurLarsmo IF41.88 / 41.88
Lumi KenttäIF Raseborg31.41 / 31.41
Oona KokkoTampereen Pyrintö31.74 / 31.74
Saana KoskimäkiKaustisen Pohjan-Veikot48.72 / 48.72
Elisabet KujanpääValkeakosken Haka53.15 / 53.15
Martta LaineValkeakosken Haka46.84 / 46.84
Katariina LammiUlvila Sport Team30.29 / 30.29
Melina LundqvistBorgå Akilles40.13 / 40.13
Oona MoisioTampereen Pyrintö30.37 / 30.37
Sara MuukkaVantaan Salamat41.37 / 41.37
Tilda PimiäSaarijärven Pullistus37.60 / 37.60
Mea RosenvallNakkilan Vire42.19 / 42.19
Malva TeerijokiJyväskylän Kenttäurheilijat41.38 / 41.38
Aada VuoriahoLaitilan Jyske45.52 / 45.52
 
T14 keihäs (26)
Aino AaltoHämeenlinnan Tarmo47.00 / 47.00
Molly ForslundVasa IS33.93 / 33.93
Minea HelanderIF Raseborg31.52 / 31.52
Ira HirvonenOutokummun Partio45.13 / 41.64
Siru HuuskolaKeski-Uudenmaan Yleisurheilu36.79 / 34.86
Pirkko JärvikyläJyväskylän Kenttäurheilijat39.65 / 39.65
Joanna KangasSeinäjoen Seudun Urheilijat44.95 / 44.95
Elsa KeinänenEsbo IF36.44 / 36.44
Tuuli KuljuJanakkalan Jana35.57 / 35.57
Aivika KullasPerniön Urheilijat37.90 / 37.86
Kaisa LähdemäkiSeinäjoen Seudun Urheilijat31.11 / 31.11
Emilia LiljeqvistIF Nykarlebynejden35.20 / 35.20
Moa LindénIF Raseborg38.28 / 38.28
Moona MalinenKerimäen Urheilijat42.03 / 42.03
Iida MikkelssonPorin Yleisurheilu34.93 / 34.93
Rebecca NelimarkkaUlvila Sport Team45.17 / 45.17
Jenna OikarinenSotkamon Jymy32.55 / 32.55
Ella RåstedtEsbo IF41.03 / 41.03
Erica SyrjäläTammelan Ryske44.61 / 44.61
Fanny TairaKurikan Ryhti42.25 / 42.25
Sofia TalvensaariKalannin Vankka32.90 / 32.90
Rania ToivonenUudenkaupungin Kenttäkarhut43.49 / 43.49
Viivi VälimäkiTammelan Ryske36.42 / 36.42
Anni ViljanenToijalan Vauhti39.21 / 37.48
Hanna VornanenIF Drott36.26 / 36.26
Emmi Ylä-SoininmäkiHämeenlinnan Tarmo29.20 / 29.20
 
T14 3000m kävely (9)
Aino AnttilaNakkilan Vire16:56.67 / 16:56.67
Isabella EdelmanNurmijärven Yleisurheilu20:10.61 / 20:10.61
Emilia ElläKalannin Vankka17:26.56 / 18:32.26
Emma KorpikallioMikkelin Kilpa-Veikot17:30.47 / 17:30.47
Sara ParviainenNurmijärven Yleisurheilu19:48.78 / 19:48.78
Venla PatrikainenNokian Urheilijat17:41.38 / 17:41.38
Sara PuiroKenttäurheilijat -5818:31.79 / 18:31.79
Veera RantalaLempäälän Kisa Yleisurheilu17:43.19 / 17:43.19
Anna SelinTampereen Pyrintö19:44.61 / 19:44.61