Kilpailukalenteri.fi
Etusivu
Selaus
Haku
Karttahaku


UKK / FAQ
Anna palautetta
Tietoa palvelusta

Tulospalveluohje

Piilota piirin myöntämät kilpailut

Näytä seurakilpailut
Paluu kilpailun tietoihin
Klikkaa seuran nimeä jos haluat nähdä vain kyseisen seuran ilmoittautuneet.
SM-kilpailut
15.02. klo 15:00 SM-hallit
KK.fi:n kautta ilmoittautuneita urheilijoita 342 henk. (445 lajisuoritusta)
M 60m (25)
Nimi Seura Ennätys (PB) / Kauden paras (SB)
Konsta AlatupaKokkolan Työväen Urheilijat 6.93 / 6.93
Jonathan BraceEsbo IF 6.87 / 6.87
Mike ChangalaEsbo IF 7.00 / 7.09
Christoffer EnvallIK Falken 6.95 / 6.95
Emmanuel HitilashaLahden Ahkera 6.99 / 6.99
Tuukka HuuskolaEsbo IF 6.86 / 6.86
Riku IllukkaVantaan Salamat 6.86 / 6.86
Willem KajanderBorgå Akilles 6.84 / 6.84
Viktor KanteleBorgå Akilles 6.95 / 6.97
Sampo KiviharjuHämeenlinnan Tarmo 7.09 / 7.09
Santeri KuusiniemiLempäälän Kisa Yleisurheilu 6.84 / 7.02
Aleksi LehtoSeinäjoen Seudun Urheilijat 6.89 / 7.02
Joona LuotonenIF Sibbo-Vargarna 6.80 / 6.80
Ilari MäkinenHelsingfors IFK 6.94 / 7.07
Pavel MäkinenHelsingfors IFK 7.02 / 7.04
Erno MehtonenSavonlinnan Riento 6.90 / 6.90
Ville MyllymäkiKankaanpään Seudun Leisku 6.70 / 6.73
Heikki NieminenJanakkalan Jana 6.93 / 7.11
Arttu PaananenEsbo IF 6.97 / 7.04
Arttu PeltolaJyväskylän Kenttäurheilijat 6.97 / 6.97
Samuel PurolaOulun Pyrintö 6.67 / 6.75
Roope SaarinenEsbo IF 6.88 / 6.92
Kalle SalminenJoensuun Kataja 6.86 / 6.86
Samuli SamuelssonIkaalisten Urheilijat 6.72 / 6.83
Eino VuoriHämeenlinnan Tarmo 7.00 / 7.00
 
M 200m (29)
Ville AarnivalaTampereen Pyrintö21.85 / 21.85
Erik BackHelsingfors IFK21.86 / 21.86
Jonathan BraceEsbo IF22.27 / 22.27
Christoffer EnvallIK Falken22.56 / -
Mikael GranqvistIF Sibbo-Vargarna22.68 / 22.76
Eero HelppolainenPorin Tarmo23.84 / -
Eero HirvinenKankaanpään Seudun Leisku - / -
Tuukka HuuskolaEsbo IF21.62 / 21.62
Riku IllukkaVantaan Salamat22.22 / -
Filiph JohanssonGamlakarleby IF22.33 / -
Elias JradKenttäurheilijat -5822.67 / -
Viljami KaasalainenJyväskylän Kenttäurheilijat21.98 / 21.98
Willem KajanderBorgå Akilles21.69 / -
Niko KangasojaOulun Pyrintö22.60 / 22.60
Lassi KaukonenHelsingin Kisa-Veikot22.18 / 22.32
Jonatan KinnunenJyväskylän Kenttäurheilijat22.55 / 22.55
Sampo KiviharjuHämeenlinnan Tarmo22.15 / 22.15
Oskari LehtonenNurmijärven Yleisurheilu21.66 / -
Matias LinkoahoHelsingin Kisa-Veikot21.99 / 22.08
Pavel MäkinenHelsingfors IFK22.78 / 22.78
Tommi MäkinenHelsingin Kisa-Veikot22.12 / -
Erno MehtonenSavonlinnan Riento22.74 / 22.74
Kristian PeltolaJyväskylän Kenttäurheilijat22.79 / 22.79
Samuel PurolaOulun Pyrintö21.11 / -
Ilari RyyppöTampereen Urheilijat -3822.20 / -
Roope SaarinenEsbo IF21.34 / 21.52
Asseri VälimäkiNoormarkun Nopsa22.76 / 22.76
Eemeli VälimäkiNoormarkun Nopsa22.38 / 22.38
Pietari ValorantaJyväskylän Kenttäurheilijat22.67 / 22.67
 
M 400m (19)
Ville AarnivalaTampereen Pyrintö - / -
Erik BackHelsingfors IFK 48.05 / 48.05
Niklas BjörkenheimEsbo IF 50.25 / 50.25
Juuso HassiOriveden Ponnistus 49.34 / 50.78
Filiph JohanssonGamlakarleby IF 48.79 / 48.79
Elias JradKenttäurheilijat -58 50.94 / -
Jouko JuntunenTampereen Pyrintö 50.58 / -
Ville LampinenKenttäurheilijat -58 48.99 / -
Jaakko LehtiläTampereen Pyrintö - / -
Matias LinkoahoHelsingin Kisa-Veikot 49.68 / 49.74
Samuli LosoiTampereen Pyrintö 51.46 / 51.46
Atte NevalaKenttäurheilijat -58 51.49 / 51.49
Juho PirskanenKuopion Reipas 49.52 / 50.76
Kalle RaitalaTampereen Pyrintö 50.73 / 51.14
Ilari RyyppöTampereen Urheilijat -38 49.41 / 49.41
Joel TurkkaTampereen Pyrintö - / -
Asseri VälimäkiNoormarkun Nopsa 51.61 / -
Eemeli VälimäkiNoormarkun Nopsa 50.49 / -
Christian VänttinenNaantalin Löyly 51.99 / -
 
M 800m (16)
Lauri HassiOriveden Ponnistus1:55.36 / 1:55.36
Niklas HeikkiläKuusankosken Urheiluseura1:55.20 / 1:57.85
Santtu HeikkinenLempäälän Kisa Yleisurheilu1:55.09 / 1:55.09
Panu JantunenHelsingin Kisa-Veikot1:53.09 / 1:55.60
Aleksi KiveläLempäälän Kisa Yleisurheilu2:01.91 / -
Antton LauntoSauvon Urheilijat1:55.53 / 1:57.25
Jaakko LehtiläTampereen Pyrintö1:55.10 / 1:55.10
Mikko RahkolaPudasjärven Urheilijat1:55.66 / 1:55.66
Jussi RaittinenKurikan Ryhti1:56.71 / 1:58.92
Alex RauhalaVasa IS1:54.92 / -
Joonas RinneSaarijärven Pullistus1:51.28 / 1:51.28
Tuomo SalonenEspoon Tapiot1:51.42 / 1:54.08
Elias TuominenNaantalin Löyly1:55.25 / 1:55.25
Eelis UittoViipurin Urheilijat1:53.26 / 1:53.26
Niko ViljolaHelsingin Kisa-Veikot1:52.39 / 1:52.39
Joni VirkkalaGamlakarleby IF1:56.90 / 1:57.25
 
M 1500m (16)
Tuure HaapanenTurun Urheiluliitto 4:08.50 / -
Konsta HämäläinenJoensuun Kataja - / -
Niklas HeikkiläKuusankosken Urheiluseura 3:58.14 / -
Santtu HeikkinenLempäälän Kisa Yleisurheilu 4:21.24 / -
Samu HeikkonenLappeenrannan Urheilu-Miehet 3:58.71 / 3:58.71
Samuli HussaLimingan Niittomiehet 4:00.09 / -
Panu JantunenHelsingin Kisa-Veikot 3:51.57 / -
Ossi KekkiLahden Ahkera 3:56.13 / -
Aleksi KiveläLempäälän Kisa Yleisurheilu 4:21.34 / -
Robin KronqvistIK Falken 3:58.39 / 3:58.39
Antton LauntoSauvon Urheilijat 3:58.57 / 3:58.57
Samu MikkonenJoensuun Kataja 3:50.19 / -
Tuomas PuputtiIF Raseborg 4:01.45 / -
Joonas RinneSaarijärven Pullistus 3:45.20 / 3:45.20
Tuomo SalonenEspoon Tapiot 3:48.40 / 3:52.37
Martti SiikaluomaLahden Ahkera 3:54.59 / -
 
M 3000m (17)
Hannu GranbergLahden Ahkera 8:07.18 / 8:28.95
Konsta HämäläinenJoensuun Kataja - / -
Mikko HirvonenJoensuun Kataja - / -
Samuli HussaLimingan Niittomiehet 8:26.79 / 8:26.79
Antti IhamäkiAlajärven Ankkurit 8:27.87 / 8:27.87
Jussi KarkkulainenPyhäselän Urheilijat - / -
Ossi KekkiLahden Ahkera 8:17.50 / -
Mika KotirantaJoensuun Kataja 8:43.76 / -
Robin KronqvistIK Falken - / -
Samu MikkonenJoensuun Kataja 8:19.70 / 8:24.08
Aki NummelaHelsingin Kisa-Veikot 8:21.72 / 8:51.11
Jaakko PiesanenSaarijärven Pullistus 8:16.36 / -
Topi RaitanenHelsingin Kisa-Veikot 7:55.71 / -
Eero SalevaHelsingin Kisa-Veikot 8:12.10 / 8:12.10
Martti SiikaluomaLahden Ahkera 8:23.57 / -
Miika TenhunenNivalan Urheilijat 8:27.24 / 8:27.24
Niklas WihlmanTurun Urheiluliitto 8:41.91 / 8:41.91
 
M 60m aj (7)
Juuso HassiOriveden Ponnistus 8.36 / 8.37
Viktor KanteleBorgå Akilles 7.98 / 8.01
Elmo LakkaJyväskylän Kenttäurheilijat 7.65 / 7.69
Ilari ManninenJyväskylän Kenttäurheilijat 7.88 / 7.91
Pyry SantahuhtaKankaanpään Seudun Leisku 8.29 / 8.29
Otto SeppäläLamminpään Korpi 8.13 / 8.50
Miska SundbergJyväskylän Kenttäurheilijat 8.12 / 8.29
 
M 300m aj (10)
Jonni BlomqvistBorgå Akilles37.58 / 37.58
Markus HurriLiedon Parma40.62 / 40.62
Tuomas LehtonenLiedon Parma37.20 / 37.20
Edward LindbergIF Sibbo-Vargarna38.96 / 39.33
Samuli RaikunenLiedon Parma39.30 / 39.30
Jussi RaittinenKurikan Ryhti41.66 / -
Kalle StylmanLiedon Parma40.82 / 40.82
Iiro SurkkaJyväskylän Kenttäurheilijat40.33 / 40.33
Anton TallbackaHelsingfors IFK38.21 / 38.21
Kasperi ValonenTampereen Pyrintö40.87 / 40.87
 
M korkeus (8)
Jesse HuttunenSavitaipaleen Urheilijat2.10 / 2.06
Aleksi KlemolaUllavan Kilpa2.04 / 1.99
Daniel KosonenTampereen Pyrintö2.15 / 2.15
Arttu MattilaÄänekosken Urheilijat2.16 / 2.13
Valtteri MattilaÄänekosken Urheilijat2.09 / 2.00
Matias MustonenLempäälän Kisa Yleisurheilu2.11 / 2.08
Valtteri VälimäkiUudenkaupungin Kenttäkarhut2.11 / 2.09
Ville WaherTurun Urheiluliitto2.06 / 2.06
 
M seiväs (13)
Juho AlasaariLaihian Luja5.05 / 5.05
Tommi HolttinenSomeron Esa5.55 / 5.38
Jere KeskinenVaasan Toverit5.32 / 5.32
Johan-Antti KivilahtiHaapajärven Kiilat5.05 / 5.05
Urho KujanpääTampereen Pyrintö5.56 / 5.45
Anton KunnasIF Sibbo-Vargarna5.22 / 5.22
Mikko PaavolaAlajärven Ankkurit5.41 / 5.41
Olli RannikkoNokian Urheilijat5.38 / 4.80
Jami SiiraTampereen Pyrintö4.95 / 4.90
Eetu TurakainenTurun Urheiluliitto5.35 / 5.25
Leo UusimäkiKenttäurheilijat -585.10 / 5.10
Einari VälimäkiNoormarkun Nopsa5.10 / 5.01
Tomas WeckstenKarhulan Urheilijat5.55 / 5.46
 
M pituus (13)
Iikka AlingueJanakkalan Jana7.03 / 7.00
Janne EtelämäkiKuortaneen Kunto7.25 / 7.13
Eero HaapalaViipurin Urheilijat8.11 / -
Konsta KauppinenOrimattilan Jymy7.11 / 6.66
Pyry KeränenKarkkilan Pojat7.16 / 7.12
Joona LuotonenIF Sibbo-Vargarna7.12 / -
Miika MäkinenRiihimäen Kisko7.04 / 6.51
Kristian PulliViipurin Urheilijat7.83 / -
Tuomas RouvaliJyväskylän Kenttäurheilijat7.45 / 6.72
Julius ToivolaJyväskylän Kenttäurheilijat7.10 / 6.81
Joska TommolaLahden Ahkera7.00 / 7.00
Arttu TyystjärviLappeenrannan Urheilu-Miehet7.09 / -
Valtteri VälläriJanakkalan Jana7.08 / 6.98
 
M 3-loikka (10)
Iikka AlingueJanakkalan Jana15.47 / 15.47
Tuomas KaukolahtiKenttäurheilijat -5816.35 / 15.53
Simo LipsanenLappeenrannan Urheilu-Miehet16.98 / 16.40
Veikko NugrahaEspoon Tapiot15.62 / 15.62
Daniel OfosuTurun Weikot Yleisurheilu15.18 / 15.18
Kristian PeltolaJyväskylän Kenttäurheilijat14.35 / 14.35
Niko SimolaVammalan seudun Voima14.35 / 14.27
Daniel SjölindIF Åsarna15.15 / -
Antti TieksoTurun Weikot Yleisurheilu14.95 / 14.95
Arttu TyystjärviLappeenrannan Urheilu-Miehet15.56 / 15.49
 
M kuula (9)
Eero AholaPorin Yleisurheilu18.11 / 17.94
Arttu KangasKankaanpään Seudun Leisku20.30 / 19.50
Samuli KyrönviitaIkaalisten Urheilijat18.02 / 17.84
Lauri LindqvistSiilinjärven Ponnistus16.26 / 16.26
Niklas LoukolaSeinäjoen Seudun Urheilijat17.14 / 16.23
Nico OksanenTurun Urheiluliitto17.88 / 17.88
Tomas SöderlundIF Raseborg19.12 / 18.51
Panu TirkkonenKeiteleen Kunto18.27 / 17.79
Mikko ToiviainenLoimaan Jankko18.35 / 18.35
 
M 5000m kävely (5)
Joni HavaEspoon Tapiot20:56.16 / -
Sajan IrincheevEspoon Tapiot - / -
Jarkko KinnunenJalasjärven Jalas19:37.74ot / -
Matias KorpelaTurun Urheiluliitto20:06.8oth / 22:36.23
Jaakko MäättänenEspoon Tapiot21:43.9hot / 21:56.1h
 
N 60m (43)
Carita BarskEspoon Tapiot 8.33 / -
Olivia Ben KhalifaTampereen Pyrintö 7.67 / 7.67
Eveliina BogdanoffKuivasjärven Aura 7.78 / 7.84
Matilda BogdanoffHelsingfors IFK 7.49 / 7.49
Minea FogelholmEspoon Tapiot 7.81 / 7.81
Sara FrancisKiuruveden Urheilijat 7.45 / 7.57
Petra HäggqvistHelsingin Kisa-Veikot 7.79 / 7.79
Annika HaverinenKajaanin Kipinä 7.57 / 7.73
Säde HonkalaTurun Urheiluliitto 7.69 / 7.88
Merituuli JääskeläinenLappeenrannan Urheilu-Miehet 7.68 / 7.68
Jandeh JallowOulun Pyrintö 7.62 / 7.62
Sofia JärvelinAlavuden Urheilijat 7.80 / 7.80
Lotta KemppinenHelsingfors IFK 7.28 / 7.28
Saara KeskitaloEspoon Tapiot 7.53 / 7.53
Laura KoivistoJyväskylän Kenttäurheilijat 7.82 / 7.82
Jenna KokkonenKajaanin Kipinä 7.56 / 7.56
Tanja KokkonenLappeenrannan Urheilu-Miehet 7.87 / -
Anniina KortetmaaJyväskylän Kenttäurheilijat 7.36 / 7.61
Johanna KylmänenRaision Kuula 7.43 / 7.43
Maisa LaaksoVasa IS 7.93 / 7.98
Linda LeveelahtiHelsingfors IFK 7.82 / 7.84
Ilona LuomaTampereen Pyrintö 7.85 / 7.93
Sanni MahonenJyväskylän Kenttäurheilijat 7.60 / 7.75
Olivia MäkinenTampereen Pyrintö 7.84 / 7.88
Evelina OjaniittuTurun Weikot Yleisurheilu 7.84 / 7.91
Eeva PaavilainenTurun Weikot Yleisurheilu 7.64 / 7.78
Henriikka ParpalaHelsingfors IFK 7.47 / 7.68
Veera PudasVeitsiluodon Kisaveikot 7.65 / 7.65
Aino PulkkinenJyväskylän Kenttäurheilijat 7.47 / 7.47
Anna PursiainenEspoon Tapiot 7.52 / 7.52
Maria RäsänenLapinlahden Veto 7.39 / 7.61
Elisabet SalmelaVeitsiluodon Kisaveikot 7.73 / 7.73
Netta SaloSavonlinnan Riento 7.68 / 7.84
Jasmin ShowlahHelsingfors IFK 7.43 / 7.69
Anni SiirtolaHelsingin Kisa-Veikot 7.69 / 7.79
Sara SiltalaHelsingin Kisa-Veikot 7.76 / 7.76
Sonja StångKuivasjärven Aura 7.79 / 7.97
Alina StrömbergLarsmo IF 7.74 / 7.79
Emma TainioPaimion Urheilijat 7.83 / 7.83
Tiia TammisaloEsbo IF 7.75 / 8.09
Milja ThuresonTurun Toverit 7.42 / 7.56
Vilma VäliharjuTampereen Pyrintö 7.85 / 7.85
Essi VehmaaLappeenrannan Urheilu-Miehet 7.82 / 7.82
 
N 200m (35)
Mette BaasVeitsiluodon Kisaveikot24.54 / 24.64
Minea FogelholmEspoon Tapiot25.98 / 25.98
Sara FrancisKiuruveden Urheilijat24.39 / 25.23
Säde HonkalaTurun Urheiluliitto25.79 / 26.31
Julia IhantolaEspoon Tapiot25.66 / 25.66
Merituuli JääskeläinenLappeenrannan Urheilu-Miehet25.69 / 25.69
Jandeh JallowOulun Pyrintö25.64 / 25.64
Sofia JärvelinAlavuden Urheilijat25.72 / 25.72
Laura KemppainenPohjan Koitto25.71 / 25.71
Laura KoivistoJyväskylän Kenttäurheilijat26.06 / 26.06
Jenna KokkonenKajaanin Kipinä24.90 / 24.90
Anniina KortetmaaJyväskylän Kenttäurheilijat24.36 / 24.59
Helmi KortetmaaKannuksen Ura25.77 / 25.77
Kira KruutiHelsingin Kisa-Veikot24.94 / 25.31
Johanna KylmänenRaision Kuula25.37 / 25.51
Maisa LaaksoVasa IS26.10 / 26.50
Anniina LaitinenHelsingin Kisa-Veikot24.45 / 25.66
Anne-Mari LehtiöKenttäurheilijat -5825.79 / -
Linda LeveelahtiHelsingfors IFK25.80 / 25.92
Sanni MahonenJyväskylän Kenttäurheilijat24.82 / 25.92
Nea MattilaHelsingfors IFK24.35 / 24.84
Evelina OjaniittuTurun Weikot Yleisurheilu26.02 / -
Veera PudasVeitsiluodon Kisaveikot25.79 / 25.79
Aino PulkkinenJyväskylän Kenttäurheilijat23.98 / 24.00
Anna PursiainenEspoon Tapiot24.71 / 24.71
Maria RäsänenLapinlahden Veto24.42 / 25.09
Martta RautalaViipurin Urheilijat25.75 / 25.94
Elisabet SalmelaVeitsiluodon Kisaveikot25.81 / 25.83
Netta SaloSavonlinnan Riento24.62 / 25.30
Sara SiltalaHelsingin Kisa-Veikot25.11 / 25.11
Alina StrömbergLarsmo IF25.34 / -
Emma TainioPaimion Urheilijat25.99 / 25.99
Milja ThuresonTurun Toverit24.02 / 24.25
Taru VäisänenOulun Pyrintö25.73 / 25.73
Simone WiklundIF Nykarlebynejden25.92 / 25.96
 
N 400m (19)
Mette BaasVeitsiluodon Kisaveikot 56.46 / 56.46
Jemina ForssTampereen Pyrintö 58.66 / 59.88
Annika HannolaHelsingin Kisa-Veikot 58.41 / -
Riina HeikkonenLappeenrannan Urheilu-Miehet 58.68 / 58.86
Erin KarjalahtiNurmijärven Yleisurheilu 58.07 / -
Laura KemppainenPohjan Koitto 59.49 / 59.49
Kira KruutiHelsingin Kisa-Veikot 57.04 / 57.86
Sara KuivistoBorgå Akilles 56.21 / -
Viivi LehikoinenHelsingfors IFK 55.27 / 55.27
Eveliina MäättänenKeski-Uudenmaan Yleisurheilu 55.09 / 55.85
Veera MattilaVammalan seudun Voima - / -
Eveliina OjalaSoinin Sisu 58.95 / 60.83
Siiri RainioJyväskylän Kenttäurheilijat 59.69 / 59.72
Sini RajaniemiLahden Ahkera 58.84 / 58.84
Martta RautalaViipurin Urheilijat - / -
Iina TakkulaKuivasjärven Aura 60.65 / 60.65
Milja ThuresonTurun Toverit 54.70 / 54.70
Noora ToivoToijalan Vauhti 57.15 / 58.20
Viola WestlingTurun Urheiluliitto 58.21 / 58.21
 
N 800m (18)
Marika AarnioTurun Weikot Yleisurheilu2:19.05 / -
Nathalie BlomqvistIK Falken2:10.69 / 2:11.90
Jemina ForssTampereen Pyrintö2:13.54 / -
Heini IkonenJyväskylän Kenttäurheilijat2:12.69 / 2:12.69
Kiia KeinonenTampereen Pyrintö2:15.10 / 2:15.10
Ronja KoskelaKuivasjärven Aura2:17.62 / 2:17.62
Ella KoskiniemiEspoon Tapiot2:21.73 / 2:21.73
Pinja KotinurmiLahden Ahkera2:14.75 / -
Sara KuivistoBorgå Akilles2:04.20 / -
Roosa LahtinenYlöjärven Urheilijat2:15.82 / -
Moona LatvalaHelsingin Kisa-Veikot2:17.47 / 2:17.66
Lotta MäkinenJyväskylän Kenttäurheilijat2:11.68 / 2:26.06
Maria Murtorinne-TaskinenKuopion Reipas2:16.36 / -
Janette NiemiJyväskylän Kenttäurheilijat2:14.48 / -
Kirsi PekkanenKuopion Reipas2:13.90 / 2:13.90
Erika UtriainenVeitsiluodon Kisaveikot2:14.40 / 2:14.40
Alisa VirtanenJyväskylän Kenttäurheilijat2:10.92 / -
Viola WestlingTurun Urheiluliitto2:12.48 / 2:12.48
 
N 1500m (9)
Nathalie BlomqvistIK Falken 4:19.77 / 4:19.77
Katri GauriloffKeski-Uudenmaan Yleisurheilu 4:43.32 / -
Linnea HaralaSomeron Esa 4:42.59 / -
Heini IkonenJyväskylän Kenttäurheilijat 4:49.28 / 4:49.28
Mona JäppinenHelsingin Kisa-Veikot 4:37.74 / -
Maria Murtorinne-TaskinenKuopion Reipas 4:35.34 / 4:47.01
Johanna PeiponenRovaniemen Lappi 4:41.13 / -
Kaisa TyniPyhtään Yritys 4:24.49 / -
Alisa VirtanenJyväskylän Kenttäurheilijat 4:29.07 / -
 
N 3000m (19)
Nina ChydeniusGamlakarleby IF 9:51.66 / -
Anna HaatajaOulun Pyrintö10:08.12 / -
Iida HaatajaOulun Pyrintö 9:59.43 / -
Emma HakalaEspoon Tapiot10:33.10 / 10:33.10
Oona-Mari HakulinenJyväskylän Kenttäurheilijat10:29.38 / 10:32.40
Linnea HaralaSomeron Esa10:09.26 / -
Taru HäyrinenMikkelin Kilpa-Veikot11:00.97 / -
Mona JäppinenHelsingin Kisa-Veikot10:07.09 / 10:11.98
Laura KarkkulainenPyhäselän Urheilijat - / -
Annemari KiekaraPudasjärven Urheilijat - / -
Pinja KotinurmiLahden Ahkera10:16.94 / 10:16.94
Krista LindholmPudasjärven Urheilijat10:23.91 / 10:23.91
Anne-Marika PartanenKuopion Reipas10:42.29 / -
Johanna PeiponenRovaniemen Lappi 9:44.16 / 9:44.16
Camilla RichardssonVasa IS 9:13.44 / 9:18.59
Sara-Elise RuokonenKuusjoen Humu10:19.99 / -
Katarina SkräddarHelsingin Jyry 9:48.10 / -
Kaisa TyniPyhtään Yritys 9:31.09 / 9:58.52
Amanda VirtanenTurun Urheiluliitto10:18.64 / 10:39.58
 
N 60m aj (25)
Olivia Ben KhalifaTampereen Pyrintö 8.55 / 8.55
Eveliina BogdanoffKuivasjärven Aura 8.89 / 8.89
Matilda BogdanoffHelsingfors IFK 8.03 / 8.03
Julia EnarviJyväskylän Kenttäurheilijat 8.24 / 8.46
Reetta HämäläinenLahden Ahkera 8.99 / 9.05
Lotta HaralaTampereen Pyrintö 8.17 / 8.35
Mari HeinonenKajaanin Kipinä 9.02 / 9.02
Reetta HurskeTampereen Pyrintö 7.97 / 7.99
Nora-Julia IsoluomaJyväskylän Kenttäurheilijat 8.75 / 8.86
Saara KeskitaloEspoon Tapiot 8.39 / 8.39
Sanni KettunenSalon Vilpas 8.81 / 8.81
Tanja KokkonenLappeenrannan Urheilu-Miehet 8.57 / 8.68
Petra-Sofia LaaksoHelsingin Kisa-Veikot 8.63 / 8.87
Nooralotta NeziriJyväskylän Kenttäurheilijat 7.97 / 7.97
Ella NisulaKuivasjärven Aura 8.70 / 8.70
Heidi ParikkaHelsingin Kisa-Veikot 8.99 / 9.01
Marika PartinenJoensuun Kataja 8.49 / 8.54
Janika PulkkinenSavonlinnan Riento 8.95 / 8.95
Jessica RautelinEsbo IF 8.81 / 8.87
Janette RinneHelsingin Kisa-Veikot 8.66 / -
Anni SiirtolaHelsingin Kisa-Veikot 8.28 / 8.48
Sonja StångKuivasjärven Aura 8.74 / 8.88
Saga VanninenTampereen Pyrintö 8.57 / 8.57
Essi VehmaaLappeenrannan Urheilu-Miehet 8.78 / 8.78
Lotta VentoTurun Urheiluliitto 8.65 / 8.65
 
N 300m aj (12)
Frida HämäläinenTampereen Pyrintö42.22 / 42.79
Annika HannolaHelsingin Kisa-Veikot42.07 / 43.39
Mari HeinonenKajaanin Kipinä45.24 / 45.24
Pinja HeinonenTampereen Pyrintö44.01 / 44.60
Erin KarjalahtiNurmijärven Yleisurheilu43.17 / 45.04
Mathilda KvistVasa IS42.45 / 42.55
Viivi LehikoinenHelsingfors IFK41.15 / -
Eveliina MäättänenKeski-Uudenmaan Yleisurheilu41.74 / 41.74
Veera MattilaVammalan seudun Voima46.57 / 46.57
Heidi SalminenJyväskylän Kenttäurheilijat42.82 / 42.82
Meeri SalomaaEsbo IF43.72 / 43.72
Noora ToivoToijalan Vauhti41.62 / 43.64
 
N korkeus (12)
Ilona ÄyräväinenKarhulan Katajaiset1.81 / 1.79
Jessica KähäräMikkelin Kilpa-Veikot1.90 / 1.82
Gabriela KosonenJyväskylän Kenttäurheilijat1.81 / 1.75
Sini LälläJyväskylän Kenttäurheilijat1.84 / 1.83
Miia LindholmHelsingfors IFK1.81 / 1.73
Elin PajunenIF Åsarna1.80 / 1.75
Venla PulkkanenLahden Ahkera1.78 / 1.78
Laura RautanenVilppulan Veikot1.87 / 1.82
Linda SandblomHIK Friidrott1.93 / 1.84
Miia SillmanTampereen Pyrintö1.86 / 1.83
Heta TuuriLahden Ahkera1.88 / 1.88
Viivi VoutilainenTurun Urheiluliitto1.82 / 1.78
 
N seiväs (9)
Saga AnderssonEsbo IF4.42 / 4.26
Pinja KoivumäkiLauttakylän Luja3.90 / 3.90
Henriikka KönönenKuivasjärven Aura4.15 / 4.06
Elina LampelaOulun Pyrintö4.35 / 4.35
Vanessa LindbergRiihimäen Kisko3.50 / 3.50
Essi MelenderVaasan Vasama4.07 / 4.07
Wilma MurtoSalon Vilpas4.71 / 4.60
Laura OllikainenVarkauden Kenttä-Veikot4.30 / 4.30
Emma RovasaloHyvinkään seudun Urheilijat3.82 / 3.82
 
N pituus (14)
Katja KangasPohjan Koitto5.87 / 5.54
Anne-Mari LehtiöKenttäurheilijat -586.24 / 6.05
Nea LentoTampereen Pyrintö6.24 / 5.98
Roosa MäättäläKokkolan Veikot6.31 / 6.31
Emmi MäkinenJyväskylän Kenttäurheilijat6.34 / 6.03
Olivia MäkinenTampereen Pyrintö5.83 / 5.78
Jessica MiettinenJoensuun Kataja5.93 / 5.93
Oona NieminenJyväskylän Kenttäurheilijat5.95 / 5.95
Marika PartinenJoensuun Kataja6.12 / 5.74
Gia ReinholmJyväskylän Kenttäurheilijat5.99 / 5.61
Sini SanaslahtiKaipolan Vire6.10 / 6.10
Miia SillmanTampereen Pyrintö6.10 / -
Aino TapioIF Sibbo-Vargarna5.84 / 5.77
Paula VihtalahtiNoormarkun Nopsa5.59 / 5.38
 
N 3-loikka (13)
Wilhelmiina HarjuJyväskylän Kenttäurheilijat12.22 / -
Lotta KirvesmiesMikkelin Kilpa-Veikot12.08 / 12.08
Elina KostiainenVihdin Viesti13.03 / 11.98
Janita LeppärantaKristiinan Urheilijat11.78 / 11.78
Tilda LipastiHelsingfors IFK12.29 / 12.28
Roosa MähönenJyväskylän Kenttäurheilijat12.11 / 12.11
Jessica MiettinenJoensuun Kataja12.47 / 12.40
Oona NieminenJyväskylän Kenttäurheilijat12.40 / 12.40
Ella NisulaKuivasjärven Aura12.70 / 12.25
Maria PeuraTervolan Terävä12.42 / 12.04
Emma PullolaVaasan Vasama13.43 / 13.43
Gia ReinholmJyväskylän Kenttäurheilijat12.10 / -
Senni SalminenImatran Urheilijat13.83 / 13.83
 
N kuula (12)
Suvi ArvelaVehmaan Kiisto13.97 / 13.97
Kaisu EskelinenMaaningan Mahti14.91 / 14.91
Janette HanskiKarhulan Urheilijat14.00 / 13.51
Suvi HelinTampereen Pyrintö15.96 / 15.26
Sanni KuparinenJanakkalan Jana13.09 / 13.09
Helena LeveelahtiVirtain Urheilijat14.79 / -
Senja MäkitörmäVarpaisjärven Vire16.95 / 16.72
Jessica MeriheinäLiljendal IK14.74 / 14.74
Eveliina RouvaliKuopion Reipas16.50 / 16.15
Henna SallinenSavonlinnan Riento14.44 / 14.25
Linn SundVasa IS13.25 / 13.25
Tiia TirkkonenKeiteleen Kunto13.30 / 13.30
 
N 3000m kävely (8)
Peppi AhponenPyhäselän Urheilijat13:39.23ot / 13:55.0h
Elina HeikkinenOulun Pyrintö14:04.60ot / 14:28.20ot
Anniina KivimäkiLapuan Virkiä13:55.36ot / -
Venla LaihoLaitilan Jyske14:13.56 / -
Elisa NeuvonenLappeenrannan Urheilu-Miehet13:42.46 / -
Venla-Nora NirkkonenTurun Weikot Yleisurheilu15:49.70ot / 15:57.81
Ellen SeistoEspoon Tapiot14:55.5h / 14:55.5h
Heta VeikkolaLapuan Virkiä14:59.94ot / -