Kilpailukalenteri.fi
Etusivu
Selaus
Haku
Karttahaku


UKK / FAQ
Anna palautetta
Tietoa palvelusta

Tulospalveluohje

Piilota piirin myöntämät kilpailut

Näytä seurakilpailut
Paluu kilpailun tietoihin
Klikkaa seuran nimeä jos haluat nähdä vain kyseisen seuran ilmoittautuneet.
SM-kilpailut
22.02. klo 09:00 Nuorten SM-hallit
KK.fi:n kautta ilmoittautuneita urheilijoita 737 henk. (1191 lajisuoritusta)
M22 60m (18)
Nimi Seura Ennätys (PB) / Kauden paras (SB)
Konsta AlatupaKokkolan Työväen Urheilijat 6.91 / 6.91
David BammVasa IS 7.21 / 7.37
Mikael GranqvistIF Sibbo-Vargarna 7.28 / 7.28
Lasse HämelahtiJanakkalan Jana 7.01 / -
Eero HelppolainenPorin Tarmo 7.02 / 7.02
Tuukka HuuskolaEsbo IF 6.86 / 6.86
Riku IllukkaVantaan Salamat 6.83 / 6.83
Joonas LiukkonenJuvan Urheilijat 7.07 / 7.16
Pavel MäkinenHelsingfors IFK 7.02 / 7.04
Erno MehtonenSavonlinnan Riento 6.90 / 6.90
Mahance MuisaVasa IS 7.72 / 7.72
Miska SundbergJyväskylän Kenttäurheilijat 7.00 / -
Tha TaLarsmo IF 7.13 / 7.15
Julius ToivolaJyväskylän Kenttäurheilijat 7.13 / 7.15
Joska TommolaLahden Ahkera 7.17 / 7.17
Leo UusimäkiKenttäurheilijat -58 6.97 / 6.97
Valtteri VälläriJanakkalan Jana 7.12 / 7.12
Pietari ValorantaJyväskylän Kenttäurheilijat 7.06 / 7.06
 
M22 200m (18)
Jonni BlomqvistBorgå Akilles23.27 / -
Mikael GranqvistIF Sibbo-Vargarna22.68 / 22.76
Eero HelppolainenPorin Tarmo23.84 / -
Tuukka HuuskolaEsbo IF21.62 / 21.62
Riku IllukkaVantaan Salamat22.22 / -
Rikhard LehtinenJyväskylän Kenttäurheilijat24.00 / 24.00
Tuomas LehtonenLiedon Parma22.15 / 22.74
Pavel MäkinenHelsingfors IFK22.78 / 22.78
Tommi MäkinenHelsingin Kisa-Veikot22.12 / -
Erno MehtonenSavonlinnan Riento22.74 / 22.74
Mahance MuisaVasa IS - / -
Pekka SinkkonenHelsingfors IFK22.84 / -
Harald SpoofTurun Urheiluliitto23.50 / 23.87
Iiro SurkkaJyväskylän Kenttäurheilijat23.21 / 23.21
Anton TallbackaHelsingfors IFK22.84 / -
Kabongu TshibanguVasa IS25.18 / -
Asseri VälimäkiNoormarkun Nopsa22.76 / 22.76
Pietari ValorantaJyväskylän Kenttäurheilijat22.67 / 22.67
 
M22 400m (13)
Jonni BlomqvistBorgå Akilles 51.06 / -
Elias JradKenttäurheilijat -58 - / -
Rikhard LehtinenJyväskylän Kenttäurheilijat 54.05 / 54.05
Tuomas LehtonenLiedon Parma 49.33 / 49.36
Daniel LundmarkHelsingfors IFK 50.05 / -
Tommi MäkinenHelsingin Kisa-Veikot 50.36 / -
Pekka SinkkonenHelsingfors IFK 49.99 / -
Iiro SurkkaJyväskylän Kenttäurheilijat 52.28 / 52.43
Anton TallbackaHelsingfors IFK 51.03 / -
Kabongu TshibanguVasa IS 54.85 / -
Asseri VälimäkiNoormarkun Nopsa - / -
Christian VänttinenNaantalin Löyly - / -
Niko ViljolaHelsingin Kisa-Veikot 49.91 / 50.22
 
M22 800m (12)
Konsta HämäläinenJoensuun Kataja1:57.62 / 1:57.62
Niklas HeikkiläKuusankosken Urheiluseura1:55.20 / 1:57.85
Samu HeikkonenLappeenrannan Urheilu-Miehet2:00.59 / 2:00.59
Joonatan JunkkalaVammalan seudun Voima2:03.46 / -
Aleksi KiveläLempäälän Kisa Yleisurheilu2:01.91 / -
Lassi KuvaLahden Ahkera1:57.40 / 1:57.40
Daniel LundmarkHelsingfors IFK1:56.77 / 1:56.77
Vincent QuednauHelsingin Kisa-Veikot1:58.98 / -
Elias TuominenNaantalin Löyly1:55.25 / 1:55.25
Christian VänttinenNaantalin Löyly1:57.87 / -
Väinö VenetjokiGamlakarleby IF1:57.61 / 1:57.61
Niko ViljolaHelsingin Kisa-Veikot1:52.39 / 1:52.39
 
M22 1500m (11)
Samuel FeshayeLeppävaaran Sisu 4:12.48 / 4:13.11
Konsta HämäläinenJoensuun Kataja - / -
Niklas HeikkiläKuusankosken Urheiluseura 3:58.14 / -
Samu HeikkonenLappeenrannan Urheilu-Miehet 3:58.71 / 3:58.71
Aleksi KiveläLempäälän Kisa Yleisurheilu - / -
Antton KoivistoKenttäurheilijat -58 4:26.30 / 4:26.30
Mika KotirantaJoensuun Kataja 4:17.30 / -
Robin KronqvistIK Falken 3:58.39 / 3:58.39
Vincent QuednauHelsingin Kisa-Veikot - / -
Väinö VenetjokiGamlakarleby IF 4:19.19 / -
Niko ViljolaHelsingin Kisa-Veikot - / -
 
M22 3000m (9)
Samuel FeshayeLeppävaaran Sisu 9:06.42 / 9:25.37
Konsta HämäläinenJoensuun Kataja - / -
Niklas HeikkiläKuusankosken Urheiluseura 8:43.59 / -
Samu HeikkonenLappeenrannan Urheilu-Miehet 8:49.29 / 8:49.29
Leevi KeronenLempäälän Kisa Yleisurheilu 8:37.55 / 8:37.55
Aleksi KiveläLempäälän Kisa Yleisurheilu - / -
Antton KoivistoKenttäurheilijat -5810:03.80 / 10:03.80
Mika KotirantaJoensuun Kataja 8:43.76 / -
Robin KronqvistIK Falken - / -
 
M22 60m aj (4)
Eelis HirvinenKankaanpään Seudun Leisku 8.54 / 8.60
Pyry SantahuhtaKankaanpään Seudun Leisku 8.25 / 8.25
Miska SundbergJyväskylän Kenttäurheilijat 8.12 / 8.29
Mark Szücs-BártfaiEspoon Tapiot 8.42 / -
 
M22 korkeus (1)
Daniel KosonenTampereen Pyrintö2.15 / 2.15
 
M22 seiväs (7)
Matti HyyppäEspoon Tapiot4.90 / 4.90
Jere KeskinenVaasan Toverit5.32 / 5.32
Johan-Antti KivilahtiHaapajärven Kiilat5.10 / 5.10
Anton KunnasIF Sibbo-Vargarna5.22 / 5.22
Mikko PaavolaAlajärven Ankkurit5.41 / 5.41
Iiro SuutarinenÄhtärin Urheilijat4.80 / 4.80
Eetu TurakainenTurun Urheiluliitto5.35 / 5.25
 
M22 pituus (7)
Iikka AlingueJanakkalan Jana7.03 / 7.00
Lasse HämelahtiJanakkalan Jana6.95 / -
Antti TieksoTurun Weikot Yleisurheilu6.95 / -
Julius ToivolaJyväskylän Kenttäurheilijat7.10 / 7.09
Joska TommolaLahden Ahkera7.00 / 7.00
Leo UusimäkiKenttäurheilijat -586.96 / 6.96
Valtteri VälläriJanakkalan Jana7.08 / 6.98
 
M22 3-loikka (2)
Iikka AlingueJanakkalan Jana15.94 / 15.94
Antti TieksoTurun Weikot Yleisurheilu15.10 / 15.10
 
M22 kuula (3)
Ville HalonenPyhäselän Urheilijat15.16 / 14.75
Aaro LeinonenRymättylän Soihtu13.56 / -
Pyry NikkanenNaantalin Löyly10.66 / -
 
M22 5000m kävely (3)
Joni HavaEspoon Tapiot20:55.40ot / 20:55.40ot
Jaakko MäättänenEspoon Tapiot21:07.60ot / 21:07.60ot
Jere NiemiEspoon Tapiot23:14.95 / -
 
N22 60m (37)
Carita BarskEspoon Tapiot 7.82 / 7.82
Olivia Ben KhalifaTampereen Pyrintö 7.67 / 7.67
Sara FrancisKiuruveden Urheilijat 7.45 / 7.57
Annika HaverinenKajaanin Kipinä 7.57 / 7.61
Mari HeinonenKajaanin Kipinä 8.14 / 8.14
Enni HenttonenTurun Urheiluliitto 8.04 / 8.04
Säde HonkalaTurun Urheiluliitto 7.69 / 7.83
Sofia JärvelinAlavuden Urheilijat 7.79 / 7.79
Noora JuslinBorgå Akilles 8.03 / -
Lotta KemppinenHelsingfors IFK 7.28 / 7.28
Saara KeskitaloEspoon Tapiot 7.53 / 7.53
Sanni KettunenSalon Vilpas 7.98 / 7.98
Helmi KortetmaaKannuksen Ura 7.90 / 7.90
Karoliina KujanpääValkeakosken Haka 7.80 / -
Maisa LaaksoVasa IS 7.93 / 7.98
Petra-Sofia LaaksoHelsingin Kisa-Veikot 7.88 / 8.05
Ilona LuomaTampereen Pyrintö 7.85 / 7.93
Roosa MähönenJyväskylän Kenttäurheilijat 8.06 / 8.06
Sanni MahonenJyväskylän Kenttäurheilijat 7.60 / 7.75
Olivia MäkinenTampereen Pyrintö 7.78 / 7.78
Kaisa MikanderEsbo IF 7.87 / 7.97
Evelina OjaniittuTurun Weikot Yleisurheilu 7.84 / 7.88
Laura OllikainenVarkauden Kenttä-Veikot 7.87 / 7.89
Miina PalonenViitasaaren Viesti 7.86 / 7.86
Henriikka ParpalaHelsingfors IFK 7.47 / 7.68
Molly PastewkaEsbo IF 8.23 / 8.23
Irina PotinojaLohtajan Veikot 7.76 / 7.89
Veera PudasVeitsiluodon Kisaveikot 7.65 / 7.65
Aino PulkkinenJyväskylän Kenttäurheilijat 7.45 / 7.45
Sanni SänttiIlmajoen Kisailijat 8.08 / 8.08
Ella SavonenLoimaan Leisku 8.30 / 8.56
Anni SiirtolaHelsingin Kisa-Veikot 7.69 / 7.79
Alina StrömbergLarsmo IF 7.74 / 7.75
Iiris TörrönenKuivasjärven Aura 7.96 / 7.96
Taru VäisänenOulun Pyrintö 7.87 / 7.87
Sofie WesterbergEsbo IF 8.47 / 8.55
Nathalie WestmanGamlakarleby IF 7.89 / -
 
N22 200m (29)
Mette BaasVeitsiluodon Kisaveikot24.54 / 24.64
Sara FrancisKiuruveden Urheilijat24.39 / 25.23
Frida HämäläinenTampereen Pyrintö25.02 / -
Mari HeinonenKajaanin Kipinä27.29 / 27.29
Enni HenttonenTurun Urheiluliitto27.00 / 27.00
Pinja HirvilahtiJyväskylän Kenttäurheilijat26.23 / 26.40
Säde HonkalaTurun Urheiluliitto25.79 / 26.31
Sofia JärvelinAlavuden Urheilijat25.79 / 25.79
Lotta KemppinenHelsingfors IFK25.12 / -
Helmi KortetmaaKannuksen Ura25.77 / 25.77
Kira KruutiHelsingin Kisa-Veikot24.94 / 25.31
Maisa LaaksoVasa IS26.10 / 26.50
Viivi LehikoinenHelsingfors IFK24.36 / 24.82
Ilona LuomaTampereen Pyrintö26.56 / -
Sanni MahonenJyväskylän Kenttäurheilijat24.82 / 25.92
Nea MattilaHelsingfors IFK24.35 / 24.84
Elin MickosIF Sibbo-Vargarna25.90 / 26.39
Kaisa MikanderEsbo IF25.84 / 26.06
Evelina OjaniittuTurun Weikot Yleisurheilu26.02 / -
Heidi ParikkaHelsingin Kisa-Veikot26.22 / 27.05
Henriikka ParpalaHelsingfors IFK - / -
Molly PastewkaEsbo IF26.95 / 26.95
Veera PudasVeitsiluodon Kisaveikot25.79 / 25.79
Aino PulkkinenJyväskylän Kenttäurheilijat23.98 / 24.00
Alina StrömbergLarsmo IF25.34 / -
Iiris TörrönenKuivasjärven Aura27.24 / 27.24
Taru VäisänenOulun Pyrintö25.73 / 25.73
Sofie WesterbergEsbo IF27.43 / 28.43
Viola WestlingTurun Urheiluliitto25.95 / -
 
N22 400m (12)
Mette BaasVeitsiluodon Kisaveikot - / -
Jemina ForssTampereen Pyrintö 58.66 / 59.88
Hanna FrostdahlIK Falken 62.22 / 62.22
Frida HämäläinenTampereen Pyrintö 57.68 / -
Hertta HankimaaKeski-Uudenmaan Yleisurheilu 59.69 / 61.75
Heini IkonenJyväskylän Kenttäurheilijat 58.56 / -
Kira KruutiHelsingin Kisa-Veikot 57.04 / -
Mathilda KvistVasa IS 59.93 / -
Viivi LehikoinenHelsingfors IFK 55.27 / 55.27
Aino PulkkinenJyväskylän Kenttäurheilijat 54.98 / -
Helmi VuorimaaLahden Ahkera 61.16 / 61.16
Viola WestlingTurun Urheiluliitto 58.21 / 58.21
 
N22 800m (16)
Marika AarnioTurun Weikot Yleisurheilu2:19.05 / -
Jemina ForssTampereen Pyrintö2:13.54 / -
Hanna FrostdahlIK Falken2:16.01 / 2:19.42
Katri GauriloffKeski-Uudenmaan Yleisurheilu2:15.35 / -
Enni JarvalaKenttäurheilijat -582:24.14 / 2:24.14
Kiia KeinonenTampereen Pyrintö2:15.10 / 2:15.10
Andrea LiljaVasa IS2:26.78 / -
Veera MensonenMaaningan Mahti2:18.67 / 2:21.14
Janette NiemiJyväskylän Kenttäurheilijat2:14.48 / -
Sunna PenttinenTurun Urheiluliitto2:16.99 / 2:20.36
Ilona PulkkinenTurun Weikot Yleisurheilu2:21.40 / -
Siiri RainioJyväskylän Kenttäurheilijat2:16.33 / 2:16.33
Siiri SilvennoinenJoensuun Kataja2:35.93 / -
Venla TurakainenHelsingin Tarmo2:37.50 / -
Helmi VuorimaaLahden Ahkera2:24.63 / -
Viola WestlingTurun Urheiluliitto2:12.48 / 2:12.48
 
N22 1500m (10)
Katri GauriloffKeski-Uudenmaan Yleisurheilu - / -
Heini IkonenJyväskylän Kenttäurheilijat 4:49.28 / 4:49.28
Enni JarvalaKenttäurheilijat -58 4:56.66 / 4:56.66
Kiia KeinonenTampereen Pyrintö 4:56.67 / 5:02.16
Andrea LiljaVasa IS 4:51.52 / 4:51.52
Veera MensonenMaaningan Mahti 4:42.28 / 4:47.00
Janette NiemiJyväskylän Kenttäurheilijat 4:49.70 / -
Sunna PenttinenTurun Urheiluliitto 4:44.94 / -
Sara-Elise RuokonenKuusjoen Humu 4:51.88 / 4:52.10
Siiri SilvennoinenJoensuun Kataja 5:14.00 / -
 
N22 3000m (3)
Katri GauriloffKeski-Uudenmaan Yleisurheilu10:24.92 / 10:24.92
Sara-Elise RuokonenKuusjoen Humu10:19.99 / -
Aino SikkinenTampereen Pyrintö10:39.88 / -
 
N22 60m aj (17)
Olivia Ben KhalifaTampereen Pyrintö 8.55 / 8.55
Julia EnarviJyväskylän Kenttäurheilijat 8.24 / 8.46
Janette HanskiKarhulan Urheilijat 8.88 / -
Mari HeinonenKajaanin Kipinä 9.02 / 9.02
Nora-Julia IsoluomaJyväskylän Kenttäurheilijat 8.71 / 8.71
Noora JuslinBorgå Akilles 8.86 / 9.03
Saara KeskitaloEspoon Tapiot 8.39 / 8.39
Sanni KettunenSalon Vilpas 8.81 / 8.81
Nelli KorelinSalon Vilpas - / -
Mathilda KvistVasa IS 8.79 / -
Petra-Sofia LaaksoHelsingin Kisa-Veikot 8.63 / 8.87
Minttu MattinenLappeenrannan Urheilu-Miehet 9.11 / 9.11
Laura OllikainenVarkauden Kenttä-Veikot 8.74 / -
Miina PalonenViitasaaren Viesti - / -
Heidi ParikkaHelsingin Kisa-Veikot 8.99 / 9.01
Anni SiirtolaHelsingin Kisa-Veikot 8.28 / 8.45
Nathalie WestmanGamlakarleby IF 9.15 / -
 
N22 korkeus (5)
Olivia MäkinenTampereen Pyrintö1.69 / 1.68
Maija MarttilaTampereen Urheilijat -381.68 / 1.63
Minttu MattinenLappeenrannan Urheilu-Miehet1.61 / 1.61
Emma NymanIF Kraft1.71 / 1.71
Nathalie WestmanGamlakarleby IF1.57 / 1.54
 
N22 seiväs (5)
Saga AnderssonEsbo IF4.42 / 4.26
Pinja KoivumäkiLauttakylän Luja3.90 / 3.90
Elina LampelaOulun Pyrintö4.35 / 4.35
Laura OllikainenVarkauden Kenttä-Veikot4.30 / 4.30
Sofie WesterlundVasa IS3.88 / 3.60
 
N22 pituus (15)
Janette HanskiKarhulan Urheilijat5.45 / 5.39
Pinja HirvilahtiJyväskylän Kenttäurheilijat5.38 / 5.17
Petra KallionpääJanakkalan Jana5.32 / 5.32
Amanda LiljendalBorgå Akilles5.61 / 5.47
Tilda LipastiHelsingfors IFK6.01 / 5.53
Roosa MähönenJyväskylän Kenttäurheilijat5.53 / 5.53
Olivia MäkinenTampereen Pyrintö5.83 / 5.78
Minttu MattinenLappeenrannan Urheilu-Miehet5.39 / 5.39
Jessica MiettinenJoensuun Kataja5.93 / 5.93
Oona NieminenJyväskylän Kenttäurheilijat5.95 / 5.95
Miina PalonenViitasaaren Viesti5.47 / 5.40
Jonna PeritaloEvijärven Urheilijat5.40 / 5.40
Teresa PollariEsbo IF4.85 / -
Gia ReinholmJyväskylän Kenttäurheilijat5.99 / 5.61
Sanni SänttiIlmajoen Kisailijat5.43 / 5.43
 
N22 3-loikka (12)
Petra KallionpääJanakkalan Jana11.19 / 11.19
Janita LeppärantaKristiinan Urheilijat11.78 / 11.78
Tilda LipastiHelsingfors IFK12.82 / 12.82
Roosa MähönenJyväskylän Kenttäurheilijat12.11 / 12.11
Jessica MiettinenJoensuun Kataja12.47 / 12.43
Veera MöttönenRaahen Vesa11.84 / 11.84
Oona NieminenJyväskylän Kenttäurheilijat12.44 / 12.44
Riikka PitkänenSavonlinnan Riento11.88 / 11.88
Teresa PollariEsbo IF9.87 / -
Laura RautiainenLahden Ahkera12.40 / -
Gia ReinholmJyväskylän Kenttäurheilijat12.10 / 11.58
Siri SavolainenNaantalin Löyly11.65 / 11.65
 
N22 kuula (9)
Suvi ArvelaVehmaan Kiisto13.97 / 13.97
Kaisu EskelinenMaaningan Mahti14.91 / 14.91
Janette HanskiKarhulan Urheilijat14.00 / 13.51
Helena LeveelahtiVirtain Urheilijat14.79 / -
Amanda LiljendalBorgå Akilles13.19 / 13.19
Minttu MattinenLappeenrannan Urheilu-Miehet12.10 / 12.10
Andrea ÖstermanHelsingfors IFK12.99 / 12.99
Henna SallinenSavonlinnan Riento14.44 / 14.25
Emmeth TörrönenEsbo IF14.23 / 11.98
 
N22 3000m kävely (3)
Peppi AhponenPyhäselän Urheilijat13:39.23ot / 13:48.32ot
Anniina KivimäkiLapuan Virkiä13:10.85ot / 13:10.85ot
Enni NurmiEspoon Tapiot13:07.98 / -
 
M19 60m (34)
Johannes ÅhmanIF Drott 7.43 / 7.43
Toni AppelqvistEsbo IF 7.35 / 7.39
Alexander BjörkgrenIF Drott 7.00 / 7.08
Sebastian BjörkmanSjundeå IF 7.23 / 7.23
Fredrik BjörkqvistIF Åsarna 7.29 / 7.29
Aki HäkkinenJyväskylän Kenttäurheilijat 7.11 / 7.11
Samuli HänninenKarhulan Urheilijat 7.42 / 7.42
Eero HirvinenKankaanpään Seudun Leisku 6.97 / 6.98
Aleksi HuotariPohjan Koitto 7.49 / 7.49
Juho KahelinTampereen Pyrintö 7.47 / 7.47
Veeti KatainenKenttäurheilijat -58 7.26 / 7.26
Taavi LeppänenIkaalisten Urheilijat 7.15 / 7.24
Richard LiemulaKuopion Reipas 7.38 / 7.38
Albin LundbergVasa IS 7.17 / 7.17
Ari MahmoudianTampereen Pyrintö 7.74 / 7.74
Mikko MäkipääIkaalisten Urheilijat 7.28 / 7.28
Abdinain MoalinHelsingfors IFK 7.52 / 7.52
Max MontinTurun Urheiluliitto 7.18 / 7.18
Olli PalmumaaValkealan Kajo 7.61 / 7.61
Christoffer PåttVasa IS 7.48 / 7.48
Arttu PeltolaJyväskylän Kenttäurheilijat 6.97 / 6.97
Eero PeltolaLahden Ahkera 7.42 / -
Kristian PeltolaJyväskylän Kenttäurheilijat 7.12 / 7.12
Juuso PyyhtiäLahden Ahkera 7.37 / 7.37
Luukas SaariJyväskylän Kenttäurheilijat 7.35 / 7.35
Aleksi SavolainenTampereen Pyrintö 7.25 / 7.25
Jeremi SiimesTurun Urheiluliitto 7.18 / 7.18
Robert SilenkoLauttakylän Luja 7.25 / 7.25
Thanakon SingpetLapinlahden Veto 7.45 / 7.45
Elias SopoKuopion Reipas 7.09 / 7.09
Joel TurkkaTampereen Pyrintö 7.16 / 7.16
Kasperi ValonenTampereen Pyrintö 7.51 / 7.51
Ilmari VuorelaLaitilan Jyske 7.26 / 7.26
Eino VuoriHämeenlinnan Tarmo 6.99 / 6.99
 
M19 200m (30)
Johannes ÅhmanIF Drott - / -
Carl-Ivar BackIF Sibbo-Vargarna24.81 / 24.81
Niklas BjörkenheimEsbo IF - / -
Sebastian BjörkmanSjundeå IF - / -
Oliver EnqvistIF Sibbo-Vargarna24.21 / 24.21
Aki HäkkinenJyväskylän Kenttäurheilijat23.64 / 23.64
Samuli HänninenKarhulan Urheilijat24.67 / 24.67
Aleksi HuotariPohjan Koitto24.06 / 24.06
Tomas JatskoTapanilan Erä23.62 / 23.62
Veeti KatainenKenttäurheilijat -5823.41 / 23.41
Lassi KaukonenHelsingin Kisa-Veikot22.18 / 22.32
Valtteri KeskinenVihdin Viesti24.05 / 24.05
Jonatan KinnunenJyväskylän Kenttäurheilijat22.55 / 22.55
Nuutti KokkoTurun Urheiluliitto25.77 / -
Timi LankinenKenttäurheilijat -5824.02 / 24.02
Julius LehtoTampereen Urheilijat -38 - / -
Richard LiemulaKuopion Reipas30.07 / -
Dani LirkkiJyväskylän Kenttäurheilijat23.26 / 23.26
Abdinain MoalinHelsingfors IFK23.78 / 23.78
Max MontinTurun Urheiluliitto23.11 / 23.11
Arttu PeltolaJyväskylän Kenttäurheilijat22.85 / 22.85
Otto PulkkinenImatran Urheilijat - / -
Juuso PyyhtiäLahden Ahkera24.45 / 24.45
Luukas SaariJyväskylän Kenttäurheilijat26.51 / -
Robert SilenkoLauttakylän Luja24.38 / -
Elias SopoKuopion Reipas - / -
Max TallqvistBorgå Akilles23.17 / 23.17
Henrik TapioKeski-Uudenmaan Yleisurheilu24.49 / 24.49
Kasperi ValonenTampereen Pyrintö - / -
Eino VuoriHämeenlinnan Tarmo - / -
 
M19 400m (19)
Olli AhlgrenLahden Ahkera 51.71 / 51.71
Johannes ÅhmanIF Drott - / -
Niklas BjörkenheimEsbo IF 50.25 / 50.25
Oliver EnqvistIF Sibbo-Vargarna 54.72 / 54.72
Onni IkonenHankasalmen Hanka - / -
Oskari JacobssonKeravan Urheilijat 53.59 / 53.59
Tomas JatskoTapanilan Erä 53.79 / 53.79
Roope KangasvieriToholammin Urheilijat 52.89 / 52.89
Lassi KaukonenHelsingin Kisa-Veikot 51.58 / -
Valtteri KeskinenVihdin Viesti 52.98 / 52.98
Andrei KiviharjuEsbo IF 56.02 / 56.02
Nuutti KokkoTurun Urheiluliitto 51.79 / 51.79
Kalle LahtinenTampereen Pyrintö 54.09 / 54.09
Dani LirkkiJyväskylän Kenttäurheilijat 52.86 / 52.86
Max TallqvistBorgå Akilles 51.83 / 51.83
Henrik TapioKeski-Uudenmaan Yleisurheilu 56.07 / 56.07
Joel TurkkaTampereen Pyrintö - / -
Eelis UittoViipurin Urheilijat 50.42 / 50.42
Kasperi ValonenTampereen Pyrintö - / -
 
M19 800m (24)
Olli AhlgrenLahden Ahkera1:59.17 / 1:59.17
Samuel AuvinenJoensuun Kataja2:05.33 / -
Frej ForsénVasa IS - / -
Tuure HaapanenTurun Urheiluliitto1:58.74 / 1:58.74
Eino HaaseVeitsiluodon Kisaveikot2:06.50 / 2:06.50
Walte HautalaLahden Ahkera2:03.30 / 2:03.30
Santtu HeikkinenLempäälän Kisa Yleisurheilu1:55.09 / 1:55.09
Onni IkonenHankasalmen Hanka2:07.74 / 2:07.74
Oskari JacobssonKeravan Urheilijat2:04.16 / 2:04.16
Roope KangasvieriToholammin Urheilijat2:01.91 / -
Juho KeränenKuivasjärven Aura2:07.20 / -
Lassi KorpijärviToholammin Urheilijat2:05.75 / 2:10.17
Rasmus LerstrandVasa IS - / -
Julius MäkinenTampereen Pyrintö1:55.38 / -
Matias MononenLahden Ahkera2:01.38 / 2:01.38
Mustafe MuuseTurun Urheiluliitto2:01.25 / -
Atte NevalaKenttäurheilijat -581:59.23 / -
Niko PutkinenKarhulan Katajaiset2:05.28 / 2:06.32
Joona SointuLempäälän Kisa Yleisurheilu2:05.88 / -
Lauri SyvärantaLahden Ahkera2:01.60 / 2:01.84
Roni TirkkonenJoensuun Kataja2:00.88 / -
Eelis UittoViipurin Urheilijat1:53.26 / 1:53.26
Aleksi ViitamäkiLiedon Parma2:10.12 / -
Okko VuorikoskiLahden Ahkera2:07.40 / 2:07.40
 
M19 3000m (14)
Samuel AuvinenJoensuun Kataja 9:23.38 / -
Frej ForsénVasa IS - / -
Tuure HaapanenTurun Urheiluliitto 8:51.32 / 8:51.32
Walte HautalaLahden Ahkera 8:54.51 / 8:54.51
Santtu HeikkinenLempäälän Kisa Yleisurheilu - / -
Oskari KangasniemiIkaalisten Urheilijat 8:54.54 / 8:54.54
Lassi KorpijärviToholammin Urheilijat - / -
Julius MäkinenTampereen Pyrintö 9:09.51 / 9:09.51
Matias MononenLahden Ahkera - / -
Mustafe MuuseTurun Urheiluliitto 8:46.28 / -
Niko PutkinenKarhulan Katajaiset 9:12.19 / 9:12.19
Aleksanteri SihvonenHelsingin Kisa-Veikot - / -
Veeti-Valtteri SoikkeliOulun Pyrintö - / -
Akseli VirtanenKarhulan Katajaiset 9:34.65 / 9:34.65
 
M19 60m aj (9)
Alexander BjörkgrenIF Drott 8.43 / 8.43
Fredrik BjörkqvistIF Åsarna 8.64 / 8.64
Karim EchahidLahden Ahkera 8.12 / 8.12
Eero HirvinenKankaanpään Seudun Leisku 8.03 / 8.11
Eero IlomäkiHelsingfors IFK 7.86 / 7.86
Juho KahelinTampereen Pyrintö 8.86 / 8.86
Abdinain MoalinHelsingfors IFK - / -
Aleksi SavolainenTampereen Pyrintö 8.57 / 8.57
Ville ToivonenÄhtärin Urheilijat 8.66 / 8.66
 
M19 korkeus (4)
Anton GrönroosSjundeå IF1.78 / 1.78
Joona KoskiNummen Kipinä1.86 / 1.86
Arttu MattilaÄänekosken Urheilijat2.16 / 2.13
Heikki VuorinenÄänekosken Urheilijat1.87 / 1.87
 
M19 seiväs (6)
Joonatan KemppainenPihtiputaan Tuisku4.75 / 4.75
Marcus KytöläNurmijärven Yleisurheilu5.01 / -
Albin LundbergVasa IS4.53 / 4.53
Severi NiittymäkiSavonlinnan Riento4.60 / 4.60
Anton PurolaOulun Pyrintö4.55 / 4.55
Jami SiiraTampereen Pyrintö4.95 / 4.95
 
M19 pituus (13)
Karim EchahidLahden Ahkera6.90 / 6.90
Rasmus HiltunenSavonlinnan Riento6.68 / 6.54
Aleksi HuotariPohjan Koitto5.91 / 5.91
Juho KahelinTampereen Pyrintö6.24 / 6.24
Jonatan KinnunenJyväskylän Kenttäurheilijat6.81 / 6.56
Mikko MäkipääIkaalisten Urheilijat5.96 / 5.95
Kristian PeltolaJyväskylän Kenttäurheilijat6.86 / 6.86
Otto PulkkinenImatran Urheilijat6.79 / 6.79
Aleksi SavolainenTampereen Pyrintö6.03 / -
Ville ToivonenÄhtärin Urheilijat6.52 / 6.51
Aaron UtulahtiVihdin Viesti5.97 / 5.76
Tomi ValkamaKauhavan Wisa6.92 / 6.77
Jere VirtaVaasan Toverit5.95 / 5.90
 
M19 3-loikka (6)
Toni AppelqvistEsbo IF12.39 / 12.22
Jimi HuuhoPyhäselän Urheilijat13.52 / 13.52
Aapo KarvinenVammalan seudun Voima14.87 / 14.87
Kristian PeltolaJyväskylän Kenttäurheilijat14.35 / 14.35
Luukas SaariJyväskylän Kenttäurheilijat13.17 / 13.17
Aaron UtulahtiVihdin Viesti12.90 / 12.71
 
M19 kuula (12)
Kaius KalevaEspoon Tapiot11.54 / 11.54
Joonas KarppinenKuivasjärven Aura12.66 / 12.66
Marcus KytöläNurmijärven Yleisurheilu13.98 / 13.98
Vesa LeveelahtiVirtain Urheilijat17.44 / 17.44
Miikka OinonenVammalan seudun Voima16.43 / 16.43
Ilmari PehkonenRekolan Raikas12.16 / 12.16
Joonas PulkkinenRistiinan Urheilijat13.12 / 13.12
Aleksi SavolainenTampereen Pyrintö - / -
Jermu TarkiainenHyvinkään seudun Urheilijat - / -
Aaron UtulahtiVihdin Viesti11.06 / 11.06
Aaro ViitalaEspoon Tapiot11.19 / 11.19
Eero VirtanenImatran Urheilijat15.72 / 15.72
 
M19 5000m kävely (3)
Jerry JokinenNaantalin Löyly21:59.0h / 21:59.0h
Lauri JoukasYläneen Kiri - / -
Rasmus LerstrandVasa IS23:35.8h / 23:35.8h
 
N19 60m (27)
Cornelia BergVasa IS 8.23 / -
Anniina HaapalaJoutsan Pommi 8.27 / 8.27
Petra HäggqvistHelsingin Kisa-Veikot 7.79 / 7.79
Suvi HeikkinenSuomussalmen Rasti 8.07 / 8.12
Olivia HeinoTurun Urheiluliitto 8.05 / 8.05
Silja JaatinenHelsingfors IFK 8.04 / 8.04
Nelli JärvinenKeski-Uudenmaan Yleisurheilu 8.00 / 8.14
Niina KarttunenSavonlinnan Riento 7.75 / 7.75
Vilja KetolainenViipurin Urheilijat 8.21 / 8.45
Kerttu KinnunenJyväskylän Kenttäurheilijat 8.36 / 8.36
Laura KoivistoJyväskylän Kenttäurheilijat 7.82 / 7.82
Jenna KokkonenKajaanin Kipinä 7.56 / 7.56
Emma KuikkaJanakkalan Jana 8.46 / 8.46
Johanna KylmänenRaision Kuula 7.43 / 7.43
Vilma LindroosPorin Tarmo 7.97 / 7.97
Pirkitta MarjanenPorin Yleisurheilu 7.69 / 7.69
Edit NurminenTurun Urheiluliitto 8.03 / 8.03
Ella PeräläKeski-Uudenmaan Yleisurheilu 8.37 / 8.37
Sandra Piippo-PinhoHelsingfors IFK 7.72 / 7.76
Maija PitkänenTurun Urheiluliitto 8.15 / 8.16
Pinja PurolaOulun Pyrintö 8.05 / 8.05
Helmiina RaninenLänsi-Uudenmaan Urheilijat 7.91 / 7.97
Senni SalorinneKarhulan Katajaiset 8.73 / 8.73
Jenny SarioEspoon Tapiot 8.07 / 8.13
Sara SiltalaHelsingin Kisa-Veikot 7.76 / 7.76
Sonja StångKuivasjärven Aura 7.79 / 7.97
Venla VäliharjuTampereen Pyrintö 8.00 / 8.00
 
N19 200m (29)
Olivia ChandrasEspoon Tapiot28.71 / 29.48
Anniina HaapalaJoutsan Pommi27.82 / 27.82
Petra HäggqvistHelsingin Kisa-Veikot26.21 / 26.21
Vilma HakalaHelsingfors IFK25.93 / 25.93
Suvi HeikkinenSuomussalmen Rasti27.11 / 27.11
Riina HeikkonenLappeenrannan Urheilu-Miehet26.40 / -
Pinja HeinonenTampereen Pyrintö26.64 / 27.02
Silja JaatinenHelsingfors IFK26.29 / 26.29
Nelli JärvinenKeski-Uudenmaan Yleisurheilu26.79 / 26.79
Wilma JungarEsbo IF27.32 / -
Laura KemppainenPohjan Koitto25.71 / 25.71
Pihla KinnunenKuivasjärven Aura27.73 / -
Laura KoivistoJyväskylän Kenttäurheilijat26.06 / 26.06
Jenna KokkonenKajaanin Kipinä24.90 / 24.90
Johanna KylmänenRaision Kuula25.37 / 25.51
Kerttu LatvalaKeski-Uudenmaan Yleisurheilu - / -
Vilma LindroosPorin Tarmo26.64 / 26.64
Emma MäkikallioPohjan Koitto25.92 / 25.92
Pirkitta MarjanenPorin Yleisurheilu - / -
Emmi PennanenJyväskylän Kenttäurheilijat27.06 / 27.06
Ella PeräläKeski-Uudenmaan Yleisurheilu - / -
Sandra Piippo-PinhoHelsingfors IFK25.52 / 25.52
Pinja PurolaOulun Pyrintö26.74 / 26.74
Helmiina RaninenLänsi-Uudenmaan Urheilijat27.30 / 27.30
Nea RekolaTurun Toverit28.56 / 28.56
Meeri SalomaaEsbo IF26.37 / 26.37
Senni SalorinneKarhulan Katajaiset28.12 / 28.12
Sara SiltalaHelsingin Kisa-Veikot25.11 / 25.11
Riina VirtanenHyvinkään seudun Urheilijat28.69 / 28.69
 
N19 400m (12)
Vilma BergHelsingin Kisa-Veikot - / -
Vilma HakalaHelsingfors IFK 61.59 / -
Riina HeikkonenLappeenrannan Urheilu-Miehet 58.68 / 58.86
Erin KarjalahtiNurmijärven Yleisurheilu 58.07 / -
Neea KäyhköSavonlinnan Riento - / -
Laura KemppainenPohjan Koitto 59.49 / 59.49
Ella KoskiniemiEspoon Tapiot - / -
Johanna KylmänenRaision Kuula 58.25 / -
Marianna LiukkonenOulun Pyrintö - / -
Emma MäkikallioPohjan Koitto - / -
Lotta MäkinenJyväskylän Kenttäurheilijat - / -
Meeri SalomaaEsbo IF 58.10 / 58.10
 
N19 800m (16)
Milla Ala-LahtiLempäälän Kisa Yleisurheilu2:30.30 / -
Nathalie BlomqvistIK Falken2:10.69 / 2:11.90
Riina HeikkonenLappeenrannan Urheilu-Miehet2:16.93 / 2:16.93
Kaisa IsokääntäKalajoen Junkkarit - / -
Katariina KärkkäinenIisalmen Visa - / -
Kaisla KeiskiGamlakarleby IF2:34.55 / 2:34.55
Ella KoskiniemiEspoon Tapiot2:21.73 / 2:21.73
Pinja KotinurmiLahden Ahkera2:14.75 / -
Marianna LiukkonenOulun Pyrintö2:28.84 / -
Lotta-Maria MaineLauttakylän Luja2:29.58 / -
Aada MiskalaMikkelin Kilpa-Veikot2:29.97 / 2:29.97
Viivi PatronenEspoon Tapiot2:31.63 / 2:31.63
Alisa PennanenForssan Salama2:37.36 / 2:38.05
Sofia PiispaSalon Vilpas2:30.25 / 2:30.25
Selina RintalaSeinäjoen Seudun Urheilijat - / -
Alisa VirtanenJyväskylän Kenttäurheilijat2:10.92 / -
 
N19 3000m (13)
Nathalie BlomqvistIK Falken - / -
Katariina KärkkäinenIisalmen Visa - / -
Kaisla KeiskiGamlakarleby IF - / -
Pinja KotinurmiLahden Ahkera10:16.94 / 10:16.94
Lotta-Maria MaineLauttakylän Luja10:30.47 / 10:30.47
Aada MiskalaMikkelin Kilpa-Veikot - / -
Alisa PennanenForssan Salama - / -
Miia RuhkanenKuopion Reipas - / -
Lotta TarvainenJoensuun Kataja - / -
Ellinoora TuominenRauman Urheilijat - / -
Heljä-Viivi UnkilaTurun Urheiluliitto10:37.75 / 10:37.75
Janette VänttinenPorvoon Urheilijat10:25.91 / 10:25.91
Alisa VirtanenJyväskylän Kenttäurheilijat10:18.27 / -
 
N19 60m aj (15)
Iitu HeikkinenKuivasjärven Aura10.00 / 10.00
Erin KarjalahtiNurmijärven Yleisurheilu 8.75 / 8.75
Niina KarttunenSavonlinnan Riento 8.66 / 8.66
Laura KoivukoskiEurajoen Veikot 9.19 / 9.19
Stiina KokkonenTampereen Urheilijat -38 9.46 / 9.46
Tanja KokkonenLappeenrannan Urheilu-Miehet 8.57 / 8.68
Pinja LehtinenLempäälän Kisa Yleisurheilu 9.14 / 9.14
Laura LepistöPorin Yleisurheilu 9.38 / -
Ella NisulaKuivasjärven Aura 8.69 / 8.69
Edit NurminenTurun Urheiluliitto 9.06 / 9.06
Janika PulkkinenSavonlinnan Riento 8.95 / 8.95
Sonja StångKuivasjärven Aura 8.74 / 8.82
Noora TiainenLappeenrannan Urheilu-Miehet 9.27 / 9.27
Venla VäliharjuTampereen Pyrintö 9.04 / 9.04
Essi VehmaaLappeenrannan Urheilu-Miehet 8.70 / 8.70
 
N19 korkeus (13)
Hilda HaavistoKannuksen Ura1.56 / 1.56
Henna JalovaaraRiihimäen Kisko1.58 / 1.58
Essi KärhäNurmijärven Yleisurheilu1.60 / 1.60
Neea KäyhköSavonlinnan Riento1.72 / 1.72
Nea KylmänenNurmijärven Yleisurheilu1.58 / 1.58
Valentina LemettinenSeinäjoen Seudun Urheilijat1.63 / 1.60
Hilla MikkiläImatran Urheilijat1.55 / 1.55
Wolferiina MörönenTurun Urheiluliitto1.61 / 1.61
Maria PeuraTervolan Terävä1.71 / 1.69
Venla PulkkanenLahden Ahkera1.78 / 1.78
Milka RiialiImatran Urheilijat1.70 / 1.63
Maiju SaukkosaariTampereen Pyrintö1.63 / 1.59
Salla TuominenTampereen Pyrintö1.69 / 1.69
 
N19 seiväs (7)
Vilma HannulaKarhulan Katajaiset3.50 / 3.50
Olivia HärkönenVeitsiluodon Kisaveikot3.55 / 3.40
Kiia JullenmaaPorin Yleisurheilu4.07 / 3.95
Minttu KoskiahoKarijoen Tappara4.00 / 3.90
Essi MelenderVaasan Vasama4.07 / 4.07
Oosa SiukonenJyväskylän Kenttäurheilijat3.40 / 3.40
Emmi UusitaloKarkkilan Pojat3.25 / 3.15
 
N19 pituus (22)
Wilhelmiina HarjuJyväskylän Kenttäurheilijat5.72 / 5.72
Meri JärvensivuVehmaisten Urheilijat4.65 / 4.65
Janika JokinenTampereen Urheilijat -385.34 / -
Wilma JungarEsbo IF5.26 / -
Henna KaunistolaLauttakylän Luja4.59 / 4.59
Neea KäyhköSavonlinnan Riento6.13 / 6.13
Laura KoivistoJyväskylän Kenttäurheilijat5.53 / 5.53
Laura KoivukoskiEurajoen Veikot5.15 / 5.15
Nelli-Rosa KorpuaPorin Yleisurheilu5.34 / -
Pinja LehtinenLempäälän Kisa Yleisurheilu5.35 / 5.35
Laura LepistöPorin Yleisurheilu5.56 / -
Siiri MetsäläEsbo IF4.58 / 4.58
Hanna PeltolaTampereen Pyrintö5.23 / 5.23
Maria PeuraTervolan Terävä5.74 / 5.66
Milla PirkkalainenSavonlinnan Riento5.53 / 5.53
Kaisa PukkinenVaasan Toverit5.23 / 5.23
Saara RantanenHyvinkään seudun Urheilijat4.63 / 4.63
Milka RiialiImatran Urheilijat5.48 / 5.48
Noora TiainenLappeenrannan Urheilu-Miehet5.30 / 5.30
Venla VäliharjuTampereen Pyrintö5.27 / -
Essi VehmaaLappeenrannan Urheilu-Miehet5.45 / 5.45
Riina VirtanenHyvinkään seudun Urheilijat4.93 / 4.60
 
N19 3-loikka (7)
Wilhelmiina HarjuJyväskylän Kenttäurheilijat12.22 / 11.86
Janika JokinenTampereen Urheilijat -3811.92 / 11.92
Siiri MetsäläEsbo IF10.70 / 10.70
Ella NisulaKuivasjärven Aura12.70 / 12.51
Emmi PennanenJyväskylän Kenttäurheilijat11.09 / 11.09
Maria PeuraTervolan Terävä12.42 / 12.04
Milla PirkkalainenSavonlinnan Riento12.05 / 12.05
 
N19 kuula (16)
Meiju EskelinenMaaningan Mahti11.78 / 11.78
Emilia KangasSeinäjoen Seudun Urheilijat14.65 / 14.65
Eucabeth KivikangasAlajärven Ankkurit13.17 / 13.17
Silja KosonenSomeron Esa12.54 / 12.54
Sanni KuparinenJanakkalan Jana13.09 / 13.09
Veera LaamanenHeinolan Isku - / -
Valentina LemettinenSeinäjoen Seudun Urheilijat10.27 / 10.27
Laura LepistöPorin Yleisurheilu11.79 / 11.79
Elina MännikköKuivasjärven Aura11.36 / 11.36
Felicia MeriheinäLiljendal IK11.76 / 11.76
Nilla RättyäJanakkalan Jana10.90 / 10.90
Annukka SaalismaaPudasjärven Urheilijat13.38 / 13.38
Linn SundVasa IS13.53 / 13.53
Emma UosukainenEsbo IF10.29 / 9.74
Iida UosukainenEsbo IF8.98 / 8.98
Ilona VuoriMarttilan Murto12.03 / 12.03
 
N19 3000m kävely (2)
Maria AntolaLaitilan Jyske - / -
Venla-Nora NirkkonenTurun Weikot Yleisurheilu15:24.72ot / 15:24.72ot
 
M17 60m (53)
Sel DwayLarsmo IF 7.54 / 7.54
Jarmo EromäkiHaukivuoren Kisailijat 7.26 / 7.26
Akseli EskelinenLappeenrannan Urheilu-Miehet 7.48 / 7.48
Jere HaapalainenTampereen Pyrintö 7.70 / 7.70
Rasmus HaavistoMaskun Kataja 7.49 / 7.49
Iivo HämäläinenViipurin Urheilijat 7.44 / 7.44
Leevi-Kalle HeikkiläJyväskylän Kenttäurheilijat 7.28 / 7.40
Arttu HeilalaRaahen Vesa 7.70 / 7.70
Aatu HolopainenJoensuun Kataja 7.63 / 7.63
Jere HongistoLahden Ahkera 7.79 / 7.79
Pyry IltanenTampereen Pyrintö 8.04 / 8.04
Joonas JäppinenEspoon Tapiot 7.30 / 7.30
Patrik JärvinenTampereen Pyrintö 7.82 / 7.82
Juho KallioLapuan Virkiä 7.38 / 7.38
Niko KangasojaOulun Pyrintö 7.08 / 7.08
Konsta KankainenTampereen Pyrintö 7.80 / 7.80
Daniel KeaneLahden Ahkera 7.18 / 7.18
Roope KiveläTurun Urheiluliitto 7.49 / 7.49
Juho KoivistoJyväskylän Kenttäurheilijat 7.29 / 7.29
Henri KorhonenViipurin Urheilijat 7.28 / 7.28
Pyry KoskiniemiHelsingin Kisa-Veikot 7.75 / 7.75
Rasmus KujalaHelsingfors IFK 7.58 / 7.80
Aku KuljuJyväskylän Kenttäurheilijat 7.88 / 7.88
Stephen KurkiNaantalin Löyly 7.64 / 7.64
Ville KyrönlahtiKangasniemen Kalske 7.45 / 7.45
Miki LaaksoHelsingin Kisa-Veikot 7.33 / 7.33
Teemu LaurikainenOriveden Ponnistus 7.93 / 7.93
Rasmus LehikoinenJoensuun Kataja 7.28 / 7.28
Rasmus MartinIF Sibbo-Vargarna 7.37 / 7.37
Henri MatikainenEspoon Tapiot 7.55 / 7.55
Mortti MetsäkoivuViipurin Urheilijat 7.62 / 7.62
Mikko MurtoYlöjärven Urheilijat 7.65 / 7.65
Anton MustonenLahden Ahkera 7.59 / 7.59
Paavo NiinikoskiHelsingin Kisa-Veikot 7.81 / 7.81
Aapo NikkolaHelsingin Kisa-Veikot 7.57 / 7.57
Ive NtumbaVasa IS 7.25 / 7.25
Eino PerämaaTampereen Pyrintö 7.77 / 7.77
Lassi PihlavistoHelsingin Kisa-Veikot 7.47 / 7.47
Eetu PohjonenLappeenrannan Urheilu-Miehet 7.44 / 7.44
Joonas RajaniemiOulaisten Huima 7.32 / 7.32
Samuel RätyKeravan Urheilijat - / -
Rasmus RemesahoToholammin Urheilijat 7.68 / 7.68
Konsta RutonenLappeenrannan Urheilu-Miehet 7.33 / 7.37
Daniel SaaristoIkaalisten Urheilijat 7.44 / 7.44
Benjamin SaukkonenViipurin Urheilijat 7.74 / 7.74
Tomi SimonenAlavieskan Viri 7.32 / 7.32
Jonatan SperrynEspoon Tapiot 7.57 / 7.57
Emil StadeBorgå Akilles 7.59 / 7.59
Aleksi TauriainenPerniön Urheilijat 7.46 / 7.46
Oskar ToometTampereen Pyrintö 7.89 / 7.89
Walter TörnwallEsbo IF 8.04 / -
Ville VäliharjuTampereen Pyrintö 7.74 / 7.74
Niklas ViikisaloPorin Yleisurheilu 7.31 / 7.31
 
M17 300m (44)
Matias AhtinenJoensuun Kataja - / -
Jarmo EromäkiHaukivuoren Kisailijat36.71 / 36.71
Jere HaapalainenTampereen Pyrintö - / -
Rasmus HaavistoMaskun Kataja38.06 / 38.06
Johannes HakalaEspoon Tapiot - / -
Lassi HakonenJyväskylän Kenttäurheilijat38.80 / 38.80
Iivo HämäläinenViipurin Urheilijat38.34 / 38.34
Aapeli HatanpääViipurin Urheilijat39.48 / 39.48
Pyry IltanenTampereen Pyrintö - / -
Tuukka IngersLahden Ahkera38.24 / 38.24
Joonas JäppinenEspoon Tapiot40.66 / -
Antti JuvonenOulun Pyrintö37.72 / 37.72
Niko KangasojaOulun Pyrintö - / -
Konsta KankainenTampereen Pyrintö - / -
Andreas KärkkäinenLänsi-Uudenmaan Urheilijat37.96 / 37.96
Karlos KemppaalaViipurin Urheilijat38.88 / 38.88
Miska KoponenViipurin Urheilijat - / -
Henri KorhonenViipurin Urheilijat37.50 / 37.50
Pyry KoskiniemiHelsingin Kisa-Veikot39.94 / 39.94
Stephen KurkiNaantalin Löyly38.84 / 38.84
Miki LaaksoHelsingin Kisa-Veikot36.18 / 36.18
Simo LaineLänsi-Uudenmaan Urheilijat36.50 / 36.50
Olli LaitinenViipurin Urheilijat50.44 / -
Rasmus LehikoinenJoensuun Kataja - / -
Jaakko LinnusTampereen Pyrintö38.26 / -
Otto LintulaViipurin Urheilijat37.24 / 37.24
Teemu MälkiäLahden Ahkera - / -
Henri MatikainenEspoon Tapiot - / -
Mortti MetsäkoivuViipurin Urheilijat39.60 / 39.60
Anton MustonenLahden Ahkera - / -
Sebastian NordbergIF Kraft39.10 / -
Ive NtumbaVasa IS36.64 / 36.64
Eino PerämaaTampereen Pyrintö - / -
Kristian PirnesEsbo IF39.11 / 39.11
Eetu PohjonenLappeenrannan Urheilu-Miehet - / -
Samuel RätyKeravan Urheilijat - / -
Rasmus RemesahoToholammin Urheilijat41.25 / 41.25
Nikolay RinasViipurin Urheilijat - / -
Joona RissanenLapin Lukko41.53 / -
Benjamin SaukkonenViipurin Urheilijat40.07 / 40.07
Oskar ToometTampereen Pyrintö - / -
Walter TörnwallEsbo IF38.32 / 38.32
Sampo VäyrynenEspoon Tapiot40.77 / -
Adnan VuorinenEsbo IF39.27 / 39.27
 
M17 800m (30)
Mohamed AbdallaLahden Ahkera - / -
Daniel ÄikäsHelsingin Kisa-Veikot2:07.53 / 2:07.53
Jimi AlastaloPyhäselän Urheilijat2:28.98 / -
Onni FlinkmanNaantalin Löyly2:12.48 / 2:12.48
Jere HaapalainenTampereen Pyrintö2:16.66 / -
Joona HeikkeröPorvoon Urheilijat2:22.52 / 2:22.52
Emil HuomoOulun Pyrintö - / -
Onni HuovinenJoensuun Kataja2:06.63 / 2:06.63
Patrik JärvinenTampereen Pyrintö2:08.08 / 2:08.08
Antti JuvonenOulun Pyrintö2:08.97 / 2:14.89
Miro KallioHelsingfors IFK2:14.40 / 2:15.06
Andreas KärkkäinenLänsi-Uudenmaan Urheilijat2:08.76 / 2:08.76
Karlos KemppaalaViipurin Urheilijat2:04.19 / 2:04.19
Nooa KenttäIF Raseborg - / -
Miska KoponenViipurin Urheilijat - / -
Jonne KovaniemiOulun Pyrintö2:18.26 / 2:24.38
Ilmari LehmusJoensuun Kataja2:25.45 / -
Kasper LindebergLahden Ahkera2:17.74 / 2:17.74
Martti MajuriLappeenrannan Urheilu-Miehet - / -
Teemu MälkiäLahden Ahkera - / -
Elias MarjamäkiTampereen Pyrintö - / -
Aleksi NokkanenViipurin Urheilijat2:14.42 / -
Oscar NyholmBorgå Akilles2:19.26 / -
Kristian PirnesEsbo IF - / -
Aleksi RajaniemiLahden Ahkera2:00.76 / 2:00.76
Joona RissanenLapin Lukko2:01.12 / 2:01.12
Jibriil RobleViipurin Urheilijat - / -
Markus SereniusLänsi-Uudenmaan Urheilijat2:02.57 / 2:02.57
Adnan VuorinenEsbo IF2:06.31 / 2:06.31
Oiva Ylä-JarkkoLänsi-Uudenmaan Urheilijat2:15.96 / 2:15.96
 
M17 1500m (22)
Daniel ÄikäsHelsingin Kisa-Veikot - / -
Jimi AlastaloPyhäselän Urheilijat - / -
Aarni EijsSalon Vilpas 4:24.35 / 4:24.35
Jonathan EkbergEsbo IF - / -
Risto HakkarainenJyväskylän Kenttäurheilijat - / -
Joona HeikkeröPorvoon Urheilijat 4:46.01 / 4:46.01
Emil HuomoOulun Pyrintö - / -
Patrik JärvinenTampereen Pyrintö 4:26.95 / 4:34.34
Miro KallioHelsingfors IFK - / -
Nooa KenttäIF Raseborg - / -
Mikael KoskinenHelsingin Kisa-Veikot - / -
Ilmari LehmusJoensuun Kataja - / -
Kasper LindebergLahden Ahkera - / -
Justus LuonelaLahden Ahkera - / -
Martti MajuriLappeenrannan Urheilu-Miehet 4:30.42 / 4:30.42
Niko MikkolaPorin Yleisurheilu - / -
Aleksi NokkanenViipurin Urheilijat 4:35.71 / 4:35.71
Oscar NyholmBorgå Akilles - / -
Aleksi RajaniemiLahden Ahkera - / -
Markus SereniusLänsi-Uudenmaan Urheilijat 4:23.58 / 4:23.58
Otto VilpponenJoensuun Kataja - / -
Oiva Ylä-JarkkoLänsi-Uudenmaan Urheilijat 4:45.99 / 4:45.99
 
M17 60m aj (27)
Adrian BjörkgrenIF Drott 8.30 / 8.30
Oliver ForsmanIF Raseborg 9.81 / 9.81
Jere HaapalainenTampereen Pyrintö 8.77 / 8.77
Aapeli HatanpääViipurin Urheilijat - / -
Joonas JäppinenEspoon Tapiot - / -
Juho KallioLapuan Virkiä 8.90 / -
Konsta KankainenTampereen Pyrintö 8.69 / 8.69
Roope KiveläTurun Urheiluliitto 8.66 / 8.66
Juho KoivistoJyväskylän Kenttäurheilijat 8.51 / 8.51
Ville KyrönlahtiKangasniemen Kalske - / -
Joonas LapinkeroJyväskylän Kenttäurheilijat 8.68 / 8.68
Teemu LaurikainenOriveden Ponnistus 9.10 / 9.10
Patrick LindbergVihdin Viesti 9.16 / 9.16
Mortti MetsäkoivuViipurin Urheilijat 9.01 / 9.01
Paavo NiinikoskiHelsingin Kisa-Veikot 9.26 / 9.26
Aapo NikkolaHelsingin Kisa-Veikot 8.80 / 8.80
Lassi PihlavistoHelsingin Kisa-Veikot 8.38 / 8.38
Eemil PorvariHartolan Voima 8.32 / 8.32
Leo RautiainenKenttäurheilijat -58 8.37 / 8.37
Väinö RipattiSavonlinnan Riento 8.96 / 9.17
Konsta RutonenLappeenrannan Urheilu-Miehet 8.77 / 8.77
Benjamin SaukkonenViipurin Urheilijat 9.09 / 9.09
Tomi SimonenAlavieskan Viri 8.59 / 8.59
Jonatan SperrynEspoon Tapiot 8.43 / 8.43
Ville VäliharjuTampereen Pyrintö 8.86 / 8.86
Sakari ValliusJoensuun Kataja 8.47 / 8.47
Jermu VihmakoskiTurun Urheiluliitto 8.84 / 8.84
 
M17 korkeus (14)
Oliver ForsmanIF Raseborg1.63 / 1.63
Johan GrönroosSjundeå IF1.78 / 1.78
Miro HeikkonenKeski-Uudenmaan Yleisurheilu1.60 / 1.60
Oskari HenttinenKokemäen Kova-Väki Yleisurheilu1.81 / 1.81
Aku KuljuJyväskylän Kenttäurheilijat1.72 / 1.72
Joonas LapinkeroJyväskylän Kenttäurheilijat1.77 / 1.77
Teemu LaurikainenOriveden Ponnistus1.77 / 1.77
Jonathan LindroosEspoon Tapiot1.72 / 1.72
Manu MäenpääLempäälän Kisa Yleisurheilu1.92 / 1.92
Max MynttiVasa IS1.80 / 1.80
Paavo NiinikoskiHelsingin Kisa-Veikot1.72 / 1.62
Jere NyströmKorian Ponsi1.88 / 1.88
Eetu PaasikiviJoensuun Kataja1.65 / 1.65
Zakaria SaballyViipurin Urheilijat - / -
 
M17 seiväs (19)
Juho AlasaariLaihian Luja5.20 / 5.20
Joona Ali-HaapalaKaustisen Pohjan-Veikot3.90 / 3.90
Eeli HeikkiläTurun Urheiluliitto4.35 / 4.35
Miro HeikkonenKeski-Uudenmaan Yleisurheilu3.36 / 3.36
Oskari HenttinenKokemäen Kova-Väki Yleisurheilu4.30 / 4.30
Otto HiivolaKalannin Vankka4.35 / 4.35
Martti HyvärinenLappeenrannan Urheilu-Miehet4.12 / 4.12
Akseli HyytiäLaitilan Jyske4.10 / 4.10
Janne JuholaKalajoen Junkkarit4.10 / 4.10
Otto JunnilaIF Sibbo-Vargarna4.20 / 4.20
Konsta KankainenTampereen Pyrintö4.30 / 4.30
Artjom KiviharjuEsbo IF3.40 / 3.40
Joonas LapinkeroJyväskylän Kenttäurheilijat3.50 / 3.50
Teemu LaurikainenOriveden Ponnistus2.55 / 2.55
Manu MäenpääLempäälän Kisa Yleisurheilu3.81 / 3.81
Eerik MäkeläLahden Ahkera4.21 / 4.21
Johannes MäkeläHelsingin Kisa-Veikot3.60 / 3.60
Niklas TallqvistBorgå Akilles4.10 / 4.05
Atte TuominenLahden Ahkera3.25 / 3.25
 
M17 pituus (18)
Adrian BjörkgrenIF Drott6.61 / 6.61
Arttu HeilalaRaahen Vesa6.10 / 6.10
Lauri HonkanenImatran Urheilijat6.13 / 6.13
Ville KyrönlahtiKangasniemen Kalske5.90 / 5.90
Patrick LindbergVihdin Viesti6.12 / 6.12
Manu MetsäkangasLahden Ahkera6.18 / 6.18
Sisu MikkiläImatran Urheilijat6.55 / 6.55
Otto PeltokangasToholammin Urheilijat - / -
Eemil PorvariHartolan Voima6.47 / 6.43
Sameli PukkinenVaasan Toverit6.08 / 6.08
Leo RautiainenKenttäurheilijat -586.45 / 6.45
Väinö RipattiSavonlinnan Riento5.94 / 5.94
Samuel ShamsKenttäurheilijat -585.97 / 5.97
Eelis SnåreLahden Ahkera6.40 / 6.40
Arttu TauriainenPerniön Urheilijat6.54 / 6.54
Veeti VainionpääIkaalisten Urheilijat5.62 / 5.53
Sakari ValliusJoensuun Kataja6.13 / 6.13
Jermu VihmakoskiTurun Urheiluliitto6.28 / 6.28
 
M17 3-loikka (11)
Aatu HolopainenJoensuun Kataja12.43 / 12.43
Lauri HonkanenImatran Urheilijat12.34 / 12.34
Manu MetsäkangasLahden Ahkera13.29 / 13.29
Sisu MikkiläImatran Urheilijat11.62 / -
Emil NylundIF Sibbo-Vargarna12.27 / 12.27
Otto PeltokangasToholammin Urheilijat12.93 / 12.93
Eemil PorvariHartolan Voima13.73 / 13.73
Michael RännarIF VOM12.52 / 12.52
Eelis SnåreLahden Ahkera13.34 / 13.07
Niklas TallqvistBorgå Akilles - / -
Jermu VihmakoskiTurun Urheiluliitto12.18 / 12.18
 
M17 kuula (17)
Mico EkmanPiikkiön Kehitys14.58 / 14.58
Arttu HärkönenSavonlinnan Riento16.14 / 16.14
Veeti HietalahtiSavonlinnan Riento12.81 / 12.81
Otto HiivolaKalannin Vankka13.16 / 13.16
Robin HildénIF Sibbo-Vargarna12.69 / 12.69
Pyry IltanenTampereen Pyrintö10.38 / 10.38
Miika LahtonenMynämäen Isku17.33 / 17.33
Jaakko LinnusTampereen Pyrintö13.12 / 13.12
Eliel MulariKarhulan Katajaiset12.14 / 12.14
Paavo NiinikoskiHelsingin Kisa-Veikot10.00 / 10.00
Linus NurminenKristiinan Urheilijat16.22 / 16.22
Eino PerämaaTampereen Pyrintö11.76 / 11.76
Lauri PimiäSaarijärven Pullistus11.80 / 11.80
Leo RautiainenKenttäurheilijat -5814.41 / 14.41
Riku TenhunenSiilinjärven Ponnistus12.89 / 12.89
Oskar ToometTampereen Pyrintö9.10 / 9.10
Niilo WaherTurun Urheiluliitto13.57 / 13.57
 
M17 3000m kävely (3)
Sajan IrincheevEspoon Tapiot13:23.9h / 13:23.9h
Miska JohanssonHeinolan Isku17:44.2h / 17:44.2h
Akseli LeinoUrjalan Urheilijat - / -
 
N17 60m (68)
Takwa AdamVantaan Salamat 8.39 / 8.49
Inkeri AhokasPorin Yleisurheilu 8.02 / 8.02
Elisa AlastaloRiihimäen Kisko 8.69 / -
Nelli AnttonenImatran Urheilijat 7.99 / 7.99
Meeri ElomaaSeinäjoen Seudun Urheilijat 8.06 / 8.06
Minttu EskelinenIisalmen Visa 7.92 / 8.10
Daniela Fernandez FuruTurun Urheiluliitto 8.02 / 8.02
Minea FogelholmEspoon Tapiot 7.81 / 7.81
Veera HäkkinenJoensuun Kataja 8.40 / 8.40
Emma HalonenSavonlinnan Riento 8.61 / 8.61
Micaela HänninenVantaan Salamat 8.26 / 8.26
Sara-Julia HellstenHelsingin Kisa-Veikot 8.23 / 8.23
Noora HietalaHyvinkään seudun Urheilijat 8.45 / 8.58
Peppiina HiltunenVantaan Salamat 8.87 / -
Julia IhantolaEspoon Tapiot 7.87 / 7.87
Lotta JalonenJanakkalan Jana 8.56 / 8.56
Aada JuhalaPorin Tarmo 8.52 / 8.66
Sohvi KenttäläVehmaisten Urheilijat 8.21 / 8.40
Aava KipinäJoensuun Kataja 8.75 / 8.75
Milla KokkonenVehkalahden Veikot 8.40 / 8.62
Aino KorhonenOulun Pyrintö 8.34 / 8.34
Nea KorhonenValkealan Kajo 8.23 / 8.23
Tilda KorhonenSiilinjärven Ponnistus 8.26 / 8.26
Aino KoskelaHelsingfors IFK 8.39 / -
Nora Koskela-KoivistoHelsingfors IFK 8.46 / 8.50
Silja KoukonenMietoisten Maununpojat 8.00 / 8.00
Daniela KulankoEsbo IF 8.70 / 8.77
Aliisa LautalaValkealan Kajo 8.60 / 8.68
Eveliina LehtolaOulun Pyrintö 8.10 / 8.10
Ella LeinoTampereen Pyrintö 8.98 / 8.98
Helmi LievonenRiihimäen Kisko 8.26 / -
Venla LindroosKeravan Urheilijat 9.04 / 9.04
Katja LuukkolaLeppävaaran Sisu 7.86 / 7.86
Sofia MäättäEurajoen Veikot 8.09 / 8.14
Aada MäättäläToholammin Urheilijat 8.17 / 8.17
Olivia MarttilaVantaan Salamat 8.10 / 8.10
Aada MikkiläSeinäjoen Seudun Urheilijat 8.13 / 8.13
Tessa MoisioKaipolan Vire 7.92 / 7.92
Nea NakariVehkalahden Veikot 8.52 / 8.52
Pinja NaulaTurun Urheiluliitto 8.07 / 8.07
Veera PaasovaaraOulun Pyrintö 7.87 / 8.16
Emmi ParhialaVantaan Salamat 8.46 / -
Ella PaukkuEsbo IF 8.05 / 8.05
Peppi-Rosa PenttinenJoensuun Kataja 8.43 / 8.43
Anna PursiainenEspoon Tapiot 7.45 / 7.45
Ellinoora RiikinsaariEspoon Tapiot 8.22 / -
Senja RoosLahden Ahkera 7.96 / 7.96
Reetta RyynänenJoensuun Kataja 8.63 / 8.63
Tiia SädeJoensuun Kataja 8.45 / 8.45
Josefina SalmiIkaalisten Urheilijat 8.15 / 8.15
Kirsikka SalmiValkealan Kajo 8.26 / 8.26
Riikka SavolainenJyväskylän Kenttäurheilijat 8.36 / 8.36
Sofia ShashkinaHelsingin Kisa-Veikot 8.51 / 8.51
Ada-Sofia SöderlundLiedon Parma 8.22 / 8.22
Belinda StenroosIF Nykarlebynejden 8.09 / 8.09
Emma TainioPaimion Urheilijat 7.83 / 7.83
Emilia TallqvistEsbo IF 8.76 / 8.76
Liina TervoHelsingfors IFK 7.98 / 8.10
Riika TirkkonenJoensuun Kataja 8.12 / 8.12
Jelizaveta TsubarevaSjundeå IF 8.10 / 8.10
Ella TuohiniemiPorin Tarmo 8.19 / 8.19
Milla UittiImatran Urheilijat 8.62 / 8.62
Vilma VäliharjuTampereen Pyrintö 7.81 / 7.81
Erika VälkkynenHämeenlinnan Tarmo 8.03 / 8.11
Oona VasilevTapanilan Erä 8.40 / 8.46
Sara VeijalainenKeski-Uudenmaan Yleisurheilu 8.58 / -
Aino VenäläinenImatran Urheilijat 8.28 / 8.29
Minea VertalaJyväskylän Kenttäurheilijat 8.08 / 8.13
 
N17 300m (57)
Takwa AdamVantaan Salamat - / -
Aada AhoRaision Kuula41.67 / 41.67
Nelli AnttonenImatran Urheilijat - / -
Laura EinamoHelsingfors IFK43.88 / -
Daniela Fernandez FuruTurun Urheiluliitto44.37 / 44.37
Carolina GrönroosLaitilan Jyske - / -
Veera HäkkinenJoensuun Kataja - / -
Emma HalonenSavonlinnan Riento - / -
Micaela HänninenVantaan Salamat - / -
Peppiina HiltunenVantaan Salamat - / -
Iina HolopainenHelsingfors IFK43.27 / -
Julia IhantolaEspoon Tapiot44.12 / -
Vilma ItälinnaTampereen Pyrintö41.30 / -
Veera KauhanenJoensuun Kataja43.12 / 43.12
Aava KipinäJoensuun Kataja - / -
Eerika KoivuniemiKauhavan Wisa41.99 / 41.99
Mona KorelinHelsingin Kisa-Veikot46.67 / -
Aino KorhonenOulun Pyrintö - / -
Nora Koskela-KoivistoHelsingfors IFK45.31 / 45.31
Daniela KulankoEsbo IF - / -
Ella LeinoTampereen Pyrintö - / -
Inari LeppäniemiKokemäen Kova-Väki Yleisurheilu - / -
Laura LoponenOulun Pyrintö - / -
Viveka LoukolaRaision Kuula43.38 / 43.38
Iida LounelaHelsingin Kisa-Veikot51.12 / -
Katja LuukkolaLeppävaaran Sisu - / -
Sofia MäättäEurajoen Veikot - / -
Aada MäättäläToholammin Urheilijat41.73 / 41.83
Noomi MalmgrenEsbo IF43.45 / -
Sanni MarkkanenHelsingin Kisa-Veikot - / -
Olivia MarttilaVantaan Salamat46.53 / -
Inka MetsämäkiSeinäjoen Seudun Urheilijat42.61 / -
Anna MinkkinenLappeenrannan Urheilu-Miehet - / -
Tessa MoisioKaipolan Vire - / -
Pinja NaulaTurun Urheiluliitto42.63 / -
Maiju NousiainenLappeenrannan Urheilu-Miehet - / -
Siiri OjanenTurun Urheiluliitto43.59 / 43.59
Emmi ParhialaVantaan Salamat - / -
Ella PaukkuEsbo IF - / -
Jenna-Emilia PiirainenPohjan Koitto54.49 / -
Inka PöyryHelsingfors IFK40.89 / -
Anna PursiainenEspoon Tapiot42.64 / -
Ilona SaarikunnasLahden Ahkera - / -
Jenna SaarilahtiTampereen Pyrintö - / -
Tiia SädeJoensuun Kataja - / -
Heidi SalminenJyväskylän Kenttäurheilijat41.99 / -
Hanna-Maija SiltanenHelsingin Kisa-Veikot - / -
Maria SuntioKarhulan Katajaiset - / -
Emma TainioPaimion Urheilijat - / -
Emilia TallqvistEsbo IF - / -
Riika TirkkonenJoensuun Kataja - / -
Jelizaveta TsubarevaSjundeå IF - / -
Margarita TsubarevaSjundeå IF - / -
Erika VälkkynenHämeenlinnan Tarmo44.65 / 44.65
Nadija VasylenkoTampereen Urheilijat -38 - / -
Aino VenäläinenImatran Urheilijat - / -
Emilia VoutilainenHelsingin Kisa-Veikot48.89 / -
 
N17 800m (26)
Henna EineluotoLappeenrannan Urheilu-Miehet2:23.92 / 2:23.92
Olivia EttanenKarhulan Urheilijat - / -
Venla HäkkinenJoensuun Kataja - / -
Ida HeikkinenKarhulan Urheilijat2:56.08 / 2:56.08
Veera HelkamaSalon Vilpas2:29.02 / -
Minttu KaukonenLahden Ahkera2:32.91 / 2:32.91
Mona KorelinHelsingin Kisa-Veikot2:32.60 / 2:36.03
Ronja KoskelaKuivasjärven Aura2:17.62 / 2:17.62
Nora Koskela-KoivistoHelsingfors IFK2:34.75 / 2:37.71
Inari LeppäniemiKokemäen Kova-Väki Yleisurheilu2:55.31 / -
Noomi MalmgrenEsbo IF2:21.36 / 2:24.71
Katharina MarekwiaEspoon Tapiot2:34.67 / 2:34.67
Sanni MarkkanenHelsingin Kisa-Veikot2:35.53 / 2:38.84
Jenna MaukonenJyväskylän Kenttäurheilijat2:26.76 / -
Inka MetsämäkiSeinäjoen Seudun Urheilijat2:22.56 / -
Maisa MikkolaHelsingin Tarmo2:41.59 / 2:41.59
Ilona MononenLahden Ahkera2:15.17 / 2:15.17
Ella MykkänenIisalmen Visa - / -
Elina PaavolaLohtajan Veikot2:34.40 / 2:34.40
Jenna-Emilia PiirainenPohjan Koitto2:17.58 / 2:17.58
Sini RajaniemiLahden Ahkera2:18.34 / 2:18.34
Kerttu SalmiOulun Pyrintö - / -
Muska SandenSalon Vilpas2:24.75 / 2:24.75
Hanna-Maija SiltanenHelsingin Kisa-Veikot2:31.90 / 2:31.90
Ida-Sofia SimolaHämeenlinnan Tarmo2:28.65 / 2:28.68
Nelli ViskariValkealan Kajo2:37.40 / 2:37.40
 
N17 1500m (20)
Henna EineluotoLappeenrannan Urheilu-Miehet 4:58.05 / 4:58.05
Venla HäkkinenJoensuun Kataja - / -
Ida HeikkinenKarhulan Urheilijat 5:46.01 / 5:46.01
Veera HelkamaSalon Vilpas 5:09.70 / -
Essi HietulaTapanilan Erä - / -
Ronja KoskelaKuivasjärven Aura - / -
Katharina MarekwiaEspoon Tapiot - / -
Jenna MaukonenJyväskylän Kenttäurheilijat 5:13.29 / -
Maisa MikkolaHelsingin Tarmo 5:41.52 / 5:41.52
Ilona MononenLahden Ahkera - / -
Ella MykkänenIisalmen Visa - / -
Petriina NiininenNokian Urheilijat - / -
Sini RahkonenPolvijärven Urheilijat - / -
Sini RajaniemiLahden Ahkera - / -
Emma RantaLempäälän Kisa Yleisurheilu - / -
Kerttu SalmiOulun Pyrintö - / -
Muska SandenSalon Vilpas 5:07.40 / 5:07.40
Ellen SeistoEspoon Tapiot - / -
Ida-Sofia SimolaHämeenlinnan Tarmo 5:12.23 / 5:12.23
Aino TengvallRekolan Raikas 5:26.45 / 5:26.45
 
N17 60m aj (27)
Takwa AdamVantaan Salamat 9.66 / 9.66
Laura EinamoHelsingfors IFK 9.29 / 9.29
Minea FogelholmEspoon Tapiot 8.46 / 8.46
Noora HietalaHyvinkään seudun Urheilijat 9.68 / 9.68
Elisa HilskaLappeenrannan Urheilu-Miehet 9.83 / 9.83
Iina HolopainenHelsingfors IFK 8.69 / 8.69
Juulia InkinenLahden Ahkera 9.75 / 9.75
Lotta JalonenJanakkalan Jana 9.50 / 9.50
Minttu KaukonenLahden Ahkera 9.83 / 9.83
Aino KoskelaHelsingfors IFK 9.03 / 9.03
Amanda KuljuJyväskylän Kenttäurheilijat 9.40 / 9.40
Emmi LampioKeravan Urheilijat10.72 / 10.72
Eveliina LehtolaOulun Pyrintö 9.09 / 9.09
Milja MahlavuoriLappeenrannan Urheilu-Miehet - / -
Johanna NieminenJyväskylän Kenttäurheilijat 9.32 / 9.32
Peppi-Rosa PenttinenJoensuun Kataja 9.49 / 9.49
Emmi PohjolainenLauttakylän Luja 9.61 / 9.61
Ellinoora RiikinsaariEspoon Tapiot10.29 / -
Reetta RyynänenJoensuun Kataja 9.62 / 9.62
Heidi SalminenJyväskylän Kenttäurheilijat 8.54 / 8.54
Saana TakalaSeinäjoen Seudun Urheilijat 9.30 / -
Liina TervoHelsingfors IFK 8.81 / 8.81
Jelizaveta TsubarevaSjundeå IF 9.10 / 9.10
Vilma VäliharjuTampereen Pyrintö 8.50 / 8.50
Kerttu ValtonenEspoon Tapiot10.04 / 10.04
Saga VanninenTampereen Pyrintö 8.36 / 8.36
Iida VerainenNousiaisten Susi 9.00 / 9.03
 
N17 korkeus (21)
Silja ArohonkaSeinäjoen Seudun Urheilijat1.66 / 1.66
Iina HolopainenHelsingfors IFK1.69 / 1.69
Neea-Maria JokiPohjan Koitto1.65 / 1.65
Emma KammonenSiilinjärven Ponnistus1.63 / 1.63
Anni KonnuImatran Urheilijat1.62 / 1.60
Amanda KuljuJyväskylän Kenttäurheilijat1.55 / 1.55
Gerli KumarViipurin Urheilijat1.64 / 1.64
Sofie Latva-RiskuPorin Tarmo1.63 / 1.63
Henni LiimattaMaskun Kataja1.59 / 1.59
Vanessa LindbergRiihimäen Kisko1.65 / 1.65
Victoria LindbergIF Sibbo-Vargarna1.57 / 1.56
Nea LuokkanenHimangan Urheilijat1.68 / 1.65
Jenina LuotonenLaitilan Jyske1.55 / 1.55
Lotta MäkeläTampereen Pyrintö1.45 / 1.45
Aada MikkiläSeinäjoen Seudun Urheilijat1.61 / 1.61
Viivi PeräläNaantalin Löyly1.60 / 1.60
Saana PeuraTervolan Terävä1.64 / 1.64
Lotta PutkirantaEspoon Tapiot1.75 / 1.75
Nita RasiPihtiputaan Tuisku1.61 / 1.61
Janna SiegfridsVasa IS1.63 / 1.63
Alina VirtanenPiikkiön Kehitys1.60 / 1.56
 
N17 seiväs (11)
Hertta AhonenTurun Urheiluliitto3.08 / 3.08
Kiia BrandesHyvinkään seudun Urheilijat3.21 / 3.04
Emma HovirintaTurun Urheiluliitto2.84 / 2.84
Miisa KoskiahoKarijoen Tappara3.70 / 3.60
Vanessa LindbergRiihimäen Kisko3.50 / 3.50
Heini MäenpääTampereen Pyrintö3.25 / 3.25
Vilma MikkolaKeski-Uudenmaan Yleisurheilu3.40 / 3.40
Nelli PajulaJyväskylän Kenttäurheilijat3.42 / 3.42
Minttu PeltonenKokemäen Kova-Väki Yleisurheilu3.00 / 3.00
Fiinu PuustinenJyväskylän Kenttäurheilijat3.42 / 3.42
Emma RovasaloHyvinkään seudun Urheilijat3.82 / 3.82
 
N17 pituus (25)
Inkeri AhokasPorin Yleisurheilu5.21 / -
Olivia AsikainenKaipolan Vire5.32 / 5.32
Meeri ElomaaSeinäjoen Seudun Urheilijat5.67 / 5.67
Minttu EskelinenIisalmen Visa5.69 / 5.35
Vilma ItälinnaTampereen Pyrintö5.57 / 5.57
Piia KalliomäkiÄänekosken Urheilijat5.22 / 5.22
Aino KoskelaHelsingfors IFK5.15 / -
Eveliina LehtolaOulun Pyrintö5.11 / 5.11
Sanni LentoTampereen Pyrintö5.21 / 5.02
Helmi LievonenRiihimäen Kisko5.21 / 5.21
Sofia MäättäEurajoen Veikot5.48 / 5.48
Aada MikkiläSeinäjoen Seudun Urheilijat5.61 / 5.61
Tessa MoisioKaipolan Vire5.38 / 5.38
Johanna NieminenJyväskylän Kenttäurheilijat5.61 / 5.61
Anni NurminenTampereen Pyrintö5.36 / -
Saana PeuraTervolan Terävä5.42 / 5.42
Pinja RuohoLahden Ahkera5.42 / 5.42
Ilona SaarikunnasLahden Ahkera5.36 / 5.28
Riikka SavolainenJyväskylän Kenttäurheilijat5.28 / 5.28
Liina TervoHelsingfors IFK5.00 / -
Milla UittiImatran Urheilijat4.94 / 4.84
Vilma VäliharjuTampereen Pyrintö5.53 / 5.53
Saga VanninenTampereen Pyrintö5.81 / 5.81
Nadija VasylenkoTampereen Urheilijat -385.13 / 5.13
Iida VerainenNousiaisten Susi5.37 / 5.37
 
N17 3-loikka (13)
Vilma HarilainenTurun Weikot Yleisurheilu11.12 / 11.12
Piia KalliomäkiÄänekosken Urheilijat11.23 / 11.23
Sanni LentoTampereen Pyrintö10.99 / -
Milja MahlavuoriLappeenrannan Urheilu-Miehet - / -
Johanna NieminenJyväskylän Kenttäurheilijat10.85 / 10.85
Siiri NyyssönenJoensuun Kataja11.16 / 11.16
Saana PeuraTervolan Terävä11.64 / 11.54
Pinja RuohoLahden Ahkera11.32 / 11.32
Jenna SaarilahtiTampereen Pyrintö10.68 / 10.68
Riikka SavolainenJyväskylän Kenttäurheilijat11.33 / 11.33
Noora SihvonenKeski-Uudenmaan Yleisurheilu11.10 / 11.10
Oona SyyriForssan Salama10.73 / 10.70
Saana TakalaSeinäjoen Seudun Urheilijat11.70 / 11.70
 
N17 kuula (22)
Elisa HilskaLappeenrannan Urheilu-Miehet9.76 / 9.76
Janna HuuhoPyhäselän Urheilijat12.10 / 12.10
Juulia InkinenLahden Ahkera11.63 / 11.63
Tiina JärvinenLahden Ahkera13.30 / 13.30
Aava KipinäJoensuun Kataja10.08 / 10.08
Salla KoskimäkiKaustisen Pohjan-Veikot14.70 / 14.70
Veera KoskinenLahden Ahkera11.42 / 11.42
Senja LaaksoKeravan Urheilijat8.18 / 8.18
Laila LehtinenHyvinkään seudun Urheilijat11.31 / 11.31
Henni LiimattaMaskun Kataja11.26 / 11.26
Tiia MatilaKuortaneen Kunto13.24 / 13.24
Nellinoora MaunulaHelsingfors IFK13.05 / 13.05
Meea MeronenKenttäurheilijat -5811.22 / -
Charlotta PetterssonTampereen Pyrintö12.28 / 12.28
Emmi PohjolainenLauttakylän Luja12.85 / 12.85
Vilma RäsänenViitasaaren Viesti14.57 / 14.57
Gita ReinholmKarhulan Katajaiset13.02 / 13.02
Annukka VainonenIitin Pyrintö14.48 / 14.48
Saga VanninenTampereen Pyrintö15.46 / 15.46
Oona ViljanenOriveden Ponnistus14.67 / 14.67
Jonna VirénLiljendal IK11.92 / 11.92
Jenniina VirtanenJanakkalan Jana9.25 / 9.25
 
N17 3000m kävely (9)
Cindy AhponenPyhäselän Urheilijat15:24.4h / 15:24.4h
Liina AhtiainenTurun Urheiluliitto16:14.54 / 16:14.54
Essi HietulaTapanilan Erä - / -
Helmi KöykkäRekolan Raikas16:45.4h / 16:45.4h
Taika NurroRekolan Raikas17:33.73 / 17:34.4h
Ellen SeistoEspoon Tapiot14:55.5h / 14:55.5h
Aava SevonkariKeravan Urheilijat17:15.0h / 17:15.0h
Heta VeikkolaLapuan Virkiä13:25.34ot / 13:25.34ot
Anna-Maj VierikkoRekolan Raikas17:50.6h / 17:50.6h