Kilpailukalenteri.fi
Etusivu
Selaus
Haku
Karttahaku


UKK / FAQ
Anna palautetta
Tietoa palvelusta

Tulospalveluohje

Piilota piirin myöntämät kilpailut

Näytä seurakilpailut
Paluu kilpailun tietoihin
Klikkaa seuran nimeä jos haluat nähdä vain kyseisen seuran ilmoittautuneet.
Piirin myöntämä kilpailu
25.08. klo 12:00 Hervannan XXVII Juhlakilpailut
KK.fi:n kautta ilmoittautuneita urheilijoita 106 henk. (188 lajisuoritusta)
M 200m (2)
Nimi Seura Ennätys (PB) / Kauden paras (SB)
Joni HuhtalaKauhavan Wisa25.30 / 25.30
Jouko JuntunenTampereen Pyrintö22.70 / -
 
M 800m (1)
Kalle RaitalaTampereen Pyrintö1:59.94 / -
 
M 10000m (2)
Jari HakolaKyyjärven Kyky34:15.12 / 37:17.91
Janne NiemiJanakkalan Jana32:55.58 / -
 
M keihäs (1)
Henri-Jussi KurvinenVehmaisten Urheilijat68.58 / 68.58
 
N 200m (5)
Kiia AleniusTampereen Urheilijat -3829.92 / 29.92
Aino HonkamäkiTampereen Urheilijat -3826.42 / -
Stiina KokkonenTampereen Urheilijat -3826.53 / 26.57
Johanna NieminenVammalan seudun Voima29.24 / -
Nadija VasylenkoTampereen Urheilijat -3827.14 / 27.14
 
N 800m (1)
Katriina LaurilaVammalan seudun Voima2:43.52 / 2:51.41
 
N 3-loikka (4)
Johanna HakalahtiTampereen Pyrintö8.59 / 8.59
Henna KaunistolaLauttakylän Luja9.47 / 9.18
Pinja KössiPaimion Urheilijat11.56 / 11.47
Liisa NaskaliNokian Urheilijat12.87 / 12.65
 
N keihäs (3)
Johanna HakalahtiTampereen Pyrintö26.24 / 26.24
Venla OlliEurajoen Veikot48.96 / 45.80
Jenni VuoriSomeron Esa49.80 / 48.28
 
M19 pituus (1)
Juuso ToivonenÄhtärin Urheilijat6.93 / 6.93
 
N19 400m (2)
Venla MäkeläHämeenlinnan Tarmo - / -
Emmi SaveniusVehmaisten Urheilijat 65.02 / -
 
N19 pituus (2)
Siiri LithoviusLimingan Niittomiehet5.05 / 4.92
Aliisa LuukkainenSavonlinnan Riento5.60 / 5.60
 
M17 100m (3)
Pyry IltanenTampereen Pyrintö12.71 / 12.71
Henrik KiviniemiTampereen Pyrintö13.59 / 13.60
Ari MahmoudianTampereen Pyrintö12.27 / 12.39
 
M17 kiekko (1)
Henrik KiviniemiTampereen Pyrintö28.83 / 28.83
 
N17 100m (5)
Lotta Alasaukko-OjaTampereen Pyrintö12.64 / 12.76
Emma KuikkaJanakkalan Jana13.60 / 13.60
Venla MäkeläHämeenlinnan Tarmo14.57 / 14.57
Anniina MurtonenTampereen Urheilijat -3814.57 / -
Anni VähäkoskiTampereen Urheilijat -3813.57 / -
 
N17 pituus (5)
Lotta Alasaukko-OjaTampereen Pyrintö4.78 / -
Henna KaunistolaLauttakylän Luja4.53 / 4.45
Stiina KokkonenTampereen Urheilijat -384.98 / 4.98
Aleksina LehtonenTampereen Urheilijat -384.00 / -
Anniina MurtonenTampereen Urheilijat -384.44 / 4.35
 
N17 kiekko (2)
Rafaela LiskiTurun Urheiluliitto36.52 / 36.04
Anni VähäkoskiTampereen Urheilijat -3837.81 / 37.81
 
P15 100m (4)
Konsta KankainenTampereen Pyrintö12.57 / 12.57
Eino PerämaaTampereen Pyrintö12.51 / 12.51
Oskar ToometTampereen Pyrintö13.62 / 13.62
Vili VälimäkiTammelan Ryske12.78 / 12.78
 
P15 800m (1)
Akseli PitkänenTeiskon Urheilijat2:43.53 / -
 
P15 pituus (2)
Konsta KankainenTampereen Pyrintö5.40 / 5.40
Eino PerämaaTampereen Pyrintö5.24 / 5.20
 
P15 kiekko (2)
Pyry SelinLahden Ahkera31.83 / 31.83
Vili VälimäkiTammelan Ryske40.52 / 40.52
 
T15 100m (8)
Aino AaltoHämeenlinnan Tarmo14.65 / -
Charlotte KajanderHelsingfors IFK13.57 / 13.57
Lotta MäkeläTampereen Pyrintö14.28 / 14.61
Emmi PohjolainenLauttakylän Luja13.78 / 13.78
Ruusu SaarelaEspoon Tapiot13.85 / 13.85
Jenna SaarilahtiTampereen Pyrintö13.81 / 13.81
Serafina SalmiTampereen Urheilijat -3813.75 / 13.75
Emilia SalonenVehmaisten Urheilijat13.35 / 13.35
 
T15 800m (3)
Ellanoora HaapalehtoLempäälän Kisa Yleisurheilu2:34.16 / 2:34.16
Helmi KarkiainenKeuruun Kisailijat2:29.42 / 2:29.42
Nadija VasylenkoTampereen Urheilijat -382:47.72 / -
 
T15 80m aj (8)
Aino AaltoHämeenlinnan Tarmo12.94 / 12.94
Tuuli JärvinenKeuruun Kisailijat12.73 / 12.73
Charlotte KajanderHelsingfors IFK12.63 / 12.63
Ella LeinoTampereen Urheilijat -3814.13 / 14.13
Lotta MäkeläTampereen Pyrintö13.80 / 13.80
Emmi PohjolainenLauttakylän Luja12.61 / 12.61
Ruusu SaarelaEspoon Tapiot12.85 / 12.85
Jenna SaarilahtiTampereen Pyrintö13.53 / 13.53
 
T15 pituus (5)
Tuuli JärvinenKeuruun Kisailijat4.99 / 4.99
Emmi PohjolainenLauttakylän Luja4.79 / 4.79
Ruusu SaarelaEspoon Tapiot4.52 / 4.52
Jenna SaarilahtiTampereen Pyrintö4.88 / 4.88
Emilia SalonenVehmaisten Urheilijat4.91 / 4.82
 
T15 kiekko (8)
Lyydia HerralaTöysän Veto42.39 / 42.39
Tuuli JärvinenKeuruun Kisailijat36.68 / 36.68
Kristiina LaitinenLempäälän Kisa Yleisurheilu34.43 / 34.43
Minttu LaurilaTurun Urheiluliitto39.38 / 39.38
Sanni-Maria MäkeläNoormarkun Nopsa36.68 / 36.68
Rebecca NelimarkkaUlvila Sport Team30.06 / 30.06
Siiri PeinKankaanpään Seudun Leisku39.40 / 37.81
Anette SaalismaaPudasjärven Urheilijat49.43 / 49.43
 
P13 60m (6)
Juho HänninenTampereen Urheilijat -3810.49 / -
Aarne KalelaLempäälän Kisa Yleisurheilu 9.35 / 9.35
Matti MurtoYlöjärven Urheilijat10.55 / 10.55
Aapo RaunioTampereen Urheilijat -3810.17 / -
Lauri SmolanderTampereen Pyrintö10.32 / 10.32
Arttu ViljanenToijalan Vauhti 9.82 / 9.89
 
P13 1000m (4)
Aarne KalelaLempäälän Kisa Yleisurheilu3:42.50 / -
Olli LindroosNoormarkun Nopsa3:13.70 / 3:13.70
Aapo RaunioTampereen Urheilijat -383:41.88 / 3:41.88
Arttu ViljanenToijalan Vauhti3:26.81 / 3:26.81
 
P13 pituus (6)
Juho HänninenTampereen Urheilijat -38 - / -
Aarne KalelaLempäälän Kisa Yleisurheilu4.39 / 4.39
Matti MurtoYlöjärven Urheilijat3.24 / 3.24
Aapo RaunioTampereen Urheilijat -383.71 / 3.71
Lauri SmolanderTampereen Pyrintö3.25 / 3.25
Arttu ViljanenToijalan Vauhti3.63 / 3.63
 
P13 kiekko (8)
Elias EskolaUrjalan Urheilijat26.25 / 26.25
Aarne KalelaLempäälän Kisa Yleisurheilu24.23 / 24.23
Jussi KoskelaKangasalan Kisa32.47 / 32.47
Arto MäkeläNokian Urheilijat - / -
Jyri MäkeläNokian Urheilijat - / -
Lauri SmolanderTampereen Pyrintö20.77 / 20.77
Miro ValtonenIkurin Vire28.51 / 28.51
Arttu ViljanenToijalan Vauhti13.72 / 13.72
 
T13 60m (3)
Hetaliina KarkiainenKeuruun Kisailijat 9.29 / 9.29
Rebecca NelimarkkaUlvila Sport Team 9.69 / -
Anni ViljanenToijalan Vauhti 9.92 / 9.92
 
T13 1000m (3)
Hetaliina KarkiainenKeuruun Kisailijat3:21.21 / 3:21.21
Helmi KoskelaIkaalisten Urheilijat3:57.08 / 3:58.97
Anni ViljanenToijalan Vauhti4:06.41 / 4:08.16
 
T13 pituus (4)
Hetaliina KarkiainenKeuruun Kisailijat4.06 / 4.06
Rebecca NelimarkkaUlvila Sport Team3.39 / 3.39
Sanni TähtinenVampulan Urheilijat - / -
Anni ViljanenToijalan Vauhti3.70 / 3.70
 
T13 kiekko (8)
Aino AaltoHämeenlinnan Tarmo41.41 / 41.41
Essi IlomäkiTampereen Pyrintö25.05 / 25.05
Aino-Maija JaatinenUrjalan Urheilijat26.33 / 26.33
Minttu JärvinenKeuruun Kisailijat27.68 / 27.68
Rebecca NelimarkkaUlvila Sport Team29.87 / 29.87
Rebekka PetroHämeenlinnan Tarmo18.59 / 18.59
Viivi VälimäkiTammelan Ryske35.69 / 35.69
Anni ViljanenToijalan Vauhti35.14 / 35.14
 
P11 60m (4)
Onni KinnunenPälkäneen Luja-Lukko - / -
Noel NikulainenLempäälän Kisa Yleisurheilu 8.96 / 8.96
Leevi PeinKankaanpään Seudun Leisku 9.55 / 9.55
Tomas VasylenkoTampereen Urheilijat -38 9.82 / 9.82
 
P11 1000m (3)
Aapeli KarislahtiTampereen Pyrintö3:40.47 / 3:40.47
Onni KinnunenPälkäneen Luja-Lukko3:39.79 / 3:39.79
Jyri MäkeläNokian Urheilijat3:36.86 / 3:39.79
 
P11 korkeus (2)
Onni KinnunenPälkäneen Luja-Lukko - / -
Noel NikulainenLempäälän Kisa Yleisurheilu1.41 / 1.41
 
P11 kuula (3)
Onni KinnunenPälkäneen Luja-Lukko - / -
Jyri MäkeläNokian Urheilijat7.16 / 7.16
Noel NikulainenLempäälän Kisa Yleisurheilu8.60 / 8.60
 
T11 60m (8)
Fiona GirautVehmaisten Urheilijat10.57 / -
Mira LautalaTampereen Urheilijat -38 - / -
Minja MäkeläNoormarkun Nopsa10.56 / 10.56
Maija MäntyläKangasalan Kisa 9.91 / 9.91
Lumi RekoniusTampereen Pyrintö 9.61 / 9.61
Erika SalonenVehmaisten Urheilijat10.55 / 10.55
Elli SärkinenLempäälän Kisa Yleisurheilu10.23 / -
Sanni TähtinenVampulan Urheilijat 9.09 / 9.09
 
T11 1000m (1)
Hertta PitkänenTeiskon Urheilijat4:16.02 / 4:16.63
 
T11 korkeus (5)
Neea KesoTampereen Pyrintö1.18 / -
Maija MäntyläKangasalan Kisa1.05 / 1.05
Lumi RekoniusTampereen Pyrintö1.02 / 1.02
Elli SärkinenLempäälän Kisa Yleisurheilu1.10 / -
Sanni TähtinenVampulan Urheilijat1.10 / -
 
T11 kuula (6)
Fiona GirautVehmaisten Urheilijat6.89 / 6.89
Minja MäkeläNoormarkun Nopsa7.83 / 7.83
Rebekka PetroHämeenlinnan Tarmo8.13 / 8.13
Erika SalonenVehmaisten Urheilijat7.15 / 7.15
Sanni TähtinenVampulan Urheilijat8.79 / 8.79
Vilja VälimäkiTammelan Ryske8.85 / 8.85
 
P9 40m (6)
Milo GirautVehmaisten Urheilijat 7.73 / 7.73
Aleksi HänninenTampereen Urheilijat -38 8.38 / -
Onni HaukijärviTampereen Pyrintö 6.74 / 6.74
Veli KinnunenPälkäneen Luja-Lukko 8.18 / 8.18
Atte LeinoKangasalan Urheilijat -68 7.37 / 7.37
Elias TiisanojaKeuruun Kisailijat 8.11 / 8.11
 
P9 1000m (2)
Veli KinnunenPälkäneen Luja-Lukko - / -
Elias TiisanojaKeuruun Kisailijat4:21.45 / 4:21.45
 
P9 pituus (7)
Milo GirautVehmaisten Urheilijat2.94 / 2.94
Aleksi HänninenTampereen Urheilijat -382.50 / -
Onni HaukijärviTampereen Pyrintö3.65 / 3.65
Aapo JaatinenUrjalan Urheilijat3.08 / 3.08
Veli KinnunenPälkäneen Luja-Lukko - / -
Elias TiisanojaKeuruun Kisailijat2.90 / 2.90
Tomas VasylenkoTampereen Urheilijat -383.87 / 3.87
 
P9 kuula (3)
Aleksi HänninenTampereen Urheilijat -384.14 / 4.14
Veli KinnunenPälkäneen Luja-Lukko4.62 / 4.62
Atte LeinoKangasalan Urheilijat -686.69 / 6.69
 
T9 40m (3)
Rosaliina NelimarkkaUlvila Sport Team 7.65 / 7.65
Saana TähtinenVampulan Urheilijat 7.78 / 7.78
Salla TähtinenVampulan Urheilijat 7.48 / 7.48
 
T9 1000m (3)
Maija HäkliTeiskon Urheilijat4:07.36 / 4:07.36
Saana TähtinenVampulan Urheilijat - / -
Salla TähtinenVampulan Urheilijat4:20.52 / 4:20.52
 
T9 pituus (4)
Hertta IkonenVehmaisten Urheilijat3.05 / 3.05
Rosaliina NelimarkkaUlvila Sport Team3.03 / 3.03
Saana TähtinenVampulan Urheilijat3.25 / 3.25
Salla TähtinenVampulan Urheilijat2.79 / 2.79
 
T9 kuula (5)
Hertta IkonenVehmaisten Urheilijat4.64 / 4.64
Anette NelimarkkaUlvila Sport Team3.52 / 3.52
Rosaliina NelimarkkaUlvila Sport Team5.37 / 5.37
Saana TähtinenVampulan Urheilijat6.26 / 6.26
Salla TähtinenVampulan Urheilijat5.21 / 5.21