Kilpailukalenteri.fi
Etusivu
Selaus
Haku
Karttahaku


UKK / FAQ
Anna palautetta
Tietoa palvelusta

Tulospalveluohje

Piilota piirin myöntämät kilpailut

Näytä seurakilpailut
Paluu kilpailun tietoihin
Klikkaa seuran nimeä jos haluat nähdä vain kyseisen seuran ilmoittautuneet.
Kansalliset
26.05. klo 13:00 Tapiot Games -kansalliset
KK.fi:n kautta ilmoittautuneita urheilijoita 200 henk. (222 lajisuoritusta)
M 100m (24)
Nimi Seura Ennätys (PB) / Kauden paras (SB)
Carl-Ivar BackIF Sibbo-Vargarna12.56 / 12.56
Jonathan BraceEsbo IF10.76 / -
Samir DemnatiIkaalisten Urheilijat10.88 / -
Mikael GranqvistIF Sibbo-Vargarna11.15 / 11.29
Johannes HakalaEspoon Tapiot12.37 / -
Aki HäkkinenJyväskylän Kenttäurheilijat11.82 / -
Tuukka HuuskolaEsbo IF10.84 / -
Joonas JäppinenEspoon Tapiot12.02 / -
Patrik JärvinenTampereen Pyrintö13.16 / -
Tomas JatskoTapanilan Erä12.28 / -
Valtteri KalliokuljuLiedon Parma10.89 / -
Eetu KalskeEspoon Tapiot12.42 / -
Veeti KatainenKenttäurheilijat -5812.16 / -
Sampo KiviharjuHämeenlinnan Tarmo10.99 / -
Santeri KuusiniemiLempäälän Kisa Yleisurheilu10.58 / -
Mikko LaaksonenKaustisen Pohjan-Veikot10.86 / -
Jonathan LindroosEspoon Tapiot13.26 / -
Verneri LopperiMäntyharjun Virkistys11.66 / -
Eetu LouhivuoriMäntyharjun Virkistys11.71 / -
Elias NurmelaEspoon Tapiot12.05 / -
Arttu PeltolaJyväskylän Kenttäurheilijat11.54 / -
Juuso PeltolaJyväskylän Kenttäurheilijat11.10 / -
Jonatan SperrynEspoon Tapiot12.15 / 12.39
Juha TuomainenViipurin Urheilijat12.28 / -
 
M 400m (17)
Oliver EnqvistIF Sibbo-Vargarna 54.99 / -
Oscar HärkönenEsbo IF 56.1h / -
Jani HenrikssonViipurin Urheilijat 53.56 / -
Markus HurriLiedon Parma 51.58 / -
Elias JradKenttäurheilijat -58 49.73 / -
Simo LaineLänsi-Uudenmaan Urheilijat - / -
Jaakko LehtiläHelsingfors IFK 48.70 / -
Tuomas LehtonenLiedon Parma 48.35 / -
Dani LirkkiJyväskylän Kenttäurheilijat 52.68 / -
Samuli RaikunenLiedon Parma 51.56 / -
Aleksi RajaniemiLahden Ahkera 53.49 / -
Benjamin StendahlBorgå Akilles 49.71 / -
Kalle StylmanLiedon Parma 50.45 / -
Leo UusimäkiKenttäurheilijat -58 48.83 / -
Asseri VälimäkiNoormarkun Nopsa 50.53 / -
Eemeli VälimäkiNoormarkun Nopsa 49.47 / -
Okko VuorikoskiLahden Ahkera 54.31 / -
 
M 800m (7)
Samu MikkonenJoensuun Kataja1:51.76 / -
Tuomas PuputtiIF Raseborg1:54.58 / -
Alex RauhalaVasa IS1:52.72 / -
Joni RouhiainenKeski-Uudenmaan Yleisurheilu1:58.26 / -
Mikko SalmelaForssan Salama2:04.70 / -
Valtteri SillanpääNoormarkun Nopsa2:05.54 / -
Markus TeijulaNaantalin Löyly1:48.10 / -
 
M 3000m (20)
Pekka AntikainenTurun Toverit 8:48.40 / -
Tuure HaapanenTurun Urheiluliitto - / -
Wäinö HautalaLahden Ahkera 9:32.11 / -
Walte HautalaLahden Ahkera 9:14.21 / -
Niklas HeikkiläKuusankosken Urheiluseura 8:46.82 / -
Santtu HeikkinenLempäälän Kisa Yleisurheilu 9:08.97 / -
Samu HeikkonenLappeenrannan Urheilu-Miehet 8:54.40 / -
Vilho HeleniusNokian Urheilijat 9:43.34 / -
Samuli HuuskoTurun Urheiluliitto 8:57.3h / -
Leevi KallioLahden Ahkera 9:18.44 / -
Niklas LaintoTurun Urheiluliitto 8:56.22 / -
Joonas LehtinenTurun Urheiluliitto 8:19.76 / -
Tomi LehtoEspoon Tapiot 8:26.31 / -
Ville LehtoniemiPorvoon Urheilijat 9:22.43 / -
Juha LöppönenHelsingin Jyry 9:27.41 / -
Justus LuonelaLahden Ahkera - / -
Matias MeriläinenNurmijärven Yleisurheilu 8:57.30 / -
Pyry SuojanenTurun Urheiluliitto10:20.85 / -
Niklas WihlmanTurun Urheiluliitto 8:49.13 / -
Jani Ylisaukko-OjaRovaniemen Roadrunners 8:55.58 / -
 
M 110m aj (4)
Eelis HirvinenKankaanpään Seudun Leisku15.31 / 16.08
Valtteri KalliokuljuLiedon Parma14.22 / -
Ilari ManninenJyväskylän Kenttäurheilijat14.18 / 14.28
Elias YlöstaloIF Sibbo-Vargarna15.07 / -
 
M seiväs (5)
Tommi HolttinenSomeron Esa5.55 / 5.45
Anton KunnasIF Sibbo-Vargarna5.02 / 5.02
Aleksi SaarelainenEspoon Tapiot5.20 / -
Eetu TurakainenTurun Urheiluliitto5.35 / 5.25
Einari VälimäkiNoormarkun Nopsa5.10 / 4.96
 
M pituus (6)
Oliver EnqvistIF Sibbo-Vargarna5.82 / -
Pyry KeränenKarkkilan Pojat7.29 / 6.91
Topias KoukkulaKangasalan Urheilijat -687.61 / -
Joona LuotonenIF Sibbo-Vargarna7.10 / -
Evangelos SpartiotisEspoon Tapiot6.46 / -
Joska TommolaLahden Ahkera7.15 / -
 
M kiekko (2)
Aleksi MutanenHelsingfors IFK40.10 / 37.70
Oskari PerälampiEspoon Tapiot57.75 / 54.97
 
N 100m (30)
Minttu-Maaria AlanenVaasan Vasama12.17 / -
Iira BützowViipurin Urheilijat13.17 / -
Laura EinamoHelsingfors IFK13.19 / -
Vilma HakalaEspoon Tapiot12.81 / -
Iina HolopainenHelsingfors IFK13.32 / -
Emma HyvärinenTurun Urheiluliitto12.20 / -
Julia IhantolaEspoon Tapiot13.19 / -
Eeva ImmonenEspoon Tapiot13.15 / -
Helmi IsometsäHelsingfors IFK12.47 / 12.62
Merituuli JääskeläinenLappeenrannan Urheilu-Miehet12.35 / 12.47
Silja JaatinenEspoon Tapiot12.86 / -
Fanni JokinenEspoon Tapiot13.87 / -
Wilma JungarEsbo IF13.10 / -
Siiri KarjalainenLahden Ahkera12.94 / -
Kia KemppainenLahden Ahkera12.63 / -
Lotta KemppinenHelsingfors IFK11.84 / -
Saara KeskitaloEspoon Tapiot12.18 / -
Nora Koskela-KoivistoHelsingfors IFK13.52 / 13.52
Hanna LammassaariLahden Ahkera13.26 / -
Annika MäenpääNoormarkun Nopsa12.04 / -
Olivia MarttilaVantaan Salamat13.11 / 13.58
Elin MickosIF Sibbo-Vargarna12.61 / 13.05
Sonja NousiainenMikkelin Kilpa-Veikot12.16 / 13.01
Petra PerttulaKenttäurheilijat -5812.71 / -
Inka PöyryHelsingfors IFK12.71 / 12.83
Anna PursiainenEspoon Tapiot12.41 / -
Alisa TikkanenHelsingfors IFK13.09 / -
Jenna VakkilainenVantaan Salamat13.04 / -
Vappu ValtonenEspoon Tapiot12.98 / -
Kristiina VuorvirtaEspoon Tapiot12.28 / -
 
N 400m (6)
Emma FalckHelsingfors IFK 60.27 / -
Erin KarjalahtiNurmijärven Yleisurheilu 57.40 / -
Ella KoskiniemiEspoon Tapiot 59.66 / -
Wilma LassfolkIF Kraft 55.77 / -
Pinja PikkupeuraHelsingfors IFK 58.68 / -
Nella VarjasEspoon Tapiot 60.30 / -
 
N 800m (6)
Ida AnderssonNurmijärven Yleisurheilu2:25.7h / -
Janna HautalaLahden Ahkera2:17.86 / 2:19.96
Moona LatvalaHelsingin Kisa-Veikot2:12.84 / -
Maria Murtorinne-TaskinenKuopion Reipas2:12.51 / -
Anne RajaniemiLahden Ahkera2:22.34 / -
Jonna TanskanenTampereen Urheilijat -382:31.85 / -
 
N 100m aj (4)
Emma HyvärinenTurun Urheiluliitto14.02 / -
Karoliina IsoahoEspoon Tapiot15.03 / -
Saara KeskitaloEspoon Tapiot13.88 / -
Neea NurmiEspoon Tapiot16.20 / -
 
N 3000m ej (6)
Mona Af ForsellesRekolan Raikas11:21.83 / -
Emma HakalaEspoon Tapiot11:05.68 / -
Linnea HaralaSomeron Esa10:55.62 / -
Pihla HokkanenKuopion Reipas10:54.05 / -
Saara MalinenRunners Club12:11.75 / -
Anni SuominenRaision Kuula10:33.25 / -
 
N pituus (3)
Karoliina IsoahoEspoon Tapiot5.17 / -
Anne-Mari LehtiöKenttäurheilijat -586.35 / -
Neea NurmiEspoon Tapiot5.01 / -
 
N kiekko (4)
Krista AlmLänsi-Uudenmaan Urheilijat33.66 / 33.28
Henna HiltunenVantaan Salamat34.22 / 34.22
Johanna LehtiöKenttäurheilijat -5851.53 / 51.53
Vilma PaakkalaEspoon Tapiot53.82 / 53.82
 
M19 800m (5)
Benjamin BjörkellPorvoon Urheilijat2:06.94 / -
Aleksi KiveläLempäälän Kisa Yleisurheilu1:56.28 / -
Robin LaintoTurun Urheiluliitto1:57.53 / -
Niko PutkinenKarhulan Katajaiset2:03.88 / -
Pyry TeräLahden Ahkera2:02.95 / -
 
M19 110m aj (5)
Karim EchahidLahden Ahkera - / -
Eero HirvinenKankaanpään Seudun Leisku14.86 / 14.86
Joni JärvinenLahden Ahkera14.81 / -
Juuso PeltolaJyväskylän Kenttäurheilijat14.23 / 14.23
Jaakko PoutanenKeski-Uudenmaan Yleisurheilu - / -
 
N19 800m (4)
Riina HeikkonenLappeenrannan Urheilu-Miehet2:15.75 / -
Ella KoskiniemiEspoon Tapiot2:16.60 / -
Vilma KyyröKeravan Urheilijat2:35.00 / -
Saara SillanpääForssan Salama2:23.25 / -
 
M17 800m (10)
Daniel ÄikäsHelsingin Kisa-Veikot2:11.39 / -
Ramses BackmanPorvoon Urheilijat2:06.91 / -
Ibrahim El MrabtEspoon Tapiot - / -
Oskari JacobssonKeravan Urheilijat2:01.39 / -
Patrik JärvinenTampereen Pyrintö2:10.75 / -
Miro KallioHelsingfors IFK2:15.76 / -
Eetu KalskeEspoon Tapiot2:05.36 / -
Joonas KumpulainenOrimattilan Jymy - / -
Atte NevalaKenttäurheilijat -581:57.37 / -
Jesse PihamäkiEspoon Tapiot2:28.52 / -
 
M17 110m aj (5)
Ibrahim El MrabtEspoon Tapiot15.51 / -
Matias KomiIF Sibbo-Vargarna16.02 / -
Hugo LimnellHelsingfors IFK - / -
Arttu PeltolaJyväskylän Kenttäurheilijat14.74 / -
Abdirahiim SalahHelsingfors IFK16.55 / -
 
M17 400m aj (9)
Tuukka IngersLahden Ahkera - / -
Matias KomiIF Sibbo-Vargarna - / -
Tomi LaaksoTapanilan Erä 58.91 / -
Hugo LimnellHelsingfors IFK - / -
Abdinain MoalinHelsingfors IFK - / -
Abdirahiim SalahHelsingfors IFK 59.40 / -
Jonatan SperrynEspoon Tapiot - / -
Matvei TelovHelsingfors IFK 59.28 / -
Atte TimgrenHelsingin Kisa-Veikot 58.88 / -
 
M17 kiekko (4)
Jonathan LindroosEspoon Tapiot37.88 / 37.88
Kalle PalolaEspoon Tapiot42.90 / 42.90
Ilmari PehkonenRekolan Raikas36.53 / -
Lauri WuorenrinneIF Raseborg41.55 / 41.55
 
N17 800m (23)
Elma HannikainenHelsingin Kisa-Veikot2:20.55 / -
Sanni KoivistoLahden Ahkera2:48.16 / -
Aino KoskimäkiKeravan Urheilijat2:36.91 / -
Nora KytäjäLempäälän Kisa Yleisurheilu2:25.08 / -
Katharina MarekwiaEspoon Tapiot2:35.76 / -
Sanni MarkkanenHelsingin Kisa-Veikot2:33.62 / -
Jenna MaukonenJyväskylän Kenttäurheilijat2:28.68 / -
Heta NeuvonenEspoon Tapiot2:36.57 / -
Laura NissinenEspoon Tapiot2:25.64 / -
Vera NylanderSiilinjärven Ponnistus2:28.31 / -
Viivi PatronenEspoon Tapiot2:26.64 / -
Sini RajaniemiLahden Ahkera2:17.69 / -
Sini-Minea SaarikoskiKeravan Urheilijat2:23.29 / -
Valentina SeppäläEspoon Tapiot2:56.08 / -
Ida-Sofia SimolaHämeenlinnan Tarmo2:24.34 / -
Nea TarvoEspoon Tapiot2:46.32 / -
Aino TengvallRekolan Raikas2:42.05 / -
Liisa UrpolaEspoon Tapiot2:40.61 / -
Veera VaattovaaraEspoon Tapiot2:58.79 / -
Taimi VallinojaHelsingin Kisa-Veikot2:42.22 / -
Janette VänttinenPorvoon Urheilijat2:20.21 / -
Venla VirrantuomiHelsingin Kisa-Veikot2:28.84 / -
Ea VuoriLahden Ahkera2:27.27 / -
 
N17 100m aj (8)
Vilma HakalaEspoon Tapiot15.81 / -
Iina HolopainenHelsingfors IFK - / -
Wilma JungarEsbo IF15.04 / -
Aino KoskelaRiihimäen Kisko - / -
Ellinoora RiikinsaariEspoon Tapiot - / -
Rosa SalonenKenttäurheilijat -5815.75 / -
Kerttu ValtonenEspoon Tapiot - / -
Nella VarjasEspoon Tapiot - / -
 
N17 kiekko (5)
Sonja FermRekolan Raikas - / -
Nellinoora MaunulaHelsingfors IFK41.52 / 41.52
Saskia NahiEspoon Tapiot33.86 / 31.94
Heta NeuvonenEspoon Tapiot - / -
Iida UosukainenEsbo IF32.04 / -