Kilpailukalenteri.fi
Etusivu
Selaus
Haku
Karttahaku


UKK / FAQ
Anna palautetta
Tietoa palvelusta

Tulospalveluohje

Piilota piirin myöntämät kilpailut

Näytä seurakilpailut
Paluu kilpailun tietoihin
Klikkaa seuran nimeä jos haluat nähdä vain kyseisen seuran ilmoittautuneet.
Aluekisat
24.08. klo 12:00 KälviäGames
KK.fi:n kautta ilmoittautuneita urheilijoita 160 henk. (257 lajisuoritusta)
M 800m (12)
Nimi Seura Ennätys (PB) / Kauden paras (SB)
Tuomas AholaNivalan Urheilijat2:11.58 / 2:11.58
Kasper BjörkbackaVetelin Urheilijat2:23.17 / 2:23.17
Frej ForsénVasa IS2:04.21 / 2:04.21
Robert HagströmGamlakarleby IF1:56.29 / -
Jonas IngoVasa IS2:00.57 / -
Onni MäkeläKälviän Tarmo2:11.40 / 2:11.40
Jukka RahkonenPolvijärven Urheilijat2:10.44 / 2:13.57
Lasse RaudaskoskiNivalan Urheilijat2:03.89 / 2:04.66
Markus SällinenGamlakarleby IF2:20.13 / 2:26.43
Jani SimoinenHalsuan Toivo2:15.18 / 2:15.18
William SundqvistIK Falken2:04.56 / 2:13.73
Väinö VenetjokiGamlakarleby IF1:57.89 / 1:57.89
 
N 800m (12)
Hanna FrostdahlIK Falken2:16.79 / 2:18.72
Veera HakomäkiSeinäjoen Seudun Urheilijat2:11.99 / 2:12.65
Kaisa HonkaharjuKälviän Tarmo2:11.76 / 2:11.76
Heta JauhiainenKalajoen Junkkarit2:27.97 / 2:27.97
Justiina JuntunenGamlakarleby IF2:23.68 / 2:27.95
Enni KatajalaaksoKannuksen Ura2:13.30 / 2:18.75
Sara KivenmäkiKuortaneen Kunto2:30.84 / 2:30.84
Pinja KoivistoKauhavan Wisa2:24.58 / 2:24.58
Saana LappalainenSeinäjoen Seudun Urheilijat2:12.57 / 2:15.60
Andrea LiljaVasa IS2:18.89 / 2:18.89
Sini RahkonenPolvijärven Urheilijat2:32.56 / -
Erika UtriainenVeitsiluodon Kisaveikot2:15.13 / 2:17.23
 
N pituus (11)
Oona AnttilaVetelin Urheilijat4.26 / 4.26
Ida BackmanIF Drott4.93 / 4.93
Hanna JämsäToholammin Urheilijat5.82 / 5.58
Katja KangasPohjan Koitto6.12 / 6.03
Mia KänsäkangasKokkolan Veikot4.62 / 4.62
Vilma KnutarKokkolan Veikot4.71 / 4.71
Essi KoivistoVetelin Urheilijat4.42 / 4.42
Roosa MäättäläKokkolan Veikot6.19 / 6.19
Victoria MynttiIF Drott4.90 / 4.90
Jonna PeritaloEvijärven Urheilijat5.45 / 5.38
Selma SaarinenLappajärven Veikot5.75 / 5.75
 
M17 800m (3)
Markus HernesmaaKannuksen Ura2:24.16 / -
Nico MäenpääGamlakarleby IF2:25.18 / 2:29.01
Oskari NissiläKälviän Tarmo2:17.22 / 2:17.22
 
N17 200m (5)
Nella HanhisaloKälviän Tarmo - / -
Vilma JukkolaLohtajan Veikot28.13 / 28.42
Alisa KoivukangasEvijärven Urheilijat29.61 / 29.61
Aada MäättäläToholammin Urheilijat26.31 / 26.31
Erika NiininenVetelin Urheilijat29.32 / 29.60
 
N17 seiväs (2)
Olivia HärkönenVeitsiluodon Kisaveikot3.55 / 3.42
Alisa LuostarinenKälviän Tarmo2.60 / 2.60
 
P15 100m (5)
Niklas KjellbäckGamlakarleby IF13.61 / 13.61
Nante KorkattiGamlakarleby IF12.61 / 12.61
Jani MäenpääGamlakarleby IF13.42 / 13.42
Viktor StoreGamlakarleby IF15.52 / 15.52
Oliver TakanenGamlakarleby IF12.97 / 12.97
 
P15 800m (5)
Kasper BiskopGamlakarleby IF2:22.49 / 2:22.49
Miro HeikkiläGamlakarleby IF2:30.75 / 2:30.75
Nante KorkattiGamlakarleby IF - / -
Jimi RousuGamlakarleby IF2:34.84 / 2:34.84
Melker WikblomIF Nykarlebynejden2:56.52 / -
 
T15 100m (17)
Emilia ArvolaKärsämäen Kataja14.18 / 14.18
Mia BackmanIF Drott15.68 / -
Nella HanhisaloKälviän Tarmo14.43 / 14.43
Nea HassilaIF Drott14.14 / 14.14
Emilia IlolaKannuksen Ura14.76 / 14.76
Oona KangasvieriKannuksen Ura13.98 / 13.98
Vilma KnutarKokkolan Veikot13.89 / 13.89
Essi KoivistoVetelin Urheilijat - / -
Alisa KoivukangasEvijärven Urheilijat13.58 / 13.58
Nea KopsalaKannuksen Ura14.43 / 14.66
Tiia KopsalaKannuksen Ura - / -
Aada MäättäläToholammin Urheilijat12.79 / 12.79
Aava RaudaskoskiKokkolan Työväen Urheilijat - / -
Roseline SesayKokkolan Työväen Urheilijat13.38 / -
Vanessa StoreKälviän Tarmo13.49 / 13.49
Jenniina TuuraKalajoen Junkkarit14.10 / 14.10
Vilma VesaluomaYlivieskan Kuula13.33 / 13.33
 
T15 800m (11)
Siiri AhoYlivieskan Kuula2:41.63 / 2:41.63
Assi HakalaHimangan Urheilijat2:35.78 / 2:35.78
Nea HassilaIF Drott2:36.39 / 2:36.39
Reija-Elina JylhäHalsuan Toivo2:28.45 / 2:28.45
Elmiina KatajalaaksoKannuksen Ura - / -
Melissa KykyriKälviän Tarmo2:26.46 / 2:31.21
Emma MäkinenNivalan Urheilijat2:40.84 / 2:40.84
Anni NikuNivalan Urheilijat2:40.05 / 2:40.05
Iida RautioNivalan Urheilijat2:41.72 / 2:41.72
Liinu TiainenNivalan Urheilijat2:47.54 / 2:50.82
Milla UtriainenKaustisen Pohjan-Veikot2:28.94 / 2:28.94
 
T15 seiväs (1)
Aamu UusitaloHimangan Urheilijat3.11 / 3.11
 
T15 kuula (1)
Mia BackmanIF Drott - / -
 
P13 200m (11)
Vertti ÅkerblomGamlakarleby IF27.44 / 27.44
Anton FuruGamlakarleby IF29.94 / 29.94
Theo GullbergVasa IS - / -
Anton HietapakkaGamlakarleby IF26.81 / 26.81
Aaro KangasKälviän Tarmo30.49 / 30.49
Jarkko MikkonenPyhäjärven Pohti31.29 / 31.29
Eino NiininenVetelin Urheilijat31.07 / 31.07
Lauri NiininenVetelin Urheilijat32.06 / 32.06
Atte SalminenKaustisen Pohjan-Veikot29.30 / 29.30
Eemeli TarkkaLohtajan Veikot32.49 / 32.49
Mikael VanhalaKälviän Tarmo31.22 / 31.22
 
P13 1000m (2)
Urho MäkinenNivalan Urheilijat3:29.13 / 3:29.13
Eetu PuurulaKälviän Tarmo3:38.20 / 3:38.20
 
P13 pituus (9)
Vertti ÅkerblomGamlakarleby IF4.24 / 4.24
Anton FuruGamlakarleby IF3.85 / 3.85
Theo GullbergVasa IS3.97 / 3.97
Anton HietapakkaGamlakarleby IF4.85 / 4.85
Aaro KangasKälviän Tarmo - / -
Eino NiininenVetelin Urheilijat4.05 / 3.81
Lauri NiininenVetelin Urheilijat4.13 / 4.13
Atte SalminenKaustisen Pohjan-Veikot4.69 / 4.69
Eemeli TarkkaLohtajan Veikot3.82 / 3.82
 
P13 kuula (2)
Jarkko MikkonenPyhäjärven Pohti8.37 / 8.37
Mikael VanhalaKälviän Tarmo7.25 / 7.25
 
T13 200m (11)
Kiia AnttilaKälviän Tarmo30.05 / 30.05
Oona AnttilaVetelin Urheilijat30.57 / 30.57
Emilia ArvolaKärsämäen Kataja31.81 / -
Neea HuistinojaKälviän Tarmo - / -
Emilia IlolaKannuksen Ura30.97 / 30.97
Frida IsojärviKalajoen Junkkarit29.22 / 29.22
Ninni KähköläLohtajan Veikot32.93 / 32.93
Livia KähtäväAlavieskan Viri29.76 / 29.76
Angelina LaurénIF Åsarna29.16 / 29.16
Ronja LjungbergIF Åsarna30.03 / 30.03
Vanessa StoreKälviän Tarmo28.14 / 28.14
 
T13 1000m (5)
Sanni HeikkiläKälviän Tarmo4:16.55 / -
Enni IsosaariKälviän Tarmo3:33.67 / 3:33.67
Sara PatanaVetelin Urheilijat3:36.44 / -
Rebekka PöyhönenVetelin Urheilijat4:09.92 / -
Sofia RuusunenHimangan Urheilijat - / -
 
T13 korkeus (5)
Senja HeikkiläKälviän Tarmo1.36 / 1.36
Vilma KnutarKokkolan Veikot1.53 / 1.53
Saana KoskimäkiKaustisen Pohjan-Veikot1.50 / 1.50
Ronja LjungbergIF Åsarna1.30 / 1.30
Emilia ReinikainenKalajoen Junkkarit1.50 / 1.45
 
T13 keihäs (5)
Helmi JauhiainenReisjärven Pilke36.05 / 36.05
Saana KoskimäkiKaustisen Pohjan-Veikot33.80 / 33.77
Ronja LjungbergIF Åsarna23.57 / 23.57
Rebekka PöyhönenVetelin Urheilijat21.15 / 21.15
Emilia ReinikainenKalajoen Junkkarit7.39 / -
 
P11 60m (10)
Veeti AnttilaKälviän Tarmo 9.68 / 9.68
Niko HassilaIF Drott 9.80 / 9.80
Artturi JunnolaKälviän Tarmo 9.82 / 9.82
Riko-Matti JylhäHalsuan Toivo 9.64 / 9.65
Elias KangasharjuKälviän Tarmo - / -
Luka KykyriKälviän Tarmo 8.95 / 8.95
Riku PatanaVetelin Urheilijat 8.90 / 8.90
Sulo PeltoniemiKaustisen Pohjan-Veikot10.28 / 10.28
Tuomas PirkolaKälviän Tarmo 9.85 / 9.85
Joona SuokkoLapuan Virkiä 9.21 / 9.21
 
P11 1000m (6)
Artturi JunnolaKälviän Tarmo3:36.75 / 3:36.75
Anton KykyriKälviän Tarmo - / -
Luka KykyriKälviän Tarmo3:11.48 / 3:11.48
Tuomas PirkolaKälviän Tarmo4:06.25 / -
Leo RautioNivalan Urheilijat3:45.09 / 3:45.09
Sander WikblomIF Nykarlebynejden3:19.39 / 3:19.39
 
P11 pituus (4)
Niko HassilaIF Drott3.82 / 3.82
Luka KykyriKälviän Tarmo4.25 / 4.25
Sulo PeltoniemiKaustisen Pohjan-Veikot3.53 / 3.53
Tuomas PirkolaKälviän Tarmo3.73 / 3.50
 
P11 kuula (2)
Niko HassilaIF Drott5.52 / 5.52
Luka KykyriKälviän Tarmo7.76 / 7.76
 
T11 60m (11)
Laura AhoReisjärven Pilke 8.93 / 8.93
Olivia AnttilaVetelin Urheilijat10.72 / 10.72
Dayna AustenGamlakarleby IF 8.76 / 8.76
Mette IsosaloKälviän Tarmo10.35 / 10.35
Helmi LeinonenUtajärven Urheilijat10.74 / 10.74
Eerika ParpalaKälviän Tarmo 9.54 / 9.54
Jenna PatanaVetelin Urheilijat10.69 / 10.69
Siiri PeltoniemiKälviän Tarmo 9.70 / 9.70
Vanessa PöyhönenVetelin Urheilijat 9.70 / 9.70
Helmina SiiriläKälviän Tarmo10.67 / 10.67
Linne TimlinKälviän Tarmo11.22 / -
 
T11 1000m (6)
Laura AhoReisjärven Pilke3:48.63 / 3:48.63
Mette IsosaloKälviän Tarmo4:12.97 / 4:12.97
Livia KähtäväAlavieskan Viri - / -
Helmi LeinonenUtajärven Urheilijat4:07.94 / 4:07.94
Siiri PeltoniemiKälviän Tarmo - / -
Vanessa PöyhönenVetelin Urheilijat4:08.10 / 4:08.10
 
T11 korkeus (7)
Netta KähtäväAlavieskan Viri1.05 / 1.05
Siiri PeltoniemiKälviän Tarmo1.00 / 1.00
Henni PietiläKälviän Tarmo1.25 / 1.25
Vanessa PöyhönenVetelin Urheilijat1.30 / 1.30
Amanda SágváriYlivieskan Kuula - / -
Helmina SiiriläKälviän Tarmo1.05 / 1.05
Linne TimlinKälviän Tarmo1.00 / 1.00
 
T11 kuula (9)
Laura AhoReisjärven Pilke9.34 / 9.34
Dayna AustenGamlakarleby IF8.05 / 8.05
Vilma HaikaraKälviän Tarmo5.33 / -
Mette IsosaloKälviän Tarmo5.39 / 5.39
Netta KähtäväAlavieskan Viri6.13 / 6.13
Siiri PeltoniemiKälviän Tarmo3.78 / -
Henni PietiläKälviän Tarmo8.22 / 8.22
Helmina SiiriläKälviän Tarmo5.54 / 5.54
Helmi VanhalaKälviän Tarmo5.62 / 5.62
 
T11 keihäs (9)
Vilma HaikaraKälviän Tarmo14.54 / 14.54
Mette IsosaloKälviän Tarmo14.54 / 14.54
Netta KähtäväAlavieskan Viri14.62 / 14.62
Juulia LahtinenLohtajan Veikot12.48 / 12.48
Helmi LeinonenUtajärven Urheilijat16.48 / 16.48
Siiri PeltoniemiKälviän Tarmo4.25 / -
Vanessa PöyhönenVetelin Urheilijat21.03 / 21.03
Amanda SágváriYlivieskan Kuula - / -
Helmi VanhalaKälviän Tarmo17.49 / 17.49
 
P9 40m (13)
Alex FuruGamlakarleby IF 6.78 / 6.78
Rikard GranbackaIF Åsarna 7.13 / 7.13
Joonatan JaatinenKalajoen Junkkarit 7.24 / 7.24
Eemeli JukkolaLohtajan Veikot 7.04 / 7.04
Robin KnutarKokkolan Veikot 7.11 / 7.11
Axel LaurénIF Åsarna 6.95 / 6.95
Hannes LeinonenUtajärven Urheilijat 7.73 / 7.73
Leevi NissiläLohtajan Veikot 7.05 / 7.05
Atte RautakoskiKalajoen Junkkarit 6.91 / 6.91
Veeti SiiriläKälviän Tarmo 7.18 / 7.18
Joona SuokkoLapuan Virkiä 6.50 / 6.50
Juuso SuokkoLapuan Virkiä 7.48 / 7.48
Riku UtriainenYlivieskan Kuula 7.00 / 7.00
 
P9 1000m (4)
Joonatan JaatinenKalajoen Junkkarit3:50.19 / 3:50.19
Hannes LeinonenUtajärven Urheilijat4:07.89 / 4:07.89
Karri TuominiemiHalsuan Toivo4:15.10 / 4:15.10
Riku UtriainenYlivieskan Kuula3:58.57 / 3:58.57
 
P9 pituus (13)
Alex FuruGamlakarleby IF3.56 / 3.56
Rikard GranbackaIF Åsarna3.00 / 3.00
Joonatan JaatinenKalajoen Junkkarit3.10 / 3.10
Eemeli JukkolaLohtajan Veikot3.32 / 3.32
Robin KnutarKokkolan Veikot3.42 / 3.42
Axel LaurénIF Åsarna3.52 / 3.52
Hannes LeinonenUtajärven Urheilijat2.88 / 2.88
Leevi NissiläLohtajan Veikot3.16 / 3.16
Veeti SiiriläKälviän Tarmo3.06 / 3.06
Joona SuokkoLapuan Virkiä4.03 / 4.03
Juuso SuokkoLapuan Virkiä3.04 / 3.04
Riku UtriainenYlivieskan Kuula3.37 / 3.37
Niilo VuolleKälviän Tarmo2.82 / 2.81
 
P9 keihäs (7)
Rikard GranbackaIF Åsarna - / -
Eemeli JukkolaLohtajan Veikot - / -
Robin KnutarKokkolan Veikot - / -
Hannes LeinonenUtajärven Urheilijat - / -
Leevi NissiläLohtajan Veikot - / -
Atte RautakoskiKalajoen Junkkarit - / -
Niilo VuolleKälviän Tarmo - / -
 
T9 40m (8)
Ellinor ForsmanIF Nykarlebynejden 7.30 / 7.30
Siiri IkäläinenYlivieskan Kuula 7.38 / 7.38
Ringa-Ilona JylhäHalsuan Toivo 7.48 / 7.48
Inka KähköläLohtajan Veikot 7.16 / 7.16
Silja KähtäväAlavieskan Viri 8.08 / 8.08
Alexina LatomaaVetelin Urheilijat 7.85 / 7.85
Maissi PeltoniemiKaustisen Pohjan-Veikot 7.73 / 7.73
Kiira SágváriYlivieskan Kuula 7.35 / 7.35
 
T9 1000m (4)
Ellinor ForsmanIF Nykarlebynejden3:39.25 / 3:41.35
Siiri IkäläinenYlivieskan Kuula4:15.14 / 4:15.14
Alexina LatomaaVetelin Urheilijat - / -
Ella PesolaKaustisen Pohjan-Veikot4:35.39 / 4:35.39
 
T9 pituus (7)
Ellinor ForsmanIF Nykarlebynejden3.11 / 3.11
Siiri IkäläinenYlivieskan Kuula3.21 / 3.21
Inka KähköläLohtajan Veikot3.21 / 3.21
Maissi PeltoniemiKaustisen Pohjan-Veikot2.81 / 2.81
Ella PesolaKaustisen Pohjan-Veikot0.66 / -
Kiira SágváriYlivieskan Kuula3.00 / 3.00
Oona YrjänäLohtajan Veikot2.67 / 2.67
 
T9 kuula (2)
Juulia LahtinenLohtajan Veikot5.61 / 5.61
Oona YrjänäLohtajan Veikot3.97 / 3.97