Kilpailukalenteri.fi
Etusivu
Selaus
Haku
Karttahaku


UKK / FAQ
Anna palautetta
Tietoa palvelusta

Tulospalveluohje

Piilota piirin myöntämät kilpailut

Näytä seurakilpailut
Paluu kilpailun tietoihin
Klikkaa seuran nimeä jos haluat nähdä vain kyseisen seuran ilmoittautuneet.
Kansalliset
16.06. klo 14:00 Aktia Games
KK.fi:n kautta ilmoittautuneita urheilijoita 144 henk. (148 lajisuoritusta)
M 200m (14)
Nimi Seura Ennätys (PB) / Kauden paras (SB)
Heikki ÄijäläNousiaisten Susi22.75 / 22.75
Jevgeni AleksandrovHelsingfors IFK22.98 / -
Jonathan BraceEsbo IF22.20 / -
Mikael GranqvistIF Sibbo-Vargarna22.11 / 22.70
Tuukka HuuskolaEsbo IF21.67 / 21.79
Jonathan HyvärinenHelsingin Kisa-Veikot22.12 / -
Mikke JaakkolaLänsi-Uudenmaan Urheilijat21.86 / 22.32
Viljami KaasalainenJyväskylän Kenttäurheilijat21.29 / 21.80
Willem KajanderBorgå Akilles21.54 / -
Lassi KaukonenHelsingin Kisa-Veikot21.79 / 21.98
Matias LinkoahoHelsingin Kisa-Veikot21.65 / 22.47
Ville MyllymäkiKankaanpään Seudun Leisku21.40 / -
Roope SaarinenEsbo IF20.99 / -
Benjamin StendahlBorgå Akilles22.64 / -
 
M 800m (21)
Olli AhlgrenLahden Ahkera2:01.22 / -
Kristian BackmanImatran Urheilijat1:57.02 / -
Jani HenrikssonViipurin Urheilijat1:59.29 / -
Leevi KallioLahden Ahkera1:59.61 / 2:00.44
Niklas LaintoTurun Urheiluliitto1:55.98 / 2:00.18
Robin LaintoTurun Urheiluliitto1:56.95 / 1:56.95
Antton LauntoSauvon Urheilijat1:52.29 / 1:54.37
Jaakko LehtiläHelsingfors IFK1:52.16 / 1:52.16
Jesse LoisaLappeenrannan Urheilu-Miehet2:05.23 / 2:07.18
Tuomas PuputtiIF Raseborg1:54.58 / 1:57.40
Pyry PusaHelsingin Kisa-Veikot1:59.60 / 2:02.09
Vincent QuednauHelsingin Kisa-Veikot1:54.73 / 1:57.34
Jussi RaittinenKurikan Ryhti1:52.08 / -
Aleksi RajaniemiLahden Ahkera1:58.92 / 1:59.68
Alex RauhalaVasa IS1:52.72 / 1:55.16
Lauri SyvärantaLahden Ahkera2:01.11 / -
Elias TuominenNaantalin Löyly1:53.74 / 1:55.28
Eelis UittoViipurin Urheilijat1:57.81 / 1:58.22
Jere VileniusKeski-Uudenmaan Yleisurheilu1:55.15 / -
Niko ViljolaHelsingin Kisa-Veikot1:52.26 / 1:54.01
Elias VuorinenTurun Urheiluliitto1:57.31 / 1:59.43
 
M 110m aj (2)
Viktor KanteleBorgå Akilles14.16 / -
Niko TahvanainenPyhäselän Urheilijat14.71 / 15.39
 
M korkeus (2)
Julius KuuselaLänsi-Uudenmaan Urheilijat2.08 / 2.03
Valtteri VälimäkiUudenkaupungin Kenttäkarhut2.11 / 2.06
 
M pituus (5)
Iikka AlingueJanakkalan Jana7.31 / 6.97
Pyry KeränenKarkkilan Pojat7.29 / 7.24
Miika MäkinenRiihimäen Kisko7.32 / -
Otto PulkkinenImatran Urheilijat7.00 / 6.47
Marius WasströmIF Raseborg5.59 / -
 
M kuula (6)
Arttu KangasKankaanpään Seudun Leisku20.30 / 19.50
Timo KööpikkäSeinäjoen Seudun Urheilijat19.13 / 19.09
Samuli KyrönviitaIkaalisten Urheilijat18.02 / 17.70
Nico OksanenLoimaan Voima17.50 / 17.31
Tomas SöderlundIF Raseborg19.12 / 18.30
Mikko ToiviainenLoimaan Jankko17.17 / 17.17
 
M keihäs (13)
Lassi EtelätaloJoensuun Kataja84.98 / 81.95
Martin GrandellVasa IS70.26 / 65.53
Taneli JuutinenKuopion Reipas74.28 / 74.12
Toni KeränenLimingan Niittomiehet78.86 / 73.29
Jami KinnunenÄänekosken Urheilijat78.44 / 75.63
Sebastian LindstedtSjundeå IF66.83 / -
Pyry MäkinenVeikkolan Veikot63.44 / 59.23
Sami PeltomäkiAlajärven Ankkurit80.36 / -
Antti RuuskanenPielaveden Sampo88.98 / -
Lassi SaarinenKeuruun Kisailijat76.47 / 76.47
Teo TakalaIF Raseborg77.97 / 77.97
Patrik TornPyhäselän Urheilijat72.72 / 72.72
Leevi UusitaloRaision Kuula71.76 / 70.34
 
N 200m (11)
Amira ChokairyHelsingin Kisa-Veikot25.43 / -
Jenni ElorantaVihdin Viesti27.34 / 28.65
Sara FrancisKiuruveden Urheilijat24.06 / -
Milla HeiskanenIisalmen Visa24.62 / -
Säde HonkalaTurun Urheiluliitto25.38 / 25.38
Emma HyvärinenTurun Urheiluliitto24.54 / 24.54
Anniina KortetmaaJyväskylän Kenttäurheilijat23.62 / 24.02
Sanni MahonenKeski-Uudenmaan Yleisurheilu24.72 / -
Jeanine NygårdIF Drott24.25 / 25.38
Evelina OjaniittuTurun Weikot Yleisurheilu25.61 / 25.61
Maria RäsänenLapinlahden Veto24.10 / 25.29
 
N 800m (16)
Marika AarnioTurun Weikot Yleisurheilu2:14.75 / 2:17.00
Amira ChokairyHelsingin Kisa-Veikot2:15.55 / -
Oona-Mari HakulinenJyväskylän Kenttäurheilijat2:23.98 / -
Nelli HiippavuoriTurun Urheiluliitto2:27.40 / 2:30.26
Anna HyvärinenTurun Urheiluliitto2:21.57 / 2:25.79
Emilia JousimaaHyvinkään seudun Urheilijat2:22.56 / 2:22.56
Ella KoskiniemiEspoon Tapiot2:16.07 / 2:16.07
Viivi LankinenTurun Urheiluliitto2:19.93 / 2:19.93
Moona LatvalaHelsingin Kisa-Veikot2:12.84 / 2:17.81
Krista LindholmIF Raseborg2:12.25 / -
Saimi LupalaIF Raseborg2:22.70 / 2:22.70
Veera MensonenMaaningan Mahti2:14.47 / -
Maria Murtorinne-TaskinenKuopion Reipas2:12.51 / 2:20.02
Heljä-Viivi UnkilaTurun Urheiluliitto2:19.49 / -
Sonja VikmanTurun Urheiluliitto2:26.80 / 2:29.57
Amanda VirtanenTurun Urheiluliitto2:19.40 / 2:27.75
 
N 5000m (12)
Emma HakalaEspoon Tapiot18:03.54 / 18:44.37
Helena KnaapiEspoon Tapiot - / -
Minna LamminenHelsingin Kisa-Veikot16:12.91 / -
Sofia MuinonenEspoon Tapiot17:32.71 / -
Katri NiemistöJyväskylän Kenttäurheilijat17:29.61 / 17:43.30
Natalia NylundLahden Ahkera - / -
Sara-Elise RuokonenKuusjoen Humu18:33.15 / -
Astrid SnällForssan Salama17:01.77 / -
Anni SuominenRaision Kuula17:27.18 / -
Minna SyväläEspoon Tapiot17:02.29 / -
Kaisa TyniPyhtään Yritys16:27.42 / -
Ilona VälimäkiUudenkaupungin Kenttäkarhut17:33.17 / -
 
N 100m aj (9)
Olivia Ben KhalifaTampereen Pyrintö14.37 / 14.45
Jenni ElorantaVihdin Viesti15.96 / 15.96
Janette HanskiKarhulan Urheilijat14.47 / 14.57
Emma HyvärinenTurun Urheiluliitto14.02 / 14.07
Nora-Julia IsoluomaJyväskylän Kenttäurheilijat14.24 / 14.37
Mathilda KvistVasa IS14.12 / -
Petra-Sofia LaaksoSavonlinnan Riento14.08 / 14.65
Janette RinneHelsingin Kisa-Veikot14.00 / 14.40
Lotta VentoTurun Urheiluliitto14.85 / -
 
N 400m aj (4)
Erin KarjalahtiNurmijärven Yleisurheilu 61.38 / 63.03
Elin MickosIF Sibbo-Vargarna 61.00 / 61.52
Martta RautalaViipurin Urheilijat 62.55 / 62.55
Viola WestlingTurun Urheiluliitto 59.85 / 59.85
 
N korkeus (5)
Emma NymanIF Kraft1.71 / 1.71
Elin PajunenIF Åsarna1.80 / 1.76
Linda SandblomHIK Friidrott1.93 / 1.84
Heta TuuriLahden Ahkera1.85 / 1.82
Viivi VoutilainenTurun Urheiluliitto1.82 / 1.79
 
N pituus (3)
Anne-Mari LehtiöKenttäurheilijat -586.35 / 6.05
Roosa MäättäläKokkolan Veikot6.19 / 6.19
Emmi MäkinenJyväskylän Kenttäurheilijat6.38 / 6.00
 
N kuula (5)
Janette HanskiKarhulan Urheilijat14.00 / 14.00
Senja MäkitörmäVarpaisjärven Vire16.95 / 15.92
Felicia MeriheinäLiljendal IK - / -
Jessica MeriheinäLiljendal IK14.22 / 14.22
Eveliina RouvaliKuopion Reipas16.50 / 16.50
 
N moukari (4)
Hannamari KinnunenJyväskylän Kenttäurheilijat55.50 / 53.83
Josefine LundströmIF Raseborg49.87 / 49.87
Tahiti OjansivuTurun Urheiluliitto49.60 / 48.06
Andrea ÖstermanHelsingfors IFK51.80 / 51.80
 
N keihäs (16)
Sanne ErkkolaTurun Urheiluliitto52.44 / 49.97
Emmi HeinoKarkkilan Pojat48.58 / 46.91
Jelena JaakkolaSoinin Sisu58.89 / 51.12
Jatta-Mari JääskeläinenTurun Urheiluliitto56.47 / 52.39
Emilia KarellSjundeå IF46.12 / -
Elina KinnunenUudenkaupungin Kenttäkarhut54.30 / 50.84
Janette LepistöLehtimäen Jyske54.11 / 53.70
Saara LipsanenLappeenrannan Urheilu-Miehet56.66 / 54.24
Miia MakkonenSysmän Sisu52.43 / 49.76
Heidi NokelainenJoensuun Kataja62.13 / 58.55
Venla PeltolaLappeenrannan Urheilu-Miehet46.70 / 46.70
Laura PesolaReisjärven Pilke54.35 / 50.50
Meri RautamiesLappeenrannan Urheilu-Miehet51.08 / 46.97
Vivian SuominenHelsingfors IFK49.38 / 49.05
Julia ValtanenRauman Urheilijat53.41 / 50.59
Jenni VuoriSomeron Esa49.80 / 47.18