Kilpailukalenteri.fi
Etusivu
Selaus
Haku
Karttahaku


UKK / FAQ
Anna palautetta
Tietoa palvelusta

Tulospalveluohje

Piilota piirin myöntämät kilpailut

Näytä seurakilpailut
Paluu kilpailun tietoihin
Klikkaa seuran nimeä jos haluat nähdä vain kyseisen seuran ilmoittautuneet.
Tähtikisat
17.06. klo 16:00 Aktia Tähtikisat
KK.fi:n kautta ilmoittautuneita urheilijoita 213 henk. (223 lajisuoritusta)
M 100m (18)
Nimi Seura Ennätys (PB) / Kauden paras (SB)
Aapo AleniusKenttäurheilijat -5810.94 / 11.36
Emmanuel HitilashaLahden Ahkera - / -
Viljami KaasalainenMikkelin Kilpa-Veikot10.52 / 10.52
Willem KajanderBorgå Akilles10.66 / 10.69
Aaro KarjalainenLahden Ahkera11.02 / 11.11
Joakim KarmitsaEspoon Tapiot11.55 / 11.55
Aatu KoivistoNaantalin Löyly11.40 / -
Edward LindbergIF Sibbo-Vargarna11.52 / 11.52
Ville MyllymäkiKankaanpään Seudun Leisku10.38 / 10.63
Niko NymanHämeenlinnan Tarmo10.98 / 11.44
Arttu PaananenHelsingin Kisa-Veikot10.98 / 11.03
Jonathan RoosIF Raseborg11.83 / -
Valtteri SarasmaaEspoon Tapiot11.72 / -
Markus SkyttäKouvolan Urheilijat10.56 / 10.74
Benjamin StendahlEsbo IF11.40 / 11.40
Santeri TannerLänsi-Uudenmaan Urheilijat11.29 / 11.72
Vertti ViitalaHelsingfors IFK11.27 / 11.64
Elias YlöstaloIF Sibbo-Vargarna11.21 / 11.21
 
M 800m (22)
Kristian BackmanImatran Urheilijat1:59.09 / 2:00.89
Simon HaglundIK Falken1:51.58 / 1:52.81
Robert HagströmGamlakarleby IF1:56.82 / 1:57.75
Joonas HarjamäkiViipurin Urheilijat1:53.09 / -
Leevi KallioLahden Ahkera2:01.73 / 2:01.73
Eino KönönenJoensuun Kataja2:06.06 / 2:06.06
Antton LauntoSauvon Urheilijat1:52.29 / 1:53.04
Jaakko LehtiläHelsingfors IFK1:59.19 / -
Jesse LoisaLappeenrannan Urheilu-Miehet2:05.35 / 2:06.76
Samu MikkonenJoensuun Kataja1:51.76 / -
Lasse MinkkinenIF Raseborg2:02.19 / -
Atte NevalaKenttäurheilijat -581:57.72 / 1:57.72
Sami PetäjäjärviSavonlinnan Riento2:00.84 / 2:01.81
Tuomas PuputtiIF Raseborg1:55.03 / 1:56.79
Vincent QuednauHelsingin Kisa-Veikot1:57.90 / 1:58.16
Jussi RaittinenKurikan Ryhti1:52.08 / -
Alex RauhalaVasa IS1:52.72 / -
Lauri SyvärantaLahden Ahkera2:01.22 / 2:01.22
Elias TuominenNaantalin Löyly1:54.79 / 1:57.40
Julius UutelaHelsingin Kisa-Veikot1:51.53 / -
Jere VileniusKeski-Uudenmaan Yleisurheilu1:58.32 / 1:58.32
Niko ViljolaHelsingin Kisa-Veikot1:55.63 / 1:55.63
 
M 3000m (5)
Kennedy CharichaTurun Urheiluliitto 8:17.96 / 8:42.16
Jimmy FinnholmIK Falken 8:16.79 / -
Samu HeikkonenLappeenrannan Urheilu-Miehet 9:00.67 / -
Joni HulkkoJalasjärven Jalas 8:35.59 / -
Mika KotirantaJoensuun Kataja 8:42.83 / -
 
M 110m aj (7)
Eelis HirvinenKankaanpään Seudun Leisku15.48 / 15.48
Valtteri KalliokuljuLiedon Parma14.22 / 14.73
Rami KareemHelsingin Kisa-Veikot14.22 / 14.22
Elmo LakkaJyväskylän Kenttäurheilijat13.69 / 13.80
Edward LindbergIF Sibbo-Vargarna15.82 / 15.82
Vertti ViitalaHelsingfors IFK - / -
Elias YlöstaloIF Sibbo-Vargarna15.37 / 15.37
 
M korkeus (4)
Julius KuuselaLänsi-Uudenmaan Urheilijat2.07 / 2.07
Matias MustonenLempäälän Kisa Yleisurheilu2.06 / 2.05
Casper TillanderIF Sibbo-Vargarna2.00 / 2.00
Valtteri VälimäkiUudenkaupungin Kenttäkarhut2.11 / 2.11
 
M 3-loikka (6)
Iikka AlingueJanakkalan Jana15.10 / 14.98
Antti InkinenImatran Urheilijat15.45 / -
Topias KoukkulaKangasalan Urheilijat -6815.64 / -
Daniel OfosuTurun Weikot Yleisurheilu14.29 / -
Aleksi PeltoTampereen Urheilijat -3814.95 / -
Niko SimolaVammalan seudun Voima14.73 / -
 
M kuula (6)
Arttu KangasKankaanpään Seudun Leisku20.30 / 19.90
Timo KööpikkäSeinäjoen Seudun Urheilijat18.95 / 18.95
Nico OksanenLoimaan Voima16.81 / 16.81
Tomas SöderlundIF Raseborg19.12 / 18.16
Panu TirkkonenKeiteleen Kunto18.02 / 17.70
Mikko ToiviainenLoimaan Jankko16.87 / 16.61
 
M kiekko (1)
Oskari PerälampiEspoon Tapiot57.75 / 57.75
 
M moukari (7)
Roope AuvinenSjundeå IF67.58 / 67.58
Fredrik FröbergSjundeå IF64.75 / 64.08
Tuomas KalliovaaraLänsi-Uudenmaan Urheilijat63.88 / 58.55
Marco KammerHelsingfors IFK62.82 / 62.82
Aaron KangasKankaanpään Seudun Leisku72.09 / 72.09
Markus KokkonenPyhäselän Urheilijat69.83 / -
Tommi RemesKiuruveden Urheilijat72.55 / 70.87
 
M keihäs (14)
Oliver HelanderIF Raseborg85.46 / 85.46
Topi JulkunenJuvan Urheilijat61.74 / 61.74
Joni KarvinenJoensuun Kataja80.04 / 72.87
Tuomo KaurilaVantaan Salamat69.40 / 63.64
Toni KeränenLimingan Niittomiehet73.96 / 73.96
Jami KinnunenÄänekosken Urheilijat78.12 / 75.50
Toni KuuselaKuortaneen Kunto75.63 / 70.66
Toni LifländerImatran Urheilijat74.06 / 72.12
Sebastian LindstedtSjundeå IF63.50 / -
Pyry MäkinenVeikkolan Veikot63.44 / -
Ari MannioLehtimäen Jyske86.82 / -
Teemu NarviKankaanpään Seudun Leisku71.09 / 71.09
Leevi UusitaloRaision Kuula71.76 / 64.04
Vili ValtonenImatran Urheilijat62.64 / 62.64
 
N 100m (18)
Laura AndbergHelsingin Kisa-Veikot12.24 / 12.49
Milla HeiskanenIisalmen Visa12.01 / -
Lotta KemppinenHelsingfors IFK11.92 / 12.09
Saara KeskitaloEspoon Tapiot12.18 / 12.23
Camilla KohlEspoon Tapiot12.73 / -
Pinja KonttinenHelsingfors IFK13.19 / 13.19
Elina KostiainenVihdin Viesti12.61 / -
Karoliina KujanpääValkeakosken Haka12.35 / 12.47
Silja LaaksonenHelsingin Tarmo12.72 / 12.82
Eveliina MäättänenKeski-Uudenmaan Yleisurheilu12.22 / 12.60
Annika MäenpääNoormarkun Nopsa12.15 / 12.30
Sonja NousiainenMikkelin Kilpa-Veikot12.16 / 12.52
Salla ParviainenEsbo IF12.62 / 12.62
Aino PulkkinenÄänekosken Urheilijat11.85 / 11.86
Jasmin ShowlahHelsingfors IFK11.75 / 12.29
Alina StrömbergLarsmo IF11.93 / 12.59
Tiia TammisaloEsbo IF12.30 / 12.38
Aino TapioIF Sibbo-Vargarna12.37 / 12.44
 
N 800m (20)
Edith EikkinenKenttäurheilijat -582:26.71 / -
Katja ErävistöHelsingin Kisa-Veikot2:07.22 / -
Jemina ForssTampereen Pyrintö2:11.43 / 2:15.67
Katri GauriloffKeski-Uudenmaan Yleisurheilu2:18.22 / -
Essi HeiskanenKenttäurheilijat -582:18.96 / 2:27.48
Anna HyvärinenTurun Urheiluliitto2:21.57 / -
Mona JäppinenHelsingin Kisa-Veikot2:15.04 / -
Ella KainulainenSavonlinnan Riento2:19.62 / 2:21.97
Kiia KeinonenTampereen Pyrintö2:17.29 / 2:18.08
Isabella LatvaRaision Kuula2:23.84 / 2:24.92
Moona LatvalaHelsingin Kisa-Veikot2:13.64 / 2:18.88
Krista LindholmIF Raseborg2:18.91 / 2:18.91
Saimi LupalaIF Raseborg2:25.58 / 2:25.58
Maria Murtorinne-TaskinenKuopion Reipas2:12.51 / 2:17.85
Janette NiemiJyväskylän Kenttäurheilijat2:11.99 / 2:15.77
Saga RekonenEsbo IF2:20.79 / 2:29.92
Eevi SiniketoTampereen Pyrintö2:16.41 / -
Henni TofferiViipurin Urheilijat2:13.73 / 2:17.61
Heljä-Viivi UnkilaTurun Urheiluliitto2:22.04 / 2:23.74
Veronika VirtapohjaTampereen Pyrintö2:28.60 / 2:28.60
 
N 5000m (21)
Iida HaatajaPudasjärven Urheilijat17:42.65 / -
Emma HakalaEspoon Tapiot18:55.66 / -
Oona-Mari HakulinenJyväskylän Kenttäurheilijat18:08.24 / 18:08.24
Essi HjelmTurun Urheiluliitto - / -
Mona JäppinenHelsingin Kisa-Veikot18:24.96 / -
Sara JukkoIkaalisten Urheilijat - / -
Andreina KeroTurun Urheiluliitto17:25.22 / -
Viivi LankinenTurun Urheiluliitto21:39.28 / -
Salla LaukkanenLahden Ahkera17:34.94 / 17:34.94
Suvi MiettinenHelsingin Kisa-Veikot16:40.83 / -
Jutta MoilanenJoensuun Kataja18:15.65 / -
Sofia MuinonenEspoon Tapiot17:32.71 / -
Katri NiemistöJyväskylän Kenttäurheilijat17:29.61 / -
Janica RaumaForssan Salama16:31.14 / -
Camilla RichardssonVasa IS15:57.95 / -
Johanna SällinenTurun Urheiluliitto18:19.58 / -
Astrid SnällForssan Salama17:01.77 / -
Minna SyväläEspoon Tapiot17:02.29 / -
Kaisa TyniPyhtään Yritys16:56.26 / -
Ilona VälimäkiUudenkaupungin Kenttäkarhut17:38.91 / -
Amanda VirtanenTurun Urheiluliitto18:47.15 / -
 
N 100m aj (13)
Ida Aidanpää-ImmonenJyväskylän Kenttäurheilijat13.08 / -
Viivi AvikainenLahden Ahkera13.32 / 13.83
Olivia Ben KhalifaTampereen Pyrintö14.69 / 14.69
Lotta HaralaTampereen Pyrintö13.25 / 13.40
Reetta HurskeTampereen Pyrintö13.16 / 13.36
Nora-Julia IsoluomaJyväskylän Kenttäurheilijat14.49 / 14.49
Saara KeskitaloEspoon Tapiot14.23 / 14.23
Camilla KohlEspoon Tapiot14.67 / 14.72
Mathilda KvistVasa IS14.18 / 14.25
Petra-Sofia LaaksoSavonlinnan Riento14.47 / 14.47
Salla ParviainenEsbo IF - / -
Janette RinneHelsingin Kisa-Veikot14.00 / 14.58
Anni SiirtolaHelsingin Kisa-Veikot13.61 / 13.80
 
N 400m aj (11)
Anna DahlströmIF Raseborg 70.68 / 70.68
Kristiina HalonenLappeenrannan Urheilu-Miehet 60.99 / 60.99
Frida HämäläinenTampereen Pyrintö 60.69 / 60.77
Janina JahkolaJyväskylän Kenttäurheilijat 65.13 / 69.34
Erin KarjalahtiNurmijärven Yleisurheilu 63.60 / 63.60
Kia LaisiEspoon Tapiot - / -
Katariina LiipoEsbo IF 61.88 / -
Nea MattilaHelsingfors IFK 59.99 / -
Elin MickosIF Sibbo-Vargarna 61.91 / -
Meeri SalomaaEsbo IF 66.79 / 66.79
Viola WestlingTurun Urheiluliitto 61.15 / 61.15
 
N korkeus (9)
Ilona ÄyräväinenKarhulan Katajaiset1.81 / 1.75
Ella JunnilaJanakkalan Jana1.85 / 1.85
Elina KakkoPerttelin Peikot1.86 / 1.86
Gabriela KosonenTampereen Pyrintö1.81 / 1.65
Miia LindholmHelsingfors IFK1.81 / 1.80
Elin PajunenIF Åsarna1.80 / 1.76
Linda SandblomHIK Friidrott1.93 / 1.84
Elina SmolanderLapuan Virkiä1.86 / 1.81
Viivi VoutilainenTurun Urheiluliitto1.82 / 1.73
 
N 3-loikka (6)
Ida GustafssonIF Raseborg11.65 / -
Saara HakanenKeski-Uudenmaan Yleisurheilu12.93 / 12.51
Elina KostiainenVihdin Viesti12.84 / 12.56
Essi LindgrenKuivasjärven Aura13.44 / -
Kristiina MäkeläOrimattilan Jymy14.24 / 13.68
Sanna NygårdVasa IS13.76 / 13.66
 
N kuula (6)
Kaisu EskelinenMaaningan Mahti14.12 / 14.12
Amanda LiljendalBorgå Akilles12.74 / 12.74
Senja MäkitörmäVarpaisjärven Vire16.27 / 16.27
Jessica MeriheinäLiljendal IK14.11 / -
Eveliina RouvaliKuopion Reipas15.28 / 14.93
Henna SallinenSavonlinnan Riento14.31 / 14.28
 
N kiekko (9)
Katri HirvonenJoensuun Kataja57.44 / 51.14
Pinja KarhunenHämeenlinnan Tarmo47.64 / 41.92
Johanna LehtiöKenttäurheilijat -5849.75 / 49.75
Elina MattilaTurun Urheiluliitto52.89 / 48.86
Jessica MeriheinäLiljendal IK47.00 / 45.07
Vilma PaakkalaEspoon Tapiot51.74 / 51.74
Taija TirkkonenKeiteleen Kunto45.08 / 45.08
Tiia TirkkonenKeiteleen Kunto47.89 / 47.89
Tiina ViitakangasTurun Weikot Yleisurheilu40.11 / 40.04
 
N moukari (5)
Josefine LundströmIF Raseborg46.06 / 45.02
Tahiti OjansivuTurun Urheiluliitto49.24 / 48.73
Andrea ÖstermanHelsingfors IFK48.99 / 48.66
Kati RinnekariNurmijärven Yleisurheilu46.78 / 46.78
Tiina RinnekariNurmijärven Yleisurheilu62.67 / 57.26
 
N keihäs (14)
Sanne ErkkolaTurun Urheiluliitto52.44 / 45.38
Jelena JaakkolaSoinin Sisu58.89 / 54.67
Jatta-Mari JääskeläinenTurun Urheiluliitto56.47 / 49.22
Jenni KangasSeinäjoen Seudun Urheilijat60.98 / 59.33
Emilia KarellSjundeå IF35.31 / -
Elina KinnunenUudenkaupungin Kenttäkarhut54.30 / 50.73
Janette LepistöLehtimäen Jyske54.11 / 54.11
Amanda LiljendalBorgå Akilles45.27 / 45.27
Saara LipsanenLappeenrannan Urheilu-Miehet56.20 / 56.04
Miia MakkonenSysmän Sisu52.43 / -
Heidi NokelainenJoensuun Kataja62.13 / 56.73
Venla OlliEurajoen Veikot48.96 / 47.72
Laura PesolaReisjärven Pilke53.64 / 52.43
Jenni VuoriSomeron Esa49.80 / 45.18
 
M19 kuula (1)
Eero AholaPorin Yleisurheilu19.18 / -