Kilpailukalenteri.fi
Etusivu
Selaus
Haku
Karttahaku


UKK / FAQ
Anna palautetta
Tietoa palvelusta

Tulospalveluohje

Piilota piirin myöntämät kilpailut

Näytä seurakilpailut
Paluu kilpailun tietoihin
Klikkaa seuran nimeä jos haluat nähdä vain kyseisen seuran ilmoittautuneet.
am-kilpailut
08.02. klo 11:00 Avonaiset PM hallit M/N
KK.fi:n kautta ilmoittautuneita urheilijoita 111 henk. (153 lajisuoritusta)
M 60m (14)
Nimi Seura Ennätys (PB) / Kauden paras (SB)
Kristian BäckVasa IS6,27 / -
Vili EskolaVaasan Vasama - / -
Benjamin FridlundIF Nykarlebynejden7,20 / -
Mikael HalkolaSeinäjoen Seudun Urheilijat7,37 / 7,37
Matias HannukselaIlmajoen Kisailijat7,40 / 7,40
Arttu HyvönenKokkolan Työväen Urheilijat7,74 / 7,74
Ville LaitilaSeinäjoen Seudun Urheilijat7,21 / -
Mathias LaunonenIF Kraft7,83 / 7,83
Aleksi LehtoSeinäjoen Seudun Urheilijat - / -
Emmanuel Owusu AnsahVaasan Toverit7,10 / -
Viljami ParpalaVetelin Urheilijat7,29 / 7,29
Huy PhamIF Fyren7,58 / 7,58
Emil StorlundIF VOM6,70 / 6,70
Tobias WikmanVasa IS - / -
 
M 200m (15)
Kristian BäckVasa IS23,51 / -
Janne EtelämäkiKuortaneen Kunto22,58 / -
Benjamin FridlundIF Nykarlebynejden23,14 / -
Simon HaglundIK Falken22,64 / -
Simon HolmbergIF Femman - / -
Fhilip JohanssonGamlakarleby IF24,22 / -
Aleksi LehtoSeinäjoen Seudun Urheilijat - / -
Frank LindqvistIF Länken - / 24,16
Emmanuel Owusu AnsahVaasan Toverit22,02 / -
Viljami ParpalaVetelin Urheilijat23,71 / -
Mikko RaittinenKurikan Ryhti - / -
Ville RajalaAlajärven Ankkurit - / -
Timo RautiainenÄänekosken Urheilijat22,64 / -
Kaj SandellIK Falken23,64 / 25,96
Tobias WikmanVasa IS - / -
 
M 800m (16)
Jesper BengsVasa IS1.59,21 / 2.01,04
Jimmy FinnholmIK Falken1.57,81 / -
Juuso HollantiGamlakarleby IF2.10,73 / -
Fhilip JohanssonGamlakarleby IF2.05,73 / 2.05,73
Markus JokinenTeuvan Rivakka1.52,72 / 1.55,72
Juha-Pekka KumpulaTeuvan Rivakka2.05,02 / 2.05,02
Tommy LahtiIF Femman2.42,44 / 2.42,44
Juha LaitinenSeinäjoen Seudun Urheilijat - / -
Eetu LuomaKälviän Tarmo - / -
Al-Jubouri MustafaGamlakarleby IF2.08,88 / -
Iiro PenttiläGamlakarleby IF2.08,69 / -
Antti RaittinenKurikan Ryhti1.58,99 / -
Jussi RaittinenKurikan Ryhti1.53,43 / 1.53,43
Mikko RaittinenKurikan Ryhti1.52,21 / 1.59,23
Pauli RuostetsaariGamlakarleby IF1.56,58 / 1.56,58
Joni VirkkalaGamlakarleby IF1.59,20 / 1.59,20
 
M 3000m (11)
Jimmy FinnholmIK Falken8.29,73 / 8.29,73
Jan KaasGamlakarleby IF8.56,42 / -
Tapani KärjäKalajoen Junkkarit - / -
Pekka KlemolaUllavan Kilpa - / -
Mikkel KnifIK Falken9.18,56 / -
Juha LaitinenSeinäjoen Seudun Urheilijat - / -
Niko LepistöLaihian Luja8.55,15 / -
Juho PirkolaKälviän Tarmo8.14,11 / -
Niku RintalaTeuvan Rivakka - / -
Kevin SandellIK Falken9.52,52 / -
Jani Ylisaukko-OjaArctic Athletics Rovaniemi - / -
 
M 60m aj (3)
Ville RajalaAlajärven Ankkurit8,27 / 8,27
Kristoffer SandellIK Falken - / -
Elmo SavolaLappajärven Veikot - / -
 
M korkeus (3)
Aleksi KlemolaUllavan Kilpa193 / 193
Elmo SavolaLappajärven Veikot185 / -
Jean WestmanGamlakarleby IF200 / -
 
M seiväs (3)
Viktor ÖstmanVasa IS520 / 520
Mikko PaavolaAlajärven Ankkurit390 / 390
Christian WestöIF Femman500 / 485
 
M pituus (9)
Kristian BäckVasa IS653 / -
Vili EskolaVaasan Vasama - / -
Janne EtelämäkiKuortaneen Kunto735 / 717
Aleksi HaapalaIlmajoen Kisailijat623 / 623
Arttu HyvönenKokkolan Työväen Urheilijat598 / 598
Andreas KastrénVasa IS670 / 659
Huy PhamIF Fyren645 / 645
Elmo SavolaLappajärven Veikot685 / -
Daniel StrandvallIF Åsarna713 / 649
 
M 3-loikka (1)
Emil StorlundIF VOM14,04 / 13,73
 
M kuula (5)
Victor HögholmIF Femman12,77 / -
Waldemar KvarnströmIF Raseborg15,75 / -
Niklas LoukolaSeinäjoen Seudun Urheilijat - / -
Samppa Rinta-HoiskaLaihian Luja - / -
Simon SolvinIK Falken - / -
 
N 60m (20)
Felicia ÅbackaIF Fyren7,90 / 7,90
Jonna AlkulaIlmajoen Kisailijat - / -
Johanna BlomqvistVasa IS - / -
Sofie DanielssonKristiinan Urheilijat - / -
Jonna JulinIF Nykarlebynejden7,82 / 8,18
Jenni KurunsaariVähänkyrön Viesti - / -
Helinä KytöläSeinäjoen Seudun Urheilijat - / -
Kadi LindmanVasa IS8,23 / 8,23
Roosa MäättäläKokkolan Veikot - / -
Athiey MamerKokkolan Työväen Urheilijat8,09 / 8,09
Tiia MelantieRaahen Vesa - / -
Jeanine NygårdIF Drott - / -
Mia ÖsterbackIF Drott - / -
Anna PajunenIF Åsarna - / -
Emma PullolaVaasan Vasama8,06 / 8,06
Julia SinisaloSeinäjoen Seudun Urheilijat - / -
Amanda SjölundLarsmo IF8,32 / 8,32
Alina StrömbergLarsmo IF8,17 / 8,17
Aurora TrobergEsbo IF8,03 / 8,03
Simone WiklundIF Nykarlebynejden8,10 / -
 
N 200m (15)
Felicia ÅbackaIF Fyren26,04 / -
Jonna AlkulaIlmajoen Kisailijat - / -
Johanna BlomqvistVasa IS - / -
Emilia BorgmästarsIK Falken26,04 / -
Nea HaanpääVaasan Vasama - / -
Jonna JulinIF Nykarlebynejden25,56 / 26,41
Amanda KarlssonIF Fyren27,72 / -
Jenni KurunsaariVähänkyrön Viesti - / -
Helinä KytöläSeinäjoen Seudun Urheilijat - / -
Noora MäättäläKokkolan Veikot27,06 / -
Jeanine NygårdIF Drott25,33 / -
Eveliina OjalaSoinin Sisu - / -
Juulia OjalaLappajärven Veikot - / -
Juulia VarpaluomaKokkolan Työväen Urheilijat27,74 / 27,74
Simone WiklundIF Nykarlebynejden25,92 / 25,92
 
N 800m (10)
Ina DjupsundIK Falken2.24,25 / -
Roosa HämäläinenKälviän Tarmo - / -
Marlene JoskittIK Falken - / -
Helmi KortetmaaKannuksen Ura - / -
Maisa LaaksoIF Drott - / -
Ninni LöfKalajoen Junkkarit - / -
Roosa LöfKalajoen Junkkarit - / -
Josefine RajamäkiVaasan Toverit - / -
Sanni TaipalusLehtimäen Jyske - / -
Hanna WesterlundIF Drott - / -
 
N 60m aj (3)
Kadi LindmanVasa IS - / -
Mia ÖsterbackIF Drott10,16 / 10,16
Simone WiklundIF Nykarlebynejden9,19 / 9,19
 
N korkeus (2)
Juulia OjalaLappajärven Veikot - / -
Elin PajunenIF Åsarna - / -
 
N seiväs (7)
Jenni ElorantaVihdin Viesti300 / 300
Mikaela KarppelinPargas IF - / -
Ellinor KronholmIF Femman351 / 351
Linnea MarttalaSeinäjoen Seudun Urheilijat - / -
Maria ÖstmanVasa IS280 / 280
Silja SippolaKauhavan Wisa - / -
Alina StrömbergLarsmo IF355 / 355
 
N pituus (13)
Henriika AaltonenVaasan Vasama - / -
Sofie DanielssonKristiinan Urheilijat - / -
Nea HaanpääVaasan Vasama - / -
Mari Iso-KoivistoKauhajoen Karhu - / -
Noora MäättäläKokkolan Veikot526 / 526
Roosa MäättäläKokkolan Veikot564 / 564
Athiey MamerKokkolan Työväen Urheilijat546 / 546
Tiia MelantieRaahen Vesa - / -
Mia ÖsterbackIF Drott - / -
Anna PajunenIF Åsarna - / -
Maria PaloniemiVaasan Vasama511 / -
Emma PullolaVaasan Vasama - / -
Amanda SjölundLarsmo IF527 / 527
 
N 3-loikka (1)
Hanna HonkaharjuKälviän Tarmo - / -
 
N kuula (2)
Emma SöderlundIF Drott - / -
Aurora TrobergEsbo IF10,80 / -