Kilpailukalenteri.fi
Etusivu
Selaus
Haku
Karttahaku


UKK / FAQ
Anna palautetta
Tietoa palvelusta

Tulospalveluohje

Piilota piirin myöntämät kilpailut

Näytä seurakilpailut
Paluu kilpailun tietoihin
Kansalliset
31.05. klo 18:00 Lapin Lukon viikkokisat Tulokset (päivitetty: 00:40 01.06.2013)
Lapin Lukon viikkokisat
Rovaniemi, Saarenkylä
31.5.2013

TULOKSET

P7 40 m


                     Tuuli: NWND

  1. Tuukka Pekkala                          LapLu                 8,1
  2. Atte Tiihonen			     LapLu                 9,5
  3. Pekko Peteri                            LapLu                 9,9

P7 Pituus

    
  1. Pekko Peteri                            LapLu                1,87
     Tuukka Pekkala                          LapLu                DNS                
        
        

P7 Keihäs

  1. Tuukka Pekkala                          LapLu                9,71
  2. Pekko Peteri			     LapLu		  3,82
  3. Atte Tiihonen			     LapLu		  2,90

P9 40 m


                     Tuuli: NWND

  1. Valtteri Raudasoja                      LapLu                7,80

P9 Pituus

  1. Valtteri Raudasoja                      LapLu                2,88                
          2,88
              

P9 Keihäs

  1. Valtteri Raudasoja                      LapLu               10,73
          10,73

P11 60 m


                     Tuuli: -0,4

  1. Jussi Niska                             LapLu                 9,1

P11 Pituus

  1. Jussi Niska                             LapLu                3,75                
          3,75
              

P11 Keihäs

  1. Jussi Niska                             LapLu               27,85
          27,85

P15 100 m


                     Tuuli: +0,9

  1. Sebastian Lundin                        LapLu                12,3
  2. Aleksi Kokkonen                         LapLu                12,9

P15 Korkeus

  1. Sebastian Lundin                        LapLu                 140
        
        

T7 40 m


                     Tuuli: NWND

  1. Noora Joki                              LapLu                 7,6
  2. Nella Hiltunen			     LapLu 		   8,4

T7 Pituus

  1. Noora Joki                              LapLu                2,78                
  2. Nella Hiltunen			     LapLu		  2,15
              

T7 Keihäs

  1. Nella Hiltunen			     LapLu                5,43
  2. Noora Joki                              LapLu                4,74
  

T9 40 m

  1. Anette Saalismaa                        VeitsilKV             7,0
  2. Wiivi Karhumaa                          LapLu                 7,1
  3. Iida Pahtaja                            LapLu                 7,2
  4. Neea-Maria Joki                         LapLu                 7,3
  5. Viivi Raudasoja                         LapLu                 7,5
  6. Nanna Peteri                            LapLu                 8,6
     Weera Karhumaa                          LapLu                 DNS

Erä 1                Tuuli: NWND

  1. Wiivi Karhumaa                          LapLu                 7,1
  2. Iida Pahtaja                            LapLu                 7,2
  3. Viivi Raudasoja                         LapLu                 7,5
     Weera Karhumaa                          LapLu                 DNS

Erä 2                Tuuli: NWND

  1. Anette Saalismaa                        VeitsilKV             7,0
  2. Neea-Maria Joki                         LapLu                 7,3
  3. Nanna Peteri                            LapLu                 8,6

T9 Pituus

  1. Anette Saalismaa                        VeitsilKV            3,27                
          3,27
              
  2. Wiivi Karhumaa                          LapLu                3,22                
          3,22
              
  3. Neea-Maria Joki                         LapLu                3,08                
          3,08
              
  4. Iida Pahtaja                            LapLu                3,01                
          3,01
              
  5. Viivi Raudasoja                         LapLu                2,80                
          2,80
              
  6. Weera Karhumaa                          LapLu                2,41                
          2,41
              
  7. Nanna Peteri                            LapLu                2,08                
          2,08
              

T9 Keihäs

  1. Anette Saalismaa                        VeitsilKV           14,07
          14,07
  2. Neea-Maria Joki                         LapLu                8,07
           8,07
  3. Viivi Raudasoja                         LapLu                6,89
           6,89
  4. Nanna Peteri                            LapLu                4,47
           4,47
     Wiivi Karhumaa                          LapLu                 DNS
        

T11 60 m

  1. Emilia Irvankoski                       LapLu                 9,8
  1. Jenni Ojala                             LapLu                 9,8
  3. Sanni Hirttiö                           LapLu                10,0
  4. Jenna-Emilia Piirainen                  LapLu                10,3
  5. Sara-Maria Aikio                        LapLu                10,6
  6. Kiia Perkaus                            LapLu                10,7
  7. Enni Aula                               LapLu                11,5
     Annukka Saalismaa                       VeitsilKV             DNS

Erä 1                Tuuli: -1,6

  1. Emilia Irvankoski                       LapLu                 9,8
  1. Jenni Ojala                             LapLu                 9,8
  3. Jenna-Emilia Piirainen                  LapLu                10,3
  4. Enni Aula                               LapLu                11,5

Erä 2                Tuuli: NWND

  1. Sanni Hirttiö                           LapLu                10,0
  2. Sara-Maria Aikio                        LapLu                10,6
  3. Kiia Perkaus                            LapLu                10,7
     Annukka Saalismaa                       VeitsilKV             DNS

T11 Pituus

  1. Emilia Irvankoski                       LapLu                3,86                
          3,86
              
  2. Sanni Hirttiö                           LapLu                3,54                
          3,54
              
  3. Jenni Ojala                             LapLu                3,47                
          3,47
              
  4. Jenna-Emilia Piirainen                  LapLu                3,46                
          3,46
              
  5. Enni Aula                               LapLu                2,88                
          2,88
              
  6. Kiia Perkaus                            LapLu                2,85                
          2,85
              
  7. Sara-Maria Aikio                        LapLu                2,61                
          2,61
              
     Annukka Saalismaa                       VeitsilKV             DNS                
        
        

T11 Keihäs

  1. Emilia Irvankoski                       LapLu               18,14
          18,14
  2. Anette Saalismaa                        VeitsilKV           17,02
          17,02
  3. Sanni Hirttiö                           LapLu               12,66
          12,66
  4. Jenna-Emilia Piirainen                  LapLu               11,01
          11,01
  5. Sara-Maria Aikio                        LapLu               10,94
          10,94
  6. Enni Aula                               LapLu                7,84
           7,84
  7. Jenni Ojala                             LapLu                6,70
           6,70
  8. Kiia Perkaus                            LapLu                6,65
           6,65
     Annukka Saalismaa                       VeitsilKV             DNS
        

T13 60 m


                     Tuuli: -0,4
  1. Carita Barsk			     LapLu   		   8,6
  2. Laura Kemppainen                        LapLu                 9,1
  3. Hanna Hirttiö                           LapLu                 9,2
  4. Emilia Anttonen                         LapLu                 9,5

T13 Korkeus

  1. Hanna Hirttiö                           LapLu                 115
        
        
  2. Emilia Anttonen                         LapLu                 115
        
        

T13 Keihäs

  1. Hanna Hirttiö                           LapLu               23,82
          
     Emilia Anttonen                         LapLu                 DNS
        

T15 100 m


                     Tuuli: -1,8

  1. Carita Barsk                            LapLu                14,4
  2. Emma Ylimartimo                         LapLu                15,5

T15 Korkeus

  1. Sonja Alasaukko-Oja                     LapLu                 168
                
     Emma Ylimartimo                         LapLu                 DNS
        
        

T15 Keihäs

  1. Helen Simbonen                          LapVei              32,73
         
     Emma Ylimartimo                         LapLu                 DNS