Kilpailukalenteri.fi
Etusivu
Selaus
Haku
Karttahaku


UKK / FAQ
Anna palautetta
Tietoa palvelusta

Tulospalveluohje

Piilota piirin myöntämät kilpailut

Näytä seurakilpailut
Paluu kilpailun tietoihin
Kansalliset
19.08. klo 18:00 SiiPo Tonnit Tulokset (päivitetty: 23:29 19.08.2013)
Siipo Tonnit, Siilinjärvi 19.8.2013

Tulokset:

P7 1000 m


  1. Elias Vanhanen                          KuopRei            4.14,9
  2. Alex Kraft                              Siilpo             4.16,4
  3. Kaapo Korhonen                          Siilpo             4.30,0
  4. Akseli Kirjavainen                      KuopRei            4.45,6
  5. Lucas Kraft                             Siilpo             4.49,6
  6. Jesse Niemelä                           Siilpo             4.56,0
  7. Jere Takkunen                           Siilpo             4.56,1
  8. Henry Kraft                             Siilpo             6.09,0
     Eeli Häikiö                             Siilpo                DNS
     Eliel Länsivuori                        Siilpo                DNS

P9 1000 m


  1. Ville Vanhanen                          KuopRei            4.00,7
     Elmer Vauhkonen                         LapinlVe              DNS

P10 1000 m


  1. Taavi Miettinen                         Siilpo             4.21,4
  2. Tatu Holopainen                         NilsNu             4.34,0
  3. Tuisku Miettinen                        Siilpo             4.54,5

P11 1000 m


  1. Tomi Lyytikäinen                        SiilHS             3.43,9
     Albert Vauhkonen                        LapinlVe              DNS

P12 1000 m


  1. Valtteri Pennanen                       LeppävVi           3.12,0
  2. Juho Varkoi                             LapinlVe           3.28,6
  3. Juuso Kuosma                            MaanMa             3.31,5
  4. Viljami Miettinen                       Siilpo             3.48,1
  5. Ville Korhonen                          SiilPo             3.57,6
     Tiitus Länsivuori                       SiilPo                DNS

P13 1000 m


  1. Johannes Harakka                        LeppävVi           3.13,5
  2. Elmeri Voutilainen                      SiilPo             3.13,6
  3. Anssi Kuittinen                         LeppävVi           3.25,6
     Arttu Tolonen                           NilsNu                DNS

P14 1000 m


  1. Riku Ollikainen                         MaanMa             3.07,9
  2. Aleksi Pennanen                         LeppävVi           3.26,6

P15 1000 m


  1. Joonas Liukkonen                        NilsNu             3.23,3


M19 1000 m


  1. Hannes Rautiainen                       SiilHS             3.00,3


M60 1000 m


  1. Risto Komulainen                        LepU               3.27,0


T8 1000 m


  1. Seela Länsivuori                        SiilPo             4.23,5
  2. Iina Holopainen                         NilsNu             4.24,8
  3. Pinja Laasanen                          SiilPo             4.25,8
  4. Eveliina Sairanen                       SiilPo             4.47,9

T9 1000 m


  1. Tilda Korhonen                          SiilPo             4.13,1
  2. Emma Kammonen                           SiilPo             4.14,0
  3. Pihla Länsivuori                        SiilPo             4.16,8
  4. Iina Savolainen                         Siilpo             4.38,3

T10 1000 m


  1. Anni Föhr                               NilsNu             3.58,7
  2. Tiina Niskanen                          NilsNu             4.01,7

T11 1000 m


  1. Anni Vartiainen                         MaanMa             3.45,2
  2. Essi Kuittinen                          LeppävVi           3.50,7
  3. Jenni Takkunen                          SiilPo             3.52,5
  4. Ellinoora Tolvanen                      SiilPo             3.58,6
  5. Annastiina Niemi                        NilsNu             4.09,1
  6. Tessa Tiihonen                          SiilPo             4.18,0
  7. Salla Liukkonen                         NilsNu             4.23,3

T12 1000 m


  1. Meiju Eskelinen                         MaanMa             3.28,2
  2. Aada Föhr                               NilsNu             3.29,6
  3. Riina Niskanen                          NilsNu             3.37,6
  4. Saara Porthan                           Siilpo             3.57,4
     Julia Siimento                          SiilPo                DNS
     Petra Turunen                           KuopRei               DNS

T13 1000 m


  1. Netta Lappalainen                       Siilpo             3.38,4
  2. Saija Taattola                          NilsNu             3.41,3
  3. Jenna Niskanen                          NilsNu             3.52,0

T14 1000 m


  1. Veera Mensonen                          MaanMa             3.25,1
  2. Miida-Tuulia Kukila                     JuankKuo           3.37,2

T15 1000 m


     Salla Voutilainen                       SiilPo                DNS

N17 1000 m


  1. Satu Kähkönen                           SiilPo             3.19,1
  2. Aida-Linnea Kukila                      JuankKuo           3.30,2