Kilpailukalenteri.fi
Etusivu
Selaus
Haku
Karttahaku


UKK / FAQ
Anna palautetta
Tietoa palvelusta

Tulospalveluohje

Piilota piirin myöntämät kilpailut

Näytä seurakilpailut
Paluu kilpailun tietoihin
Kansalliset
11.07. klo 18:00 Huiluukisat Tulokset (päivitetty: 08:39 12.07.2013)
Huiluukisat 2013
Maaningan urheilukenttä
11.7.2012

Kentältä löytynyt: Juoksukengät, Piikkarit, Keihäs Crown 600g

TULOKSET

P5 2-ottelu (40m,pallonheitto) 

  1. Petrus Räsänen                               SiilPo              2
  2. Aapo Rissanen                                MaanMa              4
  3. Kaapo Tuovinen                               MaanMa              7
  4. Aapo Mykkänen                                Ylöjärvi            9
  5. Aatu Rytkönen                                MaanMa              10
  6. Eero Rissanen                                MaanMa              11
  7. Aapeli Nuutinen                              MaanMa              13
  8. Julius Kortelainen                           MaanMa              17
  8. Artturi Mikkonen                             Maaninka            17
 10. Juho Bolodin                                 Maaninka            20


P5 2-ottelu 40 m

  1. Petrus Räsänen                               SiilPo              9,11
  2. Aapo Rissanen                                MaanMa              10,80
  3. Aatu Rytkönen                                MaanMa              11,29
  4. Kaapo Tuovinen                               MaanMa              11,30
  5. Aapo Mykkänen                                Ylöjärvi            11,36
  6. Eero Rissanen                                MaanMa              12,35
  7. Aapeli Nuutinen                              MaanMa              12,88
  8. Julius Kortelainen                           MaanMa              13,17
  9. Artturi Mikkonen                             Maaninka            13,44
 10. Juho Bolodin                                 Maaninka            33,61

Erä 1               

  1. Kaapo Tuovinen                               MaanMa              11,30
  2. Aapeli Nuutinen                              MaanMa              12,88
  3. Julius Kortelainen                           MaanMa              13,17
  4. Artturi Mikkonen                             Maaninka            13,44
  5. Juho Bolodin                                 Maaninka            33,61

Erä 2              

  1. Petrus Räsänen                               SiilPo               9,11
  2. Aapo Rissanen                                MaanMa              10,80
  3. Aatu Rytkönen                                MaanMa              11,29
  4. Aapo Mykkänen                                Ylöjärvi            11,36
  5. Eero Rissanen                                MaanMa              12,35

P5 2-ottelu Pallonheitto

  1. Petrus Räsänen                               SiilPo              12,23
          12,23
  2. Aapo Rissanen                                MaanMa               6,28
           6,28
  3. Kaapo Tuovinen                               MaanMa               4,86
           4,86
  4. Aapo Mykkänen                                                     4,72
           4,72
  5. Eero Rissanen                                MaanMa               4,17
           4,17
  6. Aapeli Nuutinen                              MaanMa               4,12
           4,12
  7. Aatu Rytkönen                                MaanMa               4,11
           4,11
  8. Artturi Mikkonen                             Maaninka             4,05
           4,05
  9. Julius Kortelainen                           MaanMa               3,49
           3,49
 10. Juho Bolodin                                 Maaninka             3,17
           3,17


P7 2-ottelu (40 m,pallonheitto)

  1. Samu Miettinen                               SiilPo               6
  1. Elias Vanhanen                               KuopRei              6
  1. Otto Kumpulainen                             MaanMa               6
  1. Kaapo Korhonen                               SiilPo               6
  5. Veikko Koski                                 NoormNo              9
  6. Jesse Niemelä                                SiilPo               10
  7. Erno Tuovinen                                MaanMa               16
  8. Santeri Nuutinen                             MaanMa               17
  9. Joona Mykkänen                               Ylöjärvi             18
 10. Luukas Räsänen                               MaanMa               19
 10. Eeli Häikiö                                  SiilPo               19
 12. Taavi Hyvärinen                              MaanMa               25
 13. Eeti Soininen                                SiilPo               29
 14. Kalle Hyttinen                               MaanMa               
 14. Jonne Marku                                                      
 15. Matias Bolodin                               MaanMa              
 
P7 2-ottelu 40 m

  1. Samu Miettinen                               SiilPo               7,84
  2. Elias Vanhanen                               KuopRei              8,12
  3. Otto Kumpulainen                             MaanMa               8,18
  4. Jesse Niemelä                                SiilPo               8,20
  5. Kaapo Korhonen                               SiilPo               8,66
  6. Santeri Nuutinen                             MaanMa               8,72
  7. Veikko Koski                                 NoormNo              8,83
  8. Joona Mykkänen                               Ylöjärvi             9,02
  9. Erno Tuovinen                                MaanMa               9,32
 10. Luukas Räsänen                               MaanMa               9,37
 11. Eeli Häikiö                                  SiilPo               9,38
 12. Kalle Hyttinen                               MaanMa               9,81
 13. Taavi Hyvärinen                              MaanMa               9,94
 14. Jonne Marku                                                      10,55
 15. Matias Bolodin                               MaanMa              12,03
 16. Eeti Soininen                                SiilPo              12,17

Erä 1               

  1. Veikko Koski                                 NoormNo              8,83
  2. Joona Mykkänen                               Ylöjärvi             9,02
  3. Erno Tuovinen                                MaanMa               9,32
  4. Luukas Räsänen                               MaanMa               9,37
  5. Taavi Hyvärinen                              MaanMa               9,94
  6. Eeti Soininen                                SiilPo              12,17

Erä 2             

  1. Samu Miettinen                               SiilPo               7,84
  2. Kaapo Korhonen                               SiilPo               8,66
  3. Santeri Nuutinen                             MaanMa               8,72
  4. Kalle Hyttinen                               MaanMa               9,81
  5. Jonne Marku                                                      10,55

Erä 3                

  1. Elias Vanhanen                               KuopRei              8,12
  2. Otto Kumpulainen                             MaanMa               8,18
  3. Jesse Niemelä                                SiilPo               8,20
  4. Eeli Häikiö                                  SiilPo               9,38
  5. Matias Bolodin                               MaanMa              12,03

P7 2-ottelu Pallonheitto

  1. Kaapo Korhonen                               SiilPo              19,32
          19,32
  2. Veikko Koski                                 NoormNo             17,19
          17,19
  3. Otto Kumpulainen                             MaanMa              15,53
          15,53
  4. Elias Vanhanen                               KuopRei             13,90
          13,90
  5. Samu Miettinen                               SiilPo              13,70
          13,70
  6. Jesse Niemelä                                SiilPo              13,45
          13,45
  7. Erno Tuovinen                                MaanMa              11,34
          11,34
  8. Eeli Häikiö                                  SiilPo              10,38
          10,38
  9. Luukas Räsänen                               MaanMa               9,27
           9,27
 10. Joona Mykkänen                               Ylöjärvi             7,03
           7,03
 11. Santeri Nuutinen                             MaanMa               5,64
           5,64
 12. Taavi Hyvärinen                              MaanMa               5,47
           5,47
 13. Eeti Soininen                                SiilPo               5,15
           5,15
     Jonne Marku                                                        DNS
        
     Kalle Hyttinen                               MaanMa                DNS
        
     Matias Bolodin                               MaanMa                DNS
        

P9 40 m

  1. Ville Vanhanen                          2004 KuopRei              6,75
  2. Topi Huttunen                           2004 VierKoi              7,39
  3. Eemi Naumanen                           2004 SiilPo               7,40
  4. Veeti Paavola                           2005 SiilPo               7,42
  5. Leevi Hyvärinen                         2005 MaanMa               7,51
  6. Arttu Heikkinen                         2004 PuijHS               7,57
  7. Riku Tenhunen                           2004 SiilPo               7,75
  8. Elias Lahti                             2005 MaanMa               8,20

Erä 1                Tuuli: +0,4

  1. Topi Huttunen                           2004 VierKoi              7,39
  2. Leevi Hyvärinen                         2005 MaanMa               7,51
  3. Riku Tenhunen                           2004 SiilPo               7,75
  4. Elias Lahti                             2005 MaanMa               8,20

Erä 2                Tuuli: +1,1

  1. Ville Vanhanen                          2004 KuopRei              6,75
  2. Eemi Naumanen                           2004 SiilPo               7,40
  3. Veeti Paavola                           2005 SiilPo               7,42
  4. Arttu Heikkinen                         2004 PuijHS               7,57

P9 Korkeus

  1. Ville Vanhanen                          2004 KuopRei               118
        
        
  2. Riku Tenhunen                           2004 SiilPo                100
        
        
  3. Topi Huttunen                           2004 VierKoi               090
        
        
  4. Veeti Paavola                           2005 SiilPo                090
        
        
  5. Leevi Hyvärinen                         2005 MaanMa                085
        
        

P9 Keihäs

  1. Riku Tenhunen                           2004 SiilPo              17,97
          17,97
  2. Arttu Heikkinen                         2004 PuijHS              14,43
          14,43
  3. Ville Vanhanen                          2004 KuopRei             13,44
          13,44
  4. Kaapo Korhonen                          2006 SiilPo              12,44
          12,44
  5. Elias Lahti                             2005 MaanMa              12,19
          12,19
  6. Topi Huttunen                           2004 VierKoi             11,89
          11,89
  7. Veeti Paavola                           2005 SiilPo              10,16
          10,16

P11 60 m aj (60cm)

  1. Jesse Lahti                             2002 MaanMa              11,16
  2. Richard Liemula                         2002 KuopRei             11,42
  3. Ville Vanhanen                          2004 KuopRei             11,58
  4. Eetu Kammonen                           2003 SiilPo              12,58
  5. Joonas Kekäläinen                       2002 MaanMa              12,76
  6. Olli Hyttinen                           2002 LapinlVe            12,82
  7. Janne Heiskanen                         2003 MaanMa              13,48
  8. Eetu Mielonen                           2003 MaanMa              15,64
     Patrik Räsänen                          2003 SiilPo                DNS

Erä 1                Tuuli: -0,4

  1. Olli Hyttinen                           2002 LapinlVe            12,82
  2. Eetu Mielonen                           2003 MaanMa              15,64
     Patrik Räsänen                          2003 SiilPo                DNS

Erä 2                Tuuli: +0,3

  1. Eetu Kammonen                           2003 SiilPo              12,58
  2. Joonas Kekäläinen                       2002 MaanMa              12,76
  3. Janne Heiskanen                         2003 MaanMa              13,48

Erä 3                Tuuli: -0,6

  1. Jesse Lahti                             2002 MaanMa              11,16
  2. Richard Liemula                         2002 KuopRei             11,42
  3. Ville Vanhanen                          2004 KuopRei             11,58

P11 Korkeus

  1. Jesse Lahti                             2002 MaanMa                125
        
        
  2. Olli Hyttinen                           2002 LapinlVe              120
        
        
  3. Richard Liemula                         2002 KuopRei               120
        
        
  4. Viljami Varis                                LapinlVe              110
        
        
  5. Joonas Kekäläinen                       2002 MaanMa                110
        
        
  6. Eetu Kammonen                           2003 SiilPo                100
        
        
  7. Janne Heiskanen                         2003 MaanMa                095
        
        
  8. Eetu Mielonen                           2003 MaanMa                095
        
        
     Patrik Räsänen                          2003 SiilPo                DNS
        
        

P11 Keihäs

  1. Olli Hyttinen                           2002 LapinlVe            27,01
          27,01
  2. Jesse Lahti                             2002 MaanMa              26,61
          26,61
  3. Viljami Varis                                LapinlVe            24,47
          24,47
  4. Joonas Kekäläinen                       2002 MaanMa              23,65
          23,65
  5. Janne Heiskanen                         2003 MaanMa              18,79
          18,79
  6. Richard Liemula                         2002 KuopRei             18,74
          18,74
  7. Arttu Riekkinen                         2002 MaanMa              18,39
          18,39
  8. Pietari Porthan                         2003 SiilPo              14,81
          14,81
  9. Eetu Mielonen                           2003 MaanMa              10,12
          10,12

P13 60 m aj (76,2cm)


                     Tuuli: +2,2

  1. Johannes Harakka                        2000 LeppävVi            10,34
  2. Kimmo Paanila                           2000 KuopRei             11,62
  3. Juuso Vanhanen                          2001 KuopRei             13,41

P13 Pituus

  1. Johannes Harakka                        2000 LeppävVi             4,52 +1,3           
             X  4,27     X  4,52
          +1,1  +0,6  +0,6  +1,3
  2. Kimmo Paanila                           2000 KuopRei              3,91 +0,4           
          3,83     X  3,91  3,83
          +0,4  -0,3  +0,4  +0,4
  3. Juuso Vanhanen                          2001 KuopRei              3,38 -1,1           
          3,26  3,18  3,15  3,38
          -0,8  +1,8  +0,4  -1,1
  4. Eeti Kyllönen                           2001 SiilPo               3,33 +0,7           
          3,33     X  3,09     X
          +0,7  +0,5  -0,3  -0,8
  5. Ville Korhonen                          2001 SiilPo               3,07 -0,9           
          3,07  3,06  2,55  3,06      
          -0,9  -0,4  +0,2  +1,7      

P13 Keihäs

  1. Eetu Korhonen                           2000 MaanMa              38,72
          37,78  38,72  38,06  38,72
  2. Johannes Harakka                        2000 LeppävVi            33,05
          27,98  29,79  31,07  33,05
  3. Arttur Pennanen                         2001 SiilPo              32,15
          29,44      X  31,08  32,15       
  4. Lasse Tuomela                           2001 SiilPo              31,09
          27,15      X  31,09      X
  5. Kaapo Kolari                            2000 VarkKV              26,71
          24,65  26,71      X  25,80
  6. Arttu Tolonen                           2000 NilsNu              25,73
          23,88      X      X  25,73
  7. Ville Korhonen                          2001 SiilPo              24,62
              X  24,62  24,11      X
  8. Juuso Vanhanen                          2001 KuopRei             13,62
              X      X  13,62  12,84

P15 100 m aj (83,8cm)


                     Tuuli: +0,3

  1. Juuso Kolari                            1998 VarkKV              15,37

P15 Pituus

  1. Juuso Kolari                            1998 VarkKV               5,31 -1,2           
             X     X     X     X  5,19  5,31
                                  +0,4  -1,2
  2. Tomi Koponen                            1999 MaanMa               4,83 +0,2           
          4,83  4,73     X     X     X     X
          +0,2  +0,3                        

P15 Keihäs

  1. Tomi Koponen                            1999 MaanMa              44,24
              X      X      X  43,58      X  44,24
  2. Otto Kekäläinen                         1999 KuopRei             42,57
          39,17  42,05      X  39,54  42,57  41,78
  3. Jere Auvinen                            1999 PielavA             32,68
          31,35  32,68  30,83      X      X      X

M17 200 m


                     Tuuli: +1,0

  1. Jani Laakkonen                          1997 LappUM              24,76

M17 Pituus

  1. Tapio Kekäläinen                             KaavKai              5,30 +1,2           
          4,84  5,15  5,30     X  4,85     X
          +0,9  +0,8  +1,2  -0,2  +0,3  +0.2

M17 Keihäs

  1. Tuomas Huttunen                         1996 VierKoi             56,09
              X  48,85  50,81  53,47      -  56,09
  2. Arttu Kekäläinen                        1997 KuopRei             49,09
              X  43,73      X  47,88      X  49,09
  3. Tapio Kekäläinen                        1996 KaavKai             47,71
              X  47,71  47,40      X      X      X

M19 200 m


                     Tuuli: +1,0

  1. Pyry-Pekka Härkönen                     1995 KuopRei             24,01

M19 Pituus

  1. Pyry-Pekka Härkönen                     1995 KuopRei              6,21 -0,6           
          6,04  5,95  6,15  6,21     X     X
          +1,1  +0,6  +0,5  -0,6  -0,2  +0.4

M19 Keihäs

  1. Henri Korhonen                          1994 MaanMa              58,59
          58,59      X      X  58,30      X  57,85
  2. Eero Kainulainen                        1994 VierKoi             56,02
          55,73  55,32      X  56,02  54,19      X
     Mikko Paananen                          1994 IisVi                 DNS
        

T5 2-ottelu (40 m,pallonheitto)

  1. Noora Savolainen                             MaanMa              2
  2. Vilma Koski                                  NoormNo             4
  3. Emma Rytkönen                                MaanMa              9
  4. Melissa Vanhanen                             KuopRei             11
  4. Ella Naumanen                                SiilPo              11
  4. Mila Kahelin                                 MaanMa              11
  7. Milla Himanen                                SiilPo              12
  8. Aada Rissanen                                MaanMa              14
  9. Veera Allegra                                Maaninka            16
 10. Milla Tanninen                               MaanMa              21
 11. Minttu Niskanen                              Maaninka            23
 12. Noora Waljus                                 SiilPo              
 13. Jenny Hyttinen                               Maaninka            

T5 2-ottelu 40 m

  1. Noora Savolainen                             MaanMa               9,94
  2. Vilma Koski                                  NoormNo             10,15
  3. Melissa Vanhanen                             KuopRei             10,16
  4. Ella Naumanen                                SiilPo              10,17
  5. Emma Rytkönen                                MaanMa              10,66
  6. Milla Himanen                                SiilPo              11,12
  7. Veera Allegra                                Maaninka            11,34
  8. Mila Kahelin                                 MaanMa              12,00
  9. Aada Rissanen                                MaanMa              13,40
 10. Noora Waljus                                 SiilPo              13,86
 11. Milla Tanninen                               MaanMa              16,28
 12. Minttu Niskanen                              Maaninka            38,15
     Jenny Hyttinen                               Maaninka              DNS

Erä 1              

  1. Noora Savolainen                             MaanMa               9,94
  2. Aada Rissanen                                MaanMa              13,40
  3. Noora Waljus                                 SiilPo              13,86
     Jenny Hyttinen                               Maaninka              DNS

Erä 2          

  1. Vilma Koski                                  NoormNo             10,15
  2. Emma Rytkönen                                MaanMa              10,66
  3. Mila Kahelin                                 MaanMa              12,00
  4. Minttu Niskanen                              Maaninka            38,15

Erä 3            

  1. Melissa Vanhanen                             KuopRei             10,16
  2. Ella Naumanen                                SiilPo              10,17
  3. Milla Himanen                                SiilPo              11,12
  4. Veera Allegra                                Maaninka            11,34
  5. Milla Tanninen                               MaanMa              16,28

T5 2-ottelu Pallonheitto

  1. Noora Savolainen                             MaanMa               6,08
           6,08
  2. Vilma Koski                                  NoormNo              5,54
           5,54
  3. Mila Kahelin                                 MaanMa               4,93
           4,93
  4. Emma Rytkönen                                MaanMa               4,86
           4,86
  5. Aada Rissanen                                MaanMa               3,87
           3,87
  6. Milla Himanen                                SiilPo               3,65
           3,65
  7. Ella Naumanen                                SiilPo               3,63
           3,63
  8. Melissa Vanhanen                             KuopRei              3,56
           3,56
  9. Veera Allegra                                Maaninka             3,12
           3,12
 10. Milla Tanninen                               MaanMa               2,12
           2,12
 11. Minttu Niskanen                              Maaninka             2,03
           2,03
     Noora Waljus                                 SiilPo                DNS
        
     Jenny Hyttinen                               Maaninka              DNS
        

T7 2-ottelu (40 m,pallonheitto)

  1. Nea Savolainen                               MaanMa               2
  2. Noora Hakkarainen                            Maaninka             4
  3. Piitu Heiskanen                              VierKoi              8
  4. Tilly Tanninen                               MaanMa               11
  4. Wenla Waljus                                 SiilPo               11
  4. Teea Nousiainen                              MaanMa               11
  7. Saija Sulasma                                Maaninka             13
  8. Sabrina Minina                               Maaninka             

T7 2-ottelu 40 m

  1. Nea Savolainen                               MaanMa               7,82
  2. Noora Hakkarainen                            Maaninka             8,40
  3. Sabrina Minina                               Maaninka             8,89
  4. Tilly Tanninen                               MaanMa               9,60
  5. Wenla Waljus                                 SiilPo               9,76
  5. Piitu Heiskanen                              VierKoi              9,76
  7. Teea Nousiainen                              MaanMa              10,11
  8. Saija Sulasma                                Maaninka            10,37

Erä 1           

  1. Nea Savolainen                               MaanMa               7,82
  2. Noora Hakkarainen                            Maaninka             8,40
  3. Sabrina Minina                               Maaninka             8,89
  4. Piitu Heiskanen                              VierKoi              9,76

Erä 2         

  1. Tilly Tanninen                               MaanMa               9,60
  2. Wenla Waljus                                 SiilPo               9,76
  3. Teea Nousiainen                              MaanMa              10,11
  4. Saija Sulasma                                Maaninka            10,37

T7 2-ottelu Pallonheitto

  1. Nea Savolainen                               MaanMa              10,51
          10,51
  2. Noora Hakkarainen                            Maaninka             7,68
           7,68
  3. Piitu Heiskanen                              VierKoi              6,74
           6,74
  4. Teea Nousiainen                              MaanMa               6,20
           6,20
  5. Saija Sulasma                                Maaninka             4,88
           4,88
  6. Wenla Waljus                                 SiilPo               4,68
           4,68
  7. Tilly Tanninen                               MaanMa               3,76
           3,76
     Sabrina Minina                               Maaninka              DNS
        

T9 40 m

  1. Tilda Korhonen                          2004 SiilPo               7,34
  2. Emma Kammonen                           2004 SiilPo               7,73
  3. Amanda Lehtonen                         2005 MaanMa               7,82
  4. Minttu Turunen                          2004 KuopRei              7,96
  5. Viivi Väisänen                          2005 MaanMa               8,11
  6. Liinu Heiskanen                         2005 VierKoi              8,34
  7. Neea Nissinen                           2005 VierKoi              8,35
  8. Minea Kahelin                                MaanMa               8,95
  9. Piitu Soininen                          2005 SiilPo               8,96

Erä 1                Tuuli: +0,3

  1. Emma Kammonen                           2004 SiilPo               7,73
  2. Amanda Lehtonen                         2005 MaanMa               7,82
  3. Minea Kahelin                                MaanMa               8,95
  4. Piitu Soininen                          2005 SiilPo               8,96

Erä 2                Tuuli: +0,7

  1. Tilda Korhonen                          2004 SiilPo               7,34
  2. Minttu Turunen                          2004 KuopRei              7,96
  3. Viivi Väisänen                          2005 MaanMa               8,11
  4. Liinu Heiskanen                         2005 VierKoi              8,34
  5. Neea Nissinen                           2005 VierKoi              8,35

T9 Korkeus

  1. Minttu Turunen                          2004 KuopRei               090
        
        
  2. Tilda Korhonen                          2004 SiilPo                090
        
        
  3. Viivi Väisänen                          2005 MaanMa                085
        
        
  4. Amanda Lehtonen                         2005 MaanMa                085
        
        
  5. Neea Nissinen                           2005 VierKoi               080
        
        

T9 Keihäs

  1. Minttu Turunen                          2004 KuopRei             17,85
          17,85
  2. Tilda Korhonen                          2004 SiilPo               8,83
           8,83
  3. Amanda Lehtonen                         2005 MaanMa               8,66
           8,66
  4. Viivi Väisänen                          2005 MaanMa               6,96
           6,96
  5. Liinu Heiskanen                         2005 VierKoi              6,92
           6,92
  6. Neea Nissinen                           2005 VierKoi              5,80
           5,80
  7. Piitu Soininen                          2005 SiilPo               3,13
           3,13
     Emma Kammonen                           2004 SiilPo                DNS
        
     Minea Kahelin                                MaanMa                DNS
        

T11 60 m aj (60cm)

  1. Anni Vartiainen                         2002 MaanMa              11,92
  2. Nenna Helppolainen                      2003 PielavSa            12,28
  3. Iida Lehtonen                           2002 MaanMa              12,29
  4. Viivi Lukin                             2002 KuopRei             12,35
  5. Ruusu Heikura                           2002 MaanMa              12,70
  6. Krista Saarelainen                      2002 MaanMa              12,77

Erä 1                Tuuli: +1,9

  1. Iida Lehtonen                           2002 MaanMa              12,29
  2. Viivi Lukin                             2002 KuopRei             12,35
  3. Ruusu Heikura                           2002 MaanMa              12,70

Erä 2                Tuuli: +1,6

  1. Anni Vartiainen                         2002 MaanMa              11,92
  2. Nenna Helppolainen                      2003 PielavSa            12,28
  3. Krista Saarelainen                      2002 MaanMa              12,77

T11 Korkeus

  1. Iida Lehtonen                           2002 MaanMa                110
        
        
  1. Ruusu Heikura                           2002 MaanMa                110
        
        
  3. Nenna Helppolainen                      2003 PielavSa              105
        
        
  4. Krista Saarelainen                      2002 MaanMa                105
        
        

T11 Keihäs

  1. Iida Lehtonen                           2002 MaanMa              19,02
          19,02
  2. Nenna Helppolainen                      2003 PielavSa            18,52
          18,52
  3. Anni Vartiainen                         2002 MaanMa              14,78
          14,78
  4. Ruusu Heikura                           2002 MaanMa              11,04
          11,04
  5. Viivi Lukin                             2002 KuopRei             10,44
          10,44

T13 60 m aj (76,2cm)

  1. Mette Lukin                             2000 KuopRei             10,79
  2. Netta Lappalainen                       2000 SiilPo              10,95
  3. Meiju Eskelinen                         2001 MaanMa              12,27
  4. Kaisu Eskelinen                         2000 MaanMa              12,37
  5. Julia Siimento                          2001 SiilPo              13,05
  6. Sini Asikainen                          2000 JuankKuo            13,22
  7. Saara Porthan                           2001 SiilPo              13,65
  8. Carita Väisänen                         2001 MaanMa              13,93

Erä 1                Tuuli: +0,5

  1. Netta Lappalainen                       2000 SiilPo              10,95
  2. Kaisu Eskelinen                         2000 MaanMa              12,37
  3. Sini Asikainen                          2000 JuankKuo            13,22
  4. Saara Porthan                           2001 SiilPo              13,65

Erä 2                Tuuli: +0,7

  1. Mette Lukin                             2000 KuopRei             10,79
  2. Meiju Eskelinen                         2001 MaanMa              12,27
  3. Julia Siimento                          2001 SiilPo              13,05
  4. Carita Väisänen                         2001 MaanMa              13,93

T13 Pituus

  1. Mette Lukin                             2000 KuopRei              4,19 +0,7           
          3,96     X  3,86  4,19
          +0,6  +1,2  -0,6  +0,7
  2. Enni-Riikka Venäläinen                  2001 MaanMa               3,94 -0,2           
          3,79  3,94     X  3,57
          -0,2  -0,2  +1,0  +1,4
  3. Netta Lappalainen                       2000 SiilPo               3,92 -0,3           
          3,92  3,54  3,57  3,03
          -0,3  -0,3  +0,5  -1,1
  4. Kaisu Eskelinen                         2000 MaanMa               3,87 +0,2           
          3,51  3,87     X  3,76
          -0,4  +0,2  -1,3  -1,0
  5. Julia Siimento                          2001 SiilPo               3,49 +0,7           
          3,27  3,03  3,22  3,49
          -1,0  +1,1  -0,7  +0,7
  6. Petra Turunen                           2001 KuopRei              3,43 -1,3           
          3,33  3,35  3,43  3,20
          +0,9  -0,3  -1,3  -1,0
  7. Meiju Eskelinen                         2001 MaanMa               3,42 +0,4           
          3,32     X  3,42  3,21
          -0,3  -0,5  +0,4  +1,4
  8. Sini Asikainen                          2000 JuankKuo             3,33 -0,3           
          3,33  3,26  3,17     X
          -0,3  -0,5  -0,8  -1,9
  9. Saara Porthan                           2001 SiilPo               3,03 +0,6           
          2,57  2,84  2,97  3,03
          -0,3  -0,5  +1,5  +0.6

T13 Keihäs

  1. Kaisu Eskelinen                         2000 MaanMa              31,16
          31,16  29,85  30,18  27,28
  2. Meiju Eskelinen                         2001 MaanMa              28,53
          19,22  28,53      X  27,82
  3. Julia Siimento                          2001 SiilPo              24,24
          24,24  21,60  24,12  22,48
  4. Saara Porthan                           2001 SiilPo              24,17
          24,17  21,66  22,45      X
  5. Sini Asikainen                          2000 JuankKuo            21,35
          17,41  20,57  21,35  20,78       
  6. Mette Lukin                             2000 KuopRei             20,20
              X      X  17,15  20,20

T15 80 m aj (76,2cm)


                     Tuuli: -0,4

  1. Iiris Moisio                            1999 KuopRei             15,09
  2. Niina Asikainen                         1999 JuankKuo            15,55
  3. Veera Mensonen                          1999 MaanMa              16,77
     Olga Ovaskainen                         1999 MaanMa                 DQ

T15 Pituus

  1. Veera Mensonen                          1999 MaanMa               4,69 +0,2           
          4,31  4,35  4,26  4,23  4,22  4,69
          +0,4  +0,4  +1,2  +1,1  +1,3  +0,2
  2. Niina Asikainen                         1999 JuankKuo             4,43 +0,9           
          4,11  4,43  4,39  4,35  4,32  4,24
          -0,8  +0,9  -0,3  -0,3  +0,4  +0,2
  3. Iiris Moisio                            1999 KuopRei              4,02 +0,7           
          4,02     X     X     X     X     X
          +0,7                              
  4. Olga Ovaskainen                         1999 MaanMa               3,86 +1,0           
          3,56  3,86  3,68  3,77  3,73  3,71
          -0,6  +1,0  -0,2  +0,4  +0,2  -0.3

T15 Keihäs

  1. Niina Asikainen                         1999 JuankKuo            34,20
          31,05  34,20  30,71  27,73  30,25  31,46
  2. Iiris Moisio                            1999 KuopRei             25,78
              X      X  25,78      X      X      X
  3. Veera Mensonen                          1999 MaanMa              21,33
          21,10      X  21,33      X      X  20,12

N17 200 m


                     Tuuli: +0,6

  1. Oona Virkkunen                          1997 MaanMa              33,23
     Milla Heiskanen                         1996 IisVi                 DNS
     Jenni Lappalainen                       1997 PielavSa              DNS

N17 Pituus

  1. Jenni Lappalainen                       1997 PielavSa             4,84 -0,8           
             X  4,82     X     X  4,84     X
          +1,3  +0,8  +0,5  +0,4  -0,8  -0.5

N17 Keihäs

  1. Lillian Nuutinen                        1997 PielavA             34,50
              X      X      X      X      X  34,50


N19 Keihäs

  1. Linda Kaukonen                          1995 KuopRei             34,18
          32,89  32,82      X  33,54  34,18  33,80