Kilpailukalenteri.fi
Etusivu
Selaus
Haku
Karttahaku


UKK / FAQ
Anna palautetta
Tietoa palvelusta

Tulospalveluohje

Piilota piirin myöntämät kilpailut

Näytä seurakilpailut
Paluu kilpailun tietoihin
Nuorten eliittikisat
18.06. klo 17:00 Nurmijärven Nuorten Eliittikisat Tulokset (päivitetty: 21:50 18.06.2013)
Nuorten Eliittikisat
Nurmijärvi, Klaukkala
18.6.2013

TULOKSET

M17 100 m

  1. Ville Aarnivala                         Tampereen Pyrintö                  11,05 
  2. Arttu Paananen                          Helsingin Kisa-Veikot              11,53 
  3. Oskari Lehtonen                         Nurmijärven Yleisurheilu           11,54 
  4. Joni Heikkilä                           Helsingin Kisa-Veikot              11,54 
  5. Lauri Setälä                            Espoon Tapiot                      11,55 
  6. Valtteri Kämäräinen                     Espoon Tapiot                      11,57 
  7. Stas Ryanzhin                           Lappeenrannan Urheilu-Miehet       11,58 
  8. Julian Rauhaniemi                       Turun Urheiluliitto                11,59 
  9. Eljas Aalto                             IF Sibbo-Vargarna                  11,65 
 10. Joonatan Syrjänen                       Helsingin Kisa-Veikot              11,67 
 11. Birhan Pieskä                           Kuivasjärven Aura                  11,74 
 12. Samuel Rajala                           IF Sibbo-Vargarna                  11,78 
 13. Eetu Laaksonen                          Helsingin Kisa-Veikot              11,86 
 14. Mikko Ryhänen                           Lappeenrannan Urheilu-Miehet       11,93 
 15. Joona Klemi                             Lappeenrannan Urheilu-Miehet       12,06 
 16. Jani Laakkonen                          Lappeenrannan Urheilu-Miehet       12,08 
 17. Omar Mountassir                         Helsingfors Ifk                    12,12 
 18. Oskari Lakka                            Lappeenrannan Urheilu-Miehet       12,17 
 19. Henri Nokelainen                        IF Sibbo-Vargarna                  12,19 
 20. Eppu Kitula                             Helsingfors IFK                    12,22 
 20. Elmo Rantala                            Helsingin Kisa-Veikot              12,22 
 22. Veeti Vartiainen                        Helsingin Kisa-Veikot              12,23 
 23. Valtteri Valtonen                       Imatran Urheilijat                 12,34 
 24. Pyry Keränen                            Karkkilan Pojat                    12,44 
 25. Antti Laitinen                          Helsingin Kisa-Veikot              12,52 
 26. Joona Luotonen                          IF Sibbo-Vargarna                  12,54 
 27. Tuomas Valle                            Helsingin Kisa-Veikot              12,69 
 28. Ilari Keränen                           Karkkilan Pojat                    12,78 

Erä 1                Tuuli: +1,0

  1. Stas Ryanzhin                           Lappeenrannan Urheilu-Miehet       11,58 
  2. Joonatan Syrjänen                       Helsingin Kisa-Veikot              11,67 
  3. Eetu Laaksonen                          Helsingin Kisa-Veikot              11,86 
  4. Oskari Lakka                            Lappeenrannan Urheilu-Miehet       12,17 
  5. Joona Luotonen                          IF Sibbo-Vargarna                  12,54 
  6. Tuomas Valle                            Helsingin Kisa-Veikot              12,69 
  7. Ilari Keränen                           Karkkilan Pojat                    12,78 

Erä 2                Tuuli: 0,0

  1. Jani Laakkonen                          Lappeenrannan Urheilu-Miehet       12,08 
  2. Omar Mountassir                         Helsingfors Ifk                    12,12 
  3. Henri Nokelainen                        IF Sibbo-Vargarna                  12,19 
  4. Elmo Rantala                            Helsingin Kisa-Veikot              12,22 
  5. Valtteri Valtonen                       Imatran Urheilijat                 12,34 
  6. Pyry Keränen                            Karkkilan Pojat                    12,44 
  7. Antti Laitinen                          Helsingin Kisa-Veikot              12,52 

Erä 3                Tuuli: 0,0

  1. Arttu Paananen                          Helsingin Kisa-Veikot              11,53 
  2. Eljas Aalto                             IF Sibbo-Vargarna                  11,65 
  3. Birhan Pieskä                           Kuivasjärven Aura                  11,74 
  4. Mikko Ryhänen                           Lappeenrannan Urheilu-Miehet       11,93 
  5. Joona Klemi                             Lappeenrannan Urheilu-Miehet       12,06 
  6. Eppu Kitula                             Helsingfors IFK                    12,22 
  7. Veeti Vartiainen                        Helsingin Kisa-Veikot              12,23 

Erä 4                Tuuli: +0,1

  1. Ville Aarnivala                         Tampereen Pyrintö                  11,05 
  2. Oskari Lehtonen                         Nurmijärven Yleisurheilu           11,54 
  3. Joni Heikkilä                           Helsingin Kisa-Veikot              11,54 
  4. Lauri Setälä                            Espoon Tapiot                      11,55 
  5. Valtteri Kämäräinen                     Espoon Tapiot                      11,57 
  6. Julian Rauhaniemi                       Turun Urheiluliitto                11,59 
  7. Samuel Rajala                           IF Sibbo-Vargarna                  11,78 

M17 300 m

  1. Jimi Råman                              Helsingin Kisa-Veikot              36,11 
  2. Joonatan Syrjänen                       Helsingin Kisa-Veikot              36,47 
  3. Jani Backman                            Borgå Akilles                      36,60 
  4. Henri Mäkilä                            Turun Weikot Yleisurheilu          36,79 
  5. Birhan Pieskä                           Kuivasjärven Aura                  36,97 
  6. Joona Klemi                             Lappeenrannan Urheilu-Miehet       37,71 
  7. Eppu Kitula                             Helsingfors IFK                    37,87 
  8. Omar Mountassir                         Helsingfors Ifk                    38,47 
  9. Joni Karras                             Espoon Tapiot                      38,62 
 10. Tomi Laakso                             Helsingin Kisa-Veikot              38,66 
 11. Jani Laakkonen                          Lappeenrannan Urheilu-Miehet       38,70 
 12. Aleksi Heimonen                         Tampereen Urheilijat -38           38,72 
 13. Oskari Lakka                            Lappeenrannan Urheilu-Miehet       39,27 
     Mikko Ryhänen                           Lappeenrannan Urheilu-Miehet         DNS 
     Valtteri Kämäräinen                     Espoon Tapiot                        DNS 

Erä 1                

  1. Eppu Kitula                             Helsingfors IFK                    37,87 
  2. Omar Mountassir                         Helsingfors Ifk                    38,47 
  3. Joni Karras                             Espoon Tapiot                      38,62 
  4. Tomi Laakso                             Helsingin Kisa-Veikot              38,66 
  5. Jani Laakkonen                          Lappeenrannan Urheilu-Miehet       38,70 
  6. Oskari Lakka                            Lappeenrannan Urheilu-Miehet       39,27 
     Mikko Ryhänen                           Lappeenrannan Urheilu-Miehet         DNS 

Erä 2                

  1. Jimi Råman                              Helsingin Kisa-Veikot              36,11 
  2. Joonatan Syrjänen                       Helsingin Kisa-Veikot              36,47 
  3. Jani Backman                            Borgå Akilles                      36,60 
  4. Henri Mäkilä                            Turun Weikot Yleisurheilu          36,79 
  5. Birhan Pieskä                           Kuivasjärven Aura                  36,97 
  6. Joona Klemi                             Lappeenrannan Urheilu-Miehet       37,71 
  7. Aleksi Heimonen                         Tampereen Urheilijat -38           38,72 
     Valtteri Kämäräinen                     Espoon Tapiot                        DNS 

M17 800 m


  1. Marc Sundén                             IF Sibbo-Vargarna                2.03,03 
  2. Otso Friman                             Espoon Tapiot                    2.11,09 
  3. Olli Leinonen                           Kenttäurheilijat-58              2.14,83 
  4. Anton Pyssysalo                         Keski-Uudenmaan Yleisurheilu     2.15,85 

M17 3000 m


  1. Robin Ryynänen                          Keski-Uudenmaan Yleisurheilu     9.40,10 

M17 300 m aj


  1. Hoang Nguyen                            Helsingfors IFK                    39,17 
  2. Daniel Björklund                        Helsingfors IFK                    39,86 
  3. Valtteri Kalliokulju                    Liedon Parma                       39,98 
  4. Edward Lindberg                         IF Sibbo-Vargarna                  44,43 
  5. Glenn Moring                            IF Sibbo-Vargarna                  44,84 
     Jani Rastas                             Helsingfors IFK                      DNS 

M17 110 m aj


                     Tuuli: +2,8

  1. Ville Aarnivala                         Tampereen Pyrintö                  14,00 
  2. Jani Rastas                             Helsingfors IFK                    14,19 
  3. Joel Lapinlampi                         Turun Urheiluliitto                14,25 
  4. Valtteri Kalliokulju                    Liedon Parma                       14,79 
  5. Hoang Nguyen                            Helsingfors IFK                    14,88 
  6. Daniel Björklund                        Helsingfors IFK                    15,40 
  7. Joni Karras                             Espoon Tapiot                      16,06 
  8. Tuomas Valle                            Helsingin Kisa-Veikot              16,54 

M17 Seiväs

  1. Tomas Wecksten                          Karhulan Urheilijat                  480 
         410 420 430 440 450 460 465 470 480 490
           O   -  XO  XO  XO  XO XXO   O  XO XXX
  2. Verneri Vaara                           Uudenkaupungin Kenttäkarhut          440 
         420 430 440 450
           O   O  XO XXX
     Niko Koskinen                           Janakkalan Jana                       NH 
         440
         XXX

M17 Pituus

  1. David Dawkins                           Helsingin Kisa-Veikot               7,08 +0,3            
             X  6,87  6,92  6,86  7,05  7,08
          +1,0  +1,8  +0,4  +0,7  +0,8  +0,3
  2. Santeri Söderström                      Karkkilan Pojat                     6,41 +0,5            
             X  5,62  6,14  6,41     X  6,34
          +1,3  +1,6  +0,5  +0,5  +0,4  +0,7
  3. Oskari Lehtonen                         Nurmijärven Yleisurheilu            6,35 +0,5            
          6,10  6,11  6,29  6,12  6,35  6,08
          +1,8  +2,0  +2,1  +1,2  +0,5  +0,4
  4. Eljas Aalto                             IF Sibbo-Vargarna                   6,26 +0,7            
             X     X  6,24     X  6,23  6,26
          +1,0  +1,7  +1,1  +1,3  +0,8  +0,7
  5. Niklas Bryggare                         Helsingin Kisa-Veikot               6,10 +0,6            
             X     X  5,94  5,89  5,90  6,10
          +1,1  +1,5  +1,4  +0,6  +1,1  +0,6
  6. Valtteri Valtonen                       Imatran Urheilijat                  6,10 +1,2            
          5,65  5,63  6,10     X     X     X
          +0,9  +1,5  +1,2  +1,1  +0,9  +0,5
  7. Valtteri Soilampi                       Helsingin Kisa-Veikot               5,90 +2,2   5,79 +0,3
          5,90  5,62  5,72     X     X  5,79
          +2,2  +1,7  +0,8  +0,9  +0,6  +0,3
  8. Pyry Keränen                            Karkkilan Pojat                     5,82 +0,7            
          5,57  5,69  5,79  5,34  5,82     X
          +2,3  +1,9  +1,0  +1,3  +0,7  +0,6
  9. Joona Luotonen                          IF Sibbo-Vargarna                   5,68 +1,3            
          5,68     X  5,62
          +1,3  +1,7  +0,9
 10. Oskari Söderström                       Karkkilan Pojat                     5,48 +1,4            
          5,48  5,36     X
          +1,4  +2,0  +0,9
     Stas Ryanzhin                           Lappeenrannan Urheilu-Miehet          NM +1,1            
             X     X     X
          +1,1  +1,2  +1,2
     Henri Nokelainen                        IF Sibbo-Vargarna                     NM +1,1            
             X     X     X
          +1,3  +1,9  +1.1

M17 Moukari

  1. Daniel Ivanoff                          Lauttakylän Luja                   70,33 
          68,60  70,33      X      X      X      X
  2. Ville Järvinen                          Virtain Urheilijat                 69,14 
          68,31  69,14  68,96      X  66,64  66,84
  3. Aapo Laine                              Kristiinan Urheilijat              63,38 
              X  61,66      X  63,38      X      X
  4. Aleksi Jaakkola                         Nokian Urheilijat                  62,81 
              X  62,81      X  61,54      X  60,39
  5. Juho Porri                              Hollolan Urheilijat -46            55,30 
          53,44      X  53,95  55,30      X  52,45
  6. Patrik Salonen                          Nokian Urheilijat                  48,68 
          47,50  48,68  48,58      X  48,04  48,00
  7. Sven Juslin                             Pargas IF                          45,79 
          45,79      X  44,38      X  43,61  43,85

M19 100 m


                     Tuuli: 0,0

  1. Kristian Salo                           Nakkilan Vire                      10,98 
  2. Samuel Rautapalo                        Helsingin Kisa-Veikot              11,32 
  3. Jerri Råman                             Helsingin Kisa-Veikot              11,42 
  4. Antti Vuorinen                          Länsi-Uudenmaan Urheilijat         11,71 
  5. Ilkka Mattila                           Helsingin Kisa-Veikot              11,72 
  6. Atte Sahlström                          Länsi-Uudenmaan Urheilijat         12,42 
     Niko Pronin                             Helsingin Kisa-Veikot                DNS 
     Joni Arponen                            Helsingfors IFK                       DQ 

M19 400 m

  1. Juho Vanhala                            Harjavallan Jymy                   49,24 
  2. Julius Uutela                           Helsingin Kisa-Veikot              50,86 
  3. Robert Nummela                          IF Sibbo-Vargarna                  51,13 
  4. Markku Haavisto                         Kosken Kaiku                       51,37 
  5. Elias Lassila                           Helsingin Kisa-Veikot              52,41 
  5. Kalle Raitala                           Kosken Kaiku                       52,41 
  7. Marko Vendelin                          IF Raseborg                        53,03 
  8. Kalle Lipiäinen                         Imatran Urheilijat                 54,17 
  9. Antti Vuorinen                          Länsi-Uudenmaan Urheilijat         55,00 
     Jerri Råman                             Helsingin Kisa-Veikot                DNF 
     Atte Sahlström                          Länsi-Uudenmaan Urheilijat           DNS 

Erä 1                

  1. Elias Lassila                           Helsingin Kisa-Veikot              52,41 
  2. Marko Vendelin                          IF Raseborg                        53,03 
  3. Kalle Lipiäinen                         Imatran Urheilijat                 54,17 
  4. Antti Vuorinen                          Länsi-Uudenmaan Urheilijat         55,00 
     Atte Sahlström                          Länsi-Uudenmaan Urheilijat           DNS 

Erä 2                

  1. Juho Vanhala                            Harjavallan Jymy                   49,24 
  2. Julius Uutela                           Helsingin Kisa-Veikot              50,86 
  3. Robert Nummela                          IF Sibbo-Vargarna                  51,13 
  4. Markku Haavisto                         Kosken Kaiku                       51,37 
  5. Kalle Raitala                           Kosken Kaiku                       52,41 
     Jerri Råman                             Helsingin Kisa-Veikot                DNF 

M19 800 m


  1. Arttu Hiltunen                          Valkeakosken Haka                2.08,38 
  2. Joose Paajanen                          Helsingin Kisa-Veikot            2.08,53 

M19 400 m aj


  1. Valtteri Toimela                        Tampereen Pyrintö                  54,19 
  2. Kristoffer Olin                         IF Raseborg                        56,58 
  3. Aleksi Harju                            Lahden Ahkera                      57,13 
  4. Ilari Manninen                          Jyväskylän Kenttäurheilijat        57,50 
  5. Sampo Rantala                           Helsingin Kisa-Veikot              57,52 
  6. Jevgeni Alexandrov                      Helsingfors IFK                    57,92 
  7. Jaakko Varjonen                         Liedon Parma                       59,14 

M19 110 m aj


                     Tuuli: +2,3

  1. Niko Tahvanainen                        Pyhäselän Urheilijat               14,22 
  2. Samuel Rautapalo                        Helsingin Kisa-Veikot              14,25 
  3. Niko Pronin                             Helsingin Kisa-Veikot              14,29 

M19 Korkeus

  1. Samuli Sievi-Korte                      Viialan Valtti                       193 
         189 193 197
           O XXO XXX
  2. Oskar Andersson                         IF Sibbo-Vargarna                    175 
         170 175 180
           0 XXO XXX

M19 Kolmiloikka

  1. Tuomas Kaukolahti                       Kenttäurheilijat-58                15,04  0,0            
         14,66 14,79 14,59     X 15,04 14,76
          +0,6  +0,8   0,0  +0,6   0,0  -0,1
  2. Elias Mäkelä                            Helsingin Kisa-Veikot              14,05  0,0            
         13,66 13,97     X     X 14,05     X
          +2,0  +0,7   0,0  +1,2   0,0   0,0
  3. Simo Lipsanen                           Lappeenrannan Urheilu-Miehet       14,05  0,0            
             X 13,51     X     X     X 14,05
          +0,8   0,0   0,0   0,0   0,0   0,0
  4. Jari-Petteri Partanen                   Karhulan Katajaiset                13,33 +1,0            
             X 13,06 13,22 13,33     X 13,15
          +0,7  +0,2  +0,2  +1,0   0,0   0,0
  5. Aleksi Pelto                            Tampereen Urheilijat -38           13,16 +1,0            
             X 13,16     X 13,10 11,63     -
          +2,0  +1,0  +0,2  -0,1  +0,1      
     Roni-Pekka Järvi                        Esbo IF                               NM  0,0            
             X     X     X     X     X     -
          +1,2  +0,3   0,0  +0,8   0,0      
     Oskar Niva                              Espoon Tapiot                         NM +1,8            
             X     -     -     -     -     -
          +1,8                              

M19 Moukari

  1. Markus Kokkonen                         Pyhäselän Urheilijat               69,99 
          69,99      X  67,56  68,42      X  68,72
  2. Marko Järvinen                          Petäjäveden Petäjäiset             66,71 
          64,18  63,93  63,70  65,53  66,71  65,38
  3. Henri Liipola                           Someron Esa                        66,53 
          64,21      X      X  62,41  65,42  66,53
  4. Joni Syrjälä                            Tampereen Pyrintö                  66,02 
          62,30  66,02  65,59  64,11  65,39      X
  5. Tommi Remes                             Kiuruveden Urheilijat              65,98 
              X  63,81      X      X  65,98      X
  6. Risto Kauppinen                         Kangasalan Kisa                    61,81 
          58,30  61,81  58,60  58,58      X  58,22
  7. Arttu Väänänen                          Varpaisjärven Vire                 59,40 
          59,08      X  59,40      X  59,36      X
  8. Jani Pihkanen                           Someron Esa                        56,61 
          52,34  52,98      X  54,60  56,61  56,04

M19 Keihäs

  1. Joni Karvinen                           Ylöjärven Urheilijat               70,67 
          66,12      X  68,07  70,67      X  66,71
  2. Joonas Oksanen                          Tampereen Pyrintö                  63,72 
          57,14  59,95  60,26  62,28  58,91  63,72
  3. Joonas Hyvärinen                        Keski-Uudenmaan Yleisurheilu       58,17 
          56,96      X      X  58,17      X  55,38
  4. Jarmo Hänninen                          Kalannin Vankka                    54,37 
          52,83  53,62  53,52  52,26      X  54,37

N17 100 m

  1. Jessi Landström                         Tampereen Pyrintö                  12,24 
  2. Emelie Rancken                          IF Raseborg                        12,67 
  3. Milena Kärnä                            Länsi-Uudenmaan Urheilijat         12,82 
  3. Riikka Mäkinen                          Helsingfors IFK                    12,82 
  5. Sanni Mahonen                           Keski-Uudenmaan Yleisurheilu       12,84 
  6. Tuuli-Maaria Rönkä                      Kuusankosken Kisa                  12,85 
  7. Emmi Keinänen                           Helsingin Kisa-Veikot              12,86 
  8. Reetta Liikanen                         Lappeenrannan Urheilu-Miehet       12,97 
  9. Charlotta Bützow                        Helsingin Kisa-Veikot              13,10 
 10. Milja Rantanen                          Nummen Kipinä                      13,17 
 11. Jandeh Jallow                           Helsingin Kisa-Veikot              13,22 
 12. Susanna Savolainen                      Esbo IF                            13,23 
 13. Iina Lehtimäki                          Kuusankosken Kisa                  13,33 
 14. Sandra Ekblom                           Helsingfors IFK                    13,37 
 14. Heidi Parikka                           Helsingin Kisa-Veikot              13,37 
 16. Anni Siirtola                           Helsingin Kisa-Veikot              13,38 
 17. Katriina Linnakoski                     Nummen Kipinä                      13,60 
 18. Tuuli Pasanen                           Nummen Kipinä                      13,61 
 19. Ellen Sallankivi                        Helsingin Kisa-Veikot              13,65 
 20. Nelli Saves                             Nurmijärven Yleisurheilu           13,71 
 21. Janika Autio                            Helsingin Kisa-Veikot              13,76 
 22. Saara Halme                             Helsingin Kisa-Veikot              13,80 
 23. Netta Lehtola                           Helsingin Kisa-Veikot              13,85 
 24. Inka Saarinen                           Espoon Tapiot                      13,90 
 24. Janissa Ahopelto                        Helsingin Kisa-Veikot              13,90 
 26. Anniina Tuomela                         Kenttäurheilijat-58                13,95 
 27. Charlotta Chorin                        Kenttäurheilijat-58                13,98 
 28. Säde Tiger                              Helsingin Kisa-Veikot              14,06 
 29. Jenni Lindroos                          Kenttäurheilijat-58                14,28 
 30. Henna Koskelainen                       Hyvinkään seudun Urheilijat        14,36 
 31. Emilia Mikkola                          Hyvinkään seudun Urheilijat        14,81 
     Pii Pankakoski                          Helsingin Kisa-Veikot                DNS 

Erä 1                Tuuli: 0,0

  1. Tuuli Pasanen                           Nummen Kipinä                      13,61 
  2. Ellen Sallankivi                        Helsingin Kisa-Veikot              13,65 
  3. Nelli Saves                             Nurmijärven Yleisurheilu           13,71 
  4. Inka Saarinen                           Espoon Tapiot                      13,90 
  5. Säde Tiger                              Helsingin Kisa-Veikot              14,06 
  6. Henna Koskelainen                       Hyvinkään seudun Urheilijat        14,36 
  7. Emilia Mikkola                          Hyvinkään seudun Urheilijat        14,81 
     Pii Pankakoski                          Helsingin Kisa-Veikot                DNS 

Erä 2                Tuuli: 0,0

  1. Milja Rantanen                          Nummen Kipinä                      13,17 
  2. Janika Autio                            Helsingin Kisa-Veikot              13,76 
  3. Saara Halme                             Helsingin Kisa-Veikot              13,80 
  4. Netta Lehtola                           Helsingin Kisa-Veikot              13,85 
  5. Janissa Ahopelto                        Helsingin Kisa-Veikot              13,90 
  6. Anniina Tuomela                         Kenttäurheilijat-58                13,95 
  7. Charlotta Chorin                        Kenttäurheilijat-58                13,98 
  8. Jenni Lindroos                          Kenttäurheilijat-58                14,28 

Erä 3                Tuuli: +0,6

  1. Milena Kärnä                            Länsi-Uudenmaan Urheilijat         12,82 
  2. Tuuli-Maaria Rönkä                      Kuusankosken Kisa                  12,85 
  3. Reetta Liikanen                         Lappeenrannan Urheilu-Miehet       12,97 
  4. Jandeh Jallow                           Helsingin Kisa-Veikot              13,22 
  5. Iina Lehtimäki                          Kuusankosken Kisa                  13,33 
  6. Sandra Ekblom                           Helsingfors IFK                    13,37 
  7. Anni Siirtola                           Helsingin Kisa-Veikot              13,38 
  8. Katriina Linnakoski                     Nummen Kipinä                      13,60 

Erä 4                Tuuli: +0,7

  1. Jessi Landström                         Tampereen Pyrintö                  12,24 
  2. Emelie Rancken                          IF Raseborg                        12,67 
  3. Riikka Mäkinen                          Helsingfors IFK                    12,82 
  4. Sanni Mahonen                           Keski-Uudenmaan Yleisurheilu       12,84 
  5. Emmi Keinänen                           Helsingin Kisa-Veikot              12,86 
  6. Charlotta Bützow                        Helsingin Kisa-Veikot              13,10 
  7. Susanna Savolainen                      Esbo IF                            13,23 
  8. Heidi Parikka                           Helsingin Kisa-Veikot              13,37 

N17 300 m

  1. Kristiina Halonen                       Lappeenrannan Urheilu-Miehet       41,69 
  2. Roosa Rahunen                           Esbo IF                            42,53 
  3. Sanni Mahonen                           Keski-Uudenmaan Yleisurheilu       43,14 
  4. Vilma Mainio                            Jyväskylän Kenttäurheilijat        43,31 
  5. Inga Pasanen                            Tampereen Pyrintö                  43,61 
  6. Stella Westerlund                       IF Sibbo-Vargarna                  44,19 
  7. Susanna Savolainen                      Esbo IF                            44,21 
  8. Anniina Tuomela                         Kenttäurheilijat-58                44,32 
  9. Ida Räty                                Helsingin Kisa-Veikot              45,24 
 10. Sonja Hartio                            Jyväskylän Kenttäurheilijat        46,57 
 11. Inka Saarinen                           Espoon Tapiot                      46,65 
 12. Melisa Gundogdu                         Helsingin Kisa-Veikot              47,47 

Erä 1                

  1. Susanna Savolainen                      Esbo IF                            44,21 
  2. Anniina Tuomela                         Kenttäurheilijat-58                44,32 
  3. Ida Räty                                Helsingin Kisa-Veikot              45,24 
  4. Sonja Hartio                            Jyväskylän Kenttäurheilijat        46,57 
  5. Inka Saarinen                           Espoon Tapiot                      46,65 
  6. Melisa Gundogdu                         Helsingin Kisa-Veikot              47,47 

Erä 2                

  1. Kristiina Halonen                       Lappeenrannan Urheilu-Miehet       41,69 
  2. Roosa Rahunen                           Esbo IF                            42,53 
  3. Sanni Mahonen                           Keski-Uudenmaan Yleisurheilu       43,14 
  4. Vilma Mainio                            Jyväskylän Kenttäurheilijat        43,31 
  5. Inga Pasanen                            Tampereen Pyrintö                  43,61 
  6. Stella Westerlund                       IF Sibbo-Vargarna                  44,19 

N17 800 m


  1. Laura Nakolinna                         Turun Urheiluliitto              2.24,17 
  2. Hanna Uski                              Turun Urheiluliitto              2.24,32 

N17 300 m aj


  1. Adelaide Jallow                         Helsingfors IFK                    46,48 
  2. Anni Halko                              Jyväskylän Kenttäurheilijat        46,55 
  3. Melissa Virtanen                        Tampereen Urheilijat -38           48,05 
  4. Anni Siirtola                           Helsingin Kisa-Veikot              49,78 
  5. Maija Hakkila                           Espoon Tapiot                      49,83 
  6. Charlotta Chorin                        Kenttäurheilijat-58                51,17 
     Emma Koistinen                          Jyväskylän Kenttäurheilijat          DNS 

N17 100 m aj

  1. Jessi Landström                         Tampereen Pyrintö                  13,71 
  2. Emma Koistinen                          Jyväskylän Kenttäurheilijat        13,89 
  3. Vilma Mainio                            Jyväskylän Kenttäurheilijat        14,95 
  4. Kristiina Halonen                       Lappeenrannan Urheilu-Miehet       15,02 
  5. Adelaide Jallow                         Helsingfors IFK                    15,17 
  6. Suvi Eerikäinen                         Hyvinkään seudun Urheilijat        15,33 
  7. Aino Tapio                              IF Sibbo-Vargarna                  15,46 
  8. Jandeh Jallow                           Helsingin Kisa-Veikot              15,58 
  9. Sara Jungewelter                        Espoon Tapiot                      16,08 
 10. Anni Halko                              Jyväskylän Kenttäurheilijat        16,67 
 11. Henna Koskelainen                       Hyvinkään seudun Urheilijat        17,84 
     Netta Myllynen                          Savonlinnan Riento                   DNF 

Erä 1                Tuuli: +1,1

  1. Jessi Landström                         Tampereen Pyrintö                  13,71 
  2. Emma Koistinen                          Jyväskylän Kenttäurheilijat        13,89 
  3. Vilma Mainio                            Jyväskylän Kenttäurheilijat        14,95 
  4. Kristiina Halonen                       Lappeenrannan Urheilu-Miehet       15,02 
  5. Suvi Eerikäinen                         Hyvinkään seudun Urheilijat        15,33 
  6. Anni Halko                              Jyväskylän Kenttäurheilijat        16,67 
     Netta Myllynen                          Savonlinnan Riento                   DNF 

Erä 2                Tuuli: +1,1

  1. Adelaide Jallow                         Helsingfors IFK                    15,17 
  2. Aino Tapio                              IF Sibbo-Vargarna                  15,46 
  3. Jandeh Jallow                           Helsingin Kisa-Veikot              15,58 
  4. Sara Jungewelter                        Espoon Tapiot                      16,08 
  5. Henna Koskelainen                       Hyvinkään seudun Urheilijat        17,84 

N17 Korkeus

  1. Alisa Mäkinen                           Helsingin Kisa-Veikot                168 
         156 159 162 165 168 171
           O   -   O  XO  XO XXX
  2. Ilona Äyräväinen                        Karhulan Katajaiset                  168 
         156 159 162 165 168 171
           O   O XXO   O XXO XXX
  3. Annika Sorsa                            Imatran Urheilijat                   159 
         150 153 156 159 162
          XO  XO   O  XO XXX
  4. Nea Pronin                              Helsingin Kisa-Veikot                156 
         156 159 162
           O   - XXX
  5. Pii Pankakoski                          Helsingin Kisa-Veikot                156 
         150 153 156 159
          XO   O  XO XXX
  6. Maija Hakkila                           Espoon Tapiot                        140 
         135 140 145
           O   O   X
  6. Emilia Mikkola                          Hyvinkään seudun Urheilijat          140 
         130 135 140 145
           O   O   O XXX

N17 Kuula

  1. Susanna Törrönen                        Esbo IF                            14,78 
          14,78  14,47  13,89      X  14,18      X
  2. Eveliina Rouvali                        Kuopion Reipas ry                  13,26 
              X      X  13,22  13,26      X      X
  3. Tiina Rinnekari                         Nurmijärven Yleisurheilu           12,50 
          11,94      X  11,78  12,50  12,29  12,45
  4. Elviira Hulmi                           Loimaan Jankko                     12,05 
          11,47  10,55  11,29  10,77  12,05  11,72
  5. Anni Siirola                            Riihimäen Kisko                    11,87 
          11,07  11,72      X  11,87      X  11,46
  6. Hilma Koskinen                          Janakkalan Jana                    10,06 
              X   9,29  10,03   9,58   9,96  10,06
  7. Anna Torikka                            Karkkilan Pojat                     9,85 
           9,85      X   9,48   9,37      X   9,54

N17 Moukari

  1. Tiina Rinnekari                         Nurmijärven Yleisurheilu           63,86 
          61,91  62,58      X  63,86  63,25  62,45
  2. Maija Valli                             Kurikan Ryhti                      62,46 
          55,66      X  61,36  60,17  62,46  59,13
  3. Kiira Väänänen                          Varpaisjärven Vire                 61,07 
              X  57,66  61,07  60,78      X  58,31
  4. Suvi Koskinen                           Kauhajoen Karhu                    59,52 
          58,65  59,52      X      X  56,42  58,36
  5. Mira Kitula                             Töysän Veto                        58,88 
              X      X  53,31      X  58,88  56,36
  6. Anniina Simola                          Someron Esa                        53,19 
          50,64      X  49,32  47,27  53,19  50,56
  7. Krista Tervo                            Karhulan Katajaiset                52,51 
              X  52,51      X      X  52,36  49,17
  8. Essi Levelä-Pohjala                     Töysän Veto                        51,66 
              X      X  51,16      X      X  51,66
  9. Sanni Verho                             Someron Esa                        46,90 
          45,35      X  46,90
 10. Josefine Lundström                      IF Raseborg                        44,54 
              X  44,54  43,17
 11. Kaisa Kuivalainen                       Espoon Tapiot                      42,70 
          42,70      X      X
 12. Katri Vuorvirta                         Espoon Tapiot                      42,34 
              X  42,34      X       
 13. Hilma Koskinen                          Janakkalan Jana                    42,33 
              X      X  42,33
     Niia Immonen                            Keski-Uudenmaan Yleisurheilu          NM 
              X      X      X

N19 100 m

  1. Reetta Hurske                           Tampereen Pyrintö                  12,23 
  2. Jatta-Juulia Hanski                     Karhulan Urheilijat                12,23 
  3. Sonja Nousiainen                        Mikkelin Kilpa-Veikot              12,43 
  4. Kaisa Nurme                             Lahden Ahkera                      12,50 
  5. Neea Honkala                            Lahden Ahkera                      12,69 
  6. Sandra Pihlström                        IF Raseborg                        12,78 
  7. Kristiina Vuorvirta                     Helsingin Kisa-Veikot              12,85 
  7. Mari Karjanlahti                        Nummen Kipinä                      12,85 
  9. Jenna Pihkola                           Lahden Ahkera                      12,88 
 10. Anne-Mari Lehtiö                        Kenttäurheilijat-58                12,92 
 11. Beda Eronen                             Helsingin Kisa-Veikot              13,00 
 12. Malin Wilén                             Helsingfors IFK                    13,03 
 13. Ella Mishael                            Helsingin Kisa-Veikot              13,09 
 14. Vilma Lahti                             Hämeenlinnan Tarmo                 13,12 
 15. Heini Vainionpää                        Helsingfors IFK                    13,26 
 16. Petra Päivinen                          Espoon Tapiot                      13,99 
     Siiri Ijäs                              Hämeenlinnan Tarmo                   DNS 
     Henna Nevala                            Helsingfors IFK                      DNS 
     Vera Suihko                             Tampereen Pyrintö                     DQ 

Erä 1                Tuuli: +1,3

  1. Anne-Mari Lehtiö                        Kenttäurheilijat-58                12,92 
  2. Beda Eronen                             Helsingin Kisa-Veikot              13,00 
  3. Malin Wilén                             Helsingfors IFK                    13,03 
  4. Petra Päivinen                          Espoon Tapiot                      13,99 
     Siiri Ijäs                              Hämeenlinnan Tarmo                   DNS 
     Vera Suihko                             Tampereen Pyrintö                     DQ 

Erä 2                Tuuli: +1,8

  1. Sandra Pihlström                        IF Raseborg                        12,78 
  2. Mari Karjanlahti                        Nummen Kipinä                      12,85 
  3. Ella Mishael                            Helsingin Kisa-Veikot              13,09 
  4. Vilma Lahti                             Hämeenlinnan Tarmo                 13,12 
  5. Heini Vainionpää                        Helsingfors IFK                    13,26 
     Henna Nevala                            Helsingfors IFK                      DNS 

Erä 3                Tuuli: +1,0

  1. Reetta Hurske                           Tampereen Pyrintö                  12,23 
  2. Jatta-Juulia Hanski                     Karhulan Urheilijat                12,23 
  3. Sonja Nousiainen                        Mikkelin Kilpa-Veikot              12,43 
  4. Kaisa Nurme                             Lahden Ahkera                      12,50 
  5. Neea Honkala                            Lahden Ahkera                      12,69 
  6. Kristiina Vuorvirta                     Helsingin Kisa-Veikot              12,85 
  7. Jenna Pihkola                           Lahden Ahkera                      12,88 

N19 400 m


  1. Ella Mishael                            Helsingin Kisa-Veikot              59,34 
  2. Laura Nakolinna                         Turun Urheiluliitto                59,50 
  3. Roosa Rantanen                          Karhulan Katajaiset                59,87 
  4. Moona Heiskari                          Lahden Ahkera                    1.00,27 

N19 800 m


  1. Elisa Pollari                           Esbo IF                          2.26,27 

N19 400 m aj


  1. Eveliina Määttänen                      Keski-Uudenmaan Yleisurheilu     1.00,75 
  2. Hilla Uusimäki                          Kenttäurheilijat-58              1.03,15 
  3. Hanna Liukka                            Keski-Uudenmaan Yleisurheilu     1.06,38 
  4. Elisa Nieminen                          Imatran Urheilijat               1.06,82 
  5. Linda Aho                               Helsingfors IFK                  1.07,08 
  6. Heidi Huitula                           Borgå Akilles                    1.11,39 

N19 100 m aj

  1. Reetta Hurske                           Tampereen Pyrintö                  13,52 
  2. Jatta-Juulia Hanski                     Karhulan Urheilijat                13,85 
  3. Merika Sumanen                          Tampereen Pyrintö                  14,77 
  4. Eveliina Määttänen                      Keski-Uudenmaan Yleisurheilu       14,92 
  5. Elisa Nieminen                          Imatran Urheilijat                 15,45 
  6. Siiri Ijäs                              Hämeenlinnan Tarmo                 15,47 
  7. Ida Otstavel                            Pargas IF                          15,49 
  8. Hanna Liukka                            Keski-Uudenmaan Yleisurheilu       15,75 
  9. Vilma Lahti                             Hämeenlinnan Tarmo                 16,20 
     Vera Suihko                             Tampereen Pyrintö                    DNF 

Erä 1                Tuuli: +2,3

  1. Elisa Nieminen                          Imatran Urheilijat                 15,45 
  2. Siiri Ijäs                              Hämeenlinnan Tarmo                 15,47 
  3. Hanna Liukka                            Keski-Uudenmaan Yleisurheilu       15,75 
  4. Vilma Lahti                             Hämeenlinnan Tarmo                 16,20 

Erä 2                Tuuli: +2,8

  1. Reetta Hurske                           Tampereen Pyrintö                  13,52 
  2. Jatta-Juulia Hanski                     Karhulan Urheilijat                13,85 
  3. Merika Sumanen                          Tampereen Pyrintö                  14,77 
  4. Eveliina Määttänen                      Keski-Uudenmaan Yleisurheilu       14,92 
  5. Ida Otstavel                            Pargas IF                          15,49 
     Vera Suihko                             Tampereen Pyrintö                    DNF 

N19 Seiväs

  1. Wilma Murto                             Salon Vilpas                         375 
         345 355 365 370 375 385
          XO   - XXO   - XXO XXX
  2. Henriikka Könönen                       Oulun Pyrintö                        365 
         325 335 345 355 365 370 375
           O   O   O XXO   O   - XXX
  3. Sanni Pajasmaa                          Nurmijärven Yleisurheilu             345 
         315 325 335 345 355
           O   -   O XXO XXX
  4. Ida Turunen                             Helsingfors IFK                      325 
         285 305 315 325 335
           O   O XXO   O XXX
  5. Julia Uutela                            Tapanilan Erä                        305 
         305 315
           O XXX
  6. Vilma Mäkelä                            Tapanilan Erä                        305 
         285 305 315
           O  XO XXX
  7. Laura Sirkiä                            Salon Vilpas                         305 
         305 315
         XXO XXX
  8. Sonja Hartio                            Jyväskylän Kenttäurheilijat          285 
         285 305
           O XXX
     Mikaela Karppelin                       Pargas IF                             NH 
         285
         XXX

N19 Kuula

  1. Ida Otstavel                            Pargas IF                          12,22 
          12,22  11,39  11,92      X      X  10,90
  2. Sara Oraheimo                           IF Raseborg                        11,89 
          11,27  11,62  11,86  11,76  11,89  11,73
  3. Anne-Mari Lehtiö                        Kenttäurheilijat-58                10,70 
              X      X      X      X  10,70      X

N19 Moukari

  1. Heli Rinnekari                          Nurmijärven Yleisurheilu           59,79 
          53,08  56,34  51,68  59,21  59,79      X
  2. Inga Linna                              Riihimäen Kisko                    57,82 
          56,25  54,58  56,50  57,82      X      X
  3. Erica Riento                            Nurmijärven Yleisurheilu           53,32 
          52,90  52,72  53,32      X      X  52,86
  4. Katariina Kuoppala                      Seinäjoen Seudun Urheilijat        53,30 
          51,86      X      X  53,30  50,94      X
  5. Mikaela Gerkman                         Espoon Tapiot                      52,87 
              X  52,87  51,69  51,72  52,30  51,95
  6. Roosa-Maria Yli-Malmi                   Lahden Ahkera                      44,80 
          44,80      X      X      X      X      X