Kilpailukalenteri.fi
Etusivu
Selaus
Haku
Karttahaku


UKK / FAQ
Anna palautetta
Tietoa palvelusta

Tulospalveluohje

Piilota piirin myöntämät kilpailut

Näytä seurakilpailut
Paluu kilpailun tietoihin
Hallikilpailu
26.01. klo 09:00 Leirikilpailut Tulokset (päivitetty: 15:52 26.01.2013)
Leirikilpailut
Lapin urheiluopisto
26.1.2013

TULOKSET

M 60 m


  1. Juho Mäntynen                           LapLu                7,46
  2. Riku Maliniemi                          AlatPi               7,62
  3. Vesa Huokuniemi                         PosPy                7,88
  4. Sakari Pantsar                          AlatPi               8,06
  5. Aleksi Kokkonen                         LapLu                8,52

M 200 m

  1. Törmänen Timo                           LapLu               24,39
  2. Joakim Aikioniemi                       LapLu               37,37
     Riku Maliniemi                          AlatPi                DNS
     Sakari Pantsar                          AlatPi                DNS
     Jaakko Julkunen                         LapVei                DNS

Erä 1                

  1. Törmänen Timo                           LapLu               24,39
     Riku Maliniemi                          AlatPi                DNS
     Sakari Pantsar                          AlatPi                DNS
     Jaakko Julkunen                         LapVei                DNS

Erä 2                

  1. Joakim Aikioniemi                       LapLu               37,37

M 1000 m


  1. Pauli Moilanen                          LapLu             2.48,33
  2. Jani Ylisaukko-Oja                      LapLu             2.48,69
  3. Janne Alanenpää                         AavasU            2.59,54
  4. Aleksi Härkönen                         PudasjU           3.00,95
  5. Joakim Aikioniemi                       LapLu             3.54,49
     Juho Jumisko                            LapLu                 DNS
     Topias Kontio                           LapLu                 DNS
     Harri Hietanen                          LapLu                 DNS
     Jaakko Julkunen                         LapVei                DNS

M 60 m aj


  1. Aaro Davidila                           LapLu               10,21

M Korkeus

  1. Aaro Davidila                           LapLu                 145
        
        

N 60 m

  1. Matleena Kuure                          AlatPi               8,03
  2. Mette Baas                              VeitsilKV            8,23
  3. Milka-Camilla Baas                      VeitsilKV            8,30
  4. Amanda Hiltula                          VeitsilKV            8,54
  5. Taru Väisänen                           SuomVa               8,63
  6. Veera Pudas                             VeitsilKV            8,63
  7. Katri Oikarainen                        PosPy                8,67
  8. Saija Kulojärvi                         PosPy                8,76
  9. Essi Palovaara                          PosPy                8,77
 10. Sonja Alasaukko-Oja                     LapLu                8,86
 11. Carita Barsk                            LapLu                8,88
 12. Laura Miettinen                         VeitsilKV            9,00
 13. Salla Koivumaa                          VeitsilKV            9,01
 14. Aino Kekäläinen                         VeitsilKV            9,05
 15. Sofia Heikonen                          VeitsilKV            9,13

Erä 1                

  1. Matleena Kuure                          AlatPi               8,03
  2. Mette Baas                              VeitsilKV            8,23
  3. Milka-Camilla Baas                      VeitsilKV            8,30
  4. Amanda Hiltula                          VeitsilKV            8,54

Erä 2                

  1. Taru Väisänen                           SuomVa               8,63
  2. Veera Pudas                             VeitsilKV            8,63
  3. Essi Palovaara                          PosPy                8,77
  4. Sonja Alasaukko-Oja                     LapLu                8,86

Erä 3                

  1. Katri Oikarainen                        PosPy                8,67
  2. Saija Kulojärvi                         PosPy                8,76
  3. Laura Miettinen                         VeitsilKV            9,00
  4. Salla Koivumaa                          VeitsilKV            9,01

Erä 4                

  1. Carita Barsk                            LapLu                8,88
  2. Aino Kekäläinen                         VeitsilKV            9,05
  3. Sofia Heikonen                          VeitsilKV            9,13

N 200 m

  1. Mette Baas                              VeitsilKV           26,81
  2. Milka-Camilla Baas                      VeitsilKV           27,20
  3. Amanda Hiltula                          VeitsilKV           28,82
  4. Taru Väisänen                           SuomVa              29,11
  5. Jessika Raudaskoski                     OulPy               29,27
  6. Hilla Ylilehto                          LapLu               29,37
  7. Veera Pudas                             VeitsilKV           29,48
  8. Salla Koivumaa                          VeitsilKV           29,53
  9. Saija Kulojärvi                         PosPy               29,95
 10. Aino Kekäläinen                         VeitsilKV           30,38
 11. Iida Haataja                            LapLu               31,63
 12. Essi Palovaara                          PosPy               31,94
 13. Emma Ylimartimo                         LapLu               32,43
 14. Aila-Alisa Aikioniemi                   LapLu               37,13
     Reeta-Mari Loukusa                      RaahVe                DNS
     Tiia Järvinen                           VeitsilKV             DNS
     Laura Kotila                            LapLu                 DNS


Erä 1                

  1. Mette Baas                              VeitsilKV           26,81
  2. Milka-Camilla Baas                      VeitsilKV           27,20
     Tiia Järvinen                           VeitsilKV             DNS

Erä 2                

  1. Taru Väisänen                           SuomVa              29,11
  2. Jessika Raudaskoski                     OulPy               29,27
  3. Essi Palovaara                          PosPy               31,94
     Reeta-Mari Loukusa                      RaahVe                DNS

Erä 3                

  1. Amanda Hiltula                          VeitsilKV           28,82
  2. Hilla Ylilehto                          LapLu               29,37
  3. Salla Koivumaa                          VeitsilKV           29,53
  4. Saija Kulojärvi                         PosPy               29,95

Erä 4                

  1. Veera Pudas                             VeitsilKV           29,48
  2. Iida Haataja                            LapLu               31,63
  3. Emma Ylimartimo                         LapLu               32,43

Erä 5                

  1. Aino Kekäläinen                         VeitsilKV           30,38
  2. Aila-Alisa Aikioniemi                   LapLu               37,13
     Laura Kotila                            LapLu                 DNS


N 1000 m


  1. Iida Haataja                            LapLu             3.07,43
  2. Aila-Alisa Aikioniemi                   LapLu             3.42,58
  3. Enni Petrelius                          LapLu             3.57,70
     Laura Kotila                            LapLu                 DNS

N Korkeus

  1. Sonja Alasaukko-Oja                     LapLu                 159
        
        
  2. Katri Oikarainen                        PosPy                 153
        
        
  3. Emilia Miettinen                        VeitsilKV             145
        
        
  4. Sofia Heikonen                          VeitsilKV             140
        
        
  5. Veera Pudas                             VeitsilKV             135
        
        
     Sofia Pohjanen                          MerijKe               DNS