Kilpailukalenteri.fi
Etusivu
Selaus
Haku
Karttahaku


UKK / FAQ
Anna palautetta
Tietoa palvelusta

Tulospalveluohje

Piilota piirin myöntämät kilpailut

Näytä seurakilpailut
Paluu kilpailun tietoihin
pm-kilpailut
15.09. klo 12:00 Pm- ja Sisulisä-maastot Tulokset (päivitetty: 17:02 15.09.2012)
PM- ja sisulisämaastot Heinävedellä 15.09.2012

M 6km			
1	Joonas Luostarinen	Heinäveden Yleisurheilijat	20.57
2	Harri-Pekka Tikkanen	Kiuruveden Urheilijat	        21.46
3	Matti Haatainen	Kuopion Reipas ry	                23.05
4	Juha Pennanen	Puijon Hiihtoseura	                25.24
5	Hannu Jääskeläinen	Heinäveden Yleisurheilijat	31.28
6	Petri Dahl	Heinäveden Yleisurheilijat	        31.45

Joukkue
1.	Heinäveden Yleisurheilijat	12p
			
M19 4km			
1	Aleksi Hirvonen	Siilinjärven Ponnistus	                16.05
2	Niko Lappalainen	Siilinjärven Hiihtoseura	16.32
			
M17 4km			
1	Juho Rönkkö	Vieremän Koitto	        14.53
2	Jesse Miettinen	Karttulan Urheilijat	15.44
3	Riku Rundelin	Varkauden Kenttä-Veikot	17.47
4	Aleksi Husso	Maaningan Mahti	        18.42
5	Jari Hyvönen	Siilinjärven Hiihtoseura20.30
			
P15 3km			
1	Vili Holopainen	Leppävirran Viri	        12.19
2	Mikko Hirvonen	Kuopion Reipas ry	        13.04
3	Santeri Hirvonen	Siilinjärven Ponnistus	15.57
			
P14 3km			
1	Juuso Kolari	Varkauden Kenttä-Veikot	13.36
2	Sami Väistö	Leppävirran Viri	13.46
3	Tatu Rundelin	Varkauden Kenttä-Veikot	14.57
4	Joona Välipakka	Kuopion Reipas ry	16.07
			
P13 2km			
1	Tomi Koponen	Maaningan Mahti	                7.05
2	Riku Ollikainen	Maaningan Mahti	                7.10
3	Akseli Loikkanen	Kuopion Reipas ry	7.13
4	Niko Dahl	Heinäveden Yleisurheilijat	7.41
5	Roope Lappi	Varpaisjärven Vire	        7.43
6	Aleksi Pennanen	Leppävirran Viri	        8.08
7	Veeti-Kalle Dahl	Heinäveden Yleisurheilijat	8.23
8	Toivo-Oskari Laitinen	Heinäveden Yleisurheilijat	8.49
Joukkue
1.	Heinäveden Yleisurheilijat	19p
			
P12 2km			
1	Johannes Harakka	Leppävirran Viri	7.24
2	Anssi Kuittinen	Leppävirran Viri	        7.43
3	Juuso Välipakka	Kuopion Reipas ry	        8.15
4	Miro Ruotsalainen	Varpaisjärven Vire	8.17
5	Arttu Tolonen	Nilsiän Nujakka	                8.38
6	Kairo Kivilo	Varpaisjärven Vire       	8.43
7	Kaapo Kolari	Varkauden Kenttä-Veikot 	8.58
8	Aleksi Laamanen	Maaningan Mahti	                9.00
9	Matias Ahonen	Juankosken Kuohu	        9.09
10	Toni Ruotsalainen	Varpaisjärven Vire	10.35

Joukkue
1. 	Varpaisjärven vire	20p
	
P11 2km			
1	Valtteri Pennanen	Leppävirran Viri	7.32
2	Juho Varkoi	Lapinlahden Veto	        7.55
3	Anttoni Humalajoki	Heinäveden Yleisurheilijat8.28
4	Viljami Miettinen	Siilinjärven Ponnistus	9.16
5	Lari Ruotsalainen	Varpaisjärven Vire	9.19
			
P10 1km			
1	Albert Vauhkonen	Lapinlahden Veto	4.38
2	Aku Keinänen	Kuopion Reipas ry	        4.40
3	Jesse Lahti	Maaningan Mahti	                4.52
4	Henri Heikkinen	Puijon Hiihtoseura	        5.34
			
P9 1km			
1	Matias Ahtinen	Heinäveden Yleisurheilijat	4.39
2	Arttu Heikkinen	Puijon Hiihtoseura	        4.58
3	Roope Kuosmanen	Rautavaaran Raiku	        5.04
4	Janne Heiskanen	Maaningan mahti	                5.17
5	Elmer Vauhkonen	Lapinlahden Veto	        5.18
6	Topi Huttunen	Vieremän Koitto	                5.19
7	Taavi Miettinen	Siilinjärven Ponnistus     	5.26
8	Tuisku Miettinen	Siilinjärven Ponnistus	5.52
9	Tuomas Meis	Siilinjärven Ponnistus     	6.16
	
Joukkue
1.	Siilinjärvenponnistus	24p
			
N 4km			
1	Riikka Aakula	Vieremän Koitto	18.33
			
N19 4 km			
1	Minna Rönkkö	Vieremän Koitto	19.29
			
N17 4km			
1	Reetta Hyvärinen	Riistaveden Urheilijat	18.59
2	Eevi Sormunen	Puijon Hiihtoseura	19.44
3	Hanna Hynynen	Kuopion Reipas ry	19.56
4	Mari Heiskanen	Sonkajärven Pahka	21.37
			
T15 3km			
1	Roosa Väistö	Leppävirran Viri	16.32
2	Aida Kukila	Juankosken Kuohu	16.34
			
T14 3km			
1	Laura Ollikainen	Varkauden Kenttä-Veikot	16.30
2	Anni Koponen	Maaningan Mahti	        17.04
3	Roosa Väänänen	Varpaisjärven Vire	17.42
4	Johanna Hietaniemi	Vieremän Koitto	18.11
5	Marjut Nissinen	Varpaisjärven Vire	18.31
6	Vilja Hautamaa	Varkauden Kenttä-Veikot	19.24
7	Tiina Huttunen	Vieremän Koitto	        20.20
			
T13 2km			
1	Iiris Moisio	Kuopion Reipas ry	7.24
2	Veera Mensonen	Maaningan Mahti	        8.01
3	Aino Varkoi	Lapinlahden Veto	8.11
4	Niina Ollikainen	Varkauden Kenttä-Veikot	8.21
5	Laura Holopainen	Kuopion Reipas ry	8.36
6	Lotta Koponen	Maaningan Mahti 	8.38
7	Viivi Korhonen	Varkauden Kenttä-Veikot	8.51
8	Riikka Mielonen	Kuopion Reipas ry	9.20
9	Miida Kukila	Juankosken Kuohu	9.44
10	Niina Asikainen	Juankosken Kuohu	10.20
11	Maarit Heiskanen	Sonkajärven Pahka	11.57
	
Joukkue
1.	Kuopion Reipas	14p
		
T12 2km			
1	Pipsa Lundberg	Varkauden Kenttä-Veikot	        8.07
2	Netta Lappalainen	Siilinjärven Ponnistus	8.17
3	Saija Taattola	Nilsiän Nujakka	                8.27
4	Kaisu Eskelinen	Maaningan Mahti           	8.30
5	Jenna Niskanen	Nilsiän Nujakka	                8.43
6	Mette Lukin	Kuopion Reipas ry	        8.44
7	Lotta Malinen	Nilsiän Nujakka	                8.55
8	Sini Asikainen	Juankosken Kuohu	        10.16
9	Milla Henttinen	Varkauden Kenttä-Veikot	        11.43

Joukkue	
1.	Nilsiän Nujakka	15p
		
T11 2km			
1	Meiju Eskelinen	Maaningan Mahti	               8.00
2	Riina Niskanen	Nilsiän Nujakka	               8.09
3	Aada Föhr	Nilsiän Nujakka	               8.22
4	Saara Porthan	Siilinjärven Hiihtoseura	8.44
5	Julia Siimento	Siilinjärven Ponnistus	       8.46
6	Aino Loikkanen	Kuopion Reipas ry	       8.50
7	Veera Huoman	Heinäveden Yleisurheilijat	9.13
8	Henni Sipola	Iisalmen Visa	               9.26
9	Jessi Korhonen	Varkauden Kenttä-Veikot	       9.55
			
T10 1km			
1	Anni Vartiainen	Maaningan Mahti	        4.42
2	Reeta Kuosmanen	Rautavaaran Raiku	4.56
3	Jenni Takkunen	Siilinjärven hiihtoseura5.07
4	Viivi Lukin	Kuopion Reipas ry	5.21
5	Vilma Meis	Siilinjärven Ponnistus	5.24
6	Martta Niskanen	Sonkajärven Pahka	5.30
7	Ida Metsälä	Sonkajärven Pahka	5.44
8	Iida Lehtonen	Maaningan Mahti	        5.53
9	Nina Kärnä	Sonkajärven Pahka	6.00
10	Riina Väänänen	Sonkajärven Pahka	6.17
11	Miia Martikainen	Varpaisjärven Vire	6.30
12	Pinja Laamanen	Maaningan Mahti         	6.39
13	Elisa Ruotsalainen	Varpaisjärven Vire	7.02
	
Joukkue
1.	Maaningan Mahti	21p
2.	Sonkajärven Pahka	20p
		
T9 1km			
1	Anni Föhr	Nilsiän Nujakka	               4.58
2	Tiina Niskanen	Nilsiän Nujakka	               5.09
3	Nenna Helppolainen	Pielaveden Sampo	5.31
4	Annu Sipola	Iisalmen Visa	                5.32
5	Ida Niskanen	Sonkajärven Pahka	          6.02
6	Liinu Heiskanen	Vieremän Koitto	               6.45
7	Nitta Korhonen	Varkauden Kenttä-Veikot	       7.52