Kilpailukalenteri.fi
Etusivu
Selaus
Haku
Karttahaku


UKK / FAQ
Anna palautetta
Tietoa palvelusta

Tulospalveluohje

Piilota piirin myöntämät kilpailut

Näytä seurakilpailut
Paluu kilpailun tietoihin
Kansalliset
05.07. klo 18:00 Huiluukisat Tulokset (päivitetty: 13:56 06.07.2012)
Huiluukisat 2012
Maaningan urheilukenttä
5.7.2012

TULOKSET

P5 2-ottelu 40 m

  1. Luukas Räsänen                          MaanMa               9,86
  2. Niko Partala                            MaanMa              10,96
  3. Ville Lappeteläinen                     Maaninka            11,29
  4. Luukas Kukkonen                         Oulunsalo           11,57
  5. Kalle Hyttinen                          MaanMa              12,25
  6. Taavi Hyvärinen                         MaanMa              13,22
  7. Aatu Väänänen                           MaanMa              14,06
  8. Kaapo Tuovinen                          Maaninka            14,18
  9. Eero Rissanen                           Maaninka            16,57
 10. Aapo Rissanen                           MaanMa              16,73
 11. Onni Leskinen                           Maaninka            34,41
 12. Otto Räsänen                            MaanMa              35,69
     Arthur Olofsson                                               DNS
     Miro Iivarinen                          Kuopio                DNS

Erä 1                

  1. Taavi Hyvärinen                         MaanMa              13,22
  2. Eero Rissanen                           Maaninka            16,57
  3. Aapo Rissanen                           MaanMa              16,73
  4. Onni Leskinen                           Maaninka            34,41
     Arthur Olofsson                                               DNS

Erä 2                

  1. Luukas Kukkonen                         Oulunsalo           11,57
  2. Kalle Hyttinen                          MaanMa              12,25
  3. Kaapo Tuovinen                          Maaninka            14,18
  4. Otto Räsänen                            MaanMa              35,69
     Miro Iivarinen                          Kuopio                DNS

Erä 3                

  1. Luukas Räsänen                          MaanMa               9,86
  2. Niko Partala                            MaanMa              10,96
  3. Ville Lappeteläinen                     Maaninka            11,29
  4. Aatu Väänänen                           MaanMa              14,06

P5 2-ottelu Pallonheitto

  1. Niko Partala                            MaanMa               7,84
  2. Luukas Kukkonen                         Oulunsalo            7,73
  3. Luukas Räsänen                          MaanMa               5,13
  4. Ville Lappeteläinen                     Maaninka             3,44
  5. Aatu Väänänen                           MaanMa               3,38
  6. Kaapo Tuovinen                          Maaninka             3,10
  7. Aapo Rissanen                           MaanMa               2,92
  8. Kalle Hyttinen                          MaanMa               2,43
  9. Taavi Hyvärinen                         MaanMa               2,40
 10. Eero Rissanen                           Maaninka             1,53
 11. Onni Leskinen                           Maaninka             1,02
     Arthur Olofsson                                                NM
     Miro Iivarinen                          Kuopio                 NM
     Otto Räsänen                            MaanMa                 NM

P5 2-ottelu (sijalukupisteet)
  1. Niko Partala                            MaanMa                3
  2. Luukas Räsänen                          MaanMa                4 
  3. Luukas Kukkonen                         Oulunsalo             6
  4. Ville Lappeteläinen                     Maaninka              7
  5. Aatu Väänänen                           MaanMa                12
  6. Kalle Hyttinen                          MaanMa                13
  7. Kaapo Tuovinen                          Maaninka              14
  8. Taavi Hyvärinen                         MaanMa                15 
  9. Aapo Rissanen                           MaanMa                17
  10 Eero Rissanen                           Maaninka              19
  11 Onni Leskinen                           Maaninka              22
  12 Otto Räsänen                            MaanMa                25
  13 Arthur Olofsson                                               25
  13 Miro Iivarinen                          Kuopio                25 

P7 2-ottelu 40 m

  1. Elmer Vauhkonen                         LapinlVe             7,75
  2. Veeti Paavola                           SiilPo               8,03
  3. Leevi Hyvärinen                         MaanMa               8,28
  4. Aku Savolainen                          Maaninka             8,74
  5. Matias Moilanen                         KiuruvU              8,88
  6. Elias Lahti                             MaanMa               9,05
  7. Kristian Kauravaara                     MaanMa               9,15
  8. Miska Kekäläinen                        MaanMa               9,24
  9. Otso Ikäheimo                           Kuopio               9,29
 10. Santeri Sulasma                         Espoo                9,51
 11. Lauri Hakonen                           MaanMa               9,59
 12. Jesse Niemelä                           SiilPo               9,71
 13. Kaapo Korhonen                          SiilPo               9,92
 14. Harri Hakonen                           MaanMa               9,99
 15. Eero Härkönen                           Maaninka            10,16
 16. Niilo Väänänen                          MaanMa              10,34
 17. Erno Tuovinen                           MaanMa              10,79

Erä 1             

  1. Veeti Paavola                           SiilPo               8,03
  2. Leevi Hyvärinen                         MaanMa               8,28
  3. Kristian Kauravaara                     MaanMa               9,15
  4. Kaapo Korhonen                          SiilPo               9,92
  5. Eero Härkönen                           Maaninka            10,16

Erä 2             

  1. Miska Kekäläinen                        MaanMa               9,24
  2. Santeri Sulasma                         Espoo                9,51
  3. Jesse Niemelä                           SiilPo               9,71
  4. Erno Tuovinen                           MaanMa              10,79

Erä 3           

  1. Aku Savolainen                          Maaninka             8,74
  2. Matias Moilanen                         KiuruvU              8,88
  3. Elias Lahti                             MaanMa               9,05
  4. Harri Hakonen                           MaanMa               9,99

Erä 4           

  1. Elmer Vauhkonen                         LapinlVe             7,75
  2. Otso Ikäheimo                           Kuopio               9,29
  3. Lauri Hakonen                           MaanMa               9,59
  4. Niilo Väänänen                          MaanMa              10,34

P7 2-ottelu Pallonheitto

  1. Veeti Paavola                           SiilPo              19,54
  2. Elmer Vauhkonen                         LapinlVe            17,22
  3. Kaapo Korhonen                          SiilPo              15,00
  4. Elias Lahti                             MaanMa              14,87
  5. Aku Savolainen                          Maaninka            14,73
  6. Miska Kekäläinen                        MaanMa              13,83
  7. Matias Moilanen                         KiuruvU             12,29
  8. Otso Ikäheimo                           Kuopio              12,26
  9. Kristian Kauravaara                     MaanMa              12,13
 10. Harri Hakonen                           MaanMa              11,37
 11. Santeri Sulasma                         Espoo                8,72
 12. Leevi Hyvärinen                         MaanMa               8,39
 13. Niilo Väänänen                          MaanMa               8,33
 14. Eero Härkönen                           Maaninka             7,68
 15. Jesse Niemelä                           SiilPo               7,42
 16. Erno Tuovinen                           MaanMa               5,56
 17. Lauri Hakonen                           MaanMa               5,44

P7 2-ottelu (Sijalukupisteet)

  1. Elmer Vauhkonen                         LapinlVe              3
  1. Veeti Paavola                           SiilPo                3
  3. Aku Savolainen                          Maaninka              9
  4. Elias Lahti                             MaanMa                10
  5. Matias Moilanen                         KiuruvU               12
  6. Miska Kekäläinen                        MaanMa                14
  7. Leevi Hyvärinen                         MaanMa                15
  8. Kristian Kauravaara                     MaanMa                16
  8. Kaapo Korhonen                          SiilPo                16
 10. Otso Ikäheimo                           Kuopio                17
 11. Santeri Sulasma                         Espoo                 21
 12. Harri Hakonen                           MaanMa                24
 13. Jesse Niemelä                           SiilPo                27
 14. Lauri Hakonen                           MaanMa                28
 15. Eero Härkönen                           Maaninka              29
 16. Niilo Väänänen                          MaanMa                29
 17. Erno Tuovinen                           MaanMa                33

P9 40 m

  1. Mikael Moilanen                         KiuruvU              6,73
  2. Topi Huttunen                           VierKoi              7,29
  3. Janne Heiskanen                         MaanMa               7,30
  4. Jalmari Bergqvist                       MaanMa               7,33
  5. Sasha Aleksandrov                       Petroskoi            7,35
  6. Riku Tenhunen                           SiilPo               7,76
  7. Tuomas Karppinen                        MaanMa               7,84
  8. Eetu Mielonen                           MaanMa               7,91
  9. Ville Härkönen                          Maaninka             7,94
 10. Eemi Naumanen                           SiilPo               7,97
 11. Roni Onduson                            Tampere              7,99
 12. Matias Kukkonen                         Oulunsalo            8,29

Erä 1               

  1. Mikael Moilanen                         KiuruvU              6,73
  2. Jalmari Bergqvist                       MaanMa               7,33
  3. Sasha Aleksandrov                       Petroskoi            7,35
  4. Roni Onduson                            Tampere              7,99

Erä 2                
  1. Topi Huttunen                           VierKoi              7,29
  2. Janne Heiskanen                         MaanMa               7,30
  3. Ville Härkönen                          Maaninka             7,94
  4. Matias Kukkonen                         Oulunsalo            8,29

Erä 3               

  1. Riku Tenhunen                           SiilPo               7,76
  2. Tuomas Karppinen                        MaanMa               7,84
  3. Eetu Mielonen                           MaanMa               7,91
  4. Eemi Naumanen                           SiilPo               7,97

P9 Korkeus

  1. Janne Heiskanen                         MaanMa                090
  2. Topi Huttunen                           VierKoi               085
  3. Matias Kukkonen                         Oulunsalo             080
  4. Miika Kekäläinen                        MaanMa                080

P9 Keihäs

  1. Janne Heiskanen                         MaanMa              14,39
  2. Riku Tenhunen                           SiilPo              14,14
  3. Mikael Moilanen                         KiuruvU             12,53
  4. Eetu Mielonen                           MaanMa              12,02
  5. Matias Kukkonen                         Oulunsalo           11,86
  6. Miika Kekäläinen                        MaanMa              10,70
  7. Ville Härkönen                          Maaninka            10,49
  8. Topi Huttunen                           VierKoi              8,47
  9. Sasha Aleksadrov                        Oulunsalo            7,90

P11 60 m aj (60 cm)

  1. Eemil Kokkonen                          KuopRei             11,49
  2. Jesse Lahti                             MaanMa              11,74
  3. Markus Manninen                         MaanMa              13,47
  4. Joonas Kekäläinen                       MaanMa              13,58
  5. Arttu Riekkinen                         Maaninka            15,17

Erä 1                Tuuli: -1,5

  1. Markus Manninen                         MaanMa              13,47
  2. Arttu Riekkinen                         Maaninka            15,17

Erä 2                Tuuli: -0,7

  1. Eemil Kokkonen                          KuopRei             11,49
  2. Jesse Lahti                             MaanMa              11,74
  3. Joonas Kekäläinen                       MaanMa              13,58

P11 Korkeus

  1. Lasse Niemelä                           SiilPo                125
  2. Jesse Lahti                             MaanMa                120
  3. Eemil Kokkonen                          KuopRei               115
  4. Markus Manninen                         MaanMa                110
  5. Joonas Kekäläinen                       MaanMa                105
  6. Eeti Kyllönen                           SiilPo                100

P11 Keihäs

  1. Arttur Pennanen                         SiilPo              28,84
  2. Eemil Kokkonen                          KuopRei             26,42
  3. Samppa Auvinen                          PielavA             26,19
  4. Valtteri Pennanen                       Le-Vi               24,82
  5. Jesse Lahti                             MaanMa              19,83
  6. Joonas Kekäläinen                       MaanMa              19,49
  7. Ville Korhonen                          SiilPo              18,53
  8. Ville Hakkarainen                       Maaninka            14,20
  9. Arttu Riekkinen                         Maaninka            13,88
 10. Eeti Kyllönen                           SiilPo              12,34

P13 60 m aj (76,2 cm)

  1. Tomi Koponen                            MaanMa              10,35
  2. Elmo Kekkonen                           TuUL                11,11
  3. Aleksi Laamanen                         MaanMa              12,91
  4. Johannes Harakka                        LeppävVi            13,05
  5. Eetu Korhonen                           MaanMa              13,72
  6. Juuso Välipakka                         KuopRei             18,39

Erä 1                Tuuli: -1,0

  1. Elmo Kekkonen                           TuUL                11,11
  2. Aleksi Laamanen                         MaanMa              12,91
  3. Eetu Korhonen                           MaanMa              13,72

Erä 2                Tuuli: -1,1

  1. Tomi Koponen                            MaanMa              10,35
  2. Johannes Harakka                        LeppävVi            13,05
  3. Juuso Välipakka                         KuopRei             18,39

P13 Pituus

  1. Tomi Koponen                            MaanMa                473 -1,3           
  2. Johannes Harakka                        LeppävVi              450 -1,4           
  3. Juuso Välipakka                         KuopRei               432 -1,2           
  4. Ari Saastamoinen                        KeitKu                401 -1,2           
  5. Aleksi Laamanen                         MaanMa                397 -0,3           

P13 Keihäs

  1. Tomi Koponen                            MaanMa              47,35
  2. Otto Kekäläinen                         KuopRei             40,85
  3. Akseli Loikkanen                        KuopRei             40,28
  4. Ari Saastamoinen                        KeitKu              38,58
  5. Eetu Korhonen                           MaanMa              36,68
  6. Jere Auvinen                            PielavA             34,91
  7. Juuso Välipakka                         KuopRei             30,03
     Johannes Harakka                        LeppävVi              DNS

P15 100 m aj (83,8 cm)


                     Tuuli: -2,3

  1. Joonas Säteri                           KuopRei             15,92
  2. Joona Välipakka                         KuopRei             16,61
  3. Santeri Hirvonen                        SiilPo              19,89

P15 Pituus

  1. Joonas Säteri                           KuopRei              5,38 +0,6           
  2. Joona Välipakka                         KuopRei              5,04 +1,3           
  3. Elias Kokkonen                          KuopRei              4,61 +0,2           

P15 Keihäs

  1. Arttu Kekäläinen                        KuopRei             47,53
  2. Joona Välipakka                         KuopRei             37,03
  3. Elias Kokkonen                          KuopRei             36,47
  4. Santeri Hirvonen                        SiilPo              36,26
  5. Jesse Nieminen                          JuankKuo            34,79
  6. Joonas Säteri                           KuopRei             30,79

M17 200 m

  1. Aleksi Husso	                     MaanMa              28,11
  2. Juuso Nieminen                          JuankKuo            28,49
  3. Tomi Koponen                            MaanMa              28,63
  4. Elmo Kekkonen                           TuUL                29,48
     
Erä 1                Tuuli: -1,3

  1. Tomi Koponen                            MaanMa              28,63
  2. Elmo Kekkonen                           TuUL                29,48

Erä 2                Tuuli: -0,7

  1. Aleksi Husso                            MaanMa              28,11
  2. Juuso Nieminen                          JuankKuo            28,49

M17 Pituus

  1. Pyry-Pekka Härkönen                     NilsNu               6,04 +0,8           
  2. Valtteri Huttunen                       VierKoi              5,83 +1,4           
  3. Juuso Nieminen                          JuankKuo             4,92 +1,0           

M17 Keihäs

  1. Jussa Huttunen                          VierKoi             50,68
  2. Tapio Kekäläinen                        KaavKai             48,94
  3. Juuso Nieminen                          JuankKuo            39,58

M19 200 m


                     Tuuli: -0,6

  1. Markku Pitkänen                         NilsNu              23,36
  2. Jarkko Rissanen                         VarpVi              24,13
  3. Mikko Paananen                          IisVi               25,87
  4. Aleksi Hirvonen                         SiilPo              26,27

M19 Pituus

  1. Markku Pitkänen                         NilsNu               6,13 +0,5           
  2. Mikko Paananen                          IisVi                5,48 +1,0           
  3. Aleksi Hirvonen                         SiilPo               4,74 -1,1           

M19 Keihäs

  1. Henri Korhonen                          MaanMa              57,55
  2. Eero Kainulainen                        VierKoi             51,69
  3. Mikko Paananen                          IisVi               48,33

T5 2-ottelu 40 m

  1. Tilli Tanninen                          Maaninka            11,13
  2. Alma Laukkanen                                              11,31
  3. Emma Rytkönen                           MaanMa              11,87
  4. Alma Savolainen                         Maaninka            11,96
  4. Noora Savolainen                        MaanMa              11,96
  6. Saaga Iivarinen                         Joensuu             13,80
  7. Rita Partala                            MaanMa              14,26

Erä 1               
  1. Alma Laukkanen                                              11,31
  2. Noora Savolainen                        MaanMa              11,96
  3. Rita Partala                            MaanMa              14,26

Erä 2                

  1. Tilli Tanninen                          Maaninka            11,13
  2. Emma Rytkönen                           MaanMa              11,87
  3. Alma Savolainen                         Maaninka            11,96
  4. Saaga Iivarinen                         Joensuu             13,80

T5 2-ottelu Pallonheitto

  1. Tilli Tanninen                          Maaninka             4,39
  2. Alma Laukkanen                                               4,37
  3. Rita Partala                            MaanMa               2,70
  4. Alma Savolainen                         Maaninka             2,61
  5. Noora Savolainen                        MaanMa               2,51
  6. Emma Rytkönen                           MaanMa               2,38
  7. Saaga Iivarinen                         Joensuu              2,33

T5 2-ottelu (sijalukupisteet)

  1. Tilli Tanninen                          Maaninka               2
  2. Alma Laukkanen                                                 4
  3. Alma Savolainen                         Maaninka               8
  4. Emma Rytkönen                           MaanMa                 9
  4. Noora Savolainen                        MaanMa                 9
  6. Rita Partala                            MaanMa                 10
  7. Saaga Iivarinen                         Joensuu                13
  
T7 2-ottelu 40 m

  1. Viivi Väisänen                          MaanMa               8,28
  2. Nea Savolainen                          MaanMa               8,33
  3. Amanda Lehtonen                         MaanMa               8,42
  4. Nitta Korhonen                          VarkKV               8,64
  5. Noora Hakkarainen                       Maaninka             9,21
  6. Emma Riekkinen                          Maaninka            10,18
  7. Ella Lappeteläinen                      Maaninka            10,25

Erä 1            

  1. Viivi Väisänen                          MaanMa               8,28
  2. Noora Hakkarainen                       Maaninka             9,21
  3. Emma Riekkinen                          Maaninka            10,18
  4. Ella Lappeteläinen                      Maaninka            10,25

Erä 2        

  1. Nea Savolainen                          MaanMa               8,33
  2. Amanda Lehtonen                         MaanMa               8,42
  3. Nitta Korhonen                          VarkKV               8,64

T7 2-ottelu Pallonheitto

  1. Nitta Korhonen                          VarkKV              13,12
  2. Amanda Lehtonen                         MaanMa              11,26
  3. Viivi Väisänen                          MaanMa               8,73
  4. Emma Riekkinen                          Maaninka             7,41
  5. Nea Savolainen                          MaanMa               6,74
  6. Noora Hakkarainen                       Maaninka             6,51
  7. Ella Lappeteläinen                      Maaninka             5,33

T7 2-ottelu (sijalukupisteet)

  1. Viivi Väisänen                          MaanMa                4
  2. Amanda Lehtonen                         MaanMa                5
  2. Nitta Korhonen                          VarkKV                5
  4. Nea Savolainen                          MaanMa                7
  5. Emma Riekkinen                          Maaninka              10 
  6. Noora Hakkarainen                       Maaninka              11
  5. Emma Riekkinen                          Maaninka              10
  7. Ella Lappeteläinen                      Maaninka              14

T9 40 m

  1. Nenna Helppolainen                      PielavSa             6,88
  2. Sole Juonala                            OrimJy               7,41
  3. Tilda Korhonen                          SiilPo               7,68
  4. Annu Sipola                             IisVi                7,85
  5. Aada Kauravaara                         MaanMa               7,93
  6. Minttu Turunen                          KuopRei              8,07
  7. Iiris Iivarinen                         Kuopio               8,80
     Sara Partala                            MaanMa                DNS

Erä 1                

  1. Tilda Korhonen                          SiilPo               7,68
  2. Annu Sipola                             IisVi                7,85
  3. Aada Kauravaara                         MaanMa               7,93
  4. Iiris Iivarinen                         Kuopio               8,80
     Sara Partala                            MaanMa                DNS

Erä 2               

  1. Nenna Helppolainen                      PielavSa             6,88
  2. Sole Juonala                            OrimJy               7,41
  3. Minttu Turunen                          KuopRei              8,07

T9 Korkeus

  1. Nenna Helppolainen                      PielavSa              100

T9 Keihäs

  1. Minttu Turunen                          KuopRei             12,56
  2. Nenna Helppolainen                      PielavSa            10,14
  3. Annu Sipola                             IisVi                8,49
  4. Sara Partala                            MaanMa               5,47

T11 60 m aj (60 cm)

  1. Ruusu Juonala                           OrimJy              11,16
  2. Jessi Korhonen                          VarkKV              11,91
  3. Henni Sipola                            IisVi               12,04
  4. Meiju Eskelinen                         MaanMa              12,15
  5. Oosa Siukonen                           JyväskKU            12,26
  6. Anni Vartiainen                         MaanMa              12,33
  7. Anni Mensonen                           MaanMa              13,37
  8. Viivi Lukin                             KuopRei             13,67
  9. Elli Savolainen                         Maaninka            13,69
 10. Carita Väisänen                         MaanMa              13,98
 11. Pinja Laamanen                          MaanMa              15,94

Erä 1                Tuuli: -0,4

  1. Anni Mensonen                           MaanMa              13,37
  2. Elli Savolainen                         Maaninka            13,69
  3. Carita Väisänen                         MaanMa              13,98
  4. Pinja Laamanen                          MaanMa              15,94

Erä 2                Tuuli: -0,5

  1. Meiju Eskelinen                         MaanMa              12,15
  2. Anni Vartiainen                         MaanMa              12,33
  3. Viivi Lukin                             KuopRei             13,67

Erä 3                Tuuli: 0,0

  1. Ruusu Juonala                           OrimJy              11,16
  2. Jessi Korhonen                          VarkKV              11,91
  3. Henni Sipola                            IisVi               12,04
  4. Oosa Siukonen                           JyväskKU            12,26

T11 Korkeus

  1. Jessi Korhonen                          VarkKV                125
  2. Enni-Riikka Venäläinen                  MaanMa                125
  3. Henni Sipola                            IisVi                 115
  4. Anni Mensonen                           MaanMa                115
  5. Oosa Siukonen                           JyväskKU              105
  5. Anni Vartiainen                         MaanMa                105
  7. Ruusu Juonala                           OrimJy                100
  8. Meiju Eskelinen                         MaanMa                100
  8. Iida Lehtonen                           MaanMa                100
  8. Carita Väisänen                         MaanMa                100
 11. Viivi Lukin                             KuopRei               090
 11. Siiri-Sofia Bergqvist                   MaanMa                090

T11 Keihäs

  1. Meiju Eskelinen                         MaanMa              24,78
  2. Jessi Korhonen                          VarkKV              18,22
  3. Iida Lehtonen                           MaanMa              16,83
  4. Enni-Riikka Venäläinen                  MaanMa              16,40
  5. Oosa Siukonen                           JyväskKU            14,62
  6. Anni Mensonen                           MaanMa              11,31
  7. Ruusu Juonala                           OrimJy              11,06
  8. Viivi Lukin                             KuopRei              9,55
  9. Pinja Laamanen                          MaanMa               8,28
 10. Anni Vartiainen                         MaanMa               7,82

T13 60 m aj (76,2 cm)

  1. Veera Miettinen                         RekRai              10,18
  2. Niini Juonala                           OrimJy              11,03
  3. Niina Asikainen                         JuankKuo            11,27
  4. Ilona Ikäheimo                          KuopRei             11,35
  5. Mette Lukin                             KuopRei             11,43
  6. Viivi Korhonen                          VarkKV              11,68
  7. Olga Ovaskainen                         MaanMa              12,17
  8. Netta Lappalainen                       SiilPo              12,39
  9. Annika Manninen                         MaanMa              13,13
 10. Emma Savolainen                         Maaninka            13,72
 11. Sini Asikainen                          JuankKuo            14,24
     Riikka Mielonen                         KuopRei               DNS

Erä 1                Tuuli: -0,7

  1. Olga Ovaskainen                         MaanMa              12,17
  2. Netta Lappalainen                       SiilPo              12,39
  3. Annika Manninen                         MaanMa              13,13
  4. Sini Asikainen                          JuankKuo            14,24

Erä 2                Tuuli: +0,3

  1. Niina Asikainen                         JuankKuo            11,27
  2. Viivi Korhonen                          VarkKV              11,68
  3. Emma Savolainen                         Maaninka            13,72
     Riikka Mielonen                         KuopRei               DNS

Erä 3                Tuuli: -1,7

  1. Veera Miettinen                         RekRai              10,18
  2. Niini Juonala                           OrimJy              11,03
  3. Ilona Ikäheimo                          KuopRei             11,35
  4. Mette Lukin                             KuopRei             11,43

T13 Pituus

  1. Niina Asikainen                         JuankKuo             4,24 -1,4           
  2. Niini Juonala                           OrimJy               3,97 +0,2           
  3. Viivi Korhonen                          VarkKV               3,95 -1,2           
  4. Niina Ollikainen                        VarkKV               3,93 -0,7           
  5. Ilona Ikäheimo                          KuopRei              3,89 -1,5           
  6. Enni Venäläinen                         MaanMa               3,82 +0,4           
  7. Mette Lukin                             KuopRei              3,81 -0,6           
  8. Ruusu Juonala                           OrimJy               3,65 -0,8           
  9. Kaisu Eskelinen                         MaanMa               3,54 -0,9           
 10. Netta Lappalainen                       SiilPo               3,45 -0,3           
 11. Annika Manninen                         MaanMa               3,26 -0,7           
 12. Sini Asikainen                          JuankKuo             3,16 -0,8           
     Riikka Mielonen                         KuopRei               DNS                

T13 Keihäs

  1. Kaisu Eskelinen                         MaanMa              28,27
  2. Viivi Korhonen                          VarkKV              28,06
  3. Niina Ollikainen                        VarkKV              27,25
  4. Niina Asikainen                         JuankKuo            27,18
  5. Lotta Koponen                           MaanMa              24,30
  6. Ilona Ikäheimo                          KuopRei             22,72
  7. Mette Lukin                             KuopRei             21,20
  8. Niini Juonala                           OrimJy              20,24
  9. Sini Asikainen                          JuankKuo            18,22

T15 80 m aj (76,2 cm)


                     Tuuli: -1,1

  1. Tiina Huttunen                          VierKoi             18,20
     Laura Ollikainen                        VarkKV                DNS

T15 Pituus

  1. Anni Koponen                            MaanMa               4,14 +0,2           
     Laura Ollikainen                        VarkKV                DNS                

N17 200 m


                     Tuuli: -0,4

  1. Susan Väisänen                          VarpVi              27,39
  2. Mira Haapalainen                        MaanMa              32,01
     Veera Mensonen                          MaanMa                DNS

N17 Pituus

  1. Saija Suikkanen                         NurmijYU             4,14 +0,5           
  2. Mira Haapalainen                        MaanMa               3,83 +1,2           

N17 Keihäs

  1. Linda Kaukonen                          KuopRei             35,14
  2. Saija Suikkanen                         NurmijYU            30,64
  3. Iina Venäläinen                         MaanMa              25,23

N19 Pituus

  1. Jenni Väänänen                          VarpVi               4,27 +0,4           

N19 Keihäs

  1. Sarita Halonen                          VierKoi             36,45