Kilpailukalenteri.fi
Etusivu
Selaus
Haku


UKK / FAQ
Anna palautetta
Tietoa palvelusta

Piilota piirin myöntämät kilpailut

Näytä seurakilpailut
Paluu kilpailun tietoihin
pm-kilpailut
17.05. klo 11:00 Hämsy:n pm-sisulisämaastojuoksut Tulokset (päivitetty: 21:54 18.05.2012)
HämSY:n pm-sisulisämaastojuoksut          T U L O K S E T             18.5.2012
Lempäälän Kisa                            ---------------                 18:27

Sija Nimi                     Seura                      Loppuaika          Ero

     P9 1 km
     =======

  1. Leppimaa Markus          Lempäälän Kisa                3.48,2
  2. Pitkänen Arttu           Tampereen Pyrintö             3.51,4         0.03
  3. Härkönen Otto            Valkeakosken Haka             3.54,2         0.06
  4. Lehtikuusi Elias         Lempäälän Kisa                3.55,5         0.08
  5. Rönni Topi               Pälkäneen Luja-Lukko          3.58,2         0.10
  6. Syrjälä Elmeri           Forssan Salama                3.59,5         0.12
  7. Mäkinen Elias            Tampereen Pyrintö             4.00,9         0.13
  8. Peltola Mikko            Längelmäen Urheilijat         4.01,7         0.14
  9. Tuki Jesse               Humppilan Yri                 4.05,1         0.17
 10. Linnus Jaakko            Tampereen Urheilijat -38      4.06,5         0.19
 11. Aaltojärvi Jaakko        Tampereen Urheilijat -38      4.08,2         0.20
 12. Hännikäinen Christian    Nokian Urheilijat             4.10,3         0.22
 13. Ketola Riku-Kasperi      Vesilahden Visa               4.11,3         0.23
 14. Palonen Teemu            Pirkkalan Pirkat              4.11,7         0.24
 15. Tikka Henri              Pälkäneen Luja-Lukko          4.12,1         0.24
 16. Lahtinen Joona           Valkeakosken Haka             4.12,6         0.25
 17. Rämä Roni                Lempäälän Kisa                4.13,1         0.25
 18. Koskinen Vili            Valkeakosken Haka             4.13,5         0.26
 19. Vesala Verneri           Forssan Salama                4.15,1         0.27
 20. Korhonen Joona           Tampereen Pyrintö             4.15,5         0.28
 21. Erholtz Niklas           Kangasalan Urheilijat -68     4.16,4         0.28
 22. Hakala Riku-Petteri      Vesilahden Visa               4.18,6         0.31
 23. Mäkilä Veikko            Tammelan Ryske                4.19,3         0.31
 24. Kosonen Elias            Valkeakosken Haka             4.19,7         0.32
 25. Välimäki Vili            Urjalan Urheilijat            4.22,4         0.34
 26. Wikström Elias           Tampereen Pyrintö             4.23,8         0.36
 27. Hurskainen Ilari         Pälkäneen Luja-Lukko          4.25,8         0.38
 28. Perttala Niko            Nokian Urheilijat             4.28,4         0.40
 29. Mäkipää Joonatan         Nokian Urheilijat             4.28,8         0.41
 30. Jalonen Samuli           Vesilahden Visa               4.29,3         0.41
 31. Saarinen Veeti           Tammelan Ryske                4.29,9         0.42
 32. Isotalo Aaron            Hämeenlinnan Tarmo            4.31,0         0.43
 33. Hihnala Eeli             Tampereen Pyrintö             4.35,5         0.48
 34. Kurki Antti              Hämeenlinnan Tarmo            5.01,0         1.13
 35. Marttila Jussi           Tampereen Urheilijat -38      5.12,2         1.24
 36. Eikkula Kalle            Tampereen Pyrintö             5.20,2         1.32
 37. Pohjonen Tami            Ikaalisten Urheilijat         5.25,9         1.38
 38. Liimatainen Joona        Tampereen Urheilijat -38      5.35,5         1.48
 39. Mäkelä Lasse             Nokian Urheilijat             6.34,9         2.47

 Kilpailun ulkopuolella   1
 --  Leinonen Juuso           Tampereen Pyrintö             4.02,9         0.15

 Poisjääneet   7
  -  40.            Saikkonen Janne          Virtain Urheilijat
  -  31.            Ojala Oliver             Tampereen Pyrintö
  -  30.            Näsi Martti              Toijalan Vauhti
  -  23.            Liimatainen Tuukka       Tampereen Urheilijat -38
  -  18.            Lahtinen Kasper          Tampereen Pyrintö
  -   6.            Heikkilä Miro            Tampereen Urheilijat -38
  -   2.            Aho Rauli                Pälkäneen Luja-Lukko


     P10 1 km
     ========

  1. Mustalahti Nuutti        Tampereen Pyrintö             3.35,9
  2. Nyström Taavi            Hämeenlinnan Tarmo            3.36,8         0.01
  3. Kangasniemi Oskari       Ikaalisten Urheilijat         3.39,0         0.03
  4. Heikkinen Santtu         Lempäälän Kisa                3.39,6         0.04
  5. Antinaho Leevi           Lempäälän Kisa                3.40,1         0.04
  6. Syrjälä Niilo            Forssan Salama                3.45,7         0.10
  7. Savolainen Aleksi        Nokian Urheilijat             3.51,3         0.15
  8. Hänninen Mirko           Hämeenlinnan Tarmo            3.52,9         0.17
  9. Kivelä Leevi             Lempäälän Kisa                3.55,5         0.20
 10. Turkka Joel              Kangasalan Urheilijat -68     3.56,3         0.20
 11. Laitinen Henrik          Tampereen Pyrintö             3.56,6         0.21
 12. Uusitalo Iiro            Forssan Salama                3.57,0         0.21
 13. Suoniemi Ville           Kangasalan Urheilijat -68     3.57,3         0.21
 14. Närhi Juha               Lempäälän Kisa                3.59,9         0.24
 15. Valonen Kasperi          Tampereen Pyrintö             4.00,3         0.24
 16. Leppänen Vili            Tampereen Pyrintö             4.01,0         0.25
 17. Purojärvi Samuel         Ikaalisten Urheilijat         4.01,5         0.26
 18. Gylling Tobin            Kangasalan Urheilijat -68     4.02,1         0.26
 19. Ketola Niko-Petteri      Vesilahden Visa               4.02,9         0.27
 20. Veikkolainen Juho        Viialan Valtti                4.03,8         0.28
 21. Schmidlechner Jonatan    Tampereen Pyrintö             4.04,2         0.28
 22. Konttila Akseli          Tampereen Urheilijat -38      4.04,6         0.29
 23. Capiten Tomas            Tampereen Pyrintö             4.06,1         0.30
 24. Kolho Samuli             Vesilahden Visa               4.07,3         0.31
 25. Turunen Tommi            Nokian Urheilijat             4.11,8         0.36
 26. Juujärvi Julian          Lempäälän Kisa                4.12,4         0.36
 27. Valkolehto Tommi         Nokian Urheilijat             4.12,9         0.37
 28. Vuori Eino               Hämeenlinnan Tarmo            4.13,7         0.38
 29. Lipponen Leevi           Lempäälän Kisa                4.14,5         0.39
 30. Kankainen Kaapo          Tampereen Pyrintö             4.15,3         0.39
 31. Valkama Aku              Tammelan Ryske                4.16,4         0.40
 32. Isotalo Elias            Hämeenlinnan Tarmo            4.16,8         0.41
 33. Veijola Joonatan         Hämeenlinnan Tarmo            4.17,2         0.41
 34. Talvitie Miro            Nokian Urheilijat             4.17,5         0.42
 35. Mäkinen Vili             Vesilahden Visa               4.18,4         0.42
 36. Hosio Carlos             Tampereen Pyrintö             4.18,9         0.43
 37. Maetoloa Johannes        Hämeenlinnan Tarmo            4.19,2         0.43
 38. Hyytiäinen Lauri         Humppilan Yri                 4.24,4         0.48
 39. Kanto Lassi              Tampereen Pyrintö             4.26,2         0.50
 40. Kivimäki Olli            Nokian Urheilijat             4.28,4         0.52
 41. Silvennoinen Jasper      Tampereen Pyrintö             4.30,1         0.54
 42. Rantanen Emil            Tampereen Pyrintö             4.53,5         1.18
 43. Eho Eetu                 Tampereen Urheilijat -38      4.59,9         1.24

 Poisjääneet   2
  -  74.            Savola Okko              Tampereen Pyrintö
  -  48.            Asumalahti Nemo          Ikaalisten Urheilijat


     P11 1 km
     ========

  1. Mäkinen Julius           Tampereen Pyrintö             3.28,0
  2. Tuki Ville               Humppilan Yri                 3.29,4         0.01
  3. Hihnala Henrik           Tampereen Pyrintö             3.31,3         0.03
  4. Sointu Joona             Vesilahden Visa               3.36,4         0.08
  5. Hänninen Miro            Hämeenlinnan Tarmo            3.38,9         0.11
  6. Nieminen Veikka          Lempäälän Kisa                3.40,0         0.12
  7. Silventoinen Paulus      Kangasalan Urheilijat -68     3.42,9         0.15
  8. Lehtonen Otto            Tampereen Pyrintö             3.44,0         0.16
  9. Haapaniemi Rasmus        Kangasalan Urheilijat -68     3.47,5         0.20
 10. Manninen Miska           Tampereen Pyrintö             3.48,7         0.21
 11. Lahtinen Kalle           Ylöjärven Urheilijat          3.55,2         0.27
 12. Mäkipää Rasmus           Nokian Urheilijat             3.56,6         0.29
 13. Nieminen Joonas          Urjalan Urheilijat            3.58,1         0.30
 14. Ahola Viljami            Hämeenlinnan Tarmo            4.00,6         0.33
 15. Kurki Olli               Hämeenlinnan Tarmo            4.01,3         0.33
 16. Valkama Eemeli           Tammelan Ryske                4.02,2         0.34
 17. Hiitelä Roni             Nokian Urheilijat             4.02,8         0.35
 18. Pitkäranta Matias        Kangasalan Urheilijat -68     4.07,2         0.39
 19. Kaarijärvi Samuli        Nokian Urheilijat             4.09,0         0.41
 20. Tuominen Arttu           Tampereen Urheilijat -38      4.10,5         0.43
 21. Merviö Aleksi            Tampereen Pyrintö             4.13,6         0.46
 22. Eikkula Ville            Tampereen Pyrintö             4.16,2         0.48
 23. Raudanpää Saku           Toijalan Vauhti               4.16,7         0.49
 24. Virtanen Markus          Hämeenlinnan Tarmo            4.23,6         0.56
 25. Rautavaara Aleksi        Tampereen Pyrintö             4.40,9         1.13
 26. Hafdhi Jasin             Tampereen Urheilijat -38      5.26,3         1.58
 27. Heinonen Sami            Tampereen Urheilijat -38      5.37,5         2.10

 Poisjääneet   4
  - 114.            Riippi Rasmus            Hämeenlinnan Tarmo
  - 110.            Piippo Eemil             Tampereen Pyrintö
  -  96.            Henriksson Veeti         Nokian Urheilijat
  -  91.            Auvinen Aaro             Ylöjärven Urheilijat


     P12 2 km
     ========

  1. Kivelä Aleksi            Lempäälän Kisa                7.30,6
  2. Helenius Vilho           Nokian Urheilijat             7.30,8         0.00
  3. Yli-Rajala Juho          Tampereen Pyrintö             7.34,1         0.03
  4. Keronen Leevi            Tampereen Pyrintö             7.35,9         0.05
  5. Suonpää Sampo            Tampereen Urheilijat -38      7.55,5         0.25
  6. Ahvenniemi Riku          Tampereen Pyrintö             7.56,2         0.25
  7. Vaali Riki               Virtain Urheilijat            8.08,7         0.38
  8. Ketoja Elias             Tampereen Urheilijat -38      8.12,2         0.41
  9. Jyrkinen Micke           Viialan Valtti                8.19,9         0.49
 10. Kosonen Daniel           Tampereen Pyrintö             8.23,5         0.53
 11. Tuusa Niklas             Forssan Salama                8.27,5         0.57
 12. Heikkinen Arttu          Lempäälän Kisa                8.28,2         0.57
 13. Uusinoka Otto            Kangasalan Urheilijat -68     8.33,1         1.02
 14. Löyttymäki Mikael        Forssan Salama                8.34,1         1.03
 15. Lammassaari Santeri      Tampereen Pyrintö             8.37,4         1.06
 16. Nurminen Eerik           Kangasalan Urheilijat -68     8.41,6         1.11
 17. Heikkinen Veikka         Tampereen Pyrintö             8.44,3         1.13
 18. Koskinen Eemeli          Virtain Urheilijat            9.00,6         1.30
 19. Jurvanen Aleksi          Kangasalan Urheilijat -68     9.46,1         2.15
 20. Leveelahti Heikki        Virtain Urheilijat            9.47,6         2.17

 Keskeyttäneet   1
  - 143.            Viitasalo Konsta         Nokian Urheilijat
 Poisjääneet   4
  - 135.            Lahtinen Jonne           Valkeakosken Haka
  - 128.            Jussila Tuukka           Tampereen Urheilijat -38
  - 126.            Huntington Mika          Tampereen Pyrintö
  - 125.            Hietaniemi Urho          Virtain Urheilijat


     P13 2 km
     ========

  1. Lahtinen Manu            Kangasalan Urheilijat -68     7.05,3
  2. Mäenpää Valtteri         Lempäälän Kisa                7.06,5         0.02
  3. Kurkikangas Eetu         Tammelan Ryske                7.12,7         0.08
  4. Laine Lari               Nokian Urheilijat             7.27,1         0.22
  5. Kaseva Oskari            Forssan Salama                7.36,1         0.31
  6. Vuori Jesse              Lempäälän Kisa                7.36,9         0.32
  7. Strömsholm Nils          Lempäälän Kisa                7.41,8         0.37
  8. Peltola Teemu            Längelmäen Urheilijat         7.44,2         0.39
  9. Heinilä Miko             Ylöjärven Urheilijat          7.48,0         0.43
 10. Kuusinen Juuso           Tammelan Ryske                7.48,6         0.44
 11. Kanerva Antti            Forssan Salama                7.50,8         0.46
 12. Hara Jere                Valkeakosken Haka             7.53,2         0.48
 13. Järviniemi Antti         Kangasalan Kisa               7.57,8         0.53
 14. Järviniemi Jaakko        Kangasalan Kisa               8.09,9         1.05
 15. Saarinen Leevi           Tammelan Ryske                8.10,2         1.05
 16. Hyrkäs Jaakko            Viialan Valtti                8.11,9         1.07
 17. Ronkainen Miska          Forssan Salama                8.23,1         1.18
 18. Siren Jesse              Forssan Salama                8.24,3         1.19
 19. Ylitalo Aapo             Forssan Salama                8.33,1         1.28
 20. Ojala Erkki              Kangasalan Urheilijat -68     8.34,9         1.30
 21. Savolainen Ville-Petteri Kangasalan Urheilijat -68     8.35,7         1.31
 22. Salmela Mikko            Forssan Salama                8.37,4         1.32
 23. Nikander Jolle           Forssan Salama                8.40,4         1.35
 24. Virtanen Matias          Humppilan Veikot              8.43,1         1.38
 25. Torkkel Tuomas           Forssan Salama                8.45,2         1.40
 26. Hirsimäki Aleksi         Forssan Salama                8.52,8         1.48
 27. Konttila Eemi            Tampereen Urheilijat -38      8.57,7         1.53
 28. Ates Deniz               Forssan Salama                8.59,2         1.54
 29. Kaihola Walter           Virtain Urheilijat            9.08,9         2.04
 30. Mikkola Juhani           Forssan Salama                9.35,8         2.31
 31. Koskenniemi Totte        Tampereen Urheilijat -38      9.44,7         2.40

 Keskeyttäneet   1
  - 145.            Ahtola Valtteri          Forssan Salama
 Poisjääneet   5
  - 174.            Savolainen Lauri         Nokian Urheilijat
  - 166.            Moisander Aleksi         Forssan Salama
  - 151.            Hiltunen Miro            Tampereen Urheilijat -38
  - 148.            Haarala Tatu             Forssan Salama
  - 146.            Arkkila Kalle            Forssan Salama


     P14 3 km
     ========

  1. Eerola Teemu             Tampereen Pyrintö            10.55,3
  2. Vartama Patrik           Forssan Salama               10.57,9         0.03
  3. Haavisto Olli            Nokian Urheilijat            11.00,9         0.06
  4. Nurmi Veikko             Tampereen Pyrintö            11.09,5         0.15
  5. Kymäläinen Maxim         Oriveden Ponnistus           11.13,1         0.18
  6. Siukonen Arttu           Tampereen Urheilijat -38     11.30,9         0.36
  7. Siukonen Joona           Tampereen Urheilijat -38     11.39,0         0.44
  8. Lehtinen Oskari          Forssan Salama               11.50,7         0.56
  9. Heikkinen Juho           Tampereen Pyrintö            11.54,8         1.00
 10. Nurmesniemi Nico         Valkeakosken Haka            12.12,3         1.17
 11. Werner Ville             Tampereen Pyrintö            13.20,3         2.25
 12. Grundström Eemil         Tampereen Pyrintö            14.10,1         3.15
 13. Kosonen Lauri            Valkeakosken Haka            14.12,6         3.18

 Poisjääneet   4
  - 194.            Salo Jani                Tampereen Urheilijat -38
  - 193.            Pekki Luca               Tampereen Urheilijat -38
  - 190.            Murtonen Tommi           Kangasalan Urheilijat -68
  - 189.            Molin Roni               Viialan Valtti


     P15 3 km
     ========

  1. Lahtinen Topi            Kangasalan Urheilijat -68    10.10,1
  2. Visala Teemu             Valkeakosken Haka            10.30,4         0.20
  3. Kujanpää Urho            Tampereen Pyrintö            10.36,6         0.27
  4. Heimonen Aleksi          Tampereen Urheilijat -38     10.48,6         0.39
  5. Sikkinen Eetu            Kangasalan Urheilijat -68    10.52,7         0.43
  6. Niskanen Valtteri        Lempäälän Kisa               11.02,9         0.53
  7. Mettalo Arttu            Lempäälän Kisa               11.08,8         0.59
  8. Heinonen Benjamin        Kangasalan Urheilijat -68    11.14,7         1.05
  9. Railevirta Leo           Tampereen Pyrintö            12.06,0         1.56
 10. Putkonen Tero            Tampereen Urheilijat -38     12.07,3         1.57
 11. Pelto Aleksi             Tampereen Urheilijat -38     12.09,9         2.00
 12. Kivipuro Niklas          Tampereen Urheilijat -38     12.23,2         2.13
 13. Lehtonen Jussi           Tampereen Urheilijat -38     12.41,7         2.32
 14. Ronkainen Miku           Forssan Salama               13.12,8         3.03
 15. Mattila Janne            Forssan Salama               13.25,1         3.15
 16. Mikkola Verneri          Forssan Salama               13.57,8         3.48
 17. Juvonen Iiro             Forssan Salama               14.40,4         4.30
 18. Asunta Janne             Forssan Salama               14.40,8         4.31
 19. Schmidlechner Christian  Tampereen Pyrintö            15.17,4         5.07
 20. Ahonen Santtu            Forssan Salama               16.00,3         5.50
 21. Haapala Ville            Tampereen Urheilijat -38     16.59,6         6.50

 Keskeyttäneet   2
  - 222.            Rissanen Juho            Tampereen Urheilijat -38
  - 199.            Airaksinen Otto          Tampereen Urheilijat -38
 Poisjääneet   6
  - 214.            Mansner Jesper           Forssan Salama
  - 213.            Leponiemi Kasperi        Lempäälän Kisa
  - 209.            Koskinen Jani            Forssan Salama
  - 206.            Härkönen Riku            Forssan Salama
  - 205.            Hopiavuori Nikke         Forssan Salama
  - 201.            Erkko Jere               Forssan Salama


     T9 1 km
     =======

  1. Haavisto Ronja           Nokian Urheilijat             3.54,8
  2. Manninen Krista          Tampereen Pyrintö             4.09,1         0.14
  3. Väliharju Vilma          Tampereen Pyrintö             4.09,5         0.15
  4. Viljanen Oona            Oriveden Ponnistus            4.09,9         0.15
  5. Mäkilä Siiri             Tammelan Ryske                4.10,7         0.16
  6. Kilpinen Emilia          Forssan Salama                4.12,5         0.18
  7. Kytäjä Nora              Forssan Salama                4.13,7         0.19
  8. Metsänoja Ronja          Tammelan Ryske                4.15,3         0.20
  9. Sihvonen Aino-Kaisa      Virtain Urheilijat            4.15,8         0.21
 10. Lamminmäki Silja         Kangasalan Urheilijat -68     4.17,3         0.22
 11. Kukonlehto Fanny         Kangasalan Urheilijat -68     4.18,5         0.24
 12. Reunanen Lili            Tammelan Ryske                4.22,4         0.27
 13. Lehtinen Neea            Viialan Valtti                4.24,3         0.29
 14. Granroth Erika           Tampereen Urheilijat -38      4.26,3         0.31
 15. Hyytiäinen Siiri         Humppilan Yri                 4.32,3         0.37
 16. Niemenmaa Neea           Virtain Urheilijat            4.35,1         0.40
 17. Hiitelä Riia             Nokian Urheilijat             4.36,0         0.41
 18. Ishanova Maryana         Hämeenlinnan Tarmo            4.36,8         0.42
 19. Teppo Vilma              Hämeenlinnan Tarmo            4.37,3         0.42
 20. Koskenniemi Arlea        Tampereen Urheilijat -38      4.37,9         0.43
 21. Luoma Iida               Tampereen Pyrintö             4.39,6         0.45
 22. Nieminen Nitta           Lempäälän Kisa                4.40,1         0.45
 23. Nahkala Tytti            Virtain Urheilijat            4.40,8         0.46
 24. Laitinen Kristiina       Lempäälän Kisa                4.42,3         0.47
 25. Savolainen Suvi          Kangasalan Urheilijat -68     4.43,1         0.48
 26. Repo Julia               Toijalan Vauhti               4.43,8         0.49
 27. Lundberg Venny           Tampereen Pyrintö             4.44,5         0.50
 28. Hynynen Aada             Virtain Urheilijat            4.45,7         0.51
 29. Ahonen Oona              Nokian Urheilijat             4.46,7         0.52
 30. Pelkonen Ellen           Tampereen Pyrintö             4.47,4         0.52
 31. Kuivalahti Viveka        Tampereen Pyrintö             4.48,2         0.53
 32. Keinonen Elisa           Tampereen Pyrintö             4.48,7         0.54
 33. Kyrönviita Silja         Ikaalisten Urheilijat         4.51,6         0.57
 34. Malminen Amanda          Lempäälän Kisa                4.53,2         0.58
 35. Toivonen Vilma           Hämeenlinnan Tarmo            4.54,0         0.59
 36. Kaikkonen Oona           Lempäälän Kisa                4.54,7         1.00
 37. Erholtz Emilia           Kangasalan Urheilijat -68     4.55,3         1.00
 38. Kanerva Anniina          Forssan Salama                4.59,7         1.05
 39. Hafdhi Jasmin            Tampereen Urheilijat -38      5.05,9         1.11
 40. Salminen Henna           Tammelan Ryske                5.09,2         1.14
 41. Eho Enna                 Tampereen Urheilijat -38      5.13,1         1.18
 42. Kervinen Anni            Nokian Urheilijat             5.14,0         1.19
 43. Henriksson Emmi          Nokian Urheilijat             5.15,4         1.20
 44. Leinonen Emmi            Tampereen Pyrintö             5.16,9         1.22
 45. Leinonen Enna            Tampereen Pyrintö             5.18,0         1.23
 46. Pitkänen Emmastiina      Tampereen Pyrintö             5.20,5         1.26
 47. Liimatainen Pinja        Tampereen Urheilijat -38      5.35,1         1.40
 48. Leppialho Siiri          Tampereen Urheilijat -38      5.43,8         1.49

 Kilpailun ulkopuolella   1
 --  Leinonen Essi            Tampereen Pyrintö             4.57,3         1.02

 Poisjääneet   2
  - 427.            Railevirta Sade          Tampereen Pyrintö
  - 400.            Kauppila Venla           Ikaalisten Urheilijat


     T10 1 km
     ========

  1. Niinimäki Kerttu         Viialan Valtti                3.48,5
  2. Uusinoka Veera           Tampereen Pyrintö             3.51,9         0.03
  3. Manninen Mila            Tampereen Pyrintö             3.52,4         0.03
  4. Aro Pihla                Tampereen Pyrintö             3.53,3         0.04
  5. Toivonen Tuuli           Hämeenlinnan Tarmo            3.59,6         0.11
  6. Hautalahti Aura          Tampereen Pyrintö             4.00,5         0.12
  7. Kianta Pinja             Vesilahden Visa               4.03,9         0.15
  8. Saarinen Enni            Hämeenlinnan Tarmo            4.07,3         0.18
  9. Alasaukko-Oja Lotta      Tampereen Pyrintö             4.07,7         0.19
 10. Vuorinen Aino            Valkeakosken Haka             4.08,1         0.19
 11. Pennanen Viola           Vesilahden Visa               4.08,9         0.20
 12. Saarinen Minttu          Kangasalan Urheilijat -68     4.12,2         0.23
 13. Näsi Sirkku              Toijalan Vauhti               4.12,6         0.24
 14. Nurminen Kaarina         Kangasalan Urheilijat -68     4.19,2         0.30
 15. Reunanen Luna            Tammelan Ryske                4.22,8         0.34
 16. Väliharju Venla          Tampereen Pyrintö             4.25,7         0.37
 17. Helasjoki Ellimari       Kangasalan Urheilijat -68     4.26,4         0.37
 18. Saukkosaari Maiju        Tampereen Pyrintö             4.26,9         0.38
 19. Tuomi Petra              Tampereen Pyrintö             4.27,8         0.39
 20. Toivonen Silja           Hämeenlinnan Tarmo            4.28,2         0.39
 21. Tuusa Eevastiina         Forssan Salama                4.28,6         0.40
 22. Jokinen Janika           Tampereen Urheilijat -38      4.29,1         0.40
 23. Virta Anni               Forssan Salama                4.31,4         0.42
 24. Mäkelä Ronja             Lempäälän Kisa                4.33,3         0.44
 25. Mattsson Jerina          Vesilahden Visa               4.34,0         0.45
 26. Rantanen Janica          Virtain Urheilijat            4.34,8         0.46
 27. Klemola Elisa            Tampereen Urheilijat -38      4.41,8         0.53
 28. Nissinen Alina           Tampereen Pyrintö             4.50,5         1.02
 29. Ala-Hakuni Piia          Tampereen Pyrintö             4.53,6         1.05
 30. Hautala Pinja            Tampereen Urheilijat -38      5.07,6         1.19
 31. Plym Sanni               Tampereen Urheilijat -38      5.08,1         1.19
 32. Lahti Julia              Tampereen Pyrintö             5.15,4         1.26
 33. Törnblom Minttu          Tampereen Pyrintö             5.22,4         1.33
 34. Merviö Kerttu            Tampereen Pyrintö             5.23,1         1.34
 35. Vireaho Mari             Tampereen Pyrintö             5.56,0         2.07

 Poisjääneet   1
  - 252.            Sauramäki Linnea         Tampereen Urheilijat -38


     T11 1 km
     ========

  1. Touru Martta             Lempäälän Kisa                3.46,6
  2. Gylling Tinka            Kangasalan Urheilijat -68     3.53,6         0.07
  3. Ranta Johanna            Lempäälän Kisa                3.57,9         0.11
  4. Alanko Anna              Tampereen Pyrintö             4.01,9         0.15
  5. Siukonen Kaisa           Tampereen Urheilijat -38      4.03,0         0.16
  6. Hosio Sandra             Tampereen Pyrintö             4.03,5         0.17
  7. Joutsi Emilia            Kangasalan Urheilijat -68     4.08,5         0.22
  8. Töppärä Vera             Urjalan Urheilijat            4.10,2         0.23
  9. Keränen Kaisa            Hämeenlinnan Tarmo            4.10,6         0.24
 10. Juujärvi Jasmin          Lempäälän Kisa                4.10,9         0.24
 11. Saarinen Liisa           Tammelan Ryske                4.13,6         0.27
 12. Sihvonen Veera           Virtain Urheilijat            4.16,4         0.29
 13. Lehtinen Pinja           Viialan Valtti                4.20,0         0.33
 14. Pousi Kaisa              Tampereen Pyrintö             4.22,0         0.35
 15. Huura Oona               Tampereen Pyrintö             4.25,5         0.39
 16. Halmes Sofia             Lempäälän Kisa                4.26,5         0.40
 17. Lento Henriika           Tampereen Pyrintö             4.29,9         0.43
 18. Lamminmäki Salla         Kangasalan Urheilijat -68     4.35,0         0.48
 19. Mustonen Salla           Tampereen Pyrintö             4.41,2         0.54
 20. Pihkanen Julia           Tampereen Pyrintö             4.58,3         1.11
 21. Välisalmi Meri           Tampereen Pyrintö             5.00,2         1.13
 22. Ahonen Emma              Nokian Urheilijat             5.06,1         1.19
 23. Ketoja Eedla             Tampereen Urheilijat -38      5.10,0         1.23
 24. Niemelä Ulrika           Nokian Urheilijat             5.57,2         2.10

 Poisjääneet   2
  - 285.            Tirri Sini               Toijalan Vauhti
  - 275.            Lehtonen Noora           Tampereen Pyrintö


     T12 2 km
     ========

  1. Kukonlehto Hilda         Kangasalan Urheilijat -68     7.39,8
  2. Ranta Venla              Lempäälän Kisa                7.43,0         0.03
  3. Lehtonen Iida            Hämeenlinnan Tarmo            7.43,4         0.03
  4. Forss Jemina             Tampereen Pyrintö             7.59,1         0.19
  5. Pentinlehto Satu-Maaria  Tampereen Pyrintö             7.59,6         0.20
  6. Keinonen Kiia            Tampereen Pyrintö             8.03,2         0.23
  7. Hämäläinen Frida         Tampereen Pyrintö             8.12,5         0.33
  8. Sikkinen Aino            Kangasalan Urheilijat -68     8.17,3         0.37
  9. Hirvinen Emilia          Nokian Urheilijat             8.37,7         0.58
 10. Ranta-Ojala Emmi         Tampereen Urheilijat -38      8.47,8         1.08
 11. Saarinen Salla           Tampereen Pyrintö             8.52,4         1.12
 12. Saarinen Olivia          Kangasalan Urheilijat -68     8.52,7         1.13
 13. Plym Jenni               Tampereen Urheilijat -38      9.01,0         1.21
 14. Vallinmäki Lilli         Virtain Urheilijat            9.08,4         1.28
 15. Kosonen Emma             Valkeakosken Haka             9.12,7         1.33
 16. Kujanpää Karoliina       Valkeakosken Haka             9.16,6         1.37
 17. Lahdensuo Maria          Tampereen Pyrintö             9.23,8         1.44
 18. Mustalahti Fanny         Tampereen Pyrintö             9.28,1         1.48
 19. Koivunen Fanni           Tampereen Urheilijat -38      9.31,6         1.52
 20. Molin Inka               Viialan Valtti                9.36,5         1.57
 21. Turunen Tiia             Nokian Urheilijat             9.37,0         1.57
 22. Aaltojärvi Aino          Tampereen Urheilijat -38      9.38,0         1.58
 23. Toimela Elina            Tampereen Pyrintö             9.50,4         2.10
 24. Töppärä Sara             Urjalan Urheilijat           10.09,3         2.29
 25. Koskenniemi Merette      Tampereen Urheilijat -38     10.47,9         3.08

 Poisjääneet   8
  - 316.            Talvitie Emilia          Tampereen Urheilijat -38
  - 315.            Sillanpää Saara          Forssan Salama
  - 313.            Sainio Jonna             Tampereen Pyrintö
  - 308.            Prittinen Sanni          Hämeenlinnan Tarmo
  - 303.            Mattila Mette            Toijalan Vauhti
  - 302.            Mahkonen Anniina         Toijalan Vauhti
  - 295.            Kero Hanna               Toijalan Vauhti
  - 290.            Ahonen Hilma             Hämeenlinnan Tarmo


     T13 2 km
     ========

  1. Lehtikuusi Laura         Lempäälän Kisa                7.41,2
  2. Lammi Noora              Oriveden Ponnistus            7.42,1         0.01
  3. Niskanen Iida            Lempäälän Kisa                7.58,1         0.17
  4. Karhumäki Susanna        Tampereen Pyrintö             8.12,3         0.31
  5. Keränen Maija            Hämeenlinnan Tarmo            8.23,4         0.42
  6. Emmi Palonen             Pirkkalan Pirkat              8.24,4         0.43
  7. Majalahti Helmi          Ikaalisten Urheilijat         8.25,8         0.45
  8. Keränen Jenni            Hämeenlinnan Tarmo            8.29,4         0.48
  9. Pohjonen Milja           Ikaalisten Urheilijat         8.29,9         0.49
 10. Luoma Ilona              Tampereen Pyrintö             8.38,9         0.58
 11. Lahtinen Sonja           Valkeakosken Haka             8.45,9         1.05
 12. Ojanen Arja              Ikaalisten Urheilijat         8.52,2         1.11
 13. Reunanen Eerika          Lempäälän Kisa                8.52,6         1.12
 14. Haavisto Iina            Tampereen Pyrintö             9.03,8         1.23
 15. Seppälä Nea              Tampereen Pyrintö             9.07,0         1.26
 16. Juurakko Reetta          Hämeenlinnan Tarmo            9.07,5         1.27
 17. Kuivalahti Nelly         Tampereen Pyrintö             9.08,5         1.28
 18. Puheloinen Juulia        Valkeakosken Haka             9.18,8         1.38
 19. Järvinen Iida            Tampereen Urheilijat -38      9.30,9         1.50
 20. Pekola Ella              Tampereen Pyrintö             9.33,6         1.53
 21. Laitinen Reeta           Tampereen Pyrintö             9.51,7         2.11
 22. Tuominen Katariina       Tampereen Urheilijat -38     10.02,0         2.21
 23. Hosio Leidy              Tampereen Pyrintö            10.22,7         2.42

 Poisjääneet   3
  - 344.            Rinne Nette              Forssan Salama
  - 338.            Nylund Nea               Tampereen Urheilijat -38
  - 336.            Nieminen Sarita          Toijalan Vauhti


     T14 2 km
     ========

  1. Nurmisto Neea            Tampereen Urheilijat -38      7.26,8
  2. Leppimaa Noora           Lempäälän Kisa                7.29,4         0.02
  3. Piippo Eveliina          Tampereen Pyrintö             7.34,2         0.07
  4. Leponiemi Klaara         Lempäälän Kisa                7.40,0         0.13
  5. Jaakkola Jolana          Virtain Urheilijat            8.03,2         0.36
  6. Haapasalo Sanni          Ikaalisten Urheilijat         8.14,0         0.47
  7. Mettalo Henna            Lempäälän Kisa                8.28,8         1.02
  8. Kangasniemi Heidi        Ikaalisten Urheilijat         8.31,3         1.04
  9. Majalahti Siiri          Ikaalisten Urheilijat         8.41,0         1.14
 10. Nikkanen Netta           Hämeenlinnan Tarmo            8.59,5         1.33
 11. Niinimäki Sofia          Ikaalisten Urheilijat         9.05,3         1.38
 12. Kyrönviita Emilia        Ikaalisten Urheilijat         9.07,7         1.41
 13. Salomaa Vilma            Virtain Urheilijat            9.09,4         1.42
 14. Lampinen Katariina       Ikaalisten Urheilijat         9.33,6         2.07
 15. Marttila Maija           Tampereen Urheilijat -38      9.44,3         2.17
 16. Ylinen Inka              Tampereen Urheilijat -38     11.01,4         3.34
 17. Kinnarinen Claudia       Tampereen Urheilijat -38     11.04,7         3.38

 Poisjääneet   4
  - 366.            Vaali Sara               Virtain Urheilijat
  - 365.            Taha Saara               Tampereen Pyrintö
  - 363.            Rohula Veronica          Tampereen Pyrintö
  - 358.            Muurimäki Lotta          Tampereen Urheilijat -38


     T15 2 km
     ========

  1. Myötyri Ellinoora        Nokian Urheilijat             7.11,6
  2. Kivelä Essi              Ikaalisten Urheilijat         7.13,3         0.01
  3. Hyvärinen Nea            Hämeenlinnan Tarmo            7.23,3         0.11
  4. Alatalo Sanni            Tampereen Pyrintö             7.44,3         0.32
  5. Kunnari Katariina        Tampereen Urheilijat -38      8.14,8         1.03
  6. Savinainen Elisa         Nokian Urheilijat             8.33,7         1.22
  7. Pasanen Inga             Nokian Urheilijat             8.48,4         1.36
  8. Hamidi Mariam            Nokian Urheilijat             9.01,2         1.49
  9. Linnus Julia             Tampereen Urheilijat -38     11.12,0         4.00
 10. Lahtinen Jenni           Tampereen Urheilijat -38     11.12,3         4.00

 Keskeyttäneet   4
  - 386.            Valo Maayan              Tampereen Pyrintö
  - 373.            Huntington Maria         Tampereen Pyrintö
  - 372.            Heikkinen Tiia           Tampereen Pyrintö
  - 371.            Harjuntausta Sonja       Tampereen Urheilijat -38
 Poisjääneet   5
  - 382.            Mustalahti Juulia        Ikaalisten Urheilijat
  - 381.            Mustalahti Anna          Ikaalisten Urheilijat
  - 380.            Merikoski Julianna       Tampereen Pyrintö
  - 377.            Kurki Katja              Tampereen Urheilijat -38
  - 369.            Antila Jannina           Tampereen Pyrintö


Joukkuekilpailujen tulokset (tasapisteissä sijoituksen ratkaisee joukkueen kolmannen juoksijan parempi sijoitus)

P9 joukkuekilpailu:
1. Lempäälän Kisa (Markus Leppimaa 1, Elias Lehtikuusi 4, Roni Rämä 17) 22
2. Tampereen Pyrintö 1 (Arttu Pitkänen 2, Elias Mäkinen 7, Joona Korhonen 20) 29
3. Valkeakosken Haka (Otto Härkönen 3, Joona Lahtinen 16, Vili Koskinen 18) 37
4. Pälkäneen Luja-Lukko (Topi Rönni 5, Henri Tikka 15, Ilari Hurskainen 27) 47
5. Tampereen Urheilijat -38 (Jaakko Linnus 10, Jaakko Aaltojärvi 11, Jussi Marttila 35) 56
6. Vesilahden Visa (Riku-Kasperi Ketola 13, Riku-Petteri Hakala 22, Samuli Jalonen 30) 65
7. Nokian Urheilijat (Christian Hännikäinen 12, Niko Perttala 28, Joonatan Mäkipää 29) 69
8. Tampereen Pyrintö 2 (Elias Wikström 26, Eeli Hihnala 33, Kalle Eikkula 36) 95

P10 joukkuekilpailu:
1. Lempäälän Kisa 1 (Santtu Heikkinen 4, Leevi Antinaho 5, Leevi KIvelä 9) 18
2. Tampereen Pyrintö 1 (Nuutti Mustalahti 1, Henrik Laitinen 11, Kasperi Valonen 15) 27
3. Hämeenlinnan Tarmo 1 (Taavi Nyström 2, Mirko Hänninen 8, Eino Vuori 28) 38
4. Kangasalan Urheilija -68 (Joel Turkka 10, Ville Suoniemi 13, Tobin Gylling 18) 41
5. Nokian Urheilijat (Aleksi Savolainen 7, Tommi Turunen 25, Tommi Valkolehto 27) 59
6. Tampereen Pyrintö 2 (Vili Leppänen 16, Jonatan Schmidlechner 21, Tomas Capiten 23) 60
7. Lempäälän Kisa 2 (JUha Närhi 14, Julian Juujärvi 26, Leevi Lipponen 29) 69
8. Vesilahden Visa Niko-Petteri Ketola 19, Samuli Kolho 24, Vili Mäkinen 35) 78
9. Hämeenlinnan Tarmo 2 (Elias Isotalo 32, Joonatan Veijola 33, Johannes Maetoloa 37) 102
10. Tampereen Pyrintö 3 (Kaapo Kankainen 30, Carlos Hosio 36, Lassi Kanto 39) 105

P11 joukkuekilpailu:
1. Tampereen Pyrintö 1 (Julius Mäkinen 1, Henrik Hihnala 3, Otto Lehtonen 8) 12
2. Hämeenlinnan Tarmo (Miro Hänninen 5, Viljami Ahola 14, Olli Kurki 15) 34
3. Kangasalan Urheilijat -68 (Paulus Silventoinen 7, Rasmus Haapaniemi 9, Matias Pitkäranta 18) 34
4. Nokian Urheilijat (Rasmus Mäkipää 12, Roni Hiitelä 17, Samuli Kaarijärvi 19) 48
5. Tampereen Pyrintö 2 (Miska Manninen 10, Aleksi Merviö 21, Ville Eikkula 22) 53
6. Tampereen Urheilijat -38 (Arttu Tuominen 20, Jasin Hafdhi 26, Sami Heinonen 27) 73

P12 joukkuekilpailu:
1. Tampereen Pyrintö 1 (Juho Yli-Rajala 3, Leevi Keronen 4, Riku Ahvenniemi 6) 13
2. Tampereen Pyrintö 2 (Daniel Kosonen 10, Santeri Lammassaari 15, Veikka Heikkienen 17) 42
3. Virtain Urheilijat (Riki Vaali 7, Eemeli Koskinen 18, Heikki Leveelahti 20) 45
4. Kangasalan Urheilijat -68 (Otto Uusinoka 13, Eerik Nurminen 16, Aleksi Jurvanen 19) 48

P13 joukkuekilpailu:
1. Lempäälän Kisa (Valtteri Mäenpää 2, Jesse Vuori 6, Nils Strömsholm 7) 15
2. Tammelan Ryske (Eetu Kurkikangas 3, Juuso Kuusinen 10, Leevi Saarinen 15) 28
3. Forssan Salama 1 (Oskari Kaseva 5, Antti Kanerva 11, Miska Ronkainen 17) 33
4. Kangasalan Urheilijat -68 (Manu Lahtinen 1, Erkki Ojala 20, Ville-Petteri Savolainen 21) 42
5. Forssan Salama 2 (Jesse Siren 18, Aapo Ylitalo 19, Mikko Salmela 22) 59
6. Forssan Salama 3 (Jolle Nikander 23, Tuomas Torkkel 25, Aleksi Hirsimäki 26) 74

P14 joukkuekilpailu:
1. Tampereen Pyrintö (Teemu Eerola 1, Veikko Nurmi 4, Juho Heikkinen 9) 14

P15 joukkuekilpailu:
1. Kangasalan Urheilijat -68 (Topi Lahtinen 1, Eetu Sikkinen 5, Benjamin Heinonen 8) 14
2. Tampereen Urheilijat -38 1 (Aleksi Heimonen 4, Tero Putkonen 10, Aleksi Pelto 11) 25
3. Tampereen Pyrintö (Urho KUjanpää 3, Leo Railevirta 9, Christian Schmidlechner 19) 31
4. Forssan Salama 1 (Miku Ronkainen 14, Janne Mattila 15, Verneri Mikkola 16) 45
5. Tampereen Urheilijat -38 2 (Niklas Kivipuro 12, Jussi Lehtonen 13, Ville Haapala 21) 46
6. Forssan Salama 2 (Iiro Juvonen 17, Janne Asunta 18, Santtu Ahonen 20) 55

T9 joukkuekilpailu:
1. Tammelan Ryske (Siiri Mäkilä 5, Ronja Metsänoja 8, Lili Reunanen 12) 25
2. Tampereen Pyrintö 1 (Krista Manninen 2, Vilma Väliharju 3, Iida Luoma 21) 26
3. Kangasalan Urheilijat -68 (Silja Lamminmäki 10, Fanny Kukonlehto 11, Suvi Savolainen 25) 46
4. Nokian Urheilijat (Ronja Haavisto 1, Riia Hiitelä 17, Oona Ahonen 29) 47
5. Virtain Urheilijat (Aino-Kaisa Sihvonen 9, Neea Niemenmaa 16, Tytti Nahkala 23) 48
6. Forssan Salama (Emilia Kilpinen 6, Nora Kytäjä 7, Anniina Kanerva 38) 51
7. Hämeenlinnan Tarmo (Maryana Ishanova 18, Vilma Teppo 19, Vilma Toivonen 35) 72
8. Tampereen Urheilijat -38 1 (Erika Granroth 14, Arlea Koskenniemi 20, Jasmin Hafdhi 39) 73
9. Lempäälän Kisa (Nitta Nieminen 22, Kristiina Laitinen 24, Amanda Malminen 34) 80
10. Tampereen Pyrintö 2 (Venny Lundberg 27, Ellen Pelkonen 30, Viveka Kuivalahti 31) 88
11. Tampereen Pyrintö 3 (Elisa Keinonen 32, Emmi Leinonen 44, Enna Leinonen 45) 121
12.Tampereen Urheilijat -38 2 (Enna Eho 41, Pinja Liimatainen 47, Siiri Leppialho 48) 136

T10 joukkuekilpailu:
1. Tampereen Pyrintö 1 (Veera Uusinoka 2, Mila Manninen 3, Pihla Aro 4) 9
2. Tampereen Pyrintö 2 (Aura Hautalahti 6, Lotta Alasaukko-Oja 9, Venla Väliharju 16) 31
3. Hämeenlinnan Tarmo (Tuuli Toivonen 5, Enni Saarinen 8, Silja Toivonen 20) 33
4. Kangasalan Urheilijat -68 (Minttu Saarinen 12, Kaarina Nurminen 14, Ellimari Helasjoki 17) 43
5. Vesilahden Visa (Pinja Kianta 7, Viola Pennanen 11, Jerina Mattson 25) 43
6. Tampereen Pyrintö 3 (Maiju Saukkosaari 18, Petra Tuomi 19, Alina Nissinen 28) 65
7. Tampereen Urheilijat -38 (Janika Jokinen 22, Elisa Klemola 27, Pinja Hautala 30) 79
8. Tampereen Pyrintö 4 (Piia Ala-Hakuni 29, Julia Lahti 32, Minttu Törnblom 33) 94

T11 joukkuekilpailu:
1. Lempäälän Kisa (Martta Touru 1, Johanna Ranta 3, Jasmin Juujärvi 10) 14
2. Tampereen Pyrintö 1 (Anna Alanko 4, Sandra Hosio 6, Kaisa Pousi 14) 24
3. Kangasalan Urheilijat -68 (Tinka Gylling 2, Emilia Joutsi 7, Salla Lamminmäki 18) 27
4. Tampereen Pyrintö 2 (Oona Huura 15, Henriika Lehto 17, Salla Mustonen 19) 51

T12 joukkuekilpailu:
1. Tampereen Pyrintö 1 (Jemina Forss 4, Satu-Maaria Pentinlehto 5, Kiia Keinonen 6) 15
2. Kangasalan Urheilijat -68 (Hilda Kukonlehto 1, Aino Sikkinen 8, Olivia Saarinen 12) 21
3. Tampereen Pyrintö 2 (Frida Hämäläinen 7, Salla Saarinen 11, Maria Lahdensuo 17) 35
4. Tampereen Urheilijat -38 (Emmi Ranta-Ojala 10, Jenni Plym 13, Fanni Koivunen 19) 42

T13 joukkuekilpailu:
1. Lempäälän Kisa (Laura Lehtikuusi 1, Iida Niskanen 3, Eerika Reunanen 13) 17
2. Ikaalisten Urheilijat (Helmi Majanlahti 7, Milja Pohjonen 9, Arja Ojanen 12) 28
3. Tampereen Pyrintö 1 (Susanna Karhumäki 4, Ilona Luoma 10, Iina Haavisto 14) 28
4. Hämeenlinnan Tarmo (Maija Keränen 5, Jenni Keränen 8, Reetta Juurakko 16) 29
5. Tampereen Pyrintö 2 (Nea Seppälä 15, Nelly Kuivalahti 17, Ella Pekola 20) 52

T14 joukkuekilpailu:
1. Lempäälän Kisa (Noora Leppimaa 2, Klaara Leponiemi 4, Henna Mettalo 7) 13
2. Ikaalisten Urheilijat 1 (Sanni Haapasalo 6, Heidi Kangasniemi 8, Siiri Majalahti 9) 23
3. Tampereen Urheilijat -38 (Neea Nurmisto 1, Maija Marttila 15, Inka Ylinen 16) 32
4. Ikaalisten Urheilijat 2 (Sofia Niinimäki 11, Emilia Kyrönviita 12, Katariina Lampinen 14) 37

T15 joukkuekilpailu
1. Nokian Urheilijat (Ellinoora Myötyri 1, Elisa Savinainen 6, Inga Pasanen 7) 14
2. Tampereen Urheilijat -38 (Katariina Kunnari 5, Julia Linnus 9, Jenni Lahtinen 10) 24