Kilpailukalenteri.fi
Etusivu
Selaus
Haku
Karttahaku


UKK / FAQ
Anna palautetta
Tietoa palvelusta

Tulospalveluohje

Piilota piirin myöntämät kilpailut

Näytä seurakilpailut
Paluu kilpailun tietoihin
Kansalliset
30.04. klo 12:00 XXXVI Maaninka-Hölkkä Tulokset (päivitetty: 16:16 30.04.2011)
XXXVI Maaninka-Hölkkä 2011
Maaninkajärven koulu
30.4.2011

TULOKSET

M Yleinen, 8 km


  1. Matti Haatainen                              KuopSV              25.21
  2. Väinö Klemola                                KuopSV              25.44
  3. Olli Pulkkanen                               KuopNMKY            25.49
  4. Tuomas Säily                                 KuopNMKY            27.06
  5. Sami Myllymaa                                KeiKu               27.12
  6. Jami Tirkkonen                               TT Aqua Terra       27.14
  7. Gharbi Sellami                               RRR                 27.31
  8. Janne Kekäläinen                             KeiKu               27.57
  9. Ilpo Rönkkö                                  MänVe               28.32
 10. Joni Jääskeläinen                            LapinlVe            28.47
 11. Janne Heikkinen                              KuopNMKY            29.46
 12. Mika Leinonen                                Ku-Hi               29.59
 13. Henri Nevalainen                             Ku-Hi               31.10
 14. Juha Pennanen                                PHS                 31.13
 15. Olli Himanen                                 Cycling El Burro    33.04
 16. Marko Björn                                  Ku-Hi               33.17
 17. Juha Nissinen                                YIT-Rakennus        35.01

P9, 1 km


  1. Tomi Lyytikäinen                             SiiHs                4.18
  2. Joonas Kekäläinen                            MaanMa               4.23
  3. Ville Kumpulainen                            KiuTe                4.47
  4. Taavi Miettinen                              SiilPo               5.14
  5. Tuisku Miettinen                             SiilPo               5.51
     Jeff Lilja                                   Kuopio                DNS

P11, 2 km


  1. Johannes Harakka                             LeppävVi             7.37
  2. Roni Tirkkonen                               LeppävVi             7.47
  3. Valtteri Pennanen                            PHS                  7.56
  4. Aleksi Laamanen                              MaanMa               9.02
  5. Elias Sopo                                   Kuopio               9.03
  6. Viljami Miettinen                            SiiHS                9.55
  7. Jasper Väänänen                              VarpVi               9.57
     Elmeri Voutilainen                           SiilPo                DNS

P13, 3 km


  1. Joona Kumpulainen                            KiuTe               11.42
  2. Akseli Loikkanen                             PHS                 13.11
  3. Aleksi Pennanen                              PHS                 14.42
     Jesse Nieminen                               JuanKuo               DNS
     Riku Ollikainen                              MaanMa                 DQ

P15, 3 km


  1. Aleksi Husso                                 MaanMa              10.34
  2. Aleksi Sopo                                  Kuopio              10.56
  3. Joni Kumpulainen                             KiuTe               11.05
  4. Samu Mikkonen                                KuopSV              11.09
  5. Juuso Nieminen                               JuanKuo             11.17
  6. Lauri Varis                                  PieSa               12.49
  7. Santeri Hirvonen                             SiilPo              13.36
     Anssi Arovaara                               LeppävVi              DNS

M17, 5 km


  1. Eemeli Husso                                 MaanMa              17.07
  2. Jouni Pitkänen                               VierKo              17.35
  3. Jesse Miettinen                              KartU               18.32
  4. Hannes Rautiainen                            SiilHS              19.06
  5. Henri Korhonen                               MaanMa              20.40

M19, 8 km


  1. Jussi Miettinen                              RiistavU            28.42
  2. Niko Maksimainen                             SiilPo              30.41
  3. Aleksi Tuovinen                              KuopNMKY            30.42
  4. Jussi Laitinen                               PHS                 32.38

M40, 5 km


  1. Asko Kumpulainen                             KiuTe               16.58
  2. Timo Tuovinen                                KuoSu               18.04
  3. Timo Karhunen                                MänVe               18.07
  4. Timo Kumlin                                  RRR                 19.14
  5. Petteri Lintunen                             RRR                 19.22
  6. Petri Viertorinne                            KiuTe               20.14
  7. Mika Hirvonen                                SiilPo              20.41
  8. Markku Oinonen                               Terässiilit         20.47
  9. Marko Sopo                                   Kuopio              20.50

M50, 5 km


  1. Hannu Kauppinen                              RRR                 17.47
  2. Ossi Manninen                                MänVe               18.02
  3. Rauno Seppä                                  SuoU                18.06
  4. Hannu Kokki                                  Kerimäen Urheil     18.21
  5. Markku Hiltunen                              Terässiilit         19.12
  6. Matti Laitinen                               RRR                 19.48
  7. Jouko Paldanius                              MänVe               21.38
  8. Seppo Litendahl                              ViitVi              21.48
  9. Markku Hyvönen                               Rasti-Pielinen      24.09

M60, 5 km


  1. Risto Komulainen                             MänVe               18.01
  2. Martti Kähönen                               Kivennapa           20.24
  3. Ari Suopelto                                 Kuopio              20.42
  4. Pertti Kähäri                                MänVe               22.09

M65, 5 km


  1. Mauno Väätäinen                              KuSVU               19.56
  2. Tenho Isola                                  Siilinjärvi         21.57
  3. Veli Luomi                                   PieAl               22.48
  4. Seppo Taskinen                               MänVe               23.01
  5. Eino Karppinen                               MaanMa              24.01
  6. Seppo Sikanen                                KarttU              24.17
  7. Tauno Tolmunen                               MänVe               24.28
  8. Niilo Korhonen                               SuoVa               25.32
     Pentti Kouvalainen                           PyPo                  DNS

M Kunto, 5 km


  1. Tauno Meriläinen                             RRR                 18.08
  2. Timo Tervonen                                Terässiilit         19.47
  3. Jouni Koivisto                               SiiVe               19.55
  4. Jari Saastamoinen                            Keitele             20.16
  5. Kari Veteli                                  Kiuruveden Kirm     20.18
  6. Pekka Rönkkö                                 VierKo              21.20
  7. Eetu Mikkonen                                Juankoski           23.02
  8. Mikko Mononen                                Vuorela             23.03
  9. Antero Varis                                 ViitVi              24.24
 10. Heikki Brandt                                ViitVi              30.34

N Yleinen, 5 km


  1. Marjaana Pitkänen                            VierKo              17.48
  2. Susanna Porela-Tiihonen                      PHS                 18.27
  3. Katja Hyvärinen                              RRR                 19.15
  4. Aira-Maarit Immonen                          VarpVi              20.17
  5. Anni Lehtonen                                KuopSV              20.34
  6. Virpi Leminen                                KuopNMKY            21.07
  7. Sanna-Kaisa Laasanen                         Siilinjärvi         24.13

Naperot, 0,5 km


  1. Riika Tirkkonen                              Le-Vi                2.06
  2. Minttu Turunen                               PHS                  2.15
  3. Anna Linnaranta                              MaanMa               2.34
  4. Eetu Hoffren                                 Maaninka             2.36
  5. Taavetti Mikkonen                            Juankoski            2.39
  6. Venny Kumlin                                 Kuopio               2.48
  7. Veikka Mononen                               Vuorela              2.53
  8. Veeti Hyvärinen                              Kuopio               2.57
  9. Amanda Lehtonen                              MaanMa               3.05
 10. Miska Kekäläinen                             MaanMa               3.09
 11. Aino Linnaranta                              MaanMa               3.14
 12. Lumia Myllymaa                               Kuopio               3.20
 13. Veikka Kumlin                                Kuopio               3.23
 14. Luukas Mikkonen                              Juankoski            3.25
 15. Erno Tuovinen                                Maaninka             3.29
 16. Onni Tukki                                   Team Forte Spor      3.48
 17. Lasse Linnaranta                             MaanMa               4.25
 18. Terhi Koponen                                Rasti-Pielinen       4.27
     Olli Kouvalainen                             Lapinlahti            DNS

T9, 1 km


  1. Anni Vartiainen                              MaanMa               3.53
  2. Jenni Takkunen                               SiiHS                4.36
  3. Iida Lehtonen                                MaanMa               4.48
  4. Viivi Lukin                                  KuopSV               4.49
  5. Pinja Laamanen                               MaanMA               5.16
  6. Milla Hoffren                                Maaninka             5.47
  7. Ronja Pöyhönen                               PHS                  6.03

T11, 2 km


  1. Elina Nieminen                               SuolU                7.48
  2. Meiju Eskelinen                              MaanMa               8.17
  3. Netta Lappalainen                            SiilPo               8.52
  4. Kaisu Eskelinen                              MaanMa               8.55
  5. Hannele Rautiainen                           SiilHS               8.59
  6. Johanna Pennanen                             PHS                  9.03
  7. Irja Valta                                   MaanMa               9.09
  8. Mette Lukin                                  KuopSV               9.15
  9. Enni-Riikka Venäläinen                       MaanMa               9.18
 10. Aino Loikkanen                               PHS                  9.32
 11. Petra Turunen                                PHS                  9.39
 12. Jasmin Lilja                                 Kuopio              19.42

T13, 3 km


  1. Salla Voutilainen                            SiilPo              11.22
  2. Saija Seppä                                  SuolU               11.27
  3. Iiris Moisio                                 KuopSV              11.43
  4. Roosa Väänänen                               VarpVi              13.03
  5. Annika Sopo                                  Kuopio              13.09
  6. Veera Mensonen                               MaanMa              13.13
  7. Anni Koponen                                 MaanMa              13.14
  8. Lotta Koponen                                MaanMa              13.15
  9. Olga Ovaskainen                              MaanMa              15.42

T15, 3 km


  1. Oona Virkkunen                               MaanMa              11.45
  2. Veera Valta                                  MaanMa              12.23
  3. Siiri Moisio                                 PHS                 12.59
  4. Matleena Harakka                             LeppävVi            13.46
  5. Soile Koponen                                LeppävVi            13.56

N17, 5 km


  1. Jasmin Lyytikäinen                           PielavA             20.15
  2. Anniina Suhonen                              KuoSu               20.43
  3. Sannimari Virkkunen                          MaanMa              20.50
  4. Katriina Valta                               MaanMa              23.22
     Satu Kähkönen                                SiilPo                DNS

N19, 5 km


  1. Minna Rönkkö                                 VierKoi             21.06

N40, 5km


  1. Anne Jääskeläinen                            MänVe               17.35
  2. Sari Luomi                                   PieAl               19.32
  3. Tarja Viertorinne                            KiuTe               19.58
  4. Sirpa Lintunen                               RRR                 20.50
  5. Elina Laitinen                               RRR                 22.28
  6. Merja Kokki                                  Savijalat Kuopi     23.57
  7. Anna-Leena Koljonen                                              25.48

N50, 5 km


  1. Ritva Ylitervo                               RRR                 21.37
  2. Maija Nokela                                 Kiuruveden Kirm     24.14

N60, 5 km


  1. Eija Ruuska                                  ViitVi              25.40

N Kunto, 5 km


  1. Kaarina Lilja                                RRR                 20.38
  2. Leena Mustonen                               SiiRa               20.48
  3. Sari Miettinen                               KartU               22.02