Kilpailukalenteri.fi
Etusivu
Selaus
Haku
Karttahaku


UKK / FAQ
Anna palautetta
Tietoa palvelusta

Tulospalveluohje

Piilota piirin myöntämät kilpailut

Näytä seurakilpailut
Paluu kilpailun tietoihin
pm-kilpailut
08.05. klo 12:00 Pm -maastot, M/N, M/N17-19, P/T9-15. Myös veteraanisarjat. Tulokset
Keski-Suomen pm-maastot 2010
Kaipolan Urheilukenttä
8.5.2010

TULOKSET

M 6 km


  1. Juha Puttonen                           JyväskKU            18.51
  2. Marko Partanen                          KeurKi              19.40
  3. Antti Hurskainen                        KeurKi              19.43
  4. Tommi Liikanen                          JyväskKU            20.19
  5. Henri Saari                             KeurKi              20.24
  6. Timo Solmula                            KeurKi              20.41
  7. Anssi Pentsinen                         JämsI               20.46
  8. Juha Hämäläinen                         SaarijPu            22.18
  9. Jarkko Puttonen                         SuolU               22.27
 10. Jouni Nyrönen                           JyväskKU            23.07
 11. Kimmo Kaario                            JyväskKU            24.41
     Jouni Haatainen                         JyväskKU              DNS
     Miika Takala                            JyväskKU              DNS
     Anssi Puttonen                          JyväskKU              DNS
     Sami-Petteri Juopperi                   LapinVe               DNS

P9 1 km


  1. Olli Elo                                VaajKuo              4.33
  2. Onni Ikonen                             HankasHa             5.21

P10 1,5 km


  1. Lassi Vaismaa                           JyväskKU             6.33
  2. Eero Kainulainen                        KaipVi               6.50
  3. Martti Suomu                            JyväskKU             6.54
  4. Niclas Forsberg                         SuolU                6.58
  5. Jesse Parkkinen                         PihtipTui            7.05
  6. Joonas Leppä                            KeurKi               8.26
     Arttu Kaario                            JyväskKU              DNS

P11 1,5 km


  1. Eetu Rasi                               PihtipTui            6.30
  2. Jone Myyryläinen                        PihtipTui            6.37
  3. Aatu Korpela                            KaipVi               7.32

P12 2 km


  1. Otto Kaario                             JyväskKU             7.08
  2. Miika Lehtinen                          JämsI                7.09
  3. Olli Viinikainen                        SaarijPu             7.13
  4. Petri Pirhonen                          SuolU                7.33
  5. Arman Schmid                            JyväskKU             7.40
  6. Atte Rasi                               PihtipTui            7.44
  7. Joona Parkkinen                         PihtipTui            8.19
  8. Ville Pyyhkälä                          VaajKuo              8.26

P13 2 km


  1. Arimo Koskela                           LaukU                6.43
  2. Jussi Eskola                            VaajKuo              7.05
  3. Roope Vainikainen                       SuolU                7.14
  4. Aleksi Ruusu                            KaipVi               7.15
  5. Niklas Valuri                           SaarijPu             7.28

P14 3 km


  1. Eero Hirvonen                           JyväskKU            10.50
  2. Pauli Suomu                             JyväskKU            11.45
     Waltteri Vesterinen                     JyväskKU              DNS

P15 3 km


  1. Joonas Rinne                            SaarijPu            10.13
  2. Miika Kiminkinen                        JyväskKU            10.27
  3. Orash Schmid                            JyväskKU            10.49
  4. Toni Kilpinen                           JyväskKU            11.15
  5. Lasse Moilanen                          SaarijPu            11.19
     Tero Kallatsa                           PihtipTui             DNS
     Kai Hintikka                            JyväskKU              DNS

M17 4 km


  1. Jaakko Piesanen                         SaarijPu            13.16
  2. Paavo Laitinen                          SaarijPu            15.07
  3. Nico Kalliokoski                        SaarijPu            15.37
  4. Jani Levälahti                          JyväskKU            15.49

M19 4 km


  1. Joel Holma                              JyväskKU            13.18
  2. Timo Rasi                               KeurKi              14.25
  3. Samu Nerg                               TikkakTi            14.48

M40 6 km


  1. Matti Haapala                           KeurKi              20.03

M45 6 km


  1. Juha Koskinen                           KeurKi              20.42
  2. Pasi Heinonen                           KeurKi              21.54
  3. Jari Lahti                              KeurKi              22.35
     Harri Kujanpää                          SuolahU               DNS

M55 6 km


  1. Pentti Virmalainen                      VaajKuo             26.57

M60 4 km


     Seppo Piilonen                          SuolahU               DNS

M65 4 km


  1. Pertti Härkönen                         MuurY               20.20

N 4 km


  1. Katja Mustonen                          KoivKi              14.43
  2. Laura Hokka                             JyväskKU            15.43
  3. Sirpa Vänttinen                         JyväskKU            16.12
  4. Maija Puska                             JyväskKU            17.02
     Elisa Saari                             VaajKuo               DNS
     Salla Lähteenmäki                       UurU                  DNS

T9 1 km


  1. Ella Kokkinen                           KaipVi               4.15
  2. Camilla Forsberg                        SuolU                4.19
  3. Saara Svahn                             JämsI                4.25
  4. Sanni Möller                            SuolU                4.47
  5. Janna Parkkinen                         PihtipTui            6.12
     Kiia Suomalainen                        JämsI                 DNS

T10 1,5 km


  1. Elina Nieminen                          SuolU                6.31
  2. Pirita Pirhonen                         SuolU                6.38
  3. Karita Pirhonen                         SuolU                7.00
  4. Pinja Hirvilahti                        KaipVi               7.28
  5. Aino Hovinen                            KaipVi               7.29
  6. Viivi Voutilainen                       MuurY                7.48

T11 1,5 km


  1. Heini Ikonen                            HankasHa             6.15
  2. Siiri Möller                            SuolU                6.20
  3. Satu Kauppinen                          KeurKi               6.37
  4. Annika Kumpulainen                      PihtipTui            7.07
  5. Tiia Pyyhkälä                           VaajKuo              7.08

T12 2 km


  1. Marjut Siekkinen                        PihtipTui            7.58
  2. Minttu Rinne                            SaarijPu             8.03
  3. Vilma Moisio                            KaipVi               8.08
  4. Roosa Lindfors                          KaipVi               8.31
  5. Milla Tukiainen                         KaipVi               8.42
  6. Krista Koskinen                         JämsI                8.44

T13 2 km


  1. Milla Kiminkinen                        JyväskKU             7.13
  2. Inna Anttila                            KarstKi              7.22
  3. Olga Hannunen                           JyväskKU             8.08
  4. Niina Kauppinen                         KeurKi               8.32
     Janina Jahkola                          JämsI                 DNS
     Niina Hirvilahti                        KaipVi                DNS

T14 3 km


  1. Emmi Paukku                             PihtipTui           13.42
  2. Helmi Ikonen                            HankasHa            14.05
  3. Emilia Kulhelm                          KaipVi              16.08

T15 3 km


  1. Sonja Pekkarinen                        KaipVi              12.28
  2. Hanna Liupakka                          SaarijPu            12.34
  3. Sini Sanaslahti                         KaipVi              13.37
  4. Heidi Siekkinen                         PihtipTui           14.12
  5. Annika Hämäläinen                       KaipVi              14.57

N17 4 km


  1. Millatuulia Lampinen                    ViitVie             17.30
  2. Enni Järvenpää                          KeurKi              19.52

N19 4 km


  1. Sari Anttonen                           SuolU               15.37
  2. Ann-Mari Kohonen                        JyväskKU            17.16
  3. Sonja Mörsky                            SuolU               17.32
  4. Henna Kujanpää                          KeurKi              19.27
     Milka Leppäsalmi                        SuolU                 DNS
     Viivi Antinaho                          JyväskKU              DNS

N50 4 km


  1. Päivi Anttonen                          SuolU               19.14